Vijf jaar aktiegroep Leefmilieu Erpe-Mere Heeft OCMW-Aalst geld voor opvang van 57 politieke vluchtelingen? Erembodegemnaar André Braet giet weldra Van Nuffel-stamboom en familiebeschrijving in boekvorm Stappen met «De Kadees» Jan Caudron over «natuurlijke hormonen» Op het winterprogramma 1987 van de Filosofische Kring - Aalst 8 - 6.3.1987 - De Voorpost Genealogie: passievoile vrijetijdsbesteding... Familiekunde is een hobby die zich de laatste decennia ontwikkeld heeft tot een door duizenden Vlamingen behoefende hulpwetenschap. We praatten zopas met dhr. André Braet, ervaren genealoog, ondervoorzitter van de Vlaamse Beweging voor Familiekunde - afdeling Aalst: «De familiestudie bevorderen, vakkennis bijbrengen en onderling uitwisselen van gegevens zy'n enkele doelstellingen, die wy nastreven met alle leden - familievorsers, dit op vriendschappelijke basis. De aktiviteiten van onze plaatselijke afdeling Aalst, en deze van andere afdelingen in de gouw Oost-Vlaanderen (en elders) maken gezamenlijk de werking uit van de V.V.F.- Nationaal v.z.w., met zetel te Antwerpen. V.V.F.-Aalst is de laatste jaren uitgegroeid tot een bloeiende vereniging met suksesvolle initiatieven: tentoonstellingen, bezoeken, archiefdagen, voordrachten, lessen paleografie, lessen voor beginners... Ik ben mijn echtgenote Leona Van Nuffel zeer dankbaar omdat zij me aan genealogie besteedde tijd altijd heeft gegund... Van de hand van dhr. Braet, verscheen in 1981 de wetenschappelijk verantwoorde familiegeschiedenis. «Het geslacht Braet door de eeuwen heen (1295-1980)», de vrucht van vele jaren archiefonderzoek en van de verzameling van uitgegeven bronnenmate riaal en mededelingen allerhande. Een nieuwe studie over het geslacht Van Nuffel in en rond Aalst, belooft opnieuw een boeiende geschiedenis te worden... Het eigen verleden begint bij de eigen familie. Die belang stelling neemt alsmaar toe, zo stellen we vast. De Vlaamse Vereniging voor Familiekunde helpt haar leden hierbij met deskundige voorlichting, prak tische genealogische hulp en speciaal dienstbetoon. Familiekunde beperkt zich niet tot het opstellen van stam bomen en het nagaan van de betekenis van familienamen. De nadruk ligt tegenwoordig op het opsporen en beschrij ven, in eigen tijdskader, van de betrokken families en indi viduen. Gewoonlijk op de eerste woensdag van de maand (uit zonderlijke op de tweede woensdag), vergaderen tiental len leden van de WF-afdeling Aalst in 't Apostelken, Apos telstraat 1 te Aalst (nabij de kerk van Mijlbeke), telkens om 20 u. De getrouwen, het zijn er veel en sommigen ko men van ver, komen er samen, ook maar niet in de eerste plaats, om er gegevens uit te wisselen over hun stambomen. Hoofdzaak is er te vernemen, hoe en waar nuttige genalogi- sche gegevens kunnen opge spoord worden. Er wordt hoe langer hoe meer benadrukt dat een stamboom, men zou kun nen zeggen «in wintertooi», erg doods lijkt. *Een stam boom in wintertooi» vermeldt inderdaad uitsluitend familie namen, plaatsen en data van geboorte, huwelijk en overlij den. Veel aangenamer is het te kijken naar een getooide stam boom, naar een «levende boom in lentegewaad». Is het niet leerrijk in de stamboom te ontdekken welk het beroep was van de grootvader? Waar het gezin destijds woonde? Waaruit de woonst bestond? Hoeveel kinderen het telde? Wat er van sommige van die kinderen geworden is, vooral als het om «speciale gevallen» ging (bv. gesneuvelden, uitwij kelingen, slachtoffers van epi demieën, enz.). Deze opsom ming is natuurlijk niet beper kend. Over dergelijke inlich tingen beschikken is één zaak. Deze in hun juiste kontekst kunnen onderbrengen is een andere. Kennis van de (lokale) Wandelsportvereniging