Wellicht de tweede burgemeester via de Vlaamse Deelregering Senator Maurice De Kerpel wordt burgemeester van Aalst Vijf laar Alem1,1 Olenbos le Mere Uitschieters van Flanders' Printing Uitgeverij De tu RALDES: «Graag op Opendeurdag Amylum info over milieusanering» Wie was, is en wordt Maurice De Kerpel? Infobo '87 pakt uit met VAKOPLEIDING 4 3.4.1987 - De Voorpost Vervolg van bh. 1 Verbolgen en ontgoocheld Na de zitting, ondertussen was het zowat «three o clock in the morning», volgde in de gelagzaal van het Groen Kruis zelf een perskonfercntie door Ghisleen Willems die stel de dat zijn tussenvoorstel (burgemeesterswissel na 5 jaar bij op rust gaat) niet werd aanvaard. De modali teiten ervan zouden later in meer serene sfeer worden besproken, maar volgens spreker ontbrak bij het ACW alle mogelijke tege moetkoming. Alleen werd vaag gesteld dat het alle maal «bespreekbaar» zou worden, doch daarmede nam het NCMV geen vre de. Het NCMV had blijven verhopen dat een stemming niet onvermijdelijk zou worden want dat zou tot konfliktsituaties kunnen aanleiding geven. Als er dan toch uiteindelijk ge stemd werd is volgens Ghisleen Willems de CVP als partij de verliezer. Zoals de zaken momenteel staan, zal de volgende be stuursperiode er een zijn zonder Ghisleen Wil lems.... Hij wil geen sche penambt aanvaarden. En a ortiori zeker geen tijdelijk schepenambt als voorlopi ge vervanger van Robert De Pauw. Ghisleen Wil lems ambieert gewoon, uit naam van zijn achterban die hij niet wil teleurstel len, het burgemeesters- Rekening houdend met de totale oppervlakte van alle deelgemeenten mag men vrijwel aannemen dat Mere het meest bosrijke gebied bezit in de fusie. Naast de turfput- ten in Erpe kan men in Mere zowat op drie interessante plaatsen terecht om nog van de volle natuur te genieten ook al is hier nog heel wat te verbeteren of in stand te houden. Beweren dat men hier zonder problemen zit in verband met leefmilieu is slechts een utopische gedachte, een denkbeeld dat in onze moderne tijd moeilijk te realiseren is. Toch kan er, mits een goede samenwerking tussen groeperingen en gemeentebestuur, iets lovenswaardig van gemaakt worden om misbruiken in te dijken en een beschermende rol van het leefmilieu tot het maximum uit te breiden. Dan alleen zal men kunnen spreken van een echt beleid voor natuurbehoud om hetzelfde leefmilieu voor de toekomst te beveiligen. Olenbos In de volksmond bedoelt men met het gebied van de Olenbos, het gedeelte bebost terrein omgeven met wei den, o.a. de Langemeers, en moerassige plaatsen. Wel licht was dit bos ooit verbonden met het Blauwbos maar nu wordt het doorsneden door de spoorweglijn Dender- leeuw-Zottegem en is gelegen in de driehoek waar de deelgemeenten Mere, Bambrugge en Aaigem elkaar ont moeten. Verder strekt het zich uit tot het gebied dat aan het gehucht Beek paalt en meer speciaal De Visser als grens heeft. Dat dit bos tot de meest rustige plekken van het dorp behoort, is te danken aan het feit dat er geen ontsluiting is. Met andere woorden: geen enkele grote verharde weg doorkruist het echte bos zodat alleen de ware natuurlief hebber er de meest voorkomende wandelaar is. Het wordt in zekere zin middendoor gesneden door een brede gracht, in werkelijkheid een kleine beek, die praktisch het hele jaar door water bevat, dat bovendien nog van goede kwaliteit is wat in de huidige tijd toch ook een zeldzaam heid aan het