LUC VAN CLAPDORP NOGMAALS ONBEDREIGD LEBBEEKSE LENTEKINDEREN HAALDEN ZILVER TWEE HAMSE DAMES SLAGEN IN EXAMEN VAN ZWARTE GORDEL!!! JAN SMET EN JEROEN SINT-NIKLAAS, DE GROTE TRIOMFATORS VOETBAL UITSLAGEN De Voorpost - 27.3.1987 - 29 MOTORCROSS JONGE HERENPLOEG BLIJFT PRESTEREN IN PROV. PLOEGENTORNOOI Zondag was weer een bijzon dere dag voor de Hamse Judo- klub. Twee dames, Ingrid Smet en Sandra Van Uytvange gingen zich in de federale zetel te Zele aanbieden voor hun examen voor zwarte gordel. Zij losten beiden met glans de verwachtingen in en bewezen met grote onderscheiding dat de trainingen van hoofdtrainer Vanderhaeghe de nodige vruchten afwerpen. Het zijn de eerste vrouwelijke aandragers die in de Hamse klub opgeleid zijn. Daags voordien was ook coach Van Handenhove met een glunderend gezicht weerge keerd na de tweede dag van het prov. ploegentornooi. Met zijn zeer jonge ploeg had hij het weer klaar gespeeld om sprekende resultaten te laten noteren. Met 4 overwinningen en 2 nederlagen blijven zij zich in de klassering bij de midden moot handhaven. Tegen de onbetwiste leider in dit tornooi Nazareth, werd het zelfs een dubbeltje op zijn kant om uit eindelijk met 2-3 te bezwijken. Het uitslagbord gaf volgend resultaat: Hamme - Evergem 5-0, Hamme - Laarne 3-2. Ronse - Hamme 4-1, Hamme - Lokeren 4-1, Hamme - Naza reth 2-3, Hamme - Zottegem 3-2. Zij die zorgden voor deze re sultaten waren: Kris De Rid der, Kurt Verbeke, Michel De Dobbelaere, Gino De Smet. Johan De Wilde en Ward Le lie. De derde dag en tevens de slotdag zal plaatshebben te Ze le op 18 april. HVC TURNEN Iedereen die de tv-uitzen- ding "Speel op Sport" van vo rige zaterdagnamiddag heeft gevolgd, gaf de Lebbeekse ploeg bij het vijfde en laatste spel een grote kans op de over winning. Het was echter de ploeg uit Halle die met enkele decimeters voorsprong het eerst de eindstreep haalde. Hoewel Lebbeke vier van de vijf spelletjes had gewonnen en tweede werd in het laatste spel, pakte het naast de eind zege Het was echter de joker van Halle, in het laatste spel, die voor de beslissing zorgde en voor Lebbeke een zilveren medaille waarborgde. Het werd een mooi resultaat voor de jongens en meisjes die ge durende enkele weken stevig trainden onder de leiding van coach Lucien De Nil uit Oudegem. Fons Abbeloos, die de Leb beekse coördinator was, mocht fier alle deelnemers ge lukwensen en de ouders en supporters die meegereisd wa ren naar het Sport- en Vakan tiesalon om de "Speel op Sport"-uitzending mee te genhout), Helen Van Den (Dendermonde), Pieter Lam- maken. Broeck (Dendermonde), Regi- brecht (Grembergen) en Catu- Uitslag: 1. Halle 42, 2. Leb- nald Dierickx (Dendermon- ja De Bock (Zele). beke 40, 3. Kortrijk 18. de), Esmeralda Verbeeck Kwis: Annick Van Damme De ploeg: Ken De Nil (Ou- (Dendermonde), Els Michiels (Lebbeke) en Nick Walrae- deem), Ilse De Wolf (Dender- (Dendermonde), Cindy Philips vens (Lebbeke). monde), Wim Staliaert (Bug- (Grembergen), Davy Callaerts Dendermonde. De "Speel op Sport"-ploeg uit Lebbeke met trainer De Nil en de Lebbeekse sportfunktionaris Fons Abbeloos als koördinator (foto p. hermans) BEVORDERING VW Hamme-Willebroekse SV 1-1 EERSTE PROVINCIALE Ertvelde-KAVD 0-2 Temse-Evergem 2-2 SK Aalst-Latcm 3-0 Olsene-Melscle 3-1 TWEEDE PROVINCIALE A Kemzeke-Nevele 1-1 Lokerse-H. Vrascne 1-2 Destelbergen-Kruibeke 3-2 Meulestede-Robur 2-2 St.