c X 3 c c 3 C C c 1 J C J J J STREEKNIEUWS Beveren Buggenhout Lokeren BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 De Voorpost - 20.3.1987 - 9 Berlare Verzamelclub de Biekorf Zondag 22 maart heeft van 9.30 tot 12 uur een verzameldag plaats van verzamelclub De Biekorf in de sporthal van Berlare. Wipschietingen Vrijdag 20 maart om 19.15 uur bij Donk Eendracht, café Sint- Hubertus Donk en om 19.30 uur bij Vrijschutters te Uitbergen in café Voetbal. Zaterdag 21 maart om 15 uur om 15 uur bij Kermisvogels te Uitbergen en bij Rodeo Overmere; om 20 uur bij Weekendschutters cafe Sint-Hubertus Donk. Zondag 22 maart om 9.30 uur bij Weekendschutters Donk, om 15 uur bij Ons Vermaak in Uitbergen, SK Klappel in Overmere en café Chantant in Berlare. Maandag 23 maart om 15 uur bij Vrijschutters café Voetbal in Uitbergen en op dinsdag 24 maart om 19.30 uur bij Ons Vermaak in Uitbergen. Naar Spanje met SK Overmere SK Overmere zal deelnemen aan een voetbaltornooi in Spanje en meer bepaald aan de Costa Brava. Wie met de club wenst mee te gaan en een uitstap van zeven dagen wil beleven die men niet vlug zal vergeten, kan inschrijven aan de prijs van 6.345 fr. de reis duur van 6 tot 13 mei. Inschrijven kan bij Petrus Goossens, Mosseveldstraat 8 in Overmere en dat tot 31 maart. Tentoonstelling Op zaterdag 11 en zondag 12 april organiseert De Biekorf in de zaal van het parochiehuis een tentoonstelling van allerlei verzamelingen. De toegang tot deze tentoonstelling is gratis. Inschrijven voor deelname kan bij Andre Vergeylen, Biezenstraat 20 te Berlare tot 23 maart. Zilveren zeilclub aan de Donk Op zaterdag 28 maart viert de Donkse Zeilclub haar 25 jarig bestaan. Deze verjaardag wordt herdacht in het clublokaal aan de Donklaan. Familiefeest Demeyer De kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen van Kamiel Demeyer-Boone komen op zaterdag 21 maart bijeen in zaal van de meisjesschool te Overmere. Op deze viering zijn liefst 170 familieleden uitgenodigd. Op het programma staat een eucharistieviering in de kerk van Overmere, waarna een receptie en feestmaal voor de genodigden. Zangwedstrijd sound-mix Op de zondagen 22 en 29 maart worden in café-dancing aan de Donklaan souhd-mix wedstrijden georganiseerd. De schiftingen vangen aan om 17 uur. Er is voor meer dan 60.000 fr. aan prijzen voorzien en er is een prijs van het publiek. Andre Baert staat in voor de begeleiding van de kandidaten. Jubileumjaar VV Donkmeer Zondag 22 maart wordt in restaurant Rolls aan de Donklaan het jubileumjaar van de WV Donkmeer ingezet met een aperitiefkoncert dan aanvangt om 10.30 uur. Het Trio Douce Ambiance zal voor de nodige sfeervolle muziek zorgen. Lentekoncert bij de Vriendenbond Vrijdag 27 maart heeft het jaarlijks lentekoncert plaats van de Kon. Fanfare De Vriendenbond uit Berlare. Het koncerl vangt aan om 20 uur in de zaal van het Parochiehuis. Rode Kruis afdeling Berlare met alarmdossier De plaatselijke Rode Kruisafdelingen hebben de opdracht gekregen een alarmdossier 500 samen te stellen, zodat men bij eventuele rampen niet alleen snel, maar ook en vooral efficiënt kan optreden. De voorstelling van dit dossier heeft plaats op zondag 22 maart om 10.30 uur in de Rode Kruislokalen aan het Dorp 96 te Berlare. Het dossier heeft betrekking op de gemeenten