VAN DE LEIDER KAVD KOMT OP TWEE PUNTEN SSH TEMSE HOUDT LEIDER IN BEDWANG VRASENE KAN NOG TWEEDE WORDEN ZONDER INSPIRATIE VW HAMME ROBUR VERLIEST EEN KOSTBAAR PUNT AALST KREEG KICK NA BAKJE KOFFIE NOG EEN BEETJE VOLHOUDEN.. TWEEDE PLAATS WORDT AL MOEILIJKER VOOR SK LEBBEKE De Voorpost - 27.3.1987 - 19 VOETBAL MERCEDf ERTVELDE - KAVD 0-2 Na afloop van de wedstrijd op Ertvelde waren de punten voor KAVD belangrijker dan de verrichting. Het was moei lijk voetballen met een oppo nent die KAVD poogde te strikken door het overbevol- ken van zijn middenveld en die zich vooral defensief organi seerde. Alleen Hallaerts evo lueerde in de spits. Hij zat in de greep van Hugo De Schrij ver en kreeg geen schijn van een kans om zich te ontplooi en. Dendermonde bleef door lopend meester van de situatie maar had moeite om zijn wil op te dringen. Guy Rodrigo en Guy De Baere kregen ieder twee bewakers op het lijf en kregen niet de gelegenheid om uit te halen. Het dient ander zijds gezegd dat de Dender- mondse doelman Kurt Van Meirvenne één van zijn rus tigste namiddagen beleefde. KAVD is alleen uit stilstaan de fazen tot scoren gekomen. Een eerste keer werd een vrije trap, omgezet door Mario Franssens. door Dirk Michelet met het hoofd verlengd. Van het tweede doelpunt legde Ste fan De Wolf de basis toen hij de bal op het hoofd van Guy Rodrigo schilderde, die maar te "knikken" had. "Zeer voorzichtig is Ertvel de na de hervatting noodge dwongen uit zijn schelp geko men", zegt sekretaris Fernand Van den Berghe. "We hebben toen de gelegenheid gehad om ons wat meer te ontplooien, zonder evenwel een vuist te maken. Ondanks die voor sprong hebben we ons niet la ten verleiden tot een defensie ve ingesteldheid. Wij zijn blij ven domineren en iedere aktie van de thuisploeg werd ogen blikkelijk in de kiem ge smoord. Hugo De Schrijver leverde achteraan een uitste kende verrichting en Alain Moens liet door zijn autoritair optreden een flinke indruk. Hij groeit iedere week en heeft zich opgewerkt tot een vaste titularis." "Eigenlijk heeft de match maar weinig spektakel ge bracht", zegt Dirk Michelet, die auteur werd van de ope ningstreffer. "De thuisploeg speelde kick- and-rushvoetbal en daar heb ben we toch af en toe wat aan meegedaan. Wij stonden nooit onder druk. Ik had de indruk dat Ertvelde die kracht niet heeft kunnen opbrengen. Met twee punten achterstand op de leider en nog vijf wedstrijden voor de boeg blijft voor ons de ^ffrijd open, onder voorwaarde dat we geen punten meer ver liezen." (e.g.) VW Hamme-Willebroek 1-1. De klaarkijkende Pirelli knaü op de paal (vh) Voetbal. KAVD-keeper Danny Verstrepen trad vorig week end in het huwelijk (c) TWEEDE PROVINCIALE MEULESTEDE - ROBUR 2-2 EERSTE PROVINCIALE SK AALST-LATEM 3-0 De Ajuinen hebben dan uit eindelijk toch afgetekend ge wonnen van Latem dat in de eerste helft onvermurwbaar leek. De bezoekers gaven ach teraan geen duimbreed toe zo dat het voor de Aalstenaars een onbegonnen werk was om tot scoren te komen. De vermoeidheid werd ech ter in de tweede helft aan La- temse kant merkbaar. Voor de thuisploeg verliep alles nu veel vlotter. Doelpunten hingen meteen in de lucht. Kort na de herneming was het al raak. De Winter bedien de De Jaegher en laatstge noemde liet doelman Van den Heede geen schijn van kans. Zijn strak afstandsschot zeilde mooi in doel. SK Aalst streed duidelijk verder om de volle buit ditmaal niet te laten ont glippen. Rond het uur viel de beslissing over deze partij. De kwieke Daniël De Winter on derschepte met het hoofd een zwak