MINDER DEELNEMERS, TOCH SUKSES. OP TORNOOI VAN DANLIE-HAMME VIER KLASSEMENTSSTIJGERS DARIO VANNAUW: «WANNEER WORD IK Al?» KAATSKLUB HERLEVING UIT AALST WETTERS LIEFHEBBERSVOETBAL DE HAMSE DAMES OP HET VOORPLAN De Voorpost - 3.4.1987 - 27 ATLETIEK BADMINTON KAATSEN Tegen een zeer talentrijke Ste- Blankenberge en Moeskroen ven Matthijssen van Amateurs wonnen de dubbels met 15-4, leek het of Franky Weyn van 12-15 en 15-10 van Rochus- de Mintons in de heren enkel -Delalieu van Hebad. Bij de BI finale van het suksesvol dames was het overwicht van tornooi van Danlic-Hamme Olve te groot. Van Nauw-Fo- het ging verliezen. En inder- biets won met 15-4 en 15-1 van daad verloor de Waaslander de Breughelmans-Lauwers van eerste set met 12-15 maar Kempen Killshot. toonde vanaf dat moment dui- Steven Matthijssen won met delijk aan dat alleen doeltref- Lauwers het gemengd van fend en aanvallend badminton Franky Weyn en Petra Van loont. Snel nam Weyn voor- Nauw met 4-15, 15-2 en 15-5. sprong in de tweede set en dat In de Cl reeks won Guido was voldoende om het zelfver- Franssens van Olympia vlot trouwen van Matthijssen te on- van een vermoeide Jan De dergraven, waardoor deze Kinder van Buggenhout. moedeloos en zonder veel in- Nochtans een speler die mijn zet verder speelde. Franky speelstijl goed ligt, beweerde won dan ook de finale met 12- De Kinder na afloop. 15, 15-2 en 15-4. Bij de dames bleek Ann Fo- Bij de dames was de suprema- blets van Olve veel sterker dan tie van Inge De Zutter van A Lauwers van Kempen Kill- Vulcain, die trouwens B2 werd shot en won met 11-5 en 11-2. op het tornooi van Willebroek, Een spannende en uiterst ver- overdonderend. Wat Fabienne moeiende B2 finale heren en- De Bock van Scaldis ook pro kei tussen Peter Weyn van de beerde, niets kon De Zutter Mintons en Hennebel van uit balans brengen. Inge won Oostende. Vooral de Westvla- elan ook haar laatste Cl finale ming is een bijna perfekte spe- met 11-7 en 11-3. Ier die geen enkele shuttle ca- Bij de heren kregen we een deau geeft en hoogstzelden de heruitgave van de finale van de shuttle out slaat. Een op fysic- provinciale kampioenschap- ke konditic toegespitste finale pen. die dit seizoen weer in werd het. Wetteren doorgaat, tussen de Op 9-9 leek het of Hennebel provinciale kampioenen Man die sterke konditie niet bezat naert-De Vnendt van Drive en gaf Weyn de kans om uit te en De Kinder-Moeyersons van maken. Buggenhout. En weerom was In de tweede set bood Henne- het Mannaert-De Vriendt die bel zodanig tegenstand dat met 15-3 en 15-11 won. Weyn door de totale Zoals verwacht drukte ook In- vermoeidheid misselijk werd, ge De Zutter haar kwaliteiten maar voor Weyn was dit de door in het dubbel met Els finale van nu of nooit. Peter Weytcns van de Flying Shutt- won uiteindelijk en is na drie 'es. maar ze hadden drie sets jaar van zwaar trainen einde- nodig om met 15-7, 12-15 en lijk BI 15-11 te winnen van Uytten- Bij de dames won Ann Rob- daelc-Pauwels van de brecht van Merchtem verras- Mintons. send van Carmen Van den A- En natuurlijk ook weer De beele van Danlie met 11-5 en Zutter in de finale van het 11-8. dubbel gemengd met Lieven Van Houtte-De Brulle van De Gussem van de Flying 3. Claus T., Stekene; 4. Pieters D., De Klinge, 5. Vekeman Chr., Stekene; 6. De Weste- linck B., St.