-Gillis-W, - Heikant TWEEDE PROVINCIALE B Winnik-E. Meldcrt Schellebelle-Kcrksken Kruishoutem-SK Lebbeke FC Ronse-Hofstade DERDE PROVINCIALE D SK Overmerc-Massemen E. Houtcm-W. Moorsel Vlierzele-Serskamp Meerbeke-Aaigcm Nieuwerkerken-Heldergem Erpe-Bambrugge Gijzegem-Berlare DERDE PROVINCIALE E KI. L. Vrasene-Waasmunster Sombeke-Stckenc Excelsior-Kallo Haasdonk-Baasrode Buggenhout-Wicze Bazel-Opstal Grembergen-Kieldrecht Sint-Gillis-D. - St.-Pauwels VIERDE PROVINCIALE F Westrem-Qordegem Erondegem-Smetlcdc Mere-Erwctegem VIERDE PROVINCIALE G TK Meldert-Erembodegem Doggen-Herdersem R. Lebbcke-Schoonaarde Okegem-Baardcgem Wichelen-Welle Terjoden-FC Aalst S. Moorsel-Iddergem Oudegem-Opdorp VIERDE PROVINCIALE H Straatje-Rupclmonde SK Lokercn-Appels Gerda-Hoogcinde White Boys-Boonwijk Klinge-Verrebroek Lutterzele-FC Mocrbekc Eksaarde-Tielrode Meerdonk-Sinaai Basketbal. Berger Du Nord - Buggenhout 89-49. Het Aalsterse Berger du Nord heeft door 0-3 deze vlotte overwinning meteen de titel definitief op zak (da) o-o Kaatsen De fanionploeg van Baasrode V.A. moest tegen Kastel het onderspit delyen met 12-4 (vh) In de wedstrijd te Stekene-Nieuwdorp kon Luc Van Clapdorp by de seniores 125cc de wedstryd naar zyn hand zetten want in beide reeksen kon hy zonder veel tegenstand de overwinning op zyn naam schryven. Bij de juniores 125cc ging de eindzege naar Angelo Saman, voor Ronny Heyrman. Een verdienstelijke wedstrijd eveneens van plaatselijk piloot Ingmar Smet. Herman Lenaerts werd derde by de nationalen 500cc, Lieven De Vylder eveneens derde by de inters 250cc en Petrus De Cock met Luc Landuyt reden een sterke wedstrijd by de zyspannen met een derde plaats in de eindstand. Juniores 125cc Bij de juniors 125cc kwam de lokale Angelo Saman het snelst uit de start en zorgde voor een opmerkelijke presta tie. Onmiddellijk werd hij door De Cremer en Keyenberg op de hielen gezeten maar An gelo werd hier door heelwat plaatselijke supporters aange moedigd en dat was voor hem een goede stimulans om voor de verrassing te zorgen. Ook Ingmar Smet, Patrick Van Vlierberghe en Ronny Heyr man hadden een goede start genomen met Ivan Robijns, Pascal Stremersch en Nico Haeck rond een twintigste plaats. Chris Vercauteren had aanvankelijk een goede plaats maar kwam in deze eerste ron de ten val en moest v?.n achter aan hernemen. Inmiddels kon Saman vooraan het tempo hoog houden zodat hij ronde na ronde zijn voorsprong ver grootte. Ingmar Smet en Ron ny Heyrman kwamen enkele plaatsen dichter maar Van Vlierberghe moest door hape ringen enkele plaatsen prijsge ven Ivan Robijn werd half wedstrijd voor mechanische problemen op een dertiende plaats uitgeschakeld. Saman kon verder onbedreigd de reeks op zijn naam schrijven en in de laatste ronde kwam nog een opmerkelijke Ingmar Smet als tweede en Ronny Heyrman op een vierde plaats. Van Vlierberghe werd zeven de, Stremersch twaalfde, Ver cauteren zeventiende en Nico Haeck achttiende. De tweede reeks kwam Saman opnieuw als snelste uit de start voor Heyrman, Keyenberg, De Cremer en De Smet. In de tweede ronde waren het onze Wase piloten die voor de wed strijd zorgden en ook Stre mersch en Van Vlierberghe konden een betere plaats inne men. Vercauteren, Haeck, Vermeulen en Volckerick kwamen tussen een 20ste en de 25ste plaats. Na enkele ronden nam Heyrman de eerste plaats over en werd Smet tweede, voor Saman, waarbij dit trio zich kon losrijden van de anderen. Geruime tijd reed Angelo Sa man op een