Chris, Ghis of Maurice? Erembodegem-Terjoden en Centrum op pad met Davidsfonds Aalst neemt afscheid van burgemeester Uyttersprot WA«u HUIVERING 'Wl "/tyfroots BOUWEN VAN KOLLEKTOR I SEKTOREN E/F OPDRACHTGEVER STAD AALST ONTWERPER DIENST WAsl lUIVERING De Voorpost - 27.3.1987 - 3 ÏSTAD AALST OMA GEMEENSCHAPSMINISTER VAN CULTUUR EN MEVR. hondt-van opdenbosch t STAATSSECRETARIS Hoe delikaat het ook moge zijn, nog met het stoffelijk overschot van de betreurde burgemeester Raymond Uyt- tersprot nog boven de aarde wordt reeds druk gepalaberd over z^n opvolging. Uiteraard wordt het een CVP-er die de opdracht tot bij de verkiezingen van 88 zal krijgen het stadsbestuur in goede banen te leiden. Schepen Chris Borms die als kuituurschepen reeds kan te rugblikken op heel wat realisa ties en op quasi alomtegen woordigheid. Bovendien was ze provincieraadslid. En Mau- rits De Kerpel die naast voor zitter van de CVP-Aalst ook senator is en ambities zou koe steren. Uit vertrouwbare bron vernemen we dat «'t Groen Kruis» vandaag vrijdag wil be slissen wie van beide kandida ten zal worden aangeduid als kandidaat van «de beweging». Besloten werd alleszins in vol ledige verstandhouding dat een unaniem standpunt zal Naar we vernemen meldden er zich drie kandidaten. De kandidatuur van Ghis Wil- lems werd namens het Land van Riem, het NCMW en de Middengroepen voorgedragen door Herman De Vos en Pier re De Poorter. Ghisleen Wil- lems is reeds 19 jaar volksver tegenwoordiger en een geken de figuur in de regio. Toch zouden zijn kansen niet mogen overschat worden. Raymond Uyttersprot was van ACW-sig- natuur en het ACW zal wel dit mandaat in eigen rangen willen houden. Daarbij komen twee kandidaten in de running. worden ingenomen zonder eni ge dubbelzinnigheid. Wel zal het aanduiden van de kandida tuur-burgemeester gekoppeld worden aan het kopmanschap voor de volgende verkiezingen zowel op lokaal als op hoger echelon. De CVP-afdeling zelf zou dan vóór de raadszitting van a.s. dinsdag finaal beslissen wie door het CVR-fraktie van de gemeenteraad als burgervader zal worden voorgedragen. De raadszitting van a.s. dinsdag zou enkel op de agenda heb ben de eedaflegging van Mau rice De Kerpel als gemeen teraadslid in opvolging van raadslid Uyttersprot en verder een hommage van de frakties aan de afgestorven burgemees ter. De normale agenda zou dan op dinsdag 7 april plaats hebben. LH Dank zij de inzet van honderden afdelingen is het Davidsfonds levenskrachtig, dicht bij de dagelykse realiteit, midden de Vlamingen van nu... Ook in het jaar van het milieu... In Erembodegem-Terjoden wordt (opnieuw) aan ledenwerving gedaan en gaan Davids- fondsers vol entoesiasme op pad om de plaatselijke Davidsfondsafdeling (verder) uit te bouwen. Het startsein wordt vrydag 27 maart te 20 uur gegeven in de Gemeenteschool in de Ninovestraat 21, Haaltert, tijdens een informatieve avond. Op vrydag 3 april a.s., te 20 uur, in de Crypte (onder de O.L.Vr.-Hemelvaartkerk) te Erembodegem (centrum) leidt Davidsfonds-Erembodegem-Centrum u rond door het groene Vlaanderen. De klemtoon wordt daarbij vooral gelegd op een prachtig natuurgebied uit eigen omgeving: De Wellemeersen. Hierbij de praktische schikkingen voor de begrafenis en uitvaart van burgemeester Raymond Uyttersprot morgen zaterdag 28 maart. 1. Rouwcentrum Gentsesteenweg Vandaag vrijdag 27 maart 1987 is er gelegenheid tot begroeting van het stoffelijk overschot in het rouwcentrum, Gentsesteenweg 157, Aalst. 