BLIJVENDE MOTIVATIE ^WÊ&Ê>WÊÈBm 4i HB9 OP EEN ZUCHT VAN DE TITEL STEEMAN ZORGT VOOR BESLISSING BASKETBALKALENDER VERBEKE MET TWEE VRIJWORPEN THUISPLOEG SPEELT ZICH VEILIG ZWAK THUISVERWEER VAN WOUWE MET DRIEPUNTERFESTIVAL VERDER OP DE TWEEDE PLAATS 28 - 27.3.1987 - De Voorpost BASKETBAL B.C. ZELE - HERMES ST.-NIKLAAS: 111-63 g||agk«Bij kampioen Zele worden de bugels niet gevierd. Trainer Van Hoeyweghen blijft er de BS pees opleggen. Voorzitter Ro- Hj ger Van Hecke hoopt om in nationale de ploeg te worden die nederlagen en wil Zele de PW algemene titel in derde afde- Redenen te over om de kondi- jWi nrfg'fij*[ff|pm PBTiTEBf^731 tie intakt te houden. Voor de g imisJÊSjr 'qhA gemakkelijke match tegen 1 .i'.BHffBf BOS hekkensluiter Hermes St.-Ni- _^r J klaas, werden de Zeelse kam- ««.-» «k li-:y UBffiwi pioenen uitgebreid gehuldigd. IMF Een verrassing was zeker dat jw HK J j tH| iedere speler naast bloemen |"J k V A V A H Hm een videocassette met de ytë— A VI topmatch Zele - leper er op. IjMHV m i-f JÊttSÊf De overhandiging gebeurde VLi. li j door de allerjongsten van de j) mj mj[i v klub. Bezoeker Hermes was Q|t 1 H ft jk ook met bloemen present en t Au M H fl a Nadine Agon van de damesaf- I Hu ^^B tteliug zette kapitein Herman n Kl VW ^^B Van den Broeck in de bloe- \l J ^^B men. Spijtig dat de zaterdag- H J A li jB ^^B avond geen Zeelse basketbal- Wk9 ^^B moment en de supporters f maar De sfeer was in geval goed en daar heeft het huisor- '^Hk l^H H ^^B kest dit seizoen zeker veel toe IHNMR: BB bijgedragen. d l .l i n/. Sportief was er ook nog wat te Basketbal. BC Zele-Hermes 111-63. Herman Van den zien. Van bij de eerste opworp Broeck van Zele verschalkt de Wase verdedigers Bruggen, liet de thuisploeg de intenties De Bruyne en Oelbrandt. (bvw) blijken. Hermes kreeg het moeilijk omdat Patrick Arcay zich met de bewaking van de bezoekende spelmaker Alain Van Goethem bezighield. Voor Hennes betekende dit dat het zeer moeilijk een aan val kon opzetten. De thuis ploeg had anderzijds weinig moeite met de St.-Niklase 2-1- 2 zoneverdediging. Na 3-2 scoorde Zele in één ruk 11-2. De afwerking stond op punt. Mertens en Arcay begonnen met een 3 op 3. Putteman kon zich uitleven onder de korf met een 4 op 5. Carlo Van Hulle demonstreerde hoe effektief driepunters kunnen zijn. Het verschil werd steeds groter met zelfs 30-13 aan de 9e minuut. Lieven Van de Keere deed dan ook nog zijn duit in het zakje met een 5 op 6 in de eerste helft en hij bevestigde zijn pre ciesheid in de tweede time met een 4 op 5. Hermes kwam in de eerste helft moeilijk aan de bak en hun 10 op 41 sholge- middelde tegenover 23 op 38 voor Zele betekende aan de rust een 55-24 achterstand. De bezoekers probeerden de thuisploeg af te remmen met een mandefensie maar ook dat had niet het gewenste resul taat. Coach Van Hoeyweghen gaf aan Johan De Decker rui me spelgelegenheid. Deze 2 meter grote vleugelspeler be wees dat indien hij over al zijn Basketbal. BC Zele-Hermes 111-63. Benny Mertens scoort fysische mogelijkheden mocht na een snelle tegenaanval. Wolf Bruggen komt te laat (bvw) aanvaller is. Uok in ae verae- diging staat hij zijn man. Dat ondervond bezoeker De Wit te, de beste