uitverdedigen in het La- temse kamp. Meteen stond Aalst op een veilige voor sprong. Invaller Keymolen wist in het slotkwartier nog de voorsprong aan te dikken zo dat de thuisploeg aan een handvol kansjes in die tweede helft genoeg had om het laag geklasseerde Latem zwaar in te blokken. Ook hier in de Ajuinenstad werd het duide lijk waarom Latem in degrada tiegevaar verkeert: vooraan to taal onmondig terwijl de de fensie ook al niet uit het beste hout is gesneden. SK Aalst: De Saedeleer, Pi- ron, Haeck, De Jonghe, De Naeyer (82' Van Herreweghe), De Bruyn (60' Keymolen), Van Laethem, Verbestel, De Winter, De Jaegher, Spa- nooghe. (g.d.t.) Robur Moerzeke had ge hoopt om op het veld van Meulestede twee punten te verdienen. Het is Raemdonck en zijn maats niet gelukt. Nochtans heeft het er enige tijd naar uit gezien dat de blauwwitten met de volle inzet zouden naar huis zijn gekeerd. "We hadden de match moe ten winnen", zegt voorzitter Jef De Maere. "Doorlopend hadden we het overwicht. We hebben de thuisploeg bijwijlen overspeeld. Dat werd na af loop door hun klubleiders grif toegegeven. Bij momenten kende de eerste helft nog een gelijkopgaand verloop. Wij produceerden het betere voet bal. Door een ongelukkige sa menloop van omstandigheden geraakten we op achterstand. Een tekort terugspelen naar de doelman was er de oorzaak van. Na de kampwisseling zijn we resoluut in het offensief gegaan en gesteund door een sterke wind hebben we de thuisploeg tot de terugtocht verplicht. Mare Ost maakte de gelijkmaker. Een scrimmage voor het Meulesteedse doel re sulteerde in een tweede doel punt dat door een lokale speler zelf werd binnengetrapt. Op dat ogenblik zag het er naar uit dat we als winnaar uit het strijdperk zouden tevoorschijn komen. In het slot hebben we de gelijkmaker moeten toe staan. Ik moet er op wijzen dat ons tijdens de eerste helft een penalty werd onthouden door de scheidsrechter. Het ging om een duidelijk handspel. Onbe grijpelijk dat zoiets door de vingers werd gezien. Met de puntendeling zijn we in ieder geval niet erg tevre den. Wij hadden meer ver wacht. In ieder geval blijven we in de running voor een tweede plaats. We genieten het belangrijk voordeel dat we van de vijf nog resterende wedstrijden niet minder dan vier keer aan huis mogen spe len. Nu zondag komt Zwij naarde op bezoek." (E.G.) WILLEBROEK 1-1 VW Hammes beste periode is achter de rug. De Durme- ploeg speelde lusteloos en zon der inspiratie tegen een oppo nent die met het oog op een punt een flinke afweer had georganiseerd. Niettemin kre gen de Wuitens tijdens de eer ste helft de beste kansen. Op aangeven van Johnny Lenaerts kreeg Theo Bordui een ideale gelegenheid, maar hij schoot de bal naar de mussen. Later volgden Robbie Smet en Fran co Pirelli zijn voorbeeld. Toen na de hervatting een verkeerde interceptie werd af gestraft werd VW Hamme wakker geschud en moest het initiatieven nemen. Die kwa men er, maar toch ordeloos en weinig georganiseerd. Pas toen de laatste minuten aan hel wegtikken waren, kon France Pirelli de zaak redden. "We hebben slecht ge speeld. Er wordt te weinig be wogen. De kollektiviteit van weleer is zoek en iedereen wil het op zijn eentje proberen. Dat zijn naar mijn oordeel fak- toren die de laatste weken tot het wegdeemsteren hebben ge leid", vertelde Dirk Verbustel na afloop. "Eigenlijk had de match in de eerste helft al moeten ge speeld zijn. We kregen de kan sen om te scoren. Willebroek heeft ons niet bedreigd. Nie mand durfde er blijkbaar uit zijn pijp komen. Hun doelpunt