DAB-RENNERS MAKEN HET GOEDE WEER DE BESTE WEGRENNERS KOMEN STILAAN TE VOORSCHIJN ELFDE JAAR WORDT INGEREDEN TWEE NIEUWE FIETSEN VOOR GUNTHER DE BAUW 26 - 27.3.1987 - De Voorpost WIELRENNEN BWCL-Wielrennen. Guy Bloem won de A-reeks in Sint-Lievens-Houtem terwijl Theo Van Handenhove de B-reeks won. Maerschalck zijn kans, maar in de vijfde ronde kregen we vooraan opnieuw andere ge zichten. De Paepe en Van Gestelen waagden hun kans maar opnieuw kwam alles sa men. Dan gingen Oscar De Clercq en Petrus De Landts- heer, onmiddellijk daarachter wipten Remi De Moor, Raoul Braeckman en Willy Roels, maar ze zouden er nooit in slagen om de leiders bij te benen. Ook Ben Moens en Désiré Sonck gingen nog in de achtervolging maar ook zij zouden enkel nog voor een dikke ereplaats rijden. Voor aan won De Clercq voor De Landtsheer terwijl Remi De Moor, als enige D-renner in het achtervolgend groepje, voor de tweede maal dit sei zoen de armen in de lucht mocht steken. De Moor, die jjjj sejzoen geweldige vorde ringen maakt, is aardig op weg om een toonaangever te worden. Uitslagen A-reeks: 1. Rudy Pollet, 2. Willy Michiels, 3. Werner Van der Fraenen, 4. Claude Heu- ninck, 5. Rudy Baeyens, 6. Roger Michiels, 7. André De Boelpaep, 8. Rudy Berwaert, 9. Dirk De Troyer, 10. Bruno Cornelis. B-reeks: 1. Theo Van Handen hove, 2. Frangois Van den Bossche, 3. Eddy De Rijck, 4. José Sterckx, 5. Frank Velde- man, 6. Herman Van Laer, 7. Willy Van Londerzeel, 8. BWCL-Wielrennen. In Moorsel won Rudi Pollet de A-reeks en Theo Van Handenhove de Van de^Eeckelf"^ Louis rv B -reeks Zaterdag in Sint-Lievens-Houtem C- en D-renners Ondanks de kletsende regen werd er van in de start hard gereden. Daardoor werd het een ware afvallingskoers zodat er na drie ronden, op een par cours dat nooit vlak was, met slingerende wegen er nog acht leiders waren. De rest lag ho peloos in kleine groepjes over het parcours verstrooid. André Mertens zou zijn maats nog moeten laten gaan en met ze ven gingen ze de laatste ronde in. Iedereen verwachtte een spurtje maar in de laatste berg op demarreerde Van Den BWCL-Wielrennen. In Moorsel mocht Remi De Moor (D) al een tweede zege laten noteren Hoecke onverwacht. Door een r> r-1 kom aarzeling van de anderen Oscar De Clercq won de C-reeks. had hij gauw dertig meter. Pas dan ging Gaston keihard door f en weg was hij. De spurt voor 1 ff j|H de tweede plaats werd gewon- door Luc De Wachter die meteen de zege van de C-reeks op zak stak. Een dubbelslag Eflft dus voor de ploeg van Slager Martin. A- en B-reeksen Ondanks het weer kwamen nog 39 "flandriens" hun rug- nummer afhalen. Ze werden a voor dertien ronden de baan I'S opgestuurd. Van bij de start demarreerde Claude Heuninck pijlsnel weg, maar hij zag al flK deze operatie en liet zich weer H bijbenen. ronde /ml was er een poging van Rudy Baeyens, Willy Michiels en Eddy Van de Meirssche. Zij namen vrij vlug een twintig sekonden voorsprong. Eén ronde later kon Guy Bloem de leiders op zijn eentje vervoe gen. In de groep werd er kon- stant gereageerd zodat de voorsprong niet méér beliep dan 30 sekonden. Helaas voor de achtervolgers vielen sterke kleppers als Pollet en Van den Houtte met een lekke band uit. Ook vooraan kwam er ver andering. Rudy Baeyens