jazz, toneel en paaskoncert FONDKLUB DER DENDERSTREEK VERBROEDERT MET REIMS TWEE FATALE TERUGSPEELBALLEN... Gamma Herzele presenteert SCHITTEREND SEIZOENBEGIN VAN TEAM VANDER ELST BASTIAENS DUIVENSPORT VLUCHTPROGRAMMA: 'T DUIFKEN - HEIPLAS QUIÉVRAIN VLUCHTPROGRAMMA: DE SNELLE REIZIGERS - HOFSTADE yinch,p",8™™a ejs De Voorpost - 27.3.1987 - 9 DAMESVOETBAL V.z.w. Gamma uit Herzele moet zowat een van de meest bedrijvige en dynamische kuituurverenigingen zijn die Vlaanderen rijk is. In 14 dagen biedt ze opnieuw drie manifestaties van hoog niveau: een jazzavond met het Patricia Beysens Kwartet, solotoneel met Jo Decaluwé in «De raadsheren van Nevele» naar Cyriel Buysse en een vokaal paaskoncert rond het tema «Lijden, dood en verrijzenis». Patricia Beysens Kwartet op 27 maart De fameus ondergewaar deerde maar heerlijke Pa tricia Beysens koncerteert op 27 maart tweemaal te Herzele. Gamma vroeg haar een edukatief pro gramma samen te stellen over de historiek en de stijl kenmerken van de jazzmu ziek, geïllustreerd met voorbeelden. Ze brengt dit programma om 14 uur in zaal Centrum als school voorstelling. 's Avonds om 21 uur ver zorgt ze in dancing Free way Corner een avondkon- cert met o.m. moderne stukken van Wayne Shor ter, Herbie Hancock, Miles Davis, Carlos Jobim: «ei genzinnige» versies van standards. Voor dit koncert betalen Gamma-leden 150 fr. en niet-leden 200 fr. Jo Decaluwé speelt Buysses «De Raadsheren van Neve le»: 3 april Cyriel Buysse heeft als ver slaggever van de bespre kingen in de gemeenteraad heel wat van dichtbij mee gemaakt: de oplaaiende passies, het ellebogenwerk, de vijandschap en de (valse) vriendschap, de kleinzielig heid van de «groten». Zijn satirische verslagen over het politieke steekspel in de feodale wereld waarin de Vlaamse dorpen toen nog leefden, waren voor hem de beste leerschool. Jo Decaluwé, direkteur van het Gentse Arca-teater, schetst in «De Raadsheren van Nevele», een satirisch dokument, een boeiend tijdsbeeld van de dorpspoli tiek op het einde van vorige eeuw. Door variatie in hou ding, stem, en taalgebruik (Frans, Gents...) tekent hij in korte tijd een aantal ka- rikatuten zonder nodeloos heen-en-weer te springen, maar sober en zonder gri massen. Een Buysse avant la lettre, een tekstverwer king van Jo Gevers en een ludieke maar schitterende soloprestatie van Jo Deca luwé. Te zien in zaal Centrum op vrijdag 3 april om 20 uur. Toegangsprijzen: 120 fr. voor leden; 160 fr. voor niet-leden, 100 fr. voor steunende leden en houders van een +3-pas, 200 fr. de avond zelf! «Lijden, dood en verrijze nis»: paaskoncert op 10 april Geen Johannes- of Mat- theuspassie als paaskon cert te Herzele maar een paas-evokatie met een over zicht van duizend jaar vo- kale kunst rond het tema «Lijden, dood en verrij zenis». Hiervoor deed Gamma een beroep op een 100-tal uit voerders, overwegend af komstig uit het Brugse: het 45-leden tellende koor «Bryghia Cantat», het meis jeskoor uit Sint-Kruis «Saskja», het solistisch vo kaal ensemble «Musica Dul- cedo» de bekende tenor Luk Schaever bekeorganist Hans Vervenne, het Brugse strijkkwartet «Orpheus», allen onder de muzikale lei ding van Raf Stieperaere. Voor wie van muziek houdt en naar de oorsprong van de muziek wil luisteren, is dit een avond die niet op de agenda mag ontbreken! Vrijdag 10 april om 20 uur in de Sint-Martinuskerk te Herzele. Toegangsprijzen: in voorverkoop 200 fr. voor niet-leden, 150 fr. voor le den en 100 fr. voor studen ten en houders van een +3- pas (aan de ingang resp. 250, 200 en 150 fr.). Autosport. Het team Van der Eist - Bastiaens onderweg in de Kempen. AUTOSPORT Vorig weekend werd de L.R.T.