V.K. AALST IS KAMPIOEN DRIEVELDEN BOLT HET AF LEIDER KNIELT VOOR MODERNALEBBEKE SCHITTERENDE WEDSTRIJD, PRACHTIGE WINNAAR DE BESTEN WONNEN ONDANKS EEN GOEDE GERDY DE KIMPE SNUFFEL OPNIEUW CO-LEIDER PROBLEEMLOOS 24 - 27.3.1987 - De Voorpost DAMESVOLLEYBAL VOLLEYBALOVERZICHT DAMES Volleybal. Katrien Stilten leverde voortreffelijk werk tegen leider Michelbeke. Zij is vooral knap in de lage verdediging (a) Tweede provinciale MODERNA-MICHELBEKE 3-2 Voor het bezoek van leider Michelbeke was de Lebbeekse sporthal eivol gelopen. De speelsters hadden blijkbaar hun vrienden en kennissen verwittigd dat er wat te beleven was. Iedereen herinnerde zich nog de heenwedstrijd die een echte corrida was. Moderna wilde zich nu revanche ren. Nog nooit zagen we de ploeg meer gemotiveerd op het terrein staan. V.C. TEMSE 3 HOUTHALEN 1 (14-16, 15-9, 15-6, 15-13) Temse wilde winnen om zich alleszins op de vijfde plaats in de rangschikking te kunnen handhaven. Deze plaats laat alle mogelijkheden open, wan neer Ibis Kortrijk dezelfde sanktie als Torhout zou oplo pen. Een tweede geval Grözer maar nu bij de dames. De thuisploeg kende een goed be gin, maar zakte in de eindfase van de eerste set even terug zodat Houthalen de eerste set kon inpikken. Vanaf de twee de set zagen we een goed spe lende thuisploeg, die weinig of geen problemen kende. De gastvrouwen speelden op een degelijk peil, met Van De Vel de en Keyaerts als de betere speelsters. Enkel in de laatste set moesten de Wase dames het onderste uit de kan halen om het matchpunt te scoren. Tweede landelijke ASTERIX KIELDRECHT 3 ST.-AMANDSBERG 0 (15-9, 15-8, 15-13) De bezoeksters konden enkel in de beginfase van de eerste set gelijke tred houden. Eens de Asterixmeisjes warm ge draaid, stond er geen maat meer op de Wase aanvalsma- chine. De Poolse Boniewska teisterde het bezoekende blok in de tweede set en de weer stand van de gasten brokkelde zienderogen af. Tijdens de derde set werden er enkele wisselspeelsters tussen de lij nen gebracht, waardoor St.- Amandsberg enkele tegenpun- ten kon scoren. Het werd des ondanks een vlotte en verdien de zege voor de grensploeg. JUVENES ZELE 0 TORNHOUT 3 (8-15, 10-15, 6-15) Zele, nochtans aardig op dreef tijdens de laatste wedstrijden, diende nu te buigen voor de overmacht van de Westvlamin gen. Zelfs een 10-5 voorsprong in de tweede set was onvol doende om de wedstrijd te doen kantelen. In de eerste en derde set kwamen de Juvenes- speelsters weinig aan de bak. Derde provinciale NAZARET 0 V.K. AALST 3 De Aalsterse meisjes hebben op twee wedstrijden van het einde van deze kompetitie de definitieve zekerheid van de kampioenstitel verworven. Voor het tweede opeenvolgen de jaar promoveren de V.K.- dames. Het bestuur wil voor de damesploeg eveneens ver sterking aantrekken om zo Ta- nia Van Den Vondel in eigen rangen te kunnen houden. Aalst heeft een ernstige kon- kurrent want Pardaf Kruibeke wil alleszins Tania naar het Waasland transfereren. KANGOEROES AALST 0 GERAARDSBERGEN 3 (8-15, 3-15, 6-15) De dames- van Kangoeroes Aalst waren duidelijk te zwak voor de bezoekende ploeg. El ke set startte Geraardsbergen het best en het bleef aan de leiding. Geen enkele set kon Kangoeroes aanklampen of te rugslaan. Laat staan uitlopen. Het was een zwak Kangoe roes, een ploeg zonder strijd lust, zonder inzet deze maal. In de eerste set toonde Kan goeroes het meeste van zijn kunnen en de set kon afgeslo ten worden met 8-15 cijfers. De tweede set, ook de zwak ste, waarin de tegenstand van de thuisploeg al veel minder was: 3-15. Het was alsof Kan goeroes