viel er weg door een technisch de- fekt en zijn plaats werd inge nomen door Luc Van der Eec- ken, die in zijn eentje de kloof overbrugde. Ondanks het nu merieke overwicht pakte de ploeg De Kletser toch nog naast de bloemen. Bij het ingaan van de laatste ronde zette Willy Michiels al les op alles en nam honderd meter voorsprong. Kampioen Van de Meirssche reed voor wat hij waard was en kwam meter na meter dichter, maar de laatste twintig meters waren er teveel aan. Guy Bloem de marreerde vanachter zijn rug. Eddy Van de Meirssche kon nog net uit de greep van het aanstormende peloton vierde worden. Vooraan ging de fina le keihard door. Een nieuwe demarrage van WiJly Michiels zag reeds een zege in het voor uitzicht maar de verbluffende Guy Bloem dacht er anders over en net op de streep snelde hij Michiels voorbij als geluk kig winnaar, voor Luc Van der Eecken en Willy Michiels. Theo Van Handenhove won de spurt van het peloton en werd eerste B-renner. VWB-Wielrennen. De ploeg van het Dendermondse Autobedrijf is opnieuw paraat WIELRENNEN V.W.B. De nieuwe wit-geel-zwarte truien van het Dendermonds Automobiel Bedrijf schijnen in dagen nadien hoorde ik nog het wereldje van de amateurbonden in de regio vrij vlug gekend te zyn. Niet in de laatste mijn hartslag Drie jaar heeft plaats dankzij de prestaties van een kollektief van 13 renners. Een vriendengroep die de hel geduurd vooraleer ik een belangen van hun sponsor met meer dan behoorlijk resultaat verdedigde tijdens de aanvangsweken van het nieuwe wielerseizoen van de Vlaamse Wielrijders Bond. Reden genoeg om eens een voorlopige balans op te maken. BWCL-Wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem mochten Gaston Van den Hoecke (D) en Ivo De Wachter (C) hun eerste overwinning vieren Uitslagen A-reeks: 1. Guy Bloem, 2. Luc Van der Eecken, 3. Willy Mi chiels, 4. Eddy Van de Meirs sche, 5. Uriel Neckebroeck, 6. Danny Verlee, 7. Martin De Waegenaere, 8. Robert De Wilde, 9. Jean-Paul Goessens, 10. Luc Pauwels. B-reeks: 1. Theo Van Handen hove, 2. Eddy De Rijck, 3. Pierre Van Ransbeeck, 4. Frangois Van den Bossche, 5. Hendrik Cornelis, 6. Johnny Dierickx, 7. André Van der Eecken, 8. Daniel Mertens, 9. Edwin Nevens, 10. Herman Van Laer. C-reeks: 1. Ivo De Wachter, 2. Raoul Verbraeken, 3. Willy Roels, 4. Johnny De Paepe, 5. Petrus De Landtsheer, 6 Gino Lucchi, 7. Erwin De Bruycker, 8. Pat Colsaerts, 9. Fred Neyts, 10. Hugo Ronsmans. D-reeks: 1. Gaston Van den Hoecke, 2. Oscar Van der Vurst, 3. André Mertens, 4. Omer De Baere, 5. Hugo Van de Velde, 6. Remi De Moor, 7. Eric Van de Sompele, 8. Jean Wauters, 9. Lucien De Gusseme, 10. Jozef Boone. Zondag in Moorsel A- en B-reeksen Er waren naast de zon nog 54 deelnemers aan de start. Na een gezapige inrijronde kwa men Edwin Nevens, Frans Kindermans en Paul Van Eyck met een 200-tal meters aan de streep voorbij. Na vier ronden was alles te herbeginnen. Met de grote namen in een ont snapping: Willy Michiels, Van der Fraenen en Rudy Pollet, was het meteen gebeurd In het peloton kwam de reaktie maar niet op gang. Was de wedstrijd van de dag voordien nog niet verteerd? De drie lei ders liepen uit tot 1,30 min. en alweer geen B-renners bij de finale. Werner Van der Frae nen wou nog eens proberen maar