Een moordenaar in de groep «Arbeid en Kunst» Erpe-Mere: biblioteek ontvangt Mare Sleen Voegen vullen vóór de winter. Laatste seizoenproduktie bij Hoger Op Kinderen in 't Sprookjeshuis Ontwerper Jacques Michel te Aalst Mandoline-orkest te Aalst K.T.A. Aalst maakt plaats voor De Collega's De Voorpost - 20.3.1987 - 7 Optreden van de volkszangers «Zakdoek», de vedetten van het TV-programma VNOS. Men kan ook speciale streekbieren proeven en kaas met brood. Toegang 100 fr. Kaarten te verkrijgen bij de V.T.B.-V.A.B.-vertegenw. A. D'Hondt - De Smet, Wilgstraat 25A, tel. 053/77.44.97. Toneel Het toneelgezelschap «Onder den Toren» brengt «Het Komi- tee» een volks blijspel van Gaston M. Van der Gucht, in een regie van Philemon Eeckhaut, op vrijdag 20 maart en zaterdag 21 maart, telkens te 19.30 uur in het Parochiehuis. Kaarten: 100 fr. Noach Jeugdgroep Deze jeugdgroep komt elke vrijdagavond samen in de St. Amanduskerk te 19.30 u. Kontaktadres: Ilse en Peter Biesbrouck - Van Vaerenbergh, ündenlaan 8, Erembodegem - Terjoden, tel. 21.31.62. K.S.A. Zondag 22 maart: 14 uur: knutselen, collage en rolschaatsen voor de leeuwkes jong-knapen en knapen in het K.S.A.-heem, Bredestraat. B.B.C. Eetfestijn Spelers en bestuur van Basketbalklub B.B.C.-Erembodegem hebben de eer en het genoegen u en uw familie uit te nodigen op hun groot eetfestijn op zondag 22 maart van 12 tot 19 uur in het Gerstenhof. Menuprijzen: 280 fr., 260 fr., kinderschotel: 130 fr., tomatensoep: 40 fr. A.C.V. - C.M.-Familiefeest Zondag 22 maart om 15 uur, in de Volkskring, Kaai 1. Programma: film over 100 jaar A.C.V.kwis met Herman Van Molle, uitreiking prijzen kleur-, teken-, fotowedstrijd, etentje. MoOfSCl V.W.B.-klub «Affligem». Samenkomst aan de abdijtoren te Affligem vanaf 13.30 u. De deelneming is gratis voor iedereen die uitgerust is met een muzikaal fluitje, bij voorkeur een wilgenfluitje versgesneden van hier of daar een wilgentronk. De tocht leidt door de frisgroene Faluintjes en bij de Kluis wordt iedereen vergast op een reuze-fluitjeskoncert ter ere van de lente terwijl de winter wordt verbrand en de linten dansen in de meiboom. Bovendien wordt er ongetwijfeld het wereldrekord «de langste fluittoon» verbroken! 'n Tocht van je welstel! KVLV-gespreksavond in Parochiecentrum Vrijdag 20 maart te 20 u.: gespreksavond. «Meevoelen met kleine kinderen». Geweld of emotionele situaties voor kleinen. Positieve en negatieve gebeurtenissen. Hoe reageren kin deren? Wandelen De Vlaamse Wandelaarsbond organiseert te Asse een archeo logische speurtocht op zondag 22 maart. Vertrek aan de Sint- Martinuskerk te Asse te 14 u. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Willy en Hilda Vermoesen. Volgend weekend: Gustaaf en Astrid Rossignol. Eetfestijn Groot eetfestijn «bij Herman» ten voordele van de Kon. Fanfare Sint-Cecilia op zaterdag 28 maart vanaf 19 u. en op zondag 29 van 10.30 u. tot 15 u. Gemaskerd bal De Claerhaegse Comedie organiseert «bij Ingrid» een gemas kerd bal op zaterdag 4 april. Waardevolle prijze. Toegang 50 F. Voetbal Zondag 22 maart: Doggen - Herdersem en Terjoden - FC Aalst. K.W.B. belotwedstrijd Zaterdag 21 maart te 19 uur in de Crypte. Postzegelkring Dendria Klubvergadering, zondag 22 maart te 9.30 u. in het Parochie huis K.B.G.