ELS DE LEENEER IS DE STEKENSE SPORTVROUW VAN 1986 AANDACHT GAAT NAAR DEGRADATIESTRIJD UNIHOC-KAMPIOENEN VAN GREMBERGEN EN BAASRODE GEHULDIGD HERLEV1NGGIRLS MET MONSTERSCORE TEGEN KORTRIJK KAN BEHOUD VERZEKERD WORDEN KALENDER DAMES NOPRI LEBBEKE OMZEILT NEERPELT De Voorpost - 3.4.1987 - 25 VOETBAL TWEEDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS DAMESVOETBAL VOLLEYBAL HANDBAL TSJECHISCHE PLOEG IN ONS GEWEST Op maandag 6 april 1987 speelt Kangoeroes Aalst gas theer voor de Tsjechische volleybalploeg uit Brno. De voorwedstrijd vangt aan om 19.00 uur en de hoofdwed strijd tegen Meteors Zottegem om 20.30 uur. Op woensdag 8 april 1987 organiseert Buggenhout een demonstratiewedstrijd. De hoofdbrok Juvenes Zele - Brno vangt aan om 20.30 uur en Nilco Lebbeke speelt de voorwedstrijd om 19.00 uur. Op donderdag 9 april 1987 speelt Vokajap Appelterre gastheer voor Brno in de sporthal van Ninove. De wedstrijden vangen aan om 19.30 u. Ze is jong (22 mei 1970), komt uit de Stekense deelgemeen te Klein-Sinaai én wil steeds hoger op. Meer nog: zy behoort momenteel bij de 10 beste hoogspringsters van ons landje. Els De Leeneer - zonder «h» dus, dames en heren van de Stekense Sportraad! - vertoeft dus inder daad op «eenzame hoogten»... Het is deze jonge atlete die door de gemeentelijke Sport raad een tydje geleden tot «Sportvrouw van Stekene 1986» werd gekozen. Natuurlijk kan je stellen dat er weinig konkurrentie was, doch anderzijds menen we dat een dergelijke titel te Ste kene nooit meer op z'n plaats was als hier. Els is op 't ogenblik laatstejaars scholier en springt - haar persoon lijk rekord - 1,63 meter. Daarmee staat ze een heel eind verwijderd van het nationaal rekord, maar Els De Lee neer is jong en... ze wil wat bereiken in het hoogspringen. Daar horen we binnenkort (dus) nog van. Nieuwe Spikes Reeds in 1985 behoorde ze bij Juffrouw De Leeneer woont in T de kleinste deelgemeente van mepr ,wppjp h J Ze °n- eï Stekene aan de Abdijstraat tweede in het provinciaal Stekene, aan de Abdijstraat kampioenschap indoor én der- 33, en is aangesloten bij de - Wachtebeekse atletiekklub kampioen- «De Nieuwe Spikes». In den beginne zag ze meer heil in een Vorig jaar werd een sterk jaar loopbaan als veldloopster Hel i„ het natjonale kampioen is daarom ook dat ze zich liet schap in open lucht eindigde ze aansluiten bij .De Nieuwe Spi- op de 5de p|aats e„ in augustus kes» Ze was toen amper 9 van datzelfde jaar sprong ze in jaartjes jong Ze kon wel mee. de Oost-vlaamse kampioensti- doch daar bleef het ook bij. tel te Ninove. Enkele jaren geleden ontdekte ze «plots» haar hoogspring- Ze werd trouwens de beste kwaliteiten en het was een hoogspringster van de Vlaam- goeie richting die ze uitging, se Atletiekliga. Stekene. Els De Leeneer, sportvrouw van het jaar in Stekene (t&t) het hoogspringerswereldje. Zij Absolute top „j, Haar ouders wi]|en het Els De Leeneer, die dus on- Haar ouders zijn dan ook een langs werd onderscheiden met enorme stimulans om keihard de titel van «Sportvrouw van te blijven trainen o.l.v. tien- Stekene 1986», traint onder- kamper Dirk Brijs uit Wachte- tussen keihard verder, want... beke. Tussendoor volgt ze de ze wil proberen om door te nationale traingen onder lei- dringen tot de absolute top in ding van Peter Soetewey: twee uren op zaterdagnamiddag in Wilrijk. Gelukkig heeft Els nog andere mensen