c J STREEKNIEUWS 8 - 3.4.1987 - De Voorpost Aalst Wachtdienst dokters AALST Dr. W. Geldhof, Binnenstraat 86 Aalst, tel. 70.55.26: Vrijdag 3 april vanaf 20 uur; zaterdag 4 april de hele dag; zondag 5 april de hele dag tot en met maandag 6 april om 8 uur 's morgens; maandag 6 en dinsdag 7 april vanaf 20 uur; woensdag 8 april vanaf 12 uur; donderdag 9 april vanaf 20 uur tot en met vrijdag 10 april om 8 uur 's morgens. EREMBODEGEM EN EREMBODEGEM-TERJODEN Dr. Van Steenhoudt, Edestraat 95 Haaltert, tel. 77.40.41 Zaterdag 4 en zondag 5 april. HOFSTADE, GIJZEGEM Dr. G. Rubbrecht, Schoorstraat 12 Gijzegem, tel. 70.55.91 Zaterdag 4 en zondag 5 april. BAARDEGEM, HERDERSEM, MELDERT, MOORSEL Dr. Van den Cruyce, Eeckhoutstraat 20a Meldert, tel. 052/35.87.89: Zaterdag 4 en zondag 5 april NIEUWERKERKEN Dr. H. Van Der Linden, Kuilstraat 11A Erondegem, tel. 21.38.30: Zaterdag 4 en zondag 5 april. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST Van zaterdag 4 april om 9 uur tot zaterdag 11 april om 9 uur: Van Cleemput, Binnenstraat 292 Aalst. Talloen, Molenstraat 34A Denderhoutem. Van Der Cruyssen, Poortendriesstraat 29 Lede Vandevelde, Elfdagwandstraat 24 Welle. WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST H. Joos, Steenstraat 21 Mere, tel. 70.12.24 Zaterdag 4 en zondag 5 april WACHTDIENST DIERENARTSEN LAND VAN AALST Dr. H. Verstraeten, Hoogstraat 6 Meldert, tel. 35.63.37 Zaterdag 4 en zondag 5 april Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 Jebron Zat. 4 april: van 9.30 - 12 u.: Werkgroep liturgie: er wordt gewerkt rond de Goede week. Om 18.30 u.: Begijnhofkerk viering, waarna ontmoetingsavond. Zon. 5 april: Open Trekkersgroep van 10 u. tot 12 u. Vrijd. 10 april om 20 u. 3de avond van de vormingscyclus rond Maatschappij analyse. Begeleiding: Paul De Witte. Zat. 11 april: van 9.30 -12 u.: Werkgroep liturgie: afwerken van de Goede week. Om 18 u.: Begijnhofkerk: Kinderliturgie. Om 20.15 u.: Gespreksavond voor 18 jarigen. Zon. 12 april: van 10 - 12 u. Open Trekkersgroep. Jeugdhuis Terlinden Vrijdag 10 april: Platenbeurs. Wie van koopjes houdt en er een verzameling op na wil houden, doet er goed aan om op vrijdag 12 april even JH. Terlinden, Raffelgemstraat 8, Aalst door te wandelen. Een uitgestippelde weg vol met oude en recente langspeelplaten. I.s.m. Freds Platenwinkel word je een gamma records aangeboden. Indien je zelf oud materiaal kwijt wil, even de hoorn af en dit nummer 053/77.75.93. Een 2de Platenbeurs - Uniek in Aalst. Zondag 12 april: Info - zelfverdediging. Onder deskundige leiding kan men zich op zondag 12 april een eerste maal onderhouden met een initiatie over zelfverdediging Deze info-avond grijpt plaats te JH. Terlinden. Artistiek café In de Bathyscaaf, Meuleschettestraat, vanaf 20 u. artistiek café met Norbert De Winne (9.4), de dichter als nomade en Marcel Wauters (16.4) dichter en tekenaar. Daensdag Te 9.15 u.: bloemenhulde op het kerkhof. Te 10 u.: plechtige herdenkingsmis in de Sint-Maartenskerk met homilie van Anton Van Wilderode. Te 11 u.: optocht naar het monument van A. Daens op de Werf. Toespraak door