w JM PACT schittert in Driestuiversopera Mijlbeek vat geschiedenis samen in tentoonstelling Opnieuw gevarieerd sportinitiatiekursussen-aanbod Aalsterse Sportdienst Kultureel weekend te Affligem BHvM Dekenij Aalst deelt broederlijk met Haiti Tejater 80 vzw brengt Peter Shaffers «Amadeus» Oogletsels door gebruik van bepaalde bruin-zonnebrillen Lustrumbloemenetalage- wedstrijd in «Flora» Aalst De Voorpost - 27.3.1987 - 5 Aalst. Pact presenteerde een driestuiversopera. 64. Sirou) Vorig weekend gaf het Progressief Aalsters Collectief Teater (eindelijk) weer echt theater ten beste. De vereisten voor een geslaagde opvoering waren dan ook voorhanden: een knappe regie, een stel gemotiveerde akteurs die over een goede zangstem beschikken, een inventief dekor, gepaste kostumering en meer van dat soort dingen. De manier waarop Pact de borgh, Myriam De Vlee- Driestuiversopera van Ber- schouwer, Luc De Blieck, tolt Brecht, met muziek van Dolf Sedeyn, Sien Orbie. Kurt Weill, op de planken Aangezien het samenspel zette, was boeiend van be- boeide en ook andere, indi- gin tot einde. viduele akteerprestaties de Regisseur Achiel Van Mal- moeite waren, zetten we deren is duidelijk een man graag de andere namen op die z'n vak kent Nergens een rijtje: Odilon Mortier, was een aarzeling in het William Bollemberg, Ro- regieconcept te bespeuren, nald Schollaert, Erik Cit- nergens een fout in de mi- ters. Mark Siroyt, Noël se-en-scène. De spelers zet- Donckels. Jamas Baetens, ten, zoals eerder aan ge- William Van den Berghe, haald, hun beste beentje Dirk Opt'Eynde, Dora Coo- voor. Knappe vertolkingen len, Jocelyne Haegeman, kregen we onder andere Ina Blanckaert, Pascale van Dirk Van Vaerenbergh, Van Goethem, Lydia Hey- Gracicnne Van Nieuwen- man, Roger De Smedt, Inge al wie tot nu toe een hekel had aan de Pauw en Sandra De Smedt. Langs technische zijde zorgde Luc Van Durpe voor een pracht van een dekor. Wat eerst een pakhuis ge vuld met kratten leek, bleek nadien ook een slaapka mer, een bordeel, een ge vangenis te zijn. Om maar een paar dingen op te sommen. Verder stond de belichting en de muzikale uitvoering op punt, en waren de rekwi sieten en kostuums aan ge past aan het stuk. Driestuiversopera wordt nog opgevoerd op 29 en 30 maart an op 1, 3, 5 en 6 april om 20 u. in De Bathys- caaf, Meuleschettestraat te Aalst. Een aanrader! Sirou Ann Van vrijdag 3 tot en met zondag 5 april heeft te Af fligem het kultureel week end plaats. Bij gelegenheid van dat weekend werd door Karla Beeckman een logo ontworpen. Het werd een gestyleerde letter «a» waar van de drie benen waaruit deze letter is gevormd, de drie deelgemeenten Hekel- gem, Essene en Teralfene symbolizeren. Als men het logo goed bekijkt en het woord Affligem naar boven houdt, dan geeft het logo ook de vorm van een hart voor Affligem weer. Wie het kultureel weekend de hele tijd door wenst te bezoeken, kan tegen de prijs van 100 fr. een toe gangskaart bekomen. Die bezoekers krijgen als extra geschenk het logo, waar van een mooie zelfklever is gemaakt, cadeau. Het kul tureel weekend start op vrijdag 3 april met een scholenzangfeest voor alle leerlingen van het Affli- gems onderwijs. Het zang feest heeft plaats in de abdij van Affligem en begint om 9.30 uur en om te eindigpen om 13.30 uur. Om 20.00 uur is er de officiële ope ning in het parochiecen trum van Affligem. Dat is