-rally gereden in de buurt van Merksplas. Een Kempisch uitstapje dus dat vroeg opstaan vereiste. Van de zon was niet veel te zien. In tegendeel, het was mistig en regenachtig, maar dergelijk weer houdt een echter rallyrij der en supporters niet thuis. De rallywagen van het team werd volledig omgebouwd naar de internationaal gelden de groep N-regels, in de hoop een reeks mooie resultaten te kunnen behalen in deze klasse. Van deze veranderingen merkt men aan de buitenkant van de wagen niets. Binnenin waant men zich buiten de aange brachte rolkooi in een strikte seriewagen zoals die aan ieder een wordt afgeleverd. Het team wil immers bewijzen dat rallyrijden ook op een goedko pe manier kan. Het was mekanicien Bastiaen- sen, de trouwe helper van een ploeg servicemensen die deze keer lezerszit ging innemen door de gebruikelijke co-piloot door beroepsbezigheden moest belet geven. Hij kweet zich voortreffelijk van zijn taak en vertelde achteraf over 'ongelooflijke ervaringen'. Het zal dus zeker niet de laatste keer geweest zijn dat hij deel nam en wie zou niet in zijn plaats willen zijn? De dag zelf verliep zonder noemenswaardige problemen, tenzij men een klein slippertje op de natte kasseitjes als een belangrijk voorval zou vermel den. Wegens het verraderlijke parcours werd met de nodige reserve gereden. Een kapotte spatlap was de enige schade die te noteren viel. Jammer voor de servicemensen, zij hadden een rustige dag. De rally werd besloten op een vijfde plaats in de N-klasse. Dat is hoopgevend, vooral als men weet dat de derde plaats op een luttele dertien sekon- den voor het grijpen lag. 's Avonds werd reeds volop over de volgende rallys gespro ken. De moed zit erin en alles laat vermoeden dat dit één van de mooitste seizoenen zal worden. Men kan het Aalsterse Racing Team en hun vrienden elke tweede vrijdag van de maand vinden in het lokaal «Koninck van Spagniën op de Grote Markt in Aalst vanaf 9 u. Info: Peter Baetens, tel. 053/ 78.14.44. Duivensport. Ook de Aalsterse duivenliefhebbers genoten van het bezoek aan Reims (da) Reeds op de kampioenendag van de Fondklub der Dender- de chauffeur, die zich ontpopte streek was aangekondigd dat er zou verbroederd worden a's een echte gids, enige histo- met Billy-Bcrclau, in de omgeving van Reims. Dergelijke "sche en ekonomische uitleg manifestaties zyn vry zeldzaam in het duivensportwereld- over de champagnestreek, je. Het werd één groot feest in Frankrijk, waar de ^an de Prachtige katedraal duivenliefhebbers met totaal verschillende opvattingen nu kree8 'edereen de gelegenheid eens van gedachten konden wisselen tydens een banket, °rokkÏÏ d^bSdk 'nia?een een ontvangst en een gezellig samenzijn. Op het stadhuis ander champagnehuis: Pom- van Reims werden