J. Frans Verdoodt, de bekende historicus. Te 12 u.: academische zitting in de feestzaal van het stadhuis met muzikale omlijsting van de muziekacademie. Welkomsgroet door Schepen Borms. Uitreiking van de priester Daensprijs '87. Gelegenheidstoespraak door Roland Laridon, Voorzitter van het Overlegcentrum van Vlaamse Verenigingen. Groet vanwege VTB-VAB door De Meulemeester. Drink aangeboden door de stad. Nadien koffietafel en gezellig samenzijn in de Koombloem, Grote Markt Aalst, verzorgd door de Priester Daensvrienden. ledereen van harte welkom. Vredeshuis In Esplanadestraat 8 te 11 u. op zondag 4 april Zon. 4.4.87: Etienne Bruneel. Een ontmoeting met de kunste naar over emoties en geweld, 11 u. Poppenkast Het Reizend Stadspoppentheater brengt op woensdag 8 april te 14.30 u. in de stadsschool Binnenstraat 15 «Kwik in Swieber- land» 30 fr. CCOD-feest Op zaterdag 4 april in de barkelder van 't Groen Kruis. 20 u. Toespraken - uitreiking van eretekens. Gastspreker nationaal CCOD-sekretaris Louis Piette. 21 u. Feestbanket. 22 u. Ten dans met D.J. Dirk De Cock. Reuzetombola met mini-TV ledereen welkom! Davidsfonds Aalst-Centrum Op maandag 6 april spreekt Pater Kerkhofs over «De toekomst van de kerk in Vlaanderen». Bunny-bis-party De Jonge Kamer Aalst herhaalt de Bunny-party 86 doch nu in Ter Mael op zaterdag 4 april. Champagne-aperitief van 20 tot 22 u. Attracties: «Myositis» met muziek van Django Reinhardt en de Hotclub de France, «Midnight Team», showorkest met interna tionale ervaring, «Lobo and the Pearls», caribeau disco-show en nachtconcert met Norbert Detaeye aan de vleugel. Presentatie: Jessie de Caluwé Toegang: 600 fr. Avondkledij. Liberale Sociale Hulp Paasfeest in «Ter Mael» Gentsesteenweg 390 op zondag 12 april. Verwelkoming door Lydie D'haeseleer-Cornelis, koffie met gebak, optreden van Nicole en Hugo m.m.v. Bob Vrieling en het orkest Freddy Thollebeeck en tombola. Geschenk aan anders validen. Gitaarhappening Slotmanifestatie van de internationale happening in het belfort. Vrijdag 3.4.87, 20.30 u. «Tango al sur» dans. Dirk van Esbroeck, Juan Masondo, Alfredo Marcucci (Argentijn se tangomuziek en dans), 250 fr. Zaterdag 4.4.87, 17 u. «Finale»; Nationale gitaarwedstrijd voor de jeugd en Kiwanis prijs 1987. 100 fr. - Kiwanis - vzw Gitaarkrant. Dirk Martenscomité. Zondag 5.4.87, 19 u. «Slotconcert» door cursisten van M. Sadanowsky. 20.30 u. «Flamencoconcert»: Marquito Velez, 150 fr. Geschiedenis van Mijlbeek De tentoonstelling in 't Apostelken is nog toegankelijk op vrijdag 3 april vanaf 20 u„ zaterdag 4 van 14 tot 20 u. en zondag 5 van 10 tot 13 en van 15 tot 20 u. K.V.L.V. Mijlbeek Op maandag 13 april te 14 u. in 't Apostelken E.H.B.O. Deel II. Toneel In de parochiezaal speelt «Hoger Op» «Mireille» van Frans Hydra in regie van Louis Pauwels op 4, 5,10,11,12 en 13 april telkens te 20 u. Onernstig en inhoudloos met een onnavertelbaar intrige, maar toch pittig, prettig, plezierig. Een pretentieloze komedie met de pretentie van een avondje-uit-theater. Verzamelaars Ruilbeurs voor verzamelaars van bierattributen op zondag 12 april van 