STREEKGENOTEN DEDEN HET UITSTEKEND IN NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN LIEVEN DE VYLDER MET DUBBELE REEKSZEGE TWEEDE SCHIFTING HAMS BOOGSCHUTTERS KAMPIOENSCHAP BART BLOMMAERT VERUIT DE STERKSTE VAN HET LOT B.L.B.-0PENINGSWEDSTRIJD VOOR VLAANDEREN IN WACHTEBEKE-OVERSLAG VELDLOOP IN KLEIN-SINAAI De Voorpost - 6.3.1987 - 27 De Oostvlamingen en vooral onze eigen streekgenoten hebben hun stempel gedrukt op het nationaal veldloopkampioenschap rond het Zilvermeer in Mol. Niet alleen komen M A TIJ IIR LUK HAMMENAAR vier nationale kampioenen uit het Dendermondse, vele andere atleten kregen een mooie ereplaats mee naar huis en dan denken we vooral aan enkele Vlierzele-lopers. LUC PEERLINCK Atletiek. Bart Blommaert uit Baasrode werd nationaal kampioen van de kadetten (a) Op 1 maart werden de titels van Belgisch kampioen in de verschillende kategorieën toe gekend. Dit jaar werden de kampioenschappen cross gelo pen rond het Zilvermeer te Mol. Bij de kadetten was een favorietenrol weggelegd voor Bart Engelen (Beringen), Courcelles Axel (Wallonië), Bart Blommaert (Baasrode) en de plaatselijke Cor Van Hoof. De omroeper van dienst kondigde dit viertal als kans hebbers aan en dat deze man een kijk had op de atletiek- sport werd vanaf het startschot bewezen. Onmiddellijk plaat ste dit viertal zich aan de kop van de bende. Bart Blommaert plaatste een eerste demarrage na de start en hij hield er een moordend tempo op na. Enkel Bart Engelen en Cor Van Hoof konden het hen opgeleg de tempo volgen, zodat er een kloof ontstond met de rest van de deelnemers. Cor Van Hoof was de eerste die het ritme niet aankon. Hij kraakte in zijn voegen en hij moest de rol lossen. De twee resterende koplopers en topfavorieten kwamen zo aan de leiding. Bart Engelen zette zich resoluut aan de lei ding (zelfoverschatting). De Beringenaar probeerde met tempoversnellingen de Baasro- denaar te lossen. Een sterk- en kalmlopende Bart Blommaert liet zich niet verleiden en hij bleef in zijn tred tot halfweg de wedstrijd. Dan begon Blom maert zijn tegenstander te inti mideren, door naast hem te komen lopen. De zware om loop (zanderige grond) vergde veel fysieke inspanning van de atleten, zodat de sterkst en de best voorbereide loper het zou halen. Beide lopers gaven el kaar geen duimbreed toe en de beide supportersgroepen moe digde hun pupil luidruchtig aan. Stilaan kwam de eind meet in zicht, met een rechte lijn van bijna zevenhonderd meter. Bij het inkomen van deze rechte lijn ontspon zich een spannend duel tussen deze twee toppers. Blommaert ver hoogde het tempo en Engelen moest op de tanden bijten om nog te kunnen aanklampen.. Maar op vijfhonderd meter plaatste de Baasrodenaar zijn beslissende demarrage. Als een waardig kampioen loste hij zijn konkurrcnt en hij nam tot circa vijftien meter voor sprong. Op vijftig meter van de eindstreep kon hij zich reeds veroorloven zijn armen in de hoogte te steken. Zijn negende overwinning dit sei zoen bracht hem de Belgische titel op. Bart Blommaert was in Mol aan zijn twaalfde cross toe, waarvan hij reeds negen maal als eerste de eindmeet bereikte. Hij was driemaal tweede, waarvan hij tweemaal geklopt werd door tweede- jaarskadetten. In de crosscup te Ninove moest hij in Bart Engelen zijn meerdre erken nen. Bart Engelen was aan zijn eerste nederlaag van het sei zoen