Rouwende bevolking met ultiem dankbaar eerbetoon SPORTIEVE BEZOEKERS ONTLOPEN DUBBELE CIJFERS Aalst nam afscheid van burgemeester Raymond Uyttersprot Bloedgevers vereremerkt te Nieuwerkerken ut) voorpost - 3.4.1987 - 3 qittttft ft tfftflIW 1 i«0RI0*- GOMOh. LtwAVEi ,B*UL TR*VEt(l W I DAMESVOETBAL Aalst. Prominenten rond de kist op de ultieme tocht (a). DAMESVOETBAL TWEEDE NATIONALE KAMILLEKES AALST-NEREM TONGEREN 9-0 te tocht. I zo vaak was het og nooit lergelijke naar het Maurice itter van afscheid Konink- een aan- wapen- Senator le burge- Lteerd en een so- kapaci- ksgcliefd- ek leider, te vullen pen laat. ialoog in igen niet ïitgepraat i man die lichtend st. Moge steeds be- tot verdei ie hij ons LH Met alleen de stormwind en de striemende regen tegen, Duivensport. Ook bij "De Eendracht" in Hofstade wordt er al druk gespeeld (da) hebben de Kamilekes korte nietten gemaakt met de zwakke, doch moedige en sportieve Limburgse meisjes. By de rust bleef de schade beperkt tot 3-0, omdat Annick Van Laethem een beetje nerveus leek by de afwerking en van een niet enkele doelpunten miste. Ann Eeckhoudt verkeerde opnieuw in glanzende vorm en lukte een hattrick in de eerste periode. Na de herneming draaide Annick Van Laethem op volle toeren en scoorde viermaal. Ann Eeckhoudt bracht haar wedstrijdtotaal ook op vier - treffers en Hilde Van Caelenbergh pikte ook een goaltje mee. Het werd dus geen 10-0, de vernederende dubbele cyfers bleven de Tongerse voetbalsters gelukkig gespaard. Aalst. De Koninklijke Harmonie van Moorsel opende de stoet (a) Vorige week werden maar liefst 76 donors van de afdeling Nieuwerkerken vereremerkt voor hun liefdadige medewerking by de bloedtransfusiedienst. De laatste jaren is er in het Aalsterse een geweldige staging inzake bloed geven en nu men met plasmaferesecen- tra gestart is, kan men gerust spreken van een gelukkige interesse bij de mensen. Steeds meer en meer worden donors aangetrokken om mensenlevens te redden, een vaststelling die verheugend is voor degenen die zich dagelyks inspanen voor de zaak. In dc zaal Volkskring te Nieu werkerken werden daarom en kele tientallen bloedgevers uit genodigd om er in aanwezig heid van enkele prominenten in de bloemetjes gezet te wor den. Zij werden o.a. begroet door Dr. Matthieu, hoofdge- neeshcer van de Bloedtransfu siedienst te Aalst, P. De Cock, algemeen voorzitter van de B.T.C., W. Gevaert, verant woordelijke voor de afnamen, D. De Cocn, plaatselijk voor zitter en G. Camphijn en M. primm. Dc stad Aalst was ver tegenwoordigd door schepen van leefmilieu dhr. Doorns. Na de welkomrede van D. De Cocn gaf-Dr. Matthieu uitleg over het plasma geven waar voor een nieuw centrum inge richt werd te Erpe-Mere en W. Gevaert handelde over de nieuwe strukturen en dc voor uitzichten van het centrum Aalst. Na deze korte academische zit ting ging men over tot de vere- remerking van de donors die al heel wat bloedgiften op hun aktief hebben. Een dertigtal waren er reeds tien maal bij en evenveel personen kwamen reeds 25 keer bloed geven. Veertig bloedgiften werden opgetekend bij E. Dc Cock, R. Lanckman, E. Meuleman, F. Michiels, F. Rottiers, A. Schinckaert en A. Vermassen. 