SCHOONAARDE EN APPELS DEDEN HET GOED SOMBERE BRENGT ER OPNIEUW SPANNING IN EENDRACHT SINT-GILLIS HEEFT EIGEN LOT IN HANDEN NIEUWERKERKEN BIJT VAN ZICH AF EEN MATTE BEDOENING GETERGDE HOND IS AARTSGEVAARLIJK 20 - 27.3.1987 - De Voorpost VOETBAL BLIK OP VIERDE PROVINCIALE DERDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS Dat leider Stekene niet on- reeds na twee minuten op klopöaar is hebben de mannen voorsprong kwam. Kallo sloeg van Sombeke bewezen. Geluk- al na tien minuten terug via kig voor Stekene geraakten de Janssens. Wie dacht dat er nog achtervolgers Kallo en Haas- heelwat doelpunten zouden donk niet verder dan een ge- vallen, had het verkeerd voor. lijkspel zodat zij toch nog res- Van dan af waren de verdedi- pektievelijk drie en vier pun- gers de baas al bleven beide ten nodig hebben om de lei- ploegen af en toe offensief fors ders bij te benen. Middenmoter F uithalen. De stand veranderde moest zich niet meer. Excelsior heeft dus Gerda-Hoogeinde 7-7. De Gerda-aanvaller kan de Hoogeindse verdediger omspelen (dw) DERDE PROVINCIALE niet al te fel inspannen om het een kostbaar puntje bijZon- veroordeelde Opstal met for- dag speelt het op Baasrode en faitcijfers naar huis te sturen, men weet hoe moeilijk het kan Opstal is echter geen waarde- zijn om daar iets weg te kapen, meter meer daar het nu voort- Door zijn 2-1 zege is Klein durend experimenteert. Maar Laar voorbij Waasmunster ge- voor Bazel is het toch een sprongen naar veiliger haven. «partie de plaisir» geworden. Men mocht van een vrij goede In de eerste helft scoorde Buy- wedstrijd gewagen. Thuisspe- taert tweemaal en Dedaele Ier De Jonghe kreeg al vrij vergrootte die voorsprong nog. vroeg een mooie kans, maar Opstal kon geen weerwerk bie- het was bezoeker Staes die op den en na de rust mochten De de 42' minuut de score opende. Ridder (own-goal) en Brijs het Na de rust scoorde Reggy De slopingswerk voltooien. Bazel Maeyer voor de thuisploeg dan zal zondag op Kieldrechteen toch en De Cort maakte er in ST.-GILLIS ST.-PAUWELS 1-1 meer gemotiveerde tegenstan- het vijfde kwartier 2-1 van. der tegenover zich krijgen. Stekene ontvangt zondag Vra- Kieldrecht kan zich nog steeds sene en ook dat zou wel eens verder geraakt dan een pun- redden. Op Grembergen een attraktie kunnen worden, tendeling tegen Sint-Pauwels. maakte het ook al een puntje Waasmunster ontvangt buur Dat resultaat is toch wel een ketste vanuit een dergelijke fa- lot in eigen handen. Zondag buit. Sombeke had nog iets te Grembergen en al heeft die streep door de rekening van ze de bal op het doelhout. staat de verplaatsing naar het bewijzen tegen leider Stekene, eigenlijk niets meer te winnen trainer Julien Peeleman die op Voor hetzelfde geld hadden laatstgerangschikte Opstal op waar het bij de heenmatch zo- of te verliezen, de groen-witte een overwinning had gehoopt, het goals kunnen zijn en kon het programma. Dat mag voor maar met 7-0 verloor. De Som- ploeg heeft een nijdige away- "Het ging moeilijker dan het voor ons een nederlaag zijn de Sint-Gillissenaars geen on- bekenaars waren dus duidelijk reputatie. verwacht. De opponent haalde geworden. De tweede helft overkomelijke problemen op- gemotiveerd en dat resulteerde Haasdonk en Baasrode deel- bijwijlen nogal hard uit en liet bood maar weinig spektakel, leveren. Daarna mag het nog in een potige en rumoerige den met 1-1 de punten. Haas- voetbaltechnisch een slechte Er werd slordig gevoetbald, drie keer aan huis spelen tegen wedstrijd, die door