2. Begrafenis a. Begroeting De begroeting heeft plaats in de trouwzaal van het stadhuis, van 9 tot 10u30. b. Begrafenisstoet en -mis Om 10u30 wordt op de binnenkoer van het stadhuis een begrafenisstoet gevormd, die zich zal begeven naar de Sint-Martinuskerk te Aalst. Daar heeft om 11 u. de H. Uitvaartmis plaats. In de kerk zullen voorbehouden plaatsen voorzien zijn voor familie, college, gemeenteraad, OCMW, prominenten, enz... Na de H. Uitvaartmis zijn verschillende autobussen voorzien. c. Moorsel Op de grens van Moorsel met Aalst aan de Koebrug wordt opnieuw een stoet gevormd die zich (te voet)'beweegt naar de Sint-Martinuskerk van Moorsel. Daar heeft omstreeks 13u30 de absoute met offergang plaats. Ook in die kerk zullen voorbehouden plaatsen voorzien zijn. Daarna volgt de plechtige teraardebestelling op het kerkhof van Moorsel. De autobussen keren dan naar Aalst terug. 3. Rouwregister De medewerkers en de inwoners kunnen op het stadhuis in het kabinet van de Burgemeester, en in alle dienstencentra, het rouwregister tekenen op woensdag, donder dag en vrijdag van 9 u. tot 20 u. H^j In Erembodegem-Terjoden 1 W I reeds november een W f21 i I plaatselijke afdeling gestart. fc V Gedurende al die tijd heeft het r, r- - Davidsfonds er gepoogd, op Aalst. Burgemeester Uytersprot verloochende zijn Faluintjes bepaaide momenten nadruk- nooit (arch) keiijker dan op andere, naar- gelang de omstandigheden, als Vlaamse kristelijke kultuurve- reniging Terjoden een stukje kultureel leven in te blazen. H Steeds getrouw aan zijn pij- Mff 0- VHA Iers: voor godsdienst, taal en volk en dit buiten alle partijpo- litiek. Sinds de fusies van de v gemeenten behoort een ge deelte van Terjoden nu ook bij Haaltert. Wellicht zal de afde ling nu binnenkort fors open- bloeien. Het vuur wordt er alleszins aan de lont gestoken door dhr. Willy De Troyer op vrijdag 27 maart te 20 uur in de Gemeenteschool Terjoden, Ninovestraat 21 (Haaltert). Aan de hand van een diavoor stelling wil men er de werking en de geschiedenis van deze grote kuituurvereniging belich ten. Meteen een ideale gele genheid om de opdracht van het Davidsfonds als kuituurvereniging, zijn kriste- lijk karakter en zijn rol als Vlaamse drukkingsgroep beter te leren kennen. Geïnteresseer den kunnen er bovendien ge nieten van enkele glaasjes wijn en een hapje kaas, van een stukje ontspanning met kleinkunst en gezellige mu ziek. Iedereen is welkom! Vlaanderen heeft nog heel wat moois te bieden. Enige tijd geleden doorkruiste Walter De Mulder - docent aan het Sint- Aalst. Geschenken uitreiken hoorde er ook bij. Hier krijgt Lucasinstituut te Gent en één Frans Boel, een ex-burgemeester een tinnen schaal aange- van Vlaanderens erg gewaar- boden (arch) deerde kunstfotografen - sa men met Karei De Waele - reeds meer dan 10 jaar aktief in «De Wielewaal» onder meer als voorzitter van de afdeling Leie, en veelgevraagd natuur- gids - en Ulrich Libbrecht - hoogleraar aan de K.U. Leu ven, ook reeds jarenlang voor zitter van «De Wielewaal» af deling Schelde, en gevierd voordrachtgever - dit groene Vlaanderen. Samen kreëerden zij niet alleen een prachtig Da- vidsfondsboek (1984), maar ook nog een in het oog sprin gende diamontage met als titel «Kijk op het groene Vlaan deren». «Kijk op het groene Vlaande ren» brengt een uniek samen gaan van drie dingen in één audiovisueel schouwspel. Het toont hoe mooi