die haar met raad en daad steunen. Klubvoorzitter Maurice De Keyzer bijvoor beeld. En natuurlijk de heer en mevrouw Willy Matton- -Van Dooren die voor trai ningsmogelijkheden zorgen in Wachtebeke. De titel van de Stekense Sport raad - hoe weinig die in feite ook betekent, want ze haalde het (té) gemakkelijk van haar enige konkurrente turnster Kathleen Van Guyse - kan voor hoogspringster Els De Leeneer misschien wel een s mulans zijn om nog meer en beter voor haar sport te gaan leven. Aan het nationale rekord denkt ze niet, want Natalia Jonckheere heeft dit op 1,82 meter laten noteren. Een on bereikbare hoogte (voorlo pig?) voor Els. Wel wil de Stekense hoogspringster er al les op zetten om dit seizoen 7 cm hoger te springen en haar persoonlijk rekord naar 1,70 meter te brengen. Het moét kunnen indien ze van al te zware tegenslagen gespaard blijft. Wij wensen het haar van harte! T&T Het ziet er naar uit dat Kem zeke een optie neemt op de tweede plaats in tweede-A Dat Waarschoot kampioen wordt is nu ook al wiskundig zeker. Zelzate en Robur vor men nog de enige bedreiging voor Kemzeke. Vrasene is door de thuisnedrlaag tegen Kemzeke voorgoed teruggesla gen. Onderaan is er niets ver anderd aan de rangschikking of het puntentotaal. Alleen SLV Zelzate kon een puntje sprokkelen. Lokerse en Hei kant Zele gaan het dan toch lastig krijgen om in deze reeks te blijven. Kruibeke boekte een mooie 3-0 zege tegen topklub FC Zel zate. De thuisploeg had mede dank zij het windvoordeel het overwicht in de eerste helft. Die meerderheid werd uitge drukt door een doelpunt op de 28ste minuut langs Stitsels. De kijkers verwachtten na de rust een offensief van Zel zate dat nu de wind in de rug kreeg. De kandidaat voor een tweede plaats toonde zich ech ter niet zeer aktief en het was integendeel Kruibeke dat op nieuw het heft in handen nam. De lokale aanvallers bleken goed geïnspireerd en namen doelman Vandevelde geregeld onder vuur. Op de 61ste mi nuut trof Segers raak en tegen het einde van de wedstrijd toe mocht Cockheydt nog een tref fer op zijn saldo schrijven. Het was alleszins een verdiende ze ge, waardoor Kruibeke nu bui ten bereik van de bedreigden komt. Zondag speelt het op Lokerse, dat een volledig sei zoen achteraan bengelt maar toch de moed nooit opgeeft. Opletten dus. Dat Lokerse ging vorig weekend op bezoek naar leider Waarschoot. Het werd daar geen kalme namiddag. Al di- Voetbal. H. Vrasene verloor thuis tegen Kemzeke (polo) rekt kwam Lokerse onder zwa re druk te staan en de bezoe kende verdediging moest al vrij snel een thuisspeler de grond inboren. De daaropvol gende strafschop werd mooi omgezet. Na acht minuten stond het dus 1-0. Voor de hekkesluiter zag het er zeker niet zo rooskleurig uit toen Waarschoot verder bleef druk ken en op de 20ste minuut een tweede treffer lukte. De thuis ploeg nam dan een beetje gas terug maar Lokerse kon daar van geen gebruik maken. Het was totnogtoe een vrij geniet bare wedstrijd geweest. Na de rust zou het niveau echter snel zakken. Lokerse kwam toen wat meer aan de bak, maar echt gevaarlijk was het niet, zodat Waarschoot eigenlijk op zijn kousevoeten de titel be haalde. Vrasene dat nog een kleine kans had om tweede te wor den, moest dit bevestigen te gen de andere kandidaat, Kemzeke. Het is voor Herle ving verkeerd uitgedraaid. Voor de liefhebbers werd het hoogtij. Zij konden