SPORTLAUREATEN GEHULDIGD IN STEKENE BEVEREN STELDE KNAP BODY-BUILDINGTEAM '87 VOOR DANNY DAELMAN WIL BEVESTIGEN ALS JUNIOR JUNIOR ALAIN GEERTS UIT LEDE DROOMT NOG NIET VAN EEN PROFCARRIERE JOHNNY M0YS0N ZET ALLES OP ALLES Vierde Beloeil-Lokeren voor wielertoeristen 32 - 6.3.1987 - De Voorpost WIELRENNEN Voor de eerste keer in het nog vry jonge bestaan van Chris Power Gym uit Beveren werd een Powerbal georganiseerd in de zaal Kolenhof te Beveren. Het was trouwens een fyn verzorgde feestavond, opgeluisterd met de nodige demonstraties en optredens. Bovendien was er nog meer reden tot feestvie ren, want Ronny en Marie-Solange De Decker waren diezelfde dag in het huwelijk getreden. Ook het kompetitieteam 1987 werd voorgesteld aan de talrijke aanwezigen, alsook Franky Verhelst en Lieven Van de Perre, die vorig jaar Belgisch kampioen waren geworden in de power-lifting. Playback-optredens kwamen er onder de gedaante van Urbanus, Bart Kaell en Nana Mouskouri. En dan de gastposes. Men hoefde heus geen beroep te doen op vermaarde atleten van Europese- of wereldniveau, want de klub uit Beveren heeft alvast het nodige materiaal in eigen huis zitten. Laten we bij de dames maar eens gaan kijken naar de elegantie van Kathy De Roeck, die vol overgave het podium besteeg en met veel bravou re puik poseerwerk etaleerde. In de voetsporen van Christiane Van Lande- ghem is een uitdaging en iets waar je In de bovenzaal van de gemeentelijke sporthal ging vrijdagavond de prijsuitreiking én huldiging door van de door de sportraad verkozen sportlaureaten van 1986. Beter laat dan nooit. De uitreiking van deze trofeeën geschiedde - zoals het in het verslag van de sportraad stond - door middel van een receptie, voorafgegaan door een akademische zitting. Deze akademische zitting begon met een spijtige mededeling dat de "Sportman van het Jaar" niet aanwezig kon zyn. Wielrenner Danny Janssens vertoefde namelijk op oefenkamp in Tenerife... Advies en promotie Sportraadvoorzitter Baert vertelde daarna dat men was afgestapt van de traditie om deze trofeeën uit te reiken tijdens wat genoemd werd "De nacht van de Sport". Doodgewoon omdat de belangstelling beneden alle peil bleef. Daarna wilde hij uiteenzetten wat de sportraad is, waarom die er is én voor wie. Hij meende dat zowat alle sportverenigingen, namelijk ongeveer 70 klubs zijn aangesloten. Met hun "eigenheden en verzuchtingen", aldus de voorzitter. Uit het verslag van de laatste algemene vergadering blijkt nochtans dat "slechts" 55 klubs zijn aangesloten. Hij noemde de sportraad een bindmiddel met de gemeentelijke overheid en herinnerde eraan dat deze raad advies moet geven in verband met subsidies, aankopen van materiaal e.d. Hij was blij te kunnen meedelen dat Stekene binnenkort over 2 buitenterrei nen zal kunnen beschikken aan de sporthal plus een atletiekpiste, hopelijk met aangepaste verlichting. Dat was natuurlijk groot nieuws. "Een tweede opdracht van de sportraad is het voeren van promotie voor nieuwe sporttakken", meende hij. "Zo hopen we een atletiekklub uit de grond te kunnen stampen." Nog niet zo heel lang geleden had de sporthal precies dezelf de bedoeling... Ook herinnerde hij eraan dat in Ste kene nog géén basketbalklub, handbal- klub of petanqueklub is én dat de ge handicapten niet aan sport kunnen doen. Deze terreinen liggen dus nog braak. Wel was hij verheugd te kunnen meedelen dat er dit jaar iets groots zal worden georganiseerd voor de gehandi capten. Dit op initiatief van Kensei Kara te klub