zijn poging droeg niet ver genoeg. In de sprint was Rudy Pollet de beste. Voor de B- zege was de strijd in het pelo ton nog vrij spannend Pogin gen van Jozef Van Cauter, Maurits Van Ginderdeuren, Johnny Dierickx en Frank Vel- deman leverden niets op. Het draaide dus weer op een mas saspurt uit, waarin Theo Van Handenhove net als de dag ervoor opnieuw de baas was. C- en D-reeksen Er waren 55 vertrekkers aan de start van de tien ronden. Het was net zoals de dag voor dien. Petrus De Landtsheer die er de pees oplegde en drie ronden aan de leiding fietste. Achteraan verloren al enkele renners voeling terwijl De Wattines, De Wachter en Van der Vurst door een lekke band werden uitgeschakeld. In de vierde ronde waagde Paul De Man. C-reeks: 1. Oscar De Clercq, 2. Petrus De Landrsheer, 3. Willy Roels, 4 Raoul Ver braeken, 5. Ben Moens, 6. Ivan De Backer, 7. Marcel De Landsheer, 8. Johnny De Pae pe, 9. Paul De Maerschalck, 10. Frank Van Gestelen. D-reeks: 1Remi De Moor, 2. Désiré Sonck, 3. André Mer tens, 4. Gaston Van den Hoe cke, 5. Roger Gevaert, 6. Ro ger Teneré, 7. Paul Droesbe- ke, 8. Georges Van der Cruys- sen, 9. Roger Van Wesemael, 10. John De Cocker. Volgende wedstrijden Zaterdag 28 maart in Sint-Lie vens-Houtem, café Sportief, Dries. Zondag 29 maart in Lebbeke, café De Sportman, Lange Mo lenstraat. De ploeg herbergt niet min- in dezelfde bond als zijn vrien- De Muycnk uit Sint-Niklaas, der dan 13 renners. Bij de A's den, en schreef in 1986 12 nationaal kampioen ploeg- vinden we Willy Abbeloos overwinningen op zijn aktief. koers bij de WAOD. Ook de (Baasrode), Herman Van Ha- Als nieuweling won hij ooit 39 komende winter zou hij graag ver (Moerzeke), Gerrit De wedstrijden, 36 bij de juniors terug naar de wielerbaan trek- Cauwer (Moerzeke) en Peter en 29 als liefhebber. Maar zon- ken. Maar eer het zover is, wil Michiels (Zele), broer van Ai- der een serieuze aanbieding hij deze zomer nog een aantal mé die bij de B's rondtoert. In zag hij het na drie maand prof- wedstrijden winnen. Gust diezelfde groep vinden we ook renner niet meer zitten en koos schuwt ook het internationale André De Boeck (Sint-Gillis), voor zekerheid. Na twaalf jaar werk niet, want hij kombineert Paul Boel (Moerzeke) en Willy inaktiviteit en zo'n 108 kilo zijn jaarlijkse zomervakantie Van Elsuwé (Denderleeuw), zwaar, begon hij weer voor met uitstapjes naar Oosten- In de C-kategorie koersen zijn plezier te rijden. rijk, Duitsland en Frankrijk, Louis De Boeck (Baasrode), "Nu weeg ik er nog 80, waar hij op eigen initiatief broer van André, Gerard Go- scherp gewogen (voor lm78) deelneemt aan internationale vaert (Gavere), Filleken Ja- en ik voel me goed", zegt de wedstrijden. Momenteel heeft cobs en August De Troetsel geblokte atleet. (Baasrode). En last but nog "Ook al rijdt Pierre nu bij de least. Europees kampioen BWB, hij hoort nog bij ons, Frans Holbrecht, de enige D- zeggen de anderen, al was het renner, uit Lebbeke. maar om ons de "lepe truk- Sponsor Wilfried 't Kindt ken" te leren, grapt er één. was ooit zelf nog aktief als Pierre Buslot zelf realiseert wielrenner, ten tijde van het zich dat hij binnen een paar befaamde trio Maertens-De jaar verplicht zal zijn om terug Maeyer-Pollentier. Momen- bij zijn "oude" bond te rijden teel laat het drukke zakenle- (als men 40 wordt, wordt men ven weliswaar weinig tijd over niet meer toegelaten tot de om veelvuldig actief te spor- amateurskategorie bij de ten, maar toch rijdt hij gere- BWB). Misschien kom ik zelfs geld 's zondags een fietstochtje volgend jaar al terug, beweert mee. Winter en zomer verza- hij. melen er renners, 's zaterdags Al zijn de resultaten die hij aan de garage op het Hoog- in de eerste twee weken bij veld, 's zondags in de Oliesla- mekaar fietste niet mis: 16de in gerstraat, bij hem thuis. de openingswedstrijd Temse- We maken dan een serieus Gent (voor individuelen), 6de tripje, vertelt hij, en vooral in in Berlare, waar Bart Heire- het winterseizoen tellen we wegh won en waar meer dan vlug zo'n 25 30 renners, die 100 deelnemers aan de start de konditie wat willen onder- kwamen Sedert vorige vrij houden. Want eigenlijk is alles dag heeft hij weer de training begonnen met ons groepje hervat na een zware verkoud- Getsliefhebbers, die geregeld heid die hem twee weekends bijeenkwamen, een aantal jaar thuis hield, terug. Daar reden - en rijden nu nog - ook een paar "mees ters", advokaten uit de streek Gust De Troetsel mee. Jaarlijks organiseren de Gust De Troetsel uit de wielerfanaten onder de plei- Smeyskensstraat in Baasrode ters, per balie hun eigen wed- is nog zo'n winner. Hij is er 51 zwaar val waarbij twee uit strijd die openstaat voor wie- en koerste ooit nog bij de toen- steeksels van mijn ruggewervel lertoeristen. Daarvan heb ik er maligc onderbeginnelingen, zwaar geraakt werden Ik vorig jaar nog een gewonnen, als 14-15-jarige, gewoon voor moest zowat een jaar in het ergens in Wallonië. Afijn, een zijn plezier. Een aantal jaren gips. 21 jaar lang was er van paar jaar geleden besloten een terug reed hij als wielertoerist koers geen sprake meer. aantal Getsliefhcbbers in kom- bij Club 71, maar daar vonden Toen nam hij een vergun- petitie uit te komen bij de zc dat hij te vlug reed. Dus ning bij de VWB: "Ik weet nog BWCL. Twee jaar geleden begon de autobusbegeleider goed mijn eerste koers, herin- stapten ze over naar de VWB aan een carrière bij de WAOD nert hij. In Zele: twee ronden en vormden toen de allereerste (openbare diensten), waar ploeg binnen die amateurs- toen de A's, B's en C's bij bond. mekaar reden. "Zonder veel overtuigende Lebbekenaars resultaten, vertelt hij, een Frans Holbrecht, die dit jaar 20ste plaats was zowat mijn 64 wordt, vormt zowat het beste prestatie. Nadat de B- boegbeeld van het team. Een kategorie werd opgericht, andere gekende Lebbekenaar kwam ik echter meer aan mijn is Pierre Buslot. Hij rijdt welis- trekken en mijn allerlaatste waar bij de nationale KBWB, koers won ik in 1975 in leper, als amateur, maar de in juli 38 Ook de pistebedrijvigheid 's jaar wordende vrachtwagenbe- winters, interesseert hem wel. stuurder, reeds vorig jaar nog Zo reed hij zich met ploegmaat hij al één koers gewonnen bij de C's, en daar zal het allicht niet bij blijven. Paul Boel Paul Boel is van '40, en hij wordt dus dit jaar 47. Deze B- renner wordt vooral geroemd om zijn tempo-werk. "Want in de spurt ben ik een strijkijzer, zegt hijzelf. Hij is werkzaam in Brussel bij de metaalreus Fabricom als brigadier. Dat