genieten van een mooie en faire wed strijd. Kemzeke was duidelijk de betere ploeg, al kon Vrase ne tijdens de eerste helft op gelijke hoogte blijven. Na de herneming moest het echter de rol lossen. Vrasene speelde toen stéëds in de verdrukking. Het was toen al 1-1 geworden. Verley had de bezoekers op voorsprong gebracht, maar Van de Vijver zorgde na twee minuten al voor betaald ant woord. In de tweede helft zou Kemzeke zijn overwicht uit drukken in een tweede doel punt, waarna het nog verschei dene mooie kansen in de ver nieling schoot. Vrasene moet zondag naar Sint-Gillis-Waas en Kemzeke krijgt het thuis tegen leider Waarschoot te verduren. Sint-Gillis-Waas ging zwaar met 4-0 de boot in op het veld van Nevele. Toch kreeg Sint- Gillis op de 9de minuut een strafschop, maar Marin miste de kans om de match in het voordeel van de bezoekers te doen kantelen. De thuisploeg liet zich niet op haar kop zitten en twee minuten later stond er wel een goal op de plank, maar dan voor de andere partij. Voor de rest bleef de eerste helft vrij gelijk. Vijf minuten na de rust was het al 2-0 en toen zakten de Waaslanders in mekaar. Nevele was toen ver uit de beste ploeg en uitte dat in nog twee treffers. Sint-Gillis bevindt zich theoretisch nog in gevaar, al geloven we daarin niet, Zondag mag het thuis Herleving Vrasene, dat geen belangen meer te verdedigen heeft, ontvangen. PROVINCIAAL DAMESVOETBAL Schepen Patrick Meulebroeck wenst de jongens van Grembergen proficiat. Voor enkele weken reeds hebben we onze lezers diets gemaakt wat Unihoc eigenlijk is. Deze vorm van hockey blijkt uitermate geschikt om in schoolverband te spelen. Ze wordt dan ook door Gepos (Gemeentelijk en Provinciaal Onderwijs Sportfederatie) behoorlijk gestimuleerd en gepropageerd. De jongensploeg van Grembergen en de meisjesploeg van Baasrode werden geselekteerd voor de finale die plaats had in Hamme. De Grembergenaartjes werden zelfs nationaal kampioen. Voor Grembergen speelden Geert Criel, Tim De Keersmaecker, Philip Govaert, F Hip Heyman, Gunther Pirijns, Samuel Van Herreweghen en Klaas Van Hoecke. De vertegenwoordigers van Baasrode waren Katty Collaert, Leslie De Budt, Peggy Van Cleempoel, Kristel Veyt, Petra Quisquater en Viona Van Keer. De leerlingen werden begeleid door Eddy Van Geel, leraar lichamelijke opvoeding. Tijdens een korte plechtigheid op het Dendermondse stadhuis werden de beide ploegen door jeugdschepen Patrick Meulebroeck in de bloemetjes gezet. Hij wees in zijn toespraak op de evolutie van de lichamelijke opvoeding in de school sinds de tijd van de Zweedse gymnastiek tot de huidige moderne vormen van bewegingsleer en sport. Hij hoopte dat de jeugd vooral de waardevolle bedoelingen in elk sportgebeuren zouden kunnen ontdekken, waarderen en zich eigen maken. Uiteraard werd er na deze korte plechtigheid nagekaart bij een heildronk. Dendermonde. De jongens van Grembergen en de meisjes van Baasrode HERL. SINT-PAUWELS - KAMILLEKES AALST 10-0 na 40'. Meteen liet Nopri de de met 15-18 cijfers. Voor zege niet meer ontglippen Lebbeke scoorden Brixhe 10, want een nu agressiever spe- Van Damme 2, Lissens 1, Bie- lende verdediging liet Neerpelt semans 2, Segers 3. nog weinig kansen zodat Leb- EVA beke de Neerpelt-klip omzeil- 2° afdeling KWB-VOLLEYBALKALENDER Reeks I 5.4 10.15 Pletsers Baasrode - Opwijk Zele Center - St. Gil. Denderm. Keur A - Molen Grembergen Zele Kouter - Baasrode C Moerzeke - Denderbelle B 3.4 20.00 Oudegem - Boonwijk 5.4 10.15 Reeks III 5.4 10.15 Denderbelle A - Schellebelle B Dendermonde D - Hamme Zogge Smash Wetteren - Scheldevrienden Massemen - Keur B Overmere B - Nijverseel Baasrode D - Kalken A Robuco Buggenhout - Heusden: 10-13 Na de wedstrijd tegen leider Heusden is de overtuiging nog gegroeid dat Robuco Buggen hout op de laatste speeldag het behoud in 2' afdeling kan ver zekeren. Zaterdag komt Kort- rijk op bezoek en mits een overwinning is het vrijwel ze ker dat de ploeg van trainer De Vuyst vóór Zicho eindigt dat bij het sterke Haachtse vrijwel kansloos is. Dit zou maar een echte beloning betekenen voor het dit seizoen zo zwaar geteis terde Robuco dat ondanks de vele kwetsuren er toch steeds bleef in geloven. Zelfs zater dag tegen het sterke Heusden speelden de meisjes uit de bos- gemeente met een enorme in zet. Gedurende de ganse eer ste helft hadden zij de leiding in handen. Via drie treffers van Van De Velde werd het 3- 1 na een kwartier en aan de rust had Buggenhout steeds een doelpunt voorsprong (7- 6). Ook in de tweede helft bleef Robuco goed meespelen. Het werd zelfs 8-6 maar na 40' was Heusden toch langszij ge komen (8-8). Tot het derde kwartier kon een echt vlot spe lend Robuco nog gelijke tred houden (10-11) maar als er daarna tweemaal kort na el kaar een 7-m worp werd ge mist brak de veer bij de thuis ploeg zodat Heusden tijdens de laatste 10' nog tweemaal een nochtans bijzonder attente goalie Janssens kon verslagen. Robuco Buggenhout: Janssens, Van De Velde 3, L. Caluwaerts 2, Ilse Caluwaerts 2, Bleyaert 3, Spruyt, Vertongen, Coore- man, Janssens, Buelens. EVA Eerste Landelijke 4.4 15.30 VC Stekense - Vlamertinge 20.00 VC Pardaf Kruibeke - Mevoc Meerhout Dames Tweede Landelijke B 4.4 18.30 Menen - Asterix Kieldrecht 20.00 Nova Smash Gent - Juvenes Zele 20.15 Sinda St.-Niklaas - Rembert Dames Torhout Eerste Provinciale 4.4 19.00 Sigivok St.-Gillis-Waas - White Star 20.00 Real Testa Lokeren - Merelbeke 5.4 16.00 DVC Logeen - ATB St.-Niklaas Tweede Provinciale A 4.4 15.15 Rumbac Waasmunster - Vitesse Kruibeke 16.00 Temse Dames - Cactus De Klinge 20.00 Avo Meisele - Edavoc 82 5.4 19.00 Nidak Nieuwkerken - Assenede 16.00 Hades Temse - Liberea St.-Niklaas Tweede Provinciale B 4.4 15.00 Vog Gent - Gimlick Oudegem 5.4 10.45 VC Oostakker - Moderna Lebbeke Dames Derde Provinciale A 4.4 18.45 VC Berlare - Groenplein Zelzate 5.4 10.45 Pardaf Kruibeke - De Jeugd Mavoc 16.15 Gilvoc Dendermonde - Evergem Derde Provinciale B 4.4 15.00 Mevoc Meerbeke - Hovoc Hofstade 16.00 Geraardsbergen - Navok Dames 19.45 Kruishoutem - Leeuwerik Lede 20.00 Scorpio Aaigcm - VK Aalst 5.4 18.15 COC Ronse - Kangoeroes Aalst Vierde Provinciale A 4.4 16.00 Sinda St. Niklaas B - Kontakt Temse 16.00 VC Buggenhout - Watervliet 16.30 Spectrum Moerbeke - Juvenes Zele 19.00 Meteors Kemzeke - Sinda St.