worden is en waaraan moet verholpen worden door een ernstig beheer van de andere gebieden. "Den Ooi", zoals men dit bos doorgaans noemt, is ongeveer tien hectaren groot en is vooral beplant met populieren en elzen; de laatste jaren is daar enige verande ring in gekomen en heeft men talriike andere soorten aangeplant zoals o.a. eiken, beuken, haagbeuken, lindes, esdoorns, tamme en wilde kastanjes. De vervanging van de "oude traditionele beplanting" heeft de eentonigheid opgelost en men mag bijgevolg terecht spreken van een zekere verrijking. De laatste jaren is het bos opnieuw gedeeltelijk tot zijn oude biotoop herschapen. Voorheen werden dikwijls m het gebied vooral aalstortingen gedaan Men sprong zodanig kwistig met het goedje om dat vele bomen verstikten en totaal vernield werden. Hier heeft de tussen komst van Alem eens te meer bewezen dat een drukkings groep in sommige gevallen noodzakelijk is, want de aallossingen behoren definitief tot het véïleden dank zij haar protest. Het natuurgebied is in feite een langgerekte, weinig diepe maar brede en tamelijk natte vallei. Sporadische onder zoeken laten toe te beweren dat op gebied van begroeiing hier de planten van het peppleverbond tot hun optimum komen. Spijtig genoeg is hier echter nog geen echt doorgevoerde planteninventarisatie verricht maar toch is een uitgebreide gamma op plantenkundig gebied vastge legd en vermeldenswaardig zijn hier de mooie velden dotterbloemen op de drassige plaatsen en vele andere zoals de slanke sleutelbloem, muskuskruid, look zonder look, bosanemonen, groot hoefblad, aronskelk en de veelbloemige salomonszegel. Maar de parel aan de kroon voor de gehele streek is werkelijk de zeldzame eenbes. Deze giftige plant, die met enkele tientallen exemplaren voorkomt, gedijt hier op een van de best voorziene groeiplaatsen in Oost-Vlaanderen. Ook de varens, zowel de mannelijke als de vrouwelijke, zijn hier talrijk aanwezig en wijzen tevens op de zuivere lucht die "den Ooi" nog rijk is. Dank zij de ontoeganke lijkheid, gedeeltelijk te wijten aan het afspannen van enkele privaateigendommen, is de rust hier in grote mate gerespekteerd. Een eerste noodzakelijkheid trouwens die voor dieren onontbeerlijk is. Als broedvogels van dit gebied moeten wij vooralsnog vermelden; de wielewaal, de torenvalk, de tuinfluiter, bosrietzanger (zeer talrijk), heggemus, winterkoninkje, merel, grote lijster, zanglijster, groenling, houtduif, grote bonte specht, groene specht uiteraard, turkse tortel, roodborstje, vink, Vlaamse gaai, holenduif, zwarte kraai, spotvogel, fazant en speciaal te vermelden zijn de twee zangposten van de geelgors. Deze laatste is een vogel die in dé meeste gebieden van de Denderstreek volledig verdwenen is. Vorig jaar observeerde men nog vijf koe koeken, met elkaar aan het stoeien bij hun terugkeer uit Afrika. Deze inventaris van het Olenbosgebied is zeker niet volledig maar toch kan men er aan toevoegen dat men er de buizerd en de sperwer als overwinteraars kan zien. Tot de "doortrekkers" behoren alleszins de blauwe kie kendief. Een korte aanwezigheid van een invasievogel, grote benden kruisbekken, kon men er twee jaar gelegen noteren. Van de kleine carnivoren zijn de bunzing en de wezel zeker niet zeldzaam te noemen en de groene kikker heeft ook hier voortplantingsplaatsen die eveneens niet meer zo talrijk zijn. Een poel herbergt zelfs de alpenwa tersalamanders, een soort