TOTALE ONTREDDERING IN DE TWEEDE HELFT DOPINGKONTROLE BU AVANTI-NEERPELT! SCHITTEREND H.C. LOKEREN TELT 4 PUNTEN VOORSPRONG! P. VAN HEMELRUCK BIJZONDER EFFICIENT COPPENS IN GLANSROL VRIJWEL ZEKER NAAR DE PLAY-OFF AJAX LEBBEKE NU CO-LEIDER! OVERTUIGEND NOPRI H.K. WAASMUNSTER KAN ZATERDAG TITEL(S) VIEREN ONVERWACHT HANDBALKALENDER PAASSPORTSTAGES IN SINT-NIKLAAS 26 - 20.3.1987 - De Voorpost HANDBAL Avanti Buggenhout - Sp. Neerpelt: 11-23 Het draait vierkant bij Avanti. Dat is de enige konklusie die kan gemaakt worden na de ontstellend zwakke tweede speelhelft tegen Neerpelt. Niet dat wij Avanti tegen het sterke Neerpelt ook maar enige kans op puntenwinst hadden toebe deeld werkt deze konklusie in de hand, maar wel het feit dat er helemaal geen ploeg meer op het terrein staat. Ook kun nen wij coach Keppens hele maal niet meer volgen als wij zien dat J. De Pauw rechter hoek gaat spelen, B. Van Ransbeeck linkerhoek en o.a. Agneessens op spelverdeler. Wij begrijpen dat de Lebbeek- se trainer het bepaald moeilijk heeft om een echte ploeg te vormen als het absenteisme op de trainingen ontstellend hoog ligt maar of dit een reden is om elke speler niet uit te spelen op die plaats waar hij het best rendeert, betwijfelen wij. Het is dan ook geen verrassing Avanti zo te zien krasselen in die tweede helft, bij de le na- tionaler zou men toch ook moeten begrijpen dat de sup porters geen 120 F toegangs geld betalen om een karika tuur van een wedstrijd bij te wonen! Ondertussen is Eupen tot op twee punten genaderd en met nog drie wedstrijden te spelen nadert het degradatie- gevaar zienderogen. Het zou enorm jammer zijn moest een club met zo een krachtige structuur volgend seizoen in 2' nationale verzeilen, vooral omdat de vooruitzichten voor volgend seizoen er heel wat rooskleuriger uitzien. Indien het behoud kan verzekerd worden wel te verstaan... Avanti startte nochtans verras send sterk want nadat A. Maes de score had geopend zorgde diezelfde speler voor 4-4 na 11'. De Buggenhoutse verdedi ging speelde in die beginperio de erg attent en na 13' hingen de bordjes nog steeds gelijk (5- 5). Maar wat men mocht ver wachten gebeurde dan. Neer pelt had begrepen dat de twee de lijn van Avanti over weinig trefkracht beschikt en de ver dediging, met echte grote jon gens, bleef met de hielen aan het doelgebied «plakken». Meteen stond Avanti voor een onmogelijke opdracht en scoorde nog amper één doel punt in de resterende 17' van de eerste helft. Hier dient wel aan toegevoegd dat mits een tikkeltje minder tegenslag in de afWerking, Avanti twee doelpunten meer had kunnen scoren, de doelworpen van Van Ransbeeck en K. Verhof- stadt verdienen beslist een be ter lot. In ieder geval, in die eerste helft had Avanti gedaan wat van hen kon verwacht wor den. De 6-11 ruststand mocht zeker gevleid genoemd worden voor de bezoekers. Maar in de tweede helft ging het dan to taal fout. De experimentele ploegopstellingen zorgden er voor dat Avanti op een nooit geziene wijze begon te krasse len. Balverlies en misverstan den lagen aan de basis van heel wat Neerpeltse doelpunten en aanvallend kon vrijwel alleen Van Ransbeeck voor enig Avanti doelgevaar zorgen. Het werd 9-15 na 45' en tijdens het laatste kwartier konden de be zoekers zich zelfs de weelde veroorloven verschillende ba sispionnen op de bank