Lebbeke wil huisvuil in eigen beheer ophalen Het N.C.M.V.-Lentesalon van Wieze opent deuren Kriskras doorheen de Buggenhoutse Raadszitting Schoolzangfeest te Buggenhout Lebbeekse KAV is een afdeling rijker ACLVB Sint-Niklaas-Dendermonde belicht komende sociale verkiezingen Geslaagde CVP-kaarting in Wieze Aktiviteiten bij PW-Grembergen Ontmoetingsdagen Jonge Kerk 12 - 3.4.1987 - De Voorpost Het Lebbeekse gemeentebestuur wil het huisvuil in eigen beheer gaan ophalen, wij dan ook de dagorde te Totnogtoe werd het ophalen van zowel het gewoon als het groot huisvuil in koncessie wijzigen door een princieps- gegeven. Die koncessie, zei schepen Tirez tijdens de jongste raadszitting, kost de beslissing te vragen voor de gemeente jaarlgks 4 miljoen, het opruimen van de zaterdagmarkt inbegrepen. beheer"8 èên volled'i"dossier De aankoop van een eigen vuilniswagen zou een investering vergen van 7 a 8 miljoen, samen ',e steuen dat moet toe- aldus verder de schepen. Een eigen regie, zo menen wij althans, zou het ophalen niet (aten een kosten/baten-analyse alleen goedkoper maken, maar ons ook toelaten selektiever te werk te gaan, het grof vuil le verrichten en de eventuele frekwenter op te halen en ons personeel zinvoller werk te verschaffen. aankoop van een ophaalwagen naar een latere datum te ver voor een periode van één jaar mende kosten kunnen de reke- scj,uiven. Schepen Tirez ver- (of althans na één jaar opzeg- ning grondig verstoren. Wij duidelijkte dat het voorstel tot baar is) en ook uit het thans denken aan verzekering, le- aank0op van een vrachtwagen voorliggende dossier. Immers, ninglasten, brandstofverbruik, de oude 'Bedford' in ge- door een princiepsbeslissing onderhoud en herstel. Het zijn meentelijke dienst heeft er 18 voor de aankoop van een op- die kosten samen, gevoegd bij jaar opzitten! - inderdaad ge- haal wagen te vragen, geeft het de preciese berekening van de zjen moet worden in het kader schepenkollege zijn intentie te personeelslast, die moeten Van het ophalen van het huis- kennen de huisvuilophaling in worden gesteld tegenover de vuji jn eigen regie: de wagen eigen beheer te willen uit- minderuitgave van de conces- zai gebruikt worden om het voeren. sie en eventuele baten ingevol- grof Vuil op te halen en zal ook Wat het principe van ophaling ge een betere dienstverlening, ingezet worden wanneer de eigen beheer betreft, zijn we Geen van deze elementen is in vuilnisophaalwagen het inge- Willy Van Vossole: Akkoord, maar Tijdens de gemeenteraad van 23 oktober van vorig jaar werd het bestek betreffende het op halen van vast huisvuil en grof vuil gedurende de periode 1987-1991 goedgekeurd. De SP had hiertegen heel wat be zwaren, onderstreepte Willy Van Vossole in zijn tussen komst. Zo konden wij ons niet verzoe nen met het feit dat in het bestek geen rekening werd ge houden met onze voorstellen geneigd ja te zeggen. Ophaling het dossier aanwezig. Boven in eigen beheer geeft immers dien blijven verschillende vra- de mogelijkheid een betere gen onbeantwoord; wij denken volge defekt laat afweten. Aan de basis van dergelijke optie moet niet alleen een ern stige kostprijsberekening ten gronde liggen, maar moeten ook t.a.v. het personeelskader passende maatregelen geno men worden. Het feit dat pas enkele maan den geleden een nieuw konces- siekontrakt werd gesloten, is het zoveelste bewijs van de oppervlakkigheid waarmee be slissingen worden genomen. Het kan toch niet dat men op basis van deze beperkte gege vens overgaat tot het uitbou wen van een eigen huisvuilop haaldienst. Met het principe van de eigen ophaaldienst kun nen we onder bepaalde voor