TWAALF TEGEN ELF... ANDERLECHT-LOKEREN: NAWEEEN GEEL-BLAUW IN DE LAATSTE MINUUT IN DE FOUT KAV DENDERMONDE KIJKT NAAR EVERGEM EN AALTER Kon.Sporting Club LOKEREN BURENDUEL LOKEREN-BEVEREN HOOGENBOOM VERSUS MAGERAT De Voorpost - 27.3.1987 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 VOETBAL ANDERLECHT - LOKEREN 4-3 De verwachtingen in het Astridpark waren zaterdag jl. zeer hoog gespannen na een paar mindere wedstrijden van de landskampioenen, maar met een mooie prestatie tegen Bayern München de woensdag voordien. Die verwachtingen werden door het jonge, geestdriftige Lokeren algauw in de grond geboord en aan de rust stonden de bezoekers met gevleide 0-3 cijfers voor. Anderlecht wist in de tweede helft die achterstand om te buigen in een 4-3 score, maar daarvoor had het de hulp van scheidsrechter Magerat nodig. Lokeren kon minstens aanspraak maken op een puntendeling, de winning-goal werd gescoord in de 91ste minuut, na een regelrechte charge van Georges Grun op Bob Hoogenboom. Dit alles onder het toeziend en goedkeurend oog van de man in het zwart... Een aangeslagen trainer An- thuenis meent dat Anderlecht niet onverdiend won, al had de 3-3, over het ganse spelbeeld gezien, een logische uitslag geweest. "Lokeren speelde in de eer ste helft taktisch zeer sterk", stelt de coach. "We konden de tegenstrever goed in bedwang houden en schakelden regel matig over van verdedigen naar de aanval. Er werd tegen 80-90 procent gescoord, al kre gen we niet zoveel uitgespro ken kansen. Maar als er zich dan al eentje voordeed, was het telkens raak. Anderlecht had in die periode het geluk niet mee. Ook in hun kamp werden de nodige kansen ge schapen maar die konden toch niet benut worden. Aan de rust stonden we dus met een riante 0-3 voorsprong. Het lag in onze bedoeling Evergem-Ertvelde is komende zondag in de hoogste provinciale afdeling de belangrijkste ontmoeting. In Dendermondse voetbalkringen wordt natuurlijk ge hoopt dat de voetballes uit het dorp van Eddy Waüy de leider doen struikelen. Ertvelde verloor de laatste maanden niet, behalve tegen KAVD. "Wij wonnen, maar behouden geen goede herinnering aan die wedstrijd", zegt de Dendermondse oefenmees- ter Toon Pfaff. "Het is allicht de eerste keer geweest dal ik mij bij een 0-2 voorsprong tijdens de rust heb moeten kwaadmaken. Br werd niet goed gevoetbald. De spelers konden meer en beter. Willen we in de running blijven, dan moeten we natuurlijk aan huis tegen Sint-Amandsberg winnen. De heenmatch is niemand vergeten. Twintig minuten voor het einde stonden we 2-0 achter. We scoorden daarna nog zes doelpunten. Wij hebben het lot niet in eigen handen. Vandaar dat de resultaten van Evergem en Aalter met belangstelling worden gevolgd. Wij moeten twee pun ten behalen. Er rest geen andere keus. Het program ma dat ons te wachten staat is niet van de poes. Na zondag moeten we drie keer op verplaatsing. Naar Olsa, Aalter en Melsele. Evergem heeft het niet gemakkelijker, maar geniet wel het voordeel van twee punten meer te hebben. Op papier krijgt Aalter het minst moeilijke aanbod voorgeschoteld. Daartegen over staat dat we zondag over acht dagen deze ploeg in eigen vesting bekampen. Het worden in ieder geval nog spannende weken." Tien op tien wordt waarschijnlijk een noodzaak voor KAVD wil het kans maken op de titel. Dan nog valt uit te kijken naar wal de anderen presteren. Het paars blauwe team wordt ongewijzigd gelaten. Alleen Danny Verstrepen vervangt Kurt Van Meirvenne in het doel. De jonge Alain Moens die de laatste weken flink presteert, blijft titularis. Verstrepen, Moens, De Schrijver, Maris, Pringels, Poppe, Lobijn, Michelet, De Wolf, Franssens, De Baere, Rodrigo (Van Meirvenne, Michiels) DE WILDE - VAN HEMELRIJCK IN EEN BEURTROL BIJ VW HAMME VW Ham me heeft twee uitwedstrijden voor de boeg. Naar Liedekerke en Wolvertem. Om noch de ene. noch de