VINNIG LOKEREN KLOPT SLAPEND BEVEREN BEVEREN WIL KEIHARD WERKEN AAN EUROPESE VOETBALDROOM KAV DENDERMONDE ZONDER ALAIN MOENS s MAR0BE ihji LOKERSE EKSPRESJES De Voorpost - 3.4.1987 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermende. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL LOKEREN - BEVEREN 2-0 Een dartel Lokeren heeft zaterdag jl. buur Beveren flink van repliek gediend en de geelblauwen meteen een tweede kompetitienederlaag toegediend. Van repliek gediend, nou ja... De jongens van Freethiel waren gewoon niet in staat om een vinnige thuisploeg aan banden te leggen, ze akteerden koncentratieloos en demonstreerden een duidelijk gebrek aan inzet. De ontgoocheling na de wedstryd was groot. Misschien ook de reden waarom ons door een Beverse afgevaardigde prompt de toegang tot de bezoekende kleedkamer werd geweigerd... Lokeren startte de wedstrijd in een vertimmerde opstelling. Bruno Versavel en Kari Ukko- nen zaten immers een gele strafdag uit en Angelo Nijs- kens was nog steeds onbe schikbaar wegens een kuitbles- Didicr M'Buyu mocht een I rij vooruitschuiven en werd spelverdeler. Zijn plaats als verdedigende middenvelder werd ingenomen door Ronny Laroy. Didier Verheughe mocht in het veld als substituut voor Bruno Versavel. Een pri ma zet, zou later blijken. De jonge Verheughe was wellicht de dribbelvaardigste speler op het veld en hij kreeg na afloop van de wedstrijd zelfs een spe ciale vermelding van trainer Aimé Anthuenis. Ook Dale Tempest verscheen aan de aftrap. Beveren trad aan zonder Maes, Marinelli en Ekeke. Van bij de aanvang was dui delijk dat het herschikte Lo- kerse team er keihard tegen aan zou gaan. En gedurende bijna de ganse eerste helft werd de tegenstander met de f'SPRIJ verliescijfers. Een gemotiveerd Lokeren bleef maar aandringen en dat net voor rust resulteren in Lokeren-Beveren 2-0. Beveren mocht rekenen op een uitstekende Filip De Wilde. Hij behoedde zijn ploeg voor zwaardere verliescijfers (ds) rug tegen het eigen doel ge- wie dacht dat Beveren zou plakt. Enkel een kopstoot van reageren op die vroege treffer, Fairclough in die periode werd had het mis. Het demonstreer- daartegenover geplaatst. de hetzelfde inspiratieloze ver- llvl ,wl 1U3l 1CSU11CIC„ U1 Al na zeven minuten kwa- toon en dat zou gedurende de een tweede doelpunt. Dimitri men de Daknamjongens op ganse wedstrijd zo blijven. M'Buyu rukte op met de bal, voorsprong. Even voordien Lokeren daarentegen ging schakelde twee tegenstanders nad Patrick Versavel, op aan- verder op zijn elan en zocht uit en vond Verheughe. De bal geven van Dimitri M'Buyu, al duidelijk naar méér. Vooral de ketste echter af op de voet van eens centimeters naast gescho- driehoekjes tussen de broers Lambrichts tot bij Tempest die i. cZe was het wel M'Buyu en Verheughe waren beheerst nummer twee tegen d3 i ven;e m^orP va" oogstrelend en werden door de Beverse netten prikte: 2-0. Patrick Van Veirdeghem werd het aanwezige publiek duide- Een logische weerspiegeling Lokeren-Beveren 2-0. Peeraer helft de bal aan de voet terwijl de Lokerse afweer zich dom dtoudf f 'e™S; lijk gesmaakt. De stand bleef van het spelbeeld en op slag organiseert. Keshi, Van Veirdeghem, spelverdeler Didier M'Buyu en Patrick Venavel zijn voor opig ongewtjztgd doordat van rusten kon Lokeren zieh - ae LOKerse recntsactiter schoot schoten van Laroy en Keshi geen betere uitgangspositie de bal links vonrhn een Irandrv. i.i„. P ,6.