P G H.K. WAASMUNSTER KAMPIOEN TEGEN H.C. HERSTAL MOET HET KUNNEN.. HANDBALKALENDER TOCH EEN OVERWINNING AJAX LEBBEKE AAN DE LEIDING! Van Nuffel out na drie minuten LOOM DERBY ROBUCO BEGEEFT THUISPLOEG STERKER DE BEKRONING NADERT GOEDE PRESTATIE De Voorpost - 27.3.1987 - 21 HANDBAL PROVINCIAAL Heren 1' nationale zat. 28/3 te 17u45: H.C. Herstal - Avanti Buggenhout 2' nationale zat. 28/3 te 20u30: E.V. Aalst - Jemeppe 3' afdeling zat. 28/3 te 20ul5: Ajax Lebbeke - Ol. Heusden 4' afdeling zat. 28/3 te 17u30: Izegem - H.B.C. Dendermonde zat. 78/3 tc lyu45: Robuco Buggenhout - H.C. Lokeren Provinciaal - Reeks A zond. 29/3 te 19u30: Temse - Evergem zond. 29/3 te 15ul5: Denderbelle - Eeklo zat. 28/3 te 17ul0: Merchtem - Waasmunster Reeks B zat. 28/3 te 16u30: D B. Zwijnaarde 2 - Berlare zat. 28/3 te 21u00: Robuco Buggenhout 2 - Lokeren 2 Dames zond. 29/3 te 15u00: Neerpelt - Nopri Av. Lebbeke 2' afdeling zat. 28/3 te 18ul5: Robuco Buggenhout - Heusden zond. 29/3 te 18u45: Mylène Gent - Nopri Av. Lebbeke 2 zat. 28/3 te 18u00: E.V. Aalst - In. Hasselt 2 3' afdeling zat. 28/3 te 16u45: R B. Dendermonde - Lokeren zond. 29/3 te 16u00: Wevelgem - Squadra Femina Lebbeke Jeugd - jongens Miniemen zat. 28/3 te 15u45: Ajax Lebbeke - Lokeren zond. 29/3 te 15u00: Gent - Waasmunster Kadetten zat. 28/3 te 16u45: Ajax Lebbeke - Dendermonde zat. 28/3 te 13u00: Avanti Lebbeke - Zwijnaarde zond. 29/3 te 14u00: Gent - Waasmunster. EVA. H.K. Waasmunster - Brabo Denderbelle: 31-19 Zoals mocht verwacht worden is H.K. Waasmunster zaterdag kampioen geworden dankzij een ruime zege tegen Brabo Denderbelle, samen met Zwijnaarde de enige ploeg die, theoretisch, de Waaslanders kon bedreigen. Theoretisch schrijven wij want zaterdag bleek opnieuw dat dit Waasmunster met kop en schouders de tegenstan der domineerde en dit zowat gedurende gans het seizoen. Het werd daar ook één groot feest zaterdag in Waas munster. Nadat eerst de miniemen en de thuisploeg. Na een kwartier kadetten de titel hadden be- kwam E. De Vlieger van de haald na overwinningen tegen bank en plots schakelde Waas- Zwijnaarde, maakten de se- munster over r r een hogere nioren er, vooral in de tweede versnelling. H. Borgers werd helft, een echte triomfdag van. nu regelmatig in betere om- Meteen lijkt Waasmunster op standigheden vrijgespeeld en weg om een toonaangevende zou met 11 treffers de sterkste rol te gaan vervullen in het Waasmunsterse afwerker wor- Vlaamse handbal, maar hierop den. Met drie opeenvolgende komen wij terug een van de komende weken. treffers zorgde hij dan voor 8-4 maar onder impuls van Hen- In aanwezigheid van een groot drickx kon Brabo toch nog aantal supporters begon Waas- aansluiten (10-8) 7' voor de munster eerder aarzelend aan rust. Toch zou H.K.W. nog de wedstrijd. Brabo, gestart gaan rusten met een ruime 15- met M. Hendrickx in de basis- 9 voorsprong via treffers van opstelling, leidde met 2-3 na 6' Borgers en ex-Brabo speler en enkel W. Leunis zorgde J.P. Verheyen. voor echt doelgevaar bij de In de tweede helft maakte Waasmunster er dan een de monstratie van. De Vlieger zorgde onmiddel lijk voor 16-9 en het werd 22- 12 via Borgers en Leunis na 40' spelen. D. Van Goethem bleef echter hemel en