die bij ons als kind nog alge meen aanwezig was in de waterrijke grachten doch nu overal bedreigd is. De Olenbos van Mere is weer eens een van die unieke gebieden die het landelijk kader van een buitengemeente sieren. Het loont dan ook de moeite om dit bos als ongerept natuurlandschap te behouden. In een sfeer van rust, ver van het gewoel, kan men er een gemoedelijke namiddag doorbrengen en er bovendien een leerzame wandeling van maken, een fantastische manier om de vrije tijd door te brengen. (J-v.) ambt midden volgende koalitie. Het NCMV voelt zich ontgoocheld over de onwrikbaarheid van de CVP-partner die numeriek overwicht misbruikt». Ter loops memoreerde Ghis leen Willems nog het feit dat hij met zijn ruim 3000 stemmen als eerste volgde op de burgemeester die er 5000 haalde. De andere volgden met 2000 of (veel) minder. Finaal vroeg Ghis leen Willems zich af of na Etienne Bogaert, Ray mond Uyttersprot en tijde lijk Robert De Pauw de CVP nu ook nog Ghisleen Willems wil verliezen. Bij de opening van het Euro pees Jaar van het Leefmilieu stelden Wouter Jacob en Sieg fried Van Nuffel namens het Regionaal Aktiekomitee Leef milieu Dender en Schelde (RALDES) dat Amylum bij een eventuele opendeurdag in oktober zich liefst zou beper ken tot informatie over wat 1986 ermee akkoord een Mi- lieueffekt-rapport te laten op stellen. Zulks o.m. ter sane ring van de bestaande hinder en ter voorkoming van bijko mende hinder bij uitbreiding van de produktie. Het onderzoek is intussen vol op bezig, doch zonder dat het stadsbestuur aktief betrokken reeds werd gerealizeerd en nog wordt, noch Commissie Amy- Aalst. De nieuwe burgemeester vaart een eigen koers met een eigen stijl (a) op het getouw staat in verband met milieusanering. Van alle bedrijven die in het stadscentrum zijn gevestigd blijft Amylum tot vandaag de dag één van de meest milieu- hinderende. De klachten in verband met stank, lawaai, rook, poeder neerslag en dergelijke bleven bestaan en hypotekeren het imago van de binnenstad. De klachten in verband met bepaalde vormen van milieu hinder blijven overigens toene men naargelang de produktie blijft stijgen, een toename lum waarin vertegenwoordi gers van de bevolking zetelen. Op een vraag van schepen Doorns om meer informatie wordt doorhet bedrijf begin 1987 bladzijde uitleg ver strekt. Als rechtstreeks betrokken partij dient het stadsbestuur in naam van de bevoling te eisen betrokken te worden bij de planning, samen met de Com missie Amylum. Om het met de woorden van de Dienst Leefmilieu in een verslag aan de Adviesraad Leefmilieu te zeggen «Een gemeente is juri- zoals de bedrijfsleiding zelf disch zwak gewapend om in verklaarde tot na het jaar deze situatie verandering te 2000. Daarom neemt RALDES er in naam van de gehele getroffen bevolking bij alle betrokken instanties te moeten blijven op .v. j.j u jj u aandringen dat het bedrijf ef- In een marathonzitting doorprikte het CVP-Partij bestuur verleden maandag de impasse. Twee kandidaten hadden zich fektjef ZQU overgaan tot het gemeld voor de opvolging van burgemeester Raymond Uyttersprot. Beiden hielden het been styf. Een stemming moest nemen van aue nodige maatre- beslissen. Senator Maurice De Kerpel won het pleit met 78% der stemmen. Ghisleen Willems moest de macht van het gelen ten einde alle bestaande aantal ondergaan. en toekomstige milieuhinder Bij ons bezoek, om nader kennis te maken met de