toe. Een ontmoedigde Limburger gaf sportief toe dat Blommaert werkelijk super was en en niets aan te doen viel. Beide lopers hadden voor een spannend duel gezorgd, waarin een talent als Blom maert als overwinnaar uit de bus kwam. De vele supporters, die naar Mol waren afgezakt, waren door het dolle heen en zijn fier op hun poulain, die met deze zege de kroon op zijn'prachtig crosseizoen zette. In Baasrode werd het feestvieren verder ge zet tot in de vroege uurtjes. Als Bart Blommaert zich ver der blijft verzorgen en niet zondigt aan overdaad en over moed, gaat hij een schitteren de sportkarrière tegemoet. VELDLOPEN Senioren Oostvlaams kampioen Willy Van Huylebroeck (VS) be haalde een mooie zevende plaats na verschillende natio nale korifeeën. Zijn klubge- noot Willy Goddard werd fraai tiende. Twee andere Vlierzeel- se atleten bleven mooi sarfien: Raymond Van Paemel en Mare Vanderhoeven werden respektievelijk 16e en 17e. Iets verder vinden we de Lebbeek- se lopers Gert Van Gooien (32e) en Julien Michiels (35e). Etienne Willems van Opwijk eindigde nog als 49e. Juniores Zoals verwacht werd Hamme- naar Luc Peerlinck nationaal kampioen. Hij won dit jaar elke cross waarvan hij aan de start kwam. Over zijn prestatie geven we verder wat meer. Hans Vanderhoeven (VS) mis te net het podium (4e) en Freddy Van Winghene van Opwijk werd 8e. Bart Me- ganck van Eendracht Aalst be zette de tiende plaats. Als 17e arriveerde Philippe Van Dam me van Lebbeke en Peter Tas- sent van Hamme staat geno teerd als 23e. Scholieren Bij de scholieren geen uitschie ters. In de A-reeks staat zelfs geen enkele streekgenoot bij de eerste twintig. In de B- reeks vinden we Geert Philips (ACL) op de negende plaats. Michel Fontaine van Opwijk werd lie en Filip Cobbaut (VS) dertiende. Kurt Van Damme (Opw) kon zich als 18e aanmelden. Jongere reeksen Bij de kadetten-A klom Vlier- zele-loper Benny De Frenny als derde op het podium. Leb- bekenaar Andy De Tober werd negende. In de B-reeks opnieuw een streekgenoot op het hoogste schavotje: Bart Blommaert van Baasrode ging met de hoogste eer lopen. Gunther Lanckman van E. Aalst werd knap vijfde en Jo- han Vermeiren, ook al van Lebbeke, was tiende. Nog twee winnaars uit eigen streek: Raf Tilburgh (ACL), bij de miniemen, geboren in 1975 en Ben Quintelier uit Hamme bij de pupillen van 1977. Deze week brengen we de prestaties van Luc Peerlinck en Bart Blommaert wat meer uit gebreid, terwijl we volgende week de jongsten, Tilburgh en Quintelier in het zonnetje zetten. MOTORCROSS BOOGSCHIETEN De tweede schifting van het Hams schutterskampioenschap kreeg zijn beloop in de zaal «De Verenigde Vrienden» te Moerzeke-Kastel. De punten- oogst was niet zo denderend als de vorige keer en dit lag in de lijn van de verwachtingen. In het totaal werden er 180 punten geschoten tegenover 205 bij de vorige schifting. Wat toch een daling betekent van 25 punten en dat is zeer veel. De schutters van de Vier Ge- kroonden kregen de eer de schiftingen te openen. Het was echter Eddy De Witte (De Wuitens) die als eerste de hoge wist te verschalken. Het was voor deze klasseschutter een koud kunstje om naderhand de hele top neer te halen. Dit knap resultaat werd hem enkel nagedaan door Dirk De Cau- wer (Bastianen) en Louis Lam- brechts (Eiland). Deze drie topschutters mochten kampen vóór het dagklassement der