de delegaties ontvangen door de heer mery en Taittinger. Nadien Jean Falada, vertegenwoordiger van de burgemeester. moest er uiteraard eens ge- proefd worden. Van deze eer- lerwijl de routinezaken trouwd, werd om klokslag der profane bezigheid werd zoals ringen van de jongskes halfzeven met twee autocars overgestapt naar geestelijk en reinigen van de hokken aan richting Reims gekozen. On- werk met een bezoek aan de bekenden werden toevcr- dcrwcg kregen de reizigers van kathedraal, waarna een ver- Kampioenschappen '87 Algemeen Kampioen Quiévrain Noyon meeste prijzen Kampioenschappen Quiévrain Noyon Algemeen kampioen meeste prijzen op Quiévrain. Koning meeste prijzen oude. Koning meeste prijzen le en 2e afgege ven oude. Asduif oude. Ko ning meeste prijzen jaarlingen. Koning meeste prijzen le en 2e afgegeven jaarlingen. As- duif jaarlingen. Koning meeste prijzen jongen. Koning meeste prijzen eerste en tweede afge- Duivensport. F.C.D.-voorzitter Luc De Geest in druk gesprek (da) broederingsbanket volgde. De voorzitter van "Dender- verbond Ninove" sprak in bei de talen de aanwezigen toe. Hij meende dat het doel van de reis bereikt was als er vol doende vriendschapsbanden konden gesmeed worden tus sen de duivenliefhebbers van beide landen. Initiatieven Uiteraard werd er over geza menlijke projekten gesproken. Natuurlijk is er een gezamen lijke vlucht bij en dat interna tionale treffen wordt vast een unicum. De lossingsplaats zou bijvoorbeeld Brive kunnen zijn. Maar omdat er nog be paalde moeilijkheden zijn wor den de Franse en Belgische duiven apart gelost. Dus moet er een eindklassement opge steld worden volgens de indivi duele snelheid. Ontvangst Tijdens de ontvangst op het stadhuis uitten verscheidene hoogwaardigheidsbekleders hun waardering voor het initia tief. Uiteraard werd er de ge schiedenis van de duivensport uit de doeken gedaan en werd de duif zelf bijzonder gepre zen. Ook het sociale aspekt van deze volkse sport werd niet vergeten. De zitting werd besloten met het uitwisselen van herinnerin gen. Na het officiële gedeelte volgde nog een verbroedering in een feestzaal dichtbij de ka tedraal. Om 22 uur was het gezelschap tevreden en ver moeid terug op weg naar het verre Vlaanderen. (D.A.) geven jonge. Asduif jonge. Opgelet: iedere liefhebber kan maar een Koning of kampioen schap winnen op Quiévrain en op Noyon eventuele asdui- ven. Alle vermelde gegevens gelden eveneens voor Noyon. De kampioenschappen Quié vrain gaan van start op 29 maart 87 en eindigen 27 sep tember '87. Dubbelingen tel len niet mee. De laatste prijs telt mee voor de kampioenschappen. De kampioenschappen van Noyon gaan van start op 12 april (St. Quentin) en eindigen op 27 september. Dubbelingen tellen niet mee. De laatste prijs telt mee voor de kampioenschap pen. Zowel voor Quiévrain als Noyon kunnen enkel leden aanspraak maken op deze kampioenschappen. Men kan nog lid worden mits betaling van 100 F vóór 15 mei '87. Vluchtschema Quiévrain 29 maaer. 5, 12, 19, 20 en 26 april besluit deze maand met een prachtige bon vlucht. Waarvan gegevens later vol gen. 1, 3, 10, 17, 24, 28 en 31 mei. 7, 8, 14, 21 en 28 juni. 5, 12, 16, 19, 21, 23, 26 en 30 juli. 2, 9, 15, 16, 23 en 30 augustus. 