Berlare, Uitbergen en Overmere en ook Schoonaarde. Dendermonde Syndikaal café Op vrijdag 27 maart om 20 uur organizeert de Culturele Centrale van Dendermonde een syndikaal café met optredens van Johan Verminnen en Tars Lootens en teater Pichok. De toegang bedraagt 100 fr. KBG opendeurdagen Zaterdag 21 en zondag 22 maart organizeert KBG Schoonaar de een opendeurdag in het parochiaal centrum. Voor 50 fr. kan men er proeven van de lekkere wafels die er gebakken worden. De opbrengst komt ten goede aan Wereldsolidariteit en het jaarfeest van de beweging. Eierbereidingen Maandag 23 maart kan u om 13.30 u. en om 19.30 u. in het parochiaal centrum van Grembergen terecht voor een les over eierbereidingen. De KAV van Grembergen organizeert deze aktiviteit. Hamme Wandelen In Melsele Vakantiegenoegens Melsele gaat wandelen in eigen gemeente. Men komt op zondag 22 maart om 14.30 u. bijeen aan het gemeentehuis in Melsele. Informatie over gezondheid Maandag 23 maart om 19.30 u. heeft in het KAV-lokaal in de Kerkstraat te Buggenhout een informatieavond plaats over «gezondheid». Op het programma onder meer informatie over pillen slikken, de inhoud van de huisapotheek, enz. VKAJ verwacht al zijn leden op deze manifestatie. Mezelf worden Op woensdag 25 maart vergadert KAV Buggenhout in het ACW lokaal om 20.00 uur. Op het programma staat een avondje dat wordt geleid door mevrouw Brussens en handelt over «mezelf worden, veranderen en toch dezelfde blijven». KAV op reis De KAV leden van de parochie Heilige Familie maken op 23 maart een daguitstap naar Aartselaar en Brussel om zo naar Tervuren te rijden waar een museum wordt bezocht. Men keert via Zaventem en Antwerpen terug naar huis. Deelnameprijs 125 fr. en inschrijven kan bij Alida Van de Velde, Driegoten 12 of José Lanciers, Veldstraat 166. Verkeersveiligheid Op vrijdag 20 maart heeft in de zaal De Vier Gekroonden een dia-avond plaats met als thema de verkeersveiligheid in Moer- zeke. Het is een avondje dat begint om 18.30 uur en wordt georganizeerd door VKAJ en ACW en waarop alle meisjes van 14 jaar en ouder welkom zijn. Kaart- en puitschleten De derde kaart- en puitschietenschifting georganizeerd door de KWB kende een geweldig sukses. Bij het kaarten won een van de jongere leden deze schifting namelijk Colman Johan voor Colman Albert en Geerinck Jozef. Bij de puitschieting was het een drukte van belang. Reeds bij de eerste worpen namen al D'Hollander R„ Van de Ven E. en J. Peelman de leiding. Ze zouden met elkaar blijven strijden tot het einde. Ondanks het feit dat de andere deelnemers kwamen aandringen konden ze toch dit drietal niet bijbenen. Uiteindelijk zou Erik D'Hollander hier deze schifting binnenhalen. Deze speler won voor de tweede maal een schiftingsreeks. Huidige stand: 1D'Hollander Erik, 2. Van de Ven Roger en 3. Peelman Jan. Reis KAV H. Familie organizeert een reis naar Aartselaar waar er de modeshow van SKM zal bijgewoond worden. En dit op 23 maart e.k.. Na de middag wordt er een bezoek gebracht aan Brussel met unieke stadsrondrit, vanaf de Heizei via het Atomium, tentoonstellingshallen, koninklijk Paleis, zeehaven, Koekelberg, Grote Markt, stadhuis, enz. Terug langs het Zoniënwoud en bezoek aan het koloniaal museum te Tervuren. Deelname in de onkosten 125 F. Vertrek om 9 u. aan het