te hou den en toch Avanti van het kastje naar de muur te spelen. De thuisploeg scoorde nog am per twee doelpunten maar Neerpelt trof nog achtmaal raak tegen een totaal uiteen vallend Buggenhout. Neen, zoiets hebben de Avanti sup porters nog nooit voorgescho teld gekregen... Avanti: Vinck, Van Hove, Jai- chi 1, El Haft, K. Verhofstadt, Brouillard, A. Maes 3, P. De Smedt 1, L. Van Mol 2, J. De Pauw, Agneessens, Van Rans beeck 3. Reserven: Avanti Buggenhout - Neerpelt: 18-19 De Avanti-doublures met J. Van Onsem in de ploeg, speel den een bijzonder verdienste lijke wedstrijd tegen leider Neerpelt. Na een moeilijk eer ste kwartier (2-5) naderde de thuisploeg tot 5-8 aan de rust. In de tweede helft speelde doelman Van Hove zich in de kijker en het duo Van Onsem- -Brouillard zorgde zelfs voor een 16-14 voorsprong 7' voor het einde. Het was in de aller laatste seconde dat Neerpelt het winnende doelpunt kon scoren. Avanti: Van Hove, W. Van Langenhove, St. Vlassenroot 4, K. Verhofstadt 2, De Hau- were 1, De Pauw 1, Ottoy, Brouillard 4, Van Onsem 4, Moonen. EVA. Irt opdracht van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap was er zaterdagavond een dokter, verge zeld van politiële autoriteiten, aanwezig in de sporthal te Buggenhout. Zijn opdracht bestond erin na de wedstrijd twee spelers van elke ploeg aan een doping onderzoek te onderwerpen. Voor Neerpelt werd hier voor het duo Lamers-Catteeuw aangeduid, voor Avan ti Jaichi en K. Verhofstadt. Dokter K. Verhofstadt had heelwat tijd nodig om het gewenste volume urine af te leveren zodat sommige grapjassen zich afvroegen of de dokter soms zijn «peer» niet vond. Maar alle gekheid op een stokje, men kan zich de vraag stellen of het nu echt relevant is spelers die een niet-betaalde sporttak beoefenen aan deze kontrole te onderwerpen. EVA. 4* afdeling 3e afdeling R.B. DENDERMONDE 12 GROOT-BUGAARDEN 7 R.B. Dendermonde heeft re vanche genomen op Groot- Bijgaarden dat hen in de heen wedstrijd verrassend in het verlies speelde. De bijzonder ste bewerker van deze zege werd ongetwijfeld P. Hemel- rijck die bijzonder efficiënt af werkte en met 7 doelpunten zowat op haar eentje voor de Dendermondse zege zorgde. Niettemin hebben ook de an dere Dendermondse speelsters heel wat verdienste, zoals Lombaert die voor twee mooie treffers zorgde en het duo D'Haese-Goubert dat zich erg beweeglijk toonde in defensie. In de eerste helft toonde Ros Beiaard zich onmiddellijk de betere ploeg maar de afwer king vlotte iets minder goed zodat de bezoeksters via 2-1 en 5-2 de schade aan de rust kon den beperken tot 6-4. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte zou P. Hemelrijck dan nog maar driemaal scoren en nu moest Groot-Bijgaarden toch definitief afhaken. Via 9-5 en 38' werd het nog een ruime 12- 7 overwinning voor een sterk spelend Ros Beiaard. R.B. Dendermonde: Broo- thaerts, P. Van Hemelrijck 7, Lombaert 2, Goubert, D'Hae- se 1, Heirman 1, Hofman, Van Der Jeught, Eeckhoudt 1. EVA Izegem - H.C. Lokeren: 16-20 Nadat H.C. Lokeren een paar (2-2 na 8') barstte Lokeren los. weken geleden reeds zeker was De verdediging, met een schit- van de promotie hebben zij nu terende Van Vaerenbergh in een orgelpunt geplaatst door het doel, bleek een oninneem- hun enige resterende belager bare vesting, de sterke Izegem- voor de titel in