waarden akkoord gaan. We vragen echter om dit punt te verdagen en een ernstige nota op te stellen. Dat verzoek van Johan De Mol werd door de meerder heid niet ingewilligd. Schepen Tirez antwoordde dat een stu die zal worden gemaakt. Ieder een was het bij de stemming overigens eens met de kollege- voorstellen een ophaalwagen en een vrachtwagen aan te ko- De eerste belotwedstrijd die door de CVP-Wieze in het ont moetingscentrum ingericht werd, kende veel sukses. Voor die kaarttweedaagse telde men immers 55 deelnemers 's vrij dags en 47 daags nadien. Uit volgende uitslag blijkt overdui delijk dat de vrouwen hun hoogste troeven uitspeelden. Ze behaalden de eerste, de derde, de achtste en de negen de plaats. Uitslagen Het eindklassement van de tweedaagse ziet er uit als volgt: 1. Vermeulen Josée 8339, 2. Van Driessche Etienne 8291, 3. Merckx Gerda 8055, 4. Mat- thijs Leon 7997, 5. Merckx Johan 7986, 6. Matthijs Danny 7958, 7. Cornelis Remi 7928, 8. Vermoesen Alfonsine 7884, 9. Van der Veken Marcella 7808, 10. Van Heck Victor 7789, 11. Eeckhout Hubert 7754, 12. Bruylandt Willy 7706, 13. Hofman Remi 7672, 14. Pannekoek Alex 7624. 15. Van Houdt Jacqmain 7617, 16. Cami André 7615, 17. Velde- man William 7606, 18. Muy- laert Harry 7465, 19. Heirbaut Marcel 7462 en 20. De Cock Herman 7329. (J.V.L.) Pierre Van Rossem w Johan De Mol: te gaan tot een meer dienstverlening te organiseren, o.m. aan het probleem dat zich Eerst een studie, pas dan selektieve ophaling van huis- thans bestaande gebreken op zal stellen ingeval van defekt beslissen vuil en een frekwentere opha- te vangen enz. van de ophaalwagen. Of moet Het dossier dat voorligt, ver- ling van grof vuil. Zo ook had- Eens over dit principe ak- de aankoop van een vrachtwa- tolkte Johan De Mol het VU- den wij twijfels omtrent de koord, stelt zich het probleem gen - punt 9 van de dagorde - standpunt, maakt deze ge- kontrole op de wijze van uit- hoe dit principe praktisch moet hier misschien een oplossing meenteraad belachelijk. De voering van het bestek; wij worden waargemaakt. Hier brengen? uitbouw van een eigen ophaal- pen. Enkel Johan De Mol ont dachten nl. aan het niet bedie- stellen zich vragen als: welk Op grond van een en ander, dienst op basis van dergelijk hield zich bij deze stemming. nen van kleinere of smallere materieel is nodig? Hoe groot besloot Van Vossole, vragen dossier is onaanvaardbaar. straten, aan problemen die is de personeelsbehoefte? Is zich stellen in straten of buur- het personeel bereid dit werk ten waar openbare werken uit te voeren? Welke zijn de worden uitgevoerd, enz. kosten en welke zijn de baten? Het komt ons voor dat het Wat de kosten en baten be- gemeentebestuur sindsdien de treft, kan op grond van het gegrondheid van onze bezwa- dossier dat voorligt geen uit ren heeft begrepen. Dit leiden sluitsel worden gegeven. Het is we o.m af uit het feit dat de immers onvoldoende een idee overeenkomst voor huisvuilop- te hebben over de kostprijs haling slechts werd afgesloten van een ophaalwagen. Bijko- De PW afdeling Grember- gen organiseert de komende weken een aantal aktiviteiten. Op vrijdag 10 april wordt in het Mechels Miniatuur Teater een voorstelling bijgewoond van Ernest Claes. Het gaat om het toneelstuk "Clementine" Op zondag 17 mei heeft een wandeltocht plaats doorheen het "Grembergse Broek". Een gids zal uitleg geven omtrent fauna en flora die zo dicht bij de deur zijn te bewonderen. Het vertrek in de Oude Molen straat 5A is voorzien om 14u30. De wandeltocht wordt beëindigd aan het Vissershof in Vlassenbroek. Inschrijvin gen en inlichtingen kunnen ge beuren bij Gerard