Erpe-IVfere: Meerderheid tegen statutenwijziging Iviegov Ruben Zamora te Aalst Vredeshuis Aalst in de maand april Land van Aalst op Flanders Technology International Lea Provo, lid van de Europese Eresenaat in Aalst Schepen en politiemannen gehuldigd Gemeentelijke sportraad: nieuwe initiatieven JKA geeft een horeca brochure «Uit in Aalst» uit Week van de Middenstand in de Faluintjes 2 - 27.3.1987 - De Voorpost UDISH» Aalst. In het Vredeshuis moest er een tolk de toespraak van de voormalige minister vertalen (a) Verleden zondag was vice- voorzitter van Revolutionair Demokratisch Front in El Sal vador Ruben Zamora te Aalst in het Vredeshuis, Esplanade straat 8 te gast. Hij was inder daad naar België gekomen ter gelegenheid van de zevende verjaardag van de moord op de Salvadoraanse aartsbisschop Oscar Romero. Deze belangrijke oppositielei der stelde dat president Napo leon Duarte steeds meer geïso leerd geraakt want met handen en voeten verbonden aan de States. Hij zou meer en meer van de Salvadoraanse bevol king vervreemden en nog wei nig kontakt hebben met de reële basis in zijn land. De USA zou verleden jaar zowat 2 miljoen dollar per dag in El Salvador hebben ingepompt. Volgens spreker is het groots opgezet aktieplan van de rege ring na de aardbeving slechts bedoeld om het verzet uit te schakelen. Het is momenteel het leger dat de lakens duide lijk uitdeelt en.de kristen-de- mokratische volksbeweging groeit weg van haar aanvanke lijke doelstellingen. Toch vindt deze verzetsleider dat een politieke oplossing nog steeds haalbaar blijft op voor waarde dat de bereidheid tot onderhandelen langs beide zij den reëel is. LH Aalst. Belangstelling genoeg voor de aktiviteiten in het Vredeshuis (a) Zondag 5 april om 11 uur: Etienne Bruneel Een ontmoeting met de kunstenaar. De tentoonstelling «Wir haben's wohl gewusst», een tematentoonstelling rond geweld, menselijke emoties, angst, agressie, blijft in het Vredeshuis tot vrijdag 10 april. Zondag 3 mei om 11 uur: Ludo Van Hecke geeft een getuigenis over zijn verblijf in het koncentratiekamp. Vrijdag 8 mei om 20.30 u.: Simone Reynders en Lieve Gelders stellen schilderijen, tekstielen en keramieken ten toon. Het tema «Vrouw - Vrede en Rechtvaardigheid. Zaterdag 9 mei vanaf 15 uur: Limburgs week-end: Simone Reynders, Lieve Gelders en hun vrienden komen boekweit koeken bakken en andere specialiteiten uit Limburg. Zondag 10 mei om 11 uur: Priesters (mannelijke en vrouwelijke) zullen het hebben over Vrede en Gerechtigheid. Anne Marie Castelein en Mark Cornells. Tot de eerste behandelde pun ten behoorde een goedkeuring om de werktijdenregeling te wijzigen van het OCMW-per- soneel en meer speciaal is dit bedoeld voor de dienst gezins- en bejaardenhulp. Tot deze soort agendapunten ook het kennis nemen van een nieuw besluit i.v.m. het vaststellen van de geldelijke statuten en de weddeschalen van het bi- blioteekpersoneel en het aan passen van het reglement m.b.t. loopbaanonderbreking door de invoering van het stel sel van gesubsidieerde kon- traktuelen. Er werd ook beslist om een personenwagen aan te kopen voor de plaatselijke politie waarvoor een raming van 500.000 fr. vooropgesteld is. Daarna gaf men gunstig advies om het beschermd orgel van de Sint-Martinuskerk van Burst te laten herstellen. Men voorziet dat deze restauratie ongeveer 500.000 fr. zal kosten maar als beschermd monument dient hiervan alleen het gemeen telijk aandeel betaald te