eigen huis voor se schutters werden gemakke- schut te zetten. De West-Vla- lijk opgevangen zodat de thuis- mingen hadden er nochtans ploeg tijdens die eerste helft stellig op gerekend zaterdag op amper twee velddoelpunten gelijke hoogte te komen met lukte! Aanvallend demon- de Waaslanders en meteen streerde Lokeren als een echte eveneens zeker te zijn van de kampioenenploeg. Via 2-6 na promotie. Niet alleen was hun 17' werd het 3-10 10' later en omvangrijk huisorkest opge- een geweldig efficiënt afwer- trommeld, tussen de meer dan kende P. Rombout bracht de 400 aanwezige supporters ble- stand op 4-11 aan de rust. ken ook vele notabelen uitge- Uiteraard hoorde men toen nodigd, alles was voorzien om nog enkel de uitgelaten Loker- er een West-Vlaams feest van se supporterschare! te maken. Maar ook de 70 Dat het zo niet verder kon lijkt Lokerse supporters keken zich ons normaal. Izegem kwam nu de ogen uit als zij hun ploeg meer in de wedstrijd maar toch een demonstratie zagen hou- leidde Lokeren steeds met 7-15 den in de eerste helft. Na een na 40'. De West-Vlamingen zenuwachtig wedstrijdbegin bekend om hun nooit aflaten de inzet, bleven er niettemin in geloven en 5' voor het einde konden zij zelfs nog even gaan dreigen (15-18). P. Rombout ontnam hen echter alle illusies met twee moordende doelwor- pen zodat J. De Proft rustig kon overgaan tot de applaus- vervanging van doelman Van Vaerenbergh. Een collectief bijzonder sterk Lokeren heeft nu bewezen dat zij, na een aarzelende seizoenstart, onge twijfeld de beste ploeg in vier de afdeling zijn. Met vier pun ten voorsprong, drie wedstrij den voor het einde, zal de titel hen niet meer ontglippen. H.C. Lokeren: Van Vaeren bergh, J. Smet, Lenaerts 2, Versele 1, Bocklandt, Verguit, Van Driessche, Van Cauwen- berghe 3, Rombout 7, Van den Berghe, Van Hille 1 en De Brouwer 6. DAMESHANDBAL GROOT BUGAARDEN 17 ROBUCO BUGGENHOUT 21 Met een fantastische prestatie van doelman R. Coppens heeft Robuco zijn kansen op de der de plaats veilig gesteld. Het in eigen huis steeds sterk spelend Groot-Bijgaarden kon inder daad niets anders dan erken nen dat een collectief sterk Buggenhout voor hen een te sterke tegenstander was. Maar niemand, ook bij Robuco niet, zal ontkennen dat Buggenhout het heel wat moeilijker zou gekregen hebben indien zij niet hadden kunnen rekenen op een fantastische doelman Coppens die zowat alles stopte wat ook maar in zijn omgeving kwam. Hij was ontegenspreke lijk de bewerker van de ruime 6-12 voorsprong aan de rust, en de applausvervanging die coach Poppe hem gunde was zeker niet overtrokken. Na een studieronde die zowat 10' duurde (2-3) sloeg Robuco reeds een eerste kloof na 18' (3-7) en via 4-9 werd de eerste helft afgesloten met een 6-12 voorsprong. Ook in de tweede helft bleef Robucco, in de rug gesteund door die formidabele Coppens, het wedstrijdgebeu- ren domineren. Het werd 8-15 na 36' vooraleer de thuisploeg ook naar zijn neus aan het venster kon steken. Daarna ging het iets minder vlot bij de bezoekers zodat Groot-Bij gaarden nog even kon gaan dreigen een kwartier voor het einde (12-16). Robuco liet ech ter de zege niet meer ontglip pen en zowel de nuttige J. Vos als trainer-speler Trienpont zorgden ervoor dat Groot-Bij gaarden er niet meer in slaagde dichter te naderen. Robuco Buggenhout: Coppens. Mannaert, Trienpont 6, De Swaef 1, Vereecken 1, De Smet 1, Moyersoon, Vos 4, De Vuyst 5, Van Damme 3, Ver helen, Merckx. 