60 giften: M. Buyl, M. De Vriendt, G. Lossie, J.P. Meert, C. Ottoy en R. Van Vaerenbergh. Tenslotte als eenzame donor prijkt Marcel Van Mulders aan de top met maar liefst 80 giften op zijn aktief. Bij de huldiging werden echter de drie ouderdomsdekens niet vergeten die wegens hun leef tijdsgrens geen bloed meer ge ven: J. Callebaut, J. Muylaert en D. Roelandt. Vorig jaar kon men in Nieu werkerken 522 bloedgiften no teren en ook hier gaat het steeds in stijgende lijn. En nu ze bijna allen samen waren besloot men deze bijeenkomst met een gezellig samenzijn. JV Hattrick van Eeckhoudt Amper zes minuten waren er gespeeld toen Ann Eeck houdt hard op de keeper knal de, die de bal niet onder kon- trole kreeg en de snelle Ann suksesvol zag hernemen: 1-0. De kansen bleven elkaar in snel tempo opvolgen, doch het zou nog een kwartier duren vooraleer Eeckhoudt de Aal sterse voorsprong kon verdub belen. Renilde CLompen was opgerukt langs de flank en trapte de bal naar doel, de bal ging voorlangs maar werd nog onderschept door Ann Eeck houdt die twee tegenstrevers dribbelde en de 2-0 op het bord prikte. Tussendoor had Brenda Van den Eeckhout reeds twee fraai gegeven vrijschoppen onscha delijk gemaakt en had Clom- pen reeds een gevaarlijk schot op het nippertje in hoekschop verwerkt. Het werd 3-0 aan de 32ste minuut, toen Eeckhoudt door de bezoekende verdediging wandelde en kalm afrondde. Direkt daarop ging een solo van Ann naast het doel. Annick Van Laethem onhoudbaar Drie minuten na de koffie ging Van Laethem prachtig door doch besloot nipt naast het lege doel. Na twaalf minu ten slaagde Annick eindelijk in haar opzet: zij ging alleen door en het werd 4-0 met een ge plaatst balletje in de verste hoek. Nadat Ann Eeckhoudt nog eens naast had geshot, stormde ze wat later op doel af, liep iedereen gezwind voorbij en het was 5-0. Een minuut later dribbelde Annick Van Lae them zich beheerst doorheen de Limburgse defensie en zette de Tongerse netten voor de zesde maal bol (6-0). Annick had nog met onkans af te reke nen en een doelpunt van Hilde Van Caelenbergh werd afge keurd, doch sekonden later kon de jonge Hilde een geme ten inzenden van Ann Eeck houdt met het hoofd overne men: 7-0. Zes minuten voor het eind signaal ging Annick Van Lae them nog maar eens aan de haal en de Tongerse doel- vrouw kon enkel pogen de bal met de voet te stoppen. Ver geefs, het werd 8-0 en dezelfde minuut kon de totaal ontred derde verdediging van Nerem Annick Van Laethem niet be letten de 9-0 eindcijfers vast te leggen. Morgen zaterdag op het ter rein van Looi Sport zullen de Kamillekes moeten bewijzen dat zij een plaats tussen de voetbalelite waardig zijn. Mét Mieke Den Blauwen - die te gen Tongeren heel de match in de dug-out bleef zitten - moe ten de oranje-blauwen erin sla gen Looi te overwinnen en een optie te nemen op de pro motie. Wie echter de plaats zal moeten ruimen blijft een pro bleem voor trainer Jo Loeman, want sommige Aalsterse speel sters beschouwen het blijkbaar als een oneer om eens op het bankje te moeten zitten of te worden vervangen. Het is een weinig sportieve ingesteldheid, omdat cr tussen de lijnen toch slechts elf plaatsen beschik baar zijn en sportlui zich bij de beslissingen van hun trainer moeten kunnen neerleggen... Duivensport. Hoop én verwachting tijdens de inkorving bij "De Vriendenkring" in Moorsel (da) ONDERUIT IN DE TWEEDE HELFT E.V. Aalst - Hasselt 2: 14-23 Tegen Hasselt, op de tweede plaats gerangschikt, heeft E.V. Aalst enkel gedurende de eer ste helft kunnen weerstand bieden. C. Simal slaagde er toen in het «gevaar» Van Rus- selt lam te leggen en Een dracht telde vrijwel bestendig één doelpunt