De «Week van de Middenstand» te Aalst Akkermans: «Is bouwen nog te betalen?» te Baardegem onder de beste inzendinsen Gewezen prior te Affligem eredoctor te Rome Laat uw fiets gratis graveren Erpe-MerePlasma... een nieuw tijdschrift Exit vliegveld Ter Kluizen Naar Oostlant willen wij rijden... Nieuwbouw prooi der vlammen krijgen bij de deelnemers van De Voorpost - 3.4.1987 - 5 Dom Abrosius Verheul, destijds monnik en later prior in de abdij Affligem meer sinds jaren abt van de Benedictij nerabdij Keizetsberg te Leuven kreeg gisteren donderdag in de pauselijke universiteit San Anselmo te Rome de titel doctor honoris causa. Dit wegens zijn verdiensten op het gebied van de vernieuwing in de liturgie. De abdij Affligem speelde trouwens vele decennia terug een belangrijke rol in de liturgische beweging. Niet in het minst door haar destijds furore makend en eigentijds missaal. Een must voor elke plechtige kommunikant. Met moderne tekeningen van Speeckaert. De gelauwerde kan gerust beschouwd worden als de vader van de Liturgische Beweging in de Lage Landen bij de Zee. Hij is trouwens sinds dertig jaar de spil van het Liturgisch Kongres. Veertig jaar terug was hij reeds de hoofdredakteur van het «Tijdschrift voor Liturgie» en was medewerker aan «Questions liturgiques». Ook verleende hij zijn medewerking aan het groot Liturgisch Woorden boek en aan het Vlaams Genootschap voor Liturgiestudie. Aan KU-Leuven was hij professor in de liturgische wetenschappen. Affligem aanziet hem alleszins als een van zijn meest beroemde zonen. Hij komt er trouwens regelmatig naar terug. LH Aalst. Zondag verzamelde het ACV Aalst als voorbereiding op de syndikale verkiezin gen, waarvoor zich 350 ACV kandidaten hebben gemeld (a) In Aalst zijn de fietsdiefstallen uitgegroeid tot een ware plaag. Vooral in de weekends is het aantal gestolen fietsen hoog. Vele fietsen worden gestolen, doorverkocht en komen niet meer bij de rechtmatige eige naar terecht Een aantal wordt door de politie teruggevonden maar wanneer de taksplaat ontbreekt is de kans op het terugvinden van de eigenaar gering. Een eerste belangrijk middel om het aantal fictsdiefstallcn in te dijken is het slotvast ach terlaten van fietsen aanmoe digen. De politie stelde vast dat 90% van de gestolen fietsen op het ogenblik van de wegname niet slotvast was. Een tweede belangrijk middel is het aanbrengen van een ge graveerd nummer in het fiets- frame. Steden die reeds tot de gravering overgingen stelden een daling - soms tot 30% van het aantal diefstallen vast. Een slotvasté en genummerde fiets vormt een belangrijke schakel in de fietsdiefstalpreventie. Dit nummer wordt door mid del van een speciaal toestel in het fietsframc gegraveerd. Het gebruikte nummer is het num mer van de identiteitskaart. Bij de gemarkeerde fiets hoort een fietspas die de belangrijk ste gegevens over de fiets be vat en een soort eigendomsbe wijs is. Bij de aangifte van diefstal kan aan de hand van de fietspas de juiste beschrij ving gegeven worden. Op de gemarkeerde fiets wordt ccn opvallende zelfklever «Handen af, gemerkte fiets» gebracht. Welke voordelen biedt fiets- gravering? De potentiële fietsdief wordt afgeschrikt door de zelfklever en het gegraveerde nummer. Een genummerde fiets is niet interessant om voort te verko pen. Het gegraveerde nummer is een identifikatiegegeven waarmee de eigenaar zonder veel inspanning kan opge spoord worden. Het graveren is geen verplich ting en gebeurt volledig gratis. Om