panacheschutters waarbij Ed dy De Witte nog maar eens zijn schutterskwaliteiten liet bewonderen en meteen de tweede dagprijs in de wacht kon slepen. In de tussenstand zien we dat de kopgroep fel is uitgedund want Alain Van den Broek (Kastel), Eddy De Scheppen (Den Bond) en Gus- taaf De Bock ('t Eiland) scho ten de hoge neer en de rechtcr- zijvogel, maar gelukten er niet in om de linker-zijvogel tegen het zeil te halen. Een herstelde Leo Willaert (De Vier Ge- kroonden) en Eric De Looze (Ons Vermaak) konden in ek- stremis nog hun eer redden maar bleven toch onder de verwachtingen. Bij de latschutters kregen de schutters die aan de top ston den: André Laureys (Ons Ver maak) en Luc Ost ('t Eiland), de klop van de hamer. Ze werden nu echt teruggeslagen. Langs de andere kant was Eric Lambrechts in een uitzonder lijke dag en scoorde zo maar eventjes zeven punten. Hij lukte meteen een dubbelslag want naast het winnen van de dagprijs komt hij afgescheiden aan de leiding in het indivi ducel klassement, waarin zijn dichtste belagers reeds een achterstand van vier punten hebben opgelopen. Het is een goede voorsprong. Enkele dames waren in een produktieve bui. Zo zag men de ongenaakbare kampioene uit de jaren 1979-80 en 81 het weer doen zoals in de goeie ouwe tijd. Ze sprokkelde vijf puntjes bij elkaar. Ook Sabine de Witte (Wuitens) wist een hoge en een zijvogel neer te halen en kon daarmee haar eerste plaats suksesvol verde digen tegenover klubgenote Annie Aerts (De Wuitens), want deze schoot niet minder dan zesmaal raak, wat haar meteen het dagklassemeni in de damesreeks opleverde. Bij de juniores waren Dirk Van den Brocck (Den Bond) en Cindy Steels (Den Bond) in de zevende hemel bij het vero veren van hun eerste puntje. Conny Willaert (Vier Ge- kroonden) en Kathleen Sae- rens (Vier Gekroonden) deden het heelwat beter dan in de vorige schifting en lukten twee treffers alhoewel eerstgenoem de wel een beter resultaat ver diende. Robby De Witte (Wui tens) wilde niet onderdoen en schoot eveneens twee punten, maar Rudy Steels (Den Bond) deed met zijn drie waardevolle puntjes een uitstekende zaak. Hij komt alleen aan de leiding en won meteen het dagklasse ment. De zestig-plussers kwamen niet aan hun trekken. Was de afstand te ver of de wip wat te hoog? Wie zal het zeggen. Het behaalde puntenaantal van de ze kranige zestig-plussers was deze keer uiterst klein. Alleen Gilbert Leeman (Bastianen) kende geen problemen. Al hoewel hij met pech had af te rekenen, schoot hij toch nog vier keer raak en staat nu aan de leiding in een reeks waarin Roger Van den Eynde reeds enkele jaren de scepter zwaait. Als wij het ploegenklassement even bekijken dan zien wij dat de regerende Bastianen steeds op gelijke hoogte blijven van 't Eiland dat voor deze gelegen heid over al zijn manschappen kon beschikken. De ploeg van Jean Goossens (De Wuitens) volgt hun spoor en wist zelfs één puntje van haar achter stand goed te maken. Alain Van den Broek en zijn forma tie kreeg de klop van den ha mer. Het ontbreken van Lu- cien Wouters zat er voor een gedeelte tussen. Het vijftal van André Laureys (Ons Ver maak) bleef ver onder de ver wachtingen. Deze kopman ge raakte maar niet uit de start blokken en dat gaf de doorslag bij de eindafrekening. Eddy De Schepper en vrienden doenn het zeker niet slecht, maar konden toch niets van hun opgelopen