ENTHOUSIAST MODERNA STELT ORDE OP ZAKEN TWEEDE HELFT BESLISSEND DENDERMONDSE1 EN 2 SAMEN GOED VOOR RUIM HONDERD PUNTEN! Nieuw supporterslokaal voor Ivan Pultyn in Beveren STEEMAN ONZICHTBAAR TWEEDE ZEGE GEERT VINCK IN ISRAEL De Voorpost - 6.3.1987 - 23 DAMESVOLLEYBAL iHfflfGfM <«0£GB! JWttSEM Een speciale sfeer heeft zo'n volleybalwedstrijd op zondagavond wel. De supporters proberen blikbaar het weekend nog een beetje te rekken en als dat kan tijdens een wedstrijd tussen twee ploegen die al jarenlang konkurrenten zijn dan is dat mooi meegenomen. Op de Oudegemse tribune zaten duidelijk twee kampen: links de Lebbekenaars en rechts de supporters van Oudegem. Voor de gelegenheid was deze tribune zelfs te klein. De speelsters waren zich van hun verantwoordelijkheid bewust en lieten dan ook af en toe fraai volleywerk zien. Het werd een spannende match met een verrassende winnaar. Volleybal. Moderna Lebbeke ging tegen de verwachtingen in winnen tegen Gimlick Oudegem (jj) ■jOudegem, thuisvoor- deel en toch beter gerang- K schikt, was de normale favo- Jf riet. Gimlick staat immers be- kend als een vechtersploegje dat nooit opgeeft, terwijl Mo- T V derna gewoonlijk vrij snel het mI I hoofd laat hangen bij een vroe- ,v#'i,oefS 1 ge achterstand. Het zou totaal v 9 mÊt J anders aflopen. L A Tijdens het begin van de eerste 'm 'WEGtM Ét set ging het spel vrij geli^k op met als ploegen de gebreken van de ders te vinden. Oudegem, waarbij een reislustige Yvonne Spitaels ontbrak, kon r kleine kloof slaan: 6-4. De ..{tb0 V zwarte tunieken gingen op dit J7 J j I 1 élan verder en boekten al gauw i 4 tó' J ,jhf' 1 een 10-5 voorsprong. Meteen 'v'x j ft M .\S'e J was het duidelijk dat de thuis- ^Hgg 1 -gM ploeg de eerste set ging bin- ^K\ l t M nenrijven. Lebbeke had duide- ■V% i fl lijk last met de lage verdedi- SlHRÉIIKak i sl ging, zodat ofwel laat werd Volleybal. De reserveploeg van Moderna Lebbeke (jj) geanticipeerd, ofwel niemand naar de bal ging door onderlin ge misverstanden. Oudegem- kapitein Gerdy De Kimpe kon enkele keren mooi smashen en Lebbeke was uitgeteld. De tweede set werd de meest spannende van de avond. Het was tevens het keerpunt in de wedstrijd. Na een zij aan zij tot aan de finish haalde een en thousiast spelend Moderna de set binneir met 12-15. Els Huyck leverde een opgemerk te prestatie, terwijl Liliane Breuckelaers en Carole Segers zich mochten botvieren in de aanval. Tegen het einde toe probeerden Christine Van Couwenberghe en opnieuw Gerdy De Kimpe om met har de slagen het tij te doen keren, maar het was tevergeefs. Moderna bleek nu volop in zijn kansen te geloven. In het begin van de derde set onder vond het wel nog enige tegen stand (6-5) van Dina Van Me- degael en Christel Caudron in de receptie, maar de Lebbeek- se aanvallen overstelpten de thuisploeg die niet meer kon riposteren. Bezoeksters An Van Steen en Ann Tilley voer den nog enkele mooie num mertjes op, vooral met de kor te pass en Lebbeke maakte de vierde set met groot overwicht uit: 6-15. Gehandikapt door de afwezig heid van Yvonne Spitaels en met een tijdens de training gekwetste Peggy De Coeyere in de ploeg, werd het voor Oudegem vechten tegen de bierkaai. Toch bleven de loka le meisjes zich vastbijten in de kuiten