wor den. Men moet echter het ad vies van de diensten Monu menten en Landschapszorg af wachten. Openbare werken Om aan een verkavelingsaan- vraag te voldoen zal men het stratentracé in de Katstraat te Bambrugge verbreden van 5 naar 8 m.. mits 1,5 m. grondaf- stand. Men zal er ook de open bare verlichting verbeteren wat ongeveer 70.000 fr. zal kosten. Om dezelfde reden zal men grond verwerven in de Impestraat te Erondegem. De raad moest ook beslissen over het afschaffen van een gedeelte van de Smeyersweg te Burst. Het doodlopende ge deelte hiervan gaat over in een los waarvoor echter, na een verkoop, een andere mogelijk heid voorzien is en bijgevolg niet meer functioneel te noe men is In dit geval was men unaniem akkoord om dit stuk voetweg af te schaffen. Er was evenmin bezwaar om herstel lingswerken te laten uitvoeren aan het oud-gemeentehuis van Erpe. Het gaat hier om de vernieuwing van vier deuren en 23 ramen waarvoor een ra ming van 863.000 fr. gemaakt Leningen Tijdens de periode 1985-1987 werden heel wat werken uitge voerd om het openbaar ver- lichtingsnet uit te breiden waarvan de bijzonderste zijn: Glazentorenweg, Gentse- en Akkestraat, Oudenaardse steenweg, Langestraat en Mo- lenveld. Alles samen is hier een bedrag van 1.248.000 fr. mee gemoeid waarvoor een le ning moet aangegaan worden bij het Gemeentekrediet. Daarnaast keurde men ook een lening goed van 268.000 fr. voor erelonen van de techni sche raadgever bij de onteige ningen in Staanberg. Aanvan kelijk vroeg het studiebureau, dat deze gerechtelijke onteige ningen uittekende voor het verwerven van de gronden, een som van 400.000 fr. wat echter heel wat diskussies op leverde. Uiteindelijk is een overeenkomst bereikt en kan het dossier als afgesloten be schouwd worden. Iviegov Alle vorige punten van de agenda waren met een zekere spoed en zonder tegenkanting eensgezind goedgekeurd wat enigszins logisch is aangezien het meestal over zaken ging die van louter administratieve aard zijn en in feite dus niet voor discussie vatbaar. Toen echter de eventuele goedkeuring van de statuten wijziging ter sprake kwam van de interkommunale vereniging voor investeringen in de elek- triciteits- en gasdistributie van Oost-Vlaanderen, hoorde men toch enige reaktie bij de oppo sitie. Aan dit nieuwe feit gaat natuurlijk een hele historiek vooraf. Met de fusie in 't ver schiet waren sommige samen te voegen gemeenten door meerdere distributie-inter- kommunales bedeeld en ver mits deze laatste aan het einde van hun 30-jarig bestaan kwa men, dacht men aan een schaalverruiming door her- strukturering. Men stichtte een overlegkomitée dat een advise rende bevoegdheid had. Er werden een viertal studies ge maakt waarin vooropgesteld werd dat de financiering zou gebeuren door de winstop- vangsten af te staan door de gemeenten op grond van de hen toegekende dividenden en van de gewijzigde toeken- ningsvoorwaarden. Bij de stichting van Iviegov in juni 1979, zou de provincie instaan voor 200 miljoen en dan gedurende acht jaar tel kens 75 miljoen, de gemeenten zorgden voor een inbreng van 157 miljoen. Nu wil de provin cie een drievoudige statuten wijziging doorvoeren waar door in feite de gemeenten op die manier de enige en volledi ge eigenaars worden van de vereniging. Volgens schepen De Grave was het de bedoeling een investeringskommunale in stand te houden maar in feite wordt het een financierings- kommunale. De strukturele wijzigingen betekenen