BAASRODE GEKLOPT IN EIGEN HUIS MET ONZE WASE KLUBS IN DE RONDE VAN HET MEETJESLAND ZATERDAG DAMES EN LIEFHEBBERS-WAOD IN DE KLINGE Geeroms en Maheur: verdiend winnaars in bowlingtornooi te Erondegem DE B0EGK OP DE MEET GEKLOPT PETER SAEY LONKT NAAR EEN EERSTE OVERWINNING PRIMEUR VOORWAASMUNSTERSE JUJITSU-KLUB 28 - 3.4.1987 - De Voorpost TAFELTENNIS K.V.K.T.-TAFELTENNIS In de eerste afdeling heeft Baasrode thuis de duimen moeten leggen tegen Hingene. Het was al snel duidelijk dat Baasrode het moeilijk zou krij gen, want na vijf wedstrijden stond het 1-4. Baasrode kwam echter terug tot 3-4, maar daarmee was de kous ver af. Hingene haalde het met 4-6. Bij de thuisploeg stond Mest- dagh schier alleen op de barri- kaden. Patro-B verdedigt de tweede plaats met hand en tand. Met Pardaf-A had het geen enkel probleem. Het werd ingeblikt met 8-2. Alleen Mike D'Hol- lander verloor tweemaal. Het ziet er naar uit dat de B-ploeg net als vorig jaar vlak achter de grote broers zal eindigen. Patro-A reisde naar het onge vaarlijke Dynamica-A. Het werd 2-8. Toch kon alleen Frans Messagie al zijn wed strijden winnen. Bij de thuis ploeg was Geert Gerlo moei lijk te houden. Hoewel de an dere Patro-spelers een beter klassement hebben dan Geert, moesten zij toegeven dat deze knaap het heelwat beter doet. Hij kon telkens in de derde set het laken naar zich toetrekken. Dankzij deze speler heeft Dy namica dit seizoen al goed ge presteerd Patro-D, dat nog naar een eer ste zege hengelt, was er deze keer dichtbij op verplaatsing naar Madelon-A Het nam ech ter een zeer slechte start. Na zes wedstrijden stond het al voor een hopeloze toestand: 5- 1. Het zou zich echter herpak ken. Het werd nog 5-4 en een drawn was nog mogelijk. Was teels moest het uitvechten te gen Goossens. Na drie sets moest Goossens begeven. Al licht zal deze Hamse formatie eindigen met een grote nul op het scorebord. Baasrode-A tapte uit het goede vaatje bij Pardaf-A. Het won er met 2-8. Mestdagh en De Smet wonnen alles en meteen was de Pardaf-kous af. Wim Buytaert en Egmont Van Mieghem zouden nog wel mil deren, maar te laat. In tweede afdeling werd met belangstelling uitgekeken naar de ontmoeting tussen Ons Huis-A Baardegem en Made- lon-B Buggenhout. Leider Ma deion nam een goede start en na de eerste reeks enkels telde het een 2-4 voorsprong. De lokale ploeg zou echter nog zeer dicht naderen en kwam langs het dubbel zelfs op gelij ke hoogte: 4-4. In de twee resterende wedstrijden kwa men Hubert Van Langenhove en Jozef De Maeyer er niet meer aan te pas. Deze 4-6 zege levert Madeion twee gouden punten op. Opmerkelijk was dat Van Langenhove het zon der één enkele zege moest stel len. De beste prestatie kwam vrij onverwacht van Roel Baeck, die alles won. Lebbeke heeft een mooie zege laten optekenen bij het bezoek van Ons Huis-B uit Baarde gem. Het won vlot met 9-1. Freddy Guldolf kon de- bezoe kende eer redden door vrij gemakkelijk Julien Heyvaert te kloppen. Een grote zege ook voor Par- daf-B dat gemakkelijk ging winnen bij Patro-E. Het werd 2-8. Toch scheen het niet zulke vaart te gaan lopen. Dankzij overwinningen van Bart Van Couwenberghe en Peter Glas werd het 2-3. In de resterende wedstrijden werd het helemaal noppes voor de lokale forma tie. Kristof Saman en William Walschaer waren de sterksten van Pardaf-B. Dankzij de goede prestaties van Regi De Neve is Bac-A er opnieuw in geslaagd grote cij fers te laten noteren bij buur Vlierkouter-A. In het begin werd