I i WINST, MAAR GEEN STAP VOGRUIT beenhouv KNAPPE ZEGE VAN KRUIBEKE ROBUR MOERZEKE BLIJFT LONKEN NAAR TWEEDE PLAATS GOALGETTER GEVRAAGD VEEL MATTETAARTEN, WEINIG AJUIN BIJ SK LEBBEKE LEBBEKE - DIKKELVENNE 1-1 GEEN INTERESSE MEER CHRIS JANSSENS OPNIEUW TITULARIS De Voorpost - 3.4.1987 - 19 hrwcwur 2J, m 2tl7< NDtl v' MIENST VLAS Het treffen tussen KAV Dendermonde en Sint-Amandsberg bood in feite maar weinig spektakel. De thuisploeg was weliswaar het meest in balbezit en nam ook geregeld initiatieven. Toch ondervond zij aanvankelyk heelwat last om zich te manifesteren tegen een tegenstander die flink weerstand bood, zich defensief goed organiseerde en het wapen van de tegenaanval hanteerde. De thuisploeg speelde vrij gegroepeerd, liet af en toe een zenuwachtige indruk en kon pas na een kwartier wat meer vat op het spel krijgen. Rond dat tijdstip voerde Mario Franssens een nummer tje op en Stefan De Wolf trof het kruis. Twee minuten later kwam de openingstreffer tot stand. Een vrije trap van Ben ny Lobijn, keurig voorgescho teld aan Guy De Baere, werd door deze speler verlengd tot ri doelpunt. Even later pro beerde Pringels zijn kans van- op 35 meter en nadien zou ook Stefan De Wolf in die zin een poging ondernemen. De tweede helft startte den derend. Bijna kwam Dender monde aan een tweede doel punt na een knap staaltje voet bal van De Wolf. De Deyn kon evenwel in extremis de bal voor de lijn keren. Wie dacht dat Dendermonde van toen af a offensief in regel ging in zetten, diende vlug zijn me ning te herzien. In een periode van vijf minuten maakten de bezoekers langs Vermeir en Schelfout tot drie keer toe een vuist en telkens diende de Dendermondse doelman Dan ny Verstrepen handelend op te treden. De bezoekende storm loop zou daarna gaan luwen en Dendermonde kon langzaam maar zeker zijn wil opdringen. Op de 58ste minuut haalde Guy De Baere, na een voorzet van Dirk Michelet, scherp uit. Het tweede doelpunt viel aan de 67ste minuut. Andermaal voerde De Wolf een nummer tje op, schoot de bal vervol gens in een tros van spelers waar Alain Moens op wacht stond om keurig de bal tegen de touwen te tikken. Voor de bezoekers betekende dit twee de doelpunt het einde. KAVD bleef het spel beheersen. Op een kwartier van het einde kreeg Guy Rodrigo een reuze kans maar schoot de bal par does op het lichaam van de doelman. Even had een slip pertje in de lokale defensie bijna een bezoekend doelpunt voor gevolg maar op negen minuten van het einde werd alle onzekerheid weggenomen toen een inzenden van De Wolf door Rodrigo werd bin- nengekopt. Hoewel KAV Dendermon de twee punten veroverde, blijft de situatie aan de top van de algemene rangschikking on gewijzigd. Paarsblauw liet te gen Sint-Amandsberg geen grote indruk, maar dat kon moeilijk tegen een opponent die alleen en uitsluitend oog had voor zijn afweer en reken de op het toeval. "Het is moeilijk voetballen tegen zulke ploegen", zegt oe- fenmeester Toon Pfaff. "Tij dens de eerste helft hebben we ons laten verleiden door hun spelopvatting. Te vaak werd er in de lucht gevoetbald. Boven dien ontbrak de kollektiviteit. Tijdens de pauze heb ik de spelers op enkele tekortkomin gen gewezen. Het beterde na de hervatting. Even werden we op de proef gesteld. Langs de andere kant hebben we meer en betere kansen afgedwon gen. Te lang hebben we op een tweede doelpunt moeten VOETBAL wachten. Dat werkte de nervo siteit in de hand. Pas daarna kwam er rust in de ploeg en kon ze haar normaal spel op dringen. Ik breng begrip op voor de minder goede kwali teit. Het resultaat is in de hui dige kontext belangrijker. Ik zag uiteraard al beter voetbal. Daarvoor moet ook de oppo nent zijn medewerking verle nen. Dat was niet het geval met