achterstand op halen. Wat verder ziet men de prachtige uitslag van de ploeg van Sabine De Witte. In de strijd om de rode lantaarn kwijt te geraken deed het pelo ton van Liza Van Puyenbroeck een goede zaak. Met het beha len van tien waardevolle punt jes heeft het de Vier Gekroon- den-ploeg van kapitein Leo pold Robberecht de rode lan taarn in de handen gestopt. Standen na twee schiftingen Pelotons: 1. Gustaaf De Bock ('t Eiland), 2. Dirk De Cauwer (Bastianen), 3. Jean Goossens (De Wuitens), 4. De Schepper Eddy (Den Bond), 5. André Laureys (Ons Vermaak), 6. Louis Lambrechts ('t Eiland), 7. Sabinne De Witte (De Wui tens), 8. Alain Van den Broeck (Moerzeke-Kastel), 9. Gilbert Leemans (Bastianen), 10. Leo Willaert (De Vier Ge- kroonden), 11. Greta Casier (Den Bond), 12. René De Landtsheer (Ons Vermaak), 13. Liza Van Puyenbroeck (Bastianen). 14. Leopold Rob- berecht (De Vier Ge- kroonden). Panacheschutters: 1. Eddy De Witte (Wuitens), 2. Dirk De Cauwer (Bastianen), 3. Louis Lambrechts ('t Eiland). 4. Alain Van den Broeck (Moer zeke-Kastel), 5. Gustaaf De Bock ('t Eiland), 6. Eddy De Schepper (Den Bond). Latschutters: 1. Eric Lam brechts ('t Eiland), 2. Luc Ost (Eiland), 3. Baziel Willaert (De Vier Gekroonden), 4. Gerrit Keymolen (De Wui tens), 5. Rudi Maes (Bastia nen), 6. Lucien Peelman (Bas tianen), 7. Willy D'Hollander (Ons Vermaak). Juniors: 1. Rudy Steels (Den Bond), 2. Robby De Witte (De Wuitens), 3. Peter Steels (Den Bond), 4 Kathleen Sae- rens (De Vier Gekroonden), 5. Conny Willaert (De Vier Gekroonden). Zestig-plussers: 1Gilbert Leemans (Bastianen), 2. Van den Eynde Roger (Bastianen), 3. Lucien Wouters (Moerzeke- Kastel), 4. André De Clercq (Moerzeke-Kastel), 5. Victor Saerens (De Vier Ge kroonden). De derde schifting heeft plaats in het lokaal 't Eiland op zater dag 7 maart. HVC In Sas van Gent werd de ope ningswedstrijd gereden. De pi loten kregen er een prachtige maar zware omloop voorge schoteld, die door de regen van die namiddag nog wat moeilijker was gemaakt. Het viel op hoeveel piloten er in de jeugdreeksen van start gingen, wat veelbelovend is voor de toekomst. Bij onze streekpiloten ging al vast een 'zege naar Lieven De Vylder bij de inters 250 cc en verder kregen we mooie pres taties van ondermeer Herman Lenaerts, Peter Dhanis, Ron- ny Heyrman, gebr. Van Vlier- berghe en de broers Van Clap- dorp. Bij de juniores 125 cc eindig den Andy Roegiers en Gino Van Kerrebroeck vooraan in de eerste reeks, maar ze wer den beiden door een val tij dens de herneming teruggesla gen. Patrick Van Vlierberghe kwam van in de middengroep naar de derde plaats en Ingmar Smet behaalde na een opval lende wedstrijd de vierde plaats. Ronny Heyrman kwam goed uit de startblokken, maar hij moest door een val heel wat plaatsen prijsgeven en werd tenslotte zesde. De tweede reeks werd gewonnen door De Jonghe maar Heyrman kwam sterk aanvallend naar de twee de plaats, voor Van Vlierber ghe en Smet, die beiden van achteraan moesten terugko men. De eindzege ging naar De Jonghe, voor Van Vlier berghe, Heyrman. Smet en Van Kerrebroeck. Mario De Cremer werd met een achtste en een zesde plaats zesde in de eindstand. Verder was er nog een twaalfde plaats voor Ivan Robijn, een veertiende voor Pascal Stremersch, een negen tiende voor Angelo Saman en een 21' voor Nico Haeck. De start van de juniores 250 cc