het nog 1-2 en 2-4. Naar mate de wedstrijd vorderde liet Vlierkouter de bezoekers meer en meer aan bod komen. Ze wonnen tenslotte met 3-7. De Neve rondde al zijn mat chen in overwinningen af. Bij Vlierkouter liet Van de Velde twee overwinningen noteren. In de derde afdeling zet leider Juvenes-A ongestoord zijn op mars verder. Deze week speel de hij thuis tegen Patro-F en dat was een lachertje. Nog voor ze het goed beseften wer den ze naar huis gestuurd met 10-0. Alleen in het dubbel kon Patro langs De Clercq-Pelegrin wat tegenstand bieden. Ook vice-leider KWB-A toon de zijn tanden. Thuis won het tegen Bobo-A uit Buggenhout, een van de betere ploegen. Na vijf wedstrijden was het al 5-0. Dan verloor KWB wel twee wedstrijden, maar het won toch met 8-2. Mare Breda kon in de enkels Tom Muyssens verslaan. Op verplaatsing naar Patro-G werd het opnieuw 0- 10. Moed alleen volstond niet voor de Patro-jongens om Kruibeke te bedreigen. Vlierkouter-B heeft beide pun ten thuis gehouden bij het be zoek van Pardaf-D. Het werd een mooie 7-3 overwinning. Bij de verliezers was Johan D'Hondt de beste met twee overwinningen. Danny D'Hol- lander was voor hem te sterk. Danny speelt de laatste tijd voortreffelijk en samen met Guy Van den Berghe en Cesar Permentier geraakt hij nu stil aan uit de gevaarlijke zone weg. Meer strijd en spanning in de wedstrijd Dynamica-B - Bobo- A. Op zeker moment stond Buggenhout 1-3 voor, maar na de eerste reeks enkels was het 3-3. Met een gemakkelijke 0-2 zege in het dubbel werd het 3-4 voor Bobo, maar in de laatste drie wedstrijden zat er geen winstpuntje meer: 6-4. Marjo lein Van Poucke was de grote bewerker van de lokale zege. Hekkesluiter Patro-G was spoedig uitgeteld tegen Par- daf-D. dat ook nog vecht voor het behoud. Omdat Jozef Cal- jon de eer kon redden door Stefaan D'Hondt te verslaan, werd het 9-1. In de vierde afdeling heeft Vlammers-A een goede zaak gedaan door Bobo-D zonder buit huiswaarts te sturen. Het werd 8-2. Toch begon de ont moeting met 2-2. Degelaen en Verthez wonnen een match, maar naderhand won Vlam- mers alle wedstrijden. Opwijk- A heeft het zeer moeilijk ge had om Madelon-C uit Opstal van zich af te schudden. De bezoekers begonnen goed en lieten een 1-3 noteren. Opwijk herpakte zich en stootte direkt tot 4-3 door. Madeion beet nog eens fel terug: 4-4 toen Frans Vermeir Cooremans versloeg. De wedstrijd tussen de eerst- geplaatsten, Vermeulen en De Heck was zeer spannend. Het werden drie boeiende sets, moeizaam gewonnen door Vermeulen. Meteen legde Op wijk de zege vast. BAC-C kwam niet aan zijn trekken tegen Sterke Stut. Het werd 1-9. Hugo Ruys kon de eer van de thuisploeg redden door Ruud Meulenijzer te ver slaan. Er was genoeg spanning op Okapi-A dat Pardaf-C moest bekampen. De thuisploeg startte goed met 3-0, maar Pardaf beet flink van zich af en kwam bij 4-4 op gelijke hoog te. In de twee laatste wedstrij den trok de thuisploeg telkens het laken naar zich toe en meteen waren de punten bin nen: 6-4. Petanque. In het Beukenhof te Aalst werd een tornooi georganiseerd voor niet- Kemzeke-A doet het goed in gefedereerden zoals de vriendenkringen van de NMBS, de ASLK, het OCMW, de deze reeks. Het had geen pro blemen met het bezoek van Dynamica-C. Het won met 9-1 Tom Van Eetvelde redde de Dynamica-eer door William Wuytack te verslaan. In het begin had Victory veel last om Vlierkouter-C op af stand te houden. Na vier mat chen was het 2-2. Toen schoot Victory uit zijn