ook het moment waarop de prijs «De Heester» wordt uitgereikt aan Lydia Ros si gnol. De openingsplech tigheid wordt besloten met een optreden van jonge mu zikanten van de Konink lijke Fanfare Sint-Cecilia uit Teralfene en «The Gol den Big Band» uit Ge- raardsbergen. Zaterdag 4 april van 15.00 tot 18.00 uur heeft in de bibliotheek een ruilbeurs voor kasset- ten en platen voor de jonge ren plaats en start om 20.00 uur in het parochie centrum van Hekelgem een grote jazzavond met de be kende The Jeggpap New Orleans Jazzband en Bob Van Vaerenbergh. Zondag 5 april om 10.15 uur in de refter van de gemeen teschool een literaire voor middag met als speciale gast de auteur Jef Gee- raerts. In de bibliotheek is het opendeurdag en daar voorziet men het optreden van leerlingen van de mu- ziekakademie, de voorstel ling van het jaarboek van de heemkundige kring Bel- ledaal, een ruilbeurs van platen en kassettes en een receptie. Om 14.00 uur worden de aktiviteiten ver- legd naar het parochiaal centrum van Hekelgem. Daar heeft een Kunst-in- Aktie plaats, begint er een kindernamiddag en is er om 16.30 uur een vrij po dium voor muzikanten en zangers. Doorlopend is er in het parochiecentrum van Hekelgem een fototentoon stelling en in de Bellekou- ter is doorlopend een kun stexperiment van Patrick Van Craenenbroeck te be wonderen. «Amadeus» te Aalst. Tejater 80 vzw doet het. Een «must» voor de teater- en muziek- freak. Een boeiende ervaring voor het trouwe teaterpubliek. Een herontdekking voor al wie de meesterlijke verfilming van Milos Forman zag. Een verrassing voor al wie nog nooit een voet in een teaterzaal zette, «klassieke» muziek. Peter Shaffer bouwde «Ama deus» op rond twee tegenpo len: W.A. Mozart, het geniale wonderkind en Salieri, de vak kundige hofkomponist van Jo zef II. Mozart is de onrijpe, giechelende kwajongen, vol anale prietpraot, die liever ach ter de vrouwen aanzit dan dat hij zich aan «hogere gedach ten» overgeeft. Hij is geniaal, maar lomp, hij is eerlijk en spontaan, maar onhandig. Daartegenover staat Salieri, die naast Mozart ineenschrom pelt tot een middelmatige vak man. Hij beloofde God vol strekte deugdzaamheid in ruil voor de gave om volmaakte, goddelijke muziek te scheppen. Maar nu ziet hij dat God deze ongemanierde vlegel begun stigt. Naast het genie, wordt hij het toonbeeld van de middel matigheid. Vanaf dat ogenblik besluit hij Mozart het leven moeilijk te maken... Peter Shaffer is een toneelau teur van wereldformaat, wiens stukken sukses oogsten in tal van landen, en meestal ook verfilmd werden. Tejater 80 vzw brengt «Ama deus» nu ook in Aalst. Met Zoals ieder jaar organizeert de dekenij Aalst de aktie Broederlijk Delen tijdens de veertigdagen vastentijd. Dit deze produktie nemen zij deel Jaar 281 de omhaling van de aktie Broederlijk Delen gaan aan het provinciaal klasse- naar een projekt in Haiti, meer bepaald voor het alfabeti- ringstomooi. Walter Boni regis- zeringswerk van de parochie Los Palis in het bisdom seert De rol von Amadeus Hinche. wordt vertolkt door Geert Dau- we, een «ontdekking» voor het De kerk bereikte daar een en realizatie van dit intiatief op Aalsterse publiek. Het dekor overeenkomst met de regering zich te nemen. Vorig jaar werd werd ontworpen door Hendrik om een alfabetizeringsprojekt vanuit de dekenij Aalst een Staengle, student architektuur te kunnen opzetten. Het