liep vertraging op omdat men niet akkoord ging met de ver gunning van Jan Jansen, maar uiteindelijk werd dan toch ge start met 500 cc-piloot Luc Dauwens als snelste van de ruim vijftig piloten. Vanuit het achtergroepje eindigde Jan Jansen nog tweede aan de eindmeet. Kenny Vertenten rijdt vanaf dit seizoen bij de 250 cc-ers en gaf meteen een goede indruk. In de eerste reeks kwam hij verrassend en helemaal achteraan naar een Dit weekend wordt, voor Vlaanderen althans, de ope ningswedstrijd voor B.L.B.-piloten gereden te Wachtebe- ke-Overslag. Een organisatie van M.C. Staelens-Vervaet- Castor die dit jaar niet minder dan vijf wedstrijden onder haar vlag neemt met verder nog de wedstrijden van 22 maart en 5 april te Stekene-Koewacht, op 24 mei te Kallo en op 20 september de 875 cc trofee te Wachtebeke. Het pilotenteam voor 1987 is alvast sterk uitgegroeid want naast een Peter Dhanis, Lieven De Vylder en Johan Scheele komen nu ook Luc en Franky Van Clapdorp, Jan Jansen en Angelo Saman aan de start. Allen piloten die het beste voor hebben in dit seizoen en dit in de wedstrijd van vorige week te Sas van Gent alvast konden bewijzen. Nadat in deze eerste kennismaking in Nederland reeds heelwat piloten aan de start kwamen mag men voor deze motocross te Wachtebeke-Overslag een nog groter sukses verwachten. De omloop is te vinden in de Palingstraat nabij de expressweg en de eerste start zal gegeven worden om 11 u. met vooraf trainingen vanaf 9 u. Inschrijvingen gebeuren op de omloop. Er worden reeksen gereden voor juniores, 125cc, juniores 250/500 cc, seniores 125 cc, nationalen 250/ 500 cc, inters 250 cc, inters 500 cc en zijspannen. D.H. vierde plaats opgerukt. Luc Hemelaer eindigde hier op de 23e plaats. De tweede reeks werd onbedreigd en met ruime voorsprong gewonnen door Jan Jansen, voor Luc Dauwens (500 cc). Vertenten was na de start in een valpartij betrokken cn moest van ver achtervolgen. Hij geraakte nog op de 20* plaats en werd 1' in de eind stand. Hemelaer was achttien de in deze reeks en kreeg een veertiende plaats in de eind stand. In de nieuwe serie seniores 125 cc, kwamen vijftien piloten aan de start en er werd tegen een enorm tempo gereden. Luc Bruggeman was de snelste gestart maar werd snel door de broers Franky en Luc Van Clapdorp naar de derde plaats verwezen. Het broederpaar nam vrij snel enige voorsprong en Luc nam het kommando over maar Franky gaf zich niet gewonnen. Een fel duel werd het niet want Franky verdween met een machinebreuk uit de wedstrijd. Luc kon winnen met een mooie voorsprong. In de herneming was het Andy Wiko die al snel de leidersrol speel de. De Van Clapdorps waren op een vierde en een zesde plaats gestart. Na enkele ron den reed Luc al tweede en ging op zoek naar Wibo. Hij ging echter vrij hard tegen de grond en liep daardoor veel achter stand op. Ook Franky verloor veel terrein omdat zijn voet vastraakte tussen achterwiel en machine. Deze reekszege ging dus naar Wibo, voor De Vad- der en De Ketelaere. De eind zege ging naar De Ketelaere voor Wibo en Luc Van Clap dorp. Bij de nationalen 250/500 cc werd het een strijd tussen Jan Goethals en Will Van Hoof. Peter Hemelaer geraakte tot de twaalfde plaats. Herman Lenaerts was al van bij de start in een valpartij betrokken en eindigde zestiende als zesde 500cc-er. De tweede reeks liet een sterke Van Hoof en