PROMOTIE STAAT VAST, AJAX WIL OOK DE TITEL KNAPPE PRESTATIE, DEFINITIEF GERED Scheidsrechters schaden het spektakel SQUADRA VERLIEST, ZONDAG VALT DE BESLISSING STERK VERWEER H.C. LOKEREN 2 REEKSWINNAAR EENRICHTING ZONDER WISSELSPELERS ROND AJAX LEBBEKE-HEUSDEN HANDBALKALENDER 22 - 3.4.1987 - De Voorpost HANDBAL 3' afdeling Ajax Lebbeke - Ol. Heus- den: 15-14 Onder het gejubel van een enthousiast publiek won Ajax Lebbeke de topwed strijd tegen het tweede ge rangschikte Heusden zodat met nog één wedstrijd te spelen, naast de zekere pro motie ook de titel wenkt. De Lebbekenaars hebben za terdag in Sasja aan één punt genoeg om kampioen te worden en dat zit er echt «dik» in. Dat het een hard nekkig betwiste wedstrijd zou worden wist men bij voorbaat en iedereen keek dan ook verbaasd op als de thuisploeg tijdens het eerste kwartier de Limburgers van het kastje naar de muur speelde. Beide ploegen startten welis waar met goed sluitende de fensies gesteund door attente doelmannen maar als het na 8' 2-2 was geworden kon F. De Ridder voor 5-2 zorgen en E. De Batselier maakte er zelfs 6- 2 van na 14' spelen. Niettemin had Ajax een hele hoop open kansen laten liggen maar dat zullen wij maar toeschrijven aan de gespannen zenuwen van enkele jonge spelers. Na dit flitsend begin viel het ech ter stil bij Ajax en hoewel doelman De Bruyn twee 7-m worpen stopte naderde Heus den nog tot 7-5 aan de rust. Dat tweede kwartier had Ajax even de greep op de wedstrijd kwijt gespeeld door teveel de man tegen man situatie te gaan opzoeken tegen de sterke Lim burgers maar Heusden liet in die periode duidelijk merken dat het niet toevallig op de tweede plaats staat gerang schikt. Men was dan wel even ongerust geworden bij Ajax en aangezien Luypaert gediskwa lificeerd werd net voor de rust, konden de laatste 30' nog zwaar worden voor de thuis ploeg. Maar een onverwachte M. Vlassenroot nam de taak van Luypaert op een onverbe terlijke wijze over en 8' voor het einde leidde Ajax steeds met 11-8. Weinig doelpunten te wijten aan twee bijzonder sterk spelende verdedigingen. Maar met nog 3' te spelen moest Ajax Toezien hoe de bezoekers erin slaagden gelijk te stellen (12-12). Gelukkig voor Ajax kwam een even «weggedeemsterde» F. De Ridder toen opnieuw op de proppen. Eerst bediende hij M. Vlassenroot die voortreffe lijk afwerkte en 1' later onder schepte hij een Limburgse aan val om zelf te gaan scoren. Meteen werd het 14-12 maar toch was de spanning nog niet weg want met nog iets meer dan 1' te spelen lukte Heusden een dubieus doelpunt en Qui- dé mocht in die fase naar de strafbank. Het was De Ridder, hij opnieuw, die alle twijfels weg nam door met een van zijn «atoomschoten» voor 15-13 te zorgen. Minder dan 30 secon den voor het einde maakte Heusden er nog 15-14 van maar Ajax speelde uit en W. De Proft scoorde nog een zes tiende Ajax treffer maar toen was de tijd net verstreken. Het feest kon beginnen. Voor Ajax scoorden: De Ridder (6+4), De Batselier (1 1), Van Bie- sen (0+1), Vlassenroot (0+2). Reserven: Ajax Lebbeke 2 12 Heusden 13 Leider Heusden leek bij de rust (3-7) naar een komforta- bele overwinning