krammen en het werd 7-3. De thuisspelers wonnen elk tweemaal en ze verloren allemaal tegen André D'Hooghe, die werkelijk niet te kloppen was. H.V.C. Brandweer, de Politie en de Gerechtelijke Politie (da) KVKT-TAFELTENNISUITSLAGEN ySBETHWUP c L MWCMTBl UEDEKERKE tel. 67. P CORNELISKi Al 2 1° afdeling: Patro A - Pardaf A Baasrode A - Hingene Madeion A - Patro D Dynamica A - Patro A 2° afdeling: Ons Huis A - Madeion B Lebbeke - Ons Huis B Patro E - Pardaf B Vlierkouter A - BAC A Pardaf C-BACB 3° afdeling: Pardaf D - Patro G Juvenes A - Patro F Dynamica B - Bobo A Vlierkouter B - Pardaf D Patro G - KWB A BZP - Juvenes A Pardaf B-KWB A 4° afdeling A: Vlammers A - Bobo D BAC C - Balcgcm A Opwijk A - Madeion C Pardaf A-VGS Madeion B - Bobo A Patro E - Pardaf C 4" afdeling B: 8-2 Vlammers B - Juvenes C 4-6 Kemzeke A - Bobo B 6-4 Madeion D - Bobo B 2-8 Viktory - Vlierkouter C Okapi A - Pardaf, E 4-6 Avanti - Vlammers A 9-1 5° afdeling A: 2-8 Baasrode B - Triumf C 3-7 Juvenes D - Vlierkouter D 1-9 Lede - Opwijk B KWB C - Balegem B 9- 1 Madeion B - KWB B 10- 0 Opwijk C - Baasrode B 6-4 5° afdeling B: 7- 3 Patro I - Triumf B 0-10 Juvenes E - Dynamica D 0-10 KWB D - Troelant 0-10 Artevelde - Kemzeke B Debutanten: 8- 2 Viktory - Pardaf 1- 9 Balegem - Vlierkouter 6- 4 Triumf-KWB 2- 8 Jeugd: 0-10 KWB A-Pardaf A 9- 1 Bowling. Op het ereschavotje de laureaten van de scratch-finale: Maheur, Beckaert, Vanderhaegen. LIEDEKEl' - Afgelopen zondag ging in Kaprijke de Ronde van het Meetjesland van start. Telkenjare kent deze ronde voor nieuwelingen een boeiend verloop en onze Wase nieuwe lingen blijven hierbij zelden onbetuigd. Liefst drie Wase klubs waren van de partij: W.S.C. Vooruit Sint-Gillis, Wase Wielerklub Beveren en Excelsior Haasdonk. Enkel Hoop op Zegen Beveren diende, bij gebrek aan nieuwelin gen, forfait te geven. nomen. Zaterdag a.s. wordt de twee de rit verreden te Bellem. Het wordt uitkijken naar wat de spitsrenners van de Wase klubs WIELRENNEN Bowling. De laureaten van de handikap-fïnale: een lachende Jan Leenaerts, naast winnaar Geert Geeroms en de verdienstelijke Gino Vanderhaegen. BOWLING In de eerste rit te Kaprijke werden de kaarten reeds goed dooreen geschud en traden de sterke jongens reeds op de voorgrond. Vrij vlug werd een zeventienkoppige leidersgroep gevormd, waarin alle favorie ten vertegenwoordigd waren. Wanneer we de prestaties van onze Wase klubs even over- schouwen, komen we tot de volgende vaststellingen. W.S.C. Vooruit Sint-Gillis Dat Bert Persoon vooruit geschoven werd was nogal lo gisch. Immers, wie klopte er weer Jo Planckaert (zoon van ex-prof Willy) enkele weken geleden te Kemzeke? Bert zat natuurlijk vooraan, maar kon door een late uitvalspoging waarbij hij heel wat krachten verspeelde, niet meestrijden voor de overwinning. In de spurt voor de zege kwam hij iets te laat op volle toeren maar werd toch nog mooi der de. Bij Sint-Gillis rekent men volop op Bert Persoon, temeer daar zijn ploegmakkers toch nog een beetje te licht uitval len voor dergelijk zwaar werk. Wase Wielerklub Bij de Wase Wielerklub draait alles rond Stefaan Van Duyse en gelukkig stelde hij ook te Kaprijke niet teleur. Zijn vijfde rang blijft perspek- tieven openen voor de eind klassering. Van Stefaan wordt veel verwacht in deze ronde. Als winnaar van de finale-rit te Kaprijke in 1986 is hij dit ook aan zichzelf verplicht. Met Pa trick Caluwé (23) en Gino Schaut (29) plaatsten zich nog twee renners van de Wase bij de