andere te ontgoochelen worden de doelverde- digers Jo De Wilde en Paul Van Hemelrijck opgesteld in een beurtrol. Het is de bekommernis van Willy Meersman en zijn assistent Eddy Maes om geen voetballers te ontgooche len. Johan De Wilde heeft VW Hamme al enorme diensten bewezen en de jonge getalenteerde Paul Van Hemelrijck kan niet ten eeuwigen dagen een wisselspe ler blijven. Dat beseft Willy Meersman. Vandaar dat hij de optie heeft genomen om beiden om beurten als slotbewaarders te laten aantreden. Nu zondag in Liedekerke vat De Wilde post in het doelvlak. "In de huidige situatie is het moeilijk om de spelers te motiveren, hoewel ik er dadelijk moet aan toevoegen dat de goede wil aanwezig blijft", zegt WiUy Meers man. "Wij hebben in ongunstige omstandigheden getraind. Het oefenterrein was door de overvloedige regens van de voorbije dagen voor de helft overspoeld. Zondag staat de verplaatsing naar Liedekerke op stapel. In de heenronde hebben we deze ploeg afge maakt. Wc wonnen met 7-0. Deze keer zal het allicht zo'n vaart niet lopen. De tegenstrever vecht voor het behoud en is de laatste tijd aan een remonte toe. Niettemin reken ik op een flinke prestatie en een gunstig resultaat. Je kent mijn opvattingen. Zelfs al valt er niets meer te winnen. Iedere match moet aangevat worden met de intentie om te winnen. Te vermelden valt dat VW Hamme in deze kompetitie al 21 voetballers liet debuteren. Weinigen zullen kunnen aanvoeren dat ze hun kans niet kregen. Op Liedekerke kan de Durmeploeg zijn sterkste team in lijn brengen. De Wilde, Van Buyten, D'Hondt, Verbustel, Smet, Van Bogaert, Vermeir, Schuddinck, Bordui, Le- naerts, Pirelli (Moens, Geldof, Van Hemelrijck). (B.a.) om in de tweede helft eenzelf de spelbeeld te ontwikkelen, niet enkel verdedigend maar volop defensief aantreden. In dat opzet zijn we niet geslaagd. Het speelveld was intussen herschapen in een waar moe ras, we werden door de Brus selaars - die dat ploeterwerk blijkbaar beter aankonden - met de rug tegen het eigen doel geplakt. Al bij al hadden we de 0-3 voorsprong kunnen behouden. Magerat besliste daar echter anders over. Zijn partijdige arbitrage was al merkbaar in de eerste helft, na de rust zou het echter de spuigaten uitlopen." We zetten de vier Ander- lecht-doelpunten even op een rijtje. Nummer één ontstond na een zeer dubieuze vrij- schopfaze. Aimé Anthuenis daarover: "Eén minuut na de herne ming beging Lozano een dui delijke fout op Laroy. Alge mene hilariteit in het stadion: Magerat floot een vrije trap voor... Anderlecht. Vercaute- ren trapt en via het lichaam van de ref - die tussen haakjes toch een dood voorwerp is op het terrein - rolt de bal over het verlengde van de doellijn. Doeltrap voor Lokeren dus... Niets van dat en Magerat be sluit de vrije trap te laten her nemen. Begrijpe wie kan... Uit die nieuwe poging van Vercauteren haalt Anderlecht zijn eerste treffer. Grun reku- pereert de bal en via een been rolt deze in het net: 1-3." Anderlecht kreeg met die eerste treffer, zo kort na de rust, zijn zelfvertrouwen terug en Lokeren kreeg in die perio de een geweldige druk te ver werken Aan de éénenzestigste minuut dan: een voorzet van Vercauteren, Janssen kopt naar Gudjohnsen en Arnor scoort nummer twee. 2-3 en even later was de score 3-3. Een voorzet van Scifo in het doelgebied en Gudjohnsen duikelt de Brusselse gelijkma ker in de Lokerse netten. On dertussen had Magerat zich niet onbetuigd gelaten. Aimé Anthuenis: "Dat klopt. De man begon, gedurende de ganse tweede helft, elke kleine fout te flui ten, steeds in het voordeel van Anderlecht. In de blessuretijd zette hij echter de kroon op het werk. Anderlecht krijgt een vrije trap die er uiteinde lijk geen was en uit die faze resulteert de winning-goal: 4- 3. Grun sprong bovenop Hoogenboom, plakte hem so wieso tegen het lijf en kopt door naar Janssen. Die trapt - in