af te steve nen. Ajax maakte echter een 7-12 achterstand goed en het was enkel via een 7-m worp 1' voor het einde dat de Limbur gers met de hakken over de sloot geraakten. Ajax Lebbeke: H. Van Bosbe- ke, J. Vermeiren, Moens 3, Vercammen, Crombé 1, De Busschere 1, D. Vermeiren 1, Bosteels 1, Van Der Jeught 2, Van Biesen 2, Christiaens 2, M. Vlassenroot. EVA H.C. Herstal - Avanti Buggenhout: 14-23 Zoals men in Avanti-kringen had gehoopt is de ploeg van trainer-coach Keppens er in Herstal in geslaagd zich van alle degradatiegevaar te ontdoen. Herstal moet de laatste weken regelmatig met een «ersatzploeg» het terrein op en na de goede prestatie in Hasselt rekende men er by Buggenhout op dat «het» nu ging gebeuren. Avanti won de noodzakelijke punten met een verrassend gemak, de ploeg speelde enorm gemotiveerd, lukte een knappe prestatie waar zelfs een volledig Herstal wellicht geen verhaal had tegen gehad. Handbal. Ajax-Heusden 15-14. Een vierhonderdtal kijkers waren net als in de goede oude tijd komen opdagen (gb) Handbal. Ajax-Heusden 15-14. De Lebbekenaars promoveren zeker. Nu nog de titel... (gb) 3* afdeling Wevelgem - Squadra Femina Lebbeke: 11-10 Totaal onverwacht heeft Squa dra puntenverlies geleden te gen het bescheiden Wevelgem en meteen wordt de Lebbeek- se ploeg bijgebeend door R.B. Dendermonde. Zondag om 15 uur in de sporthal te Lebbeke moet dan de beslissing vallen betreffende de provinciale titel waar de twee leiders het tegen elkaar moeten opnemen. Ei genlijk is die nederlaag geen echte ramp voor de ploeg van trainer Van Hout aangezien Squadra, om een eventuele testwedstrijd te vermijden, toch minstens één punt moest halen tegen Ros Beiaard. Toch menen wij dat Dendermonde nu met nog meer vertrouwen naar de Lebbeekse sporthal zal afreizen, want wie verliest van Wevelgem kan ook door Ros Beiaard geklopt worden, rede neert men in Dendermonde. Toch moet hier direkt gezegd worden dat het voor Squadra allemaal tegenzat. Niet alleen waren zowel Roels als Van den Broeck niet helemaal fit tegen Wevelgem maar ook Steppé en Van Cauwenberghe kwamen slechts tijdens de rust in de sporthal toe nadat een wegver- gissing hen een hele boel tijd kostte. Meteen een verklaring waarom Squadra aan de rust met 6-4 in het krijt stond. Maar ook tijdens het tweede wedstrijdgedeelte vlotte het niet zo best bij de bezoekers. Het werd weliswaar 9-9 na 40' maar nu ging de thuisploeg nog hardnekkiger verdedigen. Dat kostte haar weliswaar verschil lende 2'-straffen maar tevens slaagde Grimsrud erin Wevel gem opnieuw 11-9 voor te brengen. Steppé zorgde nog wel voor 11-10 maar verder geraakte Squadra niet meer. Squadra: Roels, Van Den Broeck, Moonen, De Mee rsman 2, Luypaert 2, Guns, Van Hove, Van Hauwermei- ren, Bosteels 4, Van Cauwen berghe 1, Steppé 1. EVA Meteen klimt Buggenhout naar de 7' plaats in de rang schikking en als de laatste kompetitiedag, zaterdag in Buggenhout tegen Merksem, positief verloopt eindigen de Avantiboys zelfs midden in de rangschikking. In elk geval nu Avanti van alle «stress» is be vrijd, verwachten wij tegen Merksem een spektakelwed strijd. Het begon nochtans niet