Twintig zinderende jazzkroegen voor de Jazznacht der 3000 De Voorpost - 27.3.1987 - 7 ontroerende brok toneel zien. Vooral om de conflictueuze familierelaties binnen hun uitzichtloze isolement van familie zijn. Er is de zuivere, kinderlijke liefde van Andrea voor haar broer Thomas, er is de machteloosheid van het individu, gewurgd door de burgerlijke en paradoxale normen waarnaar men zich dwingt te leven. Wie tegen dit vooropgezette rollenpatroon in opstand komt, raakt in de verdrukking en dat is precies wat Andrea overkomt. Er is de woede aanwezig doordat de mannelijke en vrouwelijke wereld liever mekaar vernietigen dan elkaar in evenwicht te houden. Zo trekt hij van leer tegen de gewetenloze, dominante moeder, die er niet voor terugdeinst haar kinderen op te offeren i op het altaar van de eigen bekrompenheid; net zoals tegen het defaitisme van de vader. Klederenophaling De Lionsclub Aalst-Noord haalt klederen en tekstiel op morgen zaterdag 28.3 ten voordele van sociale werken van de regio. Zakken buitenzetten voor 9 u. a.u.b. Erembodegem Ouderavond eerste jaar Vormselkatechese Vrijdag 27 maart te 20 uur in het Parochiehuis Daktylokursus Vrijdag 27 maart te 17.30 u. in de Crypte Grote klederophaling Zaterdag 28 maart wordt vanaf 9 uur de vierde lenteophaling van kledingstukken en tekstielwaren georganizeerd door de Lions-Club Aalst ten voordele van de sociale werken in het Aalsterse (Levensvreugde, Zonnedauw, Teledienst, Rusthuis, St. Lieven, enz.) Inlichtingen: tel. 052/33.57.48. Bonsai-kursus VTB-VAB afdeling Aalst organizeert een kursus in 5 lessen om belangstellenden de gelegenheid te bieden bonsai te kweken en te onderhouden. Tijdens de kursus kreëeren de deelnemers zelf twee bonsai. Initiatiekursus: dinsdagen 24 en 31 maart en 7 april: teoretische lessen in 't Apostelken (aan de kerk van Mijlbeek), dinsdagen 28 april en 5 mei: praktische lessen in Pro Bonsai, Welleweg 54, Erembodegem (19-20 uur) Vervolgkursus: zaterdagen 21 en 28 maart (vanaf 14.30 u.) en 4 april (vanaf 9.30 u.) in Pro Bonsai, Erembodegem. Prijs: 1400 fr. (VTB-VAB-leden) en 1600 fr. (alles inbegrepen). Informatie: tel. 053/78.06.34. Paasfeest K.V.L.V. Zondag 29 maart te 14.30 u. in het Parochiehuis. Na welkom, gebed en koffie spreekt mevr. Van Acoleyen over «Gelukkig zijn door positief denken». Nadien: ontspanning met de bekende Arabische goochelaar Ali Ben Kadi: deelname: 140 fr. Hongermaal Zondag 29 maart, 12 uur, in de St.-Amanduskerk. Deelname: 100 fr. Op de K.A.V. agenda Op zondag 29 maart zijn alle KAV en KWB-leden hartelijk uitgenodigd op de jaarlijkse bezinningsdag die doorgaat in Jebron, Begijnhof 1 te Aalst. Het onderwerp: «Vrouwen in de bijbel, wat zeggen ze ons?» wordt er besproken onder de leiding van de heer P. De Witte. Het vertrek is voorzien met eigen wagen om 9.30 u. aan de O.L.Vr. Hemelvaartkerk. Inschrijvingsprijs 250 fr. 100 fr. voor kinderen - 12 jaar. Er zijn hobbynamiddagen voorzien op 7 en 28 april, 12 en 26 mei. Deze gaan door in de bovenzaal van het Parochiehuis om 13.30 u. De algemene vergadering is voorzien op zondag 12 april om 14.30 u. in het Parochiehuis. Het wordt een samenzijn onder het tema «Laat je niet leven, doe het