I c c 3 C C J J Prijsuitreiking bij Close-Up in Sint-Niklaas Wase Freinetschool informeert Overval op BBL Nieuwkerken «Nicaragua vandaag» in Lokeren Temse heeft de boot gemist De Voorpost - 3.4.1987 - 11 Rozenhoed 11 (koper van een wagen). Uitslag van de compu- MOGTZfilCG tertombola: winnen een stereo-autoradio of een gratis outoband naar keuze; Patrick De Bruyne, Wuitenslaan 43. Glen van Brussel, Rodenbachlaan 14 en Sammy Van Cauteren, Veld- straat 206. Winnen een fiets het nummer 1207702 op de stand van Omer van de Voorde. Peperstraat 22. En het nummer 515 op de stand van Luc De Bondt, Nieuwe Laan. 2. Winnen een weekend aan zee (stand Raf Wauters) Mettepenningen, Moer- zekestraat 4A en Boel Christine, Hooirt. Wandeling Vakantiegenoegens Zondag 5 april om 14 u. vertrekt aan de Vier Gekroonden een wandeling van Vakantiegenoegens. Men brengt onder meer een bezoek aan de Schipperskapel en aan het Pompgemaal. Na de wandeling wachten de deelnemers koffie en panne koeken. laa\ de Berden. n). ue Lucien, 1 Kwistornooi Op vrijdag 3 april vanaf 20 uur in zaal Tivoli, Kerkstraat 14 eerste ronde van het kwistornooi georganizeerd door de Kultu- rele Raad. Vrijdag 10 april komt dan de tweede ronde in de zaal RMS, Looistraat. De toegang is vrij. Momenteel zijn er nog enkele plaatsen vrij voor ploegen die wensen deel te nemen aan dit jaarlijks kwistornooi. Geïnteresseerden kunnen reglement en inschrijvingsformulieren af halen op het gemeentehuis (politie wacht). Tritsing Uitslag van de tritsing ten voordele van renner Bart Heirwegh. Hoog: 1De Vos Ann, 2. Willaert Jean-Pierre 3 en 4. Eyckerman Jeanne, 5. Van Buynder Leon. Laag: 1. De Vogel Gaston, 2. De Waele Serafien 3 en 4. Waterschoot Charles 5. Thuy Ivan. Meeste worpen: 1. Café «De Muyter», 2. Heirewegh Kurt. Lentekoncert De Kon. Fanfare «Eendracht» organiseert hun traditioneel lentekoncert op zondag 5 april in zaal «De Vier Gekroonden» Koningsplein, vanaf 19.30 uur stipt. Een licht en gevarieerd programma zal gebracht worden door eigen muzikanten onder leiding van dirigent Herman De Wolf. Rekollektie KVG Hamme-Moerzeke en Ziekenzorg organiseren een jaarlijk se rekollektie op zaterdag 11 april e.k. met het volgende programma. 14.30 u. eucharistie met korte bezinning in de St. Renildekerk. 15.30 u. ontspanningsnamiddag met vieruurtje, kleinkunst en samenzang, gebracht door mensen uit eigen midden in de Sint Renildezaal. Hoort. Einde rond 18 uur. Inschrijvingen mits 80 F op voorhand bij de verschillende bestuursleden van beide groepen. Ouderkomitee De school in de Evangeliestraat bestaat dit jaar 50 jaar. Dit wordt gevierd op 30 en 31 mei. Op dit gouden feest zou er naast andere aktiviteiten ook een klas ingericht worden zoals vroeger. Daarom vraagt men oude schoolfoto's of klasfoto's. U krijgt deze foto's naderhand terug. U kunt deze bezorgen aan Paul Roels, Vlierkouter 49 of Jan Coppieters, Vlierkouter 9. Broederlijk Delen Op zondag 5 april houdt de Familie-parochie hun jaarlijks «Somber Maal» in zaal Familia, P. Vander Jeugdlaan. Dit ten voordele van de boerenbevolking in Haiti. Vanaf 12 uur is er doorlopend gelegenheid tot middagmalen: broodjes met kaas of kop, koffie en chocolademelk. Inschrijvingen kunnen gebeuren bij Everaert Miet, Pater Vertentenstraat 30. Van Bockhaven- Verbeeck Blondine, Polderstraat 9. Van den Bossche Theo, Spinnerstraat 26, Mettepenningen-Van Couwenberghe Paula, Veldstraat 89. De Mulder-Heirman Irene, Broekstraat 66A. De Clercq-Van