pro- bedrag van 3.161.148 fr. aan aan de universiteit van Stutt- gramma verloopt helemaal i gart. het Kreools, de taal «Amadeus» wordt opgevoerd Haïtiaanse volk. in het Netwerkcentrum, De In Haïti is 80 procent van de aktie ten voordele van Haiti Ridderstraat 28 te Aalst, op 4, 5, 10, 11, 12 en 13 april, tel- noodzaak. In maait jl. werd 17c, kens om 20 u. stipt. De toe gangsprijs bedraagt 160 fr. (140 fr. voor OP, 60+, Net werk, III). Groepen von mini- 15 personen kunnen ge- Broederlijk Delen overge- i het maakt voor een projekt in In- ia. Giften kunnen voor deze bevolking nog analfabeet en worden bezorgd aan e.h. dus is deze campagne een Meerschaert, Botermelkstraat 9300 Aalst, 053- door de kerk in Port-au-prince 70.80.16. Men kan ook een de officiële start gegeven van bijdrage overmaken op het re- het nationale programma. Los Palis ligt het pastoraal o nieten van een vermindering trum Emmaus en de koöpera- van 10%, mits vooraf 053- 21.83.70 te kontakteren. keningnummer 001-1455641- 38 van Broederlijk Delen met de vermelding Haiti. tie Kosmika, onder leiding van Voor stortingen vanaf 1.000 fr. landbouwdeskundige Jean-Ba- zal een attest van aftrekbaar- Plaatsreservatie is meer dan ptiste Chavannes. Deze heid van het belastbaar in- ooit aangeraden: dit kan op koöperatie telt momenteel zo komen bekomen worden. Op 053-78 89 81 (kantooruren) of een 400 groepen met een totaal vrijdag 27 maart om 20 u. heeft van 5.000 leden. 053-21.83.70 (na 17 u. en weekend). Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij de leden van Tejater 80 en aan de in gang van de zaal. in de Heilig Hart Kring in de Men wil nu 10 begeleiders dr. De Moorstraat een anima- gaan vormen en 10 zone- tieavonu plaats over Haiti. Pa- koórdinatoren. Broederlijk trick De Ceukelaire vertoont Delen beloofde voorbereiding er dia's over dit land. Vrijdag 27 maart wordt in 't Apostelken de tentoonstel ling over de geschiedenis van Mijlbeek geopend. Het is een terugblik op deze bloeiende parochie geworden die men zou kunnen samenbrengen onder de noemer «Mijl beek anders bekeken». Dat is trouwens ook het tema van een fotowedstrijd die naar aanleiding van deze tentoon stelling werd georganiseerd en waarop men een vrij goede respons kreeg. De tentoonstelling vindt plaats van vrijdag 27 maart tot en met zondag 5 april en is toegankelijk op diverse uren. Vrijdag bievoorbeeld om 20.30 uur na de officiële opening, zaterdag van 14.00 tot 20.00 uur, zon dag 29 maart van 10.00 tot 13.00 en van 15.00 tot 20.00 uur, vrijdag 3 april vanaf 20.00 uur, zaterdag 4 april van 14.00 tot 20.00 uur en zondag 5 april van 10.00 tot 13.00 en van 15.00 tot 20.00 uur. Stads archivaris Karei Baert zal de tentoonstelling inleiden. Voor de fotowedstrijd kreeg men 52 foto's binnen die op een of andere manier een facet van het huidige Mijlbeek belichten. Tijdens de tentoonstelling kan men ook genieten van een dia- projektie over Mijlbeek van vroeger en nu en uit het stadsarchief zijn er kaar- tenboeken van Mijlbeek en van de vroegere Abdij Ter Roosen te bewonderen. Heel wat mensen kwamen aandragen met foto's van vroeger. Verder ziet men er originele schilderijen, kerkmateriaal, karnaval, scholen, pleinen en gebou wen, liedjesteksten over Mijlbeek, volkstypes, spoorwegen, de Paus..., een 8tand van de WF familie- kunde, enz. De foto's voor de fotowed strijd werden