10 tot 13 u. in 't Apostelken. Viltjes, glazen, kurken, flessen, etiketten... Info bij Michel Alderson, Oude Dendermondsesteenweg 70. Expo Kunstschilder Jan van der Smissen stelt tentoon in de belfort zaal van 3 tot 20 april. Open elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. Vertelnamiddag voor kinderen Op zondag 5 april vanaf 14.30 uur vertelt Myriam Arijs, «ster»- aktrice van de toneelgroep «Vast als Eik» «De spannende avonturen van de Lentefee». De tekst is van Kathelijne De Brauwer en de tekeningen zijn van de hand van Vera Boussy, illustratrice kinderboeken. Toegang krijgt U met een glimlachje of een knipoogje. Die vertelnamiddag heeft plaats in het parochiaal centrum te Hofstade en wordt georganiseerd door Vakantiegenoegens Hofstade. Sprookjes De sprookjeswerkgroep organiseert op woensdag 8 april van 14.30 u. tot 16 uur een vertelnamiddag. De namiddag gaat door in het sprookjeshuis, Overhammedreef 22 A (bos) Aalst. Voor verdere inlichtingen gelieve U zich te wenden Putbosstraat 14 Aalst, tel. 78.93.14 en 70.08.50. Tentoonstelling In de Juweel- en Kunstgalerie Muylaert-Hofman, Nieuwstraat 36 Aalst loopt tot 11 april een tentoonstelling met juwelen van de ontwerper Jacques Michel. Hij werkt in vier disciplines: abstracte schilderijen en etsen op aluminium, figuratieve gouachen, glasramen en edele juwelen. Hij stelde tentoon in diverse landen van Europa en Amerika, en tal van zijn werken zijn opgenomen in privéverzamelingen en in diverse musea. Zwemmen De wekelijkse zwemavond van de VTB-VAB afdeling Aalst gaat door op donderdag 9 april van 18.30 tot 19.30 uur in de Sportzaal van het Sint-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot Arseen Saeys, tel. 21.68.15. Kursus primitief weven De vijfde les van de kursus primitief weven heeft plaats op donderdag april van 19.30 tot 22 uur, in café Den Coninck van Spagnien», Grote Markt AALT. De organisatie berust bij VTB-VAB afdelingen Aalst en Eedee- voo ilichtingen gelieve ZICQEN TT Annie DmSmet, tel. 77.44.97 Braziliaanse avond De VTB-VAB afdeling Aalst, Denderleeuw, Buggenhout, Burst, Erembodegem, Erondegem, Erpe-Mere, Lede en Welle organi seren .op vrijdag 10 april om 20 u. een toeristische avond met een dia- en videoreportage en een optreden van de Braziliaan se zangeres Vania Nazare. Deze avond heeft plaats in de Borse van Amsterdam, Grote Markt Aalst. De toegang is gratis, maar men dient vooraf te reserveren. Voor inlichtingen en reservaties kunt U terecht bij Agnes Van Vaerenbergh, tel. 77.81.41 Bonsai-kursus De VTB-VAB afdeling Aalst organiseerd een bonsai-cursus. Die cursus heeft plaats op zaterdag 4 april om 9.30 uur voor gevorderden en dinsdag 7 april om 19 uur voor beginners. De kursus omvat hzr kweken en onderhouden van oosterse dwerg boompjes. Voor gevorderden heeft die plaats in de Welleweg 54e Erembo degem. Voor beginners in 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.L.V.