ENIOR EN JUNIOR BESLECHTEN THRILLER KAVDMET VERHAKKELDE PLOEG NAAR HET GEVAARLIJKE HEIRNIS LOKERSE EKSPRESJES BRUNO VERSAVEL ZET LOKEREN OP ROZEN De Voorpost - 6.3.1987 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL LOKEREN - ANTWERP 1 -O Het team van Georg Kessler inkasseerde zondag jl. op Daknam zijn eerste nederlaag in I acht weken. Na zeven opeenvolgende speeldagen zonder verlies moest een herboren I Antwerp de zege aan Lokeren laten en die was niet in het minst te danken aan de I schitterende kopbal van de Lokerse benjamin, Bruno Versavel. Bob Hoogenboom I daarentegen verbaasde vriend en tegenstander en stond te keepen als in zyn beste dagen. I Zyn Beker-slippertjes tegen Cercle, daar sprak zondag geen mens meer over... Ongeveer vijfduizend voet balsupporters trotseerden de druilerige regen om deze be langrijke wedstrijd bij te wo nen. Belangrijk in die zin dat Lokeren niet mocht verliezen om de aansluiting met de kop groep te behouden. Antwerp daarentegen was duidelijk zin nens zijn suksesreeks verder te zetten. Voor dat laatste stak Bruno Versavel echter een stokje in de vijfde minuut na de rust. Op aangeven van An- gelo Nijskens kopte hij on houdbaar de roodwitte illusies naar de bliksem. Nochtans kreeg de tegen- Antwerp-trainer Georg Kessler was na afloop van de wedstrijd Lokeren-Antwerp niet te spreken over het verlies van zijn team. Hij begon het klassieke trainers praatje wél met felicitaties voor Lokeren dat verdiend won omdat het gescoord heeft, zoals hij het stelde "Antwerp heeft zelf schuld aan dit onnodig verlies. Wij hadden de wedstrijd volledig onder kontrole. hadden een vijftal goeie kansen en konden niet één keer scoren. Vooral in het derde kwartier hadden we het karwei kunnen afmaken. We hebben de nederlaag enkel aan onszelf te danken", aldus een ontgoochelde Antwerp- trainer. Aimé Anthuenis van zijn kant vond dat Lokeren meer kreeg dan het verdiende. "Het Antwerpse team kan terugblikken op een indruk wekkende reeks prestaties en ik wist dus van bij aanvang dat we met een zeer sterke tegenstander te maken kregen. Onze zege is mooi meegenomen, wc hadden geluk. Maar die faktor beslist nogal eens vaak over winst of verlies. We speelden in het verleden ook al schitterende wedstrijden die we dan weer door pech verloren. Het mag ook eens anders. Positief is in elk geval dat de ploeg getuigde van enorm veel inzet en karakter en dat Bob Hoogenboom zich na een paar mindere wedstrijden schitterend herpakt heeft. In die mindere periode heb ik trouwens nooit ?an onze doelman getwijfeld", zegt de Lokerse coach. Patrick Van Veirdeghem zal hoogstwaarschijnlijk zon dag a.s. voor de krucialc match tegen Club Luik niet op het appél zijn. De Lokeraar - die trouwens aan een zeer sterk seizoen bezig is - heeft tegen Antwerp wel de wedstrijd uitgespeeld ondanks een liesletsel. Vooral in de slotminuten had hij daarvan heelwat hinder. "Kort na de rust kreeg ik weer die stekende pijn maar kon toch nog voluit gaan", vertelt Patrick na afloop. "In de laatste wedstrijdminuten echter kreeg ik behoorlijk last na een korte draaibeweging en het fluitsignaal was meer dan welkom. Ik hoop echter dat ik de wedstrijd tegen Luik niet hoef te missen", stelt hij. De bewuste wedstrijd op het veld van Luik is, zoals we al schreven, voor Lokeren van kruciaal belang. Op Daknam ambieert men de vijfde plaats in de rangschik king en alleen Club Luik kan nog roet in het eten strooien. Geen enkele ploeg gaat gerust naar Rocourt, men