NOG REDDING VOOR PRADO? PATROB IS AL KAMPIOEN VLIERKOUTER A VECHT VOOR DE TWEEDE PLAATS VAN HAMME BIJVANK EN FLEURY WINNAARS VAN DE OPENINGSKOERSEN WAOD GERRY VAN LIEROP: TIEN OVERWINNINGEN ALS STREEFDOEL JAARLIJKS KAMPIOENSCHAP De Voorpost - 6.3.1987 - 25 TAFELTENNIS In de derde afdeling van de daar minstens een draw weg te 8-2 score op het scheidsrech- KVKT blijft Prado vechten om halen. En daarin is het gelukt, tersblad kwam. Nico De zich te handhaven. Het wordt Het is een spannend duel ge- Haeck was de sterkste met drie een harde strijd want de ploeg worden. In het begin scheen de overwinningen. Francois Ver- die vlak ervoor staat heeft een lokale formatie naar een grote meire met twee overwinningen voorsprong van drie punten, overwinning te gaan met een 4- deed het zeker niet slecht. Deze week heeft Prado onge- 1 voorsprong. Maar daarna Datzelfde Avanti werd in een twijfeld een stap in de goede brokkelde deze voorsprong ge- uitgestelde wedstrijd door Op richting gezet door een ploeg leidelijk af. Vanaf 5-2 was be- wijk-A volledig uitgeteld 0-10. uit de middenmoot van de zoeker Bobo niet meer te stop- De thuisploeg kwam er op rangschikking, Pardaf-D met pen. De enkelspelen werden geen enkel ogenblik aan te grote cijfers van de overwin- allemaal gewonnen en meteen pas. ning te houden 3-7. In het 5-4. Het dubbel was zeer span- Juvenes-D heeft nu in eigen eerste deel van de ontmoeting nend. Van Acker - Van Caute- huis ondervonden hoe sterk de kon Prado al een kleine voor- ren van de lokalen geven de KWB-C ploag uit Kruibeke sprong laten opschrijven: 2 - 4. bezoekers met Simon - Raede- wel is. Ze heeft bet een forse In de volgende ontmoetingen macker geen vin toe. Het werd pandoering gegeven van 1-9. sloeg het voorgoed toe en 1-1 en in de laatste set kondan De eer kon worden gered door zielsgelukkig kon het twee de bezoekers nog net overeind Jos van Acker die in de belle punten laten optekenen. Bij de blijven. Meteen toch nog een Roger de Witte versloeg, thuisploeg stond er maar één verhoopte draw afdwingend. Frans Leclercq en Karl Lardon speler achter het kanon: Johan Tom Van Cauteren van Juve- waren de mannen die voor nie- D'Hondt. Deze knaap won al- nes was de sterke man met drie mand moesten buigen, les voor de rest waren het de overwinningen. Met twee K.W.B.-B deelde ook rake Prado-spelers die telkens de overwinningen volgden Jan klappen uit tegen Troelant. overwinning naar zich toe kon- Van Acker (Juvenes) en Fr. Het klopte de lokalen met 1-9. den trekken. Heymans van Bobo-B Vercauteren kon in het begin In de vierde afdeling heeft Kemzeke-A, flink op dreef, van de ontmoeting voor Troe- Kemzeke niet geaarzeld om lukte nog eens een 10-0 over- lant een eerste punt laten opte- een forse 0-10 overwinning te winning in eigen midden toen kenen. Daarna was Troelant laten optekenen bij Pardaf E. Juvenes-C er kwam neerge- uitgezongen. Bij de KWB- De thuisploeg was maar een streken. Zelfs in de derde set ploeg waren Dirk Pauwels en schim van hetgeen ze vroeger die de Juvenesjongens konden Joeri Quinet niet te verslaan, was. Ze kreeg met moeite een afdwingen klikte het altijd Spanning