aarde verzet ten om Brabo opnieuw in de wedstrijd te brengen, wat hem ook gedeeltelijk lukte want 10' voor het einde had H.K.W. zijn voorsprong nauwelijks vergroot. De thuisploeg bleef echter het wedstrijdgebeuren beheersen en tijdens de laatste 10' kreeg R. Gijssels, de kapi tein die reeds voor het seizoen uitviel met een ernstige knie kwetsuur, de gelegenheid om zijn wederoptreden te bekro nen met drie treffers. Meteen beëindigt Waasmunster de kompetitie met zes punten voorsprong op Zwijnaarde en 7 punten op Brabo. Van over wicht gesproken... H.K. Waasmunster: D'Hanis, De Graeve, P. Verdurmen 2, D'Hooghe, Du Tré, De Vlie ger 4, Gijssels 3, Leunis 5, Borgers 11, Van Mele 1, Ver heyen 3, Van Damme 2. Handbal. Net kampioen (gb) de miniemen en kadetten werd de senioresploeg van Waasmunster In. Hasselt 18 Avanti Buggenhout 13 Na het te verwachten verlies in Hasselt wordt zaterdag wellicht beslist of Avanti zyn behoud in eerste nationale kan veilig stellen. De Buggenhoutenaars doen de verplaat sing naar H.C. Herstal en aan de hand van de degelyke prestatie in Hasselt mag verondersteld worden dat min stens één puntje kan geoogst worden. Dat ene puntje heeft Avanti dringend nodig want Eupen bl(jft, met nog twee wedstrijden te spelen, bengelen op twee punten van de Buggenhoutenaars. Maken zij volgende speeldag, op Sasja, geen kans op punten- oogst, de laatste kompetitie wedstrijd in Houthalen kan Eupen de punten pakken. Aangezien Avanti op de laat ste speeldag Olse Merksem ontvangt is men. terecht, van oordeel in Avanti-kringen dat het het best in Herstal ge beurt... Er doen zelfs geruchten de ronde dat D. Verhofstadt nog 2* NATIONALE eens de pantoffels zou aantrek ken in Herstal, maar wellicht worden hier de wensen voor werkelijkheid gehouden. In ie-, der geval in Hasselt liet Avanti' een goede indruk. Er was wel iswaar weer een schitterende doelman Vinck nodig om het, o zo moeilijk scorend Avanti in de wedstrijd te houden maar gedurende driekwart wedstrijd kon Buggenhout toch de illusie behouden dat er puntenwinst inzat. Een goed sluitende de fensie had er in de eerste helft voor gezorgd dat na 22' de score steeds in evenwicht was (4-4) en Van Ransbeeck en Jaichi hielden de score op 7-6 een paar minuten voor de rust. Toch kon Hasselt, via een 7-m worp, nog gaan rusten met 8-6. Ook in de tweede helft bleef de Avanti verdediging, met een schitterende Vinck in het doel, goed stand houden en met de sporadische doelpunten van J. Van Onsem en L. Van Mol werd het 12-9 na 46'. Als kort daarna Hasselt drie opeenvolgende treffers lukte brak echter de weerstand bij Avanti. Van die korstondige malaise in de Avanti rangen iqaakte Hasselt gebruik om tot 18-10 voorsprong te nemen. Drie late doelpunten van res- pektievelijk Van Mol, P. De Smedt en Jaichi konden geen aarde meer aan de Avanti-dijk brengen. Avanti Buggenhout: Vinck, Van Hove, Jaichi 3, El Hafï, P. De Smedt 1, A. Maes 1, L. Van Mol 3, J. De Pauw, B. Van Ransbeeck 3, J. Van On sem 2, Agneessens, Brouil- lard. Reserven: In. Hasselt - Avanti Buggenhout: 20 - 12 Tegen een sterk Hasselt kon Avanti enkel trachten de scha de te beperken. Enkele malen leek het te zullen lukken (4-3 na 8') maar aan da rust leidde