-Erembodegem - Terjoden Maandag 23 maart te 14 uur in de parochiezaal: hobby karnaval. Johan Verminnen Op vrijdag 10 aoril komt Johan Verminnen naar Moorsel waar hij optreedt in zaal Breughel. BGJG Naar de Brusselse Beursschouwburg op zondag 29 maart voor een opvoering van «Een maan tussen twee huizen». Prijs per ouder: 220 F. Per kind 160 F. Inschrijven: Kamiel Beulens, Kokstraat 4. Tel. 053/77.97.79 tot 25 maart. Vertrek op het dorp te 14.15 u. Meerdere weken reeds was de amateurvereniging aan het repeteren. Er deden zich sens belichtte het dekor dat zowel amusante als onaangename incidenten voor. Ondertussen groeide de tekstkennis werd uitgevoerd door Chris en werd het spelniveau hoger. Technici waren druk in de weer om het dekor zo en Georges Rousseau, Jozef realistisch mogelijk op te timmeren en de belichting en het geluid aan te passen. En Merckx, Roger Verhasselt, allemaal hadden ze een hekel aan de concierge van het gebouw, die zich overal mee Emiel Herman en Benny bemoeide. En toen werd die concierge vermoord. Wie had het gedaan? Van Haudt. Sirou Ann Vorig weekend zette toneel- einde een doorvoelde ak- Ruyssinck. Hubert Jans kring Arbeid en Kunst deze teerprestatie. Ook Theo thriller «Een moordenaar Van Ghijseghem zette een in de groep» van Philip duidelijk omlijnd type neer. King en John Boland op de De vlugge en soms ondui- Aalsterse planken. De regie delijke zegging terzijde ge- van Roger Bolders was eer- laten, was Benny Vermeu- der middelmatig. Zo het hij len te genieten als Alan en spelers zonder duidelijke Mare De Cock als de regis- reden van de ene naar de seur. Veel spelers bezondig- andere kant van de scene den zich evenwel bijna het evolueren. ganse stuk door aan ver- Met de regelmaat van een sprekingen, soms grappig, klok ook stonden akteurs soms storend, netjes op één rij, «op de Bijzondere aandacht werd tram te wachten», zoals dat besteed aan kledij, grime en heet. muziek. De belichting daar- De vertolkingen zelf het entegen was wel sfeervol, eveneens te wensen over, maar niet altijd even funk- vooral aan vrouwelijke zij- tioneel. Spelers bevonden de: Lea Temmerman, Moni- zich dikwijls in de scha- que Buys, Niki De Boeck duw. Als regie-assistente (enthousiast, maar zenuw- fungeerden Vera Breckpot achtig) en Rita Malfroy en Zoé De Neve. Marijke (nog de meest natuurlijke Baeyens was toneelmeester en Vel? hn™,stond Aalst. Arbeid en Kunst. De moordenaar is gevonden. in volledig te overtuigen. voor de live-cellomuziek Norbert De Sutter daarente- Grime was in handen van Wat nu? (A Sirou) gen leverde van begin tot Hubert Van Geert en Fred N.W.K. Raadpleging, maandag 23 maart te 14 uur in de Crypte K.A.V. naaikursus Maandag 23 maart te 19.30 in de Crypte K.A.V. Hobbynamiddag Dinsdag 24 maart te 13.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Informatieavond ouders plechtige kommunlkanten Dinsdag 24 maart, te 20 uur in de Crypte. Papierophallng te Erembodegem Woensdag 25 maart Italiaanse les Deze lessen zijn vooral bedoeld voor de Italiaanse families uit het Aalsterse. ledereen mag hieraan deelnemen. Eerstvolgende les: woensdag 25 maart te 19 uur in de wacht zaal van het Parochiehuis. Kursus zelfverdediging voor dames Elke dinsdag van 19.30 u. tot 20.30 u„ vanaf 10 maart (10 lessen) in de oefenzaal van Jeugdhuis Eureka, Keppestraat 52 Erembodegem. Deelnameprijs: 500 fr. (verzekering inbe grepen). Werkgroep liturgie St. Amanduskerk Samenkomst, bespreking en ideeën i.v.m. de Goede Week in de St. Amanduskerk: woensdag 25 maart te 20 uur in het Parochie huis. A.A. groep «Om Mekaar» Samenkomst groepsleden, woensdag 25 maart te 20 uur, in de bovenzaal van het