Van Kruyssen zien, gevolgd door 500 cc-er Herman Lenaerts, die zijn derde plaats niet meer afstond, hoewel er achter hem een hevige strijd woedde. Pe ter Hemelaer verging het niet zo best. Hij had met moeilijk heden af te rekenen en moest met een 19* plaats genoegen nemen. Uiteindelijk gingen de ereplaatsen bij de 250 cc-ers naar Van Hoof, voor Van Kruyssen en Goedhals. Bij de Nog nooit hebben de Hamme- naars met zoveel belangstelling uitgekeken naar het verloop van het Belgisch kampioen schap veldlopen aan het Zil vermeer in Mol. Voor het eerst ook had Hamme met Luc Peerlinck uit de Veldstraat een sterke favoriet. De zware, zan derige omloop en de striemen de regen hebben de Hamme- naar niet kunnen afremmen. Kort na de aanvang van de wedstrijd kroop Luc ai naar voren samen met de andere favorieten: Rik Stepman, Frank Vandenbosch en Mare Vander Straeten. Filip Steyaert die door sommige vooruit geschoven werd als een van de favorieten verdween vroegtijdig uit het lot. Peerlinck liet zich niet doen en wetend wat hij wou liep hij dadelijk aan het hoofd van een groep die steeds meer rekte. Naarmate de wedstrijd vorder- de toonde hij zijn kracht. Stil aan maar zeker begon hij een kleine voorsprong op te bou wen. Iets minder dan halfweg had hij al een 30 meter voor sprong. Zijn meest geduchte konkurrent, die liem ook in het Oostvlaamse kampioen schap op de voet volgde, Rik Stepman uit Nevele, was toen al op een 30 meter achterstand teruggeslagen. Nog verder lie pen Leirs, Hermans, Vander Straeten, Van Winghe. Naar mate de wedstrijd volgde werd de kloof met Peerlinck steeds dieper en zonder moeite kwam Luc als eerste over de eind meet, al zijn tegenstrevers een hele eind achter zich latend. Met Luc Peirlinck won onge twijfeld dé favoriet. Hij is zo wat specialist in zware omlo pen. Het was voor Luc zijn veertiende cross en hij won ze allemaal. Toch vreesde men vooraf dat hij te veel gelopen had om nog echt fit aan het Belgisch kampioenschap te be ginnen. Verleden jaar pakte Luc Peer linck op het Belgisch kam pioenschap zilver. Toen kwam hij toe achter Rudy Walem. Nu deed hij het heelwat beter. De kritiek die men op Luc Peirlinck wel eens afvuurde, nl. dat hij te veel liep, wuifde hij weg. «Dit was wel mijn veertiende cross, maar in de Veldlopen. Luc Peerlinck van Hamme werd zoals ver wacht nationaal kampioen bij de juniores (arch.) meeste daarvan heb ik me nooit echt moeten inzetten. Dat leken soms oefencrossen». Nu zal hij'alles zetten op het Wereldkampioenschap in Po len (Warschau). Nu hij de Bel gische titel op zak heeft gesto ken zal dat zeker een stimulans zijn om daar vrankweg zijn kans te gaan. Trainer Van Damme wist nog te vertellen dat het echt tijd werd dat Peerlinck eens be loond werd met een titel. War schau is nu het eerste doel van de kersverse kampioen. Vorig jaar tijdens het Wereldkam pioenschap in Neuchatel pro beerde hij in de spits mee te gaan. Toen kreeg hij klappen op het einde en kwam zesenne- gentigste aan. Deze keer zal Luc Peerlinck het zeker heel wat beter doen. In élk geval, Hamme en België duimen nu al. Eindstand: 1. Luc Peirlinck (AC Hamme) 23.30, 2. Rik Stepman (KAAG) 23.57, 3. M. Van Der Straeten (OEH) 24.03, 4. Hans Vander Hoeven (VS) 24.08, 5. Wilfried Leins (Dilbeek). HVC ZONDAG 22 MAART Voor de tweeëntwintigste maal organiseert de plaatselijke jeugdklub van