3* afdeling Tongeren -Ajax Lebbeke: 17-20 Ajax Lebbeke won zaterdag van leider Tongeren en wordt, drie wedstrijden voor het ein de, co-leider in 3' afdeling. Maar wat minstens even be langrijk is, meteen heeft Ajax nog amper twee punten nodig om vrijwel zeker te zijn van de promotie naar 2' nationale. Deze twee punten moeten vol gende zaterdag, tegen Duffel, behaald worden en dan is naar ons gevoel het belangrijkste objectief bereikt. Maar zoals de zaken er nu voorstaan kun nen wij ons voorstellen dat de ploeg van trainer De Vlieger vrankweg de titel ambieert om het genoegen van de promotie te kombineren met het beha len van de kampioenstitel. Het resterende programma is voor de Lebbekenaars niet zo ge makkelijk maar zowel co-lei- der Tongeren als achtervolger Heusden, zaterdag verlies op Stenor, wacht nog een moeilijk kompetitieslot. In Tongeren liet de eerste helft het Ajax-sukses niet vermoe den, integendeel... Na het be kijken van de videobeelden van Tongeren had Ajax geop teerd voor een experimentele opstelling in verdediging om op deze wijze het krachtige aanvalsspel van de thuisploeg op te vangen. Dit lukte echter niet zo best en aangezien er ook heel wat tegenslag aan te pas kwam in aanval was het Tongeren dat de eerste dertig minuten domineerde. Zo werd het 4-2 na 8' en 9-6 na 20' en als net voor de rust het alle maal nog eens tegensloeg voor Ajax leidde Tongeren met een komfortabele 12-7 voorsprong na de eerste 30'. In de tweede helft zou Ajax het roer echter helemaal omgooien. De verde diging werd in zijn klassieke vorm gegoten en met doelman D. De Bruyn en E. De Batse- lier als «voortrekkers» startte Ajax schitterend met drie opeenvolgende treffers van F. De Ridder. Toch bleef het enorm spannend maar Ajax bleek toch de ploeg die over het meeste capaciteiten be schikte en als De Batselier er 15-15 van maakte na 50' en kort daarna nog tweemaal scoorde (15-17) was Tongeren eraan voor zijn moeite. De Bruyn stopte dan nog een 7-m worp op de koop toe maar toch naderde Tongeren nog twee maal tot op één doelpunt (16- 17 en 17-18). In de allerlaatste minuut nam De Man alle twij fels weg met een prachtige treffer en F. De Ridder maak te er zelfs 17-20 van vanop de 7-m lijn. Na Duffel komt Heusden op bezoek op 28 maart en dat belooft... Ajax Lebbeke: D. De Bruyn, J. Vermeiren, Quidé, De Bat selier 6, De Ridder 8, Luy- paert 4, De Proft, Vlassenroot, De Man 2, Van Biesen, Chris- tiaens, Coppens. Reserven: Tongeren - Ajax Lebbeke: 14-12- De gelegenheidsscheidsrech- ters toonden zich opvallend home-getint zodat de Ajax doublures echt niet wakker lig gen van deze onverdiende ne derlaag. Rust 9-4. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, J. Vermeiren, Moens, Ver- cammen 1, Cooreman, Bos man, Van der Jeught, Crombé 2, Van Biesen 1, Bosteels 1, Christiaens 3, Coppens 4. EVA. NOPRIAV. LEBBEKE 22 HECHTEL 8 Met nog zes punten te winnen volstaat het voor Nopri Lebbe ke nog één puntje aan het totaal toe te voegen om reken kundig zeker te zijn van een plaats ui de Play-off. Volgende zondag zal dit wellicht niet mo gelijk zijn bij het super-sterke Hasselt, de week daarna kan het wel tegen Neerpelt maar tegen Merksem, op de laatste