na de kampwisseling beteken de voor ons een koud stortbad. Wij hebben toen de mouwen moeten stropen om de suppor ters een ontgoocheling meer te besparen. Ondanks de veel VW Hamme-Willebroek 1-1. Bordui vuurt een loeier af naar doel maar het schot wordt gestuit door de paal (vh) hebben kansen genoeg gehad, lektiviteit van weleer volledig blijkt intussen iedereen verlan- Ik kan er toch de bal zelf niet is verdwenen. Nochtans is dat gend naar het kompetitie-ein- gaan intrappen! We maken altijd het sterkste wapen ge- geen goals meer. Hoe het weest waarover VW Hamme komt weet ik eigenlijk niet. kon beschikken." Een vaststelling is dat de kol- In Hamse voetbalkringen de uit te kijken. Naar Liede- kerke en Wolvertem zijn nu moeilijke opdrachten voor Vi gor Wuitens. (e.g.) EERSTE PROVINCIALE KSV TEMSE - EVERGEM 2-2 Eerste provinciale OLSENE MELSELE 3-1 Melsele heeft op het wispeltu rige Olsene de kans niet kun nen grijpen om meer afstand te nemen van de ploegen uit lage re regionen. Er is niet zoveel nodig om het opnieuw in het degradatiedebat te betrekken. Misschien lag daar wel de sti mulans voor de eerste aanval len die de gasten opzetten te gen Olsene, een ploeg die in het begin van de wedstrijd werkelijk nergens was. De lo kale doelman Moerman speel de reeds op de vierde minuut de bal in -verkeerde voeten en Waaslander Smet aarzelde niet om daarvan te profiteren. Mel sele dacht reeds onmiddellijk aan het verdedigen van deze vroege voorsprong, al bleef het niet ongevaarlijk op de coun ter. Toch veroverde Olsene volop het overwicht en drukte op de bezoekende verdedi ging. De thuisploeg kon reke nen op Eddy 't Kint die als een duiveltje uit een doosje over TWEEDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS Na de 1-2 zege op Lokerse staat Vrasene nu op de vierde plaats met amper twee punten achterstand op Kemzeke en Zelzate, die beide 30 punten hebben. Vrasene en Robur hebben er 28 en zijn daarmee nog niet uitgeschakeld voor de tweede plaats, al staat Kemze ke er natuurlijk beter voor. Het moest thuis echter een puntje in de brand laten tegen het niet onaardig spelend Nevele. De 1-1 uitslag van Kemzeke- Nevele geeft een vrij goed beeld van de wedstrijd. In de eerste helft was Nevele de be tere ploeg en reeds aan de negende minuut zette Hoorens de thuisploeg op achterstand. De bezoekers zouden nadien nog meer kansen scheppen, maar ze kregen wel een slag te verwerken toen Stremersch aan de 19* minuut kon gelijk stellen. Toch was de stand aan de rust niet de juiste weergave van het spelbeeld. Nevele had toen eigenlijk meer verdiend. In de tweede helft zou Kemze ke deze achterstand «in pun ten» echter goedmaken en een verdiend gelijkspel in de wacht slepen. Waarschoot is met 39 punten volledig buiten schot en moet maar één puntje meer halen in vijf wedstrijden om de titel te kunnen vieren. Zelfs al winnen Kemzeke of Zelzate nog alle vijf de resterende mat chen dan nog heeft Waar schoot één wedstrijd méér ge wonnen. Zondag moet Kemze ke naar Vrasene en deze derby zou wel eens een opwindende match kunnen worden. Herleving Vrasene ging immers winnen op Lokerse, dat met de rode lantaarn opgescheept zit en nu ook nog Heikant moest lossen. Toch kwam de thuis ploeg eerst op voorsprong te gen een eerder voorzichtig spe lend Herleving. De Vos kon een hoekschop mooi binnen- koppen. Lokerse had deze voorsprong wel verdiend en verspeelde die in de tweede helft door enkele flaters in de verdediging. Toen de thuisver- dediging op de 55' minuut ging blunderen en Verley daarvan kon