de scheids- donk zou eventueel nog een indruk. We kregen maar wei- Vanuit een stilstaande faze zijn relatief zwakke broertjes als rechter met moeite in goede rol kunnen spelen in de titel- nig greep op zijn spel. Tijdens de gasten op voorsprong geko- Sparta Buggenhout, Excelsior banen kon geleid worden, strijd, maar Baasrode is al uit- de eerste helft heeft Sint-Pau- men. Wij hebben natuurlijk en Kieldrecht. Eendracht moet Sombeke was in elk geval de geteld. De thuisploeg moest fel wels de situatie beheerst. Over gereageerd. Op zeven minuten dus in staat zijn om het behoud meest aanvallende ploeg, al veranderd worden, maar de houding van de spelleider van het einde kwam de gelijk- te verzekeren, volgend seizoen kende die inzet tijdens de eer- speelde een vrij verdienstelijke heb ik mijn mening. Die man, maker tot stand. Een hoek- een wat sterkere kern uit te ste helft geen resultaat. De match. In de eerste helft vielen afkomstig uit het Waasland, schop, omgezet door Schatte- bouwen en zich binnenskamers toeschouwers moesten wach- er geen doelpunten te noteren was de bezoekers niet ongun- man, werd door Pascal De beter te organiseren, ten tot de 61' minuut vooraleer al ketste een schot van De Peleman de thuisploeg op Cleene van paal tot paal. Men voorsprong bracht. Nog geen speelde nog geen kwartier of vier minuten later was de scha- bezoeker Verheyden mocht de door Stekene al hersteld naar de kleedkamers. Haas- Man met het hoofd suksesrijk verlengd." Eendracht Sint-Gillis is niet zonder kleerscheuren uit het treffen te voorschijn gekomen. Luc De Waegeneer liep een letsel op. Vermoed wordt dat er van een optreden in deze kompetitie niet veel meer zal in huis komen. Ook Leo Die- rickx raakte gekwetst. Veron dersteld wordt dat hij tegen Eendracht Sint-Gillis is niet stig gezind. Een paar keer ken- zondag zal gerekupereerd zijn. -A— de hij een vrije trap toe die er in feite geen was. Tweemaal Eendracht Sint-Gillis heeft zijn De beste resultaten in vierde provinciale werden afgelopen weekeinde behaald door Ju- ventus Schoonaarde en Sparta Appels. Beide ploegen rijfden een afgetekende zege binnen en moesten bovendien geen enkel doelpunt toestaan. Schoonaarde had het niet moeilijk om Rapide Lebbeke op afstand te houden. Het hoeft niet gezegd dat Johan Fruithof de meest opmerkelij ke voetballer was. Hij scoorde de drie Schoonaardse doelpun ten. Hij kende een eerste suk- ses halfweg de eerste helft. Kort na de hervatting door boorde hij een tweede keer het Lebbeekse doelvlak en op een kwartier van het einde trof hij voor de derde keer raak. Ju- ventus blijft dus in alle geval nog steeds in de running voor de titel. Eigenlijk zijn we Wichelen in onze hoofding vergeten. Ook deze ploeg was met vier doelpunten flink bij schot. Op het kwartier was het Eeck- houdt die met sukses aanlegde en op het halfuur volgde Ver- straeten zijn voorbeeld. In de tweede helft kregen de bezoe kers nog maar weinig in de pap te brokken. Van Poucke en Eeckhoudt velden het vonnis. Appels, met Willy Van Zan- de als centrale figuur, won op Lokerse met sprekende cijfers. Christiaens opende de stand al in de eerste helft. Na de koffie schoot Willy Van Zande met scherp terwijl Raes en doel man Van der Meersch het der de en vierde doelpunt voor hun rekening namen. Van Der Meersch scoorde uiteraard vanop de penaltystip, of wat dacht je anders. Oudegem geraakte op het veld van Red Star Opdorp niet verder dan een scoreloze pun- tendeling. Over deze match valt niet veel te vertellen, wat iedereen uit het resultaat al kon vermoeden. Racing Boon- wijk diende bij White Boys St.