WIE IS ER NU KONING IN STEKENE? men in aanmerking voor de PASCAL BAERT, NATIONAAL SCHUTTERSKAMPIOEN DRIE NATIONALE KAMPIOENEN BIJ HAMSE KARATEKLUB CHIKARA BELGISCHE TURNKAMPIOEN SCHAPPEN IN WELKENRAEDT: SCHITTERENDE WASE PRESTATIES.. KRANIG VERWEER VAN DE WASE ZWEMKRING TEGEN GENTSE TOPPLOEG... GOUD, ZILVEREN BRONS VOOR HAMSE JUDOKAS IN OPGLABEEK 24 - 20.3.1987 - De Voorpost BOOGSCHIETEN Na een heel winterseizoen lang op de overdekte wip te hebben geschoten in «Toren Nova» in de Stekense Dorpsstraat (aan de Molenbergstraat), werd het binnenseizoen afgesloten met de schieting om de kampioenstitel. Natuurlijk in de toren aan de Dorpsstraat. Wat de feestelijke afsluiting van het seizoen had moeten worden is bijna een «debacle» geworden... Zaterdagavond schoten de «hoge schutters» van schuttersverenigingen Axel, Klooster- zande. Koewacht (allen Nederland), Kemzeke, Sinaai, Sint-Pauwels en Stekene dus voor de koningsvogel. Bleek nu dat er reeds vóór het begin van deze koningsschieting enige diskussie was over wie nu wél en wie niet mocht/kon deelnemen aan deze koningsschie ting. Het is namelijk zo dat schutters aangesloten by Kemzeke ook hun kansen wagen in het kampioenschap te Sint-Gillis én dat is niet volgens de reglementen van «Toren Nova» te Stekene. Voorzitter De Vos had dan ook besloten dat de Kemzeek- se schutters die reeds in Sint- Gillis hadden deelgenomen én niet aan de vereiste beurten tijdens het weekeinde te Ste kene kwamen, niét konden deelnemen aan de koning- schieting in «Toren Nova». De schutters die in dit geval ver keerden én toch ter plaatse waren met hun schuttersmate- riaal konden wél deelnemen, doch «slechts voor de eer». Twee of drie? Liefst 64 schutters namen deel aan dit kampioenschap plus dus nog enkele «buiten katego- rie». Reeds in de eerste ronde haalde Rafaël Smet van vere niging Sint-Pauwels de begeer de vogel naar beneden, terwijl in de derde en laatste ronde lokaalhouder Maarten Klijn- smit hem dit na deed. Voor de titel diende te worden gekampt tussen Rafaël Smet uit Sint- Pauwels en Maarten Klijnsmit van maatschappij Stekene. Neen, oordeelden anderen want... ondertussen had ook Freddy Stevens uit Kemzeke inderdaad één van de «dissi denten» de hoge naar bene den geschoten. Er zou dus met drie schutters worden gekampt voor de kampioenstitel. Niets daarvan riposteerden de «volgelingen» van voorzitter De Vos: Kemzekenaar Stevens mag wel meekampen, doch en kel en alleen «voor de eer». kampioenstitel. En zo geschiedde dan ook: met z'n drieën kampten ze, doch slechts 2 schutters konden dit althans volgens de huisre glementen zich tot kam pioen schieten. Wie van de drie? Het werd dus een merkwaar dig schutterskampioenschap. De spanning steeg wanneer de finale goed en wel op gang kwam. Eerste ronde: alle drie «bosman». Natuurlijk werd de «speciale situatie» druk be sproken onder de schutters die ondertussen reeds hadden af gespannen. Tijdens de tweede kampronde evenmin enig uitsluitsel. Zou het een zenuwslopende finale worden? Het zag er zo naar uit... Tijdens de derde steeg er dan ingehouden gejuich op vanon der de toren. Freddy Stevens had de kampioenenvogel neer geschoten! Niets aan de hand, aldus de Boogschieten. De koningsschieting in Toren Nova te Stekene eindigde in de grootste verwarring. Freddy Stevens (links) schoot tweemaal de koningsvogel af. Hij deed slechts mee voor "de eer". Rafael Smet stapte uit de arena en wilde niet verder kampen omdat de koningsvogel was neergehaald. Door de organisatoren werd uiteindelijk Maarten Klijnsmit tot nieuwe "sire" (midden) aangeduid. Hij stuurde de koningsvogel evenwel terug aan afzender (t&t) inrichters, want Kemzekenaar Stevens schoot enkel mee «voor de eer». De wip werd naar beneden gehaald en de hoogvogel werd terug op z'n spil geplaatst. Rafaël Smet en Maarten Klijnsmit zouden ver der kampen voor de titel... Maar... Sint-Pauwelsenaar Ra- Zaterdag werd de 12-jarige mi niem Pascal Baert in Sint-Pau wels gevierd als schutterskam- pioen van België. Op de lig gende wip stond er geen maat op zijn prestaties. Reeds op 24 mei schoot hij zich kampioen van de sektor Stekene. Ook in de afkamping op provinciaal vlak moest iedereen de duimen leggen. Hij zette de kroon op zijn werk tijdens het Belgisch kampioenschap in Lochristi. Hij liet reeds op tienjarige leeftijd van zich horen toen hij kampioen van Groot-Stekene werd. 1986 werd het jaar van de doorbraak. Spijtig genoeg bestaat voor zijn kategorie geen Europees kampioen schap. Zijn wekelijkse begelei ders, nonkel Lucien Ringoot en tante Regina Van Kerckho- ve, waarvan hij de finesses, de materiaalkeuze en de verzor ging leerde, zijn ervan over- tuigd dat in Pascal een kam pioen gebakken zit. Ook de klubmakkers van Winterver maak uit Kemzeke steunen hem met raad en daad. Pascal bewijst duidelijk dat boogschieten niet alleen een sport voor oudere mannen is. Bij zijn ontvangst op het ge meentehuis van Sint-Pauwels Boogschieten. Pascal Baert was Pascal omringd door klub- werd kampioen van België makkers, familie, leerkrachten bij fa op de lig- en een delegatie van het sek- gende wip en een scho. tel van de gemeente Sint- Gillis-Waas (dw) fael Smet stapte «uit de are na». Hij hield het voor beke ken. «Het kampioenschap is afgelo pen en Freddy Stevens is de kampioen. Ik schiet niet meer verder!» en hij hing z'n boog aan de haak, bestelde zich een pint en ging een kaartje leg gen. Zonder pardon, de aan maningen van de inrichters konden hem niet tot andere (betere?) gedachten brengen. Daar stond Maarten Klijnsmit dan: alleen onder die hoge wip, zonder konkurrent. Na beraadslaging door de mensen van «Toren Nova» kreeg Klijnsmit de prachtige koningsvogel toegestopt. Zon der enige plechtigheid. Maarten was er niet zo geluk kig mee. Mevrouw Klijnsmit nog minder én... zij droeg het kleinood terug naar de inrich ters. Géén kampioen dus? Jawel, replikeerden de inrich ters: Maarten Klijnsmit is de 23ste koning van «Toren No va» en daarmee uit. Freddy Stevens kwam niet in aanmer king omdat hij niet voldoet aan de voorwaarden terwijl Rafael Smet heeft opgegeven. De heer Klijnsmit is dus de éné en echte schutterskoning op de hoge wip. Voor de Kemzekenaren én hun aanhang was Freddy Ste vens de enig-échte kampioen: Hjj en hij alléén haalde twee keer de koningsvogel naar benden. Vele kollega's-schutters hiel den zich op de vlakte, haalden hun schouders en en/of deden één andere gekende beweging. En de derde kandidaat-schut- terskoning... hij kaartte rustig verder. M.G. stak hij de titel op zak dankzij drie kata's: heian ni- dan, heian yondan en enpi. Bij Boogschieten. Schutterskampioen Pascal Baert werd ontvangen op het gemeentehuis van de meisjes (gemengd tot twaalf KARATE Hamme was in feest. Het had immers drie nationale titels behaald tydens het kampioenschap, georganiseerd door de Vlaamse Karate-associatie in het nationaal sportcentrum van Etterbeek. Er was reden genoeg tot juichen. In de reeks jongens tot 16 mogelijk tot de bruine gordel, jaar trad Hans Hobert aan. Wil men zich met een zwarte Met groot verschil op de twee- tooien dan moet daarvoor een Sint-Pauwels (Iv) TURNEN jaar) werd Claudia Salvatore nationaal kampioen met heian nidan, heian yondan en heian godan. Tenslotte was er nog Peggy De Block