gemakkelijk in Herstel. De broertjes Dubrec roerden on middellijk de aanvalstorm en als J. Van Onsem, reeds na 10', gekwetst uitviel bij een 3-3 stand zag het er niet zo schit terend uit voor Avanti. In de eerste helft was er zelfs een weer bijzonder attente doel man Vinck nodig om Buggen hout van een vroege achter stand te vrijwaren want na 26' stonden de ploegen steeds ge lijk (6-6). Net voor de rust zorgden A. Maes, L. Van Mol, Van Ransbeeck en Agnees- sens dan toch voor een vier- puntenkloof (6-10) en met ccn 7-10 ruststand leek Herstal er toch aan voor zijn moeite. In het begin van de tweede helft sloeg Avanti dan vernietigend toe langs L. Van Mol (uitste kende wedstrijd) en A. Maes. Het werd 7-14 en meteen kon er Buggenhout nog weinig ge beuren. Herstal klapte volledig in elkaar en een nu opper machtig Avanti dreef de voor sprong op tot 9-19 10' voor het einde. L. Van Mol en C. Ag- neessens, beiden opgeroepen voor de Nationale Militaire ploeg door R. De Neve, tevens trainer-coach van Herstal, speelden zich in de kijker en zullen de reis naar Saoedi-Ara- bië waar het Wereldkampioen schap betwist wordt, in dank baarheid aanvaarden. Avanti, volgend seizoen zeker in 's lands hoogste reeks, kan nu beginnen om de ploeg uit te bouwen voor de volgende kampagne. Avanti Buggenhout: C. Vinck, W. Van Hove, A. Jaichi 5, El Hafi, P. De Smedt, A. Maes 5, Van Mol 6. De Pauw, Agnees- sens 2, Van Ransbeeck 5, Van Onsem, Brouillard. Reserven: H.C. Herstel 12 Avanti Buggenhout 17 Na een gelijkopgaande eerste helft via 3-3 en 4-5 naar 5-7 aan de rust sloeg Avanti langs K. Verhofstadt en H. De Smet een definitieve kloof in het begin van de tweede helft (7-13). Meteen was de wed strijd gespeeld. Avanti Buggenhout: W. Van Hove, C. Vinck, W. Van Lan- genhove, St. Vlassenroot 1, K. Verhofstadt 2, B. De Hauwe- re, Agneessens 1, De Smet 9, Ottoy, Brouillard 4. EVA Handbal. Ajax-Heusden 15-14. Na een kwartier spelen n spetterend handbal met 6-2 (gb) s de zege al zeker. Ajax leidde na PROVINCIAAL R.B. Dendermonde - Lokeren: 37-3 In het vooruitzicht van de be slissende wedstrijd tegen Squa dra lukte Dendermonde een opvallende prestatie tegen Lo keren. Meteen was klubleider Verleyen ervan overtuigd dat Ros Beiaard op het gepaste moment het hoogtepunt van de vormkurve heeft bereikt. De Dendermondse klubleider sprak over een pletwals na een bliksemstart want aan de rust leidde Ros Beiaard reeds met 20-1. Volledigheidshalve moe ten wij hier toch aan toevoe gen dat bij Lokeren de fanion- keepster afwezig bleef wat de taak voor de thuisploeg toch vergemakkelijkte. D'Haese, de rijzende ster bij Ros Bei aard, zou ook in de tweede helft een hoog rendement ha len en via 25-3 na 43' won Dendermonde uiteindelijk met voor zichzelf sprekende 37-3 cijfers. Dat belooft in ieder geval voor de topper van zondag. R.