Hermesaanvaller, die een paar keer tegen De Deckers dakgoot liep. De tweede time begon minder voor Zele dat een 0 op 5 liet optekenen. Playmaker Alain Van Goethem kreeg wat meer vrijheid en zette samen met Bruggen en De Witte verschil lende goede aanvallen op. De klasrijke De Witte lukte zelfs een 6 op 10 en liet zijn techni sche vaardigheid bewonderen. Bij Zele was het uiteraard de euforie en daar hadden kapi tein Van den Broeck, een 3 op 4, met mooie haakworpen, maar ook De Brauwer, op nieuw zeer sterk en wisselspe ler Yvan Moens hun deel in. Jan Van den Bossche eindigde met een 2 op 2 en een hoge score lag in de lijn. De drie cijfers werden op het bord ge zet door Carlo Van Hulle. Punten: B.C. Zele: 46 op 81 shots 13 op 21 vw. 6 x driepunters. Van Hulle 9-13, Putteman 1:- 6, Van de Keere 11-10, Van den Broeck 2-6, Moens 0-0, De Brauwer 4-2, A rcay 10-9, Mertens 7-2, Van den Bossche 0-4, De Decker 2-4. Hermes St.-Niklaas: Alain Van Goethem 7-10, Bruggen 2-12, Lintacker 0-0, De Witte 9-13, De Bruyne J. 0-0, Stef Van Goethem 4-0, Polfliet 0-2, Eddy De Bruyne 0-2, Oel brandt 2-0. Beno Basket. Panters-Desselgem 9645. Panters is dicht bij de titel (foto p. hermans) PANTERS BAASRODE - DESSELGEM: 96-65 Een paar honderd fervente Panters-supporters wachten zaterdagavond na de match te gen Desselgem of er uit Brabo geen telefoontje kwam, waarin de nederlaag van Sgolba Aal ter werd gesignaleerd. Het zou het begin van een dol feest zijn geworden. De affaire Zottegem-Aalter is uiteindelijk en maar goed ook niet in het nadeel van Panters uitgevallen. Zottegem won op nieuw en nu met ruimer ver schil de herspeelde wedstrijd. Dit betekent dat Baasrode twee punten voor kwam op Aalter. In de laatste thuis- match tegen Desselgem kwam de thuisploeg moeilijk op tem po, zodat aan de 4e minuut de Westvlamingen met 6-7 voor stonden. Het tikkeltje hoop in de bezoekersrangen was van korte duur. Moens-Mathijsens waren aanvallend niet te stui ten en wisselspeler De Cock deed eveneens zijn duit in het zakje, zodat via 36-18 aan het kwartier aan de rust de match gedegradeerd was tot een for maliteit. 48-26. In de tweede helft bleef Pan ters verder doordrukken. Spel maker Stevens zette de aanval lers op het goede spoor en Verstappen - Van Loey, maar ook Peelman en De Smet brachten hun steentje bij voor een zeer knappe overwinning. Jefken Esseldeurs zat één week op de strafbank na zijn houding op de training en zijn wegblijven vorige week op de match. Daarmee zijn hopelijk alle plooien weer gladgestre ken en kan coach Van Hecke in de slotmatch tegen Hoger Op Gent, een ploeg in degra datiegevaar, het orgelpunt plaatsen achter een knap seizoen. Punten: Panters Baasrode: Verstappen 6-7, Moens 12-11, Stevens 0-0, Van Loey 4-6, Mathijnsens 13- 14, Peelman 2-2, De Cock 11- 2, De Smet 0-6. Desselgem: De Brabander 0-2, Goes 6-11, De Smet 5-9, Cnudde 7-4, Tjollijn 2-5, Moerman 6-8. Beno Basketbal. BC Zele-Hermes 111-63. Patrick Arcay scoort met een mooi jumpshot. Daartegen heeft Alain Van Goe them geen verhaal (bvw) beschikken hij een gevaarlijke Wasocub Akron Ronse Ronse met coach Van de Steen (ex-Wasocub) bleek langs Spi- leers heel wat intenties te heb ben. Na 5 