•Volkshuis» moet volks huis blijven Graduaat Konfektie in Aalsters VTI Weekfe Wandelklub «De Pajotten» met absoluut rekord KARNAVALBIJDRAGE VANAF PAGINA 2 De Voorpost e*c»f7; In de 50-er jaren telde Aalst twee volkshuizen. Een op elke oever. Het «Volkshuis» op de Molendries en «Ons Huis» op de Hopmarkt. Na moeizame onderhandelingen kwam men tot één «Volkshuis», dat aan de Houtmarkt. Mits zware financiële inspanningen werd het een realiteit. Maar net toen de laatste leningslast was afbetaald brandde het af. Misdadig want er werden resten van een molotov cocktail gevonden en er waren verschillende vuurhaarden. Maar toen op 28/29 april 1984 verantwoordelijken de ramp meebeleefden was hun besluit reeds genomen. Het «Volkshuis» zou err ij zen. Daarvoor zou vzw «Huis der Socialisten» zorgen met als motor Herman Van Herzeele. Verleden vrijdag kon dit fon- ziet dit fonkelnieuw volkshuis kelnieuw gebouw onder zeer een huis voor socialistische mi- grote belangstelling worden litantenwerking, voor aan- geopcnd met een akademische scherpen van politieke strijd- zitting opgeluisterd door de vaardigheid en voor brede kul- Socialistische uj*- niettegenstaande winst voor de SP een versterking van de rechtse meerderheid. Van Herzele waarschuwt dan tegen doemdenken en roept op tot strijdvaardigheid. Nieuwe konceptie «De brand van 34 maanden terug mondde uit in een nieu we konceptie» stelde onder voorzitter Eddie Monsieur. Er komt meer ruimte en er zijn meer faciliteiten voor alle so cialistische organisaties. Over enkele maanden komt er ook een socialistische spaarbank Codep die tevens alle bankver richtingen aankan, en waarvan Patrick De Smedt de verant woordelijke wordt. De mutua liteit Bond Moyson telt mo menteel in Groot-Aalst 7 be stendige lokalen, een polykli- niek en een verpleegdienst. Voor ABW en SP zijn er degelijke burelen en vergader ruimten groot en kleiner. En ook de coöperatieve verzeke ring PS heeft er een onderko men wat tevens het geval is voor de Apotheken «Huis der Mutualisten» die zeer kompe- titieve ristorno's geven. LH Op de nationale wandeldag te Affligem voelde men zich uiterst gelukkig dat het streefgetal deelnemers 10.000 werd overschreden. Men telde er inderdaad 10.541 en de baard van Alfons ging er dan ook i.v.m. de weddenschap af. Blijkt nu echter dat inderhaast een grote vergetelheid werd begaan. De voorinschrijvingen werden immers niet meegerekend. Finaal wordt het deelnemersveld dan liefst tot 11.500 uitgebreid zodat het vroeger rekord van Oud- Heverlee geklopt werd. Daar haalde men er toen 11.400 waarvan een groot deel geleverd werd door het Leger dat massaal deelnam. Affligem haalde dus het absolute rekord op deze 11e nationale wandeldag beurtelings georganiseerd door de Vlaamse Wandel- en Joggingliga en de Nationale Wandel federatie. De bijna-tnaruthon (40 km.) werd afgelegd door 700 geoefenden. 1200 deden 30 km. en zowat 5000 hielden het bij 20 km. De rest maakte er een tripje van van 12 of 6 km. KJubs In dalende volgorde hierbij een aantal klubs met hun aantal deelnemers. Aalter 463, Beernem 449, Kluisbergen 217, Postwandcl- klub Gent 210, Wetteren 183, De Bokkerijders Overpelt 145, Ruddervoorde 134, Gentbrugge 124. Zonnebeke eveneens 124, Koekelare 127, Merksem 118, Mol 105, Halle Boerenhoven 101 en Merksem 76. LH Harmonie turele werking. «Hand aan Hand» o.l.v. Ar- Namens de Bond Moyson stel- thur Heldenbcrg en met bege- de algemeen sekretaris Luc UnlOK lil VlBSfldGTGfl j 11 Vflj OfldfifWijS leidende teksten