6, 13, 20, en 27 september. 4, 11, 18 en 25 oktober laatste Quiévrainvlucht van het sei zoen. Noyon 12 april openingsvlucht St. Quentin. 19 april Noyon. 26 april Noyon. 3 mei bonvlucht DAMESVOETBAL 2* NATIONALE JONG NIJLEN - KAMILLEKES AALST 2-1 Op het veld van Nylen legden de Kamillekes een doorlo pend overwicht aan de dag, doch de thuisploeg speelde met de snelle Patricia De Bie en Ilse Daniels handig op de counter en konden bovendien gebruik maken van twee terugspeelballen om evenveel keer te scoren. De Aalsterse meisjes konden hun territoriale overmacht niet in konkre- te cijfers omzetten en moesten twee kostbare punten prijsgeven. Looi Sport won immers en naderde tot op twee punten van de tweede plaats. Op zaterdag 4 april a.s. staat Looi- Kamillekes op het programma en dat wordt voor beide ploegen de match van de waarheid i.v.m. promotie naar eerste nationale. toen De Beurre en Van Aude- naerde om beurten het leder van de fatale lijn konden weg houden. Het was Nijlen dat twee mi nuten na de herneming een tweede doelpunt kon scoren, nadat Patricia De Bie Lutgart Viaene had omspeeld, de bal op het been van Brenda Van Den Eeckhout tot bij Renilde Clompen sprong, die zich met een dribbel van Patricia De Bie wou ontdoen doch de bal kwijtraakte en De Bie zag sco ren: 2-1. Renilde speelde een voortreffelijke wedstrijd maar had pech in de twee beslissen de spelfazen die de match een definitieve wending gaven... Aan de zevende minuut om speelde Annick Van Laethem zelfs de Nijlense keeper maar zag haar schot van de doellijn geveegd door De Beurre. De oranjehemden bleven de wedstrijd beheersen, doch slaagden er maar niet in de gelijkmaker tegen de Nijlense netten te krijgen en moesten met lege handen huiswaarts... Zaterdag tegen het zwakke Tongeren zijn ze hun trouwe supporters een sportieve weer wraak verschuldigd, in afwach ting van de konfrontatie met rivaal Looi, een week later. In Nijlen speelden de Kamillekes in volgende opstelling: Brenda Van den Eeckhout; Lutgart Viaene. Paula Bis- back, Ann Eeckhoudt en Re nilde Clompen; Nicole Verhof- stadt, Sandra Van der Linden, Hilde Van Caelenbergh en Si- grid De CausemaekeiAnnick Van Laethem en Mieke Den Blauwen (70' Nancy De Cremer) Cyriel Temmerman Gelijkmaker bleef uit Sinds de kompetitie werd hervat na de lange winterstop draait het niet meer zo vlot bij de Kamillekes. De jongste vier wedstrijden werden maar üefst vijf punten verloren en indien de laatste zeven wedstrijden het roer niet resoluut wordt omgegooid valt de felbegeerde promovering naar de hoogste voetbalklasse in extremis nog in het water. Maar zover is het natuurlijk nog lang niet, want de Kamillekes hebben vol doende talent in huis om tus sen de elite te voetballen. Het wordt nu even op de tanden bijten en iedere wedstrijd van de eerste tot de laatste sekon- de gekoncentreerd voetballen, want dat laatste wil wel eens ontbreken bij de Kamillekes. Zo kwamen de twee doelpun ten van Nijlen tot stand in fazen waar gebrek aan koncen- tratie opvallend was. Het werd 1-0 na 18 minuten, toen voorstopper Ann Eeck houdt de bal te zacht in de richting van Brenda Van den Eeckhout tikte. De Aalsterse doelvrouw kon