treft er steevast een taaie tegenstander. De Luikse klub gaf trouwens op eigen veld nog maar weinig punten uit handen Niet verliezen zou voor Sporting Lokeren een gouden zaak betekenen. Dan wordt die vijfde plaats sowieso veilig gesteld en de kans op Europees voetbal reëel. (v.b.) stander kansen met hopen en voor deze nederlaag moeten de Bosuilmannen allicht de hand in eigen boezem steken. Aan spankracht ontbrak het trouwens niet in deze wedstrijd en van de eerste minuut tot de laatste kreeg de toeschouwer spektakelvoetbal te zien. Lokeren eiste de beginfaze van de wedstrijd volledig voor zich op maar de eerste uitge speelde kans kwam er toch voor Antwerp. Bob Hoogen boom stopte echter met een schitterende reflex een kop stoot van Vanderlinden. Aan de overzijde dan kopte Ukko- nen van dichtbij verrast in de handen van Svilar. Een knap pe aktie van Stephen Keshi luttele minuten later deed Daknam rechtveren maar doelman Svilar zag het gevaar en dook in de voeten van Di- mitri M'Buyu. Weer naar de overkant, waar Cnops, alleen voor het Lokerse doel, zijn poging - en misschien wel de mooiste uit de wedstrijd - gestopt zag door een alweer zeer alerte Hoogenboom. Wat daarna volgde was een spetterend Antwerps kwar tiertje en bij het ingaan van de rust hadden de Sinjoren gerust met drie dolpunten op voor sprong kunnen komen, ware daar niet Bouke Hoogen boom. Het vakwerk van de Nederlander en de onmacht van Vanderlinden beslisten uiteindelijk de partij. Tot drie maal toe kreeg de Antwerpse spits een reuzekans maar kon zelfs vanop een paar meters niet afwerken. Ook Van Rooy probeerde de Lokerse goalie met een kanonschot te ver schalken maar Bob was ge woon onklopbaar. De meest gevaarlijke akties van Antwerp situeerden zich dus vóór de rust. In de tweede periode liet Patrick Versavel, op aangeven van Angelo Nijs kens, een unieke kans onbenut en werd door de Lokerse aan hang met alle banbliksems overladen. Te vroeg echter want net na die faze - we schrijven vijf minuten in de tweede helft - draaide Nijs kens zich weer knap vrij op rechts en de jongste van het Versavel-broederpaar liet Svi- lar volkomen kansloo, de voor Dimltn M,„uyu ,ngc. Antwerp was nu totaal van vallen Ronny Laroy een in de kook door die onverwachte draaiende voorzet van Van Lokerse voorsprong. De thuis- Aerle verkeerd oj> de slof nam ploeg daarentegen kroop vijf en het leder ei zo na in eigen minuten vóór affluiten nog netten devieerde. Ook aan de door het oog van de naald toen overzijde werden nog enkele Lokeren-Antwerp 1-0. Antwerpkeeper Svilar duikt gepast in de voeten van Dimitri M'Buyu. De donkere spits had trouwens gedurende de ganse wedstrijd weinig verhaal tegen een soliede bezoekende defensie (ds) Lokeren-Antwerp 1-0. Bruno Versavel rendeert vroe ger dan verwacht (arch.) Toen de 19-jarige Uefa-intemationaal Bruno Versavel, een jaar na zijn broer Patrick op Daknam zijn opwachting maakte, werd dat door het klubbestuur als een wissel op de toekomst gezien. Aimé Anthuenis verklaarde in die periode immers dat hij al zeer tevreden zou zijn mocht de benjamin van het tweetal over het ganse verloop van de kompetitie een tiental wedstrijden meedraaien. Dat zou hem dan de nodige ervaring bijbrengen. Het verliep allemaal een beetje anders dan voorzien. Door de langdurige kwetsuren van Milan Icin en Daniël De Raeve werd de jonge Bruno al vlug titularis. Meer nog: wekelijks behoorde hij tot één der uitblinkers. In de wedstrijd van zondag jl.tegen "great old" Antwerp, zette