Weer of geen weer, Aalst viert karnaval in de Trouwzaal De Zotskapzitting Aalst. Ex-minister Marc Galle als de verlichte geest tussen twee hofdames (a) Muziekkorpsen in de stoet Behaalde de eerste plaats met ge lukwensen van de jury; Koninklijke Scoutsharmonie St. Leo Brugge Tweede plaats, samen met 78 pun ten: Koninklijke Fanfare St. Cecilia Sint-Kruis Winkel Dorp, Gent; Ko ninklijke Postharmonie 3* Gewest, Gent Derde plaats met 77 punten: Ko ninklijke Harmonie Concordia et Docilitas Herdersem Vierde plaats, samen met 75 pun ten: Koninklijke fanfare De Vrien- denbond Berlare; Koninklijke Fan fare St.-Cecilia Wieze Vijfde plaats met 74 punten: Fanfa re St.-Cecilia Burst. De schowgroepen kregen beiden 76 punten toebedeeld van de jury: Drumband en majoretten 'De Toe komst Balen'; Éxpressiegro Ex- pressiegroep 'Vredon' Aalst. 2 - 6.3.1987 - De Voorpost Voor velen hoogtepunt van karnaval alhoewel slechts het begin ervan is de traditionele karnavalraadszitting in de trouwzaal. Een ruimte waarvan iedereen reeds vele jaren weet dat ze te klein is maar anderzijds ervaart dat er sfeer is om te sneden. Overschakelen naar de stadsfeestzaal is inderdaad perfekt mogelijk doch de grote ruimte zou het intiem karakter van dergelijke zitting waar heel wat prominenten op de korrel worden genomen, wel afrem men. Misschien zou de belfortzaal (gelijkvloers) een valabel alternatief kunnen betekenen. gepakt met een «technolo gisch snufje», de «gedach- tentapper». &n eigentijds apparaat als een helm met heel wat veelkleurige knip- Aalst. De Toisers (a) echter niet lang op zich la ten wachten. Waar mensen die het reilen en zeilen van het gezin Cornand in de gaten hielden, was den Bert niet te Aalst tijdens karnaval doch vertrokken naar een of ander zuiders land. Het baarde dan ook reuze-verwondering toen rond middernacht zaterdag op het Katrienenbal Albert Cornand op het bal waar hij vroeger als deelnemer aan het defilee zoveel suk- sessen had geboekt, zag op dagen. Maar dan niet als feestleider doch als gewone postbode. Hij zou op zoek zijn geweest naar schepen De Maght om haar zijn ontslagbrief een reuze- formaat dat alleen in een brieventas van een «fak- teur» kan en zeker niet in een sacoche aan de sche pen te overhandigen. Wel licht wist Cornand niet dat ingevolge de ziekte van twee collega's de leden van het schepenkollege hadden besloten zich niet te verkle den, niet te zot te doen en alleen present te zijn waar het moest. Popoll en Anny in playback Vermits prins Popoll het meestal houdt op play-back en zowat alles «op kasset- te» heeft paste schepen De Maght zich aan deze situa tie aan. Bij haar aanstelling van de prins deed ze het dan ook in play-back waar bij ze met brede gestiek haar tekstje op kassette on derstreepte en zich meester in het mimeren toonde. Po poll antwoordde kort, maar gaf wel een betekenisvolle tip mede. «Om een lang gezicht te trekken hebt ge 37 spieren nodig» zegde hij. «Voor een glimlach slechts vijf. Doe het dus ekonomisch». Verontschuldigd Paula D'Hondt, staatsse- kretaris PTT verontschul digde zich om het feit dat ze haar verontschuldigings- brief niet met de post had verstuurd doch meegege ven met een attaché. Ze had inderdaad niet graag dat haar brief te laat zou zijn aangekomen. «Maar ook zonder mij zal de zaal wel gevuld raken» voegde ze er troostend bij. Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem liet zich verontschuldigen we gens een recent huwelijk in zijn familie en VDB stelde «de jongste tijd reeds al te veel zittingen te hebben moeten meemaken». Dolf «van den Schonen Bottien» verontschuldigde zich we gens een indigestie opgelo pen bij het slikken van te veel anti-play-backpillen tijdens de prinsenverkie zing. Een notaris uit het Antwerpse zegde niet naar Aalst naar de ka^alkade te kunnen komen kijken met zijn kinderen omdat het er hier niet altijd even stich tend zou zijn. Europaprins Enrico kwam niet omdat hij vorig jaar met onvol doende respekt zijn prinse lijke waardigheid eigen was behandeld geweest en ten slotte verontschuldigde Jan Doorns zich om zijn toeval lige aanwezigheid. De «gedachtentapper» In de raadszitting werd uit- K k ,j Toch werd de zitting gehy- potekeerd door afwezighe- X ajÉBBgJUden. Burgemeester