zelf!» Inschrijvingsprijs 150 fr. per persoon. Inschrijven vóÓ;r 7 april bij de kernleden Aalst. LBC voorzitter Moreels en de bestuursleden (a) Voetbal Erembodegem - Moorsel (4* prov. G.): zondag 29 maart. Bijbelbezinning Maandag 30 maart te 20 uur in de wachtzaal van het Parochie huis. K.B.G. Erembodegem - Terjoden Dinsdag 31 Maart te 9 uur aan de Parochiezaal van Terjoden: vertrek reismiddagmaal bezoek Veume, Beauvoorde, Diksmui- de en Frankrijk. Kursus zelfverdediging voor dames Elke dinsdag van 19.30 u. tot 20.30 u. (vanaf 10 maart reeds), 10 lessen, in de oefenzaal van Jeugdhuis Eureka, Keppestraat 52 Erembodegem. Deelnameprijs: 500 fr. (verzekering inbe grepen). N.W.K. Raadpleging, maandag 30 maart te 14 uur in de Crypte. Informatieavond Informatieavond over de Aalsterse kampagne in het kader van het Europees Jaar van het Leefmilieu, donderdag 2 april om 20 uur in het Parochiehuis. Vlaamse Wijnmakersgllde, afdeling Aalst Vrijdag 3 april te 19.30 u. in de Crypte: 4* les over fruitwijn maken, voor beginnelingen en gevorderden. Inlichtingen: L. Lambrecht, Aartstraat 27, Herdersem. Davidsfonds diavoordracht Diamontage «Kijk op het groene Vlaanderen» diamontage «De Wellemeersen»: vrijdag 3 april te 20 uur in de Crypte. Toegang 50 fr. Organisatie: Davidsfonds - Erembodegem- Centrum Informatieve avond: vrijdag 27 maart te 20 uur in de Gemeen teschool in de Ninovestraat 21, Terjoden (Haaltert). Organisatie: Davidsfonds - Terjoden. Op het programma Het Vlaamse Kruis - Gewest Aalst Zaterdag 28 maart vanaf 14 uur in Jeugdhuis Eureka, Keppe straat Erembodegem: oefennamiddag reanimatie. Gratis! leder een welkom. Aalst. In de feestzaal van het stadhuis trad het koor Tweedracht maakt volmaakt op (a) Leerlingenauditie ling in «zalen A» van werk van kunstschilder Karei De Schrijver De akademie voor muziek, ballet, toneel Aalst, afdeling Erem- uil Erembodegem. bodegem, nodigt U vriendelijk uit op een leerlingenauditie, «rV pM Avnnfi woensdag 1 april 1987 te 19.30 u. in het Parochiehuis. V A.s. zaterdag 28 maart te 20 u. in zaal Van den Broeck, Dorp 36, u ACV-CM-avond met toespraak etentje en ontspanning. Herdersem Gemaskerd Bal Ontmoetingsdag Lourdes In zaal «bij Ingrid» Dorp 36, op zaterdag 4 april Gemaskerd Bal Op zaterdag 4 april is er de jaarlijkse Ontmoetingsdag voor georganizeerd door de Claerhaegse Comedie. langdurige zieken, voor bejaarden en mensen die niet regelma- parochiecentrum oraanteeert tig meer naar de kerk kunnen komen. Deze namiddag is j~ar°cmecemrum organiseert mogelijk dank zij de spaardienst (Lourdes) en de inzet van de 2 aPr" te 20 u- van Tjernobyl tot Reykjavik K.W.B. vanaf 2 uur is er onthaal in het parochiaal Centrum. Om gevolgen van de kernramp te Tsjemobyl en de problemen 2.30 u. H. Mis. Daarna koffietafel en gezellig samenzijn. het nucleaire - Van Tsjernobyl tot Reykjavik. Medewerking van het Hardingkoor. Wie nog geen uitnodiging Dokter Jef De Loof, medicus tegen de atoomwapens, voorzitter ontving en graag zou deelnemen, mag ons verwittigen langs het yan het Vredeshuis te Aalst, voorzitter van de Medische klooster of de pastorie. Werkgroep tegen Atoomwapens. Deze werkgroep kreeg de eerste Unesco-prijs voor vredesopvoeding