£ paraat om in te grijpen (ds) de bal links voorbij een kanslo- naast gingen, maar ook omdat dromen. De tweede helft leek ze De Wilde: 1-0 Filip De Wilde attent reageer- ons dan ook overbodig. pi de op twee pogingen van Dale De jongens van trainer No- Tempest. Dc Beverse doelman vak probeerden na de rust wel behoedde in die momenten wat, maar veel had dat niet om zijn team voor nog zwaardere Trainer Aimé Anthuenis mocht na afloop van het derby Lokeren-Beveren de overwinning van zijn ver timmerd elftal verdiend noemen. "Daarover bestaat niet de minste twijfelvertelt Aimé. "Vooral taktisch liep het gesmeerd. Op het middenveld werd de afwezigheid van Bruno Versavel en Kari Ukkonen door de substituten zeer goed opgevangen. Ik geef echter toe dat ik vóór de wedstrijd niet voor honderd procent gerust was in de afloop. De vervan gers deden het echter prima. Het is niet mijn gewoonte namen te citeren maar toch wil ik kwijt dat Didier Verheughe meer dan verdienstelijk presteerde. Gedu rende gans de partij heeft hij zich duchtig gedemon streerd op de linkerflank. Ik weet trouwens al langer dan vandaag dat die knaap wat in zijn mars heeft. Hij knokt duidelijk voor een plaats in het eerste elftal, wat voorlopig toch onmogelijk is. Je kan immers maar elf spelers opstellen... Door de onbeschikbaarheid van Bruno Versavel en Ukkonen kon ik hem een pookje geleden al meedelen dat hij het derby tegen Beveren zou spelen, hij heeft er zich dan ook serieus op toegelegd en je zag het resultaat. Didier is nog jong. Voor ons betekent hij een duidelijke wissel op de toekomst, en geloof me, binnen één twee seizoenen zal hij kracht genoeg hebben. Ik hoor dan ook niet graag dat sommige bestuursmen sen hem al afschrijven als hij eens een mindere wedstrijd speelt. Door het feit dat Bruno Versavel en Ukkonen hem als vaste keuze voorgaan, kreeg hij nog maar weinig speelkansen in de A-kern. Hij kon zich bijgevolg moeilijk ook demonstreren. Ik ken Verheu ghe al van bij de jeugd en weet tot wat hij in staat is. Dat hij het vertrouwen waard is, bewees hij vandaag. Winnen legen Beveren doet deugd, en zeker na de onverdiende nederlaag de week voordien tegen Ander- lecht. Ik zie de zege dan ook als een eerherstel. Ze betekent voor de spelers en voor mij een serieuze opkikker", besluit een gelukkige Lokerse coach. Minder gelukkig was trainer Novak. Al hebben we deze informatie dan wel elders moeten halen, de Beverse kleedkamer was taboe voor vrouwelijke repor ters. Op een weinig hoffelijke manier werden we de deur gewezen... "Mijn team presteerde schandelik", dixit Novak. "Onvoorstelbaar hoe weinig men er van terecht bracht in een vierpuntenwedstrijd voor Europees voetbal. Vermoeidheid als gevolg van de midweekwedstrijd op Mechelen was het zeker niet. Op de training gaven de spelers een frisse indruk. Vandaag akteerden zij daarentegen ongekoncentreerd en slordig, met een duidelijk gebrek aan inzet. We kregen in feite weinig of geen scorekansen en de prestaties van o.a. Kusto, Peeraer en Fairclough waren beneden alle peil." De Beverse trainer vecht trouwens de fout aan van iMroy op Kusto. De tackle, net buiten het strafschop gebied, werd door scheidsrechter Van Langenhove onbestraft gelaten. "Met nog twintig