-Plein) Aalst-Mijlbeek. Inlichtingen kunt U bekomen bij Geert Van Cleemput. Tel. 78.06.34. SPREEKBEURT De Verbruikersclub Bond van Grote en Jonge Gezinnen organi seert op woensdag 8 april om 20 uur een informatieve spreek beurt «konsumentenrecht - konsumentenklacht» onder leiding van een jurist kunt U vernemen hoe en waar men terecht kan met konsumentenmoeilijkheden. Deze infomatieavond heeft plaats in lokaal Peperzolder, Peperstraat 46 Aalst. Toneel De Catharinisten-Aalst brengen «Het Gouden Meer» van Ernest Thompson in een regie van M. Van Wesemael. De voorstellingen hebben plaats op vrijdag 10 april, zaterdag 11, zondag 12 en maandag 13 april in de stadsschouwburg, Vredeplein Aalst. Informatieavond Filmclub Kinova organiseert een informatieavond op maandag 6 april om 20 uur in het Sociaal Centrum Sint-Jan, Immerzeel- dreef Aalst. Het tema van die avond omvat sonorisatie en synchronisatie: de eeuwige boemannen! Kursus K.W.B. Sint-Martinuskerk richt een kursus fotografie voor be- 'ginners in. Deze kursus gaat door op dinsdagavonden 7,14, 21 en 28 april en op zondagvoormiddag van 9.30 tot 11.30 uur, 26 april. Elke avond begint om 20 uur en eindigt omstreeks 21.45 uur. K.W.B. leden betalen 100 fr voor de ganse reeks, een tweede gezinslid mag kosteloos deelnemen. Niet KWB-leden betalen 200 fr. voor de ganse reeks (inclusief kursusgeld, administratie kosten, cursusmap, ontwikkeling van de gemaakte foto's). Ter plaatse kunnen filmpjes gekocht worden. Inschrijvingen bij Benno Declerck, Sint-Janstraat 22 Aalst, tel. 77.69.19. Wandelen De VTB-VAB afdeling Aalst organiseert op zondag 5 april een wandeling langs het Bosgatpad te Schorisse (9 km) Samenkomst op de Houtmarkt te Aalst om 13.30 uur of aan 't Wofgat te Schorisse. Voor inlichtingen gelieve U zich te wenden tot Leo Van Steenhuyse, tel. 21.02.24. Gymnastiek De wekelijkse gymnastiekles op muziek gaat door op maandag 6 april van 20.15 tot 21.15 uur in de Sportzaal van het Sint- Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. De organisatie ligt in handen van de VTB-VAB afdeling Aalst. Voor meer inlichtingen kunt U terecht bij Geert Van Cleemput, tel. 78.06.34. Al Anongroep Familie en naastbestaanden van drankzuchtigen kunnen te recht op de vergadering van Al-Anon groep Erembodegem. Die vergadering heeft plaats op dinsdag 7 april in zaal Gildenhuis, Kerkplein Erembodegem. U kunt ook schrijven naar Postbus 44, 9440 Erembodegem. Oproep Het C.G.S.O.-Aalst doet een onderzoek rond postnatale de pressie en het hulpverleningsproces. Wij zoeken mensen die een postnatale depressie hebben gekregen en die bereid zijn tot een gesprek. U kunt contact opnemen met het C.G.S.O., Aalst tel. 21.75.13. De contactpersoon is Pascale Schellemans. Proklamatie provinciale voordrachtwedstrijd «Sint- Barbara» Op vrijdag 10 april om 20 uur heeft in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt 3 Aalst de proclamatie plaats van de voordrachtwedstrijd «Sint-Barbara». Op het programma: optreden van de Expressing roep Vredon Aalst, verslag van de jury, uitreiking van de prijzen, optreden van de laureaten, muziekintermezzi. Film Het Vlaams Verbond voor Gepensioneerden (V.V.V.G.) afdeling Groot-Aalst organiseert op 9 april om 14.30 uur een filmnamid dag. De namiddag heeft plaats