Sint-Amandsberg dat niet temin een algehele inzet toon de en pas stoom afliet toen het schip al was vergaan. Ik ben tot de vaststelling gekomen dat een aantal spe lers last krijgen van stress. Ik verwacht de komende weken geen beterschap. Gelet op de jongste evolutie kunnen we ons geen verliespunt veroorlo ven. Je kan je voorstellen wat voor een druk zoiets betekent op de spelers." Danny Verstrepen diende kort na de rust een paar keer handelend tussenbeide te komen. "In feite moest ik drie keer bij de zaak zijn. Voor de rest werd ik maar nauwelijks be dreigd. Ik had de indruk dat mijn maats erg zenuwachtig K.A.V.D. - SINT-AMANDSBERG 3-0 SK Lebbeke is op eigen veld niet verder geraakt dan een puntendeling tegen Dikkelvenne. Op zichzelf is dat een logisch resultaat. Beide ploegen bleken het daarmee na afloop eens te zjjn. Opmerkelijk was wel dat zowel het Lebbeekse als het Dikkelvense doelpunt tot stand kwam na een slippertje van de respektievelyke doelwachters. "Bij ons ontbrak Frans Pee- leman. Hij is geel geschorst. Zijn afwezigheid liet zich voe len", aldus de Lebbeekse woordvoerder Willy Meert. "Ik ben getuige geweest van een aantrekkelijke wedstrijd. Er werd op een degelijk niveau gevoetbald en het ontbrak geenszins aan opwindende mo menten. Er werd vaak ge dreigd. De mooiste doelkans kreeg naar mijn oordeel Floris Verstraeten. Ook Ben Allal, Garry De Kinder. Jean-Pierre Hals en Frankie Van Hecke hebben geregeld gedreigd. Ik moet eerlijk toegeven dat dit aan de overzijde ook het geval was. Het is trouwens op die basis bekeken dat een gelijk spel mij het meest logische resultaat lijkt. Bij de twee doelpunten die in deze wed strijd tot stand kwamen ging geen van beide keepers vrijuit. Onze trainer heeft daaruit zijn konklusies getrokken en is bij de rust tot een vervanging overgegaan. De jonge Segers werd opgevolgd door Chris Janssens. Hij verloor voor een paar weken zijn funktie als doelwachter. Frankie Van He cke werd auteur van een doel punt. Hij haalde uit vanop vijf entwintig meter. De bezoeken de doelman bevond zich te ver uit zijn doel. Hij beging me téén dezelfde fout van zijn overbuur. Uitblinkers citeren is niet gemakkelijk. Ik meen dat de ganse ploeg een behoor lijke indruk heeft gelaten. We hadden te maken met een ste vige opponent die er voetbal lend gezonde principes op na hield. De kompetitie is thans aan haar laatste faze toe. Zon dag ondernemen we de trip naar Gavere. Daarna spelen we nog drie keer aan huis. Tegen Meldert, Kerksken en Appelterre. Het eigenaardige verloop van de kalender heeft uiteraard te maken met de gril len van koning Winter. Hij liet zich overigens vorige zondag niet onbetuigd, hoewel het in werkelijkheid al volop lente zou moeten zijn." LOVENDEGEM - TEMSE 1-0 TWEEDE PROVINCIALE KRUIBEKE - ZELZATE 3-0 Op een zeer moeilik bespeelbaar terrein heeft Jong- Vlaanderen de maat genomen van het derde geklasseerde FC Zelzate. Een bezoekende ploeg die op geen enkel moment van de wedstrijd een vuist kon maken tegen het knappe spel van Kruibeke. Kruibeke kwam ditmaal tot een veel beter samenspel dan vorige week op Destelber- gen, waar veel te individualistisch gespeeld werd. Nu was het een hechte ploeg die tussen de krytlijnen stond. Temse was kennelijk naar Lovendegem afgereisd met een ontgoochelde ploeg, die lange tijd in de running ge weest is voor een belangrijke ereplaats, maar die tijdens de laatste weken wat was terugge zakt, al speelde ze een beslis sende rol in de afvallingskoers die geleverd wordt aan de top van de reeks. Volgende zon dag komt Heirnis naar de Scheldegemeente, een ploeg die lang in strijd was voor de titel, maar die nu ook enkele klappen kreeg, al is ze theore tisch nog een kanshebber. De wedstrijd