overduidelijke buitenspel positie - het leder binnen. De reaktie van onze spelers was niet mals, temeer daar Magerat hen op dat moment in het gezicht stond uit te lachen en bovendien een zeer uitda gende houding aannam. Het gevolg van al dat tumult was een paar gele kaarten, getrek en geduw aan beide kanten." Men kan in dergelijke situa ties begrip opbrengen voor de houding van Lokeren. Dat ver andert echter weinig aan het feit dat de uitslag blijft, de twee punten verloren gaan en de gele kaarten meetellen. Het rapport van de scheidsrechter zal ook al van doorslaggevende aard zijn en een eventuele klacht heeft ons inziens bij voorbaat geen enkele kans op slagen, "Ik denk dat de gevolgen meer zullen zijn dan de twee punten die we verloren", stelt Aimé Anthuenis. "Ik beweer niet dat we de twee punten zouden verdiend hebben maar op ééntje konden we allicht zeker aanspraak maken. Alle omstandigheden in acht geno men leek me dat haalbaar, had de schandalige arbitrage van Magerat daar geen stokje voorgestoken. Zelfs Jacky Mu- naron en Arnor Gudjohnsen verklaarden achteraf aan de Lokerse spelers dat de houding van Magerat meer dan arro gant was en dat de vierde tref- speelt thuis tegen S.K. BEVEREN op zaterdag 28 maart '87 om 20.00 u. Alle supporters op het appel En beste wensen van sponsor H-EKSPKES EKSPRES Voetbal. Trainer Aimé Anthuenis: Spelen tot Anderlecht won" (arch.) fer een flagrante fout was. Keshi en Hoogenboom wer den in die ultieme spelfaze met geel getrakteerd. Na afloop van de wedstrijd heeft de scheidsrechter bovendien aan een délégué verklaard dat hij rapport zou opmaken tegen Hoogenboom, Somers en mij zelf." Trainer Anthuenis trachtte na die ongeldige Brusselse treffer de gemoederen van zijn poulains te kalmeren. Hij liep het veld op doch werd in zijn rush gestuit door de lijnrech ter. Die kreeg meteen een duwtje terug en rapporteerde dat aan peetvader Magerat. "Ik ben op het terrein ge sprongen enkel en alleen met de bedoeling de boel wat te kalmeren. Dat die lijnrechter mij wilde tegenhouden deed mij nog meer uit mijn kram men schieten en ondoordacht gaf ik de man een duwtje. Een logische reaktie, vind ik. Ik ben toen maar naar de kleed kamers getrokken, kon het ge woon allemaal niet meer aan zien en wist verder niet wat er nog gebeurde. Magerat heeft, naar ik nadien vernam, de wedstrijd niet meer laten her vatten en heeft gewoon het eindsignaal gefloten", besluit Aimé Anthuenis. Ons lijkt het meer dan ab surd dat de spelleider, in een partij die toch spetterend en aantrekkelijk was voor de toe schouwers, blessuretijd aanre kende. Had Anderlecht zijn vierde doelpunt toen niet ge scoord, dan was de wedstrijd misschien nü nog bezig... Vivian Bogaert KWARTFINALE BEKER VAN BELGIE MECHELEN - BEVEREN 2-1 KV Mechelen en SK Beveren hebben in de heenwedstrijd om de kwartfinale van de Belgishe beker nog maar eens bewezen twee bekerspecialisten te zijn. Beveren begon sterk en kwam vroeg op voorsprong en al raakte Mechelen nog voor de rust langszij het leek voor de thuisploeg toch moeillijk Beveren echt onder druk te plaatsen. Beveren speelde goed geconcentreerd en met veel inzet. Mechelen haalde in de allerlaatste minuut toch nog de zege dankzij een strafschopdoelpunt van Preud'homme maar de kleine 2-1 voorsprong zal Mechelen toch met veel zorgen naar de terugwedstrijd op Freethiel brengen. De manier waarop de 4-3 uitslag tot stand is gekomen, roept by vriend en tegenstander toch wel enkele vraagte kens op. Lokeren had nochtans de party tot aan de rust zeer goed in de hand en met een riante 0-3 voorsprong toch nog verliezen met 4-3 lykt ons pyniyk. De versies van de betrokken partgen zijn natuurlyk zeer uiteenlopend wat betreft de betwiste slotfaze. geknokt tot ze er haast bij- cheld waren?", aldus de heer stuikten. Is het dan verwon- Keppens. derlijk dat zij zwaar ontgoo- B Bob