-B. Dendermonde: Broot- haers, D'Haese 7, Heirman 5, Eeckhout 1, Van Hemelrijck 8, Lombaert 8, Hofman 2, Goubert 5, Van Der Jeught 1. H.C. Lokeren: Rombout 1, Schaeck 1, Van Buynder, Bo- gaert. Van Boxelaer 1, Ver- vaet, Opreel, Van De Velde. EVA 4" afdeling Robuco Buggenhout - H.C. Lokeren: 12-13 Dat kampioen Lokeren een warm onthaal wachtte in doelman Coppens en de Lo- Buggenhout kon men verwachten. Beide ploegen streden kerse pivot De Brouwer wat dan ook bijzonder hardnekkig en het was beslist geen hen Qnmiddellijk rood ople- gemakkelijke taak waar de scheidsrechters voorstonden, vleiml'^»WaS etr e .J j snelle Van Hille die voor Lo- Wat ons dan wel verbaasde was dat zowel b.j de winnende keren het winnende doelpunt bezoekers als bij de thuisploeg de kommentaren dezelfde scoorde na een wedstrijd waar richting uitgingen. Bij Lokeren vond men het erg dat de aan beide ploegen en ook de leiding een normaal spelverloop totaal belemmerde en de toeschouwers weinig hebben toeschouwers hierdoor voor schut werden gezet door een gehad, zwakke leiding. Robuco Buggenhout: Coppens, Mannaert, Vermeir 3, Vereec- Robuco-coach Poppe sprak bout konden de bezoekers op- ken, De Smet 1, Trienpont 4, nog krassere taal: «Terwijl de nieuw gelijk maken in het be- Moyersoon, Vos 2, De Vuyst ene scheidsrechter blijk gaf gin van de tweede helft (8-8) Van Dan"ne 1, De Swaef, van een totale onkunde waar en na driekwart wedstrijd had men zich alleen kon aan erge- Lokeren opnieuw de leiding ™c- Lokeren: Van Vaeren- ren, gedroeg de andere veroverd. Ondertussen waren Ëfrgh, ^f.naf, scheidsrechter zich uitdagend, de scheidsrechters er zeker **anis, Bocklandt. V®rse|f' arrogant tot zelfs na de wed- niet in geslaagd de gemoede- Y [P1 a" Cauwenberghe strijd». Wellicht heeft U be- ren te laten bedaren, integen- 3- R°™bo3V 4' Ya" ^en Ber" grepen dat wij nog niet alles deel... Zo werd het 12-12 5' ?he> Van Hllle 2. De Brouwer schrijven wat ons in het oor voor het einde waarna nog een Rob. Buggenhout 2 17 H.C. Lokeren 2 20 Na de overwinning tegen Ro buco Buggenhout 2 is het vrij wel zeker dat Lokeren 2 met het maximum aan punten reekswinnaar wordt in de 2' provinciale reeks. Nu is het wel zo dat de doubluren van H.C. Lokeren als niet-onaf- hankelijke ploeg geen recht op prpmotie hebben maar toch is het een prestatie die in het zonnetje mag gezet worden. Tegen Buggenhout werd het zoals verwacht een spannende bedoening. Tot de rust bleef het gelijk (8-8) maar als Loke ren "leidde met 11-19 was de wedstrijd gespeeld. Robuco Buggenhout 2: Van Moer, M. De Proft 3, Mertens 2, Macharis 1, Moyersoon 5, Merckx 1, Vermeir 3, Van Keer 2, Verhelst, Bosteels. H.C. Lokeren 2: Smet, Van Den Berghe 6, Vermeiren 3, De Proft 1, D'Hanis, J. Van Den Bergh, Zaman 2, Van De Velde 1, Van Driessche 3, Bocklandt 4. Temse 21 Evergem 8 Na de onverwacht zware ne derlaag een week vroeger te gen D.B. Zwijnaarde heeft At. Temse een denderende revan che genomen tegen een welis waar zwak Evergem. Het duurde inderdaad 27' voor aleer de bezoekers hun eerste doelpunt lukten en ondertus sen had Temse reeds elf maal raak getroffen. Met een 13-1 ruststand was de wedstrijd na tuurlijk gespeeld zodat Temse zich kon veroorloven het heel wat rustiger aan te doen tij dens het tweede wedstrijdge deelte. Via 18-7 na 50' werden de 21-8 eindcijfers bereikt. At. Temse: Van Puyenbroeck, D. Buytaert 4, Uosseiin, Mil- liau 9, Baeck 2, B. Boeyckens, Vercauteren 