D'Hollan- der, tel.: 052/22.30.52. De liberale vrouwen gaan op reis van 22 tot 31 mei. De bestemming is Alassio in Ita lië. Inschrijvingen uiterlijk tot 12 april. (e.g.) Van zaterdag 4 tot en met zondag 12 april Met de 18' editie van het Lentesalon wil het N.C.M.V. o.m. inspelen op het telt van de jaarlijkse paas-schoonmaak. Vandaar dat de Beurs in grote mate afgestemd wordt op het aspekt woninginrichting met de vele nieuwigheden om huls en aanhorigheden aangenamer te maken. We denken hier aan meubilering, verwarming, verlichting, verslering, voeding, kleding, enz. Verder zal men er weer alles vinden wat de grote broer "Herfst-Expo" kan bieden. Toegang Het salon zal open zijn 's zondags van 14.30 u tot 22 u., 's zaterdags van 17 tot 22 u en Lebbeke. CVP Wieze organizeerde een belotkampioenschap foto G. Breckx) De raad verleende een gunstig advies aan de rekeningen 1986 voorgesteld door de kerkfabrieken Opstal en Centrum. Raadslid M. Catry vroeg zich luidop af waarom de ene kerkfabriek wel een «toelage» aan het bisdom verleent - die mogelijk bestaat via een KB van 1870 - en de andere niet. Opstal droeg nl. 4.500 fr. aan het bisdom af. Centrum doet dat niet. Burgemeester De Landtsheer antwoordde dat dit gebeurt «volgens godsvrucht en vermogen». Marcel Catry stipte verder aan dat de rekening van het centrum onvolledig was. Bij de stemming onthield de Gembel-fraktie zich dan ook op dat punt (behalve dan raadslid Van Der Jeugt). De Opstalse kerkrekening 1986 kreeg de zegen van alle raadsleden. Aan de MC De Bosklievers wordt ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de club, een éénmalige toelage van 5.000 fr. toegekend. Gembel-woordvoerder A Kel dermans stelde vast dat de epidemie van de eenmalige toelagen steeds maar uitbreiding neemt en veronderstelde dat die aanvragen daartoe vanuit een bepaalde hoek ingelepeld worden. Hoe verdienstelijk die club ook mag zijn. aldus verder Keldermans, principieel zijn wij tegen dergelijke praktijken gekant. De geplande rioleringswerken en de herbestrating van de Kerkstraat en Nieuwstraat en hun aansluitingen op de kruispunten maken het aanpassen van de waterleidingen in de doprskern noodzakelijk. De kost hiervan wordt ge raamd op 900.000 fr. Marcel Catry informeerde wanneer de werken in de Kerkstraat uitgevoerd zullen worden en kreeg van schepen Paul Van Malderen te horen dat dit wellicht in de loop van 1989 zal gebeuren. De overheid blijkt nl. over onvoldoen de financiële middelen te beschikken In het oud-gemeentehuis van Opdorp (Aksent) zal de centrale verwarming grondig hersteld worden. De werken omvatten de installatie van een stookketel, 11 radiatoren, 150 m. leiding en worden geraamd, plaatsing inbegrepen, op 400.000 fr. Gembelraadslid Freddy De Bisschop konstateerde dat hij niet goed begreep wat er nu eigenlijk met het oud gemeentehuis staat te gebeuren. Enerzijds werd door het kollege verklaard dat de intentie bestaat het gebouw te verkopen, anderzijds werd tijdens de vorige raadszitting besloten een huurovereenkomst voor een deel van het gebouw af te sluiten en nu worden herstellingswerken vooropgesteld... Burgemeester De Landtsheer ant woordde dat de intentie te verkopen nog steeds bestaat. Schepen Heymans van zijn kant verklaarde dat de verwar mingsinstallatie in het gebouw dringend aan vervanging toe was en dat wanneer een huurovereenkomst gesloten wordt toch een vorm van zekerheid voor de huurder moet worden ingebouwd. Het kollege kreeg van de raad de opdracht dc ramen van de pastorij-Centrum te laten verwijderen, deze te vervangen (in afselia hout) en bovendien een dubbele beglazing te laten