DE KADEES AALST organiseert zondag 15 maart '87 voor de 11' maal de wandeltocht van Groot-Aalst. Deze wandel tocht staat onder het moto «dwars door de Faluintjes». Om de wandelaars optimaal te kunnen laten kennismaken met de groene long van Aalst, werd nu de startplaats verlegt naar de Aalsterse deelgemeen te Meldert, Volgens de stafkaart en in de enge betekenis van het woord zijn de Faluintjes het gebied begrepen tussen de Moorselse wijk Waver en de Meldertse «Molenvijver». De vallei van de Molenbeek. Keuze genoeg Voor de mindervaliden en mensen met kinderwagens werd een omloop van 6 km uitgestippeld langs zeer berijd bare wegen. De omloop van 11 km brengt ons tot Baardegem waar een goed verzorgde rustplaats wacht. De 15 km stappers maken ken nis met het Leirekenpad. De 20 km stappers gaan Pie Klak achterna in zijn Moorsel, waar hen ook een goed ver zorgde rustplaats opwacht. Ten slotte de routiniers van de 30 km omloop maken kennis met het hart van de Faluintjes- streek. De vrije start kan genomen worden tussen 8.30 uur en 14.30 uur in de gemeen teschool van Meldert-Aalst al daar aan de Dorpstraat 15. Hoe komt men aan de start plaats? Ofwel via de oude baan Aalst- Brussel tot Asse-Ter-Heide en aan de verkeerslichten aldaar richting Meldert. Ofwel via de rijksweg Aalst- Vilvoorde tot Moorsel en daar richting Meldert. De dag van de mars zelf zullen MARSPULEN U helpen de juiste weg te vinden. De wandeltocht betreft zeker geen snelheidswedstrijd. Ie dereen kan meestappen, jong en oud en dit aan het eigen tempo. Jogging is toegelaten, ieder kiest vrij de afstand die hij wil afleggen. Deelnemen kost 30 fr., daar is dan wel de verzekering van de VWJL tegen lichamelijk letsel onderweg inbegrepen evenals een aandenken na afloop van de tocht. Alle wandelboekjes worden afgestempelt, ook I.V.V. af stempeling vanaf 10 km afge legd. LH geschiedenis, van de leefge woonten van onze voorouders, maken de boom eerst levens echt. De 10 vergaderingen van WF-Aalst bestaan daar om afwisselend uit een spreek beurt over een tema in ver band met familiekunde, en over een les in oud schrift. Een tema handelt ofwel over levensgewoonten of gebruiken (bv. geldverhandelingen in vo rige eeuwen) ofwel over de verschillende bronnen waarin inlichtingen te vinden zijn (wat zijn die bronnen?, waar te vin den?, hoe te raadplegen?). Een les in oud-schrift komt steeds gelegen en biedt overi gens gelegenheid om eigen (gedeeltelijk) onleesbare do- kumenten te laten ontcijferen. In die vergaderingen waarin als oefening «samen» oude do- kumenten ontcijferd worden, is eveneens een kwartiertje in gelast voor vergelijking en uit wisseling van gegevens van kwartierstaten. Woensdag 1 april 1987 staat een voordracht over «Visitatie verslagen, bron voor familie geschiedenis» door dhr. Piet Chrispeels op het programma. Dhr. Chrispeels is leraar aan het Sint-Pieterskollege te Jette en auteur van een onuitgege ven licentiaatsverhandeling over «Kerkelijk leven in de dekenij Sint-Pieters-Leeuw, 1573-1795» (Leuven 1972). En woensdag 11 maart a.s. te 20 u. is een «les oud schrift» ge pland, verzorgd en van kom- mentaar over de inhoud voor zien door dhr. Wilfried Ver- naeve, bestuurslid, en dhr. André Baert, ondervoorzitter van WF-Aalst. In het tweemaandelijks infor matieblad «WF-agenda, ja- nuari-februari 1987» van deze kulturele vereniging lezen wij: «We stappen het jaar 1987 in met vertrouwen. Nooit hebben we ons moeten beklagen over te weinig belangstelling. Als de werkers van het eerste uur (daarvan blijkt alleen onze ere-voorzitteï, dhr. Clabots nog in de bres) terugdenken aan. hun eerste schuchtere po gingen, met weinig belangstel lenden, weinig materiële mo gelijkheden, maar