Parochiehuis, Ouderavond eerste jaar Vormselkatechese Vrijdag 27 maart te 20 uur in het Parochiehuis Info-avond suikerzieken Vrijdag 20 maart te 19.30 u. in de raadszaal van het belfort: gastspreker is dokter-endocrinoloog Gerard Lambrichts. The ma: Praktisch verloop en wenselijkheid van bepaalde routineon- derzoeken bij diabetespatiënten. Toegang gratis. Informatie: BVS Aalst, p.a. De Neef Viktor, Verbindingsstraat 27, Erembodegem. Tel. 053/70.12.23. Grote klederophaling Zaterdag 28 maart wordt vanaf 9 uur de vierde lenteophaling van kledingstukken en tekstielwaren georganizeerd door de Lions-Club Aalst ten voordele van de sociale werken in het Aalsterse (Levensvreugde, Zonnedauw, Teledienst, Rusthuis St. Lieven, enz.) Inlichtingen: tel. 052/33.57.48. Davidsfonds-Erembodegem programmeert Diamontage «Kijk op het groene Vlaanderen» diamontage «De Wellemeersen». Vrijdag 3 april 1987 te 20 uur in de Crypte. Toegang. 50 fr. Nieuwerkerken Gouden bruiloft De echtelingen Valery Roelandt (1.12.1914) en Rosa Ottoy (10.5.1918) wonende te Aalst-Nieuwerkerken, Bredeweg 17, vierden op 26.2.1987 hun gouden bruiloft. Schepenen A. Dooms en R. Van Vaerenbergh kwamen de jubi larissen feliciteren en overhandigden het geschenk van het stadsbestuur en de brief van de Koning. B.G.J.G. Dinsdag 3 maart startte de B.G.J.G. afdeling Nieuwerkerken met een «Joggingklub». Bedoeling is één keer per week op dinsdagavond wat aan de gezondheid te doen. Afspraak om 19.30 u. bij Dirk De Saedeleer, Bremtstraat 156, Nieuwerker ken. Hier dient vooraf ingeschreven. K.A.V. Op woensdag 25 maart wordt een bezoek gebracht aan de gebouwen van de BRT en de brouwerij van Hoeilaart. Vertrek is voorzien om 9 uur, terugkomst om 19 uur. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de K.A.V.-Kernleden. Elke vrijdagavond worden door Jong-K.A.V.-Nieuwerkerken danslessen georganizeerd in de zaal Volkskring, ledereen welkom! Voetbal Zondag 22 maart: Nieuwerkerken - Heldergem (3* Prov. D) Stadspoppenteater met «Kurk en avontuur In Swie- berland» Zondag 22 maart te 10 uur in de Gemeenteschool Edixvelde, Nieuwerkerken. Parochiefeesten In de zaal Volkskring, Dorp, Nieuwerkerken. Vrijdag 20 maart vanaf 20 uur: Kaas- Wijnavond: 1 glas wijn en kaas volonté». Organist zorgt voor een gezellige sfeer. Zaterdag 21 maart van 18 tot 21 uur en zondag 22 maart van 11.30 u. tot 15 uur: restaurant. Aalst. Arbeid en Kunst. Een autoritaire regisseur en zijn akteurs (A Sirou) Dat een openbare biblioteek in Erpe-Mere noodzakelijk is, bewees men in een goed jaar tijd. Het dekreet op dit aspekt van de volksontwikkeling betekende een evolutie in het boekenverkeer maar met het gevolg dat sommige gemeenten terug aan de basis moesten starten. Hiermee begonnen de problemen die op de meeste plaatsen tot een redelijke oplossing herleid werden. Herdersem Gouden bruiloft De echtelingen Medardus Janssens (13.12.1908) en Jeannette Roelandt (7.2.1915) wonende te Aalst-Herdersem, Broekstraat 39, vierden op 22.1.1987 hun gouden bruiloft. Schepenen A. Dooms en R. Van Vaerenbergh kwamen de jubi larissen feliciteren en overhandigden het geschenk van het stadsbestuur en de brief van de Koning. Plechtige Kommunle Vergadering voor ouders van plechtige kommunikanten op dinsdag 31 maart als voorbereiding van de plechtige kommunie op zondag 17 mei. Mosselfeest Het ouderkomité van de Kloosterschool organiseert een 8* mosselfeest op zaterdag 21 maart vanaf 17 u. en op zondag 22 van 11.30 tot 15 