kompetitiedag kan het niet fout gaan. Meteen kan nu ge steld worden dat de Lebbeekse damesploeg aan de eindronde deelneemt en meteen zit een kans op Europees handbal vol gend seizoen er nog altijd in. Tegen Hechtel vlotte het op nieuw een stuk beter bij Nopri. De trainingsarbeid werd be loond en dankzij een wed strijdconcentratie die de volle 60' aanhield werd het een rui me 22-8 overwinning. Het wedstrijdbegin liet dit geens zins vermoeden. Lebbeke leek nog niet bekomen van de uit schakeling in de Belgische- en Oost-Vlaamse Beker en Hech tel maakte hiervan gebruik om een 0-2 voorsprong op te bou wen na 3'. Brixhe brak toen de ban met een eerst Nopri-tref- fer en als Lissens gelijkstelde na 5' leek een herboren Lebbe ke op het terrein te staan. In één ruk ging het naar 5-2 (10e min.) en met snelle uitbraken en efficiënte afwerking ging het via 10-3 na 24' naar een 13- 5 ruststand. Ook in de tweede helft kon Nopri zijn overmacht uitdrukken in doelpunten zo dat het 18-8 werd na driekwart wedstrijd. Ondanks coach M. Van Den Borre ruim speelge- legenheid gaf aan de voltallige «bank» slaagde Hechtel er daarna niet meer in de stevige Lebbeekse defensie te ver schalken terwijl de thuisploeg nog vijfmaal raak trof. Nopri Lebbeke: Van Langen hove, Van Den Meersch 1, Callens, Van Damme 2, Brix- he 3, Segers 1, Hermans 3, Lissens 3, De Rijcke 2, Biese- mans 4, Bleyaert 4. 2e Afdeling PROVINCIAAL Zaterdag kan de Breughelavond, georganiseerd door H.K. Waasmunster, uitgroeien tot een kampioenenvie ring. Inderdaad, zowel de senioren als de miniemen en de kadetten kunnen zaterdagnamiddag de provinciale titel in de wacht slepen. Door het verlies van Brabo Denderbelle tegen D.B. Zwijnaarde volstaat één punt om H.K. Waas munster rekenkundige zekerheid te verschaffen van de titel. Dit ene punt kan zaterdag tegen datzelfde Denderbel le behaald worden. Ook de miniemen en de kadetten kunnen mits overwinningen tegen Zwijnaarde aan de kampioenenviering beginnen. Het kan zaterdag een fan tastische dag worden voor de ploeg uit de Heide-gemeen- te... na de rust bleef Berlare bijzon der goed meespelen 11-8 na 49', en in de slotseconden werd het ei zo na nog een gelijkspel maar de Gentse doelman De Gusseme ranselde de worp van Plaetinck uit zijn doelvlak. Voor Berlare scoorden: W. Arbijn 6, Van Der Stappen 2, De Lausnay 2, D'Haese 1. WOLUWE 21 H.K. WAASMUNSTER 31 Waasmunster, zonder het trio Van Damme, Thierens, De Vlieger, miste in Woluwé heel wat open doelkansen. De agressieve verdediging sloopte natuurlijk het krachtpotentieel maar het was de bedoeling van trainer De Vlieger om zijn spe lers fysisch eens tot het uiterste te laten gaan. Zo maakte hij er een open wedstrijd van waarin vooral W. Leunis voor een bijzonder knappe prestatie zorgde. Na een rommelig be gin was het juist die Leunis die ervoor zorgde dat H.K.W. via 5-11 na 20' met 10-19 leidde aan de rust. Ook in het tweede wedstrijdgedeelte bleven beide Wedstrijdtelegrammen AT. TEMSE 21 EEKLO 12 At. Temse zonder de opnieuw geschorste E. Buytaert, won gemakkelijk van een matig Eeklo. Milliau ontpopte zich als een efficiënte afwerker en D. Buytaert dirigeerde knap. Na een kwartier leidde Temse met 4-1 en telde aan de rust een 11-5 voorsprong. Toch ging Eeklo nog dreigen (13-9 na 45') maar een nieuw thuis- offensief zorgde voor een 