voorsprong. Via 4-4 na 1U' leidde Aalst aan de rust met 11-10. C. Simal moest gas terug nemen in de tweede helft ook omdat zij reeds twee 2'-straffen had opgelopen en nu bleek de «vuurpijl» Van Russelt niet meer te stui ten. Tot de 40® minuut bleef Aalst aanklampen (10-13) maar toen moest Simal er defi nitief uit waarvan Hasselt ge bruik maakte om nog een rui me 14-23 zege te werpen. Voor Aalst scoorden: C. Simal 3, Bascour 4, De Croock 4, Van Malderen 3. EVA Handbal. De ploeg van EV Aalst (da) Aalst nam massaal en emotioneel beroerd afscheid van burgervader Raymond Uytter sprot. Uit alle rangen en standen, uit stad en deelgemeenten, uit geledingen allerhande en verenigingen, uit administratieve, gerechtelijke, parastatale en kommerciële kringen, zowel Jan Modaal als de hoge ambtenaar convergeerden verleden zaterdag in rouwstemming naar Aalst. Zelfs de natuur rouwde kennelyk mee met regen en storm en met af en toe een zonnestraaltje als een greintje hoop die dan toch nog veler harten vervulde. Het leven van Raymond was inderdaad niet vruchteloos geweest. Talryk waren ze inderdaad die aan de aflyvige een en ander te danken hadden en voor allen was hy alleszins niet alleen een burgemeester doch ook een ware vriend, steeds bereid tot inspringen waar het kon. Vaak gaat mén bij politici hulp vragen en komt men erbuiten met hoopgevende verwachtingen die vaak tot niets leiden. By Raymond werd men geen zeep om de baard gestreken. «Ik zal doen wat ik kan» antwoordde hij meestal. En meestal kon... en deed hij het. Raymond was vooral een man van daden. Concelebratie In de eivol gelopen Sint-Marti- nuskerk, ruim 5 eeuwen oud en uitgerekend veertig jaar te rug gedeeltelijk afgebrand, ging een plechtige koncelebra tie door met o.m. naast Deken Jozef De Smet, medepastoor dom Erembodegemnaar vika- Kamiel Philips, proost sociale ris-generaal Temmerman, werken Dirk De Backer, Paul Heel wat aktieve politici waren Van Looy, rektor van het Je- verontschuldigd omdat tegelij- zuietenkollege en diakens kertijd in het parlement een Wim Paulisscn en Pieter-Paul belangrijke stemming door- Van Nuffel. Vanwege het bis- ging in verband met volmach ten en numerieke wetten. Deken Jozef De Smet noemde de aflijvige een man van daad werkelijk geloof die aanleunt bij de ingesteldheid van kardi naal Cardijn. In zijn hart was inderdaad plaats voor velen. Waarnemend burgemeester Anny De Maght nam in naam van het stadsbestuur geëmotio neerd afscheid van de burge meester. Ze loofde zijn nooit aflatende inzet en stelde dat hij een man was die aan de burge- meestersfunktie inhoud en vorm gestalte gaf naar opti maal vermogen. Een sociaal- geëngageerd man die de noden van de bevolking kende en moeilijkheden niet pit de weg ging als het erom ging een inwoner hulp te bieden op vele vlakken. Staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opdenbosch stelde dat Raymond zijn roots had in de Katolieke Arbeiders beweging en dat hij zich daar na maximaal engageerde in de Christelijke Volkspartij. Hij was een man die daadwerke lijk in de mens geloofde en zijn overtuiging manifesteerde zich in een zeer uitgebreid dienst betoon. De belangen van de stad en van de bewoners ver dedigen was zijn voornaamste betrachting. De dienst die anderhalf uur duurde - de offergang alleen duurde reeds meer dan een kwartier met vier priesters - werd vokaal en muzikaal opge luisterd door het Sint-Marti- nuskoor dat