de thuisploeg toch met 12-6. In het begin van de tweede helft kon Lebbeke terug naderen (12-10) maar via 15-11 na 40' werd het toch nog 20-12. Avanti Buggenhout: C. Vinck, W. Van Hove, W. Van Lan- genhove 1, St. Vlassenroot 1, K. Verhofstadt 4, De Hauwe- 1* NATIONALE re, Moonen 1, De Pauw, Brouillard 2, Agneessens 3. Brabo Denderbelle: Uytter- sprot, Tamineau, Van der Po ten, Van Goethem 5, Thollen- beek, F. Goeman, R. De Smedt 1, Hendrickx 6, Van Keer 5, Y. Goeman 2. Uitslagen provinciaal Heren Reeks A Waasmunster - Brabo Dender belle 31-19 Evergem - Woluwé 18-19 Eeklo - Merchtem 23-13 D.B. Zwijnaarde - At. Tem se 27- 7 Reeks B Ajax Lebbeke 2 - Groot Bij gaarden 2 35-10 D.B. Zwijnaarde 2 - Robuco Buggenhout 2 21-23 Berlare - Lokeren 2 18-19 D.B. Zwijnaarde 2 - Robuco Buggenhout 2: 21-23 Buggenhout, met Coppens in het doel en Van Moer als veld- speler, heeft tot het laatste kwartier moeten wachten vooraleer het de thuisploeg de finitief kon in de wurggreep nemen. In de eerste helft was het Zwijnaarde dat het wed strijdbeeld beheerste en De Proft en C* bleef bestendig op achtervolgen aangewezen. Via 7-4 na 14' leidde de thuisploeg met 12-10 aan de rust. Ook in het eerste kwartier van de tweede helft bleef Robuco op veel tegenstand stuiten maar als het in een tijdspanne van amper 5' van 17-16 naar 17-22 ging 8' voor het einde, was het pleit beslecht. Ajax Lebbeke 2 - Groot- Bijgaarden 2: 35-10 Tegen het logge Groot-Bij gaarden 2 maakte het scholie renteam van Ajax Lebbeke er een eenrichtingswedstrijd van. Enkel tijdens het eerste kwar tier konden de bezoekers het tempo enigszins aan (9-4). Aan de rust leidde Lebbeke al met 17-7 en via 25-9 na 45' werd Groot-Bijgaarden verder afge slacht. Het werd uiteindelijk 35-10 na een wedstrijd die er eigenlijk geen was. Ajax Lebbeke 2: K. Van Ros- sem, R. Joos 4, Cooreman 5, Van der Jeught 4, De Bussche- re 2, K. Moens 6, Bosman 9, Cleymans 2, Crombé 1 en Til- ley 2. EVA. Ondanks de overwinning bleek coach Poppe niet zo erg tevre den toen wij hem aan de tele foon kregen: «De spelers toon den wel veel inzet, individueel waren de prestaties dan ook «af» maar in ploegverband was het een mager beestje. Robuco liet zich verleiden het holder- de-bolder handbal van de be zoekers mee te spelen en dit is nu juist niet het type spel waar in Robuco «uitblinkt». Ook is het jammer dat slechts één enkele scheidsrechter kwam opdagen, die man kon de wed strijd op zijn eentje niet aan waardoor onze spelers ook van het wedstrijdgebeuren werden afgeleid». In elk geval Buggen hout blijft in de running voor de derde plaats en zaterdag wil men leider H.C. Lokeren eens echt het vuur aan de schenen leggen. In de eerste helft was de afwerking bij Buggenhout Robuco Buggenhout 24 Menen 22 zeker niet denderend. Dit ver klaart meteen waarom Menen zo lang in de wedstrijd kon blijven. Na 4' leidden de be zoekers zelfs met 2-3 en via 7-5 na 20' stond er aan de rust een magere 10-10 score op het sco rebord. Ook in het eerste kwartier van de tweede helft werd het geen sinecure voor Robuco. De bezoekers bleven aanklampen (16-15) maar dan kon de Buggenhoutse coach zijn ploeg even motiveren en met snelle tegenaanvallen werd dan toch een definitieve