-Niklaas de duimen te leg gen. Rooms bracht de Sint- Gillissenaars al erg vroeg op achterstand en toen met nog zo'n tien minuten speeltijd voor de boeg Verlackt er 2-0 van maakte mochten de bezoe kers het metéén vergeten. De andere Sint-Gillisse vier- deprovincialer, daarmee be doelen we Lutterzele, moest eveneens op eigen veld het onderspit delven. Al na vijf minuten kwamen de bezoekers langs De Plukker aan de winst. De thuisploeg poogde die si tuatie recht te trekken, maar vond geen opening in de Moer- beekse defensie. Op een kwar tier van het einde verdubbelde De Plukker de cijfers. Voor Lutterzele zat er uiteindelijk niets meer in dan een eerred- dertje dat Van Hoeymissen op zo'n vier minuten van het ein de tegen het net prikte. Ex-KAVD'er Danny Praet bracht Doggen Erembodegem op voorsprong tegen Herder- sem. Hij was overigens de cen trale figuur en legde de basis voor het tweede doelpunt waarvan Troch de auteur werd. Net voor rust lukte Her- dersem de aansluitingstreffer. Na de hervatting bleef Doggen de situatie beheersen en ge raakte langs Geert Suys aan een derde doelpunt. (e.g.) DERDE PROVINCIALE Michiels in de voorbereiding een ruim aandeel had. Voor De RuyTe. Sombeke donk trok echter geeb profijt ROOD VOOR DRIE BEZOEKERS Sroplreden na t -l 'langë chter stormen en uitein- uit deze numerieke meerder- onderbreking. Tot nu toe OVERMERE - MASSEMEN 3-0 S'NaSn3e^"Sf=en Er is geknokt op het veld voetballen en waren de prijzen operatie. Vorig jaar was hij van SK Overmere. Niet alleen gedeeld. «>k al a,'geremd geworden, if allo »#.™.i «sn-irAn* Vracn* „iiniitn n®t* ^rH^n »o»«n om de punten. Een paar be- "We hebben een verdiende Willy maakt blijkbaar twee on- VIERDE PROVINCIALE LTnoJb£kkW/„rdevL'™d: zoekende spelers gingen op de zege behaald", aldus klublei- ge.ukkrge serzoenen mee. He, uit deze numerieke meerder heid. Haasdonk was in de bleef echter stormen en uitein delijk moest de Stekense af weer op vier minuten van het tweede helft opnieuw meer in einde opnieuw begeven bij een de aanval, maar toch was het poging van diezelfde Peleman. Van der Veeken die Baasrode Sombeke moet zondag naar op voorsprong bracht na 68 Gerda-H oogeinde 1-0. De supporters hebben de glimlach. Eksaarde heeft een punt verloren en Gerda komt dichter bij de titel (dw) bange ogenblikken voor de vuist en dat nam de "spelle'ider der Van Driessche. dced ,mii dan ook plezier dat vjAnflOT A A AT Tl TTflfTTJ A T af tegen Excelsior, een ploeg schop lajgs Bosman was vol- niet. Het gevolg ervan was dat "Na een paar doelkansen hl) HUUllOlAANlJ VUL lb AL die er8 nog „ie, helemaal gmusl doende om één p»n, ,e verove- a'"o" 7'" T^ bet Kallo dwong een 1-1 gelijkspel thuisploeg, maar een straf- onderdeel. Eigenaardig is wel Excelsior, dat Excelsior langs Deckmijn in is. In beide elftallen toonde ren. Haasdonk gaat nu naar ™ld w„c'd"\. 8"n",rd' uur op voorsprong gekomen van een dotlP""^"d h«; J e - - noacrnrin derde bezoekende voetballer langs Christiaens. Tijdens de voorts nog aan toevoegen aai uï'l™ Ba"r0dC had zrch intussen ook al op een eerste periode zijn we oven- we gehantopt aan de match paar overtredingen laten be- gens zelden of nooit bedreigd zijn begonnen. Klein was ge- trappen. Hij werd bedacht met geworden door de opponent, schorst en Sergeant had zich geel. Wie meende dat hij zou Na de kampwisseling was dat ?iek gemeld. We moesten dus geleerd