den Velde Simonne, Pater Vertentenstraat 9. De Clerck Els, Broekstraat 30 Paasfeest Alle gepensioneerden van de H. Familieparochie worden vpr- wacht op het jaarlijks Paasfeest op woensdag 8 april in zaal Familie. P. Vander Jeugdlaan. Men start te 14 u. met een eucharistieviering in de H. Familia-kerk. Daarin smakelijke koffietafel en gezellig samenzijn. Maar uw inschrijven bij uw wijkverantwoordelijke. Studiekringen KVKL-Hamme-Zogge organiseert twee gespreksavonden op de dinsdag 7 en 14 april in het Sint Anna-centrum. Er wordt gepraat over «Meevoelen met kleine kinderen» en «Grote kinderen waardevol opvoeden». Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. Kwistornooi Heden vrijdag 3 april start de kwis georganizeerd door de Kulturele Raad. Op deze dag worden de ploegen en supporters verwacht voor de eerste schifting in zaal Tivoli. Kerkstraat 14. Ingang vrij. De deelnemende ploegen zijn Robot Reklame, KB j Hamme, OK-Club, Rijkscholen, VZW De Knots, 't Klokhuis, Vriendenkring Giro, TC Lelie, Ouderkomitee H. Hart Instituut, i TC 78, Sint Anna, Volksunie, Oudervereniging RBS-RMS, Volley Blauwen Hoek, Davidsfonds, De Molen, Sint Renilde, TC Galenus en AC Hamme, H. Hart Insituut. Er is elke avond een zaalkwis voor het publiek met prachtige prijzen te winnen. Het zijn vragen over de aktualiteit, klassieke muziek, sport, aardrijkskunde, kunst, 1986, Ken je dorp, wetenschap en techniek, denkspelletjes en muziek. Aperitiefkoncert De Kulturele Raad biedt het laatste aperitiefkoncert aan in deze cyclus op zondag 5 april e.k. te 10.30 u. in de feestzaal van het Gito (ingang langs de Meulenbroekstraat en de Schoolstraat. Gastkoor: Mariakoor-Zilverklokjes Hamme-Zogge. Intermezzo: Marie-Paul Melkebeek (piano), Katrien Lauwaert (klarinet) Jan van Puyenbroeck (Hobo). Vrije bijdrage, leder is welkom. Tritsing De hondenafrichtingsclub «De Trouwe Hond» organiseert een grote tritsing ten voordele van de door de brand volledig uitgebrand lokaal. Deze tritsing heeft plaats in hun nieuw clubhuis opgetrokken op hetzelfde terrein Veldstraat en dit op zaterdag 4 en 11, zondag 5 april. Zondag van 10 tot 13 en zaterdag van 14 tot 23 uur. Chiro T.D. De Chirojeugd van Hamme Zogge organiseert een T.D. op zaterdag 11 april e.k. in zaal Den Bond, Kapellestraat 1. Er is een bodega voorzien met gekende streekbieren. De totale opbrengst is voor de bouw van hun nieuwe lokalen. Langs Schelde en Durme Onlangs werd het Heemkundig-toeristisch boek «Langs Schel de en Durme» officieel voorgesteld. Het is te bekomen op het WV-kantoor, gemeentehuis Hamme bureau 15, Markt 1. Kost prijs 295 fr. Het boek bevat 150 bladzijden met talrijke illustra ties. De 25 gemeenten-steden, binnen het Schelde-Durmege- bied komen erin aan bod. Cultuur-historische getuigenissen, toeristische en sociaal-ekonomische bezienswaardigheden worden erin beschreven. Kalender wandelklub 't Hoeksken Wandelklub 't Hoeksken, lokaal 't Hoeksken, Markt 13 zal in april deelnemen aan de volgende wandeltochten: zondag 5 april busreis naar Assende (De Kwartels), 4e tocht langs Polders en Kreken. Verschillende afstanden van 8 tot 42 km. Vertrek aan het lokaal te 13 uur. Zondag 12 april: Ranst (De Ranstuilen). Afstanden van 8 tot 49 km. Zevende internationale wintertocht. Zondag 19 april: Zonnebeke (Drevetrotters) afstanden van 6 tot 60 km. Eigen vervoer. Vertrek vanaf 8 u. Maandag 20 april St. Pieters-Leeuw (Derde Lewe Tocht) Busreis met vertrek aan het lokaal om 8.30 