u. en terug vanaf 17 u. KVLV Les over haarverzorging «Haarfijn bekeken», op dinsdag 24 maart in het Parochiaal Centrum te 20 u. De kerstaktie in KVLV .bracht"20.920 F. op. Meldert Parochiecentrum Op vrijdag 3 april spreekt in het Parochiecentrum Dr. Jef Deloof over «Van Tjernobyl tot Reykjavik» over de problematiek van de vrede. Op zondag 12 april te 10 u. optreden in het PC van Poppenkast Bibbelip en op maandag 20 april lentewandeling. Gemeenteschool Op zaterdag 21 maart in de gemeenteschool, Dorp 15, wafel- en pannekoekenslag vanaf 15 u. en te 16 u. uitzending van M.T.V. door de leerlingen, ledereen welkom. Expo In het kultureel centrum Affligem tot en met 28 maart in «zalen A» retrospektieve Roger De Boeck met zandschilderijen, akwa- rellen en pentekeningen en Greet De Boeck met schilderijen en tekeningen open tijdens weekends. Op fluitjestocht Met Fluitjeskermis ofte Kluizekermis op zondag 25 april (14 u.). Deze prettige lentetocht naar de Kluiskapel wordt ingericht door De Koninklijke Toneelgilde Hoger Op brengt als laatste seizoenproduktie het blijspel «Mireille» van Frans Hijdra, een onbekende Nederlander, in regie van Louis Pauwels. Mireille is een blijspel, klucht vol vinnige, onver wachte, gekke situaties, bevolkt met originele maar steeds beminnelijke onschuldige schuldigen of schuldige onschuldigen die nooit platvoers zijn en die voor ons allemaal herkenbaar blijven. Geschoeid op een geest van verwarring, verwikke ling en persoonsverwisseling staat dit blijspel vakkundig gebracht borg voor een avond uitste kend amusement. U kan van dit ontspannend toneel genieten op 4, 5, 10, 11, 12 en 13 april '87 telkens om 20 uur in de parochiale zaal, Moorselbaan 128 te Aalst. Toegangsprijs 120 fr. Abonnee gratis. Opendeurdag De openbare biblioteek van Erpe-Mere is pas op 1 ja nuari 1986 erkend en moet sindsdien aan zekere nor men voldoen om dit te blij ven en daarbij ook van de voordelen te kunnen genie ten. Om dit alles niet onge merkt te laten voorbijgaan werd een opendeurdag in gericht om de weg naar de biblioteek te doen kennen. Voor deze promotiedag had men een uitgebreid pro gramma samengesteld dat ongelukkig soms nogal op improvisatie geleek. Toch mag het geheel als ge slaagd besloten worden en mits een betere voorberei ding kan er uit een derge lijk initiatief een betere prestatie groeien. De be langstelling was trouwens onverwacht groot en wie het meemaakte was in ieder geval entoesiast over het verloop van deze dag ook al eindigden de debatten met een te groot tintje politiek gevlei. De «rode rozen» tus sen de twee «Marcen» wa ren nu niet bepaald sto rend, maar toch waren er een groot aantal mensen die het liever zonder over tollige bloemen stellen. Reeds een paar weken vóór de manifestatie had men een kleur- en tekenwed strijd uitgeschreven voor de kinderen die in een ze stal kategorieën ingedeeld werden. Het resultaat was te bezichtigen aan de in gang van de raadszaal waar trouwens ook de jeugdbi- blioteek gevestigd is. Tij dens het jureren was er een gesprek met auteurs van eigen bodem. Onder leiding van A. D"ho- ker konden een viertal plaatselijke schrijvers en kele minuten spreken over him werkzaamheden. On gelukkig kon het tot geen volwaardig debat komen omdat de hun toegemeten tijd dit niet toeliet. Daarna werd het jonge pu bliek geboeid door roman schrijver R. Van Remoorter die hen op een zeer boeiende manier vertelde waar hij zijn ideeën vandaan haalt om een boek te