21- 12 eindstand. Voor Temse scoorden: D. Buytaert 4, Mil- lieu 6, Baeck 3, J. Boeyckens 2, Vercauteren 3, M. Van Buy- ten 2. GENT 2 11 BERLARE 10 Berlare, zonder Van De Weyer, zorgde voor een bij zonder goede repliek tegen Gent. Na 11' leidden de Pui tenkloppers langs een knap spelende Arbijn met 2-4 en aan de rust kon de wedstrijd nog alle kanten uit (6-4). Ook ploegen doelkansen creëren en het was o.a. H. Borgers die voor Waasmunster stelselma tig de score opdreef. Via 14-26 na 45' werden de 60' afgesloten met een 21-31 score. H.K. Waasmunster: D'Hanis, De Graeve, Verdunnen 3, D'Hooghe 1, Du Tré 2, Leunis 11, Borgers 11, Van Mele, Verheyen 2, De Clerck 1. BRABO DENDERBELLE 19 D.B. ZWUNAARDE 20 Verrassend verlies van Brabo dat meteen zijn tweede plaats in de eindsrangschikking in het gedrang ziet komen. Om aan spraak te kunnen maken op een eventuele testwedstrijd moet Brabo zaterdag gaan winnen bij Waasmunster. Dat belooft... Zwijnaarde pakte uit met een zeer hard verdedigingspatroon zodat Brabo het moeilijk kreeg zijn normaal spel te ontwikke len. Na 15' leidde de thuis ploeg met 7-6 maar viel dan aanvallend 10' stil wat Don Bosco toeliet met een 9-10 voorsprong te gaan rusten. Ook in de tweede helft bleef het een zij-aan-zij. Brabo mi ste echter teveel doelkansen om op de zege aanspraak te kunnen maken en via 18-18 5' voor het einde raakten de be zoekers 18-20 voor. Brabo Denderbelle: Uytter- sprot, Van Der Poten, Tami- ncau, Hcndrickx 2, Goeman 2, Thollenbeek 5, Van Goethem 6, Vinck, R. De Smedt 1, P De Smedt, Van Keer 3, F. Goeman. NOPRI LEBBEKE 2 15 UILENSPIEGEL 4 Na een aarzelend wedstrijd begin waarin beide ploegen bijzonder moeilijk tot scoren kwamen, heeft Nopri 2 nog een overtuigende prestatie ge bracht die leidde tot de ruime 15-4 overwinning. De wed strijd kwam moeilijk op gang. Van Renterghem opende we liswaar de score in de eerste minuut maar eens de bezoek sters hadden gelijk gemaakt na 3' duurde het tot het kwartier vooraleer Weckx nog eens scoorde voor de thuisploeg. Met nog 10' te spelen in de eerste helft stonden de ploegen opnieuw gelijk (2-2) maar Leb beke, waarbij ondertyssen Y. De Smedt op het terrein was gekomen, scoorde 3 maal langs voornoemde speelster zodat Nopri 2 toch met 6-3 leidde aan de rust. In de tweede helft was het al Lebbeke wat de klok sloeg. Eerst gaf Anné het sein met een 7e treffer en als een weer knap spelende goalie Quarin een 7-m worp stopte was Nopri 2 definitief gelan ceerd. Zeven minuten voor het einde maakte de jonge C. De- clerck er 11-3 van en het duur de tot 4' voor het einde voor aleer Uilenspiegel het enige Antwerpse doelpunt kon sco ren in de tweede helft. Langs L. Van Handenhove legde een overtuigend Lebbeke de 15-4 eindcijfers vast. Nopri Lebbeke 2: Quarin, Van Handenhove 3, Anné 2, Me- ganck, Van Renterghem 1, Y. De Smedt 6, G. Lissens, Weckx 2, De Clerck 1. EVA MENEN 25 H.B.C. DENDERMONDE 20 Totaal onverwacht leed H.B.C. Dendermonde de ne derlaag tegen datzelfde Menen dat de laatste weken volledig in het sukkelstraatje was ver zeild. «Datzelfde» Menen is echter niet helemaal juist want plots konden de Westvlamin gen opnieuw beroep doen op hun volledige spelerskern en dan is Menen voor de allerbes- ten een moeilijke tegenstan der. H.B.C. startte nochtans voortreffelijk en na een kwar tier leidde