uur. Afstanden van 5 tot 30 km. Zondag 6 april (Puurs: Zazaki. Vertrek om 8 u. lokaal donderdag 30 april: Tielrode 't Hoeksken. Vierde Meiavondtocht. Start van 17.30 u. tot 20 u. Startplaats De Kring te Tielrode. Voor de busreis kan men inschrijven bij Kinders Etienne en Philips Mare. Prijs volwassenen 150 fr. Kinderen 120 fr. Zwemkursus In samenwerking met de afdeling Moerzeke organiseert KAV H. Hart een zwemkursus vanaf de eerste donderdag van de maand mei. Elke donderdag beschikt men dan over het zwembad Olympus te Dendermonde van 20.45 tot 22 uur. De deelname in de kursus (die vijftien weken duurt) bedraagt 500 fr. Daarin is alles begrepen. Toegang, badmeester, enz. Vertrek telkens om 20.30 uur aan het lokaal De Zouaaf. Inschrijvingen vanaf heden bij de KAV-kernleden Gouden Bruiloften In de maand april zullen de volgende gouden bruiloften gevierd worden: Heirman Gerard en Van Puyenbroeck Rachel, Sint- Annastraat 48 (gehuwd op 6 april 1937) Colman Jozefhuis en De Graef Emilda, Killestraat 3 Moerzeke (gehuwd 9 april 1937). De Bruyne Adhemar en Detournay Jenny, Spoorwegstraat 94. Gehuwd op 12 april 1937). Van Goethem Franciscus en Baert Jeannette, Heirbaan 246 (gehuwd op 15 april 1937). De Loose Robert en Baert Celesta, Posthoornstraat 54 (gehuwd op 29 april 1937). Pronostiekersklub «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Verleden week was het Louis Lambrechts die de winnaar werd met 10 punten. Nu deze week waren de winnaars: Etienne D'Hollander en Denise D'Hollander ieder met 9 punten. Aan de top van de rangschik king staat Astrid De Cock met 163 punten. Zij wordt gevolgd door Julien De Kuyper, Paul Stobbelaers en Nicolle Simoens elk met 160 punten. Aan het staartje bengelt nog steeds Clementi ne Mijs met 77 punten. «Eerlijk duur het langst» bij Raymond Drieghe. Een winnares: Frieda Daes met 8 punten. De leiding is in handen van Herman Willaert met 123 punten terwijl de rode lantaarn in het bezit is van Lucien Kinders met 60 punten. Lebbeke Informatie-avond over Zuid-Afrika Het Lebbeekse Vredeskomitee organiseert op vrijdag 10 april een informatie-avond over Zuid-Afrika en de 'apartheid'. Naast een fototentoonstelling en poëzie van Viona Westra, zal een vertegenwoordiger van AKZA (Aktiekomitee Zuidelijk Afrika) de problematiek in een ruimer verband schetsen. Karei De Gucht, Europarlementslid en onlangs in Zuid-Afrika op werkbezoek, vertelt achteraf zijn reiservaringen. Deze informatie-avond gaat door in zaal 'Toreken'. Aanvang te 20 uur. Zuid-Afrika in woord en beeld te Wieze Onder het motto 'Een wereld in één land' organiseert de Vlaamse klub Wieze, op vrijdag 10 april te 20 uur in de Muziekzaal, Dorp te Wieze, een dia- en toeristische filmavond over Zuid-afrika. Aan deze avond verlenen Natuur 2000 en de Suid-Afrikaanse Lugdiens hun medewerking. Men zal zich ervan kunnen vergewissen dat Afrika puur is, onveranderd sinds de prehistorie. Steeds weer anders, steeds weer verschillend door de inwerking van de natuur. Eén grote smeltkroes van mensen, kuituren, religies, talen. De toegang bedraagt 50 fr. Men kan er gratis Zuidafrikaanse portwijn proeven. Zesde muzlekkwis Voor de zesde maal organizeert de Culturele Centrale van Lebbeke zijn muziekkwis waaraan ploegen bestaande uit twee personen kunnen deelnemen. De kwis heeft plaats op vrijdag 24 en zaterdag 25 april in de zaal Volkshuis, Dendermondsesteen- weg te Lebbeke, telkens om 20 u. Inschrijven en informatie bij Erwin De