Hoogenboom: "Een schan de. Ik werd binnen de kleine rechthoek gewoon gechar geerd. Ik was met beide voeten van de grond, vertrok met het hoofd naar boven en kwam terug met het hoofd naar bene den. Ik kon hoegenaamd niet bij die bal, die door Georges Grun met de rechterarm in het net werd geslagen. Tweemaal overtreding, die Magerat is blind, niet bekwaam om in eerste klasse te blazen!" Georges Grun: "Ik ga gewoon naar de bal, keek dus niet naar Hoogenboom die naast mij omhoogsprong. Ik wipte op, kopte de bal in het net. Hoo genboom liep gewoon tegen mij aan, hij sprong niet hoog genoeg en reageerde te laat." Charles Magerat: "Ik ga toch zeker geen goal toekennen als er een overtreding is? Een re gelmatig doelpunt, meer zeg ik er niet over. Wanneer ik geen fout blaas, wel, dan is er geen fout." Nummer dertien in de rang schikking van de nationale scheidsrechters gaf toe dat hij in betwiste faze Hoogen boom en Keshi een gele kaart gaf. Bovendien maakt hij een rapport op tegen Hoogen boom, Ronny Somers en trai ner Anthuenis. De gemoederen zijn op Daknam nog altijd niet bed aard en voorzitter Keppens heeft naar verluid besloten klacht neer te leggen bij de Voetbalbond, tégen Magerat Voorzitter Keppens: "Niet zo zeer omdat de scheidsrechter de fel aangevochten goal vali deerde, wél omdat Magerat al in de fout ging vlak na de rust, waardoor Anderlecht een eer ste keer kon scoren. Vercauteren trapte een vrij schop op het lichaam van de spelleider, de bal rolde over de doellijn en de witpaarse aan voerder mocht hernemen. Een regelrechte aanfluiting van het voetbalreglement. De ref is toch een dood voorwerp op het terrein, of niet soms? Wij ver dienden dus een doeltrap." De Lokerse president had wel alle lot voor de verdiensten van de Brusselse klub. "Lokeren is natuurlijk de mindere van Anderlecht. Maar het is anderzijds dan weer een enorme verdienste voor onze jonge spelers dat zij driemaal scoorden in het Astridpark. terwijl de thuisploeg uit drie kwartier pressievoetbal geen enkele treffer kon puren. Wij verwijten Anderlecht niets, in tegendeel. Wij klagen gewoon de onkunde en de partijdig heid van Magerat aan." Zoals wij op deze bladzijden al schreven, moet Lokeren zich weinig illusies maken over de kans op sufcses voor de groene tafel. Het Sportcomité zou wel eens zwaar kunnen uithalen naar de drie 'gerap- porteerden'. "En daarmee kan Magerat zich nogmaals revancheren", stelt de Lokerse voorzitter. "Ik begreep volkomen de woede van trainer en spelers. Hoo genboom werd gemolesteerd, Somers moest als kapitein rea geren. En bovendien hebben onze jongens in dat moeras Zaterdag 28 maart a.s. om 20 u worden de voetballief hebbers massaal op Daknam verwacht voor het duel tegen Beveren. Sporting Lokeren zal zaterdag de diensten moeten missen van Kari Ukkonen en Bruno Versavel. Beiden zitten een gele strafzondag uit. Het is bijna zo goed als zeker dat ook Angelo Nijs kens nog steeds niet van de partij zal zijn. De Lokerse spits sukkelt al een tijdje met een kuitblessure. Goed nieuws anderzijds van de twee gekwetsten Daniël De Raeve en Milan Icin. Zij treden al een poosje aan bij de reserven, tot grote tevredenheid. Icin mocht zelfs zaterdag jl., tegen Anderlecht, als vervanger het veld in. (v.B.) Beveren en Mechelen start ten biezonder snel en de thuis ploeg kreeg al in de eerste minuut zijn eerste hoekschop. Het was echter geel en blauw dat de betere akties liet zien. Eerst was er een snelle uit braak van Kusto die vijftig me ter spurtles gaf maar wat tegenslag had in de afwerking. Met Lemoine en Marinelli had Beveren ideale counterpaard- jes en Marek Kusto bleek de bijna ongrijpbare fourier. Iets meer dan tien minuten waren er gespeeld en Kusto werd dicht bij het strafschop- vlagje neergelegd. De Pool nam zelf de vrijschop en aan de tweede paal stond Marinelli om met een lage kopbal Beve ren op voorsprong