Paroochiehuis. P. Van der Jeugdlaan. Terug thuis rond 17 uur. Inschrijvingen bij Alida Van de Velde. Drijgoten 12 of Lanciers José, Veldstraat 166. Honger hoeft niet De Parochiegemeenschap H. Familie organizeert naar jaarlijkse gewoonte een hongermaaltijd op zondag 5 april in de zaal Familia. P. Vander Jeugdlaan. Men start met een aangepaste eucharistieviering om 11 u. Er is eetgelegenheid in de zaal van 12 tot 13.30 uur. Verkrijgbaar broodjes met worst of kaas, boterham met kop, koffie en chocolademelk. Inschrijvingen kunnen vanaf heden worden ingebracht bij Everaert Miet. Pater Vertentenstraat 30. Van Bockhaven-Verbeeck Blondine, Pol derstraat 9. Van den Bossche Theo, Spinnerstraat 26. Mette- penningen - Van Couwenberghe, Veldstraat 89. De Mulder- Heirman Irene, Broekstraat 66A, De Clercq-Van de Velde Simonne, P. Vertentenstraat 9, De Clercq Els, Broekstraat 30. Mogelijkheid ook om in te schrijven na de H. missen. Voordracht Het CMBV nodigt alle jonge vrouwen, vrouwen met kleine of grote kinderen, grootmoeders uit op dinsdag 24 maart om 20 uur in zaal De Ring, Ringstraat voor een belangrijke voordracht rond «Kunnen en durven jongeren persoonlijk zijn?». Wie daarvoor belangstelling heeft wordt daarop verwacht. Meerdere inlichtingen over deze of soortelijke avonden bij Mevr. Heirbaut- Dieleman, Evangeliestraat 161. Krisiskabaret De Ouderverenigingen van de Rijksscholen van Hamme organi seren een animatieavond met het optreden van het Krisiskaba ret en dit op vrijdag 3 april in de feestzaal van de RBS-RMS, Looistraat. De voorverkoop van de kaarten 80 F. Aan de kassa zelf 100 F. Kaarten nu al verkrijgbaar bij Fr. Vanden Broeck, P. Vertenstraat 1 of bij Van Cauteren Boudewijn, Veldstraat 206. Wie van lachen houdt, van muzikaal teater en van scherp teater houdt moet het Krisiskabaret horen en zien. VW-Kalender Vrijdag 20 maart: 19 u. The Old Chaps: schaatsuitstap. 20 u. The Old Chaps, Hoogstraat: avond over «Aids» met dokter Noens (Bloedbank Gent) en spreker van CGSO Gent en filmvoorstelling. Toegang gratis. 20 u. Kon. Toneelkring «Voor God en de Evenmens» opvoering van het blijspel «Een meisje om te stelen» van Jack Popplewell. Zaal De Ring. Ringstraat. Zaterdag 21 maart: 8 u. Wandelclub 't Hoeksken: Lokeren Derde Molsbroektocht. Vertrek aan 't Wuitenshof. Roodkruis- straat. 18 uur «Moule-Poule-Feest» in de lokalen van het Gito, Meulenbroekstraat. 20 u. Hamse Aquariusstraat club: mossel- feest. In te schrijven bij de bestuursleden. Deelnameprijs 100 F voor de leden. Niet-leden 200 F. Sint Jozefgilde Sint Anna. Opvoering van «Een man in de schaduw» zaal Sint Annacen- trum. Zondag 22 maart: 8 u. Wandelclub 't Hoeksken: geleide verrassingstocht over 8 km Samenkomst aan het lokaal. 12 u. Deelname aan de vierde Lente-Vossentocht te Buggenhout. Maandag 23 maart: 19.30 u. KVLB-Zogge. Naaikursus «We maken een kleed» door Martha Rollier. 20 u. Fotokring «Imago» beoordeling met kritiek van de fotomap OVU-kleur. Lentewed strijd. Lokaal: Roodkruisstraat 1A. Kultureel komitee kooravond met het koor van de Kath. Universiteit van Leuven. Zaal De Greve, Kerkstraat, 't Klokhuis: cursus jazzballet voor gevorder den (om 21 uur voor beginners). Dinsdag 24 maart: 14.30 u. Kath. Bond Gepensioneerden «Rust na Arbeid» in het 't Trefpunt «Poëzie in duizend kleuren». 