niet op het plein stond. De punten van Kangoe roes werden dan nog gemaakt door de tegenpartij. Tijdens de derde set, ook de laatste, kon men een beetje meer inzet bij Aalst bemerken, maar slechts nadat de Kangoeroes-speel sters met 1-13 achterstonden. Aalst kon nog terugkomen tot 6-13, maar Geraardsbergen had dan genoeg aan één matchbal om in alle schoon heid te eindigen. De tegen stander was te sterk voor Kan goeroes, dat is zeker. De reservematch werd door de Kangoeroes-dames gewonnen met 2-1: 15-5, 14-16 en 15-9. Volgende wedstrijd op Ronse op 5 april. Dit moet een zege worden daar Ronse nog geen enkele set won dit seizoen. SNUFFEL GREMBERGEN 3 PARDAF KRUIBEKE 2 (8-15, 15-11, 10-15, 15-13, 17- 15) Wou Pardaf zijn kansen op de titel gaaf houden, dan moest het op Snuffel winnen. Grem- bergen was nu ook niet van plan de zege zo maar aan de Pardafmeisjes te schenken. Deze wedstrijd trok een schare toeschouwers naar de zaal en met het karnavalgebeuren in de gemeente zorgden de sup porters voor de nodige sfeer. In de eerste set kon Snuffel tijdens de eerste opslagbeurt tot 4-0 uitlopen. Hierbij had Pardaf alle moeite van de we reld tot 7-7 om aan te klam pen. De bezoeksters gingen daarna op hun elan verder. Zelfs de inbreng van Waege- man voor Katrien Ravet kon het spel van de tegenstander niet breken. Tijdens de tweede set zagen de gastvrouwen een 8-0 voor sprong bij 13-11 bijna teniet gaan. Dit gebeurde daarente gen wel in de derde set. Pardaf boog een 7-2 achterstand om in een 8-12 voorsprong. Snuffel dwong Pardaf nog tot zes set- ballen. Tijdens de vierde set kwam Kruibeke in de eerste opslag beurt 0-5 voor, en met zijn eerste service bracht Snuffel de stand op 6-5. Een gelijkop- gaande score tot 13-13. Het was met Tania Caudron in de opslagzone, dat de thuisploeg de sets in evenwicht had ge bracht. De vijfde set en met een de beslissende, was er één vol spanning: Pardaf draaide met een 2-8 voorsprong en liep verder uit tot 4-11. De bezoek sters kregen dan geen vat meer op het spel van Snuffel en met vele balwisselingen en opslag wisselingen kwam men bij 14- 14 gelijke hoogte. Afwisselend geraakten beide ploegen aan een matchbal, maar het was Grembergen dat de sterkste bleek in de eindfase en de kandidaat-kampioenen een ne derlaag toediende. Vierde provinciale A KABAZ BAZEL 3 V.C. BUGGENHOUT 0 (15-5, 15-10, 15-9) De reservewedstrijd werd met 3-0 door de Kabazmeisjes ge wonnen (15-6, 15-2, 15-7). De wedstrijd werd gekenmerkt door balverlies, zodat er veel opslagwisselingen te noteren vielen hetgeen de lange duur van de match in de hand werk te. In de eerste set kon Bazel tot 10-2 afstand nemen, waar na de bezoeksters tot 11-4 te rugkwamen. Na twee setballen was echter de eerste Bazelse deelzege binnen. Tijdens de tweede set werd een 5-0, 8-3, 10-5 kloof gedicht tot 14-0 en na drie setballen was de zaak voor de gasten afgedaan. In de derde set hadden de Buggenhoutse meisjes beter weerstand. Ze slaagden erin via 4-8 tot 5-9 uit te lopen. Toch kregen ze dan geen vat meer op de gestalterijke De Kerf van de thuisploeg, die haar ploeg in één ruk via 9-9 en 13-9 naar de totaalzege smash- te. De verdediging van de be zoeksters laat te wensen over, in het achterveld opereren ze te passief hetgeen hen een hoop punten kost. Beker van de Rozenstreek De organistoren van de Beker van de Rozenstreek hebben op 28 mei een nieuwe manifesta tie. Een internatonale ontmoe ting staat op het programma: Belgische Nationale Ploeg te gen Muras Bello Honzavé (kampioen van Brazilië). Als voorwedstrijd om 18 u. krijgt men