-Gillis-Ws.; 7. Heirwegh O., Eksaarde; 8. Roelandt Ph., Hofstade; 9. Ongena G., Lokeren; 10. Van Doodt I., Eksaarde Miniemen meisjes 1. Seymoens K., Londerzeel; 2. Van Campenhout V., Steke ne; 3. Jacobs V., Windham; 4. Quintelier C., Lebbeke; 5. Ja cobs S., Wachtebeke, 6. Van Den Abele E., Wachtebeke; 7. Buysse D.. Assenede; 8. Rom- baut M.. Wachtebeke Kadetten jongens 1. Blommaert B., Dendermon- de, 2. Van Hooste T.. Steke ne; 3. De Clerck D., Beveren; 4. Van Bambost P., Wachtebe ke; 5. Jacobs N., Bornem; 6. De Clercq B., Destelbergen; 7. Beirnaert G., Sinaai; 8. Noens Chr., Zele; 9. Hellebos E,, Zaffelare; 10. Roggeman E., St.-Niklaas. Kadetten meisjes 1. Van Hoorewege E., Wach tebeke; 2. Van Hoeck K., Eksaarde; 3. Smeulders A., Kapellen; 4. Deyaert L., St.- Niklaas; 5. Antheunis T., Lo keren; 6. Seymoens C., Lon derzeel; 7. Smet J., Meerdonk; 8. De Graeve A., St.-Niklaas; 9. Van Assche K., Stekene; 10. Van Maercke L., Stekene Scholieren jongens 1. Vandeverre P., Gijzegem; 2. De Clercq D., Beveren; 3. Baeyens G., Vlierzele; 4. Hol lebosch J., Zaffelare; 5. 5. Vande Vijver I., Temse, 6. Van Oste Ch., Stekene; 7. Dieleman D., Waasmunster; 8. Van Hoeck I., Moerbeke; 9. Cruyssaert J., Sinaai; 10. Van Den Castele M., Hamme Veteranen 1. De Kimpe Julien, De Klin- VELDLOPEN IN KLEIN-SINAAI... Inderdaad, ondanks een beduidend minder aantal deelne mers het totaal werd door de inrichters zelf niet vrijgegeven mogen de organisatoren tevreden zijn, omdat hun organisatie tóch een sukses werd. De veldloop van «Shaloom» is te Klein-Sinaai uitgegroeid tot een niet meer weg te denken jaarlijkse gebeurtenis ter gelegenheid van de Jaarmarkt. Wanneer er al eens een mindere uitgave tussenloopt, betekent dit zeker niet dat de «Veld loop van Klein-Sinaai» op z'n laatste benen loopt. Integen deel, het moet voor de inrichters en medewerkers een stimulans zijn om met dezelfde inzet en overgave verder te bleven werken. Misschien kan by de evaluatie eens grondig gespeurd worden naar wat is mis gegaan en/of waar werd tekort geschoten. Misschien moet men dan vaststellen dat het organiseren een beetje een sleur of gewoonte is geworden, dat het échte vuur een beetje gedoofd is. Een vernieuwde aanpak, wat méér entoesias- me misschien bij de voorbereiding: het bekend maken, zeg maar ronselen van deelnemers is ook een deel van die voorbereiding. Misschien moeten bepaalde (jeugdè) ver enigingen wel «persoonlijk» worden aangesproken en/of kan karnaval op een andere dag worden gevierd.... Maar alle verhoudingen in acht getrouwe» Julien De Kimpe genomen en rekening gehou- uit De Klinge het alweer, den met de omstandigheden Hij liet V. De Westerlinck uit werd dus ook deze 22ste Veld- Sint-Gillis en Seymons uit loop voor aangeslotenen en Londerzeel achter zich. niet-aangeslotenen plus de Bij de seniores-dames kwam 13de Veldloop voor Veteranen