kloof geslagen. Het werd 21-16 en ondanks de wedstrijd toen terug verviel in een holder-de- bolder gedoe kwam de Robu- co-overwinning niet meer in het Gedrang. Robuco Buggenhout: Man- naert, Coppens, Vereecken 3, De Smedt 3, Trienpont 7, Moyersoons, Vos 2, De Vuyst 6, Van Damme 3, Verhelen, P. De Swaef, Merckx. EVA 3* afdeling Ajax Lebbeke H.K. Duffel 30 19 E.V. Aalst Flémalle Voor E.V. Aalst zit de kompe titie erop. De ploeg van trainer S. Buclens deed het lang niet slecht. Met een beperkt spe- lerspotentieel draaide het lang mee in de eerste helft van de rangschikking, daarna ging het iets minder vlot maar van de gradatiegevaar is er nooit spra ke geweest. Wel wil Aalst zich nog eens opmaken voor de finale van de Oost-Vlaamse Beker maar in de kompetitie is voor hen alle spankracht weg. Niet dat zij de resterende wed strijden zomaar willen prijsge ven want dit bleek ook tegen Flémalle. De Walen bleken echter een ietsje te sterk en vooral «kanonnier» Van Bouckhoutte bracht Eendracht regelmatig in de problemen. Wellicht had Aalst nog de pun ten kunnen thuishouden maar het gekwetst uitvallen, reeds na 3' wedstrijd, van E. Van Nuffel, hypothekeerde zwaar hun kansen. Toch hield Aalst lange tijd stand. Via 5-5 raakte Flémalle 5-7 voor na 18' maar net voor de rust moest Aalst weer gas terug nemen wat Flé malle toeliet met een komfor- tabele 9-14 stand de kleedka mer te gaan opzoeken. De ach terstand kon een moedig Aalst nooit meer ophalen tijdens de tweede helft. Wel naderde de thuisploeg nog een paar maal tot op twee doelpunten (11-13 en 18-20) maar als daarna en kele kansen gemist werden konden de bezoekers opnieuw de voorsprong opdrijven. Aalst strandde op 4 doelpun ten na een aantrekkelijke par tij handbal. E.V. Aalst: Moens, E. Van Malderen, M. Bayens 2, Van Nuffel, De Ke- telbutter 2, R. Bayens 2, B. Arijs 2, G. Van Malderen 2, Van Herreweghe 1, Stcemans 1, Van der Borght 11. Reserven: E.V. Aalst - Flémalle: 15 - 18 Leider Flémalle kreeg het be paald niet gemakkelijk tegen een strijdlustige thuisploeg. Vooral in de eerste helft pak ten de thuisspelers sterk uit, wat resulteerde in een 9-7 rust stand. Tien minuten in de tweede helft slaagde Flémalle er dan in gelijk te stellen (14- 14) waarna Eendracht defini tief moest afhaken. E.V. Aalst: E. Van Malderen, L. Moens, J. Van Malderen 5, R. Arijs 3, G. Corthals 3, De Ketelbutter 2, De Doncker 1, Verbestel, Meert. H.C. Lokeren H.B.C. Dendermonde Met nog twee wedstrijden te spelen is Ajax Lebbeke alleen leider geworden in 3C afdeling. Medeleider Tongeren verloor op Stenor Wilrijk maar toch is er nog niets beslist betreffende de titel, ook niet betreffende de promotie. De drie eerst ge rangschikte ploegen promove ren en de vierde ploeg speelt een testwedstrijd. De rang schikking ziet er nu uit als volgt: 1. Ajax 34, 2. Heusden 32, 3. Tongeren 32, 4. Stenor 30. De thriller gaat wel naar zijn hoogtepunt want naast Ajax-Heusden van volgende zaterdag volgt ook nog Heus den - Tongeren een week later zodat het best kan dat de be slissing slechts valt op de laat ste speeldag. In elk geval staat Ajax er nu schitterend voor en mits een zege tegen Heusden kan zaterdag de promotie een zekerheid worden. Het wordt