zijn en zich tot de 90ste nog minder het geval. We had- hun vervanging voorzien, minuut ging kalm houden, had den het toen gemakkelijker in Niettemin behaalden we de het mis voor. De man in kwes- die zin dat de gasten het in die overwinning en blijven de lei- tie vergreep zich tijdens de periode met negen manschap- derspositie bekleden. Nu zon- tweede helft nog een paar keer pen moesten rooien. Op het da8 ondernemen we de ver en uiteindelijk kreeg de spel- uur zijn we langs Peter Rin- plaatsing naar Moorse!. Win- leider ook daar genoeg van. goot een tweede keer tot sco- n®n we daar oan komen we erg Hij verwees hem naar de ren gekomen en vijf minuten d'chl bij de titel en de pro kleedkamer. Op dat ogenblik later maakte Willy Baeyens de motie." was er nog zo'n drie minuten te zaak rond. Ik moet zeggen dat (e.c.) TK MELDERT - SK EREMBODEGEM 3-1 DERDE PROVINCIALE NIEUWERKERKEN - HELDERGEM 4-2 Heldergem nam een vlotte kon wat vrijer ademen en op start en toonde zich gedurende het uur leek alles in een defini- de eerste helft ook de gevaar- tieve plooi gelegd toen een DERDE PROVINCIALE lijkste en vooral meest kom- kombinatie Van der Biest- battieve ploeg. Op het randje Buyl door Sonck met het van het brutale soms streden hoofd werd afgerond. Helder- zij voor elke bal en ze scoor- gem dacht er anders over en den ook na ongeveer een binnen de minuut bracht het GREMBERGEN KIELDRECHT 0-0 kwartier langs De Schrijver, via De Schrijver de marge tot Nieuwerkerken stond meteen één doelpunt terug. Buyl voel- een tikkeltje aangeslagen en de dat zijn ploeg best een vier- drecht zou proberen om in voorzitter Herman Burghgra- feite zowat allemaal tegen. Er werd niet echt meer gekombi- neerd en van opwindende mo menten was geen sprake. Glo baal bekeken hadden we de wedstrijd moeten winnen. Het is voor ons echter zo moeilijk Dat het bedreigde Kiel- halen over te vertellen", zegt om "f1 hu.',s Punten te halen, p.r.ht 7f-iü nrnhnrnn nm in voorzitter Herman Rnrtthora- Waardoor lk Over de afloop Thor heeft op grootse wijze rechtstreeks konkurrent Erem bodegem teruggewezen. Die- rickx tilde vooral in de tweede helft zijn maats naar ongeken de hoogten al heeft Sportkring - dat moet gezegd - het ten minste aangedurfd om met open vizier te gaan strijden aan de Meldert-vijver. Het nam nooit zijn toevlucht tot laf voetbal, maar moest vooral voetbaltechnisch in Thor Ko kerij zijn meerdere erkennen. Na een lange studieronde noteerden we een eerste kans op de 17de minuut. Na een hoekschop van Erembodegem kopte Meert naast. Direkt daarna mocht Spaens aan de overkant ook een hoekschop geven maar uitblinker Cooman kopte over. Rond het halfuur viel de volgende valabele kans. Een loeier van SK-kapitein Cooman werd door De Leener in twee tijden gestopt. Drie minuten later tikte diezelfde De Leener een vrijschop van De Greve over. Erembodegem kreeg geleidelijk aan meer voet in het middenveld en drong Thor steeds meer terug. Het was dan ook vrij onver wacht dat Thor in deze faze van de wedstrijd op voor sprong klom. Na een misser in de bezoekende defensie kreeg Cooman de kans om uit te halen. Coppens kon eerst nog redden. Direkt daarna ging Si- moen er razendsnel vandoor en scoorde (1-0, 37'). Twee minuten later loste Van den Bossche een kanonschot. Cop pens duwde het leder in de voeten van Simoen, die echter overmikte. Tijdens de tweede helft werd het bezoekende SK bij wijlen van het kastje naar de muur gespeeld. Erembodegem wilde de gelijkmaker lukken maar botste