-Niklaas C 19.45 Madavoc Hamme - Kabaz Bazel 5.4 10.45 Pardaf Kruibeke - Delta Eksaarde Vierde Provinciale B 4.4 15.15 Ename - Arboflora Schellebelle Met nog enkel de thuiswed- Neerpelt naar uit dat Lebbeke dat op 25 april aan de play-offs strijd tegen Merksem voor de als derde gerangschikte zal begint. Die derde plaats geeft boeg ziet het er na de zege in deel uitmaken van het kwartet in elk geval recht op een start- boni van 2 punten terwijl Ton- i geren als vierde met één punt van start gaat. Het was vooral j om die reden dat Lebbeke zich niet mocht laten verrassen door het op eigen terrein niet te onderschatten Neerpelt en het dient gezegd, Nopri kreeg het niet gemakkelijk. De ploeg van M. Van Den Borre werd direct op 2-0 geplaatst maar Lebbeke liet niet begaan. Langs een sterke tweede lijn met Segers-Van Damme en Brixhe werd het 3-6 na 18' maar Neerpelt dacht er niet aan te ontwapenen. Als de Lebbeekse verdediging dan in de fout ging stelden de Lim burgers gelijk (7-7) en aan de rust moest Nopri één punt ach terstand ophalen (9-8). In de tweede helft begon G. Brixhe echter aan een festival dat re sulteerde in 8 treffers uit 12 pogingen en samen met een knap spelende Biesemans als speerpunt om de Neerpelt aan val te ontregelen werd het 9-12 Handbal. De dames van Nopri Lebbeke (da) Dubbele forfaitcijfers waren afgelopen weekend weggelegd voor de geel-zwarten die tegen de dames uit Aalst nooit in moeilijkheden kwamen. Met zekerheid over de derde plaats en mogelijkheden voor de dichtste ereplaats waren de Herlevinggirls onstuitbaar voor een zich nochtans goed verdedigend Aalst. De meisjes van mevr. Van der Haegen lieten ook deze week niets aan het toeval over en speelden de Aalsterse tegenstand reeds van bij de aanvang weg. Met twee doelpunten tijdens de eerste minuten was het duidelijk dat de thuisploeg niets aan het toe val overliet en zich terdege zou inspannen om in extremis nog de tweede plaats op te eisen. Deze tweede plaats zit er dui delijk nog in voor de geelzwar ten die volgende week hek kensluiter Assenede verwach ten om tijdens de laatste speel- week de rechtstreekse kon- frontatie voor de tweede plaats met Zultse aan te gaan. Aalst was dan ook een zachtgekookt eitje voor de Herlevingdames. Reeds na twee minuten kon De Nil de score openen: 1-0. Even later was het Christine Polfliet die raak mikte en voor 2-0 zorgde. Nochtans gehandicapt door de afwezigheid van Van der Hae gen bleek de thuisploeg sterk genoeg om snel afstand te ne men van de tegenstanders, die nooit echt in de wedstrijd raak ten. Even na het kwartier lukte Polfliet na samenspel met Smolders haar tweede treffer 3-0, Wanneer daarna Ann Samson ook haar doelpunt opeiste na 25 minuten was het duidelijk dat de Herleving- meisjes op rozen zaten: 4-0. Even voor rusten kon dezelfde speelster zelfs de vijfde treffer laten optekenen. Na rusten begon het recital Smolders. Eerst liet zij Polfliet op pass van Samson 6-0 en Samson na samenspel met De Bock 7-0 scoren om zelf de laatste drie treffers voor haar rekening te nemen. Dit is niet haar gewoonte maar als aan- valster in punt geplaatst voor de uitgevallen Marleen Van de Wiele ontpopte zij zich als een efficiënte afwerkster. Vooral haar tweede en meteen voor de ploeg negende treffer mocht er wezen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg heb ben de geel-zwarte dames nu de kans op de tweede plaats in handen. Alles zal nochtans af wachten worden tot de laatste speeldag wanneer men Zultse in eigen huis moet bekampen. De dubbele cijfers van afgelo pen weekend zeggen echter ge noeg over de morele sterkte van de Herleving-girls en zul len wellicht een hart onder de riem betekenen voor de ko mende konfrontaties. (m.j.p.) DAMESHANDBAL - 1* nationale Neerpelt - Nopri Av. Lebbeke: 15-18

De Voorpost | 1987 | | pagina 25