Keersmaecker, Krijgshof 3/272 Dendermonde. Prijskaartingen in 't Zonneke De uitslag van de laatste maandelijkse prijskaarting van 't Zonneke heeft voor de reeks belotten een tweevoudige winnaar opgeleverd. Bij het pandoeren stak Maurice Vermoesen met kop en tegenstander boven zijn tegenstanders uit. Leopold Cooreman en Willem Bosman eindigden met 4.282 punten, beiden op de eerste plaats. Derde werd Alfons Buslot met 4.177 punten, vierde Simonne Vercauteren en Leon Matthijs met 4.103 punten, zesde Michiel Van den Bossche met 3.909 punten, zevende Simonne Van den Abbeele met 3.889 punten, achtste Richard Bosman met 3 878 punten, negende Paul De Wit met 3.863 punterven tiende Godelieve Van Oost met 3.811 punten. De volgende wedstrijd belotten vindt plaats op de eerste zaterdag van de maand om 20.00 uur. Zoals gezegd werd Maurice Vermoesen met 24 punten de beste bij de kaarting pandoeren. Tweede werd Maurice Van Brempt, Alfons Buslot en Frans De Houwer met 18 punten, op de vijfde plaats eindigde Maurice De Waegeneer met 17 punten, zesde Jozef Van Heck met 16 punten, zevende Willy Bosman met 11 punten en achtste Frans De Valck met 6 punten. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op de derde zondag van de maand om 20.00 uur. Belotten in de Bierboom De uitslag prijskaarten belotten in de Bierboom: 1. Leon Van den Abbeele 4.468 punten, 2. Pierre Van Schoor 4.382 p., 3. Leon Matthijs 4.337 p., 4. Herman De Cock met 4.189 p., 5. Victor Comelis 4.119 p., 6. Christiane Vercauteren 4.032 p., 7. Louis Vernimmen 4.031 p., 8. Benoit Colson 4.022 p., 9. Petrus Van Malder 3.940 p. en 10. Willy Bosman 3.927 p. De volgende kaarting heeft plaats op zondag 12 april om 19.00 uur. Belotkampioenschap CSC-Denderbelle Vorig weekend werd in café Volkshuis te Denderbelle de laatste wedstrijd in het kader van het door de plaatselijke CSC-afdeling georganiseerd belotkampioenschap betwist. Die laatste avond gaf volgende uitslag: 1. Leon Matthijs 4352, 2. Magda De Smedt 4266, 3. Roger Smekens 4245, 4. Frangois Roelandt 4243, 5. Maria Van den Abbeele 4230, 6. Willy Van den Abbeele 4050, 7. Jef Ravijts 4042. Het eindklassement geeft volgend beeld: 1. Louis Van den Abbeele. 2. Frangois Roelandt, 3. Leon Matthijs, 4 Wim De Luyck, 5. Jef Ravijts. Tot kampioen 1986-87 werd dan ook Louis Van den Abbeele geproklameerd; Magda De Smedt werd kampioene. Fietsen Op het politiecommissariaat staan sedert geruime tijd een aantal fietsen, waarvan de eigenaars niet gekend zijn, omdat de provinciale taksplaat ontbreekt. De personen die menen dat één van deze fietsen hun bezit is, worden verzocht zich zo vlug mogelijk kenbaar te maken. Dienst huishoudhulp Twee halftime huishoudhelpsters worden voorlopig aan het OCMW van Lebbeke toegewezen. Deze mensen gaan huishou delijke hulp verlenen bij Lebbeekse gezinnen die hierm verzoe ken (zelfstandigen, jonge gezinnen met kinderlast, gezinnen waarvan beide ouders of echtgenoten - indien er geen kinderen zijn - buitenshuis werken en de huishoudelijke taken in het gedrang komen). Het vast tarief bedraagt 140 fr. per uur. Het inkomen dient niet te worden meegedeeld. Men kan op deze dienst van minimum een halve dag tot maksimum twee dagen per week een beroep doen. Leden Kunstkring: gratis - niet-leden: 70 fr. Voor het geleid bezoek is vooraf inschrijven noodzakelijk. Fakultatief Vieruurtje in een landelijke afspanning in de omgeving van het kasteel. Te 20 uur: kasteelconcert door het trio Robert Bakker (blokfluit, cello, clavecimbel). Toegang 100 fr. - kinderen gratis. Vertrek met eigen wagen aan 't Hof te Puttens te 15 uur. Samenkomst aan het kasteel-museum te 16 uur. Sport is ook te Lede tof In het kader van de aktie «Sport is Tof» organiseert Sportraad en -dienst Lede een 10-delige lessenreeks «Zwemmen voor jong en oud» in zwembad «Het Waterhoentje» te Hillegem. U kan er aan deelnemen iedere maandag tussen 20 en 21 uur. Deze kursus gaat van start a.s. maandag 6 april. Les, verzeke ring en busven/oer kosten samen 800 fr. Met eigen wagen 550. De bus vertrekt op de markt te Lede te 19.30 uur en is er terug om 21.30 u. Inschrijven bij de sportdienst, Brilstraat 2 (053/78.60.39) of Geert Uyttenhoven, Reymeersstraat 22 (053/70.19.72). Buurtvrienden Vzw «De Buurtvrienden» laat uw kinderen paaseieren rapen op zondag 19 april (Pasen). Kinderen tot 8 jaar nemen er te 10 uur gratis aan deel. Samenkomst in café Vagant. Gezocht worden mensen die in de schoot van de vzw met een of andere club willen starten, voor een café-chantant oude dames- en herenklederdracht uit de jaren 1940 - '50, mensen die kaarten voor een toneelavond aan de man willen brengen, mensen die publiciteit willen maken in het blad van de vzw en werk voor een fotocopieermachine. Wend U tot Deriis De Backer, Bremenhulweg 61. Tel.: 053/77.97.05. Nieuwe telefooncentrale Op zaterdag 11 april wordt tijdens een officiële plechtigheid in aanwazigheid van staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opden- bosch de digitale telefooncentrale ingewijd en ingebruik geno men te 11.30 u. in de Ommeganglaan. St.-Gillis-Waas Dansfeest rijksbasisschool Naar jaarlijkse gewoonte nodigt de vriendenkring rijksbasis school ouders en sympathisanten uit op de dansavond. Deze gaat door op zaterdag 4 april in de gemeentelijke lagere school, Kard. J. Cardijnlaan 1Discobar Ludwig's speelt ten dans vanaf 20 uur. Waasmunster O.C. Charleroi op het gemeentelijk sportstadion in de Elststraat. 19.00 uur: SOS Red Juvenes-fulf in Jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. Maandag 6 april 1987 19.00 uur: «Special Movie» in Jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. 20.00 uur: Diaprojektie in de raadszaal van het gemeentehuis door foto- en diaklub Fodiaz. Dinsdag 7 april 1987 - jaarmarkt Vanaf 9 uur: Jaarmarkt op het zandbergplein en aanpalende straten. Vanaf 9 uur: Jaarmarkt - Opendeur in Jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. Gans de dag «Opendeur» in de grote zaal van het Gildenhuis, Kloosterstraat 20. Vanaf 11 uur: Jaarmarktrestaurant in de bovenzaal van het Gildenhuis, Kloosterstraat 20. 19.00 uur: SOS Red Juvenes-fulf in Jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. Woensdag 8 april 1987 Vanaf 14 uur: FAMILIEDAG: tot het einde van de dag 20 tot 50% vermindering op alle attrakties van de kermis. Vrijdag 10 april 1987 10.00 uur: Heemkundige avond in de raadszaal van het gemeentehuis, ingericht door Heem- en Oudheidkundige Kring van Zele - met optreden van de groep «Leef» - diamontage over de boottocht St. Martens Latem - spreekbeurt Waas munster. 19.00 uur: Kaarting Wiezen met extra prijzenpot in Jeugdcen trum Juvenes Markt 20. 20.00 uur: Optreden van Der Fideler Scheldebander Muzi kanten in zaal «Ons Huis» ingericht door de Kon. Volksfanfare «De Leerzuchtige Broeders». Zaterdag 11 april 1987 19.00 uur: Wijnavond in Jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. Zondag 12 april 1987 Vanaf 10 uur- Opendeur in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. 