dus enorm belangrijk voor Ajax dat er zaterdag gewon nen wordt want in het tegen overgestelde geval is het zelfs mogelijk dat de vier ploegen de kompetitie beëindigen met elk 34 punten! Tegen het zwakke Duffel kwam de Leb- beekse zege natuurlijk niet in het gedrang. Het werd welis waar geen grootse wedstrijd voor de Lebbekenaars, de mo tivatie was zwak en verdedi gend eiste dit gebrek aan wed strijdconcentratie uiteraard zijn tol. Meteen een verklaring voor de 19 toegestane doel punten al dient hier onmiddel lijk aan toegevoegd dat coach De Vlieger ruim speelgelegen- heid gaf aan zijn volledige spe lersgroep. Aanvallend ging het vlotter maar soms wou Ajax het duidelijk te «mooi» gaan doen wat resulteerde in open kansen die niet gegrepen wer den omdat het de bedoeling was een bepaalde speler «vrij» te krijgen. Over de wedstrijd zelf kunnen wij dus bepaald kort zijn. Onder impuls van Luypaert en De Man domi neerde Ajax tijdens de eerste helft zodat via 7-3 na 12' een 11-8 na 25' de rust bereikt werd met een 13-9 score. De fensief was het dus geen mee valler geworden voor de Leb bekenaars. In de tweede helft zorgden Coppens en De Rid der voor 18-11 na 40' en Ajax werd niet meer bedreigd. In tegendeel, naar het wedstrijd einde toe zorgde de thuisploeg nog voor een «dertiger». Voor Ajax scoorden: De Proft (0 2), Christiaens (1 1), Luy paert (5 2), De Ridder (1 7), Van Biesen (0 11. De Man (3 1), Coppens (0 2), De Batselier (1 0), Vlassen- root (1 0). Reserven: Ajax Lebbeke - H.K. Duffel: 27-9 Duffel kon enkel in de eerste helft enig weerwerk bieden aan een sterker Ajax, Via 3 - 2 na 10' ging het toch naar 15-6 aan de rust. In de tweede helft werd het een volledige één- richtingswedstrijd waarin de bezoekers nog amper driemaal scoorden. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Vermeiren, Vercam- men 5, Crombé, Van Biesen 1, Van Der Straeten 1, Bosteels 2, Vlassenroot 3, Cooreman 5, Moens 4, Van Der Jeught 2, Cristiaens 3. EVA Voor leider Lokeren was het en bij H.B.C. beschikte men maar in het gedrang te bren- duidelijk voldoende dat de "iet over de klasse om de gen. Meteen waren de toe twee punten gewonnen werden Waaslandse overwinning ook schouwers getuige van een MAROBE Handbal. HBC Lokeren-Dendermonde 20-16. Dankzij een goede opstelling kon de bezoekende verdediging de schade nog beperken (polo) Mwy ram Handbal. De ploeg van HBC Dendermonde (polo) loom derby ook nog in de hand gewerkt door de olnbeschik- baarheid van L. Van Cauwen- berghe bij de thuisploeg en van R. Asaert bij de bezoekers. Ondanks Dendermonde wel trachtte het de thuisploeg moeilijk te maken was het en kel het duo Van Renterghem- Krogstrup dat voor enig vala bel weerwerk kon zorgen. Bij Lokeren trad enkel het snelle duo Versele - Van Hille op de voorgrond zodat het wellicht juist is dat de thuisploeg stoom afliet na de euforie tegen Ize gem en juist tegen de geburen zijn zwakste wedstrijd van de terugronde speelde. Nadat Verguit de openingstreffer luk te voor de Waaslanders lukte ook Sanders zijn enige treffer uit de wedstrijd en na een kwartier leidde Lokeren met 6- 4. Krogstrup kon - ondanks zijn gebrek aan fysiek - de bezoekers in de wedstrijd hou den (6-5) maar Van Hille