minuten noteerden wij 9-13, maar Van Damme - Hofman stelden zich heel spoedig in slagorde. Wasocub nam het heft in handen (25-20) en van dan af waren de bezoe kers op achtervolgen aangewe zen. Na 13 minuten werd coach Dhaen van Wasocub, wegens zijn schorsing, naar de andere kant van het veld ge stuurd, maar dit had geen in vloed op de match. De thuis ploeg bleef langs een niet mis sende Van Damme op voor sprong (38-26), maar ging dan vrij zenuwachtig te keer. Rom- baut en Vander Heyden wer den uitgespeeld en halfweg was Akron op zijn sokken te rug in de match (46-42). De degradatiekoorts speelde in beide ploegen een grote rol. Er werd te pas en ten onpas naar de korf gegooid, maar na 7 minuten nam de thuisploeg toch weer een 57-51 voor sprong. Akron reageerde langs Van der Heyden en twee mi nuten later waren de kansen opnieuw gekeerd (57-58). Twee driepunters van Steeman brachten Wasocub op 63-60 (11' min.) maar Ronse bleef het vanop afstand zoeken. Ge lukkig zorgde Van der Heyden voor veel reboundoverwicht en met een 3 op 3 van de Akron dubbele meter was alles te her doen (64-65). Verhellen zette de ploegen wel gelijk maar na 19 minuten bleef de thuisploeg meester op het veld. 72-71. Op 42 seconden van het einde wierp Akron nog tweemaal on besuisd naar doel, maar op het affluiten was Steeman de red der in nood en met een tip-in zette hij zijn ploeg definitief op winst. Een goede zaak voor Wasocub dat met een wed strijd tegen Oostakker, de ro de lantaarndrager, praktisch zeker is van het behoud in eerste provinciaal. Punten: Wasocub: Steeman 12-12, Colman 3-1, Hofman 14-5, Gerlo 4-5, Van Damme 12-4, De Kimpe 0-1. Akron Ronse: Rombaut 10-3, Spileers 8-7, Podcvijn 5-0, Verhellen 6-2, Van der Hey den 10-15, Delfosse 2-2. WEGA 2e afdeling heren: 20.15 u. (28.3): Mercurius-Okapi Aalst 3e afdeling A: 20.15 u. (28.3): Luchtbal - Scheldejeugd Temse 3e afdeling B: 15.45 u Waver - B.C. Zele 4e afdeling C: 20.15 u. (28.3): Hoger op Gent - Panters Baasrode le afdeling dames 15.30 u.: Osiris Denderleeuw - DBC Aalst le provinciaal heren: 20.30 u. (28.3): Lede - Bavi Gent 20.30 u. (28.3.): Sleidinge - Hemaco Dendermonde 20.30 u. (28.3): Waasland St.-Niklaas - The Tower Aalst 20.15 u. (28.3): Erpe Mere - Hansbeke 18.00 u.: Wasocub Waasmunster - Oostakker 2e Provinciaal A: 20.30 u. (28.3): Eksaarde - Berger du Nord Aalst 20.15 u. (28.3) Bat vo St. Amandsberg - St.-Niklase 20.30 u. (28.3): Lokeren - Melsele 20.45 u. (28.3) Be veren - Silaba Zelzate 16.45 u.: Buggenhout - Moerzeke 20.30 u. (23.3): Bazel - Dendermonde 18.00 u.: Cibo Zele - Modu Destelbergen Basket. Panters-Desselgem 95-65. Panters Baasrode won met ruim verschil en staat nu twee punten los. Misschien mag het volgende week vieren (foto p. hermans) GEYWA MOERZEKE - LOKEREN: 70-69 Melsele Beveren B.B.C. DENDERMONDE - De thuisploeg mag door di onverwachte nederlaag alle kansen op een tweede plaats die uitzicht gaf op een even tueel testmatch met de tweede van de andere reeks, voor eer mogelijk bijkomend promo tieetiket, vergeten. Er mogen in ieder geval ver zachtende omstandigheden ge pleit worden. Jean-Pierre Coeckelbergh en Gibbe Win- dey zatrn gekwetst langs de lijn. Vérhas was op