van de tegenstanders. Lebbeke bleef echter domine ren en bouwde een kleine voorsprong op in de vierde set. Gimlick liet niet begaan en sloeg fel terug. Er werd nu met een totale inzet van beide par tijen gespeeld en de supporters kregen waar voor hun moeite. Lebbeke was meestal in de aanval, maar Christel Caudron en Dina Van Medegael deden het uitstekend in de lage ver dediging en kuisten vele ballen van de grond. Het thuispubliek was verrukt, maar toen Els Huyck op de vier uithaalde cn Oudegem faalde in de recep tie, kon Liliane Breuckelaers droog afwerken. Ook dat viel in de smaak van de kijkers. Lebbeke Stevende dan recht op de totaalzege af, al had het nog zeven matchballen nodig om een definitief punt achter deze wedstrijd te zetten. Vermelden we zeker nog dat schepen van sport Jan Van Damme gedurende de ganse wedstrijd aanwezig was samen met raadslid Roger Van den Abbeele. Schepen Van Cauter kwam ook even langs om poolshoogte te nemen. Ze konden meteen vaststellen dat het lokale volleybal een attrak- tieve bedoening is, al was het dan een wedstrijd zonder veel belang voor de klassering in de kompetitie. Het puur regiona le pigment schiep hier echter de sfeer. M.D.B. Volleybal. Al staan de Gimlick-meisjes hier omringd door sportschepen Jan Van Damme en raadslid Roger Van den Abbeele, toch konden ze tegen Moderna Lebbeke de klus niet klaren. Ze verloren met 1-3 (a) BASKETBAL ST.-NIKLASE - CIBO ZELE 97-72 Cibo Zele met veel ambitie wilde bij de Klaaskens wellicht voor een stunt zorgen. Na een 11-6 (5e min.) begon Peter Moens met een 6 op 6 en Cibo kreeg hoop (11-14). Een time out van de thuisploeg bracht wel beterschap (21-21) maar een niet missende Moens bleek aartsgevaarlijk voor St.-Nikla- se. Cibo kwam dus opnieuw op voorsprong na 10 minuten (21- 27) maar dan kwam de homo geniteit van de thuisploeg bo ven water. Er werd een 10-0 neergezet en Cibo bleef ter plaatse trappelen. De stug ver dedigende Klaaskens liepen nog naar 44-36 en 4 seconden voor de rust bekwam de thuis ploeg de bal. Sauviller mikte naast maar Van Uytfange scoorde 46-36, doelpunt dat heel wat herrie met zich mee bracht. De tweede helft werd Peter Moens beter uit de wed strijd gehouden. De Cibo dub bele meter met 26 punten voor rust stond alleen en na 5 minu ten was de kloof al gemaakt (60-42). De Klaaskens verge noegden er zich mee het ver schil uit te diepen tot 89-60 (15e min.) maar een zwalpend Cibo kon enkel de laatste mi nuten nog een vuist maken. Punten: SNBC: Sauviller 12 p., Debbaut 17 p., Vavourakis 11 p., De Cauwer 10 p., Van- derlinden 11 p., Van Uytfange 17 p., De Poortere 7 p., Go- vaert 8 p. Cibo Zele: Moens Peter 33 p., Permentier 8 p., Moens Jan 6 p., Van Damme 8 p., Colman 4 p., Goossens 6 p., Goet- maeckers 8 p. WEGA Basketbal. De pupillen van BBC Lokeren (polo) Zondag trad DRC 1 aan tegen de laatst geklasseerden in de rangschikking van 2de Nationale: Standard Luik. Dat Standard, dat een zeer ongemakkelijk seizoen doormaakt, het lastig zou krijgen tegen onze stadsgenoten was te verwachten. Dat de DRC echter op een dergelijke autori taire manier de vloer zou aanvegen met een team dat tot voor kort nog furore maakte in de hoogste afdeling was boven alle verwachtingen. Vooral onder impuls van DRC