Klein-Sinaai, Shaloom, met medewerking van sportkomitee «Het Vliegend Wiel» haar veldloop voor aangeslotenen en niet-aangeslotenen en haar dertiende veldloop voor veteranen. Er zijn talrijke waardevolle prijzen en de eerste start wordt gegeven om 14 uur. Voor de jongens zijn er acht reeksen voorzien, voor de dames zeven. De pupillen A en B zowel jongens als meisjes lopen 700 meter. De miniemen jongens krijgen 1200 meter voorgeschoteld, terwijl de meisjes van die kategorie (74- 75) maar 700 meter moeten afleggen. De kadetten vechten het uit over 2100 meter en de meisjes kadetten over 1400 meter. Ook de meisjes-scholieren doen zoveel, terwijl de jongens van 70 - 71 3.600 meter afleggen. De veteranen leggen 6.000 meter af, net als de juniores-jongens. De seniores-dames doen dezelfde afstand als de meisjes juniors 2.400 meter. De laatste koers wordt gelopen door de seniores-heren over een afstand van 7.200 meter. De inschrijvingen voor alle kategorieën sluiten 15 minuten voor de wedstrijden. Wie in een te lage kategorie loopt wordt gedeklasseerd. De beslissingen van het bestuur zijn onaanvechtbaar. Het bestuur is niet vantwoordelijk voor ongevallen. 500 cc-ers naar Hebbelinck, voor Lenaerts en Savat. Inters 250 cc In de eerste reeks van deze kategorie geraakte Kees Van Ham als snelste weg, gevolgd door Lieven De Vylder. Maar Lieven nam al gauw de eerste plaats over en kon stilaan voorsprong nemen. Achter hem werd verder gestreden door Van Ham, Van Poelvoor de, Van de Meersche en Johan Scheele die in deze orde over de meet kwamen. Ook de tweede serie was voor Lieven De Vylder, voor Van Poel voorde en Valentijn, zodat ook de eindzege naar Lieven ging met podiumplaatsen voor Van Poelvoorde en Van Ham. Bij de inters 500 cc beheerste Dhaemers de eerste reeks. Hij werd aanvankelijk gevolgd door Peter Dhauwe, maar werd door een val wat terugge slagen. Peter Dhanis kwam nog fel opzetten na een minder goede start en hij nam na half- wedstrijd zowaar de leiding over. Pech verwees hem naar de tweede plaats. De Meyer werd derde, voor De Splender en Schroyen. Ook in de twee de reeks nam Dhaemers een snelle start en hij reed zich snel los van zijn tegenstanders, die door moeilijkheden op de glad geworden omloop nog terrein verloren. Dhanis en Dauwe waren daarvan het slachtoffer maar ze werden uiteindelijk nog vijfde en zevende. De zege in deze tweede reeks ging naar Dhaemers, voor De Meyer, Van der Made, De Splender, Dhanis en De Clercq. Ook de eindzege ging naar Dhaemers voor De Meyer. Dhanis, De Splender en Van der Made. D.H. GOLFBILJART KBGB -.VERBOND LEBBEKE Door omstandigheden is de Blockshes A - Lilianen B biljartkompetitie verbond Klieksken A - Brasan A Lebbeke twee weken niet ver- Zonhoek A - Zorro's A schenen, vanaf onze volgende Brasan B - Nelle B editie gaan we terug normaal verder. Deze week geven we u alvast de speelkalender. Motorcross. De Berlaarse crosser Jan Van Hoof vergaderde met zijn supporters in hun lokaal (jj) Vrydagreeks 6.03.1987 Paviljoen A - Onderschuur A Clubken A - Paviljoen B Sprinters A - Kasseistampers A Nelle A - Sprinters B Lilianen A - Flippers A Zaterdagreeks 7.3.1987 Lilianen C - Paviljoen A Paviljoen B - Moderna B Lilianen B - Zorro's B Zandstuivers A - Kapelleken A Brasan A - Lilianen A Zorro's A - Brasan C Brasan B - Zonhoek A

De Voorpost | 1987 | | pagina 27