eerste 30. In het ploegen- klassement eindigden zij op de 5de rang op 12 deelnemende ploegen. Excelsior Haasdonk De jonge klub uit Haasdonk komt dit jaar voor het eerst uit in interklubwedstrijden. Met Wim De Vos en Steven Ver- donck hebben zij echter twee renners die wellicht in de Ron de van het Meetjesland hun rol kunnen spelen. Wim De Vos ontgoochelde alvast niet te Kaprijke Door een ebrek aan spurtsnelheid kwam hij niet verder dan een 10de plaats. Steven Verdonck werd 24ste. Sven Bogaert van de Wase en Johan Hoskens hadden niet zoveel geluk, want zij werden bedacht met een lekke band waardoor hen alle kansen op een ereplaats werden ont- V.W.B. WIELRENNEN vermogen tegen de andere Voor sportmannen bij uitstek, gen een inspanning is het geen Oostvlaamse kleppers. zoais Remi De Moor en Frans zware opdracht, koersen te or- (p.v.d.) De Potter, die niet opzien te- ganiseren. Met het gemeen- tebestuur van St.-Gillis en het WAOD-bestuur was het rap in kannen en kruiken en zo komt er, na een onderbreking van twee jaar, opnieuw koers in De Klinge. Een nieuwigheid voor de Klingse sportmannen wordt wel de dameskoers. Er zijn wel geen plaatselijke figuren die starten maar met belangstel- Hemelveerdeqem van 40 sekonden. Vanuit het lin8 wordt toch uitgekeken n peloton reageerden De Boeck, naar de prestatie van de Wase u-reeKS Van Bree en Van Avoort Tij. meisjes, Linda De Rudder De B-renners moesten vijf dens de derde ronde werd een (Beveren) en Carinne Dhondt ronden afleggen van 12,5 km. kopgroep van vijf renners ge- (Kruibeke) die het opnemen Tijdens de eerste en de tweede vormd. In de achtergrond viel te8en een s,el meisjes uit ronde bleef het peloton mooi het peloton volledig uiteen en Vlaanderen en Nederland, gesloten. Half-wedstrijd kwam achter het leidend kwintet De liefhebbers WAOD komen er een ontsnapping op gang vormde zich een groepje van daarna aan de beurt en de met vijf renners: Roeleken, zeven renners. De koplopers Wase kleppers zoais een Bee' Van de Perre, Van den Bran- werden echter niet meer be- laert' DesPce,s- Geerts, Fleury de, Michiels (DAB) en Van dreigd en Van Bree die de en Jan Meul dienen het °P te Driessche. Deze renners zou- deur dichtdeed, won' met 20 nemen te8en de vroeg in vorm den voorop blijven ondanks cm voor Louis De Boeck. verkerende renners Roele- knap achtervolgingswerk van kens, Van Rcnterghem, Van kampioen Laeremans. In de Uitslag: 1. Van Bree, 2. De dePutte en de Zeeuw Wim De achtergrond viel het peloton Boeck, 3. Daniels, 4.' Verlin- Waal> winnaar in 1984. verder uiteen. In de eindspurt den, 5. Van der Avoort, 6. °P de vlakke polderwegen, haalde Roeleken het voor Van Van der Eyck, 7. Van Geei 8 waar steeds de ^"d een TA-'Van den Bogaert, 9. Caetho- hoofdrol speelt, zal er hard ven, 10. Govaert (DAB), 13. geknokt worden voor debloe- De Troetsel, 19. Jacobs. Driessche. Uitslag: 1. Roeleken, 2. Van Driessche, 3. Van de Perre, 4. Van den Brande, 5. Michiels (DAB), 6. Laeremans, 7. Freddy Van Impe, 8. Janssens, 9. Van Elzakker, 10. Brau- Volgende wedstrijden Op zaterdag 4 april wordt e wers, 11. Andre De Boeck door de VWB gereden (DAB). Baasrode tussen Vlassenbroek en de Broekkant. Men start A-reeks (45) 13 uur. Er wordt gereden Peter Saey heeft het nieuwe wielerseizoen behoorlijk inge zet. In een aantal wedstrijden liet hij zich opmerken en in Zottegem legde hij beslag op een tweede plaats. De junior uit Eksaarde kijkt nu uit naar een.eerste zege. "Ik hoop dat die niet lang