Vlaanderen op heel wat plaatsen nog is. Het verklaart en informeert waar om onze landschappen zijn zoals ze zijn. Het zet aan tot waardering voor de zo vanzelf sprekende maar ook myste rieuze realiteit van de natuur, als een integraal deel van ons bestaan. In de polders onder scheidde het trio de kust- en Scheldepolders. In d^ leem- streek hebben reliëf en bodem- gebruik gezorgd voor een va riatie in landschap en natuurin- houd tussen het Westvlaamse heuvelland, de Vlaamse Ar dennen, het Pajottenland, de bosrijke streek rond Brussel en Leuven, het Hageland, Has- pengouw en de Voerstreek. Alles wat gelegen is tussen Dender en Hageland bundel den ze tot «Het land van Brueghel, boeren en bossen». Ook de rivieren worden in de kijker gesteld. Tegelijkertijd houdt de diamontage echter ook een impliciete waarschu wing in: links en rechts van elk mooi plekje dreigt immers de verloedering. Davidsfonds-Erembodegem verkende vorig jaar onder lei ding van natuurgids Gilbert Coene (Arendsveldstraat 8, Denderleeuw) de Wellemeer sen, een laaggelegen moeras gebied aan de Dender, tussen de hoge berm van de E5 en de spoorwegberm (Brussel-Oos- tende), een 109 ha. groot na tuurgebied met typische moe rasflora, als landschap be schermd in 1980. Om al deze prachtige dingen zonder veel moeite te kunnen bekijken werd rond dit natuurgebied een wandelpad uitgestippeld (dat officieel is ingewandeld op 21 november 1981). Davidsfonds-Erembodegem vond het passend «Het groene Vlaanderen» uit te breiden met een close-up uit eigen streek: een dia-montage «De Wellemeersen» samengesteld en begeleid door dhr. Coene. Meteen staat de poort wijdo pen voor een gesprek, een dis- kussie, een konfrontatie van ideeën over natuurbeleving en vervreemding van de natuur, over de spanning tussen de ekonomische en ekologische kijk op de aarde, over milieu bezoedeling en ruimtelijke or dening in de eigen omgeving. Afspraak: vrijdag 3 april 1987 om 20 uur, in de Crypte te Erembodegem-Centrum. Toe gang: 50 fr. Met de medewer king van de Generale Bank. Aalst. Geregeld eretekens uitreiken, zoals aan de brandweer, hoorde ook bij de opdrachten (arch) Aalst. Toen nog geen burgemeester, maar wel een aandachtig toeschouwer op het karnaval in Aalst. Faluintjeskarnavalisten in opmars schreven we toen. (arch) Aalst. Minister Olivier kreeg van burgemeester Uyttersprot het stadsplaket aangeboden onder het waakzaam oog van de staatssekreta rissen Van Opdenbosch en Walmiel (arch) Aalst. Officiële toespraken waren schering en inslag. Onder meer toen men startte met de aanleg van de koliektoren, sprak burgemeester Uyttersprot een merk waardige rede uit (a) Aalst. Nog een keer in een officiële hoedanigheid. Bij de opening van het nieuw zwembad mocht burgemeester Uyttersprot de gemeenschapsminister voor kuituur Karei Poma en staatssekretaris Paula D'Hond - Van Opdenbosch rondleiden en bijstaan (arch) Aalst. Van nabij betrokken bij al wat er zich in de deelgemeenten voordeed, als bievoorbeeld de huldiging van Gerda Cami die het tot Belgische kampioene twirling bracht (arch) Aalst. Ook de kunst kreeg zijn aandacht. Burgemeester Uyttersprot hier als ere genodigde op de tentoonstelling van kunstschilder Georges Teugels (arch) Wie van de drie? Aalst. Een bezoek aan een van de vele beurzen die Aalst organizeert binnen de eigen stedelijke grenzen en als gastheer van gemeenschapsminister Jan Lenssens (arch)

De Voorpost | 1987 | | pagina 3