burgemeester in spe, vertoonde Maurice De Kerpel geen enkel teken zo al niet weg te nemen, dan van triomfalisme. Hij had begrip voor de mensen van de NCMV-strekking en hoopt dat de gelederen gesloten blyven. toch tot aanneemlijke propor- Ook op lokaal vlak wil hij, juist als in de senaat, een man zyn van de harmonie, de gelijkgestemdheid. Dat een "«s f ™fen indusfriecebfed is kompromis duidelijk niet kon gehaald worden, was ook voor hem een trieste ervaring... gCen vrijgeleide om de leef- Wle is hij? 1983 Frans De Haeck op als de strijd kwam ligt aan het feit rangen zijn. Alles uiteraard in baarheid van een (zeer ruime) Dal da uitverkorene door de voorzitter van CVP-Groot- dat de twee reeds ingetreden de optie dat de CVP meebe- Sr°"d.g te bh,ven Uill UC UIIVCIRU1CI1C UUUI UC j man in de straat nog minder Aalst. Zijn voomtterschap leden, alhoevtel minder eigen gekend is kan niemand ver- legde hem geen windeieren, naamstenunen, mee profiteer- wonderen. Tot enkele jaren Hij kreeg er heel wat relaties den van de -kop», terug was hij op gemeentelijk mede en deed eivanng op op De Kerpel toont zich inder- vlak niet aktief. Zijn beroeps- lokaal vlak want het CVP-be- bezigheden brachten hem zo- stuur werkte in nauwe samen- wat overal in Europa en zelfs werking met het college. In de in de USA. Toch is hij in alle kommissie van binnenlandse gemeenten van het arrondisse- zaken beleefde hij ook aller- ment Aalst-Oudenaarde thuis, hande toestanden in verband Eens burgemeester, bevrijd met de lokale politiek met in van nationale en internationale het minst met die van Aalst, bekommernissen en betrokken - bij «1 wa, te Aalst gebeurt, bestuur kent iedereen hem wei zeer Bedoeling van elke koöptatic daad gerechtigd trots op het feit dat de CVP in Aalst spek- takulair vooruitging, weliswaar na een eerdere 'rammeling'. In Oost-Vlaanderen was de globale vermeerdering 9,5%, in het arrondissement Aalst- Oudenaarde liep die op tot stuurt. Hoe moet het nu verder? Na samenspraak met de koali- tiepartner zal Maurice De Ker pel worden voorgedragen als kandidaat-burgemeester door de gemeenteraad. Momenteel is er echter diskussie. Gebeurt dit bij Binnenlandse Zaken of bij de Vlaamse Deelregering. Dat hangt af van de interpreta tie die de gouverneur van aanneemt. Collega's gouverneur nemen Op suggestie van RALDES verklaarde Amylum zich begin brengen en kan er in samen werking met milieuverenigin gen enkel voor strijden dat ze door de hogere overheid als volwaardige gesprekspartners aanvaard worden». Tenslotte een oproep i.v.m. het feit dat het stadsbestuur de mogelijkheid voorziet van een opendeurdag voor de Grote Aalsterse bedrijven in de maand oktober: «heren van Amylum, beperk uw open deurdag tot informatie aan de bevolking over de aard en de realisatievooruitzichten van uw milieusaneringspro gramma!» LH vlug. In de omgeving van de 's mensen binnen te halen die Sint-Annalaan en de Kool- inderdaad iets kunnen. Dal Een Belgisch unicum 16 4% en in het kanton Aalst 0ost.vlaa„dcfen zeU'tot liefst 27,03%. leen fier- Co„ heid die dus alleszins gewettigd ïcraglUen|e stell,ngen in op kan genoemd worden. di, gebied Als de procedure loopt via de Vlaamse Deelre- straat kent men de vriendelijk ook koöptatie wel eens dient Senator De Kerpel zegt dat het gering zou De Kerpel de twee- glimlachende heer reeds lang. om «gebuisden» op te vissen, jn 1982 te Aalst afgesloten ak- de «Vlaamse