Krogstrup en C° zelfs met 4-7. De bezoekers, zonder de gekwetste Asaert, beschikten echter over slechts twee wisselspelers en samen met het feit dat Dendermonde konditioneel niet altijd zo sterk is, zorgde ervoor dat Me nen nog voor de rust kon toe slaan en via 9-9 werden de eerste 30% afgesloten met een 12-9 score. In het begin van de tweede helft kon Dendermon de dan opnieuw voor enig weerwerk zorgen (14-12) maar dan duurde het tot de 47e minuut vooraleer de West- Vlaamse doelman nog eens in gebreke werd gesteld. Een sterk Menen had er ondertus sen 19-12 van gemaakt en van een eventuele Dendermondse terugkeer kon geen sprake meer zijn. H.B.C. Dendermonde: Van Renterghem, Impens 2, De Smedt 4, Krogstrup 6, Sanders 3, Bouteille 2, De Swaef 1, Goossens, Grijp 2. Heren le nationale zond. 22.3 te 16 u. Hasselt-Avanti Buggenhout 2e nationale zat. 21.3 te 20u30 E.V. Aalst-Flémalle 3e afdeling zat. 21.3 te 20ul5 Ajax Lebbeke-H.K. Duffel 4e afdeling zond. 22.3 te 19 u. H.C. Lokeren-H.B.C. Dendermonde zat. 21.3 te 19u45 Robuco Buggenhout-S.P.W. Menen Provinciaal - Reeks A zat. 21.3 te 16ul5 H.K. Waasmunster-Brabo Denderbelle zat. 21.3 te 16u30 D.B. Zwijnaarde-At. Temse Reeks B zat. 21.3 te 17u45 Ajax Lebbeke 2-Groot Bijgaarden 2 zat. 21.3 te 15 u. D.B Zwijnaarde-Robuco Buggenhout 2 zond. 22.3 te 17u45 Berlare-Lokeren 2 Dames le nationale zond. 22.3 te 17u30 In. Hasselt-Nopri Av. Lebbeke 2e afdeling zat. 21.3 te 18ul5 Robuco Buggenhout-Haachtse zat. 21.3 te 18 u. E.V. Aalst-Nopri Lebbeke 2 Jeugd Miniemen zat. 21.3 te 15 u. H.K. Waasmunster-Gent zond. 22.3 te 15 u. Lokeren-Ajax Lebbeke Kadetten zat. 21.3 te 14 u. H.K. Waasmunster-Gent zond. 22.3 te 17ul5 Dcndermonde-Ajax Lebbeke zat. 21.3 te 15 u. Zwijnaarde-Avanti Lebbeke JEUGDHANDBAL Miniemen GENT 19 AJAX LEBBEKE 11 Tegen het in leeftijd en kracht bevoordeelde Gent kon Ajax tijdens de eerste helft geen vuist maken (rust 14-3). Tij dens het tweede wedstrijdge deelte riep Gent enkele jonge ren tussen de lijnen en meteen kon Ajax op zijn beurt het spelgebeuren gaan beheersen. Voor Ajax scoorden: Saerens 2, De Decker 2, Heyvaert 4, Pissens 1, Mertens 2. Kadetten 17 AVANTI dendermonde 15 Vanaf de 9e min. was Dender monde op achtervolgen aange wezen. Zowel bij de thuisploeg als bij de bezoekers deden bei de doelmannen goede zaken en aan de rust leidde het ploeg- je van B. Van Ransbeeck met 10-9. In de tweede helft bleek dat beide ploegen elkaar waard zijn maar zaterdag toon de Lebbeke zich toch de betere ploeg. Bij de thuisploeg was men opgetogen over de presta tie van de debuterende W. Vinck (broer van fanion-kee- per Carlo Vinck). Avanti: Van Weyenbergh, K. De Nil, A. De Man, J. Van Beveren 3, Van Den Borre, De Lathouwer. H.B.C. Dendermonde: Van Eetvelde, D. Mannaert 4, P. Mannaert 3, Mertens, J. Sme- kens 2, P. Smekens, Van Steen 4, B. Van Eetvelde, Van Den Borren, B. De Wit 2. Het Sint-Niklase Sport-, Spel- en Rekreatiecentrum orga niseert in samenwerking met het stadsbestuur paassport- stages voor kinderen van 9 tot 12 jaar van 13 tot 17 april en van 21 tot 24 april. De koördinatie gebeurt door de stedelijke sportdienst en de leiding is in handen van deskundige monitoren en monitricen. Elke dag wordt er les gegeven van 10 tot 12 uur en van 13.30 tot 16 uur. Tijdens de middag kunnen de kinderen in het sportcen trum