aanbrengen. De globale kostprijs hier van wordt geraamd op 1 miljoen frank. O.a. dc raming deed vragen rijzen bij oppositiewoordvoerder A. Keldcr- mans. De ramingsprijs ligt o.i. zeer hoog, aldus Kelder mans, die er verder nog aan toevoegde dat het de taak van de gemeente is haar patrimonium te behouden, maar zich anderzijds ook afvroeg of «dergelijk goed niet beter een bestemming zou krijgen die het algemeen welzijn beter dient». - Begrijp ik het goed en stellen jullie voor dat de pastoor de pastorij moet verlaten? wilde burgemeester De Landts heer weten. - Ik denk o.a. aan een andere bestemming van de pasto ri jtuin, verklaarde Kcldermans nader. - een pastorij blijft een pastorij, besloot de burgemeester. De raad keurde de principiële verkoop goed van een perceel grond - groot 115m70 bij 48m90 - op het industrie terrein. Het bedrijf Hubo zou een werkplaats willen optrekken. Pierre Van Rossem OBi saiun en kwaliteit (de steeds weerke- Dit jaar werden er 96 hande- rende zorg van de inrichters). laars, meestal uit de regio Dendermonde-Aalst inge- Voor deze editie van het jn de week van 18.30 tot 22 u. schreven. Hun stands beslaan voorjaarssalon maken de orga- j^e plechtige opening in de een gezamenlijke oppervlakte nisatoren zich sterk dat het oktoberhalle zelf zal plaats vin van ruim 3.000 m2. Wel een streefcijfer van 1986 - 25.000 den op ^c-dag 4 aprjl om 16 indrukwekkende verkoops- bezoekers - op zijn minst zal Uj met gelegenheidstoespraak ruimte, waarbij men nog de geëvenaard worden. In die op- door provjncjaai NCMV-se- brede wandelgangen ten dien- tiek werd dan ook door het kretaris A. Van Haecke. Zoals ste van de bezoekers moet re- hele bestuur gepiloteerd door jn j,et verie(jen de K0n kenen. De haast niet meer op voorzitter Franqois Dubois en panfare Sint-Cecilia van Wieze te sommen branche-artikelen sekretaris André Minsaer, een de openjng muzikaal opluis- zulien een ideaal forum vor- doorgedreven publiciteit teren. men ter vergelijking van prijs gevoerd. j Van Landuvt Massazang van vijfhonderd leerlingen Op vrijdag 10 april a.s. wordt in de Buggenhoutse Gemeenteiyke Sporthal voor het eerst een "Schoolzangfeest" georganiseerd. Dit initiatief van de v.z.w. Vlaamse Culturele Producties beantwoord door het Buggenhoutse gemeentebestuur, zal de leerlingen uit het 4de, 5de en 6de leerjaar van de Gemeentelijke Jongensschool (Hanestraat), Gemeentelijke BLO-School (Vierhuizen), Gemeentelijke Gemengde Schooi (Opdorp), Vrije Lagere Meisjesschool Sirit-Vincentius (Kloosterstraat), Vrije Lagere Meisjesschool Opstal (Broekstraat) en de Vrye Lagere Jongensschool Opstal (Broekstraat) - zowat 500 leerlingen in totaal - de kans geven aan samenzang te doen. onderwijzend personeel is vol lof en gelukkig dat er eindelijk zulk initiatief is gekomen. Het entoesiasme bij de schoolgaan de jeugd is gewoon overweldi gend. De parochie van Heizijde is een vereniging voor vrouwen rijker. Vorig weekend werd daar in de parochiezaal een KAV afdeling officieel boven de doopvont gehouden. De afdeling werd opgericht bij het nieuwe jaar. Er werd een voorlopig bestuur gevormd bestaande uit voorzitter Paula De Wolf, medevoorzitter Marie-Louise De Rauw, sekretaris Els Delgouf- fe, reisverantwoordelijke Simonne De Winter en kassier Rachel De Clercq. De nieuwe afdeling telt al 215 leden, waarvan de jongste 21 jaar is en de oudste 83. Liefst 20 wijkmeesteressen hebben op zich genomen deze leden maandelijks te gaan bezoeken. Programma Liefst een vierde van de leden is terug te vinden in de groep van de 30 tot 40-jarigen, 29 procent is tussen de 40 en 50 jaar, 17 procent tussen de 50 en 60 jaar, 