profiteren om langszij te komen. Er was nog een fout van doelman Vervaet nodig om de 1-2 cijfers vast te leg gen. Hij schoof de bal in de voeten van de fortuinlijke Van der Jeught en ook die aarzelde niet. Lokerse heeft hier eigen lijk een enige kans laten voor bijgaan om zich dichter bij zijn voorgangers te nestelen. Vol gende week moet het naar Waarschoot en we zien het niet veel rijker terugkomen. Kruibeke, ook al geen hoog vlieger, trok naar het bedreig de Destelbergen en verloor er met 3-2. Toch kreeg Kruibeke al na 18 minuten een groot geschenk. Focket verwerkte in eigen doel. De thuisploeg zweette dan water en bloed om die achterstand goed te ma ken, maar het lukte niet. Tien minuten na de rust werd het dan toch 1-1 langs Veirde- ghem. Nog geen twee minuten later verdubbelde Van Laere die thuisvoorsprong en Veir- deghem maakte er zelfs een vrij veilige 3-1 van in vijf minu ten tijd. Kruibeke wou echter van geen opgeven weten en opde 68' minuut scoorde Cock- heydt de aansluitingstreffer. Kruibeke maakte het de thuis ploeg nog zeer moeilijk en voor Destelbergen was het eindsignaal een hele opluch ting. Kruibeke krijgt zondag FC Zelzate op bezoek. Sint-Gillis-Waas kreeg mede- hekkesluiter Heikant-Zele te verwerken op eigen terrein en beet in het zand met 0-2. Sint- Gillis scheen er aanvankelijk wel een goede wedstrijd van te willen maken, maar toen de Zeienaars na een dik halfuur spelen er 0-2 van maakten langs D'Hollander en Van Eet- velde was de plaatselijke kaars uit. Heikant kwam na de rust niet meer uit zijn pijp en ver dedigde de voorsprong met hardnekkigheid. Sint-Gillis speelt zondag op Nevele en Heikant mag thuis Meulestede in de ogen kijken. De jongens van de Gentse havenkant heb ben niets meer te winnen of te verliezen en dat zou wel eens een pluspunt kunnen zijn voor de tegen de degradatie vech tende Zeienaars. M.D.B. kansen af en hadden recht op twee punten. Waar is de tijd drickwart'vS!Sde0we^tri[ddS KSVlTemse op zaterdagnamiddag, een ongewoon beeld voor de toch weeral circa 700 genaar van de bal waren?" toeschouwers, ware het niet dat Temse dit weekend volledig in de greep van karnaval "Het blijkt niet meer te Jf*- gaan, wat ik ook probeer", "et was trouwens prins "Tin I" met eredames, die de aftrap gaf van deze topwedstrijd in voegde oefenmeester Willy eerste provinciale. Beide ploegen begonnen met hun type-opstelling aan de wedstrijd. Meersman hieraan toe. "We Temse opteerde voor een ietwat afwachtende houding en trainer Jacques Goossens stond dan °°k zelf in de verdediging. Persoonlijk hadden wij liever een meer offensieve ploeg met een derde spits zoals Peter Van Houtte aan de aftrap zien komen, om een goed het terrein wervelde en de spelende Kurt Migom en Walter Van Haver voldoende te kunnen steunen. Melseelse defensie meer last bezorgde dan haar lief was. Op Het begon trouwens zeer ter knap gepakt door een weer venhoek achter een onthutste de 19* minuut kon deze 't Kint Eoed vo?r RSV dat na de eer- goed keepende Mare Bosman, doelman Patrick Lippens de- de Melseelse voorsprong onge- ste studieronde met veel mid- voor de aanstormende Eddy poneerde. 