op een subliem oranje-groenmiddenveld meesterlijk gedirigeerd door Dierickx, die in Wauters, Spaens en Van den Bossche uitstekende aflossingspunten vond. Everaert en vooral afloop had tijd nodig om die opdoffer de doelpunt kon gebruiken en Grembergen een punt te halen ve. "In de eerste helft werd er ™aar weinig verrast ben., te verwerken. Het beschikt maakte er dan ook werk van. lag in de lijn van de verwach- nog behoorlijk gevoetbald. We Y00r ons in 'eite het vet va" echter over een vlijmscherp Hij legde de eindcijfers vast tingen. De Waaslanders zijn in waren toen uitgesproken e s°cp, hoewel er ons toch wapen in de persoon van Buyl. palweg 10 minuten voor het hun opzet geslaagd. Nu is het meester van de situatie maar no8 VIJ' interessante matchen Weinigen kunnen zeggen drie- einde. Belangrijke overwin- wel zo dat ze op bepaalde hadden het moeilijk om de te w0 en 8taa?L zondag maal te scoren en daarbovenop ning voor Nieuwerkerken dat ogenblikken door het oog van bezoekende afweer te slopen. °P Waasmunster, nog een doelpunt aan te bren- de eventuele titelaspiraties de naald zijn gekropen. Grem- Als bedreigde ploeg begreep ik r,an knJ8en we Vrasene op gen binnen dezelfde wedstrijd, kleur bijzet. Vijf koplopers bergen was doorlopend de be- haar opvatting. We zijn in de E"0?oni verv0 8c"s naar x/IERDE PROVINCIALE Dit huzarenstukje lukte hij gi- binnen een ruimte van vier tere ploeg maar had vooral eerste helft een paar keer dicht Jlxcels,.or je reizen. Dat zijn steren. Net voor de rust werd punten. Het kan nog alle kan- tijdens de eerste helft pech in bij een doelpunt geweest. l°®va|hg ploegen die voor het hij foutief gestuit in de fatale ten uit in derde provinciale D. het besluiten. Dat was hoofd- Hadden we tot scoren kunnen behoud moeten knokken. Op piJpCjT yJWT)T VT,|)T Tip] NETTEN rechthoek en hij zette de elf- Dit weet men maar al te goed zakelijk het geval voor Chris komen dan had de match al- d® voorlaatste speeldag komt metertrap zelf om. Vroeg in de bij Nieuwerkerken. Buydts die zelfs nog eens het licht gekanteld en waren de ,r ^tekene op bezoek en de Cooman bleken een nachtmer rie voor de bezoekende de fensie. Toch bleef een tweede lo kaal doelpunt vrij lang uit. Kansen waren er nochtans ge noeg. De derde kans in de tweede helft was de goede. Spaens nam een vrijschop die klasrijk door Cooman in doel werd verlengd (2-0, 68'). Nog geen twee minuten later knal de Devis een vrijschop op de staander. Het terugbotsende leder werd door Everaert haar fijn voor doel gebracht, waar de kopslag van Cooman door Coppens kon gered worden. Halfweg de tweede helft be sloot De Greve aan de over kant té gehaast. Op elf minu ten voor het einde verdween de laatste spanning uit de wed strijd. De ingekomen De Bruck stuurde Cooman in de diepte. Deze lokte Coppens uit zijn kooi en lobde de bal loe pzuiver in het verlaten doel (3- 0). In de slotfaze kreeg Thor nog kansen via Van den Bos sche en Everaert. Coppens was paraat. Even voor inrukken beging Van den Steen hand- spel in de strafschopzone. Arijs zette de penalty om: 3-1. (p.v.c.) metertrap zelf om. Vroeg tweede helft stond hij alweer paraat om nummer twee bin nen te duwen. Nieuwerkerken Buydts die zelfs nog eens het (l.d.t.) doelhout op zijn weg vond. "De match is niet van die om uit hun schelp te komen, aard geweest om er sterke ver- Na de hervatting viel het in gekanteld „u ncUwU bezoekers verplicht geweest *cek daarna. ondernemen we BURST - WOUBRECHTEGEM 6-1 DERDE PROVINCIALE