veilige plaats voor de eindzege maar de voorlaat ste ronde nam Ingmar Smet het kommando over. In de laatste ronde kwam hij door mechanische moeilijkheden tot stilstand en dat was in het voordeel van Saman die eind winnaar werd, voor Heyrman en Roegiers. Van Vlierberghe werd zesde of vijfde in de eind stand, Pascal Stremersch had een betere tweede serie als zevende en een achtste rang in de eindrangschikking. Nico Haeck en Chris Vercauteren koonden zich resp. op een zes tiende en een achttiende plaats rijden. Juniores 250/500cc Het was nogmaals Luc Bau- wens die eerst wegkwam voor De Vos, De Groodt en Col- laert, waarbij Kenny Verten ten pas rond een 25ste ere plaats te zien was. Luc Heme- laer kwam pas rond een dertig ste plaats. Na enkele ronden ging de strijd tussen Bauwens en Janssen en kon Vertenten reeds een elfde plaats innemen maar hij werd nog door een val getroffen zodat hij terug een vijftal plaatsen moest afgeven. Bij de finish gingen de eerste plaatsen naar de 500cc-ers Dauwens en Janssen voor Col- laert en De Vos. Kenny Vertenten werd nog negende als vijfde 250cc-er. De tweede reeks werd na de start aangevoerd door De Meyer voor Janssen en Dau wens en Kenny Vertenten moest opnieuw van rond een 25ste plaats aanvangen. De omloop lag er uiterst zwaar bij maar Kenny eindigde toch als achtste en vijfde 250cc-er. De ze reeks werd gewonnen door Janssen voor Dauwens, Col- laert en De Bleyser. Eindzege bij de 250cc-ers ging naar Col- laert voor De Bleyser, De Vos en Vertenten op een vierde plaats terwijl bij de 500cc-ers de eindzege ging naar Dau wens voor Jansen en Pari- daens. Seniores 125cc Bij de seniores was Luc Van Clapdorp in de eerste reeks de snelste uit de startblokken voor De Vadder, Wibo en De Keteleire met Franky Van Clapdorp op een zesde plaats. Enkele ronden bleven deze po sities behouden. Even later kwam Franky Van Clapdorp door op een vierde plaats maar op dat ogenblik werd hij uitge schakeld door een vastgelopen motor. Wibo en Bruggeman haakten in elkaar en De Kete leire kon naar een derde plaats komen. Luc Van Clapdorp moest zich hieraan weinig sto ren want hij had inmiddels een grote voorsprong ?odat hij on bedreigd bleef voor de reeks zege. De tweede serie was De Keteleire als eerste weg voor Luc Van Clapdorp, Kraayvan- gers, Bruggeman en Franky Van Clapdorp maar na een ronde kwam Franky reeds op een derde plaats. Weer mocht het niet lukken want ook nu werd hij door mechanische problemen uitgeschakeld. Broer Luc nam de leiding over en De Keteleire kon op de tweede plaats blijven voor De Vadder, Bruggeman en Wibo. Eindzege uiteraard naar Luc Van Clapdorp, voor De Kete leire, De Vadder en Brug geman. Nationalen 250-500cc Will Van Hoof kwam bij deze nationalen als eerste uit de start, voor Herman Le naerts, Van de Voorde en Sa- vat. Herman Lenaerts kon hier een uiterst snelle Van Hoof op de hielen blijven, nam zelfs na enkele ronden de leiding over en gaf meteen een opvallend sterke indruk, maar ook voor hem ging het wat tegen. Een hapering gaf hem wat terrein- verlies en hij kreeg te kampen met een slippende koppeling zodat Van Hoof. Goethals en Van Loey hem bij de finish nog vooraf gingen. De tweede serie begon hoopgevend met Goethals aan de leiding voor Van Hoof, Van Looy en Le naerts zodat laatstgenoemde sterke kansen kreeg voor een mogelijke eindzege. Na enkele ronden werd een hindernis fa taal, hij moest heelwat plaat sten afstaan. Bij