betekent dat hij elke dag tussen 8 en halfvijf op de stellingen staat. Mensen die 's morgens vroeg naar hun werk rijden richting hoofdstad, via Merchtem, Wolvertem, Meise en Strombeek-Bever, kunnen Paul om een uur of zes zien voorbijrijden. Weer of geen weer, zegt deze stoere borst, het mag 20° vriezen, den Boel rijdt er door. Ooit was hij aktief als onder beginneling, nieuweling en liefhebber en schreef hij een tiental koersen op zijn naam. "Maar ja, ge weet hoe dat gaat, filosofeert hij. Ik moest naar Duitsland als soldaat, kreeg weinig trainingsmoge lijkheid, en toen maakte ik een i ik moest er af, en twee Ik rij wel geregeld bij de eerste tien, maar ja, als ge geen spurt hebt... Louis De Boeck Laatste in deze (voorlopige) rij, is Louis De Boeck, die dit jaar 54 wordt. Hij bracht het ooit tot beroepsrenner, in de tijd van Kamiel Buys, Rik Van Looy, Miel Van Cauter, Wal ter Spiessens, Etienne De Neef... Alles bij mekaar had hij zo'n 244 koersen gewon nen, toen hij in '58 stopte. Sedert nieuwjaar is hij in brug pensioen - schrijf maar rente nieren, flappen zijn kollega's eruit - maar voordien heeft hij 32 jaar als chauffeur gewerkt Hij zit in dezelfde reeks als Gust De Troetsel, waar ze bei den het mooie weer maken. Twee "rappe mannen". Louis staat al met twee zeges geno teerd en hij rijdt momenteel, naar zijn kollega's beweren, formidabel sterk. Maar heeft dan ook een hele winter intens getraind. "Ik heb van gans de winter niks gedaan, vertelt Gust De Troetsel daarop. "Ja'k, grinnikt Louis. En hij vertelt dat hij de voorbije win ter ergens geparkeerd stond aan het Keur in Dendermon- de, op een dag dat het regende en sneeuwde en bitter koud was. "En weet ge wie daar voor bij kwam gelopen? Juist, ja. De Gust! En hij liep zo hard te trainen in dat hondeweer dat hij mij zelfs niet zag staan. "Awel, replikeert Gust ef fen. dat was toen juist ne keer ncn dag dat ik goesting had om buiten te komen... Als je ze zo hoort praten j blijken deze sportievelingen j heelwat energie in hun sportle- I ven te stoppen. Van zodra het weer het toelaat, de fiets op. 's I Winters footing, loopoefenin gen, duurtraining, gymnastiek, power-training enz. Jongere sportmannen zouden er kun nen een punt aan zuigen. Maar het hoofddoel blijft voor deze atleten het beoefenen van "hun" wielersport, onder ka meraden. (F.V.N.) WIELERTOERISME WTC CYCLO CENTRAL Sinds 1 maart jl. worden de Vlaamse wegen opnieuw bevolkt door de fietsende leden van de Lcedse wielerklub 'Cyclo Central'. Tot zondag 4 oktober offeren z(j hun zondagvoormiddag op aan een sportieve fietsuitstap. Het zal Gunthcr Dc Bauw in deze kompetitie aan materiaal niet ontbreken. Nu vrijdag worden hem twee nieuwe fiet sen geschonken. De klub van de amateur uit Beveren vere nigt 170 leden. De overhandi ging heeft plaats in de zaal Sint-Elisabeth. Gunther De Bauw behaalde flinke resultaten als nieuweling en junior. De overstap naar de amateurs verliep vlot. Voor de negentienjarige renner is het momenteel niet mogelijk om tot het uiterste te gaan. Hij vervult zijn militaire dienst. "Gelukkig ben ik vlak bij huis gekazerneerd en kan bijna iedere avond trainen. Door de opleiding heb ik tijdens de winter minder aan voorberei ding kunnen doen. Hierdoor heb ik