door PACT- leden Norbert De Winne, Pa Godefroid dat het Volkshuis trefpunt moet worden trick De Smedt, Luc De Blicck voor alle betrokkenen bij de en last but not least Gracienne Socialistische Gemeen- Van Nieuwenborgh. schappelijke Aktie. Als een Fenix uit de as verrezen Solidariteit en strijd vaardig- Voorzitter van vzw «Het Huis ^eid der Socialisten» Christiane Na een huldegroet aan Jules Roelandt had woorden van lof Van Droogenbroeck, Vic Van en dank voor ingenieur-archi- Der Heyden en Roger Otte, tekt Hugo De Moor die er de zegde Herman Van Herzeele ontwerpen en realisator van is «voorzichtig blij» te zijn met en stelde dat dit uit zijn as dit eigentijds gebouw dat een verrezen Volkshuis een volks brede waaier aan mogelijkhe- huis moet blijven waar alle den biedt. Maar niettegen- progressieven welkom zijn. Euro-parlementslid Willy Ver staande het modern zijn moet ook hier de geest der vroegere nimmen bracht de groet van de volkshuizen van onderlinge ge- Federatie en stelde dat de ar- bondenheid blijven rond- beider recht heeft op degelijk waren, onthaal en eigentijdse infra- In dit huis ziet spreker een struktuur. Hij loofde speciaal voorafbeelding van een de inspanningen geleverd door socialistische samenleving, het ABVV en door de Bond Enerzijds volledige gelijkheid Moyson na de na-oorlogse pe- in solidariteit waarbij kaderlid, riode die vele wonden in het bediende, arbeider, werkloze socialistisch kamp had slagen. of gastarbeider op gelijke voet staan. Geen bazen noch hoog- Maar toen de eensgezindheid waardigheidsbekleders («ho- was teruggekeerd en de toe- vaardigheidsbekleders?») komst hoopvol gloorde, had waarvoor men de pet moet men oog voor alles, uitgezon- afnemen. Wel is het duidelijk dat er een leiding noodzakelijk en dat gevraagd wordt de derd dan voor degelijk finan cieel management. Juul Van Droogenbroeck bleef echter discipline in ere te houden, als optimist halsstarrig de hand Anderzijds strijdvaardigheid, van de ploeg houden cn «had De jongste ABW-stakingen oog nooit een volkshuis zien werden geen suksës cn de afbreken». Willy Vernimmen jongste verkiezingen brachten Met het operationeel worden van de reeds lang geplande doch wegens wettelijke beschikkingen toen niet haalbare leergang "Graduaat Konfektie" voegt het Aalsters Vr(je Technisch Instituut b(j z(jn "Bouwplaatstechnologie" een nieuwe branche technisch hoger onderwijs van het korte type toe. Het VTI wordt dan ook in Vlaanderen de énige school, althans in het vrij onderwijs - voor het rijksonder wijs wordt dat Gent - met dergelijke mogelijkheden. tief met een rijke traditie, maar tevens met een konkrete visie op de toekomst. In de kledingsektor vind je naast dames- cn herenkleding, junior- en vrijetijdskleding, ondergoed en lingerie, even zeer de deelgebieden werkkle ding, huishoudlinnen, hoeden, dassen e.d.m. terug. Tenten, zeilen en bewerkte technische textielprodukten zijn ook thuis op dit aktieterrein. De kortzichtige voorspellin gen en het doemdenken i.v.m. de toekomst van de Vlaamse kledingindustrie, die het leeu wenaandeel in de Belgische produktie voor haar rekening neemt en de verschuiving naar de lage loonlanden hebben op het terrein hun ongegrondheid en waardeloosheid bewezen. Niet te verwonderen als men weet dat Aalst niet alleen steeds een textielstad is ge weest doch dat konfektiebe- drijven en -bedrijfjes destijds in quasi elke straat te vinden waren. Unieke vormingskan sen dus te Aalst met als optie- mogelijkheden "ontwerpen en