schrijven. Hierbij zijn jeugdherinne ringen de draaispil van zijn enorme produktiviteit. In tussen had striptekenaar M. Sleen heel wat werk om zijn jonge Nero-lezers een handtekening te bezorgen en de tekeningen te bekij ken. Daarna sprak hij zijn jeugdfans toe en mocht de prijzen van de wedstrijden uitreiken. Tenslotte mocht R. Strijbol deze promotiedag afsluiten waarbij hij vooral het «leen recht» benadrukte en als een bedreiging voor het openbaar biblioteekwezen beschouwt. Om dit te om zeilen zoekt men nu naar een oplossing om dit pro bleem op te vangen. Dit kan bij ons verwezenlijkt wor den omdat de Vlaamse au teurs met dit nieuwe sys teem van honoreren toch maar weinig gebaat zijn. Men wil daarom het leen geld liever aan edukatieve uitgaven besteden. Prijsuitreiking Alhoewel het 1.650ste lid van de biblioteek met een boek bedacht werd, zoals voorgesteld moest men er varen dat dit getal intussen overtroffen was. Men had echter dit getal als streef doel genomen maar het is een «gelukkige vergissing» geworden vermits men de 1.700 al ruim overschreden heeft... deze propagandana- middag zal er wel voor iets tussen zitten. Wat de kleur- en tekenwed strijd betreft, werden de beste resultaten weerhou den om ter plaatse een laat ste test te ondergaan. Ten slotte, na lang ongeduldig wachten, van het jonge pu bliek werden de uitslagen Tot en met zatedag 11 april loopt in de Kunstgalerij Muylaert - Hofman, Nieuw- straat 36 te Aalst een juwe- lententoonstelling van ont werpen van de Brusselse vijftiger Jacques Michel, begonnen als publicist en free lance specialist publici taire dekoratie. Ook ont werper van kostuums voor theater en televisie. Experi menteert verder met figu ratieve gouaches, schilde ren op metaal, glazuur, glasramen, abstrakt en fi guratief beeldhouwen. Een pluriform artiest. Na schilderen en etsen op aluminium stapte hij in '76 over naar kreëren van ju welen. Niet alleen in ons land en in de buurlanden exposeerde hij reeds maar tevens in Zwitserland, Por tugal, Spanje, Canada en de States. Talrijke werken van hem berusten in diverse musea en te Kruishoutem heeft hij een permanente tentoonstelling in de Stich ting Veranneman. LH bekend gemaakt: bij de zes jarigen gingen de prijzen achtereenvolgens naar K. Callebaut, Br. Flobert, J. DHaese; bij de zevenjari gen: K. De Cock, Br. Van- steenkiste en L. Bernard; achtjarigen: L. Van Sande, V. Van Cauwenbergh en K. Lommers; negenjarigen: A. De Saegher, M. Van Haver- beke en N. Meuleman; 10- jarigen: B. Adriaensecns, St. Van Boxtael en G. De Groot; deze laatste reeks nam deel aan de tekenwed strijd evenals de kinderen ouder dan tien jaar: K. Co- sijns, L. De Nul en S. Van Delsen. De prijs voor de jongste deelnemer ging naar de vierjarige J. Van den Abeele en de speciale prijzen Ribso: St. Van der Gucht, M. De Kerpel en E. D'Hondt. JV. Reeds eeuwen boeien sprook jes kinderen. Horen vertellen is voor hen het van het. Mo menteel kan dat in een aange naam er zich toe lenend kader. In een wit en rood geschilderd sprookjeshuis aan de Over- hammedreef nr. 22 te Aalst. Midden beuken en heesters kunnen kinderen vanaf 6 jaar er elke eerste woensdagnamid dag te 14.30 u. terecht. Volko men gratis uiteraard. Het begon allemaal toen enke le vrouwen zich even wensten te vermeien in een heuse sprookjeswereld. De behui zing en de bemeubeling zou den er een niet onbelangrijke rol in spelen. Het huisje werd kleurig geschilderd en binnen in zette men de klok een