door een jury bestaande uit Tinneke Di- na, Hendrik De Schrijver, Luc Vleck, Herwig De Ja ger, Luc Van Vaerenbergh, Guy Ghesquiere, Ronny Delgouffe en Paul De Schrijver beoordeeld. Zij kwamen tot volgend resul taat: 1. Frans Van der Hey- den, 2. André Schollaert, 3. Valery Coppens, 4. Norbert Haers Van der Meulen, 5. Luc Bonami, 6. D. Baeyens, 7. Jan Louies, 8. Fotoateljee Aalst, 9. H. Baeyens, 10. Alex De Mol, 11. J. Raman, 12. Jaak De Graeve, 13. Marleen Buyle, 14. Therese Tusschans, 15. Lutgard Haers Van der Meulen, 16. Dirk Van der Schueren, 17. Baldwin De Witte, 18. Pier re Mannaert, 29. Alain De Quick en 20. Ethel Van Crombrugge. Iedere deelnemer heeft recht op een prijs. De inzen der met het meest aantal punten over de ingezonden werken, is André Schol laert. De sportdienst van de stad Aalst, Kattestraat 33, tel. 053/77.11.11 toestel 282 organizeert ieder jaar een gamma sportinitiatiekursussen waarbij de deelnemers de mogelijkheid kragen om, als beginneling of gevorderde, een bepaalde lessenreeks te volgen. Even een blik op het sportprogramma initiatiekursussen 1987 (april-juni): fltness-dance, konditiegym, aerobic, kinder-aerobic, tennis beg., gev. en verv. in de sporthal Denderdal te Erembodegem, kleuterzwemmen beg., gev. en verv. in het stedelijk zwembad en paardrijden beg., gev. en verv. op de rijbaan Clerckenshof te Affligem. 10 x maandag, van 19 tot 20u30 wordt Gtness-dance aan geleerd, van 13/4 tot 29/6 (20/4 en 8/6 niet), aan 20 dames vanaf 16 jaar. Deelnameprijs 850 fr. 10 x woensdag, van 15/4 tot 17/6, van 20 tot 21 uur telkens, voor 20 dames vanaf 16 jaar, staat konditiegym op het pro gramma. Prijs 650 fr. Een kursus aerobic wordt gegeven aan maximum 20 da mes vanaf 16 jaar, gedurende de periode van 14/4 tot 16/6,10 x dinsdag van 18u30 tot 19u30. Deelname 650 fr. 10 lessen kinder-aerobic, 10 x zaterdag van 14u30 tot 15u30 van 18/4 tot 27/6 (2/5 niet) zijn bestemd voor 20 deelnemers, gemengd van 6 tot 12 jaar. Deelnameprijs 650 fr. Aan de lessenreeks «tennis beginnelingen», gemengd van af 13 jaar, kunnen maximum 10 sportievelingen deelnemen, gedurende de periode van 13/4 tot 18/5 (2Ö/4 niet), 5 x maan dag van 18 tot 20 uur. Prijs 1.200 fr. De kursus «tennis gevorder den», gemengd vanaf 13 jaar, is bestemd voor maximum 6 deelnemers, en wordt ingericht tijdens de periode van 21/4 tot 19/5, 5 x dinsdag van 18 tot 20 uur. Prijs 1.700 fr. Een kursus «tennis vervol making», gemengd vanaf 13 jaar, kan door maximum 4 deelnemers gevolgd worden, tussen 25/5 en 29/6 (8/6 niet), 5 x maandag van 18 tot 20 uur. Deelname 2.300 fr. En «tennis verv.» is ook nog geprogrammeerd voor maximum 4 deelnemers, ge mengd vanaf 13 jaar, 5 x dins dag van 18 tot 20 uur, van 26/5 tot 23/6. Prijs 2.300 fr. «Kleuterzwemmen beginne lingen», gemengd van 3 tot 6 jaar, is een kursus voor maximum 12 deelnemers, die doorgaat tussen 18/4 en 20/6, 10 x zaterdag van 9 tot 9ji40. Prijs 700 fr. «Kleuterzwemmen gevor derden», gemengd van 3 tot 6 jaar, is een kursus voor maximum 12 deelnemers, die doorgaat tussen 18/4 en 20/6, 10 x zaterdag van 9u40 tot 10u20. Prijs 700 fr. «Kleuterzwemmen vervol making», gemengd van 3 tot 6 jaar, is voorzien voor maximum 12 deelnemers, ge durende de periode van 18/4 tot 20/6, 10 x zaterdag van 15 tot 15u40. Prijs 700 fr. Wie «Paardrijden beg.» wil volgen (gemengd vanaf 14 jaar, maximum 10 