blijven en van de plaatselijke cafetaria gebruik maken om hun lunchpakket te verorberen. Er is dan ook middagbewaking voorzien. Uit een hele lijst sporten kan er een keuze gemaakt worden. Elke dag krijgt men twee uur les in de keuze- sport, de overige uren worden besteed aan omnisport zoals zwemmen in het stedelijk zwembad. Keuzes porten *In het stedelijk sportcentrum «De Witte Molen», Azalea laan 2700 Sint-Niklaas: turnen: handstand, sprong over de plint, zwaaien aan brug: een greep uit de mogelijkheden. Minimum 20, maximum 40 deelnemers. atletiek: heb je zin om te testen hoe snel je kan lopen of hoe hoog of ver je kan springen, dan is dit iets voor jou. Minimum 20, maximum 40 deelnemers. judo: een lijf-aan-lijf-sport waardoor je snel en krach tig wordt; voor jongens zowel als voor meisjes. Minimum 20, maximum 40 deelnemers. volleybal: een leuke ploegsport die heel wat behandig- heid vraagt. Minimum 10, maximum 28 deelnemers. basketball: ben je een handige dribbelaar? geraak je met de bal door die basketring? ook dit spelen wij met een hele ploeg. Minimum 20, maximum 40 deelnemers. *In het Rekreatiepark «De Ster», Lange Rekstraat 2700 Sint-Niklaas: tennis: in de voetsporen van bekende T.V.-vedetten: Boris Becker, Martina Navratilova, minimum 8, maximum 24 deelnemers. voetbal: de sport nr. 1 in België. Wie voelt zich een topscorer of Jean-Marie in spé? Minimum 20, maximum 40. baseball: een Amerikaanse topsport, nu ook bij ons populair geworden. Minimum 20, maximum 40 deelne mers. *ln het stedelijk sportcentrum te Sinaai, Vleeshouwer- straat: turnen: minimum 10, maximum 20 deelnemers. volleybal: minimum 10, maximum 28 deelnemers judo: minimum 10, maximum 20 deelnemers Zie «De Witte Molen» baseball: zie «De Ster» minimum 12, maximum 20 deelnemers. *In het stedelijk sportcentrum te Nieuwkerken, Gysel- straat en Meesterstraat: turnen: zie «De Witte Molen» minimum 10, maximum 20 deelnemers. voetbal: zie «De Ster» minimum 10, maximum 20 deelnemers. badminton: niet zomaar een strand- of gazonspelletje. Als je eens wist hoe je met zo'n licht pluimpje (shuttle) je tegenstrever kan laten lopen en zweten, minimum 12, maximum 24 deelnemers. *In de stedelijke tafeltenniszaal, Nijverheidsstraat: tafeltennis: wie slaat het witte balletje snelst en met meest effect naar de overkant? minimum 10, maximum 20 deelnemers. Inschrijven Voor de inschrijvingen zijn er formulieren die zeer nauw keurig moeten ingevuld worden. Wie een keuzesport invult moet met twee dingen rekening houden. Men mag nooit langer dan één week dezelfde sporttak kiezen en men doet er best aan een tweede en zelfs een derde keuze te noteren, zodat er bij overbezetting een andere optie kan genomen worden. Deelnemen kost 800 fr. voor twee weken of 500 fr. voor een weck, verzekeringen, lesgevers, gebruik van de akkommodaties en dergelijke inbegrepen Het inschrijvingsformulier wordt dan samen met het geld bezorgd aan de kassa van het stedelijk zwembad. De uiterste inschrijvingsdatum is vrijdag 27 maart, maar men doet er best aan om zo snel mogelijk langs te komen. Na de inschrijving wordt praktische informatie bezorgd. Inlichtingen Stedelijke Sportdienst, Stadhuis, Grote Markt 1, tel. 777.84.00 toestel 4842 en Sportpromotieteam, Stedelijk Zwembad, Parklaan 117, tel. 777.77.63.

De Voorpost | 1987 | | pagina 26