gekompen- seerd door een dubbele inzet, dan mogen ze toch wel fier en tevreden terugblikken, op het resultaat van 20 jaar onbaat zuchtig werk. Het boompje kwam moeilijlc tot groei, maar de vruchten die het nu draagt hebben we te dankedaan de pioniers». Recent nog beëin digden 28 kursisten een lessen reeks familiekunde voor be ginners van WF-Aalst. In de lente van 1981 kon dhr. Aalst. Het gezin André Baert-Van Nuffel (db) Braet ons met genoegen de publikatie aankondigen van een omvangrijk genealogisch werk over zijn familie: «Het geslacht Braet door de eeuwen heen (1295-1980): «Een blijde gebeurtenis, de geboorte van een zoon tijdens de zomer van 1973, heeft er mij tot aangezet deze zoektocht naar een ver verleden aan te vatten. De be langstelling voor mijn voorou ders en hun eigentijdse fami liekring was nooit zo intens als toen. Gedurende die jaren waren het navorsingwerk over de naamgenoten een uiterst boeiende bezigheid. Elke ont dekking bracht mij steeds meer in de levensfeer van deze eenvoudige mensen, de bezie ling groeide... Met de steun van ervaren familiekundigen en heemkundigen, biblioteek- en archiefpersoneel alsook met die van naamgenoten, vrien den en kennissen kwam ik ge leidelijk op het idee alle gege vens in boekvorm te publice ren. Zonder de aanmoediging van boben vermelde personen zou het wellicht onbegonnen werk geweest zijn, deze weten schappelijk verantwoorde stu die tot een goed einde te brengen...». Op zijn stamboom noteerde hij: «André Braet. wonende te Erembodegem - Aalst, Rooms Hofstraat 5, geboren te Ruise- lede - Doomkerke 4.7.1945, gehuwd te Erembodegem 7.5.1971 met Leona Van Nuf fel, dochter van Louis en Ilse Schuhmacher, geboren te Her- dersem 6.6.1946. Het gezin telt 1 zoon: Johan Aalst, 26.8.1973)». De vrucht van vele jaren ar chiefonderzoek en van de ver zameling van uitgegeven bron nenmateriaal en mededelingen allerhande, is thans zijn nieu we studie over het geslacht Van Nuffel in en rond Aalst. Ook dit werk belooft opnieuw een boeiende geschiedenis te wor den. Merkwaardige gebeurte nissen in het leven van zovele voorzaten zoekt hij op in de schriftuur van heel oude grif fiers, zelfs deze uit de 15e eeuw. Met monnikengeduld weet hij de familieverwanten aan elkaar te puzzelen van zo vele Van Nuffels Jan, Joos... Terugblikkend op 13 genera ties voorouders schetst hij u een soldaat van Napoleon, een voorvaderlijk erfgoed, en ver telt hij over het dagelijks la- beurwerk in de winter 1698... Hij presiseert zowel hun bezit tingen als hun schulden in pon den Vlaams. En wijst er op dat... geen enkele Vlaamse fa milie ontsnapte aan de oor logsgruwelen van de 16e eeuw. Hij beschikt over heel wat fo to's en bidprentjes uit de oude doos en zoekt zijn weg her en der in parochiale doopregis ters, officiële registers van de Burgerlijke Stand, volkstellin gen, poortersboeken, staten van goed, belastingslijsten, wezenstaten en wettelijke pas seringen. Hij bezoekt regelma tig de Rijksarchieven te Gent, Brussel en Brugge, sommige stadsarchieven, stedelijke openbare biblioteken, talrijke gemeentehuizen, de Konink lijke Biblioteek... En noteert titels van boeken en archief- fondsen die hij nog hoopt aan te boren in de toekomst... Hij tracht vanzelfsprekend alle Van Nuffel-naamdragers in le ven te kennen. De huidige naamdragers en nakomelingen Van Nuffel in Groot-Aalst zul len in de nieuwe wetenschap pelijke verantwoorde familie geschiedenis zeker hup oor sprong ontdekken! Hun vroe de voorvaderen herleven voor al te Herdersem en te Aalst. De zijtakken zijn echter nog onvolledig. Naamgenoten en Allen die een familie-verwant- schap nog zouden meedelen aan de auteur kunnen in het boek vermeld worden. Zij