Bruno Sporting Lokeren op rozen. Hij scoorde de enige treffer en voor hem betekende het zijn tweede kompetitiegoal. Nochtans werd de Diestenaar in de voorlaatste wed strijd, voor de Belgische Beker tegen Cercle Brugge, wijselijk een dagje rust voorgeschreven. Het loodzware programma begon door te wegen en de trainer konstateer- de lichte tekenen van vermoeidheid. Reden ook waarom hij tot die maatregel overging. Tegen Antwerp was de jonge Versavel terug op het appèl. "De laatste weken waren enorm zwaar", stelt Bruno. "Ook tegen Antwerp was het allesbehalve een makkie. We werden gekonfronteerd met een zeer sterke opponent. Niet te geloven als je ziet dat datzelfde team begin december amper drie punten vergaard had. Met de nieuwe trainer kwam de ommekeer bij de roodbroeken en de resultaten bewijzen dat. Ze staan momenteel met veertien punten in de klassering. Dat ze, na zeven speeldagen zonder verlies, de achtste keer door Lokeren zouden gevloerd worden, hadden die mannen zeker niet verwacht en de ontgoocheling was dan ook groot. Antwerp koh nochtans aanspraak maken op de overwinning. De resem doelkansen die het kreeg, zegt genoeg. Er kon alleen niet afgewerkt worden. Anderzijds kwam mijn doelpunt net op tijd. Het betekent een serieuze stimulans. Het liep aanvankelijk tegen Ant werp niet zo gesmeerd. Ik was in de eerste helft noodzake lijk op verdedigen aangewezen. Toen ik dan vroeg in de tweede helft kon scoren, kon ik me in het verder verloop van de wedstrijd ook offensief manifesteren", stelt een dolgelukkige Bruno. Door zijn schitterende kopbal blijft Sporting mee aan de top en behoudt het tevens het uitzicht op een Europees ticketje. (v.b.) Lokeren-Antwerp 1-0. Patrick Versavel liet op aangeven van Angelo Nijskens een unieke kans onbenut. Jongere broer Bruno kopte in diezelfde minuut zijn team naar de overwinning (ds) prangende fazen tot stand ge bracht en half Daknam zat op het randje van zijn stoel. De zege voor de gastheren wenkte maar vooraleer het zo ver was moest men de laatste wedstrijdminuten nog hard la beur verrichten. In de slotfaze probeerde Antwerp nog wat te forceren - onder het komman- do van een niet aflatende Van Rooy - doch hoe de Nederlan der ook zijn ploeg stimuleerde, het mocht niet meer baten. Sporting Lokeren kwam in deze wedstrijd met thrillerallu res goed weg zonder zelf den derend spel te ontwikkelen. Maar de inzet was groots en op basis alleen daarvan lijkt de zege ons niet gestolen. Feest varkens na de wedstrijd waren uiteraard de senior en de ju nior, Bob Hoogenboom en Bruno Versavel. Vivian Bogaert MINIVOETBAL WIELRENNEN BOTTERBOYS SLAUS Op papier staat een forfaitzege voor Botterboys genoteerd, doch beide ploegen besloten te spelen, daarvoor waren ze toch naar de sporthal van Appels afgezakt. Slaus speelde z'n beste wed strijd van het seizoen, let maar even op de tussenstanden na de eerste (2-0) en tweede (3-0) periode. Willaerts en Callaert in de eerste, Kaekelbergh in de tweede periode, hadden voor de doelpunten getekend. In de derde periode maakte Kaekelbergh er 4-0 van na een strafcorner te hebben om gezet. Slaus, dat aardig meespeelde, kon via aanvoerder Casteur de eer redden. Tijdens de laatste minuten van de derde periode dreven Willaerts en Kaekel bergh de voorsprong nog op tot 6-1. Wat verwacht werd gebeurde ook. In de laatste periode zak te Slaus als een sl-cht gebak ken broodje in elkaar. De kampioen kon daarvan ge bruik maken om de kloof uit te diepen tot overdreven