aan een ongelooflijke scrum-half Rik Casier en full- reeks. Casier zou uiteindelijk 5 back Luc Pierson begon de tries voor zijn rekening nemen WIELRENNEN (in totaal was hij goed voor 29 punten), Pierson beperkte zich tot drie, daarom niet minder mooie, scores. Het dient gezegd dat een der gelijk opmerkelijk scorever loop onmogelijk was geweest in afwezigheid van een sterke kollcktieve prestatie. Vooral captain Wauters (nochtans nog niet helemaal hersteld van een rugblessure) gaf de toon aan. Onder zijn impuls stegen ook Te Beveren werd het nieuwe supporterslokaal van wielrenner Ivan Pultyn ingehuldigd. In aanwezigheid van Theo Verschueren, voormalig wereldkampioen stayers, Roland Uyttendaele en Patrick Van Duyse, voorzitter en sekretaris van de Wase Wielerklub mocht Ivan een nieuwe fiets in ontvangst nemen van zijn supporters. Het nieuwe jaar 1987 werd alvast slecht ingeluid voor deze jonge renner. Op 2 januari ontstond immers een brand in het lokaal 'De drie hoefijzers' waar de bloeiende supportersklub van Ivan gevestigd was. Alle foto's, palmen en trofeeën gingen teloor in de brand en ook van het lokaal zelf bleek nog weinig recht te staan. Doch dankzij de inspanningen van de getroffen lokaalhouders werd een nieuw lokaal gevonden: café 't Elegantje», Bijlstraat te Beveren waar Armand Everaert spontaan bereid was de nog jonge klub uit de nood te helpen. Inmiddels telt de klub reeds 80 leden cn konden zij Ivan, ondanks het geleden verlies, toch weer een nieuwe fiets overhandigen. Ivan. Pultyn behaalde in 1986 als nieuweling 3 overwinningen, telkens in de spurt, welke zijn sterkste wapen is. Verder werd hij nog éénmaal 2e, eenmaal 4e en tweemaal 5e, benevens nog verdere ereplaatsen bij de eerste tien. De vooruitgang die Ivan boekte in 1986 was opmerkelijk. Reeds op 12-jarige leeftijd begonnen met wielrennen, bleef het wachten tot vorig jaar om goede resultaten op te tekenen Zijn mooiste overwinning tot hiertoe was die voor eigen supporters te Beveren waar hij in een massaspurt iedereen kansloos liet. Sinds september 1986 is Ivan junior. Dat deze overgang een aanpassingsperiode vereist is maar normaal. Toch rekenen zijn supporters op enkele overwinningen. Theo Verschueren beloofde enkele malen naar de Beverse junior te komen kijken en hem met raad en daad bij te staan. Ook de Wase Wielerklub waarbij Ivan is aangesloten hoopt in 1987 eenzelfde publiciteit als vorig jaar te krijgen van haar renner. In het vorige week verreden klubkampioenschap van de Wase bleek dat de supporters toch nog enig geduld zullen moeten oefenen om hun poulain weer in allerbeste konditie te zien. Met een nieuwe fiets en de enthousiaste steun van zijn supporters moet dit lukken! P.V.D. andere spelers, zoals De Bondt (Mare én Koen), Meeremans, Verhas en Michem boven hun spelpeil van de voorbije weken uit. Aan het eind van de wed strijd wees het scorebord een verschil van niet minder dan 73 punten aan. Het mooie aan deze, toch wel uitzonderlijke, uitslag is wellicht het feit dat de DRC niet één punt diende toe te staan. De volle pot dus. De euforie na de wedstrijd van zondag werd nog eens extra aangedikt door de mooie pres tatie van DRC 2. Door het ontbreken van een tweede ploeg in het Luikse kamp speelde DRC 2 een