was er genoeg bij setje op het bord. Enkel Dirk voor de thuisploeg. Een van Kemzeke-B - Patro-I. Het be- Lardon kon daarvoor zorgen, die sets eindigde zelfs met een gon met een 2-2 score. Later Voor de rest was het al Kemze- rekordstand van 29 - 27. zou de thuisploeg voorzichtig ke-A wat de klok sloeg. In de zaal Madeion te Opstal het laken naar zich toetrekken: Viktory blijft ook niet opge- kreeg de lokale ploeg het be- 4-2 en zelfs 5-3. Voor Patro-I ven. In eigen midden heeft het zoek van Avanti Grembergen. scheen de wedstrijd een verlo- forse 9-1 cijfers laten opteke- Het begon goed voor de loka- ren zaak. In de laatste twee nen bij het bezoek van Dyna- len die direkt naar een 3-0 enkels zou het toch nog twee mica-C. Deze formatie, die op voorsprong gingen. Nader- keer kunnen winnen. Daar- de laatste plaats van de rang- hand moest de thuisploeg toch voor zorgden Erik Verdonck schikking staat, werd helemaal wat gas terugnemen en dat en Mario de Smet. Dat bracht onder de voet gelopen. Alleen betekende dat de Avanti-jon- de score op 5-4. Het dubbel Tom van Eetvelde slaagde erin gens naderden tot 3-2. Maar kreeg nu opeens de waarde de forfaitscore te ontlopen dat had te veel van hun krach- van één punt. En daarin toon- door Luc Hostyn te verslaan, ten gevergd want ze werden de de Hamse ploeg zich de Dit gebeurde hoopvol in de daarna helemaal uitgesteld. In sterkste partij: 0-2. Meteen eerste wedstrijd van deze ont- de resterende wedstrijden kon- haalden deze knapen toch nog moeting. Bobo-B Buggenhout den ze niets meer oogsten. Dat één puntje uit de wedstrijd, was naar Juvenes-C gereisd om betekende dat weer een grote Erik Verdonck met drie over winningen was de sterkste pion. Met twee overwinningen moeten we gaan zoeken in het kamp van de thuisploeg met Egide Van Velthoven en Jan Nemegeer. KWB-B heeft thuis op beide oren kunnen slapen bij het bezoek van Triumf-B Van bij de start was het al duidelijk. De eindstand liet niets aan dui delijkheid over: 9-1. Eric Ceu- leman slaagde erin de forfait score voor Triumf-B te ontlo pen door een overwinning op Dirk Pauwels. Troelant zag op het laatste ogenblik de overwinning nog aan zijn neus voor bijgaan toen het Kemzeke op bezoek kreeg. De bezoekers hadden eerst een forse maar toch gemakke lijk behaalde 0-4 voorsprong laten optekenen. De thuis ploeg schoot dan plots uit haar krammen en begon gestadig aan de bezoekende voorsprong te knagen: 3-4 an 4-5. In de laatste wedstrijd hoopte Troe lant nog een draw te kunnen binnenrijven. En inderdaad, de wedstrijd tussen Vercaute ren en De Beleyr bleef een lange tijd onbeslist: 1-1. In de derde set duurde het tot op de meet eer er uitsluitsel kwam. Maar de zo verhoopte over winning ging naar Kemzeke, dat met 4-6 de beide punten binnenhaalde. Tenslotte was er nog KWB-O dat het bezoek kreeg van Triumf-B Lokeren. Een moei lijke opgave werd het niet, ook al beet Triumf vinnig van zich af. Met 2-2 kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Maar het bleek wel dat de bezoekers aan het einde van hun latijn waren. Ze haalden omzeggens niets meer binnen en dat betekende dat de lokale formatie naar een 