19.30 u. KAV Centrum «Gelaatsverzorging. Den Bond. Kapellestraat. 1.20 u. CMBV «Kunnen en dun/en jongeren nog persoonlijk zijn?» Zaal De Ring. Ringstraat. Woensdag 25 maart. 14.30 u. KVLV-Zogge, kinderkamaval. 15 u. The Old Chap, Hoogstraat: tentoonstelling. Donderdag 26 maart: 14 u. KBG «Rust na Arbeid H. Hart» kaarten in het rusthuis Meulenbroek. Ziekenzorg CM: bezig- heids-clubnamiddag. Zaal Zouaaf. Lebbeke Cardijn mijn zoon Zaterdag 9 mei wordt in de zaal Ons Huis het stuk «Cardijn mijn zoon» opgevoerd. Aanvang om 16.00 uur. Kaarten zijn nu reeds te verkrijgen bij de bestuursleden van het ACW en de deelorga nisaties. De Morgen kwis De Culturele Centrale van Lebbeke organizeert op 28 maart om 19.30 uur een kwis over artikeles die verschenen zijn in de Morgen van 19 tot en met 26 maart. De ploegen mogen uit maximaal 3 personen bestaan en het inschrijvingsgeld bedraagt 100 fr. per ploeg. Snoeidemonstratle Bij alle leren blijft de praktijk een onmisbare aanvulling van de theoretische uiteenzetting. In dat licht kunnen de Volkstuinders van Wieze ook wel de snoeiles bezien die op zondag 22 maart om 10 uur door André De Rijbel in de tuin van bestuurslid Karei Heuvinck, Kapittelstraat 11gegeven wordt. Bij zo'n praktische oefening valt immers steeds iets te leren. Lente-inzameling Op zaterdag 28 maart vanaf 9 uur organiseren de Lions Klubs van Aalst hun 4* lenteophaling van kledingsstukken en textiel- waren. De opbrengst ervan gaat integraal naar hun sociale werken in de regio: Levensvreugde, Zonnedauw, Rusthuis St.- Lievens, Spes, Teledienst, Kindertehuis Gijzegem... Een initia tief dus voor de zwaksten uit eigen streek. De inrichters rekenen op een gul onthaal bij de bevolking, waarvoor ze bij voorbaat danken. 2-daagse C.V.P.-belottlng De CVP-afdeling Wieze organiseert op vrijdag 27 en zaterdag 28 maart, telkens om 20 uur in het ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat een belotwedstrijd met 6000 fr. vooruit, gespreid over twee maal 2500 fr. plus inleg per dag. Inleg 50 fr. Voor het eindklassement is nog eens 1000 fr. voorzien. Men kan inschrijven van 19.30 u. af. Chili, hasta quando? De Lebbeekse schrijfkern van Amnesty International organi seert op vrijdag 3 april, te 20 u. in samenwerking met de gemeentelijke jeugdraad en jeugdclub 't Toreken, een info- avond rond de schending van de mensenrechten in Chili. Deze avond is opgebouwd rond de film 'Chili, hasta quando?', een aangrijpende filmdocumentaire, die dateert uit 1985 en werd gerealiseerd door één van de bekendste dokumentaristen van dit ogenblik, de Australiër David Bradhury, gekend o.m. van Frontline (over Viëtnam) en No Paseran (over Nicaragua). De periode die hij in Chili doorbracht omschrijft de auteur als de meest schrikwekkende uit zijn carrière. Chili anno 1985: repres sie en verdwijningen, waanzinnige militarisering tegen de ver meende buitenlandse vijand, georganiseerd door generaal Pinochet. Dramatische klimaks van de film is de ontvoering van een leraar en de oproep van zijn 14-jarige zoon om stappen te ondernemen, alvorens het te laat is. Een pakkende film over mensenrechten. 'Chili, hasta quando?' wordt ingeleid door Jan Van Vooren (Amnesty International-schrijfkern). Na de projektie volgt er een nabespreking en kunnen vragen worden gesteld aan Chili- kenner Jef Smets van het St.