tegen Lovendegem werd een droeve bedoening. De thuisploeg was dringend aan enkele punten toe want de klassieke staartploegen, Latem en Haaltert, schenen plots hun tweede adem te vinden en Lo vendegem voelde hun hete adem in de nek. Het werd dus krampachtig aanvallen voor de thuisploeg, steeds beducht voor de gevaarlijke tegensto ten, waarvoor Temse Derucnt is. Die kwamen er echter niet. Rond het halfuur viel het enige doelpunt van de wedstrijd. Snoeck kon een hoekschop mooi afronden. Na de rust trok Lovendegem opnieuw het veld in met een ei in zijn broek want nu had Temse windvoor- deel. Het bracht er echter niets van terecht, zodat de thuiszege amper onverdiend kan ge noemd worden, al ware een drawn eigenlijk een betere weergave geweest van het spel-,, peil, een drawn zonder goals dan. Het lijkt erop dat de kompe titie er voor Temse opzit, al kunnen enkele uitschieters te gen kopploegen nog voor eni ge animatie zorgen. Nu de kompetitie zo lang gaat uitlo pen schijnen de Temsenaars wat voetbalmoe te zijn, een logisch verschijnsel voor een ploeg die weinig meer te win nen of te verliezen heeft. (M.D.B.) Voetbal. Eendracht Meldert moet volgende zondag naar Ronse. Daar wordt uitgemaakt of het al dan niet kampioen wordt ROBUR - ZWIJNAARDE 4-0 TWEEDE PROVINCIALE Robur Moerzeke levert de jongste weken opnieuw opmerkelijke verrichtingen. Na een minder gunstige periode en veel puntenverlies gaat het weerom veel beter. Tegen Zwijnaarde kwam het team van oefenmeester René Verniers vier keer tot scoren. Voegen we hier dadelijk alan toe dat deze cijfers ietwat overtrokken zijn. Kruibeke trok van meetaf- aan in het offensief en drukte FC Zelzate tegen het eigen doel. Op de 15de minuut liep Rudi Seghers dan ook al dicht bij de openingstreffer doch de bezoekende portier kon het gevaar tijdig keren. Dit kon hij niet aan de 25ste minuut toen Rudi Beek een vrijschop mocht trappen voor Kruibeke, de bal kwam bij Zelzates verdediger Dirk Bau- wens die het Ieder wegwerkte in de voeten van Verberck- moes die de vrijstaande Kris Stitsels bediende. Deze kon kalm binnenduwen: 1-0. Van FC Zelzate kunnen we in de eerste helft weinig meer onthouden dan een poging tot afstandsschot van Gino Bo- gaert. Het had dan ook een komplete off-day. De spelers uit Zelzate blonken evenwel uit in het krijgen van gele kaar ten. In de eerste helft deelde de zwak leidende ref De Waele drie gele kartons uit voor Zel zate, achtereenvolgens werden geboekt: Gino Bogaert en Dirk Bauwens voor protest en Kris Inghels (te late tackle) Zo werd er gerust met een 1-0 voorsprong voor Kruibeke. Na de rust duurde de malai se bij Zelzate nog verder en hiervan maakte Kruibeke gre tig gebruik om aan te vallen naar hartelust. Op de 50ste minuut een schot van Verberckmoes nipt naast, vijf minuten later had Kris Stitsels pech toen hij de paal trof. Meer suksesvol was de volgen de aanval: een lange voorzet kwam bij Dirk Lissens, die verlengde gevat naar Rudi Seghers en die bracht de 2-0 op het bord. Op de 70ste minuut zowaar een aanval van Zelzate met gevaar, dit na hoekschop, die op het hoofd van Eddy Ver hulst belandde doch de goed geplaatste kopbal vloog nipt naast. Vijf minuten later mocht Kruibeke dan gerust zijn in de goeie afloop, al twij felde er waarschijnlijk geen enkele supporter aan. Dirk Lissens rukte ver op met de bal en bereikte knap Benny Goossens, deze om speelde zijn tegenstander en lede de bal goed voor de mee- gevolgde Danny Cocquyt die maar in te tikken had. 3-0 en Kruibeke bolde nu langzaam uit. Zelfs dan konden de spe lers van Zelzate geen kans af dwingen. Zij kregen zelfs nog 2 gele kaarten: Walter Goossens voor (alweer) pro test en Eddy Verhulst voor handspel bij een doorbraak van