vakantie; Van Leemput heeft reeds lang afgehaakt. Tot overmaat van ramp liep centerspeler Moens al na 7 minuten tegen zijn vierde fout aan, waaronder twee technische fouten. De enige scheidsrechter De Smedt was niet mals voor de Dender- mondse pivot. Jan Goossens kreeg de grote verantwoorde lijkheid om aanvallend te wed ijveren met de bezoekers. Hij kreeg alleen steun van De Cock, die na een griepaanval toch aan de opworp stond. Eksaarde voelde dat er winst inzat, wat nog een tikkeltje hoop kon geven voor het even tueel behoud. Het greep de laatste kans met beide handen. Dhert, maar inzonder Crève en Eric Willems drukten na 27- 27 en 36-39 door tot een 40-49 ruststand. In de tweede helft zat Jan Goossens in de greep van Eric Willems. Na 61-57 EKSAARDE: 81-91 aan de 8e minuut was de lokale Moens 0-7, Piron 3-2, Cleem- rol uitgespeeld. Moens viel put 0-2. met vijf fouten uit en via 73-76 Eksaarde: Eric Willems 13-10, liet Eksaarde de zege niet Andre Willems 0-6, Hoste 5-5, meer ontglippen Kris Vervaet 6-4, Dherdt 8-6, Punten: Tollenaere 0-3. Dendermonde: Goossens 24-4, Renn De Cock 11-12, Willockx 2-14, Scheldejeugd Temse BBC Lier Scheldejeugd begon zelfverze kerd aan de wedstrijd met Mertens die tweemaal tereke een driepunter op het bord bracht. BBC Lier stond op 8-0 en het vele Lierse balverlies werd afgestraft tot 20-9 (10* min.). De Brucker de bezoe kende- spelmaker (ex-Bazel) kwam niet in het stuk voor en alleen de opstelling van Bavo Gielis bracht een kentering. Lier kwam terug in dp wed strijd maar Van Oeckelen - Mertens hielden de kloof op 32-19 (15* min.). De bezoeken de afstandswerpers waren he lemaal niet bij de zaak zodat Scheldejeugd kon gaan rusten met 47-30. De tweede helft bleef er weinig spanning in de match. Heyjen was wel dege lijk in de afwerking, maar na 7 minuten was de match eigen lijk gespeeld. (61-42). Van Wouwe mikte dan drie keer na elkaar een driepunter binnen en alle Lierse reacties werden in de kiemgesmoord. Coach Ibens kon zelf applausvervan- gen doen, zonder dat Lier dichterbij kon komen. Een ge makkelijke zege van de thuis ploeg, die de kwetsuur van Kris De Pauw, goed opving via een sterk spelende Van Wou we. Punten: Scheldejeugd: Mer tens 12-4, Van Oeckelen 12-5, Verspecht 6-5, Gosselin 4-10, Van Lombergen 5-0, Van Wouwe 8-11. Lier: De Brucker 2-0, Heylen 4-15, Gielis Bavo 13-2, Gielis Ivo 1-2, Bredael 2-6, Van de Weghe 6-8, Van Hille 2-0. WEGA Het burenderby bracht twee uitgesproken zenuwachtige teams aan de opworp. Melsele met heel wat ex-Beveren spe lers wilde winnen om zich uit de degradatiezone te werken. Beveren gaf geen geschenken om geen gezichtsverlies te lij den. Een spannende eerste helft met tussenstanden 12-12 (ÏO1 min.) en 20-20 (15e min.) bracht geen afscheiding. Van Dosselaer kon het Melseelse balverlies na een press afstraf fen maar andere lichtpunten waren er niet. Een 32-30 rust stand kwam er omdat De Schepper op het einde van de eerste helft tien punten op rij aanbracht. De tweede periode kwam De Cauwer de neus aan het venster steken. Melsele liep uit naar 38-32 en Van Loo zorgde zelfs voor 44-36 (10* min.). De bezoekers wilden niet begeven en Schmitt bracht alles weer bij elkaar (44-44). De laatste vijf minuten was de spanning te snijden en Beve ren zorgde via Jo Maes voor 62-63. Op 20 seconden van het slot werd een vrijwillige fout van Bries bestraft en Stout kon één vrijworp omzetten. (63- 63). Het werd dus na de rege- lementaire tijd een verlenging. In die beslissende vijf minuten scoorden Van Goethem, Deyaert en Van Dosselaer (65- 67) maar De Cauwer bracht 67-67 op het bord. Van Goe them maakte dan het beslis sende doelpunt en 25 seconden van het einde kon Schmitt slechts één vrijworp omzetten zodat de punten met 69-67 thuis bleven. Melsele was defi nitief gered en kan in het de gradatiedebat met matchen te gen Lokere-n en C° als scherp rechter fungeren. Punten: Melsele: De Cauwer 14, De Schepper 10, Van Goe them 10, Staut 8, Van de Vij ver 9, Van Loo 14, Lippevelt 4. Beveren: Bries 0, Schmitt 15, Luyckx 2, Verstraeten 4, Maes 4, Michelet 2, Van Dosselaer 18, Deyaert 20. De thuisploeg had niets meer te winnen of verliezen. De matchpunten waren voor Lo keren van zeer groot belang. Moerzeke speelde het spel eer lijk en ging voluit zijn kans. Coppens en de niet van kwali teiten gespeende Bruneel zorg den samen met Bulteel voor een klein scoreverschil. Van 11-8 over 31-27 naar een 39-38 ruststand. De winstkansen waren er nog voor beide ploegen. Lokeren, dat gehandikapt was zonder de gekwetste Gheyssens, nam een klein voordeel. Aan de 6e mi nuut stond er 47-51 op het bord en Van Boven - Antheu- nis - Vermaere bleven tot 59- 64 de beste prositie op de zege behouden. Bij 68-69 op luttele seconden voor affluiten grepen de bezoekers naar de overwin ning. De thuisspeler Verbeke dacht er anders over en met twee vrijworpen hield hij de winst te Moerzeke. Punten: Moerzeke: Verstappen 6, Bul- teel 11, Bruneel 19, Coppens 13, Verbeke 13, Van Cleemput 6, Loontjens 2. Lokeren: Van Boven 24, An- theunis 18, Vion 6, De Nul 9. Vermaere 12. Beno EEN HELFT WEERSTAND SILABA ZELZATE - CIBO ZELE: 65-56 De bezoekers hebben tegen wedijveren met de thuisploeg. Zelzate, een ploeg die nog al- Rust 34-34. tijd naar de tweede plaats in de In de tweede helft had Silaba klassering lonkt, één helft meer aanvalskracht en Peter stand gehouden. Permentier, Moens kwam aanvallend min jan Moens en Goetmaeckers der aan bod, zodat de bezoe- konden de eerste 20 minuten kers de rol moesten lossen. Punten: Silaba: Ronny Janssens 15, De Decker 10, De Clercq 15, Pie- ters 12, Sintobin 13. Cibo Zele: Permentier 19, Pe ter Moens 8, Goetmaeckers 11, Heirwegh 6, Jan Moens 12. ZAALVOETBAL B.Z.V.B. VAN DEN BROECKE 4 4* Provinciale C A.S.O. OLYMPIC 7 Ook dit jaar pakt de B.Z.V.B. vaardige Jurgen De Waele. weer uit met een bijgevoegde Enkele ogenblikken later kompetitie, dit om nieuwe mocht A.S.O. dan toch jui- ploegen toe te laten zich te chen, toen Alain Vernimmen meten met de reeds in deze met een perfecte lobbal de bal reeks uitkomende ploegen en in het doel legde. Toen A.S.O. zich in te spelen op een hoger dacht deze stand te handhaven St. Niklase Bazel De thuisploeg dat na kam pioen Berger du Nord op de tweede plaats in de rangschik king vertoeft, wilde van geen wijken weten. Een goede 12-4 voorsprong (5* min.) werd ech ter teniet gedaan door drie