11 uur: Aperitief met Concert door het Maria-Familiekoor, Zele-Kouter, ter gelegenheid van 15 jaar zingen, in de feestzaal van het Instituut Onze-Lieve-Vrouw Zele (ingang Koevliet) Deelname in de kosten 50 fr. Aperitief gratis. 13.30 uur: Klckertornooi enkelspel met prachtige trofeeën in Jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. Tentoonstelling Kunstschilder Gust De Lintdecker stelt zijn werken tentoon in de hall van het gemeentehuis te Zele van 3 april tot 12 april 1987. Openingsuren: alle dagen van 10 u. tot 12 u. en van 15 u. tot 20 u. Fotosalon in de raadszaal van het gemeentehuis door foto- en diaklub FODIAZ van 4 april tot 7 april. KAV lentefeest Op vrijdag 12 april organizeert KAV Waasmunster in het POC zijn lentefeest met als centraal tema «laatje niet leven, doe het zelf». Gastspreker is mevrouw Nelly Doms. ACW bezorgd om Manta Het ACW van Waasmunster heeft zijn grote bekommernis uitgedrukt omtrent de toestand van Manta. Men hoopt dat er een financieel gunstige oplossing uit de bus zal komen en dat aan het financiële steekspel een eind zal komen ten gunste van de werknemers. Zele Wieze Belottersclub Madeion De uitslag van de belotwedstrijd van zaterdag 14 maart in zaal Madeion: 1Isidoor De Smedt 4.513 ptn; 2. Gustaaf Van den Bossche 4.115 ptn, 3. Camiel Ledegen 4.100 ptn., 4. Paul Van Praet 4.089 ptn. en 5. Frans Van Heek 4.067 ptn. De volgende wedstrijd heeft plaats op zaterdag 11 april om 20 uur. Volkstuinfilm Op vrijdag 3 april om 19.30 u. verzamelen de leden van het Werk van den Akker uit Wieze in café «Oud-Gemeentehuis» voor het bijwonen van een filmvertoning over «Ziektebestrijding en onderhoud van planten in tuin en binnenshuis». Alleszins een aktueel en leerzaam onderwerp. Om het nuttige aan het aangename te paren staat ook nog een gratis tombola op het programma. Vastenbezinnlng De K.A.V. organiseert een bezinningsavond op dinsdag 7 april om 19.30 u. in het Gildenhuis. Mevr. Veerle Timmerman zal er handelen over «Vrouwen in de Bijbel». Lede V.T.B.-Kunstkrlng Zaterdag 9 mei Geleid bezoek aan het kasteel-museum te Gaasbeek. Bezoek aan het imaginair museum Huqo Van der Goes (i.h. kasteel). Op zaterdag 4 april komen de KAJ-ers van Zele paaseieren te koop aanbieden. Ze kosten 110 fr. voor 250 gr. Kermiskaarting Zaterdag 4 april om 20 u. organizeert ACW Zele in het Gildenhuis een kermiskaarting met 4.000 fr. aan prijzen in geld en nog talrijke prijzen in natura. KAJ Paaskamp Van 17 tot 20 april trekt KAJ Zele op Paaskamp naar Vorselaar. Wie belangstelling heeft kan inschrijven op zaterdag 28 maart van 10.00 tot 12.00 uur en op zondag 29 maart van 14.00 tot 15.00 uur in het KAJ lokaal. Informatie bij het KAJ lokaal, Kloosterstraat 12 te Zele. Provinciaal muziektornooi In de reeks provinciale muziektornooien treden er op zondag 5 april 1987 in het Pius CX College, Kapellestraat te Zele vijf muziekverenigingen op. In de voormiddag vanaf 10.30 u. komen de Kon. Harmonie Sint-Cecilia uit Kalken en de Kon. Kat. Harmonie Sint-Cecilia uit Tielrode aan de beurt. In de namiddag vanaf 15 uur spelen de St. Cecilia harmoniën uit Eksaarde, Waasmunster en Zele. Sociaal dienstbetoon in Ziac Het Zeels Informatie- en Adviescentrum vraagt aandacht voor de sociale dienst, waarvoor een maatschappelijk werker ten- dienste staat. Hij kan om advies gevraagd worden voor allerlei problemen juridische zaken, sociale zekerheid