meer op zich zal laten wach ten. Zoals ik mij thans in kon- ditie voel, ben ik bekwaam om met iedereen te wedijveren. Ik heb tijdens de winter flink ge traind en was vooral aktief in het veld. In Zottegem reed ik van bij het begin in de spits en schoof mee toen enkele ren ners een aktie ondernamen. Ik ben lid gebleven van een lei dersgroep die later werd opge splitst en halfweg nog vier manschappen verenigde. Chris Sabbe - de latere winnaar Patrick Evenepoel, Hans Van der Haegen en ikzelf. We wa ren beste maatjes en verston den mekaar wonderwel. Hier door konden we voorop blij ven. Niettegenstaande er in de achtergrond heftig werd gerea geerd. Ik was mij bewust van de kracht van Chris Sabbe. Hij had niet voor niets Brussel- Opwijk gewonnen. Ik maakte een plannetje en hoopte hem bij de ontknoping in een val strik te lokken. Dat is niet gelukt. Hij was gewoon te snel en bovendien viel ik stil in de laatste rechte lijn." Peter Saey had vorige week in de Oostvlaamse Ster uitzicht op een ereplaats. "Ik was met vier anderen voorop, maar diende in de laatste kilometers greep te los sen. Met de streep in zicht werd ik door de achtervolgers ingehaald en werd slechts veer tiende. Tijdens het interklub- kampioenschap verging het mij goed. Ik legde samen met vier ploegmaats beslag op een derde plaats." Peter Saey blijft nog een volledig seizoen junior. Vorig jaar won hij geen enkele wed strijd. Wel eindigde hij vaak binnen de prijzen. Nu wil hij meer en beter. Vandaar dat er een aantal overwinningen op zijn verlanglijstje staan. Aan inzet en overtuiging ontbreekt het hem in geen geval. (E.C.) Na de tweede ronde hadden in drie reeksen met als vertrek- reeds een twaalftal renners uit uren 14.30 u. en 16 u. het peloton moeten lossen. In de derde rond ging Eddy Van Daele aan de haal. Hij kreeg gezelschap van Hubert Pro- vost, terwijl het peloton verder verbrokkelde. Tijdens de vier de ronde werd het tweetal ach ternagezet door een ander duo: de Nederlander Tony Bo- gers en Emiel Van Dijck. Op het einde van de vijfde ronde was de situatie nog ongewij zigd. Eerst de twee tandems met daarachter een peloton dat nog uit slechts veertien renners bestond. Daarin werd W.A.O.D. WIELRENNEN IN LOKEREN- ZEVENEKEN E-REEKS men en we tippen op Roger Beelaert uit het nabije Kiel- drecht die zijn sponsor Van Walle (De Klinge) zal willen plezieren met een overwin ning. Technische inlichtingen: Zaterdag 4 april 1987 Grote Prijs Voss Chemie, Ser- geyselstraat 2, Borgerhout Wielerkoersen voor Dames en Liefhebbers WAOD 14 uur: wedstrijd voor dames. Afstand: 32 km of 8 ronden van 4 km. Palm en 4.000 fr. prijzen. Ook dames met één- dagvergunning kunnen starten. 15.30 uur: wedstrijd voor lief- habbers over 78 km of 11 ron den van 7 km. Palm en 8.000 fr. prijzen. Medewerking van het gemeen tebestuur. Alle koersformaliteiten in café De Potter, Hogenakkerstraat. In zeer slecht weer werden 38 De wedstrijd liefhebbers telt hat zwaarste werk geleverd veteranen de weg opgestuurd voor de WAOD Trofee Waas door DAB-renner Peter Mi- voor 22 ronden. Robert Go- 'and- chiels. Van Daele haalde het bert nam al direkt het kom- vlot van vluchtgezel Provost. mando in handen. Na twee Uitslag: 1Van Daele, 2. Pro- ronden demarreerde Paul Boel VETERANEN - vost, 3. Bogers, 4. Van Dijck, van de Dcndermondsc DAB- ------ 5. Van de Putte, 6. Acker- ploeg en hij kreeg na een ron- lnflELRENNEN mans, 7. Ceulemans, 8. Peter dé het gezelschap van de sterk Michiels (DAB), 