in 1983 en de Bezinningsnamiddag Nobelprijs in 1984. Tevens is Dr. De Loof, auteur van volgende Op zondag 5 april is er een bezinningsnamiddag in de zaal van boeken «En niemand hoort je huilen» en «Artsen tegen oorlog», de kloosterschool, om 2.30 uur. De spreker is E.H. Dirk De Na z'jn uiteenzetting krijgen de aanwezigen gelegenheid tot het Backer, proost van de Sociale Werken van Aalst en pastoor van stellen van vragen. Vlekkem. Als thema heeft hij gekozen: Beleven en Vieren van Zondag 12 april: Bibberlip ons Geloof. Inschrijving 50 fr. voor het vieruurtje en de Poppenkast. Voor de jongste kinderen van 5 tot 12 jaar. Zondag onkosten. De bezinning eindigt met een slotmis. 12 aP"l om 10 u. - deuren 9.30 u. pi__hti_D 20 april: Lentewandeling riecnuge Kommume De lente in het land. Op Paasmaandag 20 april nodigen wij U De zeven weken zijn bezig, als voorbereiding op het H. met het ganse gezin uit op een lentewandeling naar het Cra- Vormsel. vaelbos. Wij vertrekken om 14.30 u. aan het Parochiecentrum. Voor de ouders van de plechtige kommumekanten is er een laatste vergadering voorzien op dinsdag 31 maart, om 20 uur, in Parochiecentrum de parochiezaal. Ontvangen u dit weekend: Gustaaf en Astrid Rossignol. Volgen- Wit borduren de week Leo Wille. Op maandag 30 maart, begint om 19 uur, de cursus «Wit Borduren», gespreid over vijf opeenvolgende maandagen en ingericht door de K.V.L.V. Moorsel Meldert Johan Verminnen komt In samenwerking met VU-Faluintjes organiseert de «Vlaamse Kultureel Centrum Affllgem Klup» op vrijdag 10 april een avond met Johan Verminnen en Tot en met zondag 5 april tentoonstelling in «zalen B» van Tars Lootens in zaal Breughel; Aalstersesteenweg. Toegangs- werken van kunstschilder P. Michiels. prijs in voorverkoop 150 fr. Aan de kassa 200 fr. Begin te 20 u. Op zaterdag 4 april te 14.30 u. openstelling van de tentoonstel- Tweemaal één uur optreden. Honky Tonk Jazzkroegentocht Met meer d&n 3.000 waren ze vorige vrijdagavond weer komen afzakken Vlaanderens jazzhoofdstad om er zich onder te dompelen in het gezellige jazzsfeertje dat je alleen in Dendermonde kunt beleven. Je kunt er oude bekenden tegen het mooie lijf lopen, je kunt er gezellig kletsen met verre vrienden, je kunt er heerlijk doorzakken zodat je nog onmogelijk je autosleutels kunt terugvinden, je kunt er risikoloos kroegen bezoeken waar je anders nooit een voet zou binnenzetten. en je kunt er zelfs naar heerlijke muziek luisteren. Al is dit laatste niet strikt noodzakelijk. Kortom de achtste Honky Tonk Jazzkroegentocht was weer een sukses! Dendermonde. Als er geen stoelen meer vrij zijn, dan worden gewoon de tafeltjes i beslag genomen (vh) 20 maart... Deze achtste Jazzkroegen tocht zou de lente inluiden: er werd immers gemusi ceerd van 20 naar 21 maart en de nacht zou dus de kie men in zich dragen van een nieuwe lente en een nieuw geluid, om Gorter te para- frazeren. Pien en zijn vier akolieten hadden het echter niet op deze manier begre pen en strooiden kwistig de vriezeman door de straten van Honky Tonkville, zodat het van kroeg tot kroeg kuieren bitsig koud erva ren werd. Minder volk in de straten zodat men op het eerste gezicht dacht dat er ook