het terugko men viel hij nog maar toch was hij twaalfde of zesde 500cc-er. De reekszege ging opnieuw naar Van Hoof, voor Van Loey, Goethals en Maris. Eindzege bij de 250cc-ers naar Van Hoof, voor Goethals en Doens en bij de 500cc-ers een overwinning naar Van Loey, voor Maris en Herman Le naerts op een derde plaats. Internationalen 250cc Lieven De Vylder nam aan vankelijk de eerste reeks in handen voor Ad Valentijn, Sep, Van Ham en Van der Meersche maar toch konden de koplopers elkaar dicht op de hielen blijven. Gian Franckaert kwam rond een vijftiende plaats en Ronny Volckerick moest vanuit een twintigste plaats aanvatten. De Vylder kreeg zware tegenstand van Ad Valentijn en Sep ter wijl Gian Franckaert door moeilijkheden uit de wedstrijd moest. Volckerick was inmiddels reeds op de dertiende plaats gekomen. Valentijn won de reeks, voor Sep, De Vylder en Van Ham. Ronny Volckeryck finishte op een vijftiende plaats. De tweede reeks was Sep als snelste weg voor Perreman en Van Ham en werd Valentijn in een valpartij betrokken. Lie ven De Vylder kwam pas op een zevende plaats en Volcke rick was als achtste gestart. Gian Franckaert vindt nog niet het goede tempo en moest vanuit een zestiende plaats de strijd ingaan. Na een viertal ronden was De Vylder naar een derde plaats gekomen en kon een opmerkelijke Ronny Volckeryck een zesde plaats innemen. Hem zagen we trou wens de laatste weken meerde re keren in de voorste groep strijden. De Vylder viel nog, waardoor hij vierde werd en ook voor Volckeryck ging het mis want hij werd door een val dertiende. Voor de reekszege werd het in de laatste ronde nog een spannende strijd tus sen Sep en Van Poelvoorde waarbij laatstgenoemde het toch haalde met Perreman als derde en De Vylder op een vierde plaats. Volckerick werd dertiende en Gian Franckaert moest opnieuw vervroegd naar het rennerspark. Eindzege naar Sep, voor Van Poelvoor de, De Vylder en Valentijn. Ronny Volckerick kwam op een dertiende plaalts. Zijspannen Vroeg deze omloop van de solorijders een zware inspan ning dan was het voor de zij- spanpiloten een dubbel zware opdracht en dat was aan het starthekken onmiddellijk te zien. Zestien rijders aan de start met in de eerste reeks de jeugdige Viaene als eerste uit de bocht, voor Lignael, Ra mon en Cosijns. Petrus De Cock-Landuyt was zesde. Her man Van Osselaer zevende en Paul Van Osselaer achtste. De tweede ronde was Petrus De Cock aan het commando geko men voor Matthijs en Ramon. Omer Van Vlierberghe, Luc Van Driessche en Gino De Cock moesten van achteraan aanvatten met heelwat hape ringen op hun weg. Uiteinde lijk ging de reekszege naar Ra mon voor Petrus De Cock, Aernoudt, Matthijs en De Wil- de-Van Driessche. Omer Van Vlierberghe werd nog zevende en Gino De Cock met De Neve kon het tot een achtste plaats brengen. In de tweede reeks kwam Petrus De Cock bij de start ten val en moest van achteraan terugkomen. Van Vlierberghe was als zes de gestart, Van Driessche met De Wilde als achtste en Van Osselaer als negende. Gino De Cock was met De Neve aan vankelijk op een vierde plaats gestart en konden enkele ron den deze plaats behouden maar werden uiteindelijk door moeilijkheden te ver achteruit geplaatst. Uiteindelijk ging de zege naar Ramon voor Aer noudt, Van Vlierberghe, De Cock, en Rombaut-Van Osse laer. De Wilde-Van Driessche op een zesde plaats en Paul Van Osselaer-Van Vlierberghe als zevende. De eindoverwinning