2-1 voor KSV. daan maken. Toch wijzigde denveldspel een hoekschop Maes van Evergem. Tien mi- De thuisploeg was nu de het spelbeeld niet. De thuis- kon afdwingen langs Frank nuten later was het weer die betere ploeg op het terrein en ploeg bleef in de aanval, al Van Buynder. We noteerden "duivelse" Fordeyn die eerst dat begreep de Evergemse moest ze wachten tot de 65' en de 7de mminuut toen Frank de knap Dirk Martens uitschakel- trainer, die prompt verdediger 85' minuut om sukses te ken- hoekschop zelf nam en de bal dc en vervolgens foutief ge- Frank Bauwens wisselde voor nen. Het was alweer't Kint die via Luc Volckeryck tot bij de stopt werd door Jacques aanvaller Koen Goethals. Op achter het kanon stond en de volledig vrijstaande Walter Goossens aan de rand van de de 60ste minuut hielden de Waaslanders voor schut zette Van Haver kon brengen, die- strafschopzone en hiervoor te- thuissupporters dan toch even met wat een «valse hattrick» kaIm m de rechterbovenhoek recht een gele kaart kreeg van de adem in. toen Evergems wordt genoemd. Vooral zijn besloot en de Evergemse doel- scheidsrechter Lambrecht. laatste man Freddy De Puydt mooie lobballen waren voor- man Lippens kansloot liet: 1-0. De verkregen vrije trap op vrijschop vrij en ongehin- beelden van voetbalkunde. Evergem herstelde vlug van werd echter over de dwarslig- derd naar doel mocht koppen. Melsele krijgt zondag Heirnis deze toch onverwachte opdof- ger gekopt door de Evergemse doch doelman Mare Bosman op bezoek. Dit Heirnis maakt fer en dwong op 2 minuten tijd reus Eddy Maes. KSV had het stond op de juiste plaats en zich niet veel begoochelingen evenveel hoekschoppen af, in deze periode niet breed en keerde ook dit gevaar. Even meer om de titel, maar speelt evenwel zonder sukses. Peter was al gelukkig toen het op het later weer een knappe Temse- daarom niet minder goed dan Fordeyn, de klasrijke Ever- halfuur een hoekschop kon af- aanval waarbij Temse dicht bij enkele weken geleden. Het gemse spits, zaaide nu meer- dwingen langs linksachter Dirk een derde treffer kwam. Een blikte Lovendegem in met 4-0 maals Paniek op de flanken, en Martens, ditmaal zonder suk- mooie dubbelpas tussen Wan- zodat ook Melsele zich aan moest in de 15de minuut fou- ses evenwel. Vooraan werd de! Storms en Frank Van geen geschenken moet ver- def gestopt worden door Bert Kurt Migom, de eenzame Buynder werd door deze laat- wachten. Brijs van Temse. De daarop- Temse-spits, stevig in de greep ste'nipt naast besloten. M.D.B. volgende vrije trap werd ech- gehouden door Marnix Bau- Temse aasde nu duidelijk op TWEEDE PROVINCIALE wens, Evergems centrale Ver dediger. overwinning, zoveel was duidelijk toen Walter Van Ha- KRUISHOUTEN! - SK LEBBEKE 2-2 Lokerse SV-Vrasene 1-2. Nadat de ruststand 1-0 werd konden de bezoekers dankzij enkele flaters van de Lokerse verdediging de zege behalen (polo) VIGOR WUITENS VIERT KARNAVAL In 't V.W.-ken, Kerkstraat te Hamme, oraniseert Vigor Hamme een karnavaldriedaagse ten voordele van de klubkas. Men start op zaterdag 28 maart om 20 uur. De festiviteiten worden verder doorgetrokken op zondag vanaf 16 uur en op maandag vanaf 18 uur. Men verwacht er niet alleen het hoofdbestuur en alle medewerkers maar ook degenen die de klub publicitair steunen, de familiele den van de jeugdspelers, alle supporters en degenen die de klub helpen. Het worden dus drie zware nachten al wil men er vooral een familiefeest van maken. zien. De eerste, voor Luc Vol- keryck, die onnodig Peter For deyn onderuit haalde. De tweede was voor Eddy Maes van Evergem die een vermeen de fout veinsde in de straf schopzone en prompt hiervoor bedacht werd met een geel karton. Zo kon Temse met een 1-0 voorsprong de kleedka- Alles is natuurlijk nog mo- kwamen we een tweede keer mers opzoeken, gelijk in deze kompetitie. Niet- tot scoren. Op Garry De Kin- Een betere start van de temin zal het SK Lebbeke der was er een overtreding be- tweede helft kon