20 procent tussen de 60 en 70 jaar en 7 procent is ouder dan 70 jaar. Op het programma staat op 12 mei een gespreksavond, op 19 mei een reis die naar men hoopt elk jaar zal plaatsvinden. Maandelijks komt het dagelijks bestuur in vergadering bijeen. Lebbeke. De voorlopige bestuursploeg van de KAV Heizijde (foto G. Breckx) Lebbeke. Een afgeladen zaal Heidehof voor het doopfeestvan de nieuwe KAV afdeling (foto G. Breckx) De direkties en het perso neel van de verschillende scho len nodigen de ouders, groot ouders en familieleden dan ook uit om dit uitzonderlijk gebeuren - gratis overigens - mee te maken. Promotie van het goede Vlaamse lied De initiatiefnemers, de v.z.w. Vlaamse Culturele Pro- dukties, over het waarom van dergelijke Schoolzangfeesten: "Onze hedendaagse jeugd zingt niet meer. Zij heeft geen flauw benul van de grote schat aan liederen waarover wij be schikken. Hoe kan het ook anders? In onze scholen wordt nauwelijks nog of in het geheel niet meer gezongen. Veelal is er voor het aanleren van liede ren geen tijd meer vrij. Welke liederen krijgen ze trouwens te horen op onze nationale zen ders? Wat vroeger ongedwon gen volkskunst was. wordt vandaag de dag overspoeld door artificiële en kommercië- le nieuwigheden, soms totaal onbenullig, waardeloos en laag bij de grond. Zodat het goede lied en de goede muziek totaal verdrongen wordt. Hierdoor komt een belangrijk deel van ons kultureel erfgoed nl. ons zangpatrimonium in de verdrukking. Er bestaat zelfs een reëel gevaar dat het zal teloorgaan, wanneer we nala ten hiertegen te reageren. On ze verantwoordelijkheid terza ke is dus groot." De v.z.w. Vlaamse Culture le Produkties. met als enig doel de promotie van het goe de Vlaamse lied, werd opge richt in 1976. Ónder impuls van wijlen Willem Dc Meyer en mede gesteund door tal van promotors, werd een initiatief uitgewerkt waarvan veel heil werd verwacht: het organise ren van schoolzangfeesten in alle gemeenten in Vlaanderen. Begin 1984 werd van start ge gaan. Het resultaat is buiten alle verwachtingen. De ge meentebesturen scharen zich achter deze schoolzangfeesten en helpen waar ze kunnen, het Massazang Bij de massazang - Sporthal Vierhuizen, vrijdag 10 april, 13u30 - zullen de leerlingen begeleid worden door een or gelist en drie zangers. Deze solisten brengen elk nog een viertal liederen, liederen die voor het volgende schoolzang feest het jaar nadien moeten worden aangeleerd. Orgelist, zangers en het volledige mate rieel worden door de vzw Vlaamse Culturele Produkties gratis ter beschikking gesteld. Deze feestelijke namiddag te Buggenhout kan bovendien rekenen op de steun van Eddy Bacyens (Gemeentekrediet), Willy Crets (ASLK). Paul Van Praet (Ccra) en André Moer- naut (BAC). Pierre Van Rossem Op zaterdag 28 maart had in het lokaal "Ons Huis" te Zele de laatste meeting plaats van de ACLVB voor de sociale verkiezingen 1987. Ongeveer 200 militanten hadden er aan gehouden om de laatste oproepen en ordewoorden van hun vakbondsleiders op te volgen. Tevens werd er hulde gebracht aan de plaatselyke sekretaris van Zele, Leo D'Hollander. Na de verwelkoming door Ondanks dc vele bedrijfs- de plaatselijke voorzitter Leo- sluitingen, waardoor ook de nard Van Driessche, zelf kan- ACLVB-militanten zwaar ge- didaat voor de ACLVB bij de troffen werden, heeft men veel bedienden van de firma Phor- mium, werd het woord gege ven aan Etienne Cassier, Ge westelijk Voorzitter ACLVB. Etienne Cassier gaf in zijn uiteenzetting de stand van za ken op de vooravond van de sociale verkiezingen voor de gewesten Dendermonde- Waasland-Linkeroever, tevens had hij het over de