Sonja Van Winghe uit Londer- een sukses. Eens te meer was de organisa- zeel zonder veel problemen winnen voor Kris Van Hove tie bijna perfekt, het parkoers uit Sint-Gillis en Juliette Van was prachtig (ondanks de mod- Damme uit Lokeren. der) en de winnaars waren bij- Bij de heren-seniores werden na allemaal de besten-van-de- de Waaslanders geklopt door dag. Limburger Patrick Temmer- Opvallend wel datook in de man. Deze atleet uit Huizen kleinste reeksen er bijzon- klopte Guy Veldeman (2C) uit der veel lopers en loopsters Zele en Jan Van Buynder uit waren van vér buiten Stekene: Gijzegem, Sint-Laureins, Overmere, Evergem, Londer zeel, Hofstade, Dendermon- Sint-Niklaas. Eerste Stekenaar werd hier Rudi Claes uit de Huickstraat. De verschillende groeps- de, Destelbergen, Kapellen, klassementen werden als volgt Vlierzele, Huizen. In feite ontbrak blijkbaar al leen de kwantiteit, want de «eigen» lopers bleven afwezig. De winnaars verdeeld: De trofee voor de meeste deel nemers ging naar A.C.N.S. Wachtebeke, het klassement bij de meisjes ging eveneens naar de Wachtebeekse klub Bij de veteranen haalde «oude terwijl Walo het klassement bij de jongens/heren won. Pupillen A jongens 1. Van Deverre Wim, Gijze gem; 2. De Bruyne Gino, Overmere;, 3. De Schepper Bart, Moerbeke; 4. De Paepe Frank, Haasdonk; 5. Noens Karei, Stekene; 6. Snoek Jur- gen, Nieuwkerken; 7. Van Rij- ckegem G., Stekene; 8. Van Tiegelen W., St. Laureins; 9. Van Hooreweghe R., Wachte beke; 10. De Bruyne G., Overmere. Pupillen B jongens 1. Oelbrandt Gerry, Belsele; 2. Verflieren Stefaan, Sinaai 3. Van Dammen Guy, Moer beke; 4. De Vleeschouwer Tom. Stekene; 5. De Clerck Gunther. Moerbeke; 6. Bral Stany, Meerdonk; 7 De Grave Johan, St.-Niklaas; 8. Claer- hout Stefan, Stekene; 9. Pots Cliff, Stekene; 10. Apers Luc, Stekene. Pupillen meisjes A 1. Claus I., Stekene; 2. Van Haecke T., Eksaarde; 3. Ja cobs G., Wachtebeke; 4. An theunis E., Stekene; 5. Van Hecke K., Waasmunster; 6. Verflieren V., Sinaai; 7. Dob- belaere I., Evergem; 8. Ver- cruyssen S., De Klinge; 9. Blommaert P., Sinaai; 10. Van Haecke L., Eksaarde. Pupillen meisjes B 1 Van Peteghem A., Eksaar de; 2. Van Pottelberghe L., Stekene; 3. Bastiaens S., Moerbeke; 4. Van Rijckegem E., Stekene; 5. Pieters M., De Klinge; 6. De Vlechouwer N., Stekene; 7. Merckx T., Steke ne; 8. De Block T., Stekene; 9. De Vleeschouwen A., Steke ne; 10. Blommaert T., Sinaai. Miniemen jongens 1. Claerhout F., Stekene; 2. Van Wemmei W., Londerzeel; Badminton. Goeman en Janssens uit Temse deden het uitstekend tijdens het nationaal tornooi in Hamme (vh) Dat bij Olve de trainingen zijn lijk met 15-5. kampioen heren dubbel, José Kerckhove van Olympia en gebaseerd op fysieke uithou- Dario Van Nauw staat mo- Isasi van Ixelles, inderdaad Willebroek. ding en doeltreffend verplaat- menteel zevende op de Belgi- voor heelwat sensatie. sen op het terrein was duide- Sche ranking list maar moet om Na de eerste set te hebben Boeiender was de finale in het lijk te merken aan A2 speler Al te kunnen worden pogen gewonnen, verloren Isasi-Van gemengd tussen