de herkansing van de Fi nale van de Beker van de Ro zenstreek en de wedstrijden grijpen plaats in de zaal Bour- guignon te Mariakerke. Kaar ten reeds te bekomen op tel. 091-30.18.85 VOLLEYBALKALENDER DAMES Eerste Provinciale Dames Derde Provinciale A. Dames 28.3 15.00 28.3 18.45 DVC Logeen - Sigivok St. Gillis Waas VC Berlare - Pardaf Kruibeke Tweede Provinciale A. Dames Vierde Provinciale A. Dames 28.3 19.30 28.3 19.15 Edavoc 82 - Dames Eksaarde Kontakt Temse - Baripo Watervliet 29.3 16.00 Beker van Oost-Vlaanderen: Hades Temse - Nidak Nieuwkerken Halve finale Tweede Provinciale B Dames 28.3 19.00 W.S. St.-Amandsberg - Sinda St.- 29.3 19.45 Niklaas Gimlick Oudegem - Beervoc Beervelde 19.00 Merelbeke - Zulte. Zelfs het feit dat twee basis pionnen op het appél ontbra ken zette geen domper op het enthousiasme. Naast Iris Ra- vijts moest ook Els Huyck we gens ziekte forfait geven. De goed gestoffeerde bank van Lebbeke mocht dus zondag opnieuw haar waarde bewij zen. Naast Nancy Verheyden, die er ook reeds vorige week bijliep, werd de plaats van Els nu ingenomen door Katrien Stilten en ze deden het allebei schitterend. Naast haar feilloze opslag die telkens brokken maakte, liet Nancy ach op merken in de aanval, waarin zij uitpakte met keiharde smashes, terwijl Katrien achter het blok prima werk verricht te, meer dan eens de ballen van de vloer veegde en boven dien een prima service liet noteren. In de eerste set liepen de be zoekers eerst uit maar op 6-6 was het te herdoen. Het werd zelfs 10-10 en dan begonnen de zenuwen een rol te spelen. En kele opslagen werden gemist, persoonlijke fouten werden af gestraft en Michelbeke won de eerste set. Coach Van Uyt- fangh wees zijn speelsters op hun fouten en in de tweede set ging het al veel beter. De kom- binaties verliepen dan veel vlotter, de korte passen kwa men goed uit en Moderna hep uit tot 6-2. In een mum van tijd werd die kloof verder uitge diept tot 12-4. Paniek bij de bezoekers, die naar Lebbeke gekomen waren om te winnen en dat bleek nu plots niet meer zo gemakkelijk te gaan als zij gedacht hadden. In deze twee de set haalden ze slechts acht punten. In de derde set ging Moderna op zijn elan verder en verloor zelfs het vertrouwen niet toen het op een 0-5 achterstand was geplaatst. Nancy Verheyden begon aan de achtervolging met een mooie «ace» en dank zij de keiharde smashes van Carole Segers en de piaatsbal- len van Liliane Breuckelaers werd het 7-7. Michelbeke was daardoor zo aangeslagen dat het maar twee punten meer scoorde en Lebbeke kon met een beste An Van Steen aan de opslag uitmaken. In de vierde set sputterde de Modernamotor. Tot 6-6 bleef het gelijk maar dan sloeg Mi chelbeke de kloof. Coach Van Uytfangh voerde enkele wis sels door om het tij te doen keren. Daarom werden Liliane Staes en Hilde Coppens inge bracht, maar plots ging he: niet meer. Lebbeke kombineerde stroef en zag zijn aanvallen meestal gestopt. Door het ver lies van deze set moest een belle gespeeld worden. De supporters kregen voor hun moeite mooi volleybal te zien. Het zag er voor Moderna niet rooskleurig uit toen Michelbe ke tot 0-4 uitliep, maar het herpakte zich met de opslagen van Nancy Verheyden en de smashes van Liliane Breucke- laers. Er kwam een ruime 9-4 voorsprong op het bord. Mi chelbeke gaf zich niet gewon nen en sloeg terug tot 9-9 en 9- 11 zodat de spanning ten top werd gedreven. De Lebbeekse supporters voelden dat het nu moest gebeuren en steunden hun ploeg met volle overgave. Met Liliane Breuckelaers aan de opslag geraakte Lebbeke op 12-11. Michelbeke probeerde