7-3 overwinning ging. Eric van Acker van KWB haalde de meeste overwinningen binnen. Met twee overwinningen volg den Franky Maes en Eric Ceu- lemans. Juvenes-B heeft deze week on dervonden hoe sterk Opw(jk-A wel speelt. Het werd in eigen lokaal ingemaakt met 2-8. Dit kwam in het begin niet zo sterk tot uiting met een 2-3 stand. Maar deze zou later uitdeinen tot 2-8. Stan Brijs en Vermeu len haalden het leeuwenaan deel van de overwinningen binnen. Voor de tegenpunten zorgde Joris de Bock en David De Beulc, Tenslotte was er in deze reeks nog Vlammers-A dat in eigen midden getrak teerd werd op een 2-8 neder laag door Juvenes-B. Alleen Gcry Ronsman stond bij de 4^6 Vlammers op de barrikade. 4-6 Hij deed dit met twee overwin- 7-3 ningen. Daarmee was de kous voor Vlammers ook af. David De Beule van Juvenas won drie keer. HVC Wat al lang voorspeld was is zaterdag gebeurd. Patro B werd kampioen in de tweede provinciale reeks A van de KBTTB. Door Small Street D Gent te verslaan heeft ze al zoveel punten voorsprong behaald dat de achtervolgers uitgeschakeld zijn op vier wedstrijden van het einde. Patro B verloor in deze reeks tot hiertoe nog geen enkele wedstrijd en de enige betrachting van deze formatie is nu het hele kampioenschap zonder één nederlaag te voleindi gen. Proficiat aan Guido De Block, Dirk Stallaert, Hilaire Straetman en Carl Goossens. Proficiat ook aan Walter De Rijck die sedert een tweetal weken de plaats in deze ploeg heeft ingenomen van de «op rust gestelde» Dirk Stallaert. Op de 288 wedstrijden die de ploeg tot hier toe heeft betwist haalde ze niet minder dan 235 overwinningen binnen. Geen wonder dat heel wat spelers zoals Guido De Block en Carl Goossens een prachtig procent aan overwin ningen achter hun naam kunnen schrijven. Op het einde van het kampioenschap krijgen we daarvan uitsluitsel als de KBTTB haar tabellen vrijgeeft. In elk geval, Patro B klimt nu naar 1' provinciale, waar het de A-ploeg gezelschap zal houden. Twee Patro-ploegen in 1' Provinciale: wat een weelde! Deze week speelde Patro B in eigen huis tegen Small Street D Gent. Aanvankelijk ging het niet zo vlot want na twee wedstrijden stonden de lokalen al met 0-2 in het krijt. Goossens en De Block brachtan elles weer samen. Op 3-3 liep alles nog eens bijeen. Dan begon het festival. In één wip ging het naar 8-4. Nog één overwinning en de zege was binnen. Op de twee tafels streden De Rijcke cn Straetman om het overwinnende punt te scoren. Uiteindelijk zou het Walter zijn die de Hammenaars de zege en de titel schonk. Een paar sekonden later dee'd Hilaire er nog een schepje bij. Uiteindelijk werd het voor Patro B een vlotte afgete kende 12-4 overwinning. Patro A kreeg Sint-Niklaas B op bezoek. Dat was een lachertje want de Klaasjes werden met 14-2 huiswaarts gestuurd. Mare De Keyser en Johan Van Hecke wonnen alles. Erik De Clercq en Pierre De Schoesitter wonnen elk drie wedstrijden. Meteen blijft deze formatie mikken naar de derde plaats. Patro D kreeg Melsele G op bezoek en ook dat was geen probleem. Zonder dat deze knapen één setje konden laten optekenen haalden de Hammenaars met 16-0 de overwin ningen