onder leiding van Johan Haezaert die zelf ook solistisch optrad allure ver leende aan deze grandiose plechtigheid. Niet minder was zulks het geval met sopraan Nelly Deroo in een prachtige Ave Maria en de melodieën op klarinet van Bruno Van der Vorst, uiteraard begeleid aan het orgel door Kristiaan Van Ingelgem. Lambert Van de Sijpe las een prachtig gedicht na de offer gang waarvan we U de tekst hierbij te overweging geven. Een droevige week Een week lang heeft Aalst ge treurd om het smartelijk ver- Aalst. De laatste groet. Senator Maurice De Kerpel, voorgedragen als nieuwe burgemeester, heeft net het stoffelijk overschot van zijn voorganger gegroet en verlaat sterk onder de indruk het kerkhof. lies. Een burgemeester, de eerste sinds Eugeen Bosteels in 1925, die stierf tijdens zijn ambtsperiode. En dan op de leeftijd van amper 51 jaar wan neer een zo mooie toekomst hem nog zou kunnen hebben toelachen. In zijn geliefde werkkabinet, het fraai Pieter Coeckekabinet in het stadhuis werd dag aan dag aangescho ven om het rouwregister te naamtekenen wat ook het ge val was in de diverse diensteen- tra in de deelgemeenten. Bij een foto als burgemeester met de driekleur omgord en een mooie ruiker bloemen teken den ten teken van deelneming duizenden bewoners de regis ters En in het rouwcentrum aan de Gentsesteenweg waar hij tot vrijdagavond lag opge baard brachten hem onophou delijk vrienden en kennissen een ultieme groet. Een week lang hadden trouwens aan stads- en openbare gebouwen de vlaggen halfstok gehangen en hadden de rouwklokken ge luid. Het klokje van de Moor- selse Sint-Goedelekapel kreeg er nog een speciale opknap beurt. Een week lang was het of er een kilte over de stad hing. Samen met het slechte weder en de maar niet komende lente hing een rouwwaas over de bevolking verlaten en versla gen als ze zich voelde. Massale deelname en deelneming Op de begrafenisdag moest de morgenzon uitgerekend op het moment dat de stoet uit de trouwzaal naar de Sint-Marti- nuskerk ging vertrekken, plaats maken voor regen en wind. Duizenden hadden an derhalf uur lang aangeschoven tussen een erehaag van politie en brandweer om in de trouw zaal een afscheidsgroet aan de burgemeester te brengen. Het lijk was er omringd door echt genote Suzanne, dochter Ilse, de leden van het college en de voorzitter van het OCMW. Met de Koninklijke Harmonie Moorsel, voor de gelegenheid in versterkte formatie op kop werd opgestapt over de Grote Markt midden een indrukwek kende stilte waarin vooral de regendruppels hoorbaar wa ren. Heel de bevolking rouwde trouwens intens mee. Een stoet met politie en brandweer in gesloten gelederen, met schoolkinderen en pompiers die ruim honderd kronen en bloemstukken droegen waar onder een van de VW De Faluintjes - een orchideeën- kroon - en de lijkkist omgeven door prominenten van stadsbe stuur, OCMW, CVP en Wa terzuiveringsmaatschappij Onder de vele aanwezigen staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opdenbosch, gemeenschapsministers Jan Lenssens en Louis Waltniel, hoofddéputé Vallaeys, voorzit ter van de provincieraad De Crem en prominenten uit de administratie, het gerecht en de parastatalen. Uiteraard heel wat parlementairen, bur gemeesters, raadsleden en col lega's uit alle geledingen. Ray mond had duidelijk relaties in zowat alle kringen, ook in die van de sport die eveneens de gelijk vertegenwoordigd wa-

De Voorpost | 1987 | | pagina 3