de Oostvla- Dario Van Nauw die de heren bij de zes beste te geraken. En Nauw verrassend de tweede mingen Dario Van Nauw en enkel finale betwistte tegen dat is natuurlijk niet zo een- set met 15-10 van Bauduin Claire Godts van de Mintons Bart Boven van Vulcain. voudig. -Vervloet van Ixelles en Olve. en Brabanders Michel Bau- Bart Boven die tot de beste A2 Isabelle Meuleman van Wilse- In de derde slaagden Isasi-Van duin van Elsene en Isabelle spelers van België wordt gere- ie bij Leuven, slechts 14 jaar. Nauw er maar niet in op 14-11 Meuleman van Wilsele. Uit- kend, begon fysiek vermoeid legde Gerd Geboers van uit te maken en moesten lijd- eindelijk wonnen de Braban- aan de finalepartij Olympia het vuur aan de sche- zaam toezien hoe Bauduin ders met 15-14 en 15-10. Een Van bij aanvang was het Bart nen. maar verloor de finale -Vervloet gelijk kwamen en finale waar beide ploegen even Boven die fouten maakte en met 11-7 en 11-8. op de koop toe de setting en de sterk waren maar waarin Clai- het razend tempo van Van Stemmen gaan op om ook het finale met 3-0 wonnen. re Godts regelmatig te laat Nauw niet aankon. Hij verloor dames enkel tot 15 punten te reageerde en Bauduin genade- dan ook de eerste set gran- laten betwisten. Wat zeer Minder spektakulair was mis- loos kleine fouten afstrafte, dioos met 15-2. Ook in de spoedig zou kunnen gebeuren schien het dames dubbel waar Alleen maar spijtig dat we in tweede set speelde de Oostvla- ook, badminton is uitgeroepen vooral gewezen Al speelster onze provincie zo weinig de ming onzuiver en kwam eigen- tot Olympische sport op de Netty Ooms van Olve de spel- kans krijgen om A2 spelers üjk nooit in de wedstrijd. Op Spelen van 1992 in Barcelona, maakster was en te samen met aan het werk te zien. 10-2 achterstand gaf hij de In de heren dubbel zorgden Ingrid Rogiers van Olympia (L.C.) strijd op en verloor uiteinde- spektakelmaker en nationaal vlot won van Geboers-Van de 02.5: Wieze-Herleving 10.5: Herleving-Opwijk F.N. 17.5: Herleving-Kerksken 24.5: Herleving-Gijzegem 28.5: Nieuwerkerken-Herle- ving 31.5: SK Hamme-Herleving 07.6: Herleving-Toekomst 08.6: Dorp-Herleving 14.6: Herleving-Kastel 21.6: Haaltert-Herleving 28.6: Opwijk J.S.-Herleving 05.7: Herleving-Sint-Anna 12.7: Herleving-Wieze 02.8: Opwijk F.M.-Herleving 09.8: Kerksken-Herleving 15.8: Gijzegem-Herleving 16.8: Herleving-Nieuwerker- ken 23.8: Herleving-SK Hamme 30.8: Toekomst-Herleving (da) Juniores jongens 1. Van Winghe Alfred, Lon derzeel; 2. De Westelinck Geert, St.-Gillis-Waas; 3. De Vrieze Peter, Destelbergen; 4. Van Hove Raf, Sint-Gillis; 5. Van De Walle Joeri, Wachte beke; 6. Beirnaert St., Sinaai; 7, Van Hooste St., Stekene; 8. Dieleman Ronny, Waas munster Juniores meisjes 1. Ceuppens Christel, Dender- monde, 2. Van Hove Veerle. Badminton. Op het nationaal tornooi in Hamme waren de Door enkele opeenvolgende plaatselijke spelers De Meulenaere en Haagdorens in goede generaties uitgebouwd "heeft doen (vh) deze kaatsklub al een lang ver- leden. Toch werden de aktivi- teiten om allerlei innerlijke re denen gedurende een tiental