4, Van Buyten 2. Merchtem 8 H.K. Waasmunster 32 Kampioen Waasmunster on dervond meer moeite met de wedstrijdbal van matige kwali teit dan met een zwak Merch tem dat enkel tijdens het eer ste kwartier kon aanklampen (4-5 na 12'). De ploeg uit de Heide-gemeente zonder Du Tré en Leunis, speelde ook nogal slordig in aanval maar via 5-12 werd het toch 6-15 aan de rust. In de tweede helft, met een knappe De Graeve in het doel en met twee pivots spelend begon H.K. Waas munster dan toch aan een de monstratie die via 7-18 na 40' naar een 8-32 eindresultaat leidde. H.K. Waasmunster: D'Hanis, De Graeve, P. Verdurmen 5, Thierens 8, D'Hooge 4, De Vlieger 3, Borgcrs 4, Van Me- le 1, Braeckmans 2, Verheyen I, De Clercq 2, Van Damme 2. EVA E.V. Aalst - J. Jemeppe: 15-19 Would-be kampioen en wel licht komend seizoen eerste nationaler J. Jemeppe heeft van Aalst heel wat weerstand ondervonden. Nochtans was men bij Eendracht van mening dat deze Waalse ploeg het sterkste team vormt in 2' natio nale. Het is dan ook bijzonder jammer dat de thuisploeg nog maar eens dit seizoen bijzonder sterk gehandicapt het veld op moest. Nu ontbra ken W. Bomon en E. Van Nuffel wegens kwetsuren en U begrijpt dat deze handicap uit eindelijk te zwaar werd voor de ploeg van trainer S. Buc- lens. De Walen, technisch bij zonder sterk, kwamen het best uit de startblokken en even zag het er bijzonder moeilijk uit voor het ervaren Eendracht (0- 4 na 14'). Langs J. Steeman is die man nu echt onverslijt baar? kwam er echter een kentering voor de thuisploeg want het werd 5-7 na 20' en een sterk spelend Aalst telde aan de rust nog amper één doelpunt achterstand (7-8). Ook in de tweede helft bleef Eendracht met een knappe doelman Moens, zich bijzon der sterk verweren en na drie- Izegem - H.B.C. Dendermonde: 21-16 werd gefluisterd, nou ja, ge fluisterd, want Poppe die zeil met een verslag wordt bedacht sprak nog veel hardere taal. In elk geval het spektakel werd volledig ontmanteld door 15 twee-minuten-straffen en twee diskwalificaties zodat geen van beide ploegen eigenlijk echt kon laten zien tot wat het in staat was. Het begon al onmid dellijk met vier 7-m worpen, geel en twee-minuten-straffen tijdens de eerste 10'. Lokeren leidde toen wel met 1-3 maar onder impuls van Trienpont, Vos en Van Damme kon Bug genhout na een kwartier het commando overnemen (4-3). Tot 10' voor de rust bleef de score gelijkopgaand (6-6) maar dan sloeg de thuisploeg verras send toe met twee treffers van P. Vermeir en Lokeren diende te gaan rusten met een 8-6 achterstand. Langs P. Rom- incident volgde tussen Robuco Izegem, dankzij een tweede plaats in de eindrangschikking volgend seizoen in 3e afdeling, stuitte tegen H.B.C. Dender monde op een meer dan nor male weerstand. Inderdaad, de ploeg van trainer Hertsens deed het voortreffelijk en men kan zich afvragen of Izegem ook de punten zou gepakt heb ben als H.B.C. over enkele wisselspelers had kunnen be schikken. De zeven spelers dienden inderdaad de volle 60' op het terrein te staan en uiter aard zag men af en toe iemand «op zijn adem trappen». Ize gem kreeg het niettemin bij zonder moeilijk om de