burgemeester» Hij wandelt er elke dag njet draagl de goedkeuring van koord tussen de verschillende kunnen worden. Blacky. Bij ons bezoek scheen Maurice allerminst weg. de hond echter minder geluk- 1° de senaat is hij eerste onder lag met de nieuwe situatie van voorzitter van de kommissie zijn baas. Vreesde hij dat de binnenlandse aangelegenhe- 1 rlun ^cinrlc T" standen, een unicum in België is. De opstelling van de lijst Opvolging moeilijk of niet? was de prefiguratie van het De Kerpel krijgt de opvolging 1 j 'oe\ it i.»T r i j toekomstig schepencollege. van een groot burgemeester, den (sinds 85), effektief lid Van de zes beoogde mandaten Een tweede Raymond worden. zouden er drie gaan naar het kan niet en dat wi! hjj trou- ven? In de sofa zag Blacky er ondejwjs^en wetenschjip^ha ACW en^drie naar de andere wcns ook njet Hij vaart zijn dagelijkse wandeling wel eens zou kunnen achterwege blij ven? In de sofa zag Blacky er alleszins eerder belabberd uit. van de kommissie parlementai- groepen. Deze laatsten zouden ei en koers in zijn eigen stijj Amedé Maurice De Kerpel, te re werkzaamheden en sekreta- zich onderverdelen in twee inhoudelijk is de erfenis echter Erpe geboren op 29.08.'27 ns-penmngmeester van de Voor het NCMV en 1 voor de vaiabei, vooral door de finan- volgde volledige humaniora CVP-senaatsfraktie. bunktie boeren. Burgemeester en frak- cjg|e toestand die meer moge- aan het SMI en Administratie- waarin hij de leden van zijn tievoorzitter in het OCMW ijjkheden biedt na het werk ve Wetenschap aan het Provin- "aktie moet stimuleren en zo zouden in de kavel van het van zijn voorganger, daal Hoger Handels-en Taal- nodig op hun plichten wijzen. ACW vallen. De Kerpel zegt £je sjechte toestand van de instituut aan de Savaanstraat Dat hij verslaggever is van de dat dit een goed akkoord is wegen het openen van het te Gent. parlementaire onderzoeks- doch zulks niet inhoudt dat het kuitureel centrum en nieuw Hij huwde in 1951 een rasechte kommissie over de gevolgen ad vitam aetemam moet blij- ziekenhuis en het stimuleren Aalsterse. Malvina De Neve, van de kernramp van 1 sjerno- ven gelden. van karnaval dat te Aalst nooit Hun wittebroodsmaanden byl, aanziet hij als een reele Toen Etienne Bogaert stierf Ver weg is, genieten zijn priori- brachten ze door in een wo- erkenning van zijn werk- werd h|j door een lid van de tcjt ning aan de Vilanderstraat en kracht middengroepen vervangen. Als provincieraadslid zal Ray- een paar jaar later betrokken Na het grootste deel van zijn Paul StockmaH, maar Armand mond Uyttersprot opgevolgd ze hun nieuwbouw in de Ploeg- leven buiten Aalst te hebben De Vijlder (ACW) werd opge- worden door Mariette Venne- straat 14. Mevrouw De Kerpel gewerkt, werd hij aangezocht volgd door mevrouw Bour- man uit Smetlede, raadslid te is werkzaam in het kabinet van provinciaal senator te worden geois die van de andere groep Lede. Wie De Kerpel zal op- Wivina De Meester en laat 's na het ontslag van Wim Ver- was. Momenteel is het «Land Volgen eens dat hij ontslag zal middags, in de omgeving van leysen en met het nakend op van Riem» echter op zijn re- hebben genomen is nog een de Wetstraat, Blacky uit. rust gaan van Roger Otte. tour, heeft het NCMV er zich probleem. Daartoe is rugge- C JU T.,«»nirnm«tpn uit teru88etrokken en hééft spraak noodzakelijk in de ar- Admlnlstratie en Syndikaat Tussenkomsten dan ook geen vertegenwoordi- rondissementen