daaraan wat te doen door en kele vervangingen, maar die hadden geen resultaat. Voor een rechtstaande tribune haal de Moderna deze prestigezege binnen tijdens een laatste set, waarin Ann Tilley door haar geslaagde nummertjes enkele open doekjes kreeg van het dankbare publiek. Zij werd op de korte pass telkens in een uitstekende positie gebracht door An Van Steen. Ook Lilia ne Breuckelaers werkte daar aan volop mee. Het werd een zege voor een ploeg die er in blok heeft voor gestreden tot de laatste snik. Setstanden: 10-15, 15-8, 15-9, 8-15 en 15-11. A.D.W. SNUFFEL GREMBERGEN 3 P. KRUIBEKE 2 Zondagavond waren wij getui ge van een schitterende wed strijd die met Snuffel Grem bergen een prachtige winnaar kreeg. Het niveau van 3e pro vinciale werd ruimschoots overschreden want beide ge tuigden van taktische en tech nische bekwaamheid die men normaal enkele reeksen hoger aantreft. P. Kruibeke, de would-be kampioen, was uiter aard totaal ontgoocheld omdat mits een zege tegen Snuffel de champagne kon bovengehaald worden maar naar ons gevoel kan Ertvelde, de rechtstreekse titelkonkurrent, die sterke Kruibeke niet echt belagen. Voor Grembergen is het dan ook jammer dat tijdens de heenronde enkele puntjes ver speeld werden - deels te wijten aan de onbeschikbaarheid van gekwetste basisspeelsters - want zoals de ploeg van trainer M. Comelis zaterdag speelde zouden zij de promotie zeker niet gestolen hebben. Het be gon nochtans niet zo best voor de thuisploeg die verraden door de zenuwen de eerste set moest prijsgeven met 15-10. In de tweede set beginnen zij minder fouten in receptie en het werd een 15-11 setwinst. Vanaf de derde set draaiden beide ploegen dan op volle toeren. Kruibeke beschikte met Hendrickx echter over de beste speelster op het terrein en zij was het die de bezoekers 1-2 voorbracht (13-15). In de vierde set startte Snuffel ge weldig (6-0) maar Hendrickx zorgde voor 6-9 en in een uiterst spannend slot werd het via 13-13 nog een 15-13 deelze ge voor de thuisploeg. De vijf de en beslissende set werd dan een ware thriller. Kruibeke leek op weg naar de totaal overwinning als er gedraaid werd met 2-8. Het werd zelfs 2- 11 maar met een ongelooflijke inzet en klassewerk begon Snuffel toen aan de achtervol ging. Het werd 10-11 en bij 14- 14 leek een collectief sterk spe lend Snuffel er toch aan voor zijn moeite. Twee opslagbeur ten werden gemist en Kruibe ke raakte 14-15 voor. Snuffel steigerde dan toch nog en ge steund door een luidruchtige Volleybal. Trainer Mare supportersschare maakte Cornelis van Snuffel Grem- Grembergen de prachtpresta- bergen (vh) tie af met een 17-15 winst. Voor Snuffel speelden: A. Van De Mayer, Van Lierop, Hen- Boterdael, M. Waegeman, K. drickx. Van Goethem, Van Baert, T. Caudron, G. De Put, Maris, Verhaegen, Ridder, P. Vlaemininck, K. Andries. De Blende, C. Gaes. P. Kruibeke speelde met: A. EVA Derde provinciale LEDE - MERELBEKE 3-0 Leeuwerik Lede heeft geen problemen gehad tegen Merel- beke en won met ruime 3-0 cijfers. In de eerste set moest de thuisploeg zich zelfs niet volledig geven om vlot te win nen. Aan het net liet de weinig spraakzame Trui Schockaert de bezoeksters geen schijn van een kans. Met haar geplaatste ballen zette zij Merelbeke voor onoplosbare problemen. Na dat Christien Bosman op de «vier» telkens vernietigend uit haalde werd het 15-4. In de tweede set was er met een 15-11 uitslag meer span ning. We zagen de invallers Helga Lambrechts en Greet Schockaert prima afwerken en stevig opslaan. Ook de derde set was een formaliteit. Els Van Den Bossche liet