wor den aldus vereeuwigd en eer biedig herinnerd. Hiervoor ne men de belangstellenden best spoedig kontakt op met de ge nealoog A. Braet, Rooms- Hofstraat 5, te 9440 Erembo- degem-Aalst, tel. 053- 77.64.00. (De Bruyn) Kinderdagverblijf in Aalst EA'ld.q Het kinderdagverblijf aan de Tweehagenstraat 33 te Aalst- Stad is open voor kindjes van 0 tot 3 jaar Dit van 7 tot 18 u. Voor meer informatie bel.: 053/77.77.58. LH Volksvertegenwoordiger Jan Caudron (VU) interpelleerde staatssekretaris voor volksge zondheid en gehandikaptenbe- leid over het toedienen van natuurlijke hormonen bij de vleesproduktie. Jan stelt het in Keulen te hebben horen don deren toen hij in «Konfronta- tie» vernam dat de minister pleitte voor toedienen van na tuurlijke hormonen. Iets wat volgens interpellant in strijd zou zijn met de Europese wet geving. Dat natuurlijke hor monen zouden moeten worden toegelaten omdat het gebruik ervan niet te kontroleren is deed Europese ambtenaren verschrikt opkijken. Dergelij ke logika kan inderdaad ver leiden. Men mag ze alleszins niet «lichaamseigen» noemen want het zijn synthetische hor monen die scheikundig aange maakt worden weliswaar met dezelfde chemische struktuur en met hetzelfde resultaat op aangroei van spierweefsel. Toelaten van dergelijke hor monen zou ook voor de land bouwer-veefokker volgens Jan Caudron geen voordeel bij brengen. Wat hij eventueel meer zou ontvangen betaalt hij terug aan belasting want subsi diëring van de vleesmarkt valt duur uit. Alleen reeds het op slaan kost «stukken van men sen». En tevens wordt de boer door dergelijke praktijken nog meer afhankelijk van de bio- industrie. Naast de al dan niet kankerverwekkende hormo nen zijn er de antibiotica in veevoeder die resistentie ver oorzaken waardoor bij ern stige infecties het dier sterft. LH Heel «toevallig» werd ALEM gesticht op een ogenblik dat men in de krant melding mige reële milieuproblemen maakte dat «onze gemeente niet zo groen en milieu-vriendeiyk bleek te zyn als men niet altijd echt naar de letter dacht of hoopte». Alem viert dus haar eerste lustrum en wil even terugblikken wat behartigd worden door het sindsdien (niet) gepresteerd is, een evaluatie maken van hun akties en een bestek evcnmin opmaken van wat nog zou kunnen verwezenlgkt worden in de nabge toekomst. Prioriteitsnota sjer van het illegaal stort in het plaatselijk bestuur: «Waar de Het jaar na de stichting ging de Blauwbos te Mere dat nog al- uitvoering van het vonnis geen aktiegroep definitief van start tijd aanhangig is en waarvoor bestuurlijke zaak, maar een men in de nabije toekomst de opdracht van de rechterlijke definitieve oplossing zal kun- macht is, werd toch aan de met een eerste officiële kon- taktname met het gemeentebe- als door andere verantwoorde lijke instanties. Dit blijkt uit het feit dat sommige punten uit de prioriteitsnota nog altijd niet verwezenlijkt zijn. Zo op teert men voor het vlugger le digen van de glaskontainers stuur want men zou vooral op nen publiceren. Daarbij komt gemeente gevraagd om het no- (e®n bfwÖs dat de bevolking er gemeentelijk vlak de werking nog het voortdurend illegaal dige te willen doen om een K60™1" van maakt) en net intensief aanpakken Naast het vuilstorten ondanks het feit dat einde te stellen aan de bedoel- vastleggen van verzamelpun- elk kwartaal het groot vuil de wederrechterlijke toe- wordt afgehaald. Tenslotte is stand». De schepen van leef- er nog de kwestie van de her- milieu trachtte de zaak te om- beplanting van de te regulari- zeilen met een voorstel om een stuur van enorm belang, dit seren percelen wat nog altijd groenscherm er omheen aan te met de overhandiging van een niet verwezenlijkt is. Ook al planten