Hammenaar Luc Peerlinck derde Europeaan op het WK-veldlopen BART BLOMMAERT (14) UIT BAASRODE NATIONAAL VELDLOOPKAMPIOEN KASTEL RAP EN VLUG MET EEN TWEEDE PLOEG IN LAGERE I ü'k EENDRACHT ZOGGE MUURKAATSKAMPIOEN WIEZE SPORTIEF MET EEN NIEUWE START VELDLOPEN De Voorpost - 27.3.1987 - 27 KAATSEN kerheid ontstaan over de toe komst en behoud van de twee de ploeg in Lagere I. Alle spelers hebben zich in ieder geval unaniem bereid verklaard om ervoor te knok ken en zich ten dienste te stel len van de eerste ploeg. Kaatsen. De eerste ploeg van Kastel Rap en Vlug won met 12-4 tegen Baasrode V.A. (vh) MUURKAATSEN deze i HET SUKSESVERHAAL VAN KAATSKLUB RAP EN VLUG KASTEL Dat er in Hamme en omgeving met meer dan gewone belangstelling werd uitgekeken naar het Wereldkam- pioenschap veldlopen te Warschau lag voor de hand. De kaanse suprematie in de eerst- Hammenaar Luc Peerlinck, uit de Veldstraat, Oostvlaams komende jaren zal verminde kampioen en kampioen van België vertegenwoordigde ons ren- Als land in de juniorsreeks. Verleden jaar had Luc Peerlinck als eerstejaarsjunior nochtans sterk ontgoocheld in het W.K. te Neuchatel waar hy slechts als 96e over de aankomstlijn was gekomen. Hij was daar van in het begin met de Afrikaanse lopers J uvi meegetrokken en dat werd hem fataal. Luc heeft ongetwy- zoen er nu op. Het is tijd zegt weid is echt hopeloos. Het ziet er niet naar uit dat dit Afri- weet de twee Ethiopiers die als de nummers 2 en 3 eindigden bijlange nog geen achttien jaar zijn en de vierde, Kosgei uit Kenia, am per zestien is. Voor Luc Peerlinck zit het sei- feld uit dat alles wyze lessen getrokken. Voor het vijftiende wereld- wereldkampioenschap. Luc kampioenschap waren een Peerlinck was uiterst tevreden 20.000 kijkers komen opda- met deze zeventiende plaats, gen. Iedereen dacht dat de Hij was eigenlijk de derde Eu- Afrikanen nu wel benadeeld ropeaan en de tweede blanke zouden zijn met het gure we- die over de meet kwam. Voor der. Maar niets daar van. Deze hem was op de zevende plaats knapen lijken wel lopers te zijn de Brit Mugglestone en de van een andere planeet. Ze Turk Dogan op de twaalfde zijn echt niet te stoppen. Deze plaats aangekomen, krachttoeren van de zwarte lo- De pronostiek van Luc Peer pers worden al jaren vertoond, linck was ook uitgekomen. Hij In de eerste ronde van de ju- had altijd gesteld dat een of nioresrace was Luc Peerlinck andere Afrikaan weer de titel schier als enige blanke mee zou grijpen. De Ethiopiers en met de trein die bezet was met de Kenianen overdonderden zwarte lopers. Hij trachte zon- weer eens het hele lot. Vier der echt te forceren zowat in Kenianen, vijf Ethiopiers en het spoor van de Ethiopiers te één Brit bij de eerste tien, zegt blijven. Spoedig echter moest toch voldoende. Een gevecht hij ervaren dat dit onbegonnen leveren tegen dat zwarte Be werk was wou hij niet na Jogging. Een massale opkomst voor de Ster-Jogging in Sint-Niklaas (Iv) hij dat het wat stiller wordt voor mijn studies. Nu komen er een drietal weken rust en dan begint de voorbereiding op het zomerseizoen. Daar gaat zijn voorkeur naar de 5 en de 10 kilometer. De laatste jaren heeft hij op deze discipli ne aardig wat snelheid bijge- wonnen ondanks het feit dat hij een specifieke tempoloper is. Zijn beste krono's zijn 8.30 op de 3 km, 15.40 op de 5 km en 30.22 op de 10 kilometer. Maar daar moet toch nog een stuk af. In elk geval mag Luc Peerlinck terugblikken op een geweldig seizoen. Zijn zeer eervolle ze ventiende plaats in dit wereld kampioenschap is daarvan de bekroning. HVC ZO DE VADER, ZO DE ZOON tweetal ronden op de knieën zitten. Die zwarten zijn ge woon een klasse te sterk. Hij bekocht die snelle start naderhand wel een beetje, maar liep toch verstandig ver der door op eigen tempo ver der te gaan en zich op de lange stukken wat te