in de reeks dames tot worden afgelegd voor een examenkommissie. In karate zijn er verschillen de afdelingen. Kion is de indi viduele techniek, kata het schijngevecht en kumite het eigenlijke gevecht. Voor al de ze disciplines worden kam pioenschappen georganiseerd, daarom oefent men in Hamme torbestuur. Schepen Rogge man stelde de jonge schutter meteen op zijn gemak in al deze drukte en loofde zijn ka- dankte Walter De Saegher (bij padIei!f"- °0k sek">rvo°™t- van dn voorzitter) De Be,^Khe tumkampioen. ter André De Vos gaf hem nog de gemeente voor haaiont- «happen in Welkenraedt zijn wat goede raad mee. vangst en hl) hoopte dat Paseal hel vo[j weeke^d knapenreeks vele ,onder m„iupkhed„ v,,_ zestien jaar. Daarvoor kwa- alle drie de facetten in. Toch n amper zestien meisjes op- zoekt karateklub Chikara het dagen en ze won met klank dankzij heian nidan vooral in de kata. In vrijwel alle wedstrijden komen de deze eigenaardige Wuitens aan bod. Zondag in woorden staan voor oefenin- Etterbeek werd de kroon op gen in het schijngevecht. De Hamse klub heeft zich het werk gezet. De Hamse karateklub telt op dit kampioenschap intensief ongeveer zestig leden. voorbereid. Gewoonlijk wordt er drie dagen per week geoe- WATERPOLO ners aantreden. Door een Juniores (10 turners) w o kwetsuur werd Johan Van 1. Grégory Boulanger (Riva- fend maar in het vooruitzicht Steenlandt echter vrij vroeg gym) 48.30 van deze nationale konfronta- uitgeschakeld. De beste pres- 2. Jan Smet (Jeroen Sint-Ni- tie werd er ten minste twee uur tatie werd er geleverd door klaas) 48.15 per dag op de tatami doorge- Bert Janssens met een vijfde 3. Jean Luk De Groot (Heme- bracht, onder deskundige lei plaats in de eindklassering, rocallis) 46,05 ding van Yvan De Windt, Nochtans totaliseerde hij drie 4. Kris Muyldermans (Rust- tweede dan shotokan. Hij be- punten minder dan tijdens de Roest) 45.40 haalde het Bloso-trainersdiplo- jongste Vlaamse kampioen- 5. Olivier Cremer (Les Pe- ma en is tevens provinciaal schappen. Ook Diego Wijns pins) 45.10 oefenmeester. en David Elet zouden hun Seniores (8 turners) Net zoals in de andere ge- prestaties van destijds in Sint- 1. Christian Greiry (Elsene) vechtssporten kent karate ook Gillis-Waas niet kunnen eve- 52.90 het gordelsysteem. Om een naren en dat werd tenslotte 2. Bart Silegem (Jeroen Sint- hogere gordel te bekomen ook in de eindklassering uitge- Niklaas) 48.65 moet men in de plaatselijke drukt. Uitstekend waren alles- 3. Benoit Marchal (Beau- klub een proef passeren. Dat is zins de resultaten van Jeroen, fays) 48.15 Bij de juniores werd Jan Smet, 4. Ward Van Den Bosch (Me de Vlaamse tumkampioen, chelen) 47.45 nipt van de nationale titel ge- 5. Bart Wylleman (Sleidin- klimaat. Verschillende Waas- houden. Aan de ringen en aan ge) 43.75 landers waren daarbij betrok- het rek werd hij nochtans Kadetten (26 turners) tweemaal de primus. Belgisch 1. Laurent Jonas (Ftoile vice-kampioen werd ook Bart Ens.) 39.55 stedelijk zwembad in Sint-Ni- roen hebben de Sint-Niklase Silegem in de kategorie der 2. Nico Christiaens (Hols- J-J! J seniores. Daarin was Christian beek) 37.20 Greiry duidelijk de sterkste en 3. Michael Bernard (R.E. alleen aan het rek moest de Ensival) 36.85 Belgische kampioen voor de 4. Bart Cathoir (Jeroen Sint- Van de gemeente Sint-Gillis ook m de znapenreeKS velt nie, zonlkr moei|jjkheden ver. kreeg de jonge kamp,oen nog Mels zou behalen. Wat Paseal Voora, bij'de tllrnsters een fraaie gemeenteschotel na de viering ging doen? Schie- waren er over de reeksindeling met inscriptie. Namens zijn ten natuurlijk... ernstige problemen. In de Ko- Wintervermaak