maar Alem kon hier- prioriteitsnota in verband met wordt het «dossier Blauwbos» mee niet akkoord gaan omdat de wa"\ ™en moet °P bep^de c langsom lijviger, toch zet men dergelijke overeenkomst een ogenblikken kunnen en vooral H» >ncnanninn»n r»nu«»rHrr>t»n prVpnnino van Ht* fpitpliikp durven reageren tegen illegale kappingen. Het afleveren van verspreiden van een informa tiefolder over geheel de fusie gemeente, was vooral het on derhoud met het gemeentebe ten voor het dumpen van kwik batterijen. Uit de samenwerking is er wel degelijk een «beplantingsver ordening» tot stand gekomen ir dit alleen is niet voldoen- leefmilieubeleid. - - Als belangrijke punten was er de inspanningen onverdroten erkenning van de feitelijke de vraag voor het opstellen van verder met de bedoeling in de toestand tot gevolg heeft. een volwaardige beplantings- eindfaze te komen om het verordening voor geheel het Blauwbos als natuurgebied in gebied dat Erpe-Mere be- het gewestplan terug te laten strijkt. Verder drong men ook brengen in zijn oorspronkelij- aan voor een ontwerp van een ke staat, algemeen ruimtelijk beleids plan wat in zekere zin een N°S problemen struktuurplan worden. Di Alem aan opdat de gemeente zou optreden bij eventuele beuren, bewijzen de proble- overtredingen van de wetge- een kapvergunning moet ook gepaard gaan met een snellere, liefst gevarieerde, aanplanting. De talrijke wegbermen die men in de verschillende fusie gemeenten nog aantreft, wor den door Alem als ware mini- reservaten beschouwd. Hier aangepast beheer, waaronder SP-fraktieleider in het Aalsters OCMW Eddy Dierickx hekelt het gesjacher met politieke vluchtelingen. Na de miserie in het Klein Kasteeltje worden ze doorgestuurd naar verschillende OCMW's. Aalst moet er 57 opvangen. SP-raadslid Lemaitre hekelde het «afwentelen van de verant woordelijkheid door de natio nale instanties naar de ge meenten als volgt» «De S.P. blijft er bij dat elke mens, waar ook op deze we reld, zonder onderscheid van ras, kleur, politieke- of wijsge rige opvattingen, recht heeft op eèn menswaardig bestaan, en dat het de taak van de gemeenschappen om behulp zaam te zijn bij het scheppen van de omstandigheden nodig voor het verwerven en behou den van dit menswaardig be staan. Maar! In het geval van de huidige politieke vluchtelingen door de regering, in de persoon van de minister en de staatssekretaris, toegewezen aan de zorgen van de plaatselijke besturen, OCMW's en gemeenten, gaat het duidelijk om een afwente ling van verantwoordelijkhe den. De regering Iaat, zonder voorafgaandelijk onderzoek over de al dan niet mogelijk heid tot erkenning als politieke vluchtelingen, een groot aantal vreemdelingen toe op het Bel gisch grondgebied, en schuift deze door naar de plaatselijke O.C.M.W.'s. Deze O.C.M.W.'s moeten niet alleen de gelden nodig voor de sociale hulp- en dienstverle ning voorschieten, maar ook nog de rentelast van deze voor geschoten hulp dragen. Kort om de regering verplicht de O.C.M.W.'s tot renteloze voorschotten, onder vorm van de hulpverlening, welke mis schien, als het de regering be haagt de geholpen personen te erkennen als politieke vluchte lingen, kunnen worden terug betaald, maar dan zonder de kosten van de dienstverlening of de rentelast. Aangezien de O.C.M.W.'s het probleem van de dienstverle ning aan de kandidaat-politie ke vluchtelingen en aan de er kende politieke vluchtelingen niet geschapen hebben, maar dat probleem hen gewoon doorgeschoven wordt door de regering, welke wel wil helpen maar dan op de kosten van de plaatselijke gemeenschappen, wenst de S.P.: - wel hulp- en diensten te ver lenen aan de al dan niet erken de politieke vluchtelingen, maar, - niet met de eigen