Aalst en Ou- Als jongeman kwam Maurice Maurice De Kerpel was in de ger meer in het college. O.m. denaarde, en met de provincie- in dienst bij het Ministerie van senaat geen zwijgend lid van omdat Ghisleen Willems geen raad Meestal krijgt het arron- Financiën, waarna hij over- de meerderheid. Meer dan 50 schepenschap aanvaardde dissement Aalst stapte naar de RTT met als maal kwam hij er uitgebreid laatste graad direkteur van ad- aan bod over allerhande mate- ministratie. Hij behandelde er ries. Meest echter rond de ge- vooral personeelszaken en meentewet, de gemeentelijke aanbestedingen. politie, de apparentenng (zie Vanaf 1969 werd hij als syndi- Toon Van Overstraeten), het kaal vrijgestelde gedetacheerd politiek verlof e.d.m. Vaak bij de C.V.C.C. ofte Christe- verdedigde hij waar nodig ook lijke Vakbond Communicatie de belangen van zijn stad als en Cultuur. De beroepscentra- bvb. de decentralisatie van de le van het ACV, verantwoor- RTT waardoor de dienst kijk- delijk voor de zowat 80.000 luistergeld naar Aalst komt. leden van het personeel der Ook de wantoestand bij de spoorwegen, posterijen, RTT, indeling in telefoonzones kloeg regie der luchtwegen, regie hij herhaaldelijk aan. Zo is het van maritiem transport, BRT- o.m. zo dat een kleine ge- RTBF e.d.m. De laatste funk- meente als Meldert liefst in tie die hij er bekleedde was die drie zones werd ingedeeld wat voor wie te Meldert veel van de telefoon gebruik maakt, een dure aangelegenheid een provin- doch enkel het burgemeester- cjaaj senator of een deputee. schap ambieerde. Alleszins Daarover nu reeds voprspellin- staat vast dat twee mandaten gen doen, ware al te gewaagd in '89 zullen voorbehouden en onrealistisch, blijven voor het NCMV als er EH valabele kandidaten uit die Tijdens INFOBO, beurs voor bouwen en wonen die geopend wordt op vrijdag 17 april te 18 u. in de Keizers- hallen en er doorloopt tot de dinsdag na Pasen organiseert het Fonds voor Vakopleiding in de Bouwnijverheid poly valente bouwopleiding. Wie meer te weten wil komen over de polyvalente bouwvakopleidingen en alles wat daar verband mee houdt, komt naar de Polyvalente beroependemonstratie (metselen, bekisten, ijzervlechten) en naar dc informa- tieaktiviteiten opgezet door het Fonds voor Vakopleiding in de Bouwnijverheid (F.V.B.) in samenwerking met de lokale paritaire contactgroep Bouwwereld-Vakopleiding (B.V.O.) en NACEBO, de Nationale Centrale voor Metaal-, hout- en bouwvakondernemingen. Tijdens de paasdagen, van 18 t.c.m. 20 april, telkens van 14 tot 18 uur verzorgen de leerlingen van het Vrij Technisch Instituut van Aalst en het Koninklijk Technisch Atheneum van Herzele volgende demonstratieactivi teiten: - metselen van een gevelfragment in vakwerk; - bekisten van een trap; - ijzervlechten; - bewerken en kappen van natuursteen Daarnaast wordt doorlopend (van 17 tot 31 april) informa tie verstrekt door het F.V.B.de R.V.A. (S.T.D.