verschuilen achter de Fransman Saint Ho rand. Luc Peerlinck wou laten zien dat hij als Belgisch kam pioen die plaats waardig was. Hij was liever totaal tenonder gegaan en iets laten zien dan een hele wedstrijd naamloos in de achterste gelederen te blij ven bengelen. In de laatste ronde had Luc Peerlinck het verduiveld lastig om stand te houden. Ieder mo ment dacht hij de klop van de hamer zou krijgen. Zo leeg was hij gelopen. Hij was tot het uiterste gegaan om iets te presteren. Hij wou binnen de eerste twintig eindigen. Hij had op voorhand altijd gezegd dat hij reuze tevreden zou zijn met een plaats binnen de twin tig. Hij dacht toen aan Erik de Trier die verleden jaar als twintigste binnenkwam te Neuchatel. Wat die kan moet ik ook kunnen, zegde hij. Luc Peerlinck heeft het beter gedaan. De laatste kilometers waren uiterst zwaar. Vaak dacht hij het nooit te zullen halen. Ik liep volledig op mijn karakter, vertelde hij. In de laatste kilo- meter ging het maar met halve pasjes meer. Zo kapot zat ik. Ik zag vaak de piste niet meer. Veldlopen. De Hamse atleet Luc Peerlinck werd 17de in het Nooit had hij gedacht dat het wereldkampioenschap veldlopen bij de juniores in War- i zulk zwaar labeur zou zijn dit schau. Hij was de derde Europeaan (vh) Voor AC Baasrode is het afgelopen veldloopseizoen gun stig verlopen. De jongeren wisten dit seizoen ettelijke podiumplaatsen te veroveren. By de juniores won Christel Ceupens een wedstryd en haalde brons tydens het provin ciaal kampioenschap in Lebbeke. Bij de jongens behaalde Peter Van Damme (miniemen '74) een overwinning en junior Patrick Verkoelen won tweemaal. Veelbelovend was het debuut van Bart Van Nieuwenhuy- sen, een negeiyarige knaap die via de Lentespelen bij AC terecht kwam en tijdens zyn eerste seizoen zes wedstryden by de pupillen won. Na een keelontsteking ging het enige tyd wat minder vlot, maar Bart kon toch nog brons veroveren op het provinciaal kampioenschap en eindigde vyfde te Mol waar de nationale kampioenschappen wer den gelopen. De vedette was ontegensprekelyk Bart Blommaert. Hij behaalde bij de eerste- jaars-kadetten zeven overwin ningen en won het provinciaal kampioenschap. De klap op de vuurpijl was uiteraard het ver werven van een nationale titel, na een flinke prestatie in Mol. Van bij de start ging hij aan de haal met Kor Van Hove en Bart Engelen. Eerst moest Kor Van Hove terrein prijsgeven. Op zeshonderd meter voor de streep moest ook Bart Engelen eraan geloven. Bart Blom maert spurtte rustig maar on houdbaar weg en behaalde de titel. Voor de eerste keer in vierentwintig jaar verwierf ie mand van AC Baasrode een nationale titel. Het hoeft dan ook niet te verwonderen dat de talrijk opgekomen supporters in hun nopjes waren-. Lustige jongen Daags na het feestgedruis begaven we ons ten huize van de kampioen in de Palingbot- terstraat te Baasrode. In de knusse huiskamer valt onmid dellijk de kijkkast op waarin tientallen trofeeën stil getuigen van de vele overwinningen die Bart reeds behaalde. Iets ver der hangen de niet minder tal rijke medailles. Bart laat het zich allemaal niet naar het hoofd stijgen. Wanneer ben je beginnen lopen? Dat was in het seizoen 1982- 83 bij de eerstejaars^jupillen. Vader deed atletiek. Ik drukte zijn voetsporen. Eerst waren dat oefencrossen. De rest volg de. Tijdens het eerste jaar be haalde ik een overwinning en eindigde twee keer tweede. Het jaar nadien bij de pupillen ging het iets minder vlot. Toen waren slechts drie derde plaat sen voor mij weggelegd. Het jaar daarop, bij de miniemen, verliep het dan weer veel be ter. Ik won zeven wedstrijden en behaalde brons in een pro vinciaal kampioenschap. Het seizoen daarna was nog beter. Ik werd veertien keer eigenaar van de bloemen en werd an dermaal provinciaal kam pioen. In een selektie voor de nationale titelren