middelen of met de middelen van de plaatselijke gemeenschappen. De overheid, dus de regering, dient voorafgaandelijk midde len ter beschikking te stellen van de O.C.M.W.'s, en niet beloven deze middelen na een kortere of langere termijn mis schien te zullen terugbetalen. Door beloften van terugbeta ling van voorgeschoten midde len voor hulp- en dienstverle ning wordt de last van deze dienstverlening alleen maar nodeloos zwaarder en duurder voor de gemeenschappen». Woning gehuurd Op 1 januari II. stond het OCMW-Aalst reeds in voor 15 politieke vluchtelingen: 12 Ghanezen, 2 Polen en 1 Ar gentijn. Voor een huurprijs van circa 17.000 F heeft het OCMW nu een woning ge huurd aan de hoek De Vilan- derstraat - De Gheeststraat en moet het instaan voor bedden, kasten, gordijnen, tafel, stoe len, eetgerei, lakens en de kens, teneinde een eerste zen ding uit het Klein Kasteeltje te kunnen opvangen. Eddy Die rickx pleitte ervoor dat deze mensen degelijk zouden kun nen opgevangen worden doch tevens dat nationaal de finan ciering ertoe zou geregeld worden. LH Visv(jver Visvijvers kunnen soms vrij goed kaderen in de ruimtelijke ordening en in Erpe-Mere zijn er al enkele zodat de sportvis ser hier niet te klagen heeft had moeten Dat alles niet zo eenvoudig is over zijn akkommodatie. Toch j"es^rva Daarnaast drong als dat het blijkt en dat het niet stelt zich hier ook het pro- brcken Z1J ee.n lans voor e.en handomdraai kan ge- bleem met de visvijver in wor- bewijzen de proble- ding in een zuiver natuurge- men die, na jaren, nog altijd bied tussen Mager- en Nijver- - op een oplossing wachten, heidstraat te Mere. De vergun- kan trouwens gebeuren door want de aktjegroep js een vol uit w.uvujjiK, vuuiu uan lil Toch kan men er in de meeste ning hiervoor afgeleverd, het aanbrengen van een laag iedig onafhankelijke vereni- gebieden waar de natuur perti- gevallen heel wat meer spoed wordt door Alem aangevoch- J-and en het tijdig afvoeren van gjng zonder enige politieke nent geschonden wordt. Daar- achter zetten, volgens de me- ten en vindt de werkzaamhe- net maaisel. Voor dit projekt binding en is tevens lid van de een ernstig ning van Alem. den illegaal omdat hier het heeft de schepen van leetmi- gemeentelijke kulturele raad. gewestplan niet gerespekteerd neu in ieder geval zijn mede- /uem doet trouwens een op- Autokerkhof is. Volgens de milieuvereni- werking beloofd, evenals voor roep aan geïnteresseerden om Een tweede Alemdossier be- ging is de vergunning bijgevolg de P'ann'ng *an een '"Y®"tan" toe te treden tot hun leden- ving op Stedebouw en Ruimte lijke Ordening, vooral dan zij verstaan het maaieni en het Men j,oeft zich trouwens aan toepassen van verschraling, dit niels of n;cmand lc binden bij behoort anti-sluikstortbcleid en hel vermijden van systematische verhardingen in onze resteren- rijke wegbermen. Tot nog toe heeft men hierover nog geen van de nodige milieu-informa tie wat tevens moet leiden tot heeft milieu-opvoeding van de be- positieve volking. Samenwerking Tussen Alem en gemeentebe- lieuproblemen helpen op te lossen. Wie graag aan zijn ei gen milieu wil meewerken kan kontakt opnemen met J. Ra- tiau te Bambrugge of met men wil verwezenlijken, beho- voorzitter Cl. Hermans, H. nieuws en ligt dit projekt mis- gen miiieu wil meewerken kan schien in de koelkast. - - Tot de andere realisaties, die en R. Sienacrt te de natuurgebieden. Tenslotte treft het illegaal autokerkhof niet volgens de normale nor- kring en als dusdanig de mi- ijverde men voor nog meer in Bambrugge-Egem, net op men afgeleverd en daarom U/'*0 **rnu*n nf nno ,ru* recyclage en het verschaffen de grens van de deelgemeente heeft men de zaak aanhangig Ottergem. Met enig sukses