Stekene. Klankbord Als intermezzo werden dia's vertoond ter promotie van het wandelen én van de Stekense Wandelklub "De Smokke laars". Voor de aanwezigen was deze diamontage wel mooi, maar té langdra dig. Het was hier toch huldiging van diverse sportlaureaten. Geschikter ware het misschien om enkele beelden van de bekroonden te laten kijken... Van het goede teveel was dan nog het inverview met SK Sint-Niklaastrainer Guido Ferket. Natuurlijk over de moei lijkheden met de klub die... toch reeds zéér uitvoerig aan bod kwam in de media. Tenslotte werden ook nog de sport laureaten gehuldigd. In precies dezelfde bewoordingen die we vorige week reeds afdrukten. Misschien kan bij 'n volgen de akademische ritting wat meer aan dacht worden besteed aan de laureaten: dia's over hun prestaties, over hun vere niging, een vraaggesprekje met een kenner over de laureaten... We geven de laureaten nog eens op een rijtje: sportman Danny Janssens, sportvrouw Els De Leeneer, sportklub preminie- men A van V.V. Straatje en sportver- dienste Van Guyse Etienne. Bij een volgende gelegenheid komen we nog wel eens terug op deze laureaten. Burgemeester Heyse wenste de lau reaten geluk en noemde de trofee voor sportverdienste zonder meer de voor naamste onderscheiding. "De heer Van Guyse is trouwens een toonbeeld van geduld en volharding", meende de spre ker die de sportraad feliciteerde met deze "nieuwe" aanpak die hopelijk het begin is van een traditie. We schrijven nieuwe tussen aanhalingstekens want nog niet zo lang geleden stapte men van dergelijke vieringen over naar de nu verdrongen "Nacht van de Sport". Wielrennen. Junior Alain Geerts uit Lede kreeg van zijn supporters een nieuwe fiets (da) Toen Alain Geerts vijftien was besloot hij om te gaan koersen bij de nieuwelingen. Hij draait nu al twee jaar mee in het peloton en werd vorig jaar junior. De liefde voor het veloke werd hem van huisuit meegegeven. Zijn vader was ook renner geweest en is nog steeds een fervent wielertoerist. Aangesloten bij Isorex in Gavere, koerst hij per seizoen zo'n dertig keren. Bij de nieuwelingen lukte hij enkele knappe performaties maar kwam steeds dat tikkeltje geluk te kort om met de palm naar huis te gaan. Alain is er zich van bewust dat het wielrennen ernstig moefgenomen worden. Hij traint veel, gaat vroeg naar bed en bezoekt geregeld de dokter, wiens adviezen hij stipt opvolgt. In de winter doet hij aan powertraining en oefent een beetje in het veld. Hij gaat bovendien geregeld enkele rondjes lopen. Of hij later prof wil worden? "Dat zullen we nog wel zien, zegt Alain. Laat ons niet vooruitlopen op de zaken." Het voorbije weekend kreeg Alain Geerts van zijn supporters uit de Heipias een gloednieuwe fiets. Dat kan hem alleen maar stimuleren om het steeds beter te doen. (d.a.) De burgemeester wenste de voortrek kers en de werkers geluk én meende dat de sportraad het klankbord moet zijn van wat op sportgebied leeft in de gemeente. "Deze raad moet suggesties doen aan het schepenkollege én initia tieven uitwerken, mag kritiek laten ho ren zodat Stekene zou uitgroeien tot een ware sportgemeente"; 'meende hij. Tot slot hoopte hij»dat de sportraad de scharnier zal worden tussen de mas sa- en de topsport, want het één kan niet zonder het ander, aldus de burger vader die zowel de laureaten als de sportraad nog een "doe zo verder" toe wenste. Tot slot van het officiële gedeel te wenste ook mevrouw De Saegher, schepen van Sport, de laureaten nog van harte proficiat en sukses voor