aan het net de bezoekers geen tijd om te rekupereren. Wel voerde Merelbeke enkele wissels door maar dat kon Lede niet van de wijs brengen en het stevende rustig op een 15-9 zege af. A.D.W. LIEFHEBBERSVOETBAL M.T.S.A. TWEEDE PROVINCIALE GIMLICK OUDEGEM - OOSTAKKER: 0-3 Juniores - meisjes ZULTE 2 SNUFFEL GREMBERGEN 3 Dankzij een knappe overwinning tegen het sterk spelende Zulte behoudt Snuffel Grembergen alle kans op de provinciale titel. Samen met Juvenes Zele staan de Grembergenaars aan de top van de rangschikking en Zulte met drie verlieswedstrijden is nu wel definitief teruggeslagen. Op 11 april komt Juvenes nog op bezoek bij Snuffel en daar zal uitgemaakt worden wie provinciaal kampioen wordt. Het begon nochtans heel slecht in Zulte. Snuffel kwam er in de eerste set nauwelijks aan te pas en een 15-1 setverlies liet geen enkel perspectief open. Ook in de tweede set had Snuffel het bepaald moeilijk. De Grembergse ploeg speelde nu wel al beter maar via 7-4 en 11- 8 werd het toch 2-0 na een 15- 10 setverlies. Coach H. Van Aerschot had ondertussen de zaak bekeken en Snuffel begon Oudegem stuitte zondag op een zeer goed Oostakker, dat met een 0-3 winst naar huis mocht. Oudegem moest in ie dere set het onderspit delven al was het vrij spannend in de eerste twee sets. In de tweede set ging het zelfs naar 15-17, maar winst zat er niet in. Ou degem kon wel bogen op een degelijke partij waarin kapi tein Gerdy De Kimpe zich nooit verloren gaf maar niet kon beletten dat de bezoekers aan de winst bleven. De Oudegemse aanvallen wer den door een sekure verdedi ging opgevangen en toen men dan probeerde om via legbal- len de bezoekers te verschal ken kon men dat niet lang volhouden want een beste Oostakker had al gauw een antwoord op deze speelwijze. Wel kon Gerdy De Kimpe in de aanval enkele punten sco ren toen ze een paar smashen in het bezoekend kamp plaat ste. Maar ook hier kon Oost akker met een goed blok de thuisploeg een halt toeroepen. Neem daarbij dat bij de bezoe kers zowat alles lukte wat ze probeerden en bij Oudegem de beste akties van een niets het punt misten. Het is nu uitkijken naar de volgende thuiswedstrijd: Oudegem krijgt dan Beervelde op be zoek, een ploeg dat het aan kan. Meteen de laatste thuis wedstrijd van Gimlick. met een nieuwe opdracht aan de derde set. En inderdaad, vlug ondervonden de Grembergse speelsters dat Zulte «te pakken» was en nu waren het de bezoeksters die het wedstrijdgebeu'ren gingen beheersen. Via 4-6en 7-11 haalde een vlot spelend Snuffel zijn eerste setwinst (7-15). Meteen was het moraal van de Grembergse ploeg opnieuw op het Zenith en het werd 2-2 via een 10-15 setwinst. Een aangeslagen thuisploeg kwam er in de beslissende set niet meer aan te pas en als er een kamp gewisseld werd met 2-8 in het voordeel van Snuffel, stuikte Zulte totaal in elkaar. Een oppermachtig Grembergen maakte dan ook uit met duidelijke 2-15 cijfers. Snuffel speelde met: T. Caudron, K. Baert, A. Baert, A. Vermeir, A. Van Hecke, P. Vlaeminck, A. Van Cauter, K. Depouillon. EVA DERDE PROVINCIALE GILVOC DENDERMONDE - WAARSCHOOT 3-1 De reservenwedstrijd kon niet doorgaan daar Gilvoc hiervoor niet de spelers had zodat men meteen aan de hoofdwedstrijd kon beginnen. Deze wedstrijd bezorgde Gilvoc geen moei lijkheden en werd met 3-1 cij fers gewonnen. Dendermonde was in alle spelonderdelen de betere ploeg en stevende rustig naar de zege. Alleen in de tweede set konden de bezoe kers nog een vuist maken en deze set in de wacht slepen. Gilvoc bewees dat ze wel de kwaliteit in huis hebben en KWB