technische redenen kun nen BMX- en minifietsen niet gegraveerd worden. Kinder fietsen worden evenmin gegra veerd. Voor meer inlichtingen: dienst verkeersveiligheid, Politie, Aalst 053-21.34.56. LH De «Werkgroep Oost-Europa» van de Vlaamse Bouworde zoekt 300 vrijwilligers voor de werkkampen van deze zomer: mensen met evangelische in spiratie, die van aanpakken weten, om puinen van kerken en pastorieën weer bruikbaar te maken, en katecheselokalen te bouwen. Leeftyd: minimum 18 jaar, maar liever 20 of 21 jaar.' Prijs: naast het forfaitair in- schrijvings- en verzekerings geld van 500 F moet men reke nen met de werkelijke reiskos ten naar het project, die varië ren tussen 6.000 en 10.000 F, naargelang de afstand, en voor de treinreis naargelang de leef tijd van de kandidaat: wie bo ven de 27 jaar is, betaalt meer voor het treinticket. Indien deze werkkampen je interesseren: schrijf ons dan dringend een briefje met je naam, adres, leeftijd, studie of werk, en motivering voor je verzoek. Per kerende krijg je antwoord. Je kan dan gaan praten met een van onze ver antwoordelijken in je streek, om nadien met grondige ken nis van zaken het intekenfor mulier in te vullen en naar Dendermonde door te sturen. Voor alle inlichtingen of aan melding: «Werkgroep Oost- Europa van de Vlaamse Bouw orde», Begijnhof 1, 9330 Den dermonde, tel. 052/21.93.37. We hebben voor juli, augustus en september zo'n 300 vrijwil- lig(st)ers nodig! Een nieuw tydschrift beginnen baart geen kunst maar volhouden en regelmatig verschenen is een andere zaak. Met Plasma, het gloednieuwe kontaktblad van de plasma- feresecentra Erpe-Mere en Geraardsbergen, wil men de donors helpen door bepaalde informatie te verschaffen en eigen ideeën aan bod te laten komen, ten bate van een nauwe samenwerking die een garantie moet betekenen voor de toekomst van het plasmaferesecentrum, dat nu al getuigt van een fantastisch initiatief. Aalst. Ten voordele van de Mikisklub werd voor de eerste maal een grote bakschieting en teerlingenworp georganizeerd (a) Driemaal per jaar wil "men", met andere woorden onder impuls van P. De Cock, dit kontaktblad laten verschij nen dat volgens zijn gulden middenweg niets anders is dan een "plasma-familienummert je, wetenswaardig, leerrijk maar dat ons ook een paar nieuwtjes (sic) van het thuis front brengt". De opsteller zegt het zelf dat "tijd en erva ring veel zullen bijdragen tot het volharden van dit initia tief'. Voor de diversiteit van het tijdschrift, dat bepaald goed verzorgd is, rekeng men op de medewerking van velen. In het eerste nummer maken we kennis met de oprichting van het centrum in Geraards bergen en de snelle vooruit gang ervan. Ook met een wei nig geschiedenis over de stad en ter afwisseling over tuin- bloemen. Centrum Erpe-Mere Slechts een vijftal maanden geleden werd het plasmafere secentrum Erpe-Mere opge richt te Mere. Dat het om een suksesrijk initiatief gaat, kan men ongetwijfeld beamen want meerdere donoren van het eerste uur gaven reeds tien of zelfs twintigmaal plasma. Tot deze laatste kategorie be horen R. Van Impe, P. Capel- leman, M. Van Bockstael, C. Schamp en H. D'Haeseleer. Intussen vierde men op 23 januari reeds de duizendste plasmagift en de gelukkige do nor was Chris Broodcorens uit Burst. Toch behoort dit getal nu al tot een ver verleden want. men stevent langzamerhand op het getal 2.000 af. Men kan stellen dat het plas maferesecentrum stellig een suksesrijke onderneming te noemen is en de verwachtin