de toekomst. (t T) Stekene. Al de sportlaureaten werden gehuldigd door de sportraad (t&t) Body-building. Rudy Vermorgen van Beveren behaalde een vierde plaats in het Belgisch kampioenschap power- lifting (Iv) werkelijk met volle vertrouwen aan moet bouwen. Bij de heren kwam bijv. Rudy Vermorgen op het podium, een talent voor de nabije toekomst, die zijn prestatiekurve van Lokeren, de week voordien, op de bühne niet enkel even aarde maar zelfs nog een betere posing had dan voorzien. Rudy heeft zijn fi guur misschien wel wat tegen zich, maar een talent is hij zeker, want hij is een atleet in hart en nieren, dat merk je aan zijn inzet en de uren die hij wil door brengen aan de toestellen in Chris Po wer Gym. Peter Van Goethem is een body builder met een figuur dat hem werke lijk meezit, een stijlvol atleet, met veel ambitie en inzet. Guy Daelman gaat hem nog voor, want hij vormt het mannelijk boegbeeld van deze Beverse organisatie. Guy gaf zijn pose een waar dig begin en op de tonen van een prachtig muziekstuk kon men Guy's prachtig uitgebouwde •■'ody volop be wonderen. Bewondering die uitdeinde in een luid applaus van een dankbaar publiek en waarop de vier posers nog eens op het podium kwamen om als aandenken een trofee te ontvangen. Kompetitie De kompetitie 1987 kondigt zich aan en laten we alvast het team van naderbij bekijken. Voor body-building wordt de rij geopend door Guy Daelman natuur lijk. Hij zal trachten de halve finale te winnen van het Belgisch Kampioen schap bij de zwaargewichten voor de NABBA en hoopt het ticket, zo fel begeerd, naar Warschau te kunnen ver overen. Men gelooft in Guy's mogelijk- Beveren. Het kompetitieteam van Chris heden, maar hij traint zich dagelijks wel naar de gewenste konditie, maar er is alleen nog het gebrek aan het nodige zelfvertrouwen. Mischien kan men hem daaraan nog wat aandacht laten be steden, zodat het geheel afgerond is, op weg naar de hoogste lauweren. Hij mocht alvast van grote namen als Ap- (pie) Steenbeek uit Nederland verne men dat hij een talent zou worden naar de toekomst toe. Peter Van Goethem is de tweede kompetitiester, onlangs overgestapt van de juniores naar de seniores en uitko mend in de reeks 70-80 kg. bij de IFBB. Hij wil trachten Belgisch kampioen te worden. Rudy Vermorgen heeft zopas in Lokeren een vierde plaats behaald in de 1/8 finale van het Belgisch Kam pioenschap NABBA. Hij moest enkel body-builders laten voorgaan die reeds wedstrijdritme in het lichaam hadden. Hij gaat alvast door naar de kwartfinale van april te Namen voor het B.K. Ronny De Decker is iemand die zal uitgezet worden in de open contest en is slechts een beginnend atleet. Dat slechts wil niet zeggen dat hij nog veel moet leren want de titel Mister Ber- chem werd hem reeds toebedeeld. Maar wat de waarde ervan is mag je steller dezes niet vragen. In body-building ko men verder voor de open contest in aanmerking Danny De Souter, Patrick De Wiest, Mohammed Dries en last but not least de lieftallige Kathy De Roeck. Power-lifting We zijn hiermee niet uitgeteld of uitgeschreven, want in het kompetitie team '87 gaan ook,nog power-lifters schuil. Vooraan staat de 19-jarige Fran ky Verhelst, die 2,5 jaar traint in deze discipline. Trad aan in het Belgisch Kampioenschap BBSLK of WNBBA en werd ook Belgisch kampioen in banch, squat, dead-lift en totaal eveneens. Tus sen beide wedstrijden in werd hij win naar van de halve finale van het kam pioenschap van België en winner of The Challenge Cup of Belgium. Zij