VOLLEYBALKALENDER 1987 Reeks I 29.3 10.15 Plctsers Baasrode - St. Gillis Den dermonde Keur A - Zele Kouter Molen Grembergen - Baasrode C. Denderbelle B. - Zele Center 30.3 Opwijk - Moerzekc Reeks II 31.3 20.00 Hamme Center - Dendermonde B 29.3 10.15 Boonwijk - Smash Wetteren Scheldevriendcn - Oudegem Hamme Zoggc - Ovcrmcre C Overmere C - Overmerc B Reeks III 29.3 10.15 Massemen - Denderbelle A Kalken A - Kalken B Keur B - Schellebelle B Laarne - Baasrode D zowel in de aanval als in verde diging werden de bezoekers overklast. De volgende thuiswedstrijd is voor Gilvoc meteen een topper want dan komt leider Evergem op bezoek. Gilvoc heeft vol gens bestuurslid Praet een paar wedstrijden uit handen gege ven zodat punten verloren gin gen. Toch staat Gilvoc nog op de vijfde plaats in de klassering en tegen Evergem wordt nog eens alles op alles gezet. Op maandag 6 april om 20 uur heeftin de Carolus Borromeus kerk te Antwerpen een kon- cert plaats waarop het Kamer orkest Walter Proost een Vlaamse kreatie brengt. In de eerste afdeling zijn de prijzen verdeeld. Alleen voor de afdalers blijft er nog enige spanning. Abdijshotters moest de duimen leggen tegen Pias ken dat met Julien Diaz de beste afwerker in huis had. De mannen van Geraardsbergen konden nog de eer redden: 1- 2. Boterhoek speelde een uitste kende wedstrijd en liet Alexander kansloos. Baeyens en Pannecouck zorgden voor de 2-0 zege. Camu moest abso luut winnen om van de laatste plaats weg te geraken en dat deed het ook met veel glans tegen De Kring, dat geen en kele keer in de wedstrijd kwam. De Bruyn en Fruythof zorgden voor de 2-0 overwin ning. Endoka speelde een niet on verdienstelijke partij tegen kampioen Octopus, dat met zeven punten voorsprong aan de laatste vier wedstrijden be gint. Van Hoeck scoorde een prachtig doelpunt voor Endo ka, maar Den Herder en De Moor zorgden voor de duurbe- vochten zege: 1-2. Melckebeekvriendcn zorgde voor de verrassing door Edo met zware 4-1 cijfers te klop pen. Verhofstadt (2), Maes- schalck en Van Hauwermeiren zorgden voor deze overver- diende zege. Rayo Espagnol verloor haar wedstrijd in de laatste drie minuten tegen een beter georganiseerd Giwo. Van Der Meerssche kopte de thuisillusies aan stukken. Rayo heeft nu de rode lantaarn over genomen. Dat is de Spanjaards nog nooit overkomen, maar de ploeg heeft dit seizoen heel wat problemen gekend. Appels - Dressel: 0-3. Aan de rust was de stand nog 0-0, maar na de pauze gingen de Dendermondenaars de boot in, zodat voorzitter Lissens zich boos maakte op zijn spelers. R. Sportief versloeg Baccara met 4-1 dankzij goals van Gry- solle, Galle, Van Stichel en Wijnants. Door deze zege springt Sportief voorbij O.C. Aalst, dat puntenloos terug kwam uit Lede. Vissershof versloeg de Aalstenaars met 2- 0. Coutsiers scoorde beide goals voor zijn klub. Door de ze nederlaag is O.C. Aalst he lemaal uit koers geslagen voor de titel. Het Witte Paard hield lang stand tegen A.Z. 77 maar moest uiteindelijk de duimen leggen tegen deze ontketende ploeg. Guns, Dooremont en Verleyen scoorden, de eer werd gered door Erauw. Zandput kwam tegen Leeuwe rik A op voorsprong door een doelpunt van Van den Bremt. De Ledenaars zorgden echter al vlug voor de gelijkmaker langs Korte. Dezelfde speler maakte er voor de rust 1-2 van. Van Den Bossche (2) en De Koker dreven op tot 1-5. Met een wordt op 18 april beslist wie er kampioen wordt want dan staan A.Z. 77 en Leeuwe rik A tegenover mekaar. In tweede afdeling B stonden de eerste en de tweede in de arena. Thuisploeg Blauw-Wit telde vier punten achterstand