gen van de initiatiefnemers zal inlossen. Vier dagen per week wordt de mogelijkheid gebo den om plasma te geven doch aangezien het noodzakelijk systeem iets of wat omslachti ger is dan gewoon bloed ge ven, dient men een afspraak te maken om datum en uur te bepalen. Dit kan men doen bij het centrum zelf op het tele foonnummer 053/78.88.26. (J.v.) Van het vliegveld Ter Kluizen schiet er na de weinig verkwikkelijke historie niet veel meer over. De gebouwen werden met bekwame spoed met de grond gelijk gemaakt en heel wat houten schutsels en planken werden gewoon in de fik gestoken na de afbraak. Het landschap is er desolaat geworden en een voorbijganger kan zich nog nauwelijks inbeelden dat er hier ooit een vliegveld is geweest. De teleurgang van een schoon verleden als gevolg van vele twisten foto a) Aalst. In het parochiaal centrum te Baardegem werden de Faubourg medewerkers op een etentje getrakteerd (a) leren 1 van :ditie jk de nkele innen ht bij ers te ïildcr Een larccl :n bij LH Mi- t op- sane- inder lijko- iding vol- it het ikken <\my- )ordi- telen. iepen matie begin ver- ikken jur in eisen iij de Com- t met Dienst l aan :u te juri- m in ïg te imen- nigin- lat ze id als rtners i.v.m. mr de n een Grote de i van open- an de en de van Sspro- LH wordt 20.000 fr. waardebons verdeeld. Ballons met sprookjesfiguren worden gratis aan de kinderen uitgedeeld. Een aantal mid denstandsondernemingen stel len hun zaak open voor het kinderpubliek met hun lera ren, nadat zij over de midden stand in de klas hebben kun nen nadenken. Moorsel - Meldert - Baardegem - Herdersem Startavond voor de 'Week' wordt vrijdag 3 april met een muzikale receptie voor alle so ciale organisaties in de paro chiezaal te Baardegem. Gast spreker is oud-minister A. d'Alcantara, voorzitter van het Economisch en Sociaal Insti tuut voor de Middenstand. Zondag 5 april start in Meldert een geleide wandeling met Lambert Van de Sijpe, pro- duktieleider jeugd bij de BRT- Televisie. Vertrek bij Eddy en Ingrid om 15.00 u. Iedereen is welkom. Donderdag 9 april wordt in Meldert een informatie-avond over zuinig energieverbruik georganiseerd, bij Eddy en In grid om 20.00 u. Zondag 12 april wordt een grandioze fietstocht met prijs uitreiking om 18.00 u. in de Kring te Moorsel georgani seerd. Vertrek tussen 13.00 u. en 15.00 u. bij Coppens J.P. onder het motto 'Ontdek je middenstandsdorp' LH Aalst. Feest bij de studentenclub van het Hrito (a) Infobo paasdagen '87 Van vrydag 17 tot en met dinsdag 21 april heeft de zesde INFOBO, beurs voor bouwen en wonen, plaats in de Keizershalien te Aalst. Organisator is Nacebo, de nationa le centrale van metaal-, hout- en bouwvakondernemingen met te Aalst de dynamische Hubert Vinck. De bouwbeurs is niet stilaan maar op een zeer korte tijd groot en volwassen geworden, de belangstelling van vele zelf standigen en het dynamisme van het inrichtend komité zorgden ervoor dat 1987 een geweldig sukses tegemoet gaat. Niet alleen zijn de keizershal ien volledig bezet, maar daar naast bestaat er een wachtlijst van vele exposanten die in 1987 geen plaats konden be machtigen. Ook bij de informatie aan gaande de bouw en het bou wen wordt het grote publiek betrokken, want Nacebo staat steeds ten dienste van de kan didaat bouwer. Voorafgaandelijk is er op maandag 13 april in de feest zaal van het stadhuis een ge- spreksavond rond het tema «Is bouwen nog te betalen?». Be gin te 19u30. Een organisatie door NACEBO en stadsbe stuur