Goossens. Dit waren de laatste wapen feiten van een vinnige partij voetbal, vooral langs de kant van Kruibeke, opmerkelijk bij dit alles is toch dat de verlie zende partij zo maar eventjes vijf gele kaarten krijgt en de winnende geen enkele. Dat be wijst nog maar eens dat wan neer het slecht gaat met een ploeg dit ook werkt op de ingesteldheid van de spelers- Volgende week is Kruibeke te gast bij Lokerse SV dat onderaan de rangschikking staat, zodat de Kruibeekse supporters weer puntenwinst mogen verwachten. (M.S.) TWEEDE PROVINCIALE HEIKANT ZELE-MEULESTEDE 0-2 De Zeelse wijkploeg heeft zijn overwinning van vorige zondag bij Sint-Gillis-Waas niet kunnen bevestigen voor eigen publiek. Meteen ver dween de kans om in zijn thuiswedstrijd met Meulestede zijn opponenten in de degrada tiestrijd terug te slaan. De eer ste helft was de thuisploeg de betere en kwamen de Gente naars nauwelijks in het scena rio voor. Heikant schiep de nodige kansen maar kreeg het leder niet voorbij de uitstekende Gentse doelman, alhoewel Jo Van Eetvelde, Herman Van Driessche en Dirk Hesters dicht bij de openingstreffer lie pen. Het nodige en verhoopte doelpunt bleef uit en viel na de rust aan de overzijde, zodat de thuisploeg het deksel op de neus kreeg. En als inzenden bedoelde bal van Lippens zeil de voorbij een verbouwereer de Patrick Van Hecke in doel. Het tweede Gentse doelpunt sneed de lokalen volledig de pas af zodat Kint in een ont goochelend slot nog een straf schop onbenut liet. Voor Hei kanttrainer Jaak Van den Ber- ghe is de lijdensweg nog niet van de baan. "Als je geen doelpunt maakt kan je moei lijk een wedstrijd winnen", wou de Dendermondenaar kwijt. "Eens te meer deed een gebrekkige afwerking ons de das om. In dit stadium van de kompetitie zijn jammerlijk ge noeg geen experimenten meer mogelijk. We zijn verplicht te blijven roeien met de riemen waarover we beschikken. Inza ke inzet kan ik de spelers geen verwijt maken maar vooraan lijkt momenteel niemand in staat om te scoren. Het verlies van onze rechtstreekse kon- kurrenten had ons nochtans bij winst een stap verder gebracht naar het behoud. Met nog drie thuiswedstrijden en één ver plaatsing voor de boeg treffen we een op papier gunstig kom- petitieslot. Toch zijn we ver plicht zondag in Zwijnaarde minstens een punt te halen. Met diezelfde overgave als in Sint-Gillis-Waas lijkt Heikant beslist nog niet uitgeteld." (a.j.z.) "Een verdiende zege werd het in ieder geval", verhaalt klubleider Freddy De Maere. "Het is inderdaad zo dat Zwij naarde, gelet op zijn verrich ting, te zwaar werd afgestraft. Je kunt het ook anders stellen. In feite had Zwijnaarde ook een doelpunt verdiend. We kunnen er uiteraard ook niets aan veranderen dat onze keep er een uitstekende verrichting ten beste gaf en raad wist tel kens hij werd bedreigd. Pa trick Verhelst leverde ander maal een uitstekende presta tie. Hij vertolkte de rol van regisseur en legde de basis van het eerste doelpunt waarvan Leo Wuytack de auteur werd. Luc Vercauteren scoorde de tweede treffer. Hij deed dat in zijn eentje toen hij met een ver schot krachtig uithaalde en sukses kende. In de tweede helft nam Eddy Huylebroeck de goals voor zijn rekening. Een eerste keer ging er een kombinatie met Mare Ost aan vooraf. Daarna maakte Fran kie De Vos het bedje op. Hij was pas op het veld en nam de plaats in van De Landtsheer. Pas na het vierde doelpunt zijn de bezoekers zich met de situa tie gaan verzoenen. Globaal bekeken hebben we een flinke prestatie ten beste gegeven. We voetballen weer zoals in onze beste periode. Kollektief wordt er opnieuw werk van gemaakt Voor de titel zijn we uitgeschakeld. Nog niet voor de tweede plaats. Nu zondag reizen we naar Zelzate. Daar na