dus niets anders dan het stichten van een nieuwe maatschappij waardoor zelfs een diskrimina- tie ontstaat onder de vennoten en waarvan de provincie dan de sterkste is. Schepen De Grave vindt uiteindelijk dat het «terugtrekken van de pro vincie als immoreel kan bes tempeld worden». Daarom vroeg hij de raad om de struk- tuurwijzigingen van de inter kommunale ongunstig te advi seren wat echter reaktie uitlok te bij de oppositie die zijn mening niet deelde. Raadslid Van Wilder vindt het zelfs kortzichtig dat de dividenden onmiddellijk moeten opbren gen, het is wel een tijdelijk inkrimpen van het gemeen telijk dividend maar men moet het op langere termijn bekij ken, wat volgens hem meer voordeel kan opbrengen. Hij wil zelfs het dividend van Er- pe-Mere laten opdrijven nu men toch deel uitmaakt van de maatschappij «al is het tegen woordig nadelig». Hij deed hierop een tegenvoorstel om het hele pakket statutenwijzi gingen goed te keuren maar dit werd door de meerderheid weggestemd die op haar beurt ongunstig advies gaf aan het voorgesteld agendapunt. De CVP-oppositie stemde echter tegen het voorstel van De Gra ve en onafhankelijk raadslid Van Durme zorgde voor een onthouding. In besloten zitting, die na het incident met een onderwijzer niet altijd zo «geheim» blijkt te zijn, gaf men toestemming om het ontslag te aanvaarden van politieagent R. Beerens en on derwijzer W. Ooghe die van volgend jaar af op rust gesteld worden. JV Hydrobic in het Stedelijk Zwembad Aalst Door en in het Stedelijk Zwembad, Zwembadlaan 2 Aalst, worden op donderdag 9 april, 7 mei en 4 juni, 17 september, 15 oktober, 19 november en 17 december 1987, telkens van 19 uur tot 19.40 u. hydrobic-lessen gegeven. Hydrobic het in beweging zetten van je lichaam op de tonen van ritmische muziek in het ondiepe deel van het zwembad. De lessen worden gegeven door een pedogogisch ge schoolde lesgeefster. Voor wie? Gemengd, voor alle leeftijden. Het aantal deelnemers is onbeperkt. En... dit alles voor de prijs van een gewoon zwemticket! D.B. Van 11 tot en met 17 mei ek. vindt in het fonkelnieuwe beurscomplex Flanders Expo te Gent voor de 3' maal de intussen internationaal vermaarde technologiebeurs F.T.I. 87 plaats. Op deze beurs worden binnenlandse en buitenlandse ondernemingen en instellingen in de gelegenheid gesteld hun produkten en hun technologiën voor te stellen aan een uitgebreid internationaal professioneel publiek. VLINTER, de vereniging van de Vlaamse Interkommuna- les voor Streekontwikkeling, waarvan de interkommunale Land van Aalst lid is, zal ook op F.T.I. 87 aanwezig zijn. Samen zullen de Vlaamse Interkommunales voor Streek ontwikkeling via hun gemeenschappelijke stand op F.T.I. 87 de schijnwerper richten op één van de vele troeven waarover Vlaanderen beschikt, m.n. het ruime aanbod van goed uitgeruste bedrijventerreinen, gespreid over het gehele grondgebied. De Vlaamse Interkommunales zijn op dit ogenblik eige naar van nagenoeg 80% van de beschikbare bedrijventer reinen in Vlaanderen, waaronder gronden met een bijzon der statuut (T.