paar eeuwen terug. Alras ervaarden de dames ech ter dat alleszins één element nog ontbrak: een gretig luiste rend kinderpubliek. Kinderen die reikhalzend de sprookjes zouden aanhoren, zich er zou den in meeleven en zich écht in een andere wereld, een sprookjeswereld wanen. Vanaf vorig jaar kunnen alle kinde ren er dus op die bepaalde dag terecht. Na te hebben geluisterd kun nen vragen worden gesteld en kan eventueel het sprookje met de bescheiden middelen waarover men beschikt zelf ge speeld worden. Een tip voor uw creatief en fantasierijk dochtertje of zoontje. LH Jeugd en Muziek brengt op maandag 23 maart het «Brasschaats Mandoline-orkest» naar de feestzaal van het Aalsters stadhuis. Dirigent Marcel De Cauwer en solisten Gerda Abts en Bob Peetere zorgen er samen met het orkest voor een gevarieerd programma. Het BMO is gegroeid uit toonaangevend mandoline een schoolensemble en ensemble van België. Met werd in 1955 opgericht een repertorium dat reikt door Robert Janssens. Dit van de renaissance tot orkest dient zioh vandaag Theodorakis ijvert het BMO aan als het meest aktief en al jaren voor een ruimere bekendmaking en erken ning van de mandoline als volwaardig concertinstru ment. Ook bij internationa le confrontaties verdedigde dit uitzonderlijk orkest zich op succesrijke en uit stekende manier. (Duits land - Nederland). Door de in 1984 uitge brachte langspeelplaat, waarmee ze een ruim pu bliek wisten te bereiken, kregen ze ook optredens bij BRT radio en TV. Het slotkoncert van het sei zoen '86-'87 zal plaatsheb ben op woensdag 25 april in de zaal «Van Innis» van de G-bank, Nieuwstraat te Aalst. LH Ook dit jaar staat het to neelgezelschap van het Ko ninklijk Technisch Athe neum te Aalst, De Collega's weer op de planken. Waar vorig jaar «Liefde half om half» werd opgevoerd, op teerde het gezelschap dit Herreweghe. om 20 uur en op zondag 29 seizoen voor de komedie De voorstellingen gaan% maart en zondag 5 april om «Maak plaats mevrouw», door in de polyvalente hal 18 u. De toegangsprijs be- een toneelspel van Ray van het K.T.A.Ledebaan draagt in voorverkoop ÏOO Cooney en John Chapman. 101 te Aalst, en dit op vrij- fr. en aan de ingang van de De regie ligt ook dit keer in dag 27, zaterdag 28 maart, zaal 120 fr. handen van Erwin Van vrijdag 3, zaterdag 4 april SIROU ANN Zoals trouwens ook reeds ver leden jaar het geval was wor den nu ook bij een gedeelte van de betonwegen op het grondgebied van Groot-Aalst de voegen gevuld. Een nood zakelijk onderhoud met o.m. als doel de verharding water dicht te houden. In 1989 zal Driesstraat, Ravenakker- Te Hofstade: Overbroek- «Dat had eigenlijk vóór de ber e.k., dus vóór de (volgen- aldus het hele betonwegennet straat, Van der Nootstraat, straat-St.-Annastraat, Indus- winter moeten gebeuren», stel- de) winter gebeuren», een beurt hebben gekregen. Kokstraat, Bredestraat, Kruis- triebaan, Kluizenstraat, Bos- de Edgard Hooghuys. «Dat zal Voor de dit_ jaar voorziene abeel. Houtenkruis, Holle- straat, H. Consciencestraat, inderdaad zo zijn», replikecr- G. Gezellestraat, Kamme- de schepen De Maght. «De straat. administratieve molen draait Te Nieuwerkerken: Terbeken- inderdaad nog steeds langzaam straat. en dit werk kan pas in septem- werken die 3 miljoen zullen straat, Molenstraat, Beugem- kosten zijn volgende straten straat, K. Albertstraat, Kat- voorzien. tenbroekstraat, Waverstraat, Te Moorsel: Rijgerstraat, Baron de Meerstraat.

De Voorpost | 1987 | | pagina 7