gemaakt bij de Raad van in deze zaak een State. gerechtelijke uit spraak verkregen in september Beplanting en wegbermen 1984 waarbij beslist werd om Ondanks een zekere samen- het gebied, binnen de termijn werking ook met af en toe van één jaar, te doen herstel- positieve resultaten is Alem stuur ontstonden hoopgevende len. Bij het niet uitvoeren van de mening toegedaan dat som- gesprekken en men beloofde de uitspraak binnen de voor- zoveel mogelijk steun om op- opgestelde termijn werd aan lossingen te zoeken voor be- het gemeentebestuur gevraagd paalde milieuproblemen. Na om desgevallend zelf maatrc- enkele maanden had men gelen te treffen. De huidige reeds positieve resultaten, re- toestand is echter nog net zoals kening houdend met het feit vroeger en de «maatregelen» dat ook aan gemeentebesturen door de gemeente getroffen beperkingen opgelegd worden bestaan in het innen van belas- ren een minikontainerpark en Minnoodt een hakselmachine om snoei- Mere resten en andere organische stoffen te komposteren. bij haar bevoegdheden. Van alle problemen werden ken», tingen op «percelen met wrak- Het bestuur van de Filosofische Kring - Aalst hoopt heel r rata van de opper- wat belangstellenden te mogen begroeten op de voor soms lijvige dossiers samen- vlakte, met het gevolg dat al- dracht «Depressie» door J.P. Van Der Snickt, op maan- gesteld en Alem volgde alles tijd prachtig gedeukte wrak- dag 9 maart a.s. om 19u45, in de «Graaf van Vlaanderen» nauwgezet om een oplossing te ken en onder- of bovendelen te Stationsplein te Aalst. vinden of in sommige gevallen bezichtigen zijn. - erger te voorkomen. Met wis- In een vrij recente brief van de Depressief is elk weieens... De Maar wat als je depressie! Dent §en,??n !Ii-eeu v??(dracht voor selend sukses werden enkele gouverneur onderstreept men redenen ervoor kunnen ver- en de oorzaak niet kent? Het de. Filosofische Knng, waarna enorme inspanningen beloond nogmaals de wens om deze schillen: werkloosheid, relatie overvalt je «plots» en je raakt ruimte en tijd is voor diskussie: maar toch waren sommige pro- toestand te veranderen en een die op de klippen loopt, moei- er niet meer uit. Integendeel, w,maart' v blcmen van aard «om de zaak volledige opruiming te be- lijkheden om zich op het werk je zakt steeds dieper. Met an- faa" /e" f langdurig te doen aanslepen», ginnen; men hoopt hierbij stel- te handhaven..., kortom, si- deren erover praten, helpt dat? in,0™a»e: ,el- IOJ-/8.00.44 Hierbij vernoemt men het dos- lig op de tussenkomst van het tuatics die uitzichtloos lijken. Kan dat? Sta je niet totaal lna 19 a D.B. Wat nu? Toch blijft Alem hopen op de toekomst want mits de nodige samenwerking met de bevol king en vooral met het ge meentebestuur heeft onze ge meente alle ingrediënten om een zeer milieu-vriendelijk dorp te worden. De leefmilieuproblematiek is uiteraard in sommige gevallen zeer kompleks en juist daarom vergt het een permanente aan dacht van ons allen, van alle ingezetenen van Erpe-Mere. Velen weten trouwens niet hoeveel echte natuur we nog hebben, die ons een gezond leefmilieu bezorgt, maar om dit te behouden en narigheden te voorkomen moet iedereen op zijn manier aktief mee werken. De milieuvereniging Alem re kent op de positieve steun van de bevolking enerzijds, maar anderzijds kan men ook bij hen terecht met allerlei proble men. Samen met hen kan men dit dan bespreken maar ook kan men mee werken aan plan nen van eventuele akties of tentoonstellingen en het verza melen van milieu-informatie. afgezonderd? Heb je nog voe ling met deze wereld en heeft deze wereld nog iets met jou te maken? J.P. Van Der Snickt, psycho- loog-sexuoloog, pakt deze v

De Voorpost | 1987 | | pagina 8