Kemzeke MJP „inkUjke Belgische Turnbond stonden de franstaligen en een verdeelde Vlaamse vleugel lijnrecht tegenover elkaar. Uiteindelijk werden er toch nog sportieve prestatie's gele verd en werd de Vlaamse Ilse Volckaert de logische Belgi sche kampioene bij de seniores en eindige klubgenote Inge Delcourt bijzonder verdienste lijk als derde. Bij de turners verliep de strijd voor de natio nale reekstitels in een beter van de meesten ten minste één keer per week kunnen oefe nen. Het jongste lid is onge veer vijf jaar en het oudste vijftig, een sport dus voor alle leeftijden. Karate. Mare D'Hondt kreeg Reeds tien jaar zorgt deze een zilveren medaille op het klub voor de verspreiding van Europees kampioenschap ka,ate ,n het Hamse. Er wordt kontak,.karaU (h) driemaal per week getramd in de gemeentelijke turnzaal, Zil verberkstraat, elke woensdag dy Bruggeman, schatbewaar- van 18u30 tot 20 u., vrijdag der Rita Pauwels, sekretaris- van 19 tot 20u30 en zaterdag trainer Yvan De Windt, pu- van 10u30 tot 12 u. Yvan De blic-relations Luc Avermans Windt traint al deze groepen, en de andere bestuursleden Het bestuur: voorzitter Pier- Frans De Witte en P De re Neels, ondervoorzitter Ed- Bruyne (h.v.c.) ken en zowel de turners van De nederlaag van de Wase leidersduo. De wedstrijd in het Rust-Roest'als deze van Je- Zwemkring tegen titelkandi- stedelijk zwembad in Sint- daat Ghent Swimming, kan als klaas is een aantrekkelijk en kleuren met glans verdedigd logisch worden beschouwd, spektakulair kijkstuk gewor- Voor de slechts 15-jarige Kris Dat behoorde tot de verwach- den. Vooral dan tijdens de Muyldermans van Rust-Roest tingen hoewel de Waaslanders eerste periode toen de beide werd het een uitzonderlijke toch een hardnekkige tegen- ploegen elk driemaal scoor- prestatie. De Vlaamse vice- stand hebben geboden. Uitein- den. Het openingspunt was kampioen eindigde in de to- muntendheid was ook de pres- 5 Bert delijk zijn de resultaten van echter voor de Wase langs Ste- taaistand bij de juniores als tatie van Bart Cathoir bij de Roest) het weekend voor de Wase faan Thibaut en nadien zouden vierde en in twee disciplines kadetten. Als vierde was hij de 12. Diego Zwemkring nog gunstig geble- de lokalen altijd op achter- werd de tweede plaats be- eerste Waaslander^ vóór Bert Roest) ken. Vooral de volle winst van stand blijven. Voor de Wase haald. In de reeks der kadetten 1 Meetjesland in Kortrijk was Zwemkring bestelden Franky zou Rust-Roest met 'vier tur- belangrijk. In de rangschik- Lijssens en Nest De Maes- king heeft de Wase nu nog schalck toen de gelijkmaker 3- altijd drie punten voorsprong 3). Tijdens de tweede periode op Kortrijk, en ook de ande- zouden de Gentenaars duide- punten van Yves Thiébaut en ren kwamen nauwelijks dich- lijk voorsprong nemen. Er pjjjp De Meulenaer stond er terbij. Ook Scaldis dat even- werd toen vijfmaal na elkaar tenslotte nog een 6-9 op de eens logisch verloor in eender- gescoord, terwijl de Wase piank. De Sint-Niklase water- x- Waaslander onderdoen. Janssens van Rust-Roest... Technische resultaten: Niklaas) 23. David Roest) 36.10 Janssens (Rust- 35.40 (Rust- 32.75 (Rust- 28.45 Roger Van Laere Wase Zwemkring Swimming Kortrijk - Meetjesland Scaldis-A.Z.C. Gentse Z.V. - Doornik Maccabi - Moeskroen by tegen reeksleider A.Z.C., langs Walter Daelman slechts kans zou echter tijdens de bleef ter plaatse trappelen, éénmaal de bordjes liet ver- ste periode onverbiddelijk Van de bedreigde ploegen hangen (4-8). De voornaamste door de Gentenaars worden speelde alleen Moeskroen een struikelsteen voor het Waas verbrijzeld. Ze scoorden nog verdienstelijke drawn