ging uiteraard naar Ramon voor Aernoudt, De Cock-Landuyt, Van Vlierberghe-Huybrechts en De Wilde-Van Driessche. Internationalen 500cc Bij de inters 500cc was Hugo Dhaemers een van de snelsten samen met De Splenter, Pa trick Boesman als achtste, Pe ter Dhanis op een tiende plaats en Ronny Vercauteren als zes tiende. De tweede ronde kwam Peter Dhanis reeds op een vijfde plaats maar toen hij de vierde plaats wou innemen kwam hij ongelukkig ten val en werd gekwetst uit de wedstrijd gedragen. Ook Patrick Boes man viel en rond halfwedstrijd viel ook Ronny Vercauteren uit de groep. Dhaemers won tenslotte voor De Meyer, Van der Made en Rossignol. Boesman eindig de op een twaalfde plaats. De tweede reeks was het Van der Made die de reeks zou beheer sen na een goede start van Patrick Boesman en Ronny Vercauteren op een dertiende plaats. De Meyer en Dhae mers konden Van der Made in het spoor komen maar toch duurde het tot de laatste ron den om verandering te bren gen na een val van Van der Made, waarbij De Meyer aan de leiding kwam met Dhae mers in zijn wiel maar laatstge noemde kon uiteindelijk toch nog de zege inpalmen en zijn achtste reekszege behalen. Pa trick Boesman kon zich op merkelijk goed verdedigen en finishte op een achtste plaats en kon Ronny Vercauteren nu als elfde finishen. De eindzege ging terug naar Hugo Dhaemers voor John De Meyer en René Van der Made. Patrick Boesman eindigde op een achtste plaats. NU OOK JIU JITSU In de sporthal der Rijks scholen, Cesar Haelterman- straat te Aalst (zijstraat van de Boudewijnlaan) hebben iedere dinsdag en vrijdag om 20 u jiu jitsu-trainingen plaats onder leiding van Leslie Ottoey, zwarte gordel tweede dan. Voor meer informatie kan men terecht op de nummers 053/ Dendermonde. De Lebbeekse Speel op Sporf-ploeg samen met enkele ouders in de sporthal tan Sint-Gillis tiidens de ™A0-69 en 053/78.61.47. laatste trainingen (foto p. hermanslu.n.) VW Hamme-Wtllebroek 1-1. Lenaerts wint het duel (vh) VLAAMSE TURN KAMPIOENSCHAPPEN IN WILLEBROEK Een week na (Ie nationale wer- plines schreef de Waaslander den in Willebroek de open er vijf achter zijn naam. Alleen Vlaamse turnkampioenschap- in de sprong was Koen Van pen georganiseerd voor junio- Mele uit Brugge beter. Het res en seniores, vooraf door de puntenverschil was enorm en V.T.L. gcselekteerd. Twee Jan Smet behaalde ei zo na het kringen uit Sint-Niklaas waren minimum voor de Europese er vertegenwoordigd. Het kampioenschappen. Ook Ma- grootste aantal turners werd rio Thijs en Stefaan Verstrae- door Jeroen geleverd. Alleen ten hebben nog een verdien- Kris Muyldermans van Rust- stclijkc prestatie geleverd. Ze Roest kon tot de finale door- werden er onderscheidelijk ze- dringen. Als jongste in de ju- vende en tiende, nioresreeks heeft hij een Resultaten bij de juniores: grootse prestatie geleverd. Hij 1. Jan Smet (Jeroen) 49.70, 4. eindigde er schitterend vierde, Kris Muyldermans (Rust- hoewcl de jury niet steeds in Roest), 7. Mario Thijs (Je- zijn voordeel oordeelde. roen), 10. Stefaan Verstraeten Jan Smet en Jeroen werd bij de (Jeroen). juniores de onbetwiste Vlaam- Turnen. Kris Muyldermans van Rust Roest in aktie (rvl) se kampioen. Van de zes disci- R.V.L. EERSTE NATIONALE Anderlecht-Lokcren 4-3 Bevercn-Beerschot 1-0 TWEEDE NATIONALE Patro Eisdcn-EAalst 0-1 Boom-Sint-Niklaas 1-0 DERDE NATIONALE E. Zele-KV Oostende 3-2 Jong Lede-Virton 2-2

De Voorpost | 1987 | | pagina 29