m.m.v. NCMV en de Kamer van Ambachten en Ne ringen. Na een welkomstwoord door voorzitter Nacebo en Infobo Hubert Vinck en een visie op het onderwerp door een archi- tekt, een aannemer en een jong (kandidaat) bouwer spreekt minister Paul Akker mans waarna gelegenheid tot het stellen van vragen en slot woord. Paasei? Velen zullen zeker belangstel ling tonen voor de gespreksa- vond die doorgaat in de feest zaal van het Stadhuis Grote Markt te Aalst op 13 april te 19u30. Minister Paul Acker- mans zal het tema «Is bouwen nog te betalen» behandelen. Kandidaat bouwers dit is een speciale avond voor u, naast nuttige inlichtingen, kunt u er een antwoord krijgen op al uw vragen. Tijdens de beurs kan ieder kandidaat bouwer terecht op stand nr. 64 - naast het secreta riaat. - Daar komt hij te weten wel ke de steunmaatregelen zijn van de regering ten bate van de bouwers. - Daar komt hij te weten wel ke de beste lening is voor zijn gezin. - Daar komt hij te weten hoe veel financieel profijt hij doet voor zijn persoonlijke toe stand. - De premie kan in het gun stigste geval tot 1.500.000 fr. gaan, zou dat voor u ook geen mooi paasei zijn. Dus kandidaat bouwers, allen naar stand 64 bij het sekreta- riaat, men werpt er de miljoe nen te grabbel, komt u er ook eentje oprapen. Infobo De beurs is toegankelijk op vrijdag 17 april van 19 tot 21 u., op zaterdag 18 van 14 tot 21 u., op zon- en maandag 19 en 20 van 10 tot 21 u. en op dinsdag 21 april van 16 tot 21 u. Aan de inkom staat het Aal- sters stadsbestuur met een in formatiestand over zijn «Woongroen». LH De Week van de Middenstand is in 1987 aan haar derde uitgave toe. Een dergelijke grid om 20.00 u. manifestatie geeft vorm aan de aanwezigheid en het belang van de middenstandsekono- Zondag 12 april wordt een mie en is tegelijkertijd het middel by uitstek om de eigenheid van onze middenstandsbe- grandioze fietstocht met prijs- weging naar builen te brengen. uitreiking om 18.H> u. in de Wat ons speeitiek maakt is precies de veelkleurige inzet van honderden afdelingen °°'enisTlfMi 'bil zonder dewelke een week van de middenstand niet mogelijk is. Coppens J.p'. onder het motto Daarom is de «Week», die van 4 tot 11 april 1987 zal plaatsvinden, enerzijds de week van 'Ontdek je middenstands- de NCMV-afdelingen, omdat hierdoor de vele lokale afdelingen weten dat zij niet alleen dorp', staan in hun inspanningen voor belangenverdediging, vorming en promotie van de middenstanders; anderzijds is het ook de week van de klant, voor wie wij de waarde van Erpe-Mere de middeiistandsondernemingen wensen te verduidelijken. Op donderdag 2 april om 20.00 u. houdt de afdeling een voor- De Week van de Middenstand Het 'charter' van de belas- lokale middenstand. lichtingsavond over 'diefstal en zal er overal anders uitzien, op tingsplichtige dient evenwicht inbraakpreventie', maat van de eigen mogelijkhe- te brengen tussen een korrekte In de Fa,uintjes Plaats van ontmoeting: het den van uw afdeling. taxatie en het behoud van de Voor de regio Baardegem, Lijstemestje, Oudenaardse Handel, ambacht, diensten, rechten van de belastingsplich- Herdersem, Meldert en Moor- Steenweg 847 in Burst. Een vrije beroepen waarin de klant tige. Hierover wordt een voor- sel is er een startavond van- professionele speelfilm geeft vertrouwen kan stellen is de lichtings- en debatavond ge- daag vrijdag 3 april met in de op boeiende wijze de inbraak- echte meerwaarde van de mid- houden op maandag 6 april om parochiezaal te