minuten te spelen had het 2-1 kunnen zijn en kon de match wellicht een heel andere wending genomen hebbenluidde Novaks uitleg. Maar voor hetzelfde geld had de scheidsrechter Paul Theunis het veld kunnen uitsturen. De Limburger was een ganse wedstrijd door zeer geprikkeld en ontsnapte op het nippertje aan een rode kaart. Ook na de wedstrijd was Theunis nog niet bedaard: "De ref onthoudt ons een penalty. Ook tegen Meche len was dat het geval. Meteen verkeken wij de kans om Lokeren definitief van ons af te schudden en alle Europese illusies te ontnemen", stelde hy resoluut. Johan Schoofs scoorde de eerste Lokerse treffer. De manier waarop hij negentig minuten lang de rechter flank beheerste, maakte indruk en hij heeft het dan ook evenveel minuten hard te verduren gekregen van de Beverse aanvallers. Die werkten de steeds opruk kende Schoofs keer op keer tegen de grasmat. De Limburger is nu drie seizoenen op Daknam, hij scoorde zijn eerste kompetitietreffer dit seizoen: "Met dat doelpunt voelde ik het vertrouwen uiteraard groeien. Toch is bij dergelijke akties altijd een flinke dosis geluk gemoeid. Voor hetzelfde geld had de bal naast of over het doel van De Wilde kunnen gaan", stelt een bescheiden Johan Schoofs voor wie het kollektief resultaat primeert op de persoonlijke presta ties. Iemand die zaterdag ook van zich deed spreken was de Brit Dale Tempesttoch al maandenlang in de anoni miteit op Daknam. Tempest speelde een zeer verdien stelijke wedstrijd en scoorde bovendien het geruststel lende tweede doelpunt. Die treffer helpt hem echter niet over zijn ontgoocheling heen die hij tot dusver aan zijn verblijf in Lokeren overhoudt. "Ik verving de jongste weken herhaaldelijk Angelo Nijskens. Ik geef toe dat dat soms niet zo best vlotte. Waar ik irt het begin byna elke wedstrijd scoorde, lijkt dat nu minder goed te gaan. Mijn vertrouwen heeft dan ook een ferme deuk gekregen. Ik besef best dat ik na Nijskens en Dimitri M'Buyu steeds de derde spits zal zijn. Ik lig voor volgend seizoen nog onder kontrakt bij Lokeren, maar ik hoop dat ik in die omstandighe den mijn verbintenis niet hoef rond te maken. Wat niet wegneemt dat ik met volle inzet de mij geboden speel kansen benut. Lokeren laat mij vóór het seizoeneinde niet los en ik begrijp wel dat dit onmogelijk is nu het team in volle strijd is voor een Europees ticket. Het stemt me echter gelukkig dat de sfeer in de groep optimaal is. Lokeren kan wellicht voor een opwindend kompetitieslot zorgen", aldus Dale Tempest. De Lokerse thuiszege kwam net op tijd. Een derde opeenvolgende nederlaag na Cercle Brugge en Ander- lecht zou definitief een kruis over de Europese ambi ties hebben gemaakt. De situatie ziet er op Daknam nu rooskleuriger uit temeer daar Club Luik zijn match verloor. Lokeren krijgt het de komende weken, op papier althans, heelwat makkelijker. Komende zondag reist het naar AA Gent, vervolgens thuis tegen Berchem, naar Seraing en tegen Kortryk. Bovendien rekupereert men een aantal titularissen. Kari Ukkonen en Bruno Versavel zijn weer op het appel en Angelo Nijskens heeft deze week de trainingen hervat. (v.B.) Lokeren-Beveren 2-0. De wedstrijd is gespeeld. De vorige drie seizoenen was SK Beveren op Lokeren steeds zegevierend van het veld gekomen maar vorige week duldde Lokeren in het derbv-debat helemaal geen