oefenwed strijd tegen het Jonge Eeklose team. DRC 2 kon voor deze wedstrijd wel rekenen op de extra steun van fanionspeler Charles Sluys, die na een we kenlange afwezigheid door en kelkwetsuur zijn eerste nieuwe en aarzelende stappen op het rugbyterrein waagde. Met suc ces overigens, en meteen goed voor een aantal punten. DRC twee evenaarde ei zo na de prestatie van de 'grote broers'. In totaal werden tien tries gescoord, maar de sterke zijwind (en als we eerlijk zijn: de abominabele traptechniek van de reserves) maakte(n) dat daar via omzet niks bijkwam en de stand dus vastgelegd werd op 40-0. 113 punten tegen niks in twee wedstrijden, er kan mee ge pronkt worden. DRC 1 is alvast in zijn nopjes met deze kompetitiezege. Na het domme gelijkspel" tegen Jette (20-20) was het Dender- mondse team immers terugge zakt naar de vierde plaats in de rangschikking. THE TOWER - WASOCUB Wasocub ging van start met Colman op Elias en liet een zieke Steeman op de bank. Na een 8-12 (5e min.) hervond de thuisploeg onder impuls van Umberto Ravijts zijn ritme en The Tower liep uit naar 32-20 (10e min.). Toch was de Waso cub topschutter Steeman bij zijn opstelling niet bij de zaak. Hofman was de schutter van dienst maar na 34-32 (15e min.) kreeg de thuisploeg hulp van Van Branteghem om een beslissende kloof te slaan. Wa socub trappelde ter plaatse en Ravijts maakte er bij de rust nog 51-38 van. Een moedige keuken ploeg ging op achter volging met Van Damme- Aerts als gevaarlijkste afwer- kers en er kwam weer span ning in de match. Na 64-61 (10e min.) kwam Colman met drie driepunters nog voor spanning zorgen en Wasocub kwam warempel op gelijke van een zenuwachtige torenploeg. Bij 75-75 (15e min.) was alles nog mogelijk maar de winst bleef bij The Tower. Van Branteghem viel nog met fouten uit maar Waso cub had niemand die Steeman in de beslissende fase kon ver vangen zodat de vierpunten- wedstrijd toch verdiend naar Aalst ging. Punten: The Tower: Elias 10- 13, Ravijts 18-0, Thijs 4-2, Van Branteghem 12-6, Deckmijn 2- 0, Goossens 5-6, De Pauw 0-2. Wasocub: Van Damme 4-8, Aerts 4-8, Steeman 2-0, Za- man 6-0, Hofman 11-13, De Kimpe 6-5, Colman 5-9. Vermelden wij nog dat Waso cub het in de volgende weken zal moeten stellen zonder Aerts (straftijd) en Zaman (le gerdienst) zodat het oppassen geblazen is voor de ploeg van voorzitter Gerlo. WEGA Buggenhout - Lokeren 50-47 Buggenhout heeft de smaak van de overwinning te pakken. Het moest tot de 21e speeldag wachten voor een eerste zege en nu wint het twee keer tere- ke. Alhoewel het zelf zeker is van de tuimeling naar derde provinciale speelt het nog een rol in de degradatiestrijd. Vo rige week sneuvelde Eksaarde in de Buggenhoutse sporthal en nu was het de beurt aan de andere Lokerse ploeg om pun- tenloos huiswaarts te keren. De beide ploegen zijn in pun- tennood en de nederlaag tegen Buggenhout, pun ten waarop gerekend werdc, weegt dubbel door. Ondertussen kon Buggenhout zijn publiek nog eens laten juichen. Het was geen grotse match. De aanvallers in beide kampen waren in een offday. Bij de lokalen kreeg Van Gucht nu de meeste steun van trainer Boom en aan de rust stond er 28-15 genoteerd. Een kloof die voor Lokeren te groot was. Van Boven poogde er wat aan te