minder mensen waren komen opdagen. Niets was echter minder waar: alle kroegen zaten stampvol en hielden hun publiek langer vast. 20 kroegen... Al zijn er ieder jaar wel een paar afvallingcn, toch zijn er telkens meer kroegen die wil len meespelen in het kroègen- circuit. Zep, de bunkerbuur van Hon ky Tonk, haakte na twee edi ties af. Olympic Snooker reeds na één jaar. Ze zullen wel hun redenen gehad hebben natuur lijk. Toch kwamen er drie «verse» kroegen de jazz-om- megang vervoegen; The Funk, The New Roxy en terug van weggeweest, Ramses II. Een rekordaantal van 20 cafés, kroegen, etablissementen, her bergen en andere oorden van lafenis. Hier hoort de jazz ei genlijk thuis, meer dan in gro te zalen of op weiden. Jazzmu ziek hoort bij een kroeg, zoals Honky Tonk bij Dender monde. 20 orkesten... Uitgerekend op de avond dat Honky Tonk niet minder dan 20 jazzbands nodig heeft om zijn jazzkroegentocht te stoffe ren en alle gegadigde kroegba zen van de nodige muzikanten te voorzien, richt men in Gent een rock blues-kroegentocht in. Boogie Boy Paul Ambach dus naar de Arteveldestad! Geen nood: Honky Tonk weet zijn orkesten te vinden, al moeten ze uit Ierland gehaald worden. Twintig bands dus, die alle een of andere vorm van jazzmu ziek ten beste geven: zeven kwamen er uit Belgenland, vijf uit Nederland, twee uit Enge land, één uit Duitsland, één uit Ierland en vier uit Dender monde zelf, al ligt dit uiteraard ook in België. Als je 20 kroegen wilt bezoe ken en ook in de laatste nog nuchter genoeg wilt zijn om te weten wat er gebeurt, moet je veel te veel water drinken; je kunt nergens serieus een bab beltje slaan want je moet je regelmatig privé terugtrekken. Dat is, zelfs voor een perskoe lie, geen leven... Daarom dat we ons nogal beperkt hebben in onze tocht, zodat je geen volledig overzicht kunt ver wachten van wat er in deze Jazznacht der 3.000 allemaal gebeurd is. Welke orkesten goed, beter en best waren? Altijd een erg moeilijke beoordeling waaraan we ons niet gaan bezondigen. We hebben het op dit vlak trouwens erg gemakkelijk, want Honky Tonk had met iets nieuw uitgepakt. Het publiek kon zelf het beste orkest van de avond aanduiden en vier gelukkigen konden er zelf nog wat aan overhouden. Maar hierover leest u elders wel meer. Vaste waarden in deze kroe gentocht zijn natuurlijk de Dendermondse ensembles: Jeggpap, Crescent City Drea mers, Lazy City en Mardi Gras Jazzband; ieder met hun eigen fanatieke supporters en hun eigen sound. Eveneens vaste waarden zijn sedert jaren: The New Orleans Train J.B., Willy Aelvoet's N.O. Swing Band, The Marckriver N.O. Jazz band, L'Express Cajun, The Feetwarmers, The Savoy Jazz men, the Stour Valley Stom pers van Norman Holliday, The Maryland Jazzband uit Duitsland. Bekende bands die zo stilaan weten wat het «Den dermondse» publiek vraagt en er graag op in spelen, zodat sukses gegarandeerd is. En dan waren er de nieuwko mers, waarvan sommige gen sters sloegen. Wie in Trefpunt belandde, zal even goed geno ten hebben met zijn ogen als met zijn oren: ex-fotomodel Louise Markham weet haar publiek te bespelen en zorgde voor heel wat ambiance; een dame die we nog wel willen terug zien in een volgende