in het drankhuis «De IJzer» (bovenzaal) Vlaanderenstraat Aalst. Het is een kleurenfilm over «Rubens en zijn Werken». Voor inlichtingen kunt U terecht bij Luk D'Hondt, Ninovesteenweg 175 Erembodegem. Tel. 21.02.79. Gezinsnamiddag KWB-KAV Mijlbeek organiseert een gezinsnamiddag op zondag 19 april. De wandeltocht naar de Affligemse Duivelsputten start te 13.30 u. aan 't Apostelken. Met vieruurtje 60 fr. Voor het ganse gezin 120 fr. Stress, doe er zelf wat aan Het stress-mechanisme is als uitgangspunt voor elk individu van levensbelang. Het is een ingebouwd alarmsysteem dat voortdu rend ons lichaam en onze geest alert maakt om ons uit hachelijke situaties te redden. Omdat professionele en medische hulpverlening niet altijd lukken en nodig zijn. Omdat mensen van mensen kunnen leren. Daarom start in de schoot van de mutualiteit Bond Moyson, de zelfhulpgroep: «Omgaan met stress». Engels voor gevorderden Is Engels je favoriete taal? Maar heb je soms problemen ze vlot te schrijven en te lezen? Laat dat niet langer de reden zijn om de taal van Shakespeare de rug toe te keren. Bij de Aalsterse Werklozenwerking heb je de mogelijkheid pm in de kursus Engels voor gevorderden je kennis op peil té houden of uit te breiden. Niet alleen stempelaars kunnen bij ons terecht, maar iedereen met een teveel aan vrije tijd Wil je een paar dagen in de week eens niet verloren in de werklozenmassa opgaan, gebruik dan je tijd nuttig door elke dinsdag- en donderdagmorgen naar de cursus te komen. Er wordt gewerkt in een joviale en hartelijke sfeer. Artikels over aktuele onderwerpen worden, na samenspraak met ons allen, verwerkt. Eens geen zin in het serieuze werk? Een spelletje «Namen Noemen» of «Scrabble» kan eveneens zeer leerrijk zijn en is een leuke en soms erg vrolijke ontspan ning. Spreekt deze uitnodiging je aan, doe dan zoals wij en waag de stap naar de Werklozenwerking! Come and join us! Alle cursussen zijn gratis, behalve sportinitiaties, waarvoor 25 fr. dient betaald te worden voor accommodatie en verzekering. Verdere inlichtingen kunnen bekomen worden op bovenstaand adres, tijdens de werkuren, ma.-do. 8.45 u. -11.45 u., 13.00 u. - 16.00 u., vrijd. 9.00 u. - 12.00 u. Filosofische Kring - Aalst Maandag 6 april om 19.45 uur in de «Graaf van Vlaanderen», Stationsplein te Aalst: start leesgroep. Op het programma van WF-Aalst Snuffelnamiddag in 't Apostelken, Apostelstraat 1zaterdag 4 april 1987. Organisatie: Vlaamse Vereniging voor Familiekunde, afdeling Aalst. Chlro-nieuwsjes uit het Gewest Aalst Chiro Maeva organizeert een lentebal op 9 mei 1987 in 't Kapelleken (Aalst) Chiro Popov (Gijzegem) richt op 25 april een bonte avond in, in het Patronaat te Gijzegem. Chiro Gentiaan organizeert een denderende ouderavond op 25 april in de St.