9. Mare Da- rijdende Frits De Vos. De on- In Relegem waren twintig ve- niels, 10. Verschraeve. derlinge verstandhouding was teranen van de kategorieën B en uitstekend en weldra hadden c °P de afspraak voor een rit C+D-reeksen ze een voorsprong van 1 min. va" v>jf«'g kilometer. Op dit zeer selektieve parcours 30 sekonden. Ze behielden die J- Mien Logier in lu25', 2. kregen wc in dc eerste ronde tot het einde zodat de wed- Yvan Donnay, 3. Willy De een uitval van Van der Eyck strijd beslist werd in een lange Bruyne, 4. Frans Van Camp, J:- 5. Omer Van Molle, 6. Jean Hofman, 7, René Ricour, 8. Jean Spenders, 9 René Ser- neels, 10. René Herremans. Omer Van Molle was de eerste van de G-kategorie. Het peloton liet echter niet begaan. Verlinden en Daniels trokken in de aanval tijdens de tweede van de vier af te leggen ronden. Deze renners bouw den al vlug een voorsprong op plauts. spurt die uiteindelijk gewon nen werd door Frits De Vos. Paul Boel werd tweede en op min. 45 sekonden eindigde Ro bert Gobert op de derde Onder het voorzitterschap van Lucien Bekaert en met Luc De Cooman als tornooileider, ver zorgde Bowling Club Eronde gem met een bruisend dyna misme de organisatie van deze mastodont van een bowlingtor nooi: de «Memorial Marc Van Houdt en Luc Van Renter ghem». Het bowlingcenter in de Bloemenstraat te Eronde gem was gedurende de gehele week het mekka geweest waar zowel de nationale top als min der goede bowlers, zowel jong als oud als dames en heren elkaar bekampten volgens een vernuftig in elkaar gestoken tornooiformule met vele winst kansen en waarbij de minder goede spelers een groot aantal kegels als voorgift bij het spel (m.a.w. handicap) meekrij gen. Iedereen is dus omzeg gens op gelijk niveau gezet wat natuurlijk voor de spanning zorgt en waardoor spektakel niet ontbreekt. Dankzij de shiftprijzen was el ke shift reeds een bowlingtor- nooitje op zichzelf met telkens een winnend trio en een troost prijs voor het tweede geplaat ste trio. Elke winnaar stak hier reeds 5.000 fr. op zak! Alle scores en topscores, zowel in dividueel als in trio, werden ook nu weer zorgvuldig bijge houden door een WANG- computer die alle berekenin gen of klassementen met dui zelingwekkende snelheid uit voerde dankzij de programma tuur van Alain Corbion. Knock-Down Finales In de scratchreeks zette de strijd zich uiterst spannend in voor de trofee Memorial Luc Van Renterghem tussen Jean- Marc Lebon (190 BC Jumet) WAOD-TROFEE WAASLAND Stand na 2 proeven (15.3.1987) 1. Etienne Fleury, Melsele, 65 punten, 2. Fran?ois Geerts, Stekene, 64 punten, 3. Luc Puimege, Eksaarde, 58 pun ten, 4. Mare Borggraef, Burcht, 53 punten, 5. Jan Meul, Beveren, 48 punten, 6. Adrien Maes, Melsele, 46 pun ten, 7. Roger Beelaert, Kiel- drecht, 38 punten, 8. William Despeels, Beveren, 36 punten, 9. Mare Vandermeulen, St - Niklaas, 35 punten, 10. Mo dest Smat, Zwijndrecht 34 punten, 11. Eric Seeldrayers, St.-Niklaas 32 punten, 12. Pa trick De Maerc, Nieuwkerken, 28 punten, 13. Patrick De Wit, Bazel 22 punten, 14. Luc Rot- thiers, Hammc, 22 punten, 15. Julien De Mol Bclscie en Er- win Van Sanda St.