Uytter- sProt en schepen Robert y v- ';jj De Pauw beiden door ziek- <m te weerhouden en Herman ■R T v JPH Louies die er blijkbaar de V jh brui heeft aangegeven, X, teleurgesteld als hij zou zijn door een aantal minder Aalst. De Sjiepeerekes met de heilige familie en zowaar prins Patrick I op kop (a) Grote anrrnatoren S werden I wel Keizer Kamiel, de man die veel weet en veel mag zeggen en Frans Wauters evenmin op zijn tong geval len en evenmin van geen kleintje verveeld. Met daarbij een stel assistenten uit het goede ras gesneden. Maar de «feestleider»? Aalst. Noig g'ambeteird en vrit gezjenierd stelt zich op (a) Aalst. Prins Popoll had handen tekort om al zijn bewonderaars en fans te begroeten (a) Aan de eretafel bleef één stoel onbezet. Die van de feestleider. Althans bij de aanvang want nijpend plaatsgebrek deed ook de ze plaats innemen. Aan de ze tafel zagen we wél Kei zer Kamiel en prins Popoll, bijzittende voorzitter Ju- liaan Vinck en sekretaris Jan Doorns. Waarnemend burgemeester Anny De Maght zou prins Popoll aanstellen als burgemeester voor drie dolle dagen en hem de reusachtige sleutel overhandigen «waarmee hij in het stadhuis maar ook in alle oud-gemeentehuizen van Groot-Aalst» terecht kan. Maar eerst was er de historie van Albert Cor nand. Deze zou zijn ontslag hebben ingediend bij sche pen De Maght doch dat schrijven zou naar eigen zeggen van de burgemees ter nooit tot het hoogste niveau zijn doorgedrongen en in de «sacoshe» van An ny De Maght zijn blijven zitten. De eisen van Cornand wer den inderdaad als eerder hoog ervaren. Naar ons werd voorgelezen zou hij alleszins één galon meer willen dan de sche pen, een kenteken met «feestleider» in letters van tenminste 5 cm en de ver wijdering van Jan Doorns uit het sekretariaat en van ex-feestleider en heuse voorzitter van het Feestko- mitee Frans Wauters. Graag ook abdikatie van al wie in de mening zou kun nen verkeren nog iets te zeggen te hebben. Op de karnavalraadszitting werd Albert Cornand «den Bert» niet uitgenodigd maar daar kan hij inkomen. Zei hij niet zelf over een banket dat «wié niet werkt niet moet eten»... Kandidaten Aalst. Mare Galle en Bert Van Hoorick hebben blijkbaar voor wat anders oog dan vool de prinselijke aanstelling (a) Aalst. De Gaa Lowies in het zo lang voorbereide pluimenkostuum (a) Nog vóór de zitting van start kon gaan was het in de gang een gedrang van je welste. Vier kandidaten voor de opvolging van den Bert zouden zich hebben gemeld. Frans Roggeman, de gewezen waard van 't Gulden Vlies. Petrus De Troch «van de Terjodena- ren». Simon D'Hondt als Irma la douce en niemand minder dan karnavalburge- meester Marcel De Bis schop «Tournedos polyva lent». De zaal werd geraadpleegd en de applausmeter was Marcel genadig. Hij wordt dan ook alfhans voorlo pig want verwikkelingen zijn nooit uitgesloten de nieuwe «feestlijder». Die verwikkelingen zouden Aalst. De Snottebellen. Ook voor hen was het songfestival aanleiding tot deze wagen (a)\ perende lampjes erop gelij kend aan het apparaat van een encefalogram. Het apparaat werd qua in stelling uitgetest op Bert Van Hoorick doch men liet het niet in aktie treden op dat niet aan de oppervlakte zou komen wat Bert over Mare Galle die toevallig als kameraad naast hem zat zou peinzen. Mare Galle hoorde uit hun verband ge rukte doch betekenisvolle extrakten uit zijn taaltips van de BRT en kreeg in het kader van «Karnaval is Vriendschap» partijgenote Baita Dolores op schoot. «Met een luipaard op schoot» stelde de gedach- tenaftapper. Maar toen ook Gracienne aankwam en de vrije knie bezette meldde het apparaat dal; Galle zich voelde als tussew twee vuren. Schepen Chris Borms zong zich zo een-I zaam te voelen zonder Hi j laire of Karei. Van Danny Denayer, even tussen inkijken van dos siers en opmeten van stra ten door, dat Willy de la Moule alleszins op zijn ei- gen verkiezingsborden niet zou mogen aanplakken. Doorns, stichter van «de Doomsisten» distancieerde zich van de meningen van zoon Jan en Gilbert Bour- lon repeteerde in gedach- ji- ten zijn toespraak in het «Zweuds» die hij hield in Aalst. Waarnemend burgemeester Anny De Maght overhandigde de sleutels Popoll (a) aan Prim

De Voorpost | 1987 | | pagina 2