kroegentocht. Eveneens nieuw voor Dendermonde was The Aldenghoor Jazz Band uit Ne derlands-Limburg:. amateurs die in 't Peirt duidelijk zelf nog leut beleefden aan hun leuke optreden. In Den Hert ston den de klankkastjes, jongens wat een joekels!!, opgesteld van de Nederlandse Juke Joints; sommige kroeglopers de muziek die er toevallig ge speeld wordt. De vijftigers en 3'ers tenslotte zijn de echte jazzliefhebbers die rustig hun orkesten uitzoeken en gedul dig wachten tot ze een lekker plaatsje of zelfs zitje hebben gevonden en er als kenners zitten of staan te genieten van het gepresenteerde 20.000 extra voor The Jeggpap N.O.J.B... Uit de Honky Tonk Info ver namen we: en de gekende beleefden er duidelijk lol aan7 al was het niet my cup of tea, maar dat zegt natuurlijk niks. Corry Fly, de ex-mannequin uit Charleroi, gaf het beste van zich zelf in den Ommeganck; we lieten ons vertellen dat we van dit haantje/kippetje nog meer zullen horen! Boogie Boy was er dus niet maar toch konden de liefhebbers van blues en rock 'n roll hun hart ophalen in de prachtig ver nieuwde zaal Roxy, waar de Ierse groep Albatross een erg talrijk publiek wist te boeien. Ook aan het station twee nieu we groepen voor Dendermon de. In de Life-line amuseerde het Belgische ensemble De- bout zich zelf en de als sar dientjes ingeblikte toehoor ders met ongekompliceerde ar rangementen van alles en nog wat, zelfs van eigen vondsten. En in de Saf waren The Conti nental Sheiks uit Noordneder land te gast met een repertoi re, dat erg schatplichtig was aan Django Reinhardt en an dere Hot Club de France idioom; ze deden dit zo vak kundig dat echte jazzliefheb bers hier hun hart konden ophalen. Echt uit de jazztoon viel nie mand van de nieuwkomers. Deze jazzkroegentocht was misschien wel de homogeenste op muzikaal vlak van de rij van acht, die achter de rug zijn. 3.000 kroeglopers... De publieksprijzen verbonden aan de eerste kroegentocht- wedstrijd gingen naar perso nen uit Erembodegem, Mol. Den Haag en Moorsel. Dit zegt erg veel over deze kroe gentocht! Geen winnaar uit Dendermonde? Of waren er geen Dendermondenaars? Toch wel, want de jongens van The Mardi Gras Jazzband haalden voor de Stella-trofee die van het bier dus en niet van Bruno Schevernels niet minder dan 107 stemmen, waarmee ze in de totaalstand op de vierde plaats ein digden... Het tipische van een Dender mondse kroegentocht en zelfs een jazzfestival ligt hem vooral in zijn publiek. Voor een kroe gentocht of een jazzfestival zie je ze, bij manier van spreken, van 7 tot 77 opdagen. Jongeren die al fuivend misschien hun Dendermonde. Bekende gezichten kom je op een Kroegentocht altijd tegen (vh) eerste jazzsfeer opsnuiven. Dertigers en veertigers die vooral in groepjes er een gezel lig avondje-uit met vrienden van maken, maar eigenlijk weinig boodschap hebben aan formule begint een beetje sleet te vertonen. Er werd gezocht naar een nieuwe impuls die de gebeurtenis nog wat meer kleur zou geven en die werd gevonden». Deze nieuwe impuls was de Kroegentocht-wedstrijd, waar bij het publiek het «beste or kest van de avond kon kie zen». Daarvoor diende men aan de voorkant van de toe gangskaart één bolletje te kleuren naast