-zone, Researchpark, Transportzone) die uiterst geschikt zijn voor investeringen in spitstechnologie. Door hun jarenlange ervaring inzake aanleg, uitrusting en verkoop van bedrijfsgronden kunnen zij aan kandidaat- investeerders alle mogelijke soorten van technische en administratieve bijstand bieden bij de studie en verwezen lijking van investeringsprojekten. De stand van Vlinter op de Technologiebeurs vindt men terug in de Hall 2 van Flanders Expo, die voorbehouden is voor het Technology Transfer Center. Zweminitiatiekursus voor kinderen in het Aalsters zwembad Door en in het Stedelijk Zwembad, Zwembadlaan 2, Aalst, wordt van 8 april tot 24 juni 1987 (niet op woensdagen mei en 13 mei) een initiatiekursus zwem men voor kinderen van 6 tot 12 jaar georganizeerd, die loopt over 10 lessen. Wanneer? Vanaf 8 april tot 24 juni, 10 x woensdag van 15 u. tot 15u.50 (niet op 6 en 13 mei). Voor wie? Gemengd van 6 tot 12 jaar. Maximum aantal deelnemers: 10. Prijs? 1.000 fr. (toegang en verzekering inbegrepen). Inschrijvingen worden uitsluitend schriftelijk aanvaard door middel van een inschrijvingsformulier, dat te beko men is in het Stedelijk Zwembad. D.B. Deze Vlaamse 65-jarige dame werkt reeds 20 jaar in Zuid- India. Ze doet er ontwikkelingswerk in het spoor van Gandhi. Dit betekent dat men zich liefdevol in dienst stelt van de gemeenschap, sober leeft, geen vlees eet en geen genot middelen gebruikt. Men heeft een natuurlijke geneeswijze en doet aan ecologische landbouw. Ambachten zoals weven en spinnen worden in eer hersteld. Men maakt gebruik van de geweldloze konfliktoplossing, vooral het doorbreken van het kaste systeem vraagt veel inspanning. Woensdag 1 april 1987 om 20 uur: Jebron, Begijnhof 1, 9300 Aalst. Voordracht met dia's. Aalst. De gedekoreerden samen met een deel van het schepencollege (a) iMMK. In aanwezigheid van waarne- f'' mend burgemeester Anny De Maght, schepenen Borms, -*"* 4^^ Doorns, Stockman en Van EgWJL Vaerenbergh, volksvertegen- woordiger Jan Caudron cn '^Hlstadsontvanger Paul Wailly W werden in de trouwzaal verle- rv n i den donderdag een aantal poli- Aalst. De Persbond van de Denderstreek organizeerde zijn jaarlijkse Okkozjemert in tiemensen gehuldigd wegens Netwerk (a) hun vele verdiensten. Grote afwezige was wel schepen Ro- bert De Pauw die de gouden H palmen van de kroonorde zou ontvangen doch, gelukkig fel aan nog steeds verblijvend in het revalidatic- flM centrum van het Gents Akade- j^ÊÊBs' f' mische Ziekenhuis. Als burge- 'f !:f-~ -T~- jS meester van Baardegem en HBBL.'v V jf f schepen van financiën, regies, gmiddenstand en ekonomische Mil mm - 1 zaken had hij een belangrijke -.Sc -- M'"breng in beleid en bestuur 'wmtopWÈUit de politierangen werden - volgende mannen gehuldigd. -CA MkÉPF' Politiekommissaris Alfons Van '-"W J - ('en Broeck werd ridder in de l kroonorde, adjunkt-politieko- 7f .Öv ff 'A missaris-inspekteur Theodoor fmP Wauters werd ridder in de Or- de van Leopold II, inspekteur 1 iLl 1 - Willy Parewijck ontving de zil- veren palmen in de kroonorde WK jfk wat tevens het geval was met politie-brigadiers Paul Borms, v <lt Etienne Coppens, Leo Lint- r~ jI jjfAhout, Leopold Stalpaert. Ro- gerTombcuren J.B. Van Mol. Aalst. Al wat je dromen kon was op deze Okkozjmert in Netwerk te koop tegen een zacht Schepen Anny De Maght be- r nadrukte de verdiensten van of hard prijsje (a) deze gehu|digden en perso- neelsschepen Paul Stockman worden, overliep hun loopbaan refere- Het korps is immers voortdu rend naar en een vergelijk ma- rend aan expansie toe wegens kend met vroegere toestanden, de vele supplementaire taken Mensen die nog in de Molen- die de politie worden opge- straat van start gingen vóór de legd. verhuis naar het Colinetplein LH dat ook weeral te klein is ge- De NCMV-afdelingen Baarde gem, Herdersem, Meldert