-Niklaas 17 punten, 17. Roger Hoof, St - Niklaas, Franky Laureys, Ver rebroek, Jean-Pierre Van Hekkelom, Beveren en Danny Coenen, Zwijndrecht, 16 punten. Volgende proef: zaterdag 4 april: De Klinge en Romain Reynvoet (184 BC Alloo). Jean-Marc kwam dus uit in de match tegen Georges Van Der Haegen (BC Artevelde). En Georges Van Der Haegen scoorde een prachtige 236 waartegen Le bon (166) niet opkon. In de volgende match was het echter Georges Van Der Haegen die slechts een 166 kegels haalde waardoor de jeugdige Tino Be kaert (190 - BC Castle-Zulte) won en hierdoor dc uitdager werd van Marcel Maheur van BC Alloo uit Aalst. De enigs zins meer ervaren Maheur scoorde echter heel rustig en ontspannen een mooie 210- score uit zijn mouw waardoor Tino zich wat liet imponeren en slechts 165 pins scoorde. Bekaert kwam dankzij de 192 pins van de 2e game nog terug tot op 22 kegels van Maheurs (169) maar dat was niet vol doende om Marcel te bedrei gen. Winnaar van de memorial Luc Van Renterghem werd dus Marcel Maheur van BC Alloo. In de handicapreeks, voor de trofee Marc Van Houdt, ver sloeg Simonne Uytenhove (212 - Donk's BC) de Gentenaar Dirk Van Belle (177). In de volgende match tegen Jan Le- naerts van BC Deurne had Simonne het lastiger en ver loor (215-190). Lenaerts scheen dus in de topvorm van zijn leven te zijn want met een verpletterende 225 verwees hij Gino Vanderhaegen (199 - BC Artevelde) naar de derde plaats. Alhoewel alle opgekomen sup porters van Geert Geeroms voor hem duimden, waren zij in hun binnenste toch niet heel gerust in de zaak, gezien de vorige resultaten van Lenaerts! Geert stelde hen echter vlug gerust. In de eerste game gooi de hij 199 kegels omver tegen 177 voor Jan Lenaerts en hij vervolgde met 187 kegels in de 2e game tegen 175 voor Le naerts. Met dus 34 kegels over schot en met een oorverdo vend gejuich van de supporters nam Geert Geeroms bezit, niet van de tweede, maar ditmaal van de eerste plaats, winnaar van de trofee Memorial Marc Van Houdt! Een fantastische brok sport, dat gebeuren rond de kegel baan, mede dankzij een puike organisatie. B.C. Erondegem kan alweer vreugdevol terug blikken op hun geslaagd tor nooi en is reeds begonnen aan de organisatie om er volgend jaar opnieuw een kasstuk van te maken. G.D.T. Scratch Lebon - Reynvoet 190-184 Van Der Haegen - Lebon 236-166 Bekaert - Van Der Haegen 190-166 Maheur - Bekaert 210-165 169-192 379-357 1 Maheur Marcel 2 Bekaert Tino 3. Van Der Haegen Georges 4. Lebon Jean-Marc 5. Reynvoet Romain Handicap Uytenhove - Van Belle 212-177 Leenaerts - Uytenhove 215-190 Vanderhaegen - Leenaerts 199-225 Geeroms Lenaerts 199-177 187-175 386-352 1. Geeroms Geert 2. Leenaerts Jan 3. Vanderhaegen Gino 4. Uytenhove Simonne 5. Van Belle Dirk Op zondag 12.4.1987 vanaf 13.45 u. richt KABUTO voor de eerste maal een stage Ju Jitsu (zelfverdediging) in. De stage heeft plaats in de feestzaal van het Gemeentelijk ontmoetingscentrum Hoogendonck, Nijverheidslaan 34, Waasmunster. Tijdens deze stage zullen de deelnemers van een 10-tal Vlaamse klub Ju Jitsu op hoog niveau kunnen beoefenen. Voor hen wordt deze dag een echte Ju Jitsu-sportapotheo- se. Dc stage staat onder technische leiding van de heren Leon Verbraeken en Etienne Van de Merlen, beiden zijn 5' Dan graadhouders. De aanwezigheid van verschillende andere hogere gegradueerden is reeds bevestigd. Programma: 13.45-15.10 u. Juniores (jonger dan 14 j.) 15.15-17.10 u.= Seniores (ouder dan 14 j.) 17.10-17.30 u. Demonstraties. Belangrijk in het kader van Ju Jitsu-Promotie: De stage is vrij toegankelijk voor toeschouwers! Zo krijgt iedereen de kans kennis te maken met een totaal vernieuwde sport. Zowel beginners als gevorderden zullen U laten zien wat ju jitsu is. Inlichtingen: tel.: 052/47.26.66 Bob Marleen Water schoot.

De Voorpost | 1987 | | pagina 28