H.B.C. defensie, met een weer grootse doelman Van Renterghem, in gebreke te stellen en zelfs aan vallend speelde H.B.C. goed mee ondanks Krogstrup be stendig met een persoonlijke bewaker werd bedacht. Zo hield Dendermonde de eerste 10' stand (2-2) maar moest toen even afhaken (5-2). Maar H.B.C. bleef collectief sterk spelen en met een 9-5 rust stand had Izegem beslist niet overtuigd. Ook in de tweede helft hield Y. De Smedt en C° bijzonder goed stand. Na drie kwart wedstrijd was het ver schil steeds beperkt gebleven tot vier doelpunten (16-12) en via 17-14 10' voor het einde werd het uiteindelijk 21-16 als eindresultaat. H.B.C. Dendermonde: Van Renterghem, Impens 4, De Smedt, Krogstrup 8, Sanders 3, Bouteille 1, Goossens. EVA Zaterdag heerste er nog eens de sfeer van de grote dagen in de Lebbeekse sport hal. Ruim 400 toeschouwers zorgden voor een enorme sfeer. De Lebbeekse sporttem- pel daverde bijwijlen op zijn grondvesten. Onder de toe schouwers troffen wij een dele gatie aan van de D.K.V. Acf deir Vast en meteen begrijpt U dat het aan stemming niet ont brak. Ook studenten van het K.A. van Wetteren waren luidructig aanwezig om de ploeg van hun leraar Ajax secretaris W. Bosteels bij te staan. De Ajax-spelers waren nochtans een tiental minuten voor de wedstrijd reeds zeker van de promotic aangezien hen dan verteld werd dat konkur- rent Stenor verloren had op Sasja 2. Meteen viel er een pak Heren 1' nationale zat. 4/4 te 20u30 Avanti Buggenhout - Merksem 2' nationale zat. 4/4 te 20u00 H.C. Eynatten - E.V. Aalst 3'. afdeling zat. 4/4 te 16ul5 Sasja 2 - Ajax Lebbeke 4' afdeling zond. 5/4 te 19u00 H.C. Lokeren - Groot Bijgaarden zat. 4/4 te 19u30 H.B.C. Dendermonde - Robuco Bi genhout Provinciaal Reeks A zond. 5/4 te 19u30 Temse - Waasmunster zond. 5/4 te 18ul5 Evergem - Denderbelle Reeks B zond. 5/4 te 17u30 Lokeren 2 - Groot Bijgaarden 2 zat. 4/4 te 13u45 Ajax Lebbeke 2 - Berlare zond. 5/4 te 16u40 Robuco Buggenhout 2 - Gent 2 Dames 1' nationale zond. 5/4 te 18u45 Nopri Lebbeke - Merksem 2* afdeling zond, 5/4 te 18u00 Robuco Buggenhout - Ap. Kortrijk zond. 5/4 te 18u45 Uilenspiegel - E.V, Aalst zat. 4/4 te 15u30 Nopri Lebbeke 2 - Opglabbeek 3* afdeling zond. 5/4 te 16u00 Lokeren - Groot-Bijgaarden zond. 5/4 te 15u00 Squadra Fem. Lebbeke - R.B. Dender monde Jeugd miniemen zat. 4/4 te lluOO Kortrijk - H.K. Waasmunster zat. 4/4 te 13u00 D.B. Zwijnaarde - Ajax Lebbeke zond. 5/4 te 15u00 Lokeren - Gent Kadetten zat. 4/4 te 14u30 Avanti Lebbeke - H.K. Waasmunster zat. 4/4 te 14u(X) D.B. Zwijnaarde - Ajax Lebbeke zat. 4/4 te 18ul5 H.B.C. Dendermonde - Gent. EVA. Handbal. Ajaxvoorzitter Emiel Van Biesen (arch.) «stress» weg want nu was nog enkel het binnenrijven van de titel de opdracht. In de loop van de week die de wedstrijd tegen het tweede gerangschikte Heusden vooraf ging was er niettemin onrust in de Ajax-rangen geslopen. Het vertrouwen in de goede afloop was gaan wankelen met de kwetsuren van Quidé en W. De Proft en ook D. Luypaert had last van een griepaanval. Gelukkig bleek dat zaterdaga vond deze drie spelers vrijwel over al hun mogelijkheden be schikten. Die D. Luypaert