en Versele slaagden er toch in met snelle uitvallen een soms schitterende Van Renterghem kansloos te laten. Zo werd het 11-7 aan de rust en het was duidelijk dat Dendermonde zelfs een loom spelend Loke ren niet kon gaan bedreigen. Krogstrup zorgde nog eenmaal voor een opflakkering bij de bezoekers (12-9 na 40') maar ondanks Lokeren ook niet kon scoren als het met 4 tegen 6 op het terrein stond, moest Van Renterghem naar het wed strijdeinde toe eveneens inbin den. Langs Van Hille werd het 18-10 8' voor het einde en de 20-13 einduitslag zegt voldoen de over het wedstrijdeinde. Lokeren: Van Vaerenbergh, D'Hanis, Lenaerts 1, Versele 7, Bocklandt 1, Verguit 1, Rombout 2, Van Hille 6, De Brouwer 2, Van Driessche, Van Den Bcrghe. Dendermonde: Van Renter ghem, Impens 1, De Smedt 1, Krogstrup 9, Sanders 1, Bou- teille 1, De Swaef, Goossens. DAMESHANDBAL 3' afdeling Robuco Buggenhout - Haachtse: 7-14 Robuco Buggenhout, samen met Zicho, Daza en Kortrijk, nog volop in het degradatiede bat gewikkeld, heeft lange tijd moedig weerstand geboden aan het sterkere Haacht. Het laatste kwartier was er echter teveel aan voor de thuisploeg die het tempo niet meer mees ter kon en uiteindelijk nog in een ruime 7-14 nederlaag dien de te berusten. Nochtans was men naast de ploeg ervan over tuigd dat er meer in zat maar de Buggenhoutse dames zou den er te weinig zelf in geloofd hebben, in elk geval, de inzet was duidelijk kleiner dan een week vroeger tegen Daza. Ro buco was nochtans voortreffe lijk aan de wedstrijd begon nen. Nadat Guns de openings treffer had gelukt bleef het 2-2 na een kwartier en 5' voor de rust telde Haacht amper één doelpunt voorsprong (4-5). Met een 5-7 ruststand was er zeker nog niets verloren voor Robuco. Tijdens het eerste kwartier van de tweede helft bleef Buggenhout in het spoor van het vierde gerangschikte Haachtse. Via 6-8 werd het laatste kwartier ingegaan met een 7-10 stand. Toen viel het echter totaal stil bij de thuis ploeg die geen enkele treffer meer lukte terwijl Haacht nog viermaal scoorde. Robuco Buggenhout: Janssens, Sprayt, Bleyaert 2, I. Caluwaerts 2, L. Caluwaerts 1, Guns 1, Bue- lens, Van de Velde, Ver tongen. EVA. E.V. Aalst- Nopri Av. Lebbeke 2: 20-14 Net zoals de vooruitzichten waren bleek E.V. Aalst een te sterke tegenstander voor Nopri 2 dat het zaterdagavond ook nog zonder één wissel speelster moest doen. Toch kon Lebbeke tijdens de eerste helft gelijke tred houden voor al onder impuls van een effi ciënt afwerkende Weckx die met 7 treffers voor 50% borg stond voor de Lebbeekse doel punten. Maar ook bij Aalst leverde C. Simal een uitste kende prestatie af en zij nam 10 van de 20 Aalsterse treffers voor haar rekening. Het was diezelfde C. Simal die met vier treffers tijdens het eerste kwartier Eendracht met 6-2 aan de leiding bracht. Lebbeke sloeg echter verrassend sterk terug met nu vier treffers van Weckx zodat het scorebord 8-6 aanwees na 20'. Met een 10-7 ruststand had Aalst het moei lijker gekregen dan kon ver wacht worden. Maar in de tweede helft diende Lebbeke dan onmiddellijk af te haken. Een vlot scorend Aalst maakte er tijdens de twaalf eerste mi nuten 15-8 van en meteen was het verdikt gevallen. De thuis ploeg liet