binnen. Bart en Jozef Van Couwenberghe, Mike D'Hollander en Patrick Glas hadden een rustige na middag. De opgang van Patro C is niet meer te stuiten. Halfweg de eerste ronde werd het nog betiteld als kandidaat-afdaler. Maar nu? In de terugronde verloor het amper één puntje. \yie kan Patro C nog echt tegenhouden? Geen wonder dat het al opgerukt is naar de vijfde plaats. Daarbij zullen deze knapen het zeker niet laten al moet Mare Stallaert vanaf heden in Leopoldburg ons leger gaan «versterken». Deze week speelde Patro C thuis tegen Sint-Niklaas C en voor de Hammenaars was het een koud kunstje om weer een grote overwinning vast te leggen: 12-4. Stef Goossens (1), Mare Stallaert (3), Peter Van Cauteren (4) en Paul De Schoesitter (4) legden deze cijfers vast. HVC Handbal. Nopri Lebbeke-In. Hasselt 10-16. Ondanks drie tegenstanders kon Brixhe nog weg met de bal (vh) In de KBTTB-kompetitie heeft Vlierkouter A in de twee de provinciale reeks B, de titel zo langs zijn neus zien voorbij gaan. Het heeft nu nog één opdracht te vervullen: de twee de plaats in deze reeks behou den omdat ze dan nog een testwedstrijd moeten spelen tegen de tweede geplaatste van reeks B om te kunnen stijgen naar le provinciale. Dat zit er dik in met een voorsprong van vijf punten op Sleidinge C. Deze week is het bij deze for matie op bezoek geweest en haalde daar een 8-8 score zo dat de voorsprong behouden blijft. Kurt De Cock was op nieuw de lijsttrekker van de ploeg met vier overwinningen. Daniël Dehon en Jef De Maeyer wonnen elk twee keer. Bert Verstraete, die het bijwij len wel goed deed, kon geen enkele overwinning vastleg gen. Maar tqch was Vlierkou ter A gelukkig met deze drawn. In vierde provinciale D wordt het ook vechten voor de twee de plaats, gezien Melsele E hier toch zo goed als zeker is van de titel. Vlierkouter deed de ver plaatsing naar Kruibeke A dat toevallig met zijn sterkste op stelling kon aantreden. Met een werd het een zware dobber voor de bezoekers. In het be gin was het een evenwichtige ontmoeting met tussenstanden als 2-2 en 4-4 en later zelfs 6-6. Toen begaf de lokale weer stand. De resterende vier wed strijden werden door de bezoe kers ingepalmd. Jan Van de Velde met vier overwinningen beet de spits af. Cesar Permen- tier knalde driemaal een tegen stander neer. Dirk Verstraete met één overwinning en Mare Vermeulen met twee overwin ningen deden het minder goed dan verwacht. Vlierkouter C hengelt ook al naar de tweede plaats. Deze week deed ze de verplaatsing naar Rooigem E. Alhoewel deze formatie op de voorlaat ste plaats stond was het toch geen gemakkelijk hapje. Er werd wel onmiddellijk een kleine kloof geslagen: 1-3 en 2- 5. Uiteindelijk zou Vlierkouter toch een 6-10 binnenhalen. Danny D'Hollander en Guy Van den Berghe haalden de meeste overwinningen binnen: elk drie. Eddy Quintelier en Van den Bossche Patrick won nen elk twee keer. Tenslotte was er nog Vlierkou ter D dat op Madeion B een 15- 1 nederlaag te inkasseren kreeg. De geroutineerde thuis ploeg gaf geen kans aan de bezoekers. Danny Ruys, Jo Van de Vreken en Robby Van Hemelrijck jaagden tevergeefs op een overwinning. Patrick