Evergem zich moeilijk vallen om nog tot de gaan binnen de grote recht- wel niet indenken, want de tweede plaats in de algemene hoek. Floris Verstraeten heeft tijdens de rust gewisselde Mare rangschikking door tc dringen, de strafschop omgezet. De Van de Woestijne i.p.v. Rudi De Konkelgoedploeg verloor schaapjes waren toen niet op He Schrijver, kon zijn ploeg in een punt op Kruishoutem na het droge. Minder dan vijf mi- de 46ste minuut op vrijschop een toch niet al te goede ver- nuten daarna kwam de thuis- naast de thuisploeg brengen: 1- richting. ploeg aan een tegendoelpunt. L Temse was zeker niet aange- "Ik moet eerlijk toegeven In de tweede helft werden slagen door deze tegentreffer dat we niet goed hebben ge- we in de verdrukking gespeeld. en trok resoluut ten aanval, speeld", zegt klubleider Willy Vooral in de middenlinie Een van deze aanvallers was Meert. moesten we het onderspit del- een weer sterk spelende Frank "In de eerste helft viel het ven. Een paar keer werden we Van Buynder, die op de 50ste nog enigszins mee. We ver- zwaar bestookt. Naarmate de minuut in de strafschopzone wierven een voorsprong na een minuten wegtikten leek het van Evergem was doorgedron- aktie tussen Garry De Kinder erop dat we de voorsprong tot 8en- doch zijn schot werd weg en Leo Van Damme. Laatstge- de finish zouden behouden, gewerkt door een bezoekend noemde werd auteur van het Dat was zonder de waard gere- verdediger. Maar dan wel tot doelpunt. Op het kwartier kend. In de slotminuut liet on- b'j de vrijstaande Luc Volke- ze doelman Segers zich op een tyck die de bal in één tijd op de tekortkoming betrappen. Het nam en van zo'n 35 meter slippertje had de gelijkmaker de bal keihard in de rechterbo- voor gevolg. We nemen het hem niet kwalijk. Hij is nog jong. Globaal bekeken mogen we tevreden zijn. Kruishoutem was in de tweede helft de bete re ploeg. Dat moeten we toe geven. Langs de andere kant kun je stellen dat we een 0-2 voorsprong hebben prijsgege ven. Je ziet dat zoiets in eerste klasse ook voorkomt. Kijk wat Lokeren vorige zaterdag op Anderlecht overkwam." Bij Lebbeke werden Frans Peeleman en de jonge Koen Cooreman als betere spelers geciteerd. Nu zondag komt Dikkelvenne op bezoek (e.g.) Op slag van rust kregen we ver vervangen werd door Peter dan nog twee gele kaarten te Van Houtte. En op dat mo ment, tegen de gang van het spel in, kwamen de leiders uit Evergem dan toch aan de ge lijkmaker. Op een hoekschop kon Filip Lippens, broer van doelman Patrick, volledig vrijstaand de bal via de voet van doelman Bosman tegen de touwen prik ken: 2-2, 75ste minuut. Wie dacht dat beide ploegen nu vrede zouden nemen met dit gelijkspel, kwam wel bedrogen uit want om beurten kwamen zowel Temse als Evergem ge vaarlijk opzetten voor hun tegenstanders. Frank Van Buynder had "de" kans aan de (rechter)voet in de 87ste minuut. Toen hij van dichtbij mocht aanleggen, doch met een reuzereflex wist doelman Lippens de leiders van verder onheil te besparen. Zo bleef de 2-2 stand op het bord in het goed gevulde Tem- se-sportcentrum. Volgende week maakt Temse de ver plaatsing naar Lovendegem waar men toch met dit elftal zeker punten moet gaan oogsten. (M.S.) DUIVENSPORT DUIVENMAATSCHAPPMEN AANDACHT!!! Het seizoen komt stilaan, maar gezien de weersom standigheden moeizaam op gang. De verenigingen die hun resultaten willen opgenomen zien in de duivenru- briek gelieve hun uitslagen op te sturen naar: Beno Van Winckel, Dendermondebaan 145, 9140 Zele BEVORDERING EERSTE PROVINCIALE

De Voorpost | 1987 | | pagina 19