in eerste in stantie debal nog tot bij Renil de Clompen werken, die op haar beurt de bal verspeelde aan de snelle Patricia De Bie die dankbaar de aangeboden kans benutte. Zes minuten later stonden de ploegen opnieuw gelijk toen een inworp van bij de hoekschopvlag door Nicole Verhofstadt tot bij Mieke Den Blauwen werd gezet en deze de bal naar Annick Van Lae them schoof, die in één tijd suksesvol afrondde (1-1). Twee minuten voor de rust ontsnapten de lokalen twee keer tereke aan een doelpunt Noyon. 10,17, 24 en 31 mei. 7, 14, 21 en 28 juni. 5, 12, 19 en 26 juli. 2, 9, 16, 23 en 30 augustus. 6, 13, 20 en 27 sep tember. Omtrekken Quiévrain: Lede, Wichelen, Schoonaarde, Serskamp, Im- pe, Wanzele, Smetlede, Erpe. Noyon: Lede, Impe, Erpe, Wanzele, Wichelen, Sers kamp, Schoonaarde, Smetle de, Hofstade en Aalst. Lossingsuren: Quiévrain: 8 uur en Noyon 7 uur. Vergezeller V.S. Trans voor alle vluchten. D.A. 't Duifken Lede Vlucht 22.3.87. Oude 28: los 13.30 uur. 1. Schelfout Frans, 2. Schei- fout Frans, 3. V.D. Berghe Sylvain, 4. idem 3, 5. Abdera- zak Farzalla, 6. Blondeel Mi chel, 7. De Troyer R. en zoon, 8. en 9. Piscadoor Frans, 10. Abderazak Farzalla. Besluit: tien prijzen. Snelheid; 1. Schelfhout Frans 1319,80, 10. Adberazak Far zalla 1087,72. Jaarse: 17, los 13.30 uur. 1. Abderazak Farzalla, 2. De Corte Jozef, 3. Goessens Al- bert, 4. idem 3, 5. en 6. Abder azak Farzalla. Besluit: zes prijzen. Snelheid I. Abderazak Farzalla 1300,57 6. Abderazak Farzalla 1075,82. Door Eendracht Sterk - Lede Vlucht 22.3.1987. Oude: 21; los II.00 uur. 1. De Rick Désiré, 2. Govaert Andra, 3. Van Zwalm M. en zoon, 4. Govaert Eddy, 5. V.D. Berghe Sylvain, 6. Van Zwalm M. en zoon, 7. Dael- man F. en zoon. Besluit: zeven prijzen. Snelheid 1. De Rick Désiré 1313,88 7. Daelman F. en zoon 1156,96. Jaarse: 21 - los 11 uur 1. V. Limbergen Wery, 2. V. Lintbergen Wery, 3. Van Zwalm M. en zoon, 4. Van Limbergen Wery, 5. Govaert Andre, 6. Van Zwalm M. en zpon, 7. Van Limbergen-Wer- ry- Besluit, zeven prijzen Snelheid 1. V. Limbergen-Wery 1242,77 7. V. Limbergen-Wery 1135,50. De Eendracht Hofstade Vlucht 22.3.1987. Ouda 18 1. De Croock Emiel, 2. De Smet Freddy, 3. Govaert Ed dy, 4. De Mey Patrick, 5. Go vaert Eddy, 6. De Smet Freddy. Besluit: 18 prijzen. Snelheid 1. De Croock Emiel 1594,95. 6. De Smet Freddy 1278,94. Jaarlingen: 17 1. en 2. Schockaert Johan, 3. Dalschaert Kamiel, 4. De Win- ne Robert, 5. Govaert Eddy, 6. De Mey Patrick. Besluit: zes prijzen Snelheid 1. Schockaert Johan 1348,04. 6. De Mey Patrick 1213,47. De Sportduif Erpe-Mere Vlucht 22.3.1987. Ouda: 23; los 11 uur 1. Schelfout Albert, 2. Van Royen Julien, 3. en 4, Moock Julien, 5. Coppens Albert, 6. Ringoir Gebroeders, 7. Moock Julien, 8. Coppens Albert. Jaarlingen: 12; los 11 uur 1. Ringoir Gebroeders, 2. V.D. Haegen Roger, 4. Schelf hout Albert, 5. De Smet Ed- mond, 6. Schelfout Albert, 7. en 8. Van Impe Gustaaf. Eerlijk en Vrij Bin nenstraat Aalst Vlucht 22.3.1987. Oude: 32 1. Ledegen Desire, 2. V.D. Steen Jozef, 3. V.D. Steen Etienne, 4. De Meyst Theo. 5. Bosteels Paul, 6. V.D. Eede Remi, 7. Van Boven Jozef, 8. Van Keymeulen Georges, 9. Speeckaert L., 10. V.D. Eede Remi, 11. Uyttersprot Fr. Besluit: elf prijzen Snelheid I. Ledegen Desire 1402,08 II. Uyttersprot Fr. 1306,65 Jaarlingen: 30 1. en 2. Bosteels Paul, 3. De Vylder Luc, 4. Uyttersprot Fr., 5 en 6. V.D. Steen Etien ne, 7. De Meyst Theo, 8. De Croock Andre, 9. Van Boven Jozef, 10. Heireman Fr. en K. Besluit: tien prijzen Snelheid 1Bosteels Paul 1552,4 2. Heireman Fr. en K. 1189,77 Samenspel Herdersem- Lebbeke Vlucht 22.3.1987. Oude: 28. los 11 uur 1. De Maeseneir Omer, 2. De Meyst Theo, 3 De Feyter Ri chard, 4. V.D. Voorde Jan, 5. Raes Pierre, 6. Beeckman Al- fons, 7. Bosteels Paul, 8. idem als 7, 9. Stassijns Roger, 10. De Feyter Omer. Besluit: tien prijzen Snelheid 1. De Maeseneir Omer 1466,45. 10. De Feyter Omer 1243,40. Jaarlingen: 15 - los 11 uur 1. Raes Pierre, 2. Beulens Maurits, 3. Raes Pierre. 4. Goossens Prosper, 5. idem als 4. Besluit; vijf prijzen Snelheid 1. Raes Pierre 1439,13 5. Goossens Prosper 1231,16. Door Eendracht Groot - Erembodegem Vlucht 22.3.1987. Oude: 26 - los 11.10 uur 1., 2. en 3. Van Gucht Jon., 4. Briylandt Theo, 5. De Backer De Kampioenschappen en De merkenstrijd wordt ge- 16 (Kermis), 20 aug. (donder- merkenstnjd worden gespeeld speeld met 4 duiven. Liefheb- dag), 23 en 30 augustus. 6, 13, van zondag 5 aoril tol en met bers opgelet de twee best ge- 20 en 27 september. Al voor- zondag 30 augustus '87. Pun- klasseerde komen in aanmer- melde datum vlucht uit Quié- ten voor merkenstrijd, kam- king voor de punten en dubbe- vrain. Eventueel ook in okto- pioenschappen met jonge dui- lingen tellen eveneens. ber en november Quiévrain- ven n^mt een aanvang op 7 Eerste afgegeven duif 4 pun- vluchten dit hangt af van de juni 87. Het lidmaatschap be- ten. Tweede afgegeven duif 3 weersomstandigheden. De ge- dfaagt evenals voor merken- punten. Derde afgegeven duif waarborgde vluchten uit Quié- stnjd 100 frank. Uiterste da- 2 punten. Vierde afgegeven vrain tellen de zondag alleen!! turn van betaling 1 mei '87. duif 1 punt. Alle zondagsvluchten op ho- Duivensport. Na de rondleiding in de champagnekelders lieten de duivenliefhebbers zich 500 - 500 - 500 - 500 - 500 - 400 - 31 mei. 7, 14, 21 en 28 juni. 5 alle eevleueelden eebeurd het parelend vocht smaken (da) 400 - 400 - 400 - 400 - 400. 12, 19, 21 en 26 juli. 2, 9, 15, door V.S. Trans. Lede Paastornooi Derde paastornooi van F.C. Oordegem voor préminiemen op zaterdag 18 en maandag 20 april op de terreinen aan de Stichelendries. Een -steunkaart van 100 fr. geeft recht op toegang tijdens het ganse tornooi en deelname aan een gratis tombola met als prijzen een hesp, koffiezet en radio. Omtrek Hofstade - Aalst - Gijzegem - Lede - Schoonaarde - Oude- gem - Mespelare. De algemene kampioen en kampioen jonge meikers ont vangen op het einde van het seizoen een mooie geldprijs. Dit is eveneens geldig voor meeste prijzen oude, jaarlinge en jonge. Een mooi bedrag ook voor eerste en tweede af gegeven jaarlingen en jonge. Asduif oude, jaarlingen en jonge ontvangen ook een vast gesteld bedrag. Voor deze kampioenschappen tellen dub belingen mede. Iedere liefheb ber kan maar één kampioen schap winnen, uitgezonderd asduiven. Hier tellen dubbelin gen niet mee. (D.A.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 9