doelstellin gen van de ACLVB aangaande de verkiezingen van 1987. De ACLVB komt op in 117 firma's in het betrokken ge west, hetzij ongeveer 75% van alle firma's. Door voorzitter Cassier werd er op gewezen dat er in ongeveer 40 firma's minder verkiezingen zijn dan in 1983, twee oorzaken: verdwijnen van firma's door de ekonomi- sche krisis en het verstrengen van de normen voor de sociale verkiezingen. De ACLVB gaat met zo maar eventjes 482 kan didaten O.R. en 568 kandida ten C.V.H. naar deze geweste lijke verkiezingen. Aan dc hand van de gege vens van voorgaande verkie zingen, waarbij dc ACLVB de laatste jaren een percentage van meer dan 13% scoorde, zijn de verwachtingen bij de kandidaten hoog gespannen. Men probeert via deze sociale verkiezingen twee doelstellin gen te bereiken, enerzijds een maximale aanwezigheid op de onderneming (in 1983 117 rechtstreeks verkozenen), an derzijds een vertegenwoordi ging in het tewerkstellingsco mité te verkrijgen. vertrouwen in de sociale ver kiezingen van 1987. Na deze toespraak werd overgegaan tot de huldiging van Leo D'Hollander, plaatse lijk ACLVB-sekretaris te Ze le. Hij was vooral gekend als een bescheiden, beminnelijk maar vooral zeer gedienstig so ciaal werker. Hij en zijn echt genote werden door het plaat selijk bestuur en door de Na tionale Organisatie letterlijk in de bloemetjes gezet. Het ere teken van de ACLVB werd hem ook bij deze gelegenheid Met zo'n 200 jongeren tussen 12 en 18 jaar trekken we elke zomer een ganse week op kamp. Een unieke kans om mekaar écht te ontmoeten, om je te bezinnen en na te denken over je leven, je geloven, om ervaringen uit te wisselen... maar ook... samen zingen en muziek ma ken, sport, volksdans, wande len, een evangelietekst bespre ken... en nog zo veel meer! Dit jaar is ons thema: Héél de mens! met aandacht voor de ganse mens, de mens in al zijn aspektcn, én aandacht voor el ke mens, ook dc gebroken, gekwetste mens, de uitgestote ne, de arme dichtbij of veraf. Wil je deze Ontmoetingsdagen niet missen? Neem dan vlug kontakt met ons: Jonge Kerk - Begijnhof 1, 9330 Dcndermon- overhandigd. Tenslotte werd het woord gevoerd door Willy Waldack, Nationaal Sekretaris van het ACLVB In een sterk gestof feerde uiteenzetting zette hij de doelstellingen van de ACLVB uiteen. Hij wees op de basisbeginse len van vrijheid, solidariteit en onafhankelijkheid, die de libe rale bond zijn eigen cachet geven. Tenslotte ging hij in op het programma waarmee zij de verkiezingen van 1987 tege moet gaan. Dit programma is gesteund op drie pijlers: ar beid, waarbij vooral de werk- gelcgenheidspolitiek aan bod kwam, koopkracht, herinvoer ing van de volledige indexkop peling werd hier centraal ge steld en tenslotte de arbeid somstandigheden in de onder neming Na een oproep om van deze verkiezingen voor de ACLVB een sukses te maken, werd de meeting besloten met een ge zellig samenzijn in beste libe rale traditie. (beno) dc, tel. 052-21.93.37. Je hoeft niet noodzakelijk lid te zijn, iedereen is van' harte welkom! Deze ontmoetings- en bezin- ningsweek zal doorgaan van zondag 5 juli om 17 u. tot zaterdag 11 juli om 10 u. in het Don Bosco instituut te Sint- Denijs-Westrem (Kortrijkse steenweg 1025), en is bedoeld voor meisjes tussen 12 en 18, en jongens van 12 tot 15 Je kan inschrijven'door 500 fr. voorschot over te maken op rek. nr. 001-0393153-88 van «Jonge Stemmen-Dendermon- de» met vermelding van je naam, adres, leeftijd Ont moetingsdagen '87. De overige 2.000 fr. betaal je ter plaatse. Wie inschrijft krijgt naderhand een folder met meer praktische gegevens. Kom je ook???

De Voorpost | 1987 | | pagina 12