bijscholingsmo gelijkheden, relatieproblemen. Inlichtingen op het sekretariaat De Deckerstraat 19 te Zele of telefonisch 052/44.61.31 op maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag van 9 tot 12.30 u. en woensdag van 13.30 u. tot 17 uur. De 60-jarlgen vieren feest !Op zaterdag 13 juni vieren de Zeelse zestigjarigen samen feest. IDegenen die hiervoor geïnteresseerd zijn kunnen terecht bij •Gerard De Roover, Driesstraat 5 te Zele, tel. 052/44.42.95. Er is een oproep om zoveel mogelijk adressen door te spelen. LENTEKERMIS 1987 Vrijdag 3 april 1987 19.00 uur: Vrij podium en playback voor jong en oud in Jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. 20.00 uur: Vooropening, tentoonstelling Gust De Lintdecker in de hall van het gemeentehuis. Inleiding door de heer Dauwe Godfried, kunstadviseur - opening door de heer De Bruyne Jozef, Burgemeester. Zaterdag 4 april 1987 Vanaf 13 uur: Grote tweedaagse kleiduifschietlng op het terrein in de Beekstraat (Zele-Durmen). 19.00 uur: Bodega in Jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. 19.00 uur: Luisterrijke turnavond in sporthal VH-VD,, Lange Akker door St. Lutgardis- en Kon. St. Xaveriusturngilde van Optreden van alle secties jongens en meisjes groeps- en keurtumen. 19.30 uur: Oostenrijkse avond met dia's over Karinthië en daarna Oostenrijks amusement met Schuhplattler dansgroep - inkom 80 fr. Voorverkoop 60 F (gratis 1 glas wijn kaashapje) - ingericht door Fijnkost «Den Toren» in zaal Spiegelpaleis, Dendermon- debaan. 20.00 uur: Kermis T.D. Majorettenkorps «The Blue Girls» met disco-bar Studio Longfield in zaal «Ons Huis», Dendermon- debaan. 20.00 uur: Grote kaarting in zaal het Gildenhuis, Kloosterstraat 20, 4.000 F prijzen. Zondag 5 april 1987 Vanaf 10.30 u.: Muzikaal Provinciaal Tornooi 1987 in de zalen van het Pius X-instituut met deelname van 5 muziekmaatschap pijen waaronder Kon. Harm. Ste.-Cecilia Zele (2 maatschap pijen in de voormiddag en 3 in de namiddag). Vanaf 10 uur: Opendeur in Jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. Vanaf 10 uur: Grote tweedaagse kleiduifschietlng op terrein in de Beekstraat (Zele Durmen) Van 14.30 u. tot 20 u.: 3de Grote Opendeurdag Karabijnklub «De kroonschutters» in zaal «Ons Huis», Dendermondebaan 16 - met medewerking van het Kon. Verbond der Belgische Schuttersverenigingen en BLOSO - mogelijkheid voor iedereen om met een matchkarabijn naar de ciebel te schieten. 15.00 uur: Voetbal 3de Nat. Afd. A K.F.C. Eendracht Zele - Op maandag 30 maart had in de zaal Nectar, Driekoningen straat te Sint-Niklaas, de jaar lijkse prijsuitreiking plaats van de film- en diawedstrijd. Voorzitter Herman Beniers verwelkomde iedereen en vooral de schepen Van Daele. Daarna werden de werken van de drie laureaten vertoond. Bij de juniores «Het eik en ik» met zilver plus, een realisatie van Maria Dhondt. Bij de se niores «Waar volk en kleur in overvloed zijn» met goud be kroond, een realisatie van Omer Keppens. De diareeks «Klein Brabant - Scheldeland» een realisatie van Omer Pau wels, behaalde eveneens goud. Schepen Van Daele loofde de laureaten en al de deelnemers van de wedstrijd. Dan begon de prijsuitreiking. Bekers, me dailles en speciale prijzen wer den uitgereikt. De laureaten en deelnemers aan de wed strijd werden op de foto gezet. Tot in de vroege uurtjes werd nog nagepraat en gedronken. Wie interesse heeft om kennis te maken met de klub is van harte welkom. Close-up houdt in de zaal