op leider Snas. Het werd een spannende wedstrijd waaraan de bezoekers heftig begonnen en hun tegenstander tegen het doel drukten. De talloze kan sen werden echter door Snas niet benut en na een halfuur stond het nog steeds 0-0. Toen viel de verrassing. Bij een slecht uitverdedigen van Snas kon Van Kerckhove er dank baar gebruik van maken om de thuisploeg op voorsprong te schieten en zo werd het onver diend 1-0 aan de rust. Na de pauze pakte de thuisploeg uit met pressievoetbal en dat ver raste de bezoekers zo erg dat deze een tweede doelpunt moesten toestaan. De auteur was Van Geert. De bezoekers waren zo aangeslagen dat zij er nog weinig van terecht brach ten Blauw-Wit verdiende door zijn betere tweede helft en zijn volle overgave tenslotte toch de volle winst. Toch blijft Snas nog alleen leider met twee punten voorsprong. Blauw-Wit moet volgende week naar het gevaarlijke Co- bilas, dat de ploeg van Herman Van Molle, Jong Timarcha, met een dozijn eieren in de korf huiswaarts stuurde: 12-1 Voor de zevende plaats wordt het een strijd tussen Animalia cn Leeuwerik-B. Animalia won met 2-0 tegen het zwakke Bartan, dat ondanks de in breng van nieuwe spelers, zijn slechtste seizoen speelt. De Animalia-treffers werden ge scoord door Van Den Bossche en Van den Borre. Brughuis ging met het kleinste verschil de boot in tegen Grocndal 0-1. Leeuwerik-B haalde tegen Drievclden aan de rust al 2-0 dankzij H. Poep. Drievelden besliste echter niet meer aan te treden na de rust en zo werd het 5-0 ff. Wat er met Drievelden gaat gebeuren is alweer een zaak voor het MTSA-bestuur. Pie Boys hield thuis tegen Groen-Wit stand tot aan de rust, maar moest dan zijn meerdere erkennen. De Smedt (2), Mulle en Tem merman zorgden voor de 0-4 stand. Adelaars-R. Roos werd een prachtwedstrijd met beide keepers in een glansrol. De bezoekers konden tot 0-2 uitlo pen langs Bombeeck en Cor- nand. Van Handehovc redde de eer van de thuisploeg. Mits wat meeval had dit een gelijk spel kunnen worden. Star Boys kon nog eens van de zege genieten. Met het kleinste verschil won het tegen Sportief 81 dankzij een doelpunt van Vonck, een verdiende maar duurbevochten zege. R. Familial won met 4-0 tegen een zwak Sunset, voor wie het zeker niet voor de wind gaat. Huylebroeck, Daeleman en B Cornand zorgden voor deze vlotte zege. Amapola-Koszen werd 2-2. De thuisploeg liep in de eerste helft uit tot 2-0 maar bracht er na de rust niets meer van te recht Een goed spelend Kos- zen kon langszij komen. Voor Amapola scoorden Picquer en De Jonghe. Pano-Nieuwe Wijk werd een zege voor de bezoekers die met Keymeulen, Eesterman en Saeys de beste schutters in huis hadden. Sportkring vertikt het de laat ste weken om nog een uitslag mee te delen, zodat het reeds tal van boetes heeft opgelo pen. De bezoekers waren zo vriendelijk om hun nederlaag mee te delen. Sportkring-Gi- pak 4-0. V.C.H. De reklamebureau's in België beschikken niet over een er kende titel, zodat iedereen vrij tot het beroep kan toetreden. De bureau's in ons land zijn voor het merendeel van Ame rikaanse oorsprong en: of meestal behorend tot een in ternationaal netwerk België vormt een geschikte testmarkt die met de invoering van TV reklame veel aan belang kan innen. Dat is het besluit van een artikel in Weekberichten van de Kredietbank dat han delt over de reklameadviesbu- reau's. Van 14 mei tot 14 juni wordt in KVS Brussel «Korruptie» ge speeld een werk van Nicolai Gogol. Het wordt gebracht in een regie van Sennc Roufaei Reserveren kan op het nummer 02- 217.69.37.

De Voorpost | 1987 | | pagina 24