verging het mij minder. Ik nam een slechte start, verscheen wel even op kop maar op het laatst had ik mijn beste pijlen verschoten. Ik eindigde als vierde." Bart Blommaert heeft er nooit aan gedacht om ook an dere sportdisciplines te gaan beoefenen. "Atletiek is er eigenlijk au tomatisch gekomen. Ik werp wel eens een vislijntje uit. maar dat is meer een hobby dan een sport. Nu is het toch wel zo dat je niet altijd hard moet trainen om even hard te kunnen lopen. Mijn vader re gelt het ritme en organiseert een trainingsprogramma. Iede re woensdag loop ik in klub- verband onder leiding van trai ner Karei Gabriels. We lopen dan zo'n zes tot zeven kilome ter op de piste, 's Vrijdags loop ik nog eens vijf kilometer en daags na de wedstrijd werk ik de spieren los. Meer doe ik niet. Ik eet wat de pot schaft. Alleen frieten komen er tij dens het veldloopseizoen niet op tafel. Cola of snoep al even min. Ik mis dat niet. Het zijn dingen die me weinig zeggen. Het is een kwestie van ge woonte." Heb je op school enige verandering gemerkt sinds je kampioen bent? Bart lacht wat verlegen. "Er zijn een aantal meisjes die met een foto van mij op zak lopen sedert er in een plaatselijk re- klameblad iets over mij ver scheen. Sommige leraars infor meren regelmatig naar mijn verrichtingen en spreken ero ver in de klas. Zoiets doet me plezier. Deze zelfstandigheid geeft aan elke belanghebbende van de tweede ploeg een gevoel dat hij voor eigen rekening werkt en werd door zowel spelers als de verantwoordelijke leider op veel enthousiasme onthaald. De samenhorigheid tussen de spelers zal er door worden ver sterkt. Dit seizoen zal de ploeg in Lagere I bestaan uit de volgen de spelers: Rudi Aubroeck, Francois De Block, Eric De Decker, Danny De Wilde, Ma rio Ringoot, Marc Van Bos sche, Patrick Van Den Eynde, Danny Van Duysen, Benny Van Haver en Philip, Bart Van Wezenmael, Franky Verma- chelen en Kamile Vernimmen. Historiek van de tweede ploeg Kastel Rap en Vlug startte met een tweede ploeg in het sei zoen 1982 in kompetitie. Op het eind van de kompetitie brak het zuur hen bijna op, want door verkoop van ver schillende spelers was de spe lerskern voor deze ploeg bijna onbestaande. Gelukkig voor de klub kwam er in 1984 een nieuwe lichting junioren die klaar was voor de tweede ploeg. Na twee jaar vertoeven in Lagere II werd in 1986 de kampioenstitel behaald en de overgang naar Lagere I be werkstelligd. Deze jonge ke rels zorgden tijdens het aan gang zijnde seizoen nog voor een andere stunt. Zij werden niet alleen met panache kam pioen in Lagere II (Kampioen van Vlaanderen), maar eindig den ook nog op de tweede plaats in het kampioenschap van België. Het ongenaakbare Wélar, dat met een paar spe lers uit eerste nationale aan trad, stak hen de loef af. Het resultaat van de tweede ploeg in Lagere I hangt groten deels af van wat in de eerste ploeg gebeurt. Als de spelers van Hogere II gespaard blijven van kwetsuren en beschikbaar blijven is er naar het gevoel van de leiding niet het minste probleem om een goede klas sering te bewerkstelligen. Zij moeten alleszins in staat zijn zich moeiteloos in Lagere I te handhaven. Indien de ploegleiding van Ho gere III zich genoodzaakt ziet hun spelerspotentieel op peil te houden met spelers uit de tweede ploeg, dan kan er onze- Voor de aanvang van het nieu we kaatsseizoen stelde kaats- klub Wieze Sportief op zater dag 21 maart 1987 zijn kompe- titieploegen voor. Het klubbe- stuur zal dit seizoen opnieuw zes ploegen in kompetitie brengen. Het merendeel zijn jeugdploegen met onder ande re: pupillen, miniemen, kadet- ten en junioren en daarbij twee senioresploegen. De ploeg die zal uitkomen in be vordering Gewest Dender- monde-Aalst werd grondig vernieuwd. Drie nieuwe spe lers werden aangetrokken: Hans Aubroeck van Kastel Rap en Vlug, Pierre De