daarna meer speelge- legenheid aan de voltallige spelersgroep en hiervan kon een weliswaar moedig Lebbe ke gebruik maken om opnieuw het spelbeeld in evenwicht te brengen. Aalst: De Backer, C. Simal 10, Bascour 3, De Croock 2, Van Malderen 1, Schockaert, Cl. Simal 2, Buyle 2, Herman, De Troch, Bomon, Laureys. Lokeren - Squadra Lebbeke: 9-22 Met nog twee wedstrijden voor de boeg telt Squadra steeds twee punten voorsprong op achtervolger Dendermonde, zodat de titel meer en meer in het gezichtsveld komt. Niet temin wil Squadra het vel van de beer niet verkopen voor hij geschoten is want op de laatste kompetitiedag volgt nog de wedstrijd Squadra-Dender- monde en wellicht valt dan het definitieve verdikt. In elk ge val, Squadra is volop bezig de basis van de club breder te maken door o.a. jonge speel sters uit Lebbeke te sensibilise ren voor de handbalsport, via eigen promotiebanden maar ook via de Lentespelen waar door de ploeg van W. Van Hove 450 500 scholieren be reikt. Maar nu terug naar de wedstrijd. Ondanks Squadra geen beroep kon doen op het trio Roels-Guns en Van den Broeck, kon Lokeren de lei ders nooit bedreigen. Enkel gedurende de 10 eerste minu ten kon de thuisploeg aan klampen (3-5) maar aan de rast leidde Lebbeke reeds met 4-15. In de tweede helft gaf coach J. Van Hout ruim speelgelegen- heid aan zijn jeugdige wissel speelsters maar toch werd het nog 7-20 een kwartier voor het einde. Tijdens de laatste 15' vergenoegde Squadra er zich mee de op training aangeleer de automatismen in wedstrijd situaties uit te proberen. Squa dra Femina Lebbeke: Van Cauwenberghe, Moonen, Luy paert 4, De Meersman 9, Step- pé 4, Van Hove, Heuvinck 1, Bosteels 3, Cooreman 1 In. Hasselt - Lebbeke: 19-12 Nopri Lebbeke bracht het er bijzonder goed vanaf in de zaal van het dit seizoen oppermach tige In. Hasselt. Vooral in de eerste helft deed Lebbeke meer dan van hen verwacht kon worden maar in die perio de was Dame Fortuna hen niet goed gezind zoniet had Hasselt lang niet met 8-4 geleid na de eerste 30'. Maar ook in de tweede helft hield Lebbeke bijzonder goed stand. Mede dankzij een uitstekende pres tatie van goalie Van Langen- hove en een opportune Van Damme, naderde Nopri zelfs tot 10-9 na 43'. Op dat ogen blik dacht men met enige spijt terug aan de eerste helft waar in zowat alles was tegengesla- gen. Met een tikkeltje minder tegenslag in de afwerking kon Nopri op dat ogenblik aan de leiding hebben gestaan. Mis schien werd Lebbeke toen wel wat overmoedig, men wou het spelbeeld gaan forceren en zoals het dan steeds gebeurt, men kreeg het deksel op de neus. Via zeer snelle uitvallen was het nu Hasselt dat van elk balbezit gebruik maakte om te gaan scoren en ondanks Van Langenhove zich bleef teweer- stqjlen als een duivel in een wijwatervat en Van Damme in aanval goede dingen lukte, kon Hasselt nu stelselmatig de voorsprong opdrijven. Lebbe ke, zonder de gekwetste A. Maes, moest uiteindelijk in binden met een 19-12 neder laag na een wedstrijd die toch voor heel wat spankracht had gezorgd. Nopri Lebbeke: Van Langen hove, Bleyaert 1, Van Damme 3, Brixhe 3, Lissens 2, Biese- mans 2, Segers 1, Callens, Hermans, De Rijcke, Van den Meersch.

De Voorpost | 1987 | | pagina 21