punters van De Brucker. Bazel nam even de leiding (24-25) maar de Klaaskens herstelden het evenwicht. Met een aggre- sieve verdediging werd Bazel aan banden gelegd en het moet ons van het hart dat ae arwe- zigheid van Van Renterghem (vaderschap) wel van beslis sende aard was. Bazel miste een belangrijke afwerker, maar de eerste helft werd toch besloten met 46-44 cijfers. Het bleef gelijkopgaan tot 52-52 (5C min.) en zelfs nog 64-63 101 min.) maar dan verloren de bezoekers een belangrijke pion. Becquet moest met fou ten naar de bank en in één ruk ging de thuisploeg naar 80-72 (15e min.) Bazel had een af werker te weinig en de aggre- sieve thuisploeg won verdiend de beslissende match onder het oog van opponent Silaba Zel zate. tot aan de rust besliste Gerry A.S.O. Olympic Temse is zo Pauwels daar wel anders over, een nieuwkomer in de en schoot zijn ploeg. Van den B.Z.V.B. rangen. Van den Broecke, op een gerustellende Broecke uit St.-Niklaas heeft 2-1 voorsprong. Na een mis er reeds een seizoen opzitten, sertje in de Olympic Defensie. Beide ploegen kwamen tegen Rust 2-1. elkaar uit in de nieuwe sport hal te Nieuwkerken, de thuis- Van Den Broecke kontroleer- de nu rustig de wedstrijd, me- haven van de ploeg uit St.- de door het aantal onbegrijpe- Niklaas. En dat A.S.O. Olym- lijke missers van A.S.O die te pic zich niet liet intimideren wijten waren «door de zenu- door de reputatie van zijn wen», zo hoorde we na de tegenstander (Van den Broec- wedstrijd vertellen door coach ke eindigde vorig seizoen op Patrick Riske van A.S.O. de 2C plaats) werd al vlug dui- Olympic, delijk na het begin van deze Hierdoor kon Van den Broec- boeiende partij zaalvoetbal. ke zelf uitlopen tot een voor A.S.O. trok resoluut in de hun zeer confortabcle 4-1 aanval en belagerde gestadig voorsprong. Dit met nog 9 het thuisdoel, meermaals wa- min. te spelen in deze wed ren zij dicht bij de openings- strijd, langs Van Vlierberghe treffer Het was echter de er- en Jurgen Dewael. Voor varingrijke Van den Broecke A.S.O. Olympic kwam deze ploeg die, tegen de verhouding achterstand, hoe aardig dit ook van het spel, het eerst op voor- moge klinken, goed uit. Want sprong kwam, dit langs de met de 4-1 cijfers op het bord verdwenen ook de zenuwen en vond de ploeg het spel terug dat ze gewoon is te spelen. M.a.w. wat de toeschouwers en supporters in de volgende 9 min te zien kregen kan mea moeilijk geloven. Alain Vernimmen van A.S.O. beukte zo hard op de thuisver- dediging dat hij op 3 min. tijd een echte hattrick lukte, voor de verbolgen ogen van de ver- rasste Van den Broecke spe lers. 4-4. En Olympic wilde en kreeg nog meer «-aiu Kurt Riske en Herman Brijs brach ten de 4-6 op het bord Dit alles in een tijdspanne van 5 min. en Van den Brocckc? Wel verder dan een vrije trap even buiten het zes-meter ge bied geraakten zij niet meer. Het was trouwens de gevaar lijkste aanvaller van het speel- veld: Alain Vernimmen die A.S.O. Olympic op 4-7 bracht juist voor schcidrechter Jozef Piens een einde aan de wed strijd maakte. Dolle vreugde natuurlijk bij A.S.O. Olympic, dat zijn eerste wedstrijd in de provinciale reeksen tot een goed eind brengt M.S.

De Voorpost | 1987 | | pagina 28