Block van het uit Hogere III degra derend Zele, August Van Mul ders van Brussegem. Het aan kopen van nieuwe gezichten was noodzakelijk, wou men in bevordering een goed figuur blijven slaan, want Erik De Wolf (naar Steven Moorsel), Raymond Bauters (naar Ap- pelterre) en Rudy Heyvaert (naar Baardegem) verlaten de klub. In gewestelijke bevordering zal de nieuwe kern er alsvolgt uitzien: Theo De Decker (ka pitein), Luc Daeleman, Geert Van den Steen. Hans Au broeck, August Van Mulders en Pierre De Block. Een sa menstelling van jeugd, gekop peld aan ervaring, die bij machte moet zijn de klub naar de beste plaats in de rangschik king te leiden. Daarnaast komt Wieze nog met een tweede seniorenploeg uit in Lagere II. Het bestuur laat geen kans onbenut om de spelers in de beste konditie aan de start te brengen. Reeds twee maand geleden werden de trainingen hervat. De jeugd wordt geleid door Etienne De Smedt en de overige leden aan hun konditie onder het des kundige oog van hun nieuwe trainer Patrick Audoot. Extra-financiële steun, die be komen wordt door shirtrekla- me geeft de klubstruktuur een goede en gezonde basis. Zo zijn Brouwerij Van Roy, Van Cakenberg (bouwonderne ming), Dendercub (keukens), Gomo (Wiezekaas) en André Perdaens (zandstralen) bereid gevonden de verschillende ploegen van een uitrusting te voorzien en bij te dragen tot het doel van Wieze Sportief. Veldlopen. Bart Blommaert van AC Baasrode, nationaal kampioen bij de kadetten (c) Met de veelkleurige pet op het hoofd wordt Bart Blom maert nu wel legendarisch. "Ik word dikwijls omgeroe pen als de man met de pet. Eigenlijk is dat gekomen om dat ik, als het kouder was, na de wedstrijd altijd lichte hoofdpijn had. Iemand gaf mij toen de raad om iets op mijn hoofd te zetten. En inderdaad, het helpt. Sedetdien heb ik geen hoofdpijn meer. Deze zo mer wil ik de 800 en eventueel de 1500 meter afhaspelen. Pis telopen heeft meer toekomst, maar mijn voorkeur gaat uit naar het veldlopen. Volgend seizoen hoop ik even flink te presteren iti een hogere kate- gorie. Misschien zal de Vlaam se Atletiekliga mij dan wel aanduiden voor de internatio nale vriendschapsmeeting die telkenjare wordt gehouden. Dat zou ik erg fijn vinden." (e.g.) Het opstarten en het in leven houden van een tweede ploeg vraagt veel 'inspanningen van een klub. Het is in om het even welke sporttak een zeer moei lijke bedoening om zo'n ploeg overeind te houden. Een twee de ploeg is voor de verdere bloei van de klub noodzake- Bij de Kastelse Kaatsklub Rap en Vlug tracht men binnen de bestuurskern zowel de eerste als de tweede ploeg zoveel mo gelijk op gelijke voet te behan delen. In de tweede ploeg tre den niet alleen die spelers op, die door omstandigheden of door hun leeftijd weten dat zij geen aanspraak meer kunnen maken op een stek in de eerste ploeg, maar vooral die spelers die uit de juniorenkategorie komen. De tweede ploeg wordt voor deze laatsten be schouwd als een opvangcen trum en een verlengde van hun opleiding. I|| lagere I wordt de jeugd in staat gesteld om zich op de meest gemakkelijke ma nier voor te bereiden op de zware taak die op hun schou ders zal rusten wanneer ze klaar bevonden worden om in de eerste ploeg aan te treden. De leiding van deze tweede ploeg berust bij het drieman schap: Frangois De Beer, Jozef Nobels en Charel Coppens. De werklustige dames van de klub zetten zich ook aktief in bij de verschillende taken die nodig zijn om deze ploeg te runnen. Zonder hun onbaatzuchtige in zet bestaat de kans dat het organisatorisch fout loopt. Vanaf dit seizoen beschikt de leiding van de tweede ploeg over eigen financiële armslag. Hun financiën kunnen zij op eigen initiatief aanvullen en beheren. Er was heelwat belangstelling voor de eindfase van het muurkaatskampioenschap van Hamme dat plaats had in sporthal De Wuiten. Er