-Annazaal te Aalst. Op 3 april gaat er in het Vredeshuis, Esplanadestraat 8 te Aalst een gespreksavond door over «Vredespelen in de Jeugdbeweging». Spreker is een nationale chiroleider. Aanvam 20 uur. 4-daagse: reeds enkele malen zijn verschillende chirogroepen in de Paasvakantie op 4-daagse gegaan. Ook dit jaar krijgen jonge mensen vanaf 15 jaar in de chiro en ook van andere jeugdbewogingen de kans om 4 dagen lang (van 20 tot en met 23 april 1987) de mooiste Vlaamse wegen te bewandelen. Inlichtingen: Marc Ghijssens. Tel.: 053/77.63.76. Let wel: wanneer er in jouw chirogroep een publieke manifestatie doorgaat (groepsfeest, ouderavond, jeugdviering dia/fotoavond, filmnamiddag...) bezorg dan een uitnodiging of de aktiviteitenkalender aan Le Compte Frank, Korte Zoutstraa 32, Krooncenter bus 2-3,9300 Aalst, tel.: 053/21.46.77 na 18. u. Dan bereikt jouw chirouitnodiging alle verschillende chirogroepen in het gewest Aalst! Studieprojekt Voerstreek Kamerlid Jan Caudron (VU) richtte in de Vlaamse Raad een schriftelijke vraag tot de gemeenschapsminister voor Onderwijs en Vorming over de resultaten van een studie-opdracht i.v.m. de onderwijs- en vormingsproblematiek in Zuid-Limburg en meer in het biezonder in de Voerstreek. Nieuw Leven Op zaterdag 18. zondag 19, zaterdag 25 en zondag 26 april brengt «Nieuw Leven» telkens te 20 uur in zaal «Kring», Dr. De Moorstraat, opvoeringen van «Het mes op de Keel», een spionage-thriller van Gaston Gheuens in regie van Herman Slagmulder. Verkeersongevallen Roger De Saedeleer, Kerksken, raakte gewond bij een ver keersongeval op het kruispunt Geraardsbergen en Ninoofse- steenweg. Op de Boudewijnlaan was er een drievoudige botsing. Annie Van Hauwermeiren uit Merelbeke werd gewond. Fietsenfabriek voor Nicaragua bijeenfietsen Op de Houtmarkt te Aalst gaat op vrijdag 1 mei de schifting door van een go-cart-race om een fietsenfabriek voor Nicaragua samen te fietsen. Een organisatie van de A.B.V.V.-Jongeren. U kan steunen via een gift of prijs, stickerverkoop (20 fr.), praktische hulp ter plaatse of gewoon door aanwezigheid. Opleiding tot monitor In de paasvakantie organiseren ABW-Jongeren een 60 uur durende opleidingskursus voor monitor in het Natuurvrienden huis «De Heidebloem» te Waasmunster. Jongeren vanaf 16 jaar kunnen deelnemen aan de cursus. Een eerste week van 13 april tot en met 16 april 1987. Nadere info bij ABW-Jongeren, Houtmarkt 1 Initiatie jazz-dance Deze kursus initiatie Jazz-dance is een basiscursus Jazz-ballet. De initiatie wordt gegeven door lesgeefster Taildeman Nancy. De kursus zal plaatshebben in twee reeksen van drie vrijdaga vonden Telkens twee uur durende sessies, namelijk van 19.30 u. tot 21.30 u. De data op een rijtje: eerste reeks: 10, 17 en 24 april 1987. Tweede reeks: 8, 22 en 29 mei 1987 Waar? Lokalen Jeugdhuis Kreja - Stedelijk Trefcentrum Driesleutelstraat 51 te Aalst. Benefietavond Morgen zaterdag 4 april in de Mikisclub, Nieuwbeekstraat, denderende benefiet-avond vanaf 20 uur ten voordele van «De Rode Vaan». Op vrijdag 24 en zaterdag 25 april Mikisshop. Reuzeverkoop vanaf 19 u. Liberale Sociale Werken In het L.S.W., Korte Zoutstraat 16, op zondag 26.4 te 10 u. herdenkingsplechtigheid van Sociale voormannen Arthur De Loose, Petrus Silon, Marcel De Brucker, Henri Moens en Oscar Van den Berghe. In «De Klup» Jeugdhuis «De Klup», Zonnestraat 20, organiseert op vrijdag 10 april vanaf 21 uur een vogelpiktornooi en op