styling", "produktietechnie- ken" en "produktmanage- ment". Dit dan in samenwer king met de Belgische Kleding- federatie en het ITCB ofte In stituut voor Textiel en Confec tie van België. "Dit is Belgisch": blikvanger van de Vlaamse konfektiescktor In de sektor mode en kle ding zijn een flink aantal in dustriële ondernemingen ak- Het is integendeel een onweer legbaar feit dat het vroegere internationale marktaandeel niet enkel kan behouden wor den, maar dat het nog sterk kan worden uitgebreid. Hoog waardige, originele, modieuze, fijn afgewerkte produkten van hoge intrinsieke kwaliteit vin den steeds beter hun weg naar prijs- en kwaliteitsbewuste ko pers over de ganse wereld. "Dit is Belgisch" (voor 95% betekent dit "Vlaams" Het label "Dit is Belgisch" is een internationaal begrip ge worden en wijst erop dat Bel gische mode en kleding een steeds sterker wordende posi tie in de internationale kon- kurrentie op dit vlak verwer ven. De export van konfektie- produkten blijft nog steeds toenemen en nu reeds is België het sterkste textielexportland (per inwoner) van de Europese Gemeenschap. Deze uitmuntende positie kan alleen behouden blijven indien ze steunt op een brede basis van vakmanschap, kreati- viteit, integratie van spitstech nologie in het produktiepro- ces, gebruik van nieuwe mate rialen en een uitstekende be heersing van beleids- en mana- gementstechnieken: deze kon- kretisering van "Flanders' Technology and Creativity" zal blijvend worden bepaald door de vakbekwaamheid van de werknemers in deze nog steeds arbeidsintensieve bedrijfssek- tor, maar evenzeer door de kreatieve, technische en kom- merciëlc kwaliteiten van het leidinggevend kaderpersoneel. Uit recente onderzoeken, uitgevoerd in opdracht van de Belgische Kledingfederatie bij de 250 grootste bedrijven in deze sektor, blijkt dat er een blijvende vraag bestaat naar stevig gevormd lager en mid- denkadcrpcrsoneel voor de volgende aktiviteitsgebieden: styling, modellering, analyse, band- cn produktieleiding en assistentie van de bedrijfslei ding. Voor alle profielen wordt, naast een sterk ontwik kelde kreativiteit, een stevige motivatie, zin voor initiatief en verantwoordelijkheid, een brede kommunikatievaardig- heid en voldoende talenkennis vereist. In de lessentabel zijn er de hoofdgroepen algemene vor ming, beroepsgerichte vor ming en praktijk - ontwer pen - stages. Beroepsgerichte vorming wordt opgesplitst in bedrijfsekonomische vorming, specifieke vorming, textiel en konfektie en automatisering. En in het derde jaar komen tot grotere profilatie de reeds ver melde drie opties. In het eerste jaar wordt biezondere opvang voorzien met gedifferentieerde begeleiding voor studenten uit studierichtingen waar textiel en konfektie weinig of niet aan bod kwamen. Praktisch Toelatingsvoorwaarden: Houder zijn van een gehomo logeerd getuigschrift van hoger secundair onderwijs. Studieduur: Drie jaar - 32 les uren per week gedurende 36 weken (start eind september). Inlichtingen en inschrijvingen: Voor inlichtingen en inschrij vingen kan je terecht in kom- plex 1 van het V.T.I. (Vak schoolstraat 41) op alle werk dagen tijdens de schooluren van dag- of avondonderwijs (8*i30 tot 17 u en 18 u tot 21u30) en op zaterdagvoor middag van 8u30 tot 12u30. Tijdens de vakantie is de in- schrijvingsdienst open gedu rende de maand augustus: alle weekdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 17 u. zaterdagnamiddag uitgezonderd. W JAARGANG NR. 10 - VRIJDAG 8 MAART 1987

De Voorpost | 1987 | | pagina 1