en Moorsel organiseren een week van de middenstand van zater dag 4 tot zaterdag 11 april. Startavond op vrijdag 3 april in de parochiezaal te Baardegem vanaf 20 u. met receptie en voorstellen van de geplande aktiviteiten. De Faluintjeska- pel zorgt voor ambiance. Ook andere kulturele en ontspan nende verenigingen present bij een natje en een droogje. Zondag 5 april te Melder Geleide Faluintjeswandcling. Vertrek: bij Eddy en Ingrid bij De Gemeentelijke Sportraad van Lede voegt drie belangrij ke aktiviteiten aan z'n agenda toe. Tijdens de paasvakantie wor den twee sportkampen georga niseerd: één rond tennis en één rond indoor-balsporten. In het eerste gedeelte van de grote vakantie heeft in samenwer king met de Sportdienst van Haaltert in Houthalen een om- nisportkamp plaats: het tennis- kamp van 13 t/m 17 april, van 10.00 tot 12.00 u. in T.C. De Molen, Moleneed, 19, Sers- kamp, voor gevorderden cn beginnelingen. Het aantal deelnemers is be perkt: het indoor-balspelkamp vindt plaats van 13 t/m 17 april, van 10.00 tot 12.00 u. in zaal «De Kouter», Steenstraat 2, Lede. Ook hier is het deelnc- om 15 uur. Aankomst: Herman. Zuinig Energieverbruik: don derdag 9 april te 20 uur. Infor matieavond Intergem. Zaal: Eddy en Ingrid - Dorp - Meldert. Zondag 12 april te Moorsel Ontdek je Middenstandsdorp: Fietstocht. Vertrek: bij Cop pens J.P. tussen 13 en 15 uur. Prijsuitreiking 18 uur: zaal Ka tholieke Kring - Moorsel. LH mersaantal beperkt. Het zo merkamp omnisport in Hout halen vindt plaats van 4 juli t/m 8 juli in het vakantiecentrum «De Bosberg», Kelchterhoef. Vertrek op de Markt te Lede met een autobus: zaterdag 4 juli om 14,00 u. en terug op de Markt op zaterdag 11 juli om 17.00 u. In dit omnisportpak- ket zit o.a.: tafeltennis, mini voetbal, volleybal, basketbal, handbal, baseball, tennis, bad minton, turnen, trampoline springen, hockey, zwemmen, atletiek, watersporten. Prijs: 6.900 F alles d'r op en d'r aan. Inlichtingen en inschrij vingen: Sportdienst Lede (Uyttenhove Geert), Brilstraat 2, 9310 Lede, tel. 053/ 78.60.39. De Jonge Kamer Aalst gaf zopas een horeca brochure «Uit in Aalst» uit. Deze brochure wil voor zowel de inwoners van Aalst als voor de toeristen een wegwijzer zijn voor een gezellig avondje uit. Aalst biedt een ruime keuze aan hotels en restaurants, waarvan deze brochure een zo volledig mogelijk beeld geven. Alsook enkele toneelverenigingen stellen zich voor. De Jonge Kamer van Aalst maakt deel uit samen met een tachtigtal andere Jonge Kamers in België van de internationale Jaycees beweging. Jaycees zijn jonge mensen van 18 tot 40 jaar die de kans wordt geboden zichzelf te vormen in het uitwerk en van projekten ten dienste van de gemeenschap. Deze projekten kunnen gaan van lokale aktiviteiten zoals het samenstellen van deze horecabrochure, het organize- ren van een jobbeurs of het welsprekendheid, tot zonale cn internationale ontmoetingsdagen. Wie belangstelling heeft voor deze vereniging kan kontakt opnemen met het sekretariaal aan het Keizerlijk Plein 21 te 9300 Aalst. JM Heyman Weinig punten op de agenda, die dan nog louter administratief waren, hadden een vlugge afhandeling tot gevolg. Hiertegen oppositie voeren zou trouwens de verkeerde taktiek zijn en het enige wat voor diskussie vatbaar was, de statutenwijziging Iviegov, bleek de aanleiding te zyn om de «eensgezindheid» te verbreken alhoewel ook dat weinig om het lyf had.

De Voorpost | 1987 | | pagina 2