Van de Walle kon de eer red den voor Vlierkouter D. HVC Het is een jarenlange traditie dat de tafeltennisspelers zich verzamelen voor het kam pioenschap van Hamme. Dit kampioenschap is ongetwijfeld het hoogtepunt van het jaar lijks seizoen. Dit kampioen schap is uitsluitend voorbehou den aan spelers en speelsters die het grondgebied van groot- Hamme bewonen, al dan niet aangesloten bij een klub. De wedstrijden gaan door in zaal Familia, P. Vander Jeugdlaan op zaterdag 14 en zondag 15 maart e.k. Op zaterdag 14 maart om 9 u. Mikroben (jongens en meisjes geen 11 jaar op 1 juli 1986). Miniemen (jongens en meisjes geen 13 jaar op 1 juli 1986). Kadetten (jongens en meisjes geen 15 jaar op 1 juli 1986). Te 10.30 u. juniors (jongens en meisjes geen 17 jaar op 1 juli 1986). Te 13.30 u. jeugd open. Deze reeks is bestemd voor mikro ben, miniemen, kadetten en juniors. Te 16 uur niet geklas seerd en seniors geklasseerd. Te 17 u. dames en veteranen (40 jaar op 1 juli 1986) vanaf 18 uur start de reeks open «Kampioenschap van Hamme». Zondag 9 uur: 1/8C finale reeks open «kampioenschap van Hamme» te 10 uur finales reeksen van mikroben, minie men, kadetten en juniors. Te 10.30 uur finale reeks jeugd open. Om 11 uur de eindfinale van de reeks open «kampioen schap van Hamme». Het inschrijvingsgeld bedraagt 25 fr. ongeacht het aantal reek sen waaraan men deelneemt. Men mag inschrijven in de reeksen overeenkomstig zijn ouderdom, klassering en in de reeks «Open». De ouderdomsreeksen en de reeks dames worden gespeeld met rechtstreekse uitschake ling. De reeksen «Open» wor den gespeeld in poules zodat iedereen verschillende wed strijden kan spelen. Aan de finalisten worden tro feeën uitgereikt. Er wordt ge speeld op zes tafels. Uiterste data van inschrijvin gen: donderdag 12 maart bij Jozef van Wouwenberghe, Spinnerstraat 24, tel. 052i 47.98.53. Voor de jeugdreek sen kan men inschrijven tot 15 min. voor de aanvang van de reeks. De lottrekking van de reeks open «Kampioenschap van Hamme» heeft plaats in zaal Familia op vrijdag 13 maart om 19.30 uur. HVC Handbal. Nopri Lebbeke-In. Hasselt 10-16. De Lebbeekse Brixhe was voortdurend in de aanval (vh) WIELRENNEN KVKT-UITSLAGEN 1' afdeling Patro B-Patro C Pardaf A-Patro D Patro A-Baasrode A Dynam. A-Triumf A Madclon A-Hingenc Patro D-Dynam. A Baasr. A-Madelon A f afdeling Patro E-Vlierk. Ons Huis A-BAC A BAC B-Ons Huis B Madcl. B-Pard. C Lcbhekc-Pardaf B Pardaf B-BAC B 3' afdeling Prado-KWB A Patro G-Vlierk.B Pardaf D-Dynam, B Bobo A-Patro F Pardaf D-Bobo A Patro F-Prado Dynam B-Patro G 4' afdeling A BAC C-Juvenes B Ons Huis C-Vlammers A Bobo D-Opwijk A Vlammers A-Juvcncs B Opwijk A-Avanti Madeion C-Avanti 4' afdeling B Vlammers B-Viktory aa Juvenes C-Pardaf E o 2 Dynam, C-Madel. D °'2 Vlierk.-Okapi A 6"4 Bobo B-Pardaf C 2-8 5-5 5* afdeling A Vlierk. D-Opwijk B Juvenes D-Lede Triumf C-Balegem A 5"5 KWB C-Patro H Troelant-Kemz. B 10-0 5-5 5' afdeling B 8-2 Okapi B-Juvenes E Troelant-KWB B Patro I-KWB D 5-7 Triumf B-Artev. 5"7 KWB B-Dynamica D T® Juvenes E-Troel. 6*4 Okapi B-Kcmzeke 9-1 Debutanten 9-1 Triumf-Vlierkouter Pardaf-KWB Triumf-Pardaf j-6 Balegem-KWB ®-4 Vlierk.