te brengen. Achter de kazerne begreep men niet goed hoe het kwam dat Preud'homme in eigen huis kon gevloerd worden. Koeman werd even later ge kwetst en Benfeld kreeg de kans. Hofkens, ook ai enige tijd op zoek naar een vaste stek in de ploeg, speelde on dertussen een voortreffelijke partij. Mechelen kreeg kan sen, ook al omdat Beveren nu weer wat behoudener ging spe len, maar de Wase verdediging gaf voorlopig geen krimp. De Wilde werd zwaar aan het werk gezet door Den Boer. Martens en bijvoorbeeld Cluy- tens maar rond het halfuur legde Beveren ook weer meer trefkracht in zijn counters. Theunis en Gorez trapten een vrijschop hard naast en Lemoi ne kegelde van ver haast libero Meeuws omver. De 6.000 toe schouwers, TV-voetbal en de stromende regen hielden onge twijfeld veel volk thuis, begon nen onrustig te worden maar topspits Ronny Martens gaf weer hoop. Een vrijschop van Cluytens op links werd door de volledige Wase afweer ver keerd beoordeeld en Ronny kopte laag de gelijkmaker te gen het net. Het werd een echte cupwed strijd tussen twee bekerspecia listen. Beveren en Mechelen hingen trouwens dicht bij el kaar en ook snelle ritmeveran deringen brachten nauwelijks ruimte. De 1-1 ruststand leek dan ook de juiste beoordeling na een aardige eerste helft. Onmiddellijk weer spekta kel in het begin van de tweede helft met eerst Gorez en daar na weer Kusto dicht bij een doelpunt. Ook Mechelen bouwde aardige akties en ging rond het uur echt pressen op het doel van Beveren. De Wil de bleef overeind en het werd een zenuwachtiger wedstrijd met Theunis en Meeuws als eerste grote overtreders. Een half uur ver in de tweede helft wisselden beide trainers hun doelpuntenmakers uit de eer ste helft: Jaspers op de plaats van Martens. Frank Peeraer op het veld in plaats van Ma rinelli. Mechelen kwam nu het meest aan de bal en Beveren had het daar blijkbaar niet moeilijk mee. Ook al kwamen de Waaslanders stevig onder druk, echt fijn aanvalswerk van de Mechelaars was er toch niet bij. Lodders en Lam- brichts bleven de situatie ook in de lucht de baas. Na Meeuws liep ook de Beverse libero Pfaff tegen geel aan en even later kreeg ook Kusto wegens tijdswinst geel van scheidsrechter Van Volcem. Mechelen bleef zoeken naar het zo noodzakelijk geachte winnende doelpunt maar Be veren bleef rustig onder de druk. Een echt bekerduel. Zonder winnaar zo leek het. Tot in de allerlaatste minuut Lodders in het strafschopgebied in de fout ging en Michel Preud'homme zelf De Wilde vanop de straf schopstip versloeg. Een onver hoopte zege nog voor Meche len dat op Freethiel toch zware tegdnstand van Beveren mag verwachten op 15 aprii. Slechts één van de twee kan naar de halve finale Higo Aerts Voetbal. Hoogenboom: blind!" (arch 'Die scheidsrechter is Men herinnert zich op Daknam wellicht nog die zondag, februari 1984. Bob Hoogenboom en Charles Magerat waren toen beiden betrokken in een incident dat uiteindelijk nog goed afliep voor de Lokerse goalie. De wedstrijd Ldkeren-AA Gent. De Vriese pakt op een gegeven ogenblik uit met een overtreding, tumult alom en Hoogenboom komt zich mengen in het gekrakeel. Buffalo Van Looy stuikt neer, na een vermeende klap... De lijnrechter roept Magerat en verklaun dat de Lokerse doelman hogergenoemde tegen het voor hoofd heeft geduwd. Prompt »wordt Bob Hoogenboom de laan én het veld uitgestuurd. Hoogenboom had inderdaad de Gentse speler niet aangeraakt, wat achteraf door diens ploegmaats werd bevestigd. Magerat blijft bij rijn beslissing en Bouke besluit de zaak voor een burgerlijke rechtbank te brengén als hij gestraft zou worden. Hoogenboom wordt voor één speeldag geschorst. Hij gaat in beroep en einde maart wordt de Lokerse doelman van alle blaam gezuiverd. De schorsing wordt opgeheven. Heel binnenkort krijgt dit hoofdstuk een vervolg. Kiiken wat het wordt...

De Voorpost | 1987 | | pagina 17