jaren stopgezet. Vier jaar gele den leefde Herleving weer op. Een viertal kaatsfanaten, ge steund door drie jongere spe lers, begonnen geregeld wat te oefenen. Gestadig groeide de vereniging. Ze sloot aan bij de bond en tijdens het tweede en derde seizoen kwamen nog verschillende jeugdspelers de ploeg versterken. Herleving speelt nu in Lagere II en voert een gezonde jeugdpolitiek zo dat de toekomst er rooskleurig uitziet. De ploeg bestaat uit Patrick De Kerpel. een eigen produkt dat naar de oude stal terug keerde, Rudy Bal, Luc Franck, Guy Rimbaud en Dirk Baetens, allen uit Groot-Aalst. Alleen Ronny De Bock is af komstig van Opwijk. Het bestuur wordt waargeno men door voorzitter Emiel Van Den Broecke, sekretaris Alfons Baeyens en de be stuursleden Luc De Wael, Herman De Neve, Rita Van De Maele, Patrick Cornand en Gust Van Gijseghem. Vorige zaterdag kreeg de klub een nieuwe stimulans. De sponsoring van Brouwerij Safir zorgt voor nieuwe hoop in de Aalsterse kaatsmiddens. Zon der deze sponsoring kon de klub nooit uitgebouwd worden tot wat ze nu is. Uiteraard werd de ontvangst afgesloten met een heildronk... Herleving- Programmaos 4; Dorp 11.4: Kastel-Herleving 19.4: Herleving-Haaltert 20.4: Herleving-Opwijk J.S. 26.4: Sint-Anna-Herleving Shuttles. Een zeer spannende finale die door De Gussem-De Zutter werd gewonnen met 15- 12 en 17-15 van De Ridder- -Caluwaerts van Buggenhout. Door deze winst is Lieven De Badminton. De organisatoren van het nationaal tornooi in sporthal Meulenbroeck te Hamme (vh) gewonnen door Haegedorcns met Hedwig Tilley van Bug genhout met 15-2, 11-15 en 15- 1 van Meys-Van Hoeymissen van Poona '81. Van Cappellen-Schoups van Merchtem wonnen het dubbel bij de dames met 15-12 en 15-8 van Foubert-Van Hoeywegen van de Mintons. Tot slot van dit geslaagd tor nooi wonnen Vertenten-Val- laert van de Mintons het ge mengd met 15-6 en 15-6 van Van Hoeymissen-Cornips van Poona '81. (L.C.) DE BEURS 2 BONANZA 2 Na een evenwichtige partij kon geen van beide ploegen af stand nemen. Het gelijkspel lijkt ons dan ook logisch. Voor de lokale ploeg scoorden Jo han Quipor en Luc Bockstae- le. Aan de overzijde kwamen Daniël Drieghe en Peter Beir naert in het boekje van de doelschutters. S.K. TEN EDE 5 BREUGHEL l De kampioenen stonden na amper een kwartier op een riante 3-0 winst. Geert Roels in de vijfde minuut, een own- goal in de twaalfde minuut en Hugo De Smet hadden voor deze stand gezorgd. Na de rust werd het 3-1 maar Norbert De Smet en naamgenoot Hugo zorgden nog voor twee doel punten. MUGUET B 8 TUF TUF o De sportieve bezoekende for matie was geen partij voor Mu- guet dat gans de wedstrijd rus tig domineerde. Vier doelpun ten voor de rust en vier erna zorgden voor de zware 8-0 cij fers. De doelpunten: Mare Colman. Lieven Van der Gucht (3), Geert De Poorter, Kurt Van der Heyden en Fred dy Hoffelinck (2). CRISTAL 1 WIT-ZWART 0 De thuisploeg heeft de magere voorsprong, opgebouwd door Jerry Van Hyfte in de dertien de minuut, toch kunnen be houden tot het laatste fluitsig naal. Na de rust gingen de bezoekers fors in het offensief, zonder resultaat evenwel. ge; 2. Van de Westelinck, St.