een achterstand opgelo pen. Ik voel dat de konditie op komst is. Vorig weekeinde zal ik mee in de goede ontsnap ping. Ik werd lid van een lei- dersgroep die vroeg tot stand kwam. Wij zijn onbedreigd voorop gebleven. Aan Werner D'Hondt was geen houden aan. Hij spurtte weg op zo'n tien kilometer van het einde. Ik moet toegeven dat ik op dat ogenblik mijn beste pijlen had verschoten. In dc spurt werd ik achtste. Ik ben tot de vaststelling gekomen dat ik makkelijk zal kunnen wennen als amateur. Meer zelfs. Ik voel mij beter dan ten tijde van de juniores. Dat ik als eerstejaars niet die resultaten van vorig jaar zal halen is logisch. Ik kan gewoon maar zeggen dat ik er het beste van zal maken. Aan een over winning denk ik voorlopig met. Wel aan ereplaatsen. Waar ik in het komende week einde aan dc start zal verschij nen, heb ik nog niet uitge maakt. Ik beslis vaak pas in laatste instantie." VETERANEN INZELLIK B- en C-reeksen 18 deelnemers: 1. Willy De Bruyn 60 km. in 1 u 37, 2. Ludo Van Dorpe, 3. Claude Ponnct, 4. Maurits Faucon- nier, 5. René Ricour, 6. Louis Herremans, 7. Omer Van Mol- le (le C), 8. Gerard Jansscns, 9. Maurits Dubois, 10. Lucien Dc Brabander. Zijn de zwaluwen nog niet in ons kille landje teruggekeerd, toch zijn de diverse wieler- klubs reeds op pad. Zo ook de Leedse klub Cyclo Central. Ook in dit elfde 'fietsjaar', trekken zij er iedere zondag op uit voor een sportieve tocht langs Vlaamse en soms ook wel eens Waalse wegen. In grote lijnen blijft de struktuur van WTC Cyclo Central dezelfde als vroeger. Er wordt nog steeds in twee groepen gereden die elk be schikken over een materiaal wagen zodat eventuele pech snel kan verholpen worden. De A-groep maakt uitstappen die van 60 km. oplopen tot ongeveer 100 km. Dc B-groep beperkt zich tot een 50-tal km. Ook dient vermeld dat de snel heid van de A-groep merkelijk hoger ligt dan bij de B-groep. Ook niet-leden kunnen bij Cyclo Central even de sfeer komen proeven. Mits de beta ling van 50 frank zijn zij zeker welkom. Deze bijdrage is overigens noodzakelijk voor de betaling van de verzeke ringspremie. Lag het aksent in 1986 op de meerdaagse trip naar Venetic, dit jaar houdt men het be scheidener met een deelname aan dc gevreesde Ardense klassieker Luik-Bastenaken- Luik. Alhoewel Cyclo Central reeds in 1985 de Waalse hellin gen gjng overwinnen, werd de rit op verzoek van tal van le den opnieuw opgenomen in het programma. 7 juni wordt voor de klimspccialisten van "de central" dan ook de dag van het jaar. Tegen die tijd hoopt het ver jongde bestuur te kunnen be schikken over dc nieuwe uit rusting. Dankzij de financiële inbreng van Garage Leda, Ca fé Central, Je Zuivelcentrale en 't Fijnproevertje werd het mogelijk nieuwe truitjes te be stellen. Immers, ook in Lede gaat men mee met de tijd en is men niet blind voor de nieuwe fictstrcnds. Naast de eigen sportieve prestaties werkt de klub ook aktief mee aan enkele wieler wedstrijden en worden de le den jaarlijks verwend met een gezellige barbecue. Wie be langstelling heeft voor deze dy namische klub kan iedere zon dagvoormiddag vanaf 8u30 te recht in het lokaal Café Cen tral te Lede. B.W.C.L.-WIELRENNEN OPNIEUW DE PLOEG MARTIN-VOSSCHEMIE- BUSLOT i

De Voorpost | 1987 | | pagina 26