-Viktory 2-8 Jeugd 10-0 Vlierk. A-KWB B 8-2 Vlierk. B-Pard. C' UITSLAGEN V.W.B. 19 IN SINT-GILLIS- J DENDERMONDE 9-1 A-reeks: 1. Freddy Van Cam- 10-0 penhout, 2. Louis Ceuleman, 7-3 3. Kurt Jacobs, 4. Peter Mi- 6"4 chiels, 5. Jacky De Laet. B-reeks: 1. Freddy Van Impe, 5.4 2. Etienne Lievens, 3. Aimé 0-10 Michiels, 4. Jacky Van Wiele 9-1 en 5. ex aequo André Heylen 8-2 en Raf Nobels. 7*3 C-reeks: 1. Louis De Boeck, 2. August De Troetsel, 3. Frank 0-io Van der Eyck, 4. Alouis Dan- 1-9 neels, 5. Karei Alen. Volksvertegenwoordiger Fred dy WiUpckx stuurde 53 liefheb bers van categorie A de weg op voor 60 km of 20 ronden. Na 2 ronden studie ontstond er een ontsnapping van 11 ren ners die door het peleton niet als ernstig werd aanzien maar achteraf toch de goeie bleek te zijn. De kopgroep bestond uit de Nederlander Bijvank, kam pioen Vandeputte, Rudi Ver- eecken, Eddy Van Daele, Pa trick Bolssens, Luc Puimege, Marc Borggraef, Freddy Van- dcrcruyssen, Ronny Declercq, William Despeels, Patrick De- maere en Bill Olivier. Toen deze groep 1 minuut voorsprong telde, diende on der druk van Luc Puimege vol gende renners de kopgroep te laten gaan; William Despeels, Patrick Demaere, Bill Olivier en Ronny Declercq, die op nieuw door de groep werden ingelopen. Met zeven ging het naar het einde en Bijvank klopte zijn medevluchters in de spurt. Uit de groep ontsnapten nog vier renners en hier toonde Freddy Vandercruyssen zich de rapste. De groepspurt werd gewonnen door Thierry Pirard. Uitslag 1. Robby Bijvank (Nederland) 60 km in 1 uur 32 minuten. 2. Joost Vandeputte, 3. Rudi Vereecken, 4. Eddy Van Dae le, 5. Patrick Bolssens (Kiel- drecht), 6. Luc Puimege (Eksaarde), 7. Mare Borggraef (Burcht), 8. Freddy Vander cruyssen op 1 minuut 9. Ronny Declercq, 10. Henri Demeyer, 11. William Despeels (Beve- ren), 12. Thierry Pirard op 1.30, 13. Patrick Decommere, 14. Jan Meul (Beveren), 15. Eric Seeldrayers (St.-Niklaas), 16. Kris Dewolf, 17. Luc Cour- tens, 18. Eddy Vereecken, 10. 14 renners gelijk. Bij de B en C-renners, met 45 aan de start, eenzelfde scena rio, met de eerste ontspanning de goede. Vier renners sprongen weg in de 3' ronde, nl. de Waaslan- ders Maes, Fleury, Geerts in gezelschap van Gentenaar Martens. De reaktie van Roelekans, Oelbrandt en Demoor leverde hun slechts de ereplaatsen op doch de vluchters bleven bui ten schot. In de laatste ronde sprong Fleury verassend weg en veroverde zijn eerste bloe mentuil uit zijn rennersloop baan. Roelekcns won de spurt voor de 5e plaats en Roger Vande- maele won de groepsspurt. Uitslag 1. Etienne Fleury (Melsele) de 60 km in 1.33 uur., 2. Adrien Maes (Melsele) op 20", 3. Frangois Geerts (Stekene), 4. Hilaire Martens, 5. Freddy Roelekens op. 1.10, 6. Eric De- moor, 7. Freddy Oelbrandt (Belsele), 8. Roger Vande- maele op 2', 9. Etienne Van- derhelst, 10. Hervé Goudeseu- ne, 11. Lucien Pieters, 12. De- nis Leukermans, 13. Modest Smet (Zwijndrecht), 14. Wil- fried Dedauwe, 15. Luc Van Tilburg, 16. Freddy Bonneel, 17. Patrick Van Renterghem, 18. Freddy Boon, 19, Willy Defeber (NL), 20. Et. De clercq. Trofee WAOD Waasland Stand ria de 1' proef te Sint- Niklaas (1.3) 1. Etienne Fleury, Melsele 35 punten, 2. Adrien Maes, Mei- se 34 punten, 3. Frangois Geerts, Stekene 33 punten, 4. Patrick Bolssens, Kieldrecht 31 punten, 5. Luc Puimege, Eksaarde 30 punten, 6. Mare Borggraef, Burcht en Freddy Oelbrandt, Belsele ieder 29 punten, 8. William Despeels, Beveren 25 punten, 9. Modes Smet. Zwijndrecht 23 punten, 10 Jan Meul, Beveren 22 pun ten, 11. Eric Seeldraeyers, St.