-Niklase Chilicomité. Deze avond over mensenrechten gaat door op vrijdag 3 april, te 20 uur in de zaal vari Jeugdclub 't Toreken. Als bijdrage in de onkosten wordt 40 fr. toegang gevraagd, ledereen is van harte welkom. Vlaamse Klub naar Sint-Niklaas De Vlaamse Klub Wieze, een in de gemeente van bier, bloemen en chocolade zeer aktieve vereniging, organiseert weldra haar jaarlijkse auto-uitstap. De club besloot dit jaar eigenlijk te buurten, want als bestemming werd geopteerd voor Sint- Niklaas, de hoofdstad van het Land van Waas. ledereen weet vanzelfsprekend dat Sint-Niklaas het grootste marktplein van België bezit. Weinigen weten echter dat het plaatselijk museum over een belangrijke verzameling werken van Gerard Mercator beschikt. De Vlaamse Klub zal overigens gedurende twee uur een wandeling maken langsheen het rijk gevarieerde erfgoed van de stad. Deze uitstap gaat door op zondag 29 maart a.s. De deelnemers verzamelen om 13.30 uur op de parkeerruimte van de chocola terie Callebaut. De deelname in de onkosten bedraagt 75 fr. Daarin begrepen zit niet alleen de vergoeding voor de gids maar ook nog een lekkere kop koffie of een frisse pint. Wie over een wagen beschikt en wil deelnemen aan deze uitstap kon kontakt opnemen met een van de Vlaamse klub- bestuursleden. O.a. met Paul Moens, Hoeksken 50 te Wieze. Verkoop van tuingrond In het BPA-Stationswijk worden door de gemeente, via een onderhandse verkoop, vier perceeltjes tuingrond aan de aanpa lende eigenaars verkocht. Het geheel betreft een perceel met een totaaloppervlakte van 9 a 7 ca, langs de Hof ter Hertstraat, die aan de vier aangrenzende eigenaars - op hun verzoek overigens - verkocht wordt. De verkoopprijs bedraagt 400 fr./ m2, bedrag bepaald via een schatting van ontvanger der registratie. Het openbaar onderzoek rond deze onderhandse verkoop werd afgesloten op 16 februari j.l. Er werd terzake geen enkel bezwaar geformuleerd. Kookles KVLV-H. Kruis beleeft op dinsdag 24 maart, in de parochiezaal Lange Minnestraat een kookles rond 'Rijst kan zowel hartig als zoet, klassiek als exotisch verwerkt worden'. Aanvang te 19 u. Lebbeekse jeugdraad organiseert Cyclus Volks dansen De Lebbeekse jeugdraad organiseert, in samenwerking met jeugdclub 't Toreken, een cyclub volksdansen. De Lebbeekse jeugdraad organiseert, in samenwerking met jeugdclub 't Toreken, een cyclus volksdansen. Deze cyclus bestaat uit tien lessen die plaatsvinden, elke vrijdag van 19.30 u. tot 21 u., in de zaal van jeugdclub 't Toreken. Voor de begeleiding en de animatie zorgen Ria Van Stappen (Chiro Sonneveld) en Ria Vandevelde (VKSJ-Heizijde). Als deelname in de kosten betalen leden van 't Toreken 100 fr., niet-leden 200 fr. (voor de gehele cyclus) Omdat de dansruimte vrij beperkt is, vragen de organisatoren vooraf in te schrijven op de sociaal- kulturele dienst van het gemeentehuis of in jeugdhuis 't Tore ken. De eerste les gaat door op vrijdag 17 april te 19.30 u. Wandelen in Lochrlstl Vakantiegenoegens Lokeren gaat zondag 22 maart wandelen ir Lochristi. Men komt samen om 14 u. aan de BAC in df Poststraat. Blauw Bal Naar jaarlijkse gewoonte richt PW-Lokeren haar Blauw Bal in. Dit jaar gebeurt dit op zaterdag 21 maart om 21 uur in de feestzaal Concordia, Zand 18 te Lokeren. Het bekende showor kest Roulette speelt tendans en er werd extra aandacht besteed aan het interieur en de bar. Reserveren voor dit bal is gratis mogelijk bij Rudi Henderickx, secretaris van PW-Lokeren, Papestraat 1 te Lokeren, tel. 091/48.40.94 maar de plaatsen moeten wel ingenomen zijn voor 22 uur. De inkomprijs bedraagt 120 fr. in voorverkoop en 150 aan de ingang. St.