Nectar, Driekonin genstraat, iedere maandag een vergadering om 20 uur. Films of diareeksen worden gepre senteerd en bekritizeerd om er voordeel uit te halen. De resul taten van de wedstrijden wor den voor het grote pubhek op 26 september vertoond tijdens de 16de galaprojektie in de stadsschouwburg om 20 uur. Tielrode. De ouders en bege leiders van de Wase Freinet school organiseren vrijdag 3 april 1987 om 19.30 u. in de zaal van de school. Kerkstraat 14 in Tielrode, een infoavond. De Wase Freinetschool is een onafhankelijke methode- school, de enige uit het Waas land. Het is een school die vijf jaar geleden werd opgericht door enkele ouders en die door ouders en leerkrachten wordt beheerd. Specifiek is ook de manier van werken binnen de school. Die is gespiegeld aan de methode van de Franse on derwijzer Celestin Freinet. Woensdagvoormiddag rond 10 u. werd het kantoor van de Bank Brussel Lambert aan de Nieuwkerkestraat in Nieuw kerken overvallen. Zowat 200.000 frank werd ont vreemd. Na de hold-up vond men de vluchtwagen terug nabij de spoorlijn Antwerpen - Gent. De Opel had men in brand gestoken. De wagen was enke le weken eerder in Boom ge stolen. De overvallers hebben hun weg met een ander voer tuig verdergezet. Op vrijdag 3 april om 20 u. in de WV-Torenstraat, lokaal 3, houdt Dirk Vonckx een voor dracht over 'Nicaragua van daag». Midden-Amerika en meer spe ciaal Nicaragua, is niet uit het nieuws. Vorige maand nog ging onder Belgisch voorzitter schap, de ontmoeting door tus sen de Europese Gemeen schap en Midden Amerika in Guatemala. De evoluties in dit gebied zijn belangrijk en hou den dan ook heel wat interesse gaande, ook die van de Loker- seKP. Dirk Vonckx, lid van het Vlaams Bureau van de KP, was enkele maanden geleden te gast in Nicaragua ter gele genheid van het feest naar aan leiding van 25 jaar Sandinisti- sche beweging. Op 3 april, op uitnodiging van de plaatselijke KP-afdeling, doet hij zijn ver haal en belicht hij de interne en internationale toestand waarin het iand zich bevindt. Zijn voordracht wordt geïl lustreerd met een honderdtal dia's. Iedereen is welkom. Er gaat geen enkele gemeen teraadszitting in Temse voorbij of er staan punten op aanvraag bij. Deze keer werd het vragenuurtje beheerst door Gembel-raadslid Hoskens. Hij had vijf vragen. Op de eerste plaats wilde hij weten hoe het met de huidig^ infrastruktuur voor de Haven- aktiviteiten op de Wilfordkaai in Temse staat. Schepen De Ryck stelde hem gerust dat er éénparig beslist werd dat er geen derde kraan op de Wil fordkaai zal komen. De aan legsteiger, die 17 miljoen kost, komt er pas na het «toeristisch hoogseizoen» van Temse. Een tussenoplossing wordt momen teel uitgewerkt. Feit is dat er aan de overkant in Bornem wel al vaarten voor zien zijn in juli en augustus. Zo plant Flandria afvaarten vanuit Antwerpen (ponton Steen) naar Bornem op 17, 24 en 27 juli. In augustus op 3, 7, 10, 14, 17, 21, 24 en 28 augustus. Men vertrekt vanuit Antwer pen om 17u.45, komt in Bor nem toe om 18u.45 en vertrekt daar terug om 20 uur. Om 21 uur is men terug in Ant werpen. Temse heeft blijkbaar weeral de boot gemist, zodat het zich deze zomer weer enkel zal kunnen uitpakken met wandel en fietsroutes. Uitschieter is natuurlijk «de 29ste augustus», dag van Boeketje Vlaanderen. Tenslotte viel het bij het vragenuurtje velen op dat de slechte staat van het wegdek van de Sint-Amelbergalaan niet ter sprake is gekomen.

De Voorpost | 1987 | | pagina 11