beste prestaties waren 145 kg. in bench-press, 203,5 kg. in squat, en 260 kg. in dead- lift. In totaal betekende dat 607,5 kg. maar er zit nog meer in, aldus zijn trainer. Lieven Van de Perre wordt ook verder gevolgd en werd in '86 reeds Belgtsch kampioen in bench-press IPF. Hij is 18 jaar oud en traint reeds 3 jaar. Hij had een lichaamsgewicht van 76 kg. en duwde 112,5 kg. Beiden mochten uit de handen van "een lieftallige dame" (l.v.) Power Gym voor 1987 (Iv) een prachtige beker in ontvangst ne men. Franky zal in de reeks zwaar en Lieven in de reeks midden uitkomen voor zowel IPF, WABÈA als NABBA. Bij Chris Power Gym mogen de atleten trouwens een keuze maken in welke bond zij willen aantreden. In deze po wer-lifting verder nog aandacht voor Patrick De Wiest en Gerry De Prins (zwaar), maar vooral ook voor Jozef De Wachter Jozef werd reeds 7 keer Bel gisch kampioen power-lifting, waarvan 2 keer bij de licht-, 2 keer bij de midden- en 3 keer bij de pluimgewich ten. Op het Europese kampioenschap werd hij eens vijfde in München en vierde in het Italiaanse Parma. Boven dien behaalde hij eens een 8ste plaats op de wereldkampioenschappen in Mün chen. Twee jaar geleden dan stond hij nog op de 8ste plaats op de wereldrang lijst, dit in een reeks der lichtgewichten. Jozef heeft nii reeds zo'n 50 titels verg aard en zijn trofeeënkast wordt werke lijk te klein. Hij kwam nu in Beveren terecht om eens te komen leren wat anderen zoal doen om de top te berei ken in deze sporttak. Alle atleten kre gen een pakket aangeboden van Sanas Sport- en Fitness en van Franks Pro ducts en World Gym Kleding. De petjes stonden de atleten niet mis. En wie hadden wc dan niet gehoord? Natuur lijk, Christiane Van Landeghem zelf, die bewust uit de belangstelling van deze avond was gehouden. Zij beoogt dit jaar de halve finale van het B.K. in Berchem, een Europese plaats voor Warschau en een wereldtitel in Antwer pen bij de NABBA. In dezelfde omgeving spraken we nog met Steven Van Gansbeke, vertegen woordiger van Sanas voor Vlaanderen. "Op een paar maanden tijd werd veel pit in deze klub te Beveren gestopt. Er heerst een geweldige sfeer om wat te bereiken in deze sporttakken. Men heeft een doel voor ogen waaraan men werkt. Hetgeen onze firma produceert, wordt ontwikkeld in onze gebouwen te Gent. We zijn gespecialiseerd in amino zuren, staan op een sterke marktpositie hiervoor, want het is het huidige alter natief voor anabolica (doping). Dit pro- dukt wordt snel opgenomen in het bloed. Ik hoop dat deze Chris Power Gym nog veel suksessen mag behalen." Het kontaktadres: Kruibckesteenweg 62 te Beveren (tel.: 03/775.27.03), van het sportcentrum Chris Power Gym wel te verstaan. WIELERTOERISME Vorige zondag liet Buggenhoutenaar Johnny Moyson als tweedejaars liefheb ber zien "wat hij in zijn mars" had. Hij was de enige die er in slaagde om tot in de laatste ronde een ontketende Jean-Pierre Hendrickx (kersvers prof bij TeVe Blad-Eddy Merckx) te volgen. De beslissing viel zondagnamiddag in Bottelare (Merelbeke) vrij vlug. Baasrodenaar Richard De Ridder was de eerste die het vuur aan de lont stak. Hij demarreerde van in de eerste van de 17 af te leggen ronden en zorgde ervoor dat een kopgroep van een twintigtal renners de rest van de groep in de steek liet. In de negende ronde, even over half wedstrijd, kwamen 7 man weg. Een paar tiental km. bleven ze bij mekaar maar toen sprong blonde Johnny weg en alleen Jean-Pierre Hendrickx slaagde erin om hem nog bij te banen. Samen bouwden ze hun voorsprong uit. De dichtste achtervolgers volgden op meer dan een minuut toen beide spitsrijders de laatste ronde aanvatten. Bij de beklimming van de Munteberg zette profrenner Hendrickx alles op alles en kwam afgescheiden binnen. Danny Daelman is sinds vorige vrijdag terug van de Kanarische Eilanden. De Oostvlaamse kampioen bij de nieuwelingen van vorig jaar volgde er een week lang een intense training. De reis had hij aangeboden gekregen van sponsor Remy De Moor na een uitmuntende kompetitie vorig jaar waarin hij niet alleen kampioen van Oost-Vlaanderen werd maar ook een trofeerit won en, zeker niet het minst belangrijk, eigenaar werd van de Gouden Fiets van Eddy Merckx. "In gezelschap van Danny Janssens heb ik iedere dag ruim twee uur getraind", zegt de renner uit Sint-Gillis-Waas. 'Tk had een intense training nodig, wou ik mijn achterstand ophalen. Tijdens de voorbije wintermaanden moest ik volstrekte rust in acht nemen. Reeds aan het eind van vorig seizoen werd ik geplaagd door spierpijnen. Uit een diagnose bleek dat een overbelasting er de oorzaak van was. Ik had plannen om aan power-training te doen en mij een paar keer in het veld te tonen. Ik kreeg verbod van de dokter om inspanningen te leveren. Omdat de meeste renners al sinds de jaarwisseling aan de voorbereiding toe zijn komt het er op aan om binnen de kortste tijd een achterstand weg te werken. De reis naar de Kanarische Eilanden kwam goed gelegen. We genoten er van zon en een temperatuur van omstreeks 25 graden. In betere omstandig- hedne kan men zich niet voorbereiden." Junior Danny Daelman, vorig jaar goed voor 23 overwinningen, debuteert komend weekeinde als junior. "De overstap vergt een aanpassing. Daar ben ik mij van bewust. Ik denk in staat te zijn om vrij snel mee te kunnen. Ik zet mijn zinnen op de Oostvlaamse Ster der Juniores. Daar hoop ik in gunstige zin te kunnen bevestigen. Als eerstejaars hoop ik enkele overwinningen in de wacht te slepen. Ik start in vrijwel iedere grote koers. Ik meen dat het belangrijker is in zulke wedstrijden een ereplaats na te streven dan te zegevieren rondom de kerktoren." Danny Daelman volgt technisch onderwijs in Sint-Niklaas. Zijn diploma primeert. Verder kan hij rekenen op een klub die 450 supporters verenigt. Het Waasland is nu eenmaal wiclerminded. De schoolsportraad van de RBS Noord Lokeren is met haar vierde editie van de klassieker Lokeren-Beloeil-Lokeren niet aan haar proefstuk. Op zaterdag 16 en zondag 17 mei zal de deelnemende wielertoeristen opnieuw een hellend parcours doorheen de Vlaamse Arden nen voor de wielen geschoven worden. Er wordt overnacht in het bekende kasteeldorpje Beoeil! Op zondag 17 mei loopt opnieuw de geinsfietstocht over dertig kilometer veilige weg. Wie wil deelnemen moet alvast be ginnen sprinten, want de interesse is groot. De orde van inschrijving zal meer dan ooit bepalend zijn voor de deelna me. Op zaterdag 16 mei om 9 uur wordt de start gegeven van de 2 x 150 km lange tocht. De deelnemers krijgen terug een aantal bekende beklimmingen voorge schoteld als de Hotondberg, de oude Kwaremont, de Kluisbcrg, de Mont Saint-Sauveur, de muur van Geraards- bergen. De dcelnemingsprijs is 950 F, waarbij een voorlopige storting van 500 F op rekening 001-1281894-18 van Om- nisport RBS Noord, bepalend is voor de orde van de inschrijvingen. Er wordt in groep gereden waarbij de snelheid wordt geregeld door wegkapi teins. De groep wordt begeleid door radiowagens.

De Voorpost | 1987 | | pagina 32