redding. ERPE - BAMBRUGGE 2-4 de verplaatsing naar Kallo. Een ploeg die op dit ogenblik nog altijd in de running is. We kunnen in deze vijf laatste we ken nog een beetje voor scherprechter spelen. Voor on- Bij de run hielden beide „elf val, er niets meer te ploegen elkaar op he, score- 0m echK ,ilelka„di. tering moeten komen." (e.g.) bortl in evenwicht Barnbrugge daaue zij„ hebbe„ we aa„ hui; nam de le,d,ng na een kwartier te v„, i„Kn veI,orcn Daar. via Eeckhout maar Geert Car- in zal Vo|Kend seizoen een ken- Ecn loodzware opdracht kampioenschap is zeker geen voetbal geen logica en Bam- don herstelde het evenwicht ,„^„0 nw.t*n heeft Barnbrugge tot een schit- klusje. Logischerwijze houd je brugge hield aan deze partij halfweg de eerste helft. Bam- terend einde gebracht. Uitspe- de wiskundige kansen op suk- een morele opkikker over die brugge leek in een begenadig- luiter, na vier vijfden van het ses dan beperkt. Gelukkig is wel zal passen in de operatie- de afwerkersdag want bij de eerste gelegenheid in de twee- ■■■■nr; de was weer Chris Gabriels meldde zich aan voor dit doelpunt (1-2). Erpe dus met man en macht in de aanval. Barnbrugge kraakte, H maar begaf niet. Alhoewel in de 68ste minuut Smet de ver- diende gelijkmaker lukte. En nu naar de zege, dacht het thuispubliek! Zo dacht Van Geert er echter niet over en scoorde 2-3 op een kwartier voor inrukken. Koen Bambust nam alle twijfels rond de zege even later weg en nette num mer vier. Na de nipte nederlaag vorige week bij titelkonkurrent Ede kon Burst zich absoluut geen tweede nederlaag permitteren tegen het bescheiden Wou- brechtegem. Dat de bezoekers furieus zouden starten had men echter niet in het achter hoofd. Burst kraakte in zijn voegen in het eerste kwartier, maar alras bleek dat de bezoe kers dit tempo niet lang kon den volhouden. Een verre vrij schop van good old Frans De Bruyne raakte in een pak van spelers verstrikt tot uiteinde lijk Dirk De Coensel prompt afrondde. De thuisploeg leidde en leek een hele last van de schouders te hebben. De rcf echter kende de bezoekers in de veertigste minuut een straf- Een streep door de thuisrekening en on- verhoopte vreugde be- zoekende kamp. De boei is gegrepen, nu nog aan wal te geraken. Dat nog Gmfa - Hoogeind, 1-0. Een onstuitbare Luc Gorrebeeck stormt door de bezoekende Barnbrugge Hoogeinde Aan weerszijden was de inzet totaal, maar Gerda deed een goede schop toe na al dan niet vrijwil lig handspel. Johan Lievens liet zich niet gelegen aan de hele diskussie en skoorde. Rust dus met 1-1, dacht elke waarnemer, maar Patrick Goossens bracht zijn ploeg, psychologisch zeer gepast, nog voor de rust weer op voor sprong: 2-1. Burst zat in de lift. Op het uur scoorde Frank Vagenende het geruststellende derde doel punt. Burst had de partij voor goed in handen en het deed goed Frans De Schutter, na maanden afwezigheid wegens blessure, terug- in het veld te zien. Hij verving middenvelder Johan Van Aerde. Stoere Frans wilde zijn rentrée niet missen en bracht de twee vol gende doelpunten keurig aan, afgewerkt door Patrick Goossens (4-1) en Frank Vage nende (5-1). Een minuut voor tijd plaat ste Gert De Clercq het orgel punt met een zesde thuisdoel- punt. Ruime zege en tevreden blauw-zwarte spelers en aan hang. De tevredenheid kwam zelfs in het kwadraat toen be kend werd dat leider Ede bij Hillegem de boot was inge gaan. Burst weer in de leiders zetel dus! verdediging (dw) (L.D.T.) zaak (dw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 20