-Glllis-Waas Naaidemonstratie Naaien voor kinderen geeft altijd veel voldoening, is leuk en spaart de kosten een beetje. KAV Sint-Pauwels nodigt haar leden uit op maandag 23 maart te 20 uur in de bovenzaal van de bibliotheek. Een naaidemonstratie met als onderwerp «Een joggingpak voor kinderen» is het thema van de avond. Na de demonstratie wordt het joggingpak verloot onder de aanwe zigen. Groot huisvuil De gemeente Sint-Gillis deelt mee dat op 2 en 9 april te Sint- Gillis groot huisvuil opgehaald zal worden. Op 16 april is De Klinge aan de beurt. Sint-Pauwels, 23 april, en Meerdonk 30 april, sluiten de rij. 't Soeflurken Amateurkring 't Soeflurken brengt op zaterdag en zondag 21 en 22 maart de twee laatste voorstellingen van het blijspel «Onder Ons». Plaats van het gebeuren is de Katholieke Kring, aanvang te 20 uur. Kaarten, tegen 100 fr. kunnen gereserveerd worden bij André De Munck, Kerkstraat 79, tel. 770.51.64. KA V-De Klinge Een reeks van drie bijeenkomsten over datgene wat ons als mens in wezen het dichtst nabij is, maar dat soms het verst van ons afstaat: ons eigen lichaam. Dit is de omschrijving voor aktiviteiten op drie donderdagen, met name 2, 9 en 16 april. Telkens te 20 uur pakt KAV De Klinge in Goukensberg, aan de sporthal, uit met deze bijeenkomsten onder het motto «Voel je thuis in je lichaam». Gesprekken en doe-oefeningen zullen elkaar afwisselen. Sint-Niklaas Werkloosheid Op dinsdag 24 maart te 9.30 u. heeft in het Gildenhuis te Sint- Niklaas een informatievergadering plaats rond artikel 143 uit de werkloosheidsreglementering. Artikel 143 is het artikel dat bepaalt dat langdurig werklozen uit de werkloosheid kunnen geschrapt worden. Elke werkloze doet er goed aan zich te informeren. Plaats: Gildenhuis (grote bovenzaal), H. Heyman- plein 7 te Sint-Niklaas. Er is vrijstelling van stempelkontrole. Hamme. Toneelgroep Voor God en de Evenmensvoerde «een meisje om te stelenop (vh) Ontwikkelingsbeleid Vrijdag 20 maart om 20 u. spreekt Mark Vandommele, hoofdre- dakteur van het NCOS-tijdschrift De Wereld Morgen, over «Het Berlare. Sektor overste Van De Velde ondertekent het Gulden Boek in het teken van de Bel9'sche ontwikkelingsbeleid onder de loepe». In de Cipierage, overdracht sektor Zele die ingevolge een herschikking sektor Lokeren wordt (jj) Grote Markt 45. Schepen Werner Rogiers verzorgt het voor- De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST woord. Het 11.11.11-komité van Sint-Niklaas organizeert. «2/21J7.N Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool- op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde A Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten. Sint-Niklaas. Bij gebrek aan kar navalinitiatief van stad en middenstand zorgen de muzikanten van o.m. De Kunstvrienden en De Toekomst voor verklede optochten. En pret hebben de deelnemers wel gehad, (dw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 9