waren heel wat uitgestelde wedstrij den en de organisatoren had den deze wedstrijden zonder veel moeite van de kalender geschrapt. Omdat ze dachten dat deze wedstrijden toch geen enkele invloed hadden op de eindrangschikking. Maar spoedig bleek dat deze wed strijden van uitzonderlijk be lang waren. Vooral de ploeg van Van Gaeveren deed het geweldig. Belangrijk is ook in het muurkaatsen dat elk opge haald spel voor één punt telt. Winst of verlies ligt dan uitein delijk dicht bij elkaar. De door slag in deze kompetitie bij Van Gaveren was de wedstrijd te gen de Hamse Postploeg waartegen het tegen alle ver wachtingen in een grootse overwinning lukte van 19-2. Dat betekende dat de hele rangschikking door elkaar werd gehaald. De ploeg van Van Gaeveren die in het begin van het seizoen niet zo gewel dig presteerde, begon daarna geweldig af te zwakken. Maar in de laatste wedstrijden kon ze zich herpakken. Meteen hees ze zich op de tweede plaats. Door het feit dat in het muurkaatsen elk opgehaald punt goed is voor een punt kwam het erop aan zoveel mo gelijk te scoren. Door in hun laatste wedstrijd tegen Post een overrompelende wedstrijd te spelen en een 19-2 vast te leggen kon het met één punt beslag leggen op een onver hoopte tweede plaats. Van Gaeveren wipte over de ploeg Colman en Kastel A die schier zeker waren van een plaats op het schavotje. Tijdens het voorbije weekend werden de bekerwedstrijden gespeeld nadat er vroeger al twee schiftingen werden ge speeld. Al de wedstrijden wer den met grote inzet gestreden. De reden was dubbel: het bui tenkaatsseizoen staat voor de deur en iedereen wou daar voor zijn vorme eens speciaal aanscherpen. Tenslotte was het ook om de eer te doen. Nu het kampioenschap voorbij is, is een goede plaats in de be ker van groot belang. Geen wonder dat Zogge weerom vertrok als grote favoriet. In de verliespoule was er ook veel strijd want niemand wou op de allerlaatste plaats eindi gen. Het was uiteindelijk Ka stel B dat deze rode lantaarn in de handen gestopt kreeg. In de winnaarspoule ging voor al de aandacht naar de halve finale waar de kampioen Zog- ge het aan de stok had met Kasgel. Of zouden we het an ders kunnen stellen: een duel met allemaal spelers uit Hoge re III. De jongens van Rap en Vlug die in het begin op voor sprong kwamen, zouden uit eindelijk toch door de knieën gaan tegen een absoluut ster ker Zogge. De andere finale Colman-Pauls Videoklub was maar een formaliteit voor de jongens van Moerzeke-Kastel. Daarmee kwam men tot een veelbelovende finale tussen Colman en Zogge. Op dat mo ment zeker de twee sterkst* spelende ploegen. Het is een zeer spannend en sportief duel geworden. Beide ploegen gaven zich volledig. De bal ging soms tientallen keer om en weer voordat er een vijftien op het scorebord kwam. Het waren gewoonlijk schoon heidsfoutjes die aan de basis lagen van de gewonnen of verloren vijftienen en spelen. Zogge toonde zich niet alleen een waardig kampioen, het was in deze beker ook de beste formatie. Technische uitslagen Eindstand kampioenschap 1. Hamme-Zogge 8. 43.125 2. Van Gaveren 8. 60.108 3. Colman Kastel 8 62.106 4. Rap en Vlug Kastel 8. 62.107 5. Lebbeke 8. 84. 78 6. Post 8. 90. 78 7. Aalst 8.102. 66 8 Kastel B 8.116. 47 9. Paul Video's 8.133 35 Bekerwedstrijden Schiftingen - verliezers: Van Gaveren-Kastel B 17-4. Post - Aalst 15-6, Schiftingen winnaars: Zogge - Rap en Vlug 15-6. Paul Video- Colman 3-18. Plaatsingswed strijden: finale Zogge Een- dracht-Colman 11-10. 3e en 4e plaats: Kastel A Rap en Vlug - Paul Video: 19-2.5 en 5e plaats: Post-Van Gaveren 8- 13. 7e en 8e plaats: Kastel B- Aalst 6-15. Eindstand: 1. Eendracht Ham- me-Zogge, 2. Colman Moerze- ke - Kastel, 3. Rap en Vlug A, 4. Paul Video, 5. Van Gaeve ren Moerzeke, 6. Post, 7. Aalst, 8. Kastel B. HVC

De Voorpost | 1987 | | pagina 27