kende nochtans een ongelukkige avond. Net voor de rust keek hij op naar zijn derde 2'-straf en meteen mocht hij zich gaan aankleden. Geloof ons. de straf was duidelijk te zwaar voor de overtredingen die hij beging. De matchbal werd ge schonken door Senator O. Van Den Broeck. De Ajax ere voorzitter en co-sponsor was verrast door de evolutie die Ajax dit seizoen heeft doorge maakt. Senator Van Den Broeck was dan ook een erg meegenietende toeschouwer. Voorzitter E. Van Biesen was natuurlijk een gelukkig man: «Ons doel is nu bereikt, de promotie is een feit en ik zie ons na deze overwinning ook de titel behalen. Heusden zal wel het noodzakelijke puntje halen tegen Tongeren. Anders wordt het een tcstwedstrijd die wij ook zullen winnen. Van daag waren alle ingrediënten aanwezig voor een topwed strijd, ik geloof dat ook het publiek genoten heeft. Meteen kwart wedstrijd (10-12) was Je meppe nog lang niet zeker van de overwinning. Tijdens het laatste kwartier moest Aalst dan toch de rol lossen en met een namen de bezoekers een 13-18 voorsprong. In elk geval, zelfs een zwaar gehandicapt Eendracht kon het de leiders moeilijk maken en dat is geen kleine verdienste. E.V. Aalst: Moens. E. Van Malderen, M. Bayens 2, B. Arijs 1, De Troch 1, De Don- cker 1, Steemans 3, Van Der Borght 7, R. Bayens, G. Van Malderen, De Ketelbutter, R. Van Herreweghe. Reserven: E.V. Aalst 28 J. Jemeppe 17 De Eendracht doubluren, za terdag met een opportune Meert, bevestigden ook tegen Jemeppe hun sterk seizoen. Aan de rust leidde de thuis ploeg al met 14-7 en ook in de tweede helft kende de thuis ploeg geen problemen. E.V. Aalst: E. Van Malderen 1, G. Van Malderen 5, R. Arijs 1, Corthals 2, De Troch 6, Janssens 1, Verbestel 1, De Doncker 2, Meert 7. EVA hopen wij ook de Beker van Oost-Vlaanderen te veroveren op 20 april zodat ons Steak festijn van 25 en 26 april een grote viering wordt». Ook trainer-coach De Vlie ger was duidelijk opgelucht. «Vandaag stond de titel op het spel. De ploeg speelde een zeer degelijke wedstrijd, al ben ik van mening dat wij het ons moeilijk gaan maken zijn door teveel de man tegen man situaties te gaan zoeken. Tij dens de rust heb ik er op aangedrongen de sterke Lim burger Van Ruyscvelt minder ruimte te geven. M. Vlassen root, een echte clubspeler, vol bracht deze opdracht voortref felijk. F. De Ridder kwam er opnieuw door tijdens de laat ste 10' en dat gaf de doorslag. In elk geval, de ganse ploeg heeft voor de overwinning ge vochten en het resultaat is er. al ben ik van mening dat wij het nog gemakkelijker konden gehaald hebben. Ajax volgend seizoen in 2' nationale mag geen probleem kennen als de traditie zich voortzet dat de stijgers uit derde regelmatig ook een toonaangevende rol spelen een reeks hoger. De ploeg is nog jong, als men de spelers kan samen houden en waarom niet wacht Ajax een mooie toekomst». Na de wedstrijd heerste er natuurlijk een uitbundige sfeer in de Ajax-rangen. Champag ne in de kleedkamer, schuim- wijn in de cafetaria, zang, mu ziek en zondagmorgen, na een zeer korte nacht, hoofdpijn. Dat had men er graag voor over... EVA

De Voorpost | 1987 | | pagina 22