zaterdag 11 een «griezel-TD» vanaf 20 uur. Toegang 50 fr. in voorverkoop 40 fr. Op zondag 12.4 schaatsen te Liedekerke vanaf 15 uur. Samen komst in «De Klup» rond 14.15 u. Eetfestijn A.s. zondag 5 april in de Sint-Martinuskring, Zonnestraal, eetfestijn. Welke moeder wil eens een zondag NIET aan de kookpot staan, toch lekker eten en niet moeten afwassen? De B.G.J.G. van Aalst nodigt U uit om zorgeloos, gezellig samen te eten, op zondag 5 april a.s. vanaf 11.30 u. Kip, steak, kindermenu. Diefstal In het kaartershuisje voor senioren aan de Slotstraat werd ingebroken via een stuk geslagen ruit, uit een lade werd 1500 fr. ontvreemd. Is bouwen nog te betalen? In het kader van Infobo, beurs voor bouwen en wonen spreek! op maandag 13 april te 20 uur in de stadsfeestzaal minister Paul Akkermans over het bouwprobleem. Er is gelegenheid tot hel stellen van vragen. Roland in Mikisklub Morgen zaterdag 4 april kan U in de Nieuwbeekstraat 35, Roland beluisteren vanaf 20.30 u. Blues, reggae, humor, ontspanning. Toegang 120 fr. In voorverkoop 100 fr. Bijbelstudie Op woensdag 7 april in de Sint-Jobstraat 60, «English biblestu- dy» te 20 u. Baardegem Week van de Middenstand Startavond Vrijdag 3 april parochiezaal Baardegem te 20 uur denderende muzikale receptie met alle culturele en ontspannende verenigin gen uit de Faluintjes. Zondag 5 april te Meldert: geleide Faluintjeswandeling. Vertrek bij Eddy en Ingrid om 15 uur. Aankomst bij Herman. Zuinig Energieverbruik: donderdag 9 apnl te 20 uur. Informa tieavond Intergem. Zaal: Eddy en Ingrid - Dorp - Meldert. Zondag 12 april te Moorsel: Ontdek je Middenstandsdorp: Fietstocht. Vertrek bij Coppens J.P. - tussen 13 en 15 uur. Prijsuitreiking 18 uur: zaal Katholieke Kring - Moorsel. Erembodegem Vlaamse Wljnmakersgilde, afdeling Aalst Vierde les over fruitwijn maken, voor beginnelingen en gevorderden vrijdag 3 april, te 19.30 uur in het Parochiehuis. Informatie: A. Lambrecht, Aartstraat 27,9390 Herdersem. Davidsfonds - Erembodegem belicht «Het Groene Vlaanderen» «Kijk op het Groene Vlaanderen» brengt een uniek samengaan van drie dingen in één audiovisueel schouwspel Het toont hoe mooi Vlaanderen op heel wat plaatsen nog is. Het verklaart en informeert waarom onze landschappen zijn zoals ze zijn. Het zet aan tot waardering voor de zo vanzelfsprekende maar ook mysterieuze realiteit van de natuur, als een integraal deel van ons bestaan. Tegelijkertijd houdt de diamontage echter ook een implicite waarschuwing in- links en rechts van elk mooi plekje dreigt immers de verloedering. Dit audiovisueel schouwspel wordt verder uitgebreid met een diamontage «De Wellemeersen». Vrijdag 3 april te 20 uur in de Crypte. Toegang: 50 fr. Erembodegemnaar, kunstschilder Karei De Schrijver, stelt tentoon In het Kultureel Centrum, Abdij Affligem (Abdijstraat, Hekelgem) stelt Karei De Schrijver (atelier Geraardsbergse steenweg 36, Terjoden) tentoon. Openingsdagen: zaterdagen 4,11 en 18 april van 14.30 u. tot 20 uur, zondagen 5,12 en 19 april van 10.30 u. tot 13 uur en van 14.30 uur tot 20 uur. Vernissage: vrijdag 3 april te 19.30 uur, zