Karnavalfoor kreeg nieuw gezicht Van Voil Jeannet tot assekruisje (fl De Voorpost - 6.3.1987 - 3 voerde het zwanenmeer Aalst. De Toerenbiejoekens voorspelden een invasie van spleetogen en kregen nog gelijk de toespraak tot de Zweed se damesvoetbalploeg. Een blonde Skandinaafse zou hier gebleven zijn maar be- greep uiteindelijk beter ^3 Erembodegems dan Zweeds, i Maar er kwam duidelijk 1 sleet niet alleen op het (ge- 1 rokken) programma maar ook op het apparaat. Toen boer Vinck de valhelm op kreeg hoorden we enkel neerhofgeluiden en toen schepenen Van Vaeren- bergh en Stockman op de proef werden gesteld kwam er uit het apparaat geen respons meer. Toen uitein delijk Anny De Maght aan bod kwam ontplofte het tuig gewoon na eerst in ver sneld tempo onbegrijpelij ke teksten te hebben gede biteerd. J.P. De Boitselier aan de lyn Niet vreemd in het dage lijks beroep van telefoonlij nen ten stadhuize verzorg de deze ex-prins de «sug gestie-klachten-infolijn» waarmede stadsgenoten, aangespoord door vrije ra dio's Dender-Belfort en Katanga konden inspelen. Een stadsgenoot meldde dat bij het pogen verdrij ven van muizen uit de stadsmagazijnen een com puter de oplossing zou brengen: «Kat aanschaffen. Maar geen vastbenoemde». Gesuggereerd werd even eens in de lengteas van de ingang van het stadhuis een lijn te trekken om te ver mijden dat wie te laat naar het stadhuis kwam zou bot sen tegen wie te vroeg vertrok. Voor Jan Doorns kwam er dan een invitatie van wieze- premier Verhofstadt. Jan zou zich in het blauw salon te Brussel melden voor een eetmaal geserveerd in Delfts blauw want de mi nister ergerde zich blauw aan de eerder roosachtige ideeën van de zoon van een authentiek blauwe vader. Klein-Korea Na Italië van verleden jaar kon Frans Wauters reeds aankondigen welk land in '87 op de Jaarbeurs als gastland zou worden aan getrokken. Het leek Korea te worden. Noch Noord- noch Zuid- doch Klein-Ko- rea in de buurt van het Saargebied aan de Aalster- se Moorselbaan. Terwijl Klein-Koreanen (judoka's) zich toegang tot de zaal hadden weten te verschaf fen werd druk het Klein- Koreaans volkslied gerepe teerd. Nog een attentie voor J.P. De Boitselier die samen met Loeken Tatjen nu reeds een paar maanden de lof van het Safirbier met zoutarm water zingt. Het werd een reuzeplaat die werd binnengerold en waarop De Boitselier de lof zou moeten zingen van het Van Roybier. Deze brou werij heeft nu immers geen last meer van de Oktober feesten en, verlost van de Engelsen, kan ze nu geld spenderen aan Aalsterse aktiviteiten. Een pint Van Roy kon er dan ook mak kelijk af samen met een «gelati» uit Italia '86... Een aantal nieuwe, eigentijdse foorattrakties werd dit jaar over de verschillende foorpleinen verspreid. Waar verle den jaar Break Dance, Reuzenrad en andere valabele métiers gekoncentreerd werden op de «parkeerruimte» by de H. Geestkapel in de Kattestraat werd nu geopteerd voor verdeling over Kattestraat, Grote Markt, Hopmarkt, Esplanade, Vredesplein en de ietwat minder spektakulaire Houtmarkt. Overal uiteraard traditionele trap, een gladde riem in een tuigen die hun proeven reeds sneltrein en op roterende plat- lange jaren hebben afgelegd en formen om na een rollend ta- hun deugdelijkheid bewezen. pijt via een afrijzer terecht te Maar ook nu verbeterde uitga- komen in een golvende zee. ven en gloednieuwe realisaties Een belevenis niet vrij van hier en daar. heel wat sensatie. Regelrecht uit de fabriek in Het Duits Zwevend Tapijt Soignies belandde de Paradis- brengt u in hogere sferen, co op een 32- en een 16-tonner Vanop 16 m. hoogte krijgt u op de Aalsterse winterfoor. een overzicht over het kermis- Een grandioze konstruktie van gebeuren vanuit een supersnel- bijna 20 m. diameter wente- le droomgordel en met de ca- lend in alle richtingen en ook ke-walk kan de pret evenmin rond de eigen as. En boven- op. Een kombinatie van doe- dien Belgisch fabrikaat. U ziet het-zelf-elementen en machi- er echter ook vreemde attrak- nale apparatuur, ties mede als de Moulin Rou- De foorreizigers die zich tevre- ge, het Lido en het Quartier den hadden getoond met hun Latin. verlengd kontrakt zonder in- Een heuse primeur werd de dexering werden door het Hawaii-Trip uiteraard in het slechte weder wel zwaar op de exotische genre. Een trip in proef gesteld. Verleden jaar deze attraktie brengt u achter- ijskoud. Nu nat. Volgend jaar eenvolgens op een verbazende beter! LH Op maandag lokte het op- en beloofde plechtig «thuis treden van de Aalsterse en op een ander zijn plicht Gilles, weliswaar zonder de te zullen doen». In de na- dure struisverenhoeden middag stapten ruim 150 doch met een plastiek kap- Voil Jeannetten op met je, veel volk op de Markt kinderkoetsen al dan niet wat ook het geval werd met gemotoriseerd of van knip- de Ajuinworp gewonnen perlichten voorzien, met door Erembodegemnaar potten en pannen, nacbt- Kristof Palsterman. potten en in een dende- De stoet kreeg het echter rend-frivole dameslingerie- erg te verduren want de show waarbij beha's en ou weermaker sloeg met gut- derwetse korsetten de sendc regen en felle wind- hoofdingrediënten vorm- stoten ongenadig toe. Wei- den. nig volk dan ook om de t- laatste stuiptrekkingen van n .?.,n n|cht kon de vele deelnemers te ap- d<= met op tot finaal op preciëren de voorhoofden verschij- Ondertussen werd verno- nende «assekruisjes» het men dat het wat betreft "nde va" kamavales- eventueel wangedrag rela- °attementen inluidde, tief gezien eerder kalm aan Tijdens de verbranding van toe was gegaan. «Slechts» de karnavalpop deed zich een paar vechtpartijen, in dan nog een jammerlijk in de kiem gesmoord, een cident voor. Nadat in treur- vierder die zijn geldtas marstempo achter de werd afgenomen en een Vlaamse Katholieke Fanfa- aantal auto's die moesten re rond Hop- en Grote weggetakeld worden ver- Markt was gestapt en de mits ze zich hinderlijk op rondedans met brandende de omloop hadden opge- toortsen was begonnen steld. Wel werd in de Sint- brandde «vasteloaved» op. Jansstraat een Scirocco van Een onverantwoordelijke een Assenaar gestolen en zou dan een of andere de ingevallen muur van de spuitbus in de brand ge- oude Keizershallen ver- gooid hebben en een plots plichtte vele honderden tot opspringende steekvlam een lange omweg om de deed de massa achteruit prijsuitreiking in de nieuwe dringen zodat kinderen vie- Keizershallen via de Beek- len in het gedrang en breu- straat te bereiken. ken moesten worden ge- Op dinsdag toonde Popoll konstateerd. zich andermaal opperbest |_h Aalst. Allei-Joep was van oordeel dat ook Mare Galle eens in de bloemetjes mocht gezet Aaist ne vervaarlijke spleetogen rukken op (a) worden (a) I Aalst. Vriet in slagorde naar de volgende veldslag toe (a) Aalst. De Foeffeleirs met hun Aalsterse mol (a) Aalst. Kert en Goed, met een Mexikaanse fiesta door een Aalsterse bril bekeken (a) Aalst. De Matotten met hun Train aux Grandes Vedettes in de Sosje van Oilst (a) Aalst. De Schoimers (a) Aalst. Ook de golfrage was in trek tijdens de Aalsterse stoet (a) 'nu Aalst. De Destereers met een pracht van een wagen in aantocht (a) Aalst. Allei Joep steekt een waarschuwende vinger uit (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 3