vormen. Callaert scoorde driemaal, Kaekelbergh twee keer, Wil laerts en Meersman elk één keer, en dat betekende een 13- 1 zege. KAV DENDERMONDE ZONDER POPPE EN PRINGELS Patrick Poppe en Mare Pringels zijn geschorst. Hier door moet oefenmeester Pfaff van KAV Dendermonde ter gelegenheid van de reis naar Heimis wissels uitvoeren. Benny Lobijn en Alain Moens spelen in hun plaats. Het is niet uitgesloten dat Benny Vercaute- ren als "joker" wordt uitgespeeld. Alles hangt af van de principes die Pfaff wil huldigen. "Ik vernam dat KAVD in drie heenwedstrijden op Heimis vijftien doelpunten heeft moeten toestaan en zelf maar één keer tot scoren is gekomen. Die traditie moet worden omgebogen. Verlies ware een streep door onze rekening en dan kan de voorbereiding op een nieuw seizoen in eerste provinciale beginnen. Een puntendeling zou mij bevredigen. Al wat we uit Gent meebrengen is meegenomen. De verantwoordelijkheid ligt bij de spelers. Zij moeten beseffen dat een nederlaag verstrekkende gevolgen kan hebben. Toon Pfaff blijft zich dus vasthouden aan een laatste strohalm. "Zolang de wiskundige mogelijkheden niet zijn uitgeput, moeten we erin blijven geloven. Het is op dat vlak dat ik de spelers motiveer en aanzet om zich door een sterke opponent niet te laten afschrikken." Na Heimis krijgtKAVD Temse op bezoek en dat wordt ook geen onbelangrijk treffen. De ploeg: Verstrepen of Van Meirvenne, Moens, De Schrijver, Maris, Michiels, Franssens, Lobijn, Miche- let, De Wolf, De Baere, Rodrigo (Vercauteren, Ver- .eist). MARC D'HONDT OPNIEUW MET VWHAMME VW Hamme krijgt het Brabantse Grimbergen op bezoek. Een ploeg waartegen Lenaerts en zyn maats, ondanks een gunstige verrichting een nederlaag oplie pen. Willy Meersman tracht zijn spelers in de mate van het mogelijke te motiveren in een streven om de kompetitie met een zo hoog mogelijk aantal punten af te sluiten. Mare D'Hondt vat opnieuw post in de basis na een schorsing. Hij krijgt een defensieve rol toever trouwd. Johan De Wilde is nog niet geheel hersteld van een lichte hersenschudding die hij opliep tijdens de opwarming voor de oefenmatch tegen Sint-Niklaas. Vandaar dat Paul Van Hemelrijck opnieuw postvat tussen lat en staken. Indien het weer het toelaat, hervatten de invallers nu zaterdag. Het is geleden van 30 november dat zij nog aan kompetitie hebben gedaan. De ploeg: Van Hemelrijck, Moens, Van Buyten, D'Hondt, Geldof, Van Bogaert, Vermeer, Schud- dinck, Pirelli, Lenaerts, Bordui (Smet, De Wilde) LEBBEKE ZONDER DE MALSCHE Bij SK Lebbeke is Eddy De Malsche geschorst, Ben AUal, terug uit Marokko, vat post in de basis. Janssens, Elskens, Van Bladel, Peeleman, Matthijs, Hals, Van Damme, Verstraeten, Van Hecke, De Kinder en Ben AUal. ROBUR: DE VOS OF VALGAREN Oefenmeester Verniers had deze week nog niet uitge maakt wie de plaats van de geschorste Wuytack zal innemen. Valgaren of De Vos? De ploeg: Laureys, Raemdonck, Fons Vercauteren, Luc Vercauteren, Gino Raemdonck, Ost, Vermeer, Verhelst, Benny Huylebroeck, Eddy Huylebroeck, De Vos of Valgaren (De Ruysscher). (e.g.) Wielrennen. Freddy Van Impe is blijkbaar zeer tevreden met zijn zege in de VWB- wedstrijd te Sint-Gillis-Dendermonde. Het bloemenmeisje is blijkbaar niet om een kusje meer verlegen al is Freddy dan duidelijk getekend door het slechte weer. Binnenkort zien we dergelijke taferelen in vele gemeenten van de streek want de renners zijn dan weer volop op pad (foto p. hermans)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17