tegenspraak. Met knap, vinnig en inventief voetbal wer den Paul Theunis en zyn maats weggespeeld en de strijd om een Europees voetbalticket werd in het Waasland weer volledig opengetrokken. Na de late nederlaag op KV Mechelen liep SK Beveren dus tegen een tweede ontgooche ling aan, maar waar het verlies van Mechelen toch ook met goede punten voor geelblauw werd gezien, was er op Dak nam vanwege de Freethielboys slechts doffe repliek. "Ongehoord eigenlijk, ora kelde trainer Novak. Helemaal geen inzet en een gebrek aan koncentratie. Een wedstrijd met een Europees ticket als inzet moet men toch anders aanpakken. Een schande voor een ploeg als Beveren." De spelers zelf wisten ook niet waar ze het hadden. Ze begrepen de ontgoocheling en de woede van de trainer maar hadden geen uitleg of veront schuldiging voor de zwakke prestatie. De vermoeidheid na de bekerwedstrijd op Meche len zou het ook al niet geweest zijn want op de training liep alles biezonder goed. Aan voerder Theunis, patron van het middenveld, kreeg de mo tor zelf ook nooit aangezwen geld en had het over een kom- plete off-day. "Niets lukte ons. Het was alsof we met elf indivi dualisten op het veld stonden. Geen samenhang, geen samen spel, niets. Gelukkig maar dat Filip De Wilde ook nu weer attent stond te keepen want anders was de nederlaag nog zwaarder." Op Freethiel werd deze week serieus gepraat over de ingesteldheid van de ploeg. Beveren blijft natuurlijk op een goede stek voor Europees voetbal via de kompetitie maar geelblauw ziet nu toch ook weer Lokeren dichterbij ko men. Misschien komt na dc ontgoocheling van Daknam weer het betere werk op het voorplan. Zaterdag tegen Ra cing Jet kan Beveren weer de goede tred vinden en dat zal ook nodig zijn want nadien staat KV Melchelen tweemaal op het menu. Eerst de beker- return op Freethiel, nadien achter de kazerne voor de kompetitie. Wanneer Meche len op Anderlecht zonder kleerscheuren wegkomt wor den alle kompetitiewedstrijden voor de Maneblussers biezon der belangrijk. Voor Beveren zijn kompetitiepunten Europe se toekomstdromen waard. Dat besef dreef deze week over Freethiel. Men is daar bereid keihard te blijven werken. Hugo Aerts het lijf. Ze kwamen niet verder dan het demonstreren van hun onmacht. De beste kansen wa ren ook nu weer voor de thuis ploeg, al werd Kusto op een bepaald ogenblik door Patrick Van Veirdeghem dubieus van de bal gezet. Toch ook nog vermelden dat Paul Theunis, de hele wedstrijd door zeer geprikkeld, even aan een rood karton ontsnapte. Na geel in de eerste helft, heftig protest en twee zware tackles in de tweede helft, had de grillige Theunis nochtans dit kleinood verdiend. Scheidsrechter Van Langenhove - die trouwens het geheel goed in de hand had - ging op de psychologi sche toer en liet het zaakje voor wat het was. 2-0 en dat zou ook de eind stand zijn. De vreugde op Daknam na afloop van de wed strijd, kon niet op. Temeer daar de Lokerse aanhang op het scorebord kon zien dat Club Luik zijn match verloor. De zo belangrijke vijfde plaats, met zicht op Europees voetbal, kan Lokeren nog moeilijk ontsnappen. Vivian Bogaert BOB HOOGENBOOM DRIE EN RONNY SOMERS EEN WEDSTRIJD GESCHORST Het Sportkomitee van de Belgische Voetbalbond kwam woensdag jl. bijeen en sprak zich ondermeer uit over de klacht van ref Magerat tegen Hoogenboom, Somers en