- Gillis-Waas; 3. W. Seymons, Londerzeel; 4. Colé René, Lo keren; 5. Piryn M., Hamme; 6. De Leenheer R., Stekene; 7. Celis Petrus, Lokeren; 8. Ver- eecken N., St.-Gillis-Waas; 9. H. Blommaert, Dendermon- de; 10. Van Molls Mike. Seniores jongens 1. Temmerman Patrick, Hui zen; 2. Veldeman Guy, Zele; 3. Van Bunder Jan, Sint-Ni- klaas; 4. De Block René, Bel sele; 5. Van Heinde L., Sinaai; 6. Claes Rudi, Stekene; 7. Pie ters Gilbert. De Klinge; 8. Ca- luwe Freddy, Haasdonk; 9. Van Den Bosch Gino, Sint- Gillis-Waas; 10. Martens Charles, Serskamp Seniores meisjes 1. Van Winghe Sonja, Londer zeel; 2. Van Hove Kris, Sint- Gillis; 3. Van Damme Juliette, Lokeren; 4. Vercammen An drea, Londerzeel; 5. Van Hae- vermaet C., Waasmunster; 6. Van Beeck Rita, De Klinge; 7. Van Broeck R., Temse; 8. De Vos J., Eksaarde; 9. Caljon Godelieve, Zele; 10. Van Britsom, De Klinge. Klassement meest aantal deel nemers: a.c.n.s. Wachtebeke Klassement meisjes: a.c.n.s. Wachtebeke Klassement jongens: walo Veldlopen in Klein-Sinaai. De start van de oudste kategorie der dames (t&t) De dames van AC Hamme Désirée Strobbe werd 32e en Frangois Waegeman ging op deden het goed in het Belgisch junior Nadia De Keyser was uitnodiging naar Brugge om er kampioenschap. In de voor- 33e. de acht kilometer te lopen. Hij wedstrijd der pupillen werden Bij de veteranen waren er twee werd 21e in de totaalstand en Sandra Claessens en Chantal Hammenaar. In de D-reeks tweede veteraan met een tijd Vercammen respektievelijk klasseerde Fons Durinck zich van 30.00.01. Enkele lopers 33e en 42e. Bij de eerstejaars- als 23e en Jean Bocklandt namen deel aan de Sterjog- miniemen was Karen Quinte- werd 7e in de B-reeks. Jean ging. Patrick De Smedt won lier vijfde. In de B-reeks kwam had op een bepaald moment niet 26.55". Peter Tassent was Annemie De Keyser als 39e een podiumplaats op het oog, tweede met 27.36" en Ghislai- over de eindmeet. Marijke De maar in de laatste meters ging ne De Waele derde met Kerd werd 77e. hij door de knieën. 28.59". De eerste drie plaatsen Bij de kadetten kwam Sandy Hector De Keyser trok naar voor de Wuitens! Wie kan Van Goethem als twaalfde Galmaarden om er een van de beter? aan. Ronny Van Moerzeke, lastigste crossen van het sei- In de 16,5 km. mocht Emiel die in de sterke scholieren- zoen te betwisten. Hij was 26e Ivens met een mooie vierde reeks geklasseerd werd, kwam in de totaalstand en was daar- plaats gecrediteerd worden, als elfde in de uitslag voor. door de tweede veteraan. Gussem B2Ü Ann Mannaert van Drive won in een prachtige aanvallende stijl de finale van het dames enkel C2 met 11-8 en 11-2 van Nicole Smets van Willebroek, en is nu Cl. Ann speelde eer der reeds de finale van het Drivetornooi in januari. Een spannender finale was de heren enkel die uiteindelijk werd gewonnen door Walter Haegedorens van Brasschaat met 8-15, 15-10 en 15-10 van Callebaut van Beveren. Ook de heren dubbel werd Kaatsen. De mannen van Herleving Aalst spelen in Lagere II (da)

De Voorpost | 1987 | | pagina 27