-Aalst) en het N.A.V.B Nationaal Actiekomitee voor Veiligheid en Hygiëne in het Bouwbedrijf. De informatie omvat leerboeken, brochures, persoonlijk advies en verder nog videoprojecties omtrent opleiding en veiligheid. De twee orgelpunten van deze manifestatie worden: de eerstesteenlegging op vrijdag 17 april om 19.30 u. door dhr. burbemeester van de stad Aalst, en de meitakplanting op maandag 20 april om 18 u., door dhr. schepen van onderwijs. Meer informatie bij de Subregionale Tewerkstellings dienst, Keizerlijk Plein 17 B (053-21.26.91), in het VTI, Vakschoolstraat 41 (053-77.38.26) of in het RIBSO. Molendreef 57 (053-21.89.59). LH van algemeen voorzitter. Syndikale ervaring Parallel met zijn administratie ve opgang verliep zijn syndika le opdracht waarbij hij heel wat ervaring kon opdoen. Zo was hij onderhandelaar op regeringsniveau voor de kol- lektieve arbeidsovereen komsten voor de overheidssek- wordt. Eénmaking van de zo nes Aalst-Dendermonde-Ni- nove dringt zich dan ook op. Zoniet wordt de streek «het kind van de rekening». In vier jaar stemmenaantal verdubbeld Hij was ondervoorzitter Als senator wilde De Kerpel van de beroepsraad van de zonder enige lokale ambitie te PTT in de schoot van het We- koesteren, toch ook zijn reldverbond van de Arbeid steentje bijdragen tot het suk- met kontakten over de hele ses van zijn partij, wereld. Post en Telekommuni- Voor de senaat haalde hij in katie waren immers de ge droomde instanties om inter nationale kontakten te leggen en ervaring op te doen. 1981 4,467 naamstemmen waarvan er 1.683 kwamen uit het kanton Aalst. Als u weet dat de CVP in Erpe-Mere en Maar speciale belangstelling Lede in de oppositie zat, zal toonde De Kerpel toch voor het leeuwenaandeel van die overheidsdiensten met kom- 1.683 wel uit Aalst zijn mercieel, industrieel en kultu- gekomen, reel karakter. Hun rol in onze In 1985 was dat aantal aange- maatschappijhun beheer, hun groeid tot reeds 6.715 waarvan financiering, hun werking en 3.339 uit het eigen kanton. hun relaties lagen hem 1 aan het hart. Politieke ervaring De Kerpel is sinds 1970 lid van het CVP-bestuur Aalst, werd ondervoorzitter en volgde in Een verdubbeling dus van zijn stemmenaantal. Wat betreft de gemeenteraadsverkiezingen haalde hij op de voorlaatste plaats, zonder enige ambitie, toch 1.018 stemmen. Dat hij slechts als derde opvolger uit Aalst. Ook wij waren present op Flanders Printing (a) Flanders' Printing 2 dat op de voorlaatste dag zowat 4200 bezoekers telde waaronder uiteraard heel wat schoolkinderen mocht alleszins twee uitschieters beleven. Het bezoek van schepen Robert Dc Pauw op zondagvoormiddag vergezeld van enkele trouwe vrienden. De schepen voelt zich inderdaad nauw betrokken bij Flanders' Printing want in de eerste editie rondde hij af met een merkwaardige evaluatie. Die evaluatie kwam er momenteel (nog) niet, zodat we u bezwaarlijk de inzichten van het organiserend Dirk Martenskomitec voor een eventuele derde editie kunnen verklappen. Enkele proefgesprekjes leidden ons naar een match nul. Standhouders verklaarden ons zeer valabele kontakten te hebben kunnen leggen en toonden zich tevreden met het resultaat. Andere vonden het sop de kool niet waard en hebben niet het inzicht bij een eventueel volgende editie er nog aan deel tc nemen. En verder waren er die stelden dat het geen beurs is om orders te noteren maar dat men toch best present is Andere uitschieter was de voorstelling van de monografie van kunstschilder Wilhelm Mechnig, een Keulse Aalstenaar. Een 44 pagina's tellend bundel dat het oeuvre van de kunstenaar belicht. Een soort liber amicorum met bijdragen van o.m. prof. Fr. Vyncke (RUG), Willy Van Gysscgcm, William Vcrhcgghc, Marcel Wauters, Ben Cami Roger D'Hondt, Remi De Cnodder, Mare Callewaert en rektor Callewacrt. Bundel te verkrijgen bij Mats Printing Industriezone 29 te Erpe-Mere. EH

De Voorpost | 1987 | | pagina 4