- Niklaas 21 punten, 12. Patrick Dewit, Bazel, Luc Rotthiers, Hamme, Patrick Demaere, Nieuwkerken en Mare Van- dcrmeulen, St.-Niklaas ieder 17 punten, 17. Julien Demol, Belsele, Michel Deconinck, Zele, André Creve, Wachte- beke en Erwin Van Sande, St.- Niklaas ieder 12 punten, 21. Roger Hoof, St.-Niklaas, Ro ger Beelaert, Kieldrecht, Ron ny Van Raemdonck, Beveren, Gerry Steenssens, Beveren, JP Van Heukelom, Beveren, Gunther Smet, Beveren, Dan ny Coenen, Zwijndrecht, Paul Van Qapdorp. Belsele, Luc Ruys, Hamme, Mare Piessens, Sinaai, Franky Laureys, Ver rebroek ieder 5 punten Volgende proef: zondag 15 maart in Beveren (Vierge- meet) Wielrennen. Bij de WAOD-renners in Sint-Niklaas won Fleury uit Melsele bij de seniors (dw) Wielrennen. Gerry Van Lie- rop (arch.) Tien overwinningen stelt Gerry Van Lierop voorop al vorens hij in het midden van deze zomer amateur wordt. De Waaslander heeft in elk geval al een eerste stap gezet in de goede richting. Vorige zondag in Laarae toonde hij zich de snelste van 89 deelnemers. "Er werd vaak gedemar reerd. Kort na de start schoten zes renners in aktie waaronder Peter Saey, Gino De Geest en Stefan Denoyette. Toen ze la ter werden bijgehaald volgden er nog verschillende uitvallen. Uiteindelijk trokken we met zijn zessen de laatste kilome ters in. Ik had last van een gebroken as en was genood zaakt om van fiets te wisselen, wou ik in gunstige omstandig heden de finale betwisten. Bin nen de kortste keren had ik de aansluiting gerealiseerd. Ik waagde mij aan een uitval maar werd snel gegrepen. Met de reservefiets was ik niet ze ker of ik in de spurt tot het uiterste zou kunnen gaan. Ik nam geen risiko's en begon van ver. Ik sloeg spoedig een kloof maar werd op het laatst nog op de huid gezeten door een aan rukkende Serge Baguet." Als nieuweling werd Gerry Van Lierop twee seizoenen ge leden kampioen van België. Vorig jaar won hij vijf wed strijden maar werd drie maan den afgeremd door een ern stige valpartij. Tijdens de voorbije winter volgde hij de sportschool in Beveren en deed aan cross en power-trai- ning. De zeventienjarige ju- vlaamse Ichtegem waar hij ook nior meent het ernstig. Ko- een flink resultaat op het oog mend weekeinde start hij in heeft. West OMER VAN MOLLE NATIONAAL KAMPIOEN Veteraan Omer Van Molle uit Sint-Agatha-Berchem, nog steeds goed bekend in Sint-Gillis-Dendermonde, waar hij talrijke supporters telt, zien we hier tijdens het kampioenschap van België 1987 veldrijden in de kategorie-C, boven de 65 jaar. Dit kampioenschap werd verreden in Asse op 28 februari. Er waren zeven deelnemers en de 76-jarige Omer was ze te vlug af. Hij heeft dan ook al heelwat ervaring want hij begon te koersen in 1925.

De Voorpost | 1987 | | pagina 25