bij liet sukses was de doelman van tweemaal en met doelpunten Antwerpse Maccabi en blijft Ghent Swimming, dat wat van Jan De Maesschalck en Voor de tweede ploeg werd Doornik dat G.Z.V. versloeg minder goed begon te spelen. Franky Lijssens werd door de het ,c8en Ghent Swimming tenslotte de eenzame achter- De Wase maakte daarvan Wase Zwemkring uiteindelijk nochtans een grandioos suk- volger op een bijna onstuitbaar dankbaar gebruik en met doel- „og een behoorlijk resultaat ses- Aanvankelijk verliep het allemaal gelijkmatig en 1-1 was Roger Van Laere dan ook het resultaat van de eerste periode. Nadien werden de Gentse bezoekers echter schotvaardiger en de Wase werd een achterstand opgf t Zwemmen. In Lebbeke gingen de turnsters van KAV traditiegetrouw verkleed in het water a Karate. De Hamse karateklub Chikara heeft drie Belgische kampioenen: Peggy De Block, Claudia Salvatore en Hans Robert (vh) zwaar bezette beloftenreeks van minder dan 52 kg met menige bruine gordel toonde Michel zijn ware klasse. Met drie prachtige zeges werkte hij zich veidiend in de grote fina le, waar hij oog in oog kwam met de gereputeerde Tom Vincken uit Herentals. De he- drongen (3-6). Toen beseften in Opglabeek waren meer dan ny en Tiny D'Hondt verging raat na ziekte, bleek nog niet 'e 'ca"?P door was Michel de de lokalen duidelijk het gevaar 200 judokas opgekomen. Ook het minder goed, zij werden over al haar kapaciteiten te aanva"cndc partijzodat de en lanezaam maar zeker scho- je Hamse judoklub had enkele onherroepelijk uitgeschakeld beschikken en voor de veran- ervaren. Tom veelal op het leden uitgestuurd. door meer ervaren tegenstan- dering eens zonder prijs naar kon ontsnappen en Zij oogstten geen windeieren ders en kregen niet meer de huis. Bij de zwaardere dames - ,ans "If1 'cree8 om U'1 want de buit was niet onaardig kans zich te herpakken. kregen wij een Hamse finale te sche'P *°men Op het met een bronzen, twee zilve- Onze lichtgewicht Kurt Vebe- zien tussen Maira De Sterck en u" ren en een gouden medaille. ke diende weerom op te kijken Nancy Kinders. Beiden kamp- Als neofiet haalde Nancy Rolis naar een grote gewichtshandi- ten op hun volle waarde, doch een prachtige derde plaats. Zij kap. Toch blijft hij steeds moe- geen enkele lukte er in afstand debuteerde zegevierend tot in dig doorgaan en ook hier wist te nemen, wat uiteindelijk uit zij gepast hij weer enkele malen te zege- draaide op een scheidsrechter- vieren, wist zich zelfs te plaat- lijke beslissing, die ditmaal uit- sen voor de herkansingen, viel in het voordeel van Nancy, gen kwam Nancy echter mooi doch verloor nipt het pleit voor De hoofdrol werd ditmaal ech- terug en veroverde een ver- de derde plaats ter vertolkt door groene gordel diende bronzen plak. Zus Con- Kristine De Sterck, weer pa- Michel De Dobbelacre. In de en langzaam maar zeker scho ven de Waaslanders terug langszij (8-8). Tijdens de laat ste periode viel dan de beslis sing. De bijzonder spannende wedstrijd kantelde toen in het voordeel van de Wase Zwem kring (11-9). Scoorden voor de W.Z.K.: Pierre Bodson (4), Gert Vcr- cauteren, Lieven Maris, Wal ter Daelman (2), en Luk Van Landeghem één doelpunt... de kwartfinale, v gecounterd werd door de late re winnares. In de herkansin- einde van de kamp, bij een gelijke stand, werd het even stil in de zaal toen de scheids rechter nog de moed opbracht om de overwinning aan Vinck toe te kennen. Zelfs de laraar n deze laatste schudde onbe grijpend het hoofd. Doch de zilveren medaille zal voor Mi chel zelf zeker een gouden glans blijven houden. HVC Schutters op de hoge wip...

De Voorpost | 1987 | | pagina 24