de favoriete band en deze kaart te depone ren in de bus bij de ingang van gelijk welke koreg. In hoever re dit een duidelijk beeld geeft van «het beste orkest» of zelfs maar van de ambiance die in de kroegen te beleven viel, laten we in het midden... Niet minder dan 1.092 kaarten werden reglementair ingevuld en in de desbetreffende bussen gestopt, wat na telling door gerechtsdeurwaarder mr. Mi chel Van Liedekerke volgend resultaat opleverde: stemmen 1. The Jeggpap N.O.J.B. 178 2. Stour Valley Stompers 118 3. The Feetwarmers 110 4. The Mardi Gras J.B. 107 5. Willy Aelvoet's N.O. Swing Band 97 6. Corry Fly Quartet 63 7. The N.O. Train J.B. 62 8. Maryland JB. 57 9. The Lazy City J.B. 50 10. The Juke Joints 40 11. The Marckriver J.B. 39 12. L'Express Cajun 36 13. Savoy Jazzmen 31 14. Second Line J.B. 30 15. Albatross 21 16. Crescent City Dreamers 17 17. Debout 13 18. Louise Marckham Quar- tet 11 19. Continental Sheiks 8 20. AldenghoorJ.B. 4 Hier zitten toch enkele merk waardigheden in deze uitslag. Dat de Jeggpap won, wie had wat anders verwacht? Dat The Mardi Gras hun supporteis bij hadden, wie zal het hun kwa lijk nemen? Dat The Crescent City Dreamers slechts 17 stem men kregen, voor ons een raadsel!! Goeie muziek spelen is blijkbaar onvoldoende... De vier die het dichtst het aantal stemmen van het «beste orkest» benaderden, konden met een leuke prijs naar huis. Nou «naar huis»: ze kunnen hun prijs komen afhalen in de Honky Tonk Bunker op zater dag 25 april, wanneer er de Dave Brennan Band zijn 25ste verjaardag viert. De winnaars zijn: 1. Gilbert De Smet, Rietstraat 4c, Erembodegem-Aalst, die een video wint, geschonken door Philips - Télévallé. 2. Louisa Ruts, Brandstraat 89, Mol, die een compact disc wint, geschonken door Grun- dig - Nijs. 3. Han Van der Hoek, Louise Henriettelaan 64, Den Haag, die een jaar gratis bier kan drinken, een prijs geschonken duor Stella Artois. 4. Marleen Vandermaeten, Kattenbroek 3, Moorsel-Aalst, die een jaar lang gratis bloe men aangeboden krijgt van Bloemen Eeckhoudt. The Jeggpap New Orleans Jazzband van leider Miel Ley- baert kreeg omstreeks half vier zaterdagmorgen wel zijn check met 20.000 BF extra, de Stella Trofee voor het beste Kroe gentocht-orkest, uitgereikt. De Jeggpap-jongens dus allen het Honky-Took-podium op; alleen leider Miel Leybaert ontbrak, was hij zo moe?... 2.000 voor Jerry Lee Lewis..? In tegenstelling tot wat soms verteld wordt, zijn er nog wel degelijk toegangskaarten te koop voor het optreden van rockidool Jerry Lee Lewis. Op zaterdag 4 april treedt deze rockgiant op in de Pantershalle in Dendermonde-Baasrode. In het voorprogramma, je weet wel om de zaal op temperatuur te krijgen, doet Honky Tonk beroep op Boogie Boy Paul Ambach, in Dendermonde een vertrouwde figuur die weet hoe hij een zaal moet op warmen... Tickets aan 1.000 BF voor de eerste rijen, en 650 BF voor de rest van de zaal kunnen nog steeds verkregen worden door storting op rekening 001- 0156371-83 van Honky Tonk Jazzclub v.z.w., Leopold II- laan, Bastion V, 9330 Dender monde. Natuurlijk ook bij de klassieke voorverkoopadres sen of telefonisch op de num mers 052/21.63.85 of 21.63.39.

De Voorpost | 1987 | | pagina 7