Aimé Anthuenis als gevolg van de perikelen na afloop van de wedstrijd Anderlecht-Lokeren. Doelman Bob Hoogenboom kreeg drie weken schor sing op zijn naam en Ronny Somers mag één speeldag brommen. Trainer Aimé Anthuenis werd de toegang tot de neutrale zone ontzegd tot 30 juni 1987. De schorsin gen gaan in op 10 april. KA VI) reist zondag naar O Isa B rakel. De wedstrijd begint pas om 17u30. Het late aanvangsuur geeft de Dendermondse oefenmeester Toon Pfaff de gelegen heid om de eerste helft bij te wonen van SK Aalst- Eendracht Aalter. Zondag over acht dagen komt paarsblauw immers oog in oog te staan met de tweede gerangschikte. "Op Olsa wordt het allicht een zware dobber", meent Pfdff- "Deze ploeg werd uitgeschakeld na twee onver diende nederlagen. Is ze nog gemotiveerd of wil ze tegen ons revanche nemenHopelijk moeten wij hel gelag niet betalen." Bij KAVD ontbreekt Alain Moens. De stoere, hoogop- geschoten verdediger is aan een schorsing toe. Hy wordt opgevolgd door Luc Michiels. Normaal had Kurt Van Meirvenne in een beurtrol postgevat in het Dendermondse doel. Hij is ziek, vandaar dat Danny Verstrepen weer slotbewaarder wordt. Indien Hans Vereist verlost is van zijn dijverrekking vat hij post als wisselspeler. Anders wordt dat Benny Vercau- teren. De kern: Verstrepen, Michiels, De Schrijver, Maris Pringels, Poppe, Lobijn, Michelet, Franssens, De Wolf, De Baere, Rodrigo, Vereist Van Meirvenne Vercauteren SK LEBBEKE MET CHRIS JANSSENS Chris Janssens die vorige zondag al tijdens de tweede helft speelde met SK Lebbeke wordt opnieuw titularis. Steven Segers die zich in twee recente matchen op een slippertje liet betrappen, verdwijnt naar de invallers- bank. Janssens, Van Hecke, De Malsche, Matthijs, Peele- man, Hals, Verstraeten, Van Bladel, Van Damme, De Kinder en Ben AUal (Segers, Cooreman). VW HAMME KAN NOG SCHEIDSRECHTER SPELEN Hoewel VW Ham me niets meer te winnen heeft, kan het nog een belangrijke rol spelen. De Durmeploeg wordt immers gekonfronteerd met Herentals en Heist. Twee ploegen die in de running zijn voor de titel. "Zowel tegen de ene als tegen de andere, zullen we de mouwen opstropen", zegt Willy Meersman. Heist krijgen we op de voorlaatste speeldag op bezoek. Het kan dat de huidige leider .pp dat ogenblik moet winnen om op de titel beslag te leggen. Vandaar dat er die dag allicht spektakel zal te beleven vallen. Nu zondag ondernemen we de verplaatsing naar Wolvertem. Handikap voor ons is de slechte toestand van het veld aldaar. Indien we gemotiveerd de strijd aanbinden, maken we kans om eigenaar van de punten te worden. Na een intense kamavalviering was iedereen paraat op de dinsdagavondtraining. Er werd flink geoefend." Het team van VW Hamme blijft ongewijzigd. Behalve dan dat het nu de beurt is aan Paul Van Hemelrijck om in het doel post te vatten. Van Hemelrijck, Van Buyten^ D'Hondt, Verbustel, Schuddinck, Van Bogaert, Vermeir, Smet, Lenaerts, Bordui, Pirelli (Geldof, Moens, De Wilde). ONGEWIJZIGD ROBUR MOERZEKE Bij Robur Moerzeke is iedereen paraat, zodat er voor oefenmeester René Verniers deze week geen selektie- problemen rezen. Laureys, Willy Raemdonck, Gino Raemdonck, Fons Vercauteren, Luc Vercauteren, Verhelst, Vermeer, Eddy Huylebroeck, Benny Huylebroeck, Wuytack en Ost (De Ruysscher) (e.g.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17