krijgen we drie thuismat- chen af te werken. Het verschil met de tweede gerangschikte ploeg bedraagt twee punten. Dat lijkt mij op dit ogenblik geen onoverbrugbare kloof. Uiteraard komt het er op aan om ons op geen slippertjes te laten betrappen. Zoals we mo menteel voetballen moeten we niemand uit de weg gaan. We scoren vlot en staan maar zel den doelpunten toe. Beide fak- toren kunnen in de resterende wedstrijden een belangrijke rol spelen. Pas aan het einde van de kompetitie kunnen we een rekensommetje maken." (E.G.) Robur-Zwijnaarde 4-0. Deze ploeg van Robur is nog in strijd voor de tweede plaats in tweede provinciale (vh) atnek on in tZeU kamer invang ipitaal Union ltieme l zich soend toon- at zij egen- met huis n als towel roeck lan- EERSTE PROVINCIALE innen :brui- tpeti- LRF.NS waren. Ikzelf vat telkens de zaak kalm op. Sinds vorige week heb ik mijn levenswijze drastisch moeten aanpassen. Ik ben getrouwd." "Ik meen dat onze doelman ons op een bepaald ogenblik gered heeft", zegt zijn kollega Hugo De Schrijver. "Dadelijk na de rust kwa men we ei zo na een tweede keer tot scoren. Hierop volgde een tegenoffensief. In amper vijf minuten hebben de bezoe kers tot drie keer toe zwaar KAVD - Sint-Amandsberg 3-0. Michelet (4) was hier dichtbij een doelpunt, maar de gedreigd. Danny was toen bij bezoekende doelman kan de bal in hoekschop verwerken (vh) de zaak. Hij verhinderde een paar goals. Daarna is de match in ons voordeel gekanteld. Ik heb eigenlijk geen verklaring voor de minder gunstige ver richting. Misschien zijn we achteraan niet altijd even ge- koncentreerd gebleven. Niet temin meen ik dat we een verdiende zege hebben be haald. In het algemeen zijn we meester van de situatie geble ven. Bovendien helt de balans inzake het aantal doelkansen over in ons voordeel. De ko mende weken zullen spannend worden. Daar is iedereen zich nu terdege van bewust." (E-G>) GERAARDSBERGEN - AALST 4-1 KAVD- Sint-Amandsberg 3-0. Rodrigo scoort met het hoofd (vh) EERSTE PROVINCIALE KAVD - Sint-Amandsberg 3-0. De routiniers van KAVD hadden het niet gemakkelijk tegen de Gentse jeugd. Michelet springt hoog op en kopt naar doel, maar deze bal zal overgaan (vh) De thuisploeg heeft het dit- De tweede helft leek dus maal echt goed gedaan tegen overbodig. Aalst begon even een kansloos SK Aalst. De wel met veel inzet aan die bezoekers', hier alvast in einde- tweede periode zodat Hugo seizoenstemming, dienden in Van Herreweghe, na hoek- de eerste helft duidelijk de wet schop van De Jaegher kon mil- van de sterkste te ondergaan, deren. Daar bleef het wel bij De Aalsterse portier beleefde van Aalsterse zijde. Enkel De één van zijn moeilijkste ont- Winter kon nog scoren maar moetingen. Vooral De Vlee- het doelpunt werd terecht af- schouwer kwam in het gekeurd voor buitenspel. De aanvangskwartier in zijn buurt laatste eer in deze partij was maar deze pogingen konden weggelegd voor De Roeck Na nog verijdeld worden. een knappe solo mocht hij de De lokale druk werd echter eindcijfers vastleggen. Een te groot Rond het halfuur zwaar verdikt voor SK Aalst scoorde Verbestel tegen zijn na een wedstrijd waarin enkel kamp. Geraardsbergen liet het voor de eer werd gestreden, echter daar niet bij want toen SK Aalst: De Saedeleer, De Eendracht Meldert - Zultse 3-1. Al heeft Meldert een grote voorsprong, toch zet het zich volgden de bevliegingen van Jonge (Van Herreweghe), elke week opnieuw volledig in (da) flji fél i7—1 T%" TWEEDE PROVINCIALE Van Gijzegem. Hij scoorde tweemaal voor de koffie zodat de gastheren rusten konden bij een komfortabele 3-0 voor- vcrucsici, rnuu, nactK, l/c Naeyer, Keymolen (Van Lae- them), De Winter, De Bruyn, Spaenooghe en De Jaegher.

De Voorpost | 1987 | | pagina 19