deelnemers) van 18/4 tot 20/6, wordt 10 x zaterdag van 9 tot 10u30 ver wacht op de rijbaan Clerckens hof, Domentstraat 31 te Affli gem. Deelnameprijs: 2,000 fr. «Paardrijden gevorderden» kan op de rijbaan Clerckens hof, tijdens de periode van 18/ 4 tot 20/6, 10 x zaterdag van 10u30 tot llu30, door 10 deel nemers gevolgd worden (ge mengd vanaf 14 jaar). Deelna meprijs 2.000 fr. «Paardrijden vervolma king» kan tijdens dezelfde pe riode ook door 10 deelnemers (gemengd vanaf 14 jaar) ge volgd worden, 10 x zaterdag van llu30 tot 12u30, op de rijbaan Clerckenshof. Prijs 2.000 fr. Wenst U meer informatie? Kontakteer dan zo snel moge lijk de sportdienst van de stad Aalst, Kattestraat 33, tel. 053/ 77.11.11, toestel 282. Je krijgt er vrijblijvend inlichtingen, el ke voormiddag tussen 9 en 12 D.B. Betreft zonnebrillen om te bruinen: mag men de verkoop vrijlaten van dergelijke zonnebrillen waarvan de bescherming denkbeeldig is? Bij ontstentenis van een label kwaliteit zou het ministerie van volksgezondheid alleen de verkoop mogen toelaten door een gediplomeerd opticien, alleen professioneel bekwaam de nodige inlichtingen te verschaffen. Meer en meer ziet men publiciteit verschijnen over zonnebrillen die geen witte vlekken achterlaten, de ingeslepen glazen laten alle schadelijke UV stralen (tussen 315 nm en 400 nm) door. Het antwoord hierop is klaar en duidelijk: afdwaling! Reeds meerdere jaren zoeken optica ingenieurs en fabrikant naar de best UV filtrerende UV glazen teneinde risico's voor de ogen uit te sluiten en in bijzonder voor volgende risico dragende personen: de aphaken en diegenen die foto-sensibiliserende geneesmiddelen gebruiken. Oogontstekingen ontstaan gaande tot staar! Natuurlijk laat men zich verleiden door de prijs en mode-snufjes zonder het intrinsieke gevaar van dergelijke zonnebrillen te kennen Daarom, denk niet de slimste te zijn en koop alleen uw zonnebril met wetenschappelijk bewezen filtrerende glazen. Deze zijn alleen leverbaar bij een vakkundig opticien. Gelezen voor U in «International Intraoculair Inc. USA». De Bond Grossiers Snijbloemen wil van de vijfde editie van haar etalagewedstrijd een topper maken. Waar aanvankelijk werd gestart met een 700 bezoekers, was dit aantal verleden jaar reeds aangegroeid tot ruim 3000. Het ligt in de bedoeling via meer informatie en medewerking van de stad dit aantal ze ruim mogelijk te overtreffen. Momenteel is men in het sta- Met deze bloemenshow komt dium dat een 80-tal Tuinbouw- Aalst op het peil van soortge- scholen en Vormingscentra lijke manifestaties op natio- doende aan bloemschikken naai niveau die plaats hebben werden aangeschreven en uit- te Kortrijk, Brugge en Me- genodigd tot deelname aan de chelen. étalagewedstrijd. Onder de in- Een parel te meer aan de troon geschrevenen zullen er tien van Aalst als «bloemenstad», worden geselecteerd en die U kan op deze prachtige show krijgen dan voor 50.000 fr. terecht op zgndag 12 april van- bloemen en materiaal om er af 15 u. in bloemenveiling Flo- binnen een tijdsduur van drie ra aan de Albrechtlaan te Mijl- qur een zo mooi en aantrekke- beek-Aalst. lijk mogelijke etalage (winkel) LH van te maken. Aalst. Krattendekor en spreuken in overvloed bij de driestuiversopera van Pact (A. Sirou) Aalst. Het bestuur van de vereniging van snijbloemtelers (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 5