doen, maar hij kreeg te weinig steun en de thuisploeg bleef overeind. Punten: Buggenhout: Van den Breen 7, Van Gucht 23, Albrecht 6, Struyf 2, Boom 10, Boeykens Lokeren: Van Boven 16, An- theunis 8, Vion 4, De Nul 8, X. Vermaere 2, F. Vermaere 1, Steels 6, De Wilde 2. BENO LIEFHEBBERSVOETBAL Op 29 en 30 augustus hebben van 10 tot 17 u. de opendeur dagen plaats van de arboreta en plantentuinen in het kader van het jaar van het milieu. Op die wijze wil men de kultu- rele waarden van de botani sche verzamelingen onder de aandacht van het publiek bren gen. Het is de eerste keer in ons land dat een dergelijke gezamenlijke aktie wordt gevoerd. De Kredietbank heeft een ka derakkoord van het bank-to- banktype gesloten met Caja de Ahooros y de Monte de Piedad de Zaragoza, Aragon y Rioja in Spanje. Hierdoor wordt de financiering op middellange termijn mogelijk gemaakt van de export van Belgische inves teringsgoederen en aanver wante diensten naar Spanje en dit voor een bedrag van 200 miljoen fr. aan kontrakten. Liefhebbersvoetbal. In het Tomooi der Stad Lokeren werd FC Uilen vorig jaar kampioen in tweede klasse (polo) Wielrennen. In Beveren was Theo Verschueren present op de overhandiging van een gloednieuwe fiets aan de jonge renner (lv) VOETBAL GESELEKTEERD VOOR NATIONAAL SCHOLIERENELFTAL Vorige dinsdagmorgen vertrok vanuit Zaventem de nationale scholierenselektie richting Israël, waar 's anderendaags, in het stadion van Herzelia, in de buurt van Tel Aviv, de Belgen het moesten opnemen tegen Israël. Onder de zestien scholieren die voor deze heenmatch in de voorronde van het Europees kampioenschap geselekteerd werden, Lebbekenaar Geert Vinck die in de nationale scholierenkompetitie het doel van eersteklasser SK Beveren verdedigt. Voor de Lebbekenaar, die in de voorbije maand zestien werd, is deze nationale selektie niet z(jn eerste. Vorig jaar maakte hij immers deel uit van de nationale selektie die in het Franse Montaigu tegen vertegenwoordigende elftallen uit de Sovjetunie, Ita lië, Engeland, Polen, Kameroen, Nederland en Zwit serland aantrad en er een derde plaats in de eind rangschikking wegkaapte. Geert Vinck werd boven dien uitgeroepen tot de beste keeper van het tornooi. Sterke prestaties tijdens de wedstrijden tegen de Engelsen en de Italianen en het feit dat hy tijdens de ontmoeting met Nederland een strafschop stopte, waren daar wellicht niet vreemd aan. Eind vorig jaar werd hy door de Lebbeekse sport raad bovendien uitgeroepen tot "Sportman van het Jaar". De Lebbekenaar, die enige tyd geleden niet langer opgeroepen werd vooi*de nationale trainingen - men was op de Heizei blijkbaar bezig te experimenteren met andere doelmannen - was vanzelfsprekend in de wolken met deze nieuwe selektie; "Myn tijdelijk verdwynen uit de nationale kern heeft me enorm geprikkeld. Toen ik enkele weken geleden een nieu we kans kreeg, heb ik me dubbel gemotiveerd ingezet. Ik hoop dan ook van de party te zyn veertien dagen later, wanneer Israël de terugmatch in ons land betwist en later in het seizoen, wanneer in St.-Malo een meerlandentornooi georganiseerd wordt." (pvr) WEDSTRIJD VAN DE WEEK Tweede provinciale dames Gimlick Oudegem - Moderna Lebbeke 1-3 15-7, 12-15, 6-15, 8-15

De Voorpost | 1987 | | pagina 23