Baardegem te methoden van ongewenste denstandsondernemingen. van 20.00 u. voor alle belangstel- 20 u. een receptie geanimeerd personen. Met dia-projektie de zelfstandigen en familiale lenden in de Ridderzaal van door de Faluintjeskapel. worden eenvoudige en gesofis- bedrijven. het kasteel Terlinden aan de Gastspreker is oud-minister A. tikeerde dure beveiligingsme- Het charter van de Belas- Boudewijnlaan te Aalst. Gast- d'Alcantara, voorzitter van het thoden getoond. Rijkswacht- tingsplichtige is al enige tijd in spreker is NCMV-adviseur Economisch en Sociaal Insti- kommandant Collier van Sint- de belangstelling. Mare Bontinck, accountant, tuut voor de Middenstand. Niklaas praat de avond sympa- Belastingen hebben direkte in- Iedereen welkom. In deze Zondag 5 april start in Meldert tiek en deskundig aan mekaar, vloed op het bestedingsvermo- deelgemeente van Aalst laat een geleide wandeling met gen van iedere burger en de de afdeling haar inwoners na- Lambert Van de Sijpe, pro- Lede onderneming. Voor de over- denken over haar oudste duktieleider jeugd bij de BRT- Met Herman Van Molle van heid zijn belastingen haar schrijfwijze van haar plaats- televisie. Vertrek# bij Eddy en de BRT-IQ-kwis heeft de hoofdinkomen. Spanningsveld naam: Hofstade, Hostade, Of- Ingrid om 15.00 u. Iedereen is NCMV-afdeling meerdere tussen beiden is onvermijde- staden, Hofstad of Hovestade. welkom. prijskampen opgezet. Nu lijk. Belastingsontwijking en Trekking van de winnaars on- Donderdag 9 april wordt in wordt de Leedse bevolking uit- fraude wordt met uitgebreide der de juiste antwoorden in het Meldert een informatie-avond genodigd om na te denken bevoegdheden voor controle- parochiaal centrum op 12 april over zuinig energieverbruik over het langste woord. Dit ambtenaren bestreden. tijdens een receptie met de georganiseerd, bij Eddy en In- woord moet terug te vinden zijn in het groot woordenboek i der Nederlandse Taal Van Daele. Reglement en deelnc- de eindejaarstombola LET. De amper tien jaar oude fraaie bungalow van het echtpaar Henri Dierickx, Eerdegem- straat 54 aan «'t Schuurken» aan de grens Baardegem- Moorsel brandde in de nacht van zondag op maandag totaal uit. Buren hoorden verdacht lawaai en werden gekonfron- teerd met een brand die snel uitbreiding nam. Te 2.27 u. verwittigden ze de brandweer die snel ter plekke kwam, doch het grootste onheil was toen reeds aangericht. De bewo ners, de man is chauffeur en de vrouw gerante in het Volkshuis te Lebbeke, waren nog afwezig samen met twee kinderen, een toekomstige trouwer en een plechtige kommunikant. De grotere zoon vervult momen teel zijn legerdienst. Echtpaar en twee kinderen waren nog te Lebbeke want er waren nog steeds klanten in het café. Door buren telefonisch verwit tigd en alhoewel het ergste vrezend, werd het toch een zware schok. Alleen de muren staan er nog. Zwartgeblakerd. Meubelen, kleding, huisraad, het ging allemaal in de vlam men op. Ook een aantal antie ke stukken werden vernield of zwaar beschadigd. Het parket stapte af, doch vond duidelijk geen sporen van inbreken of van misdadig opzet. Het huis werd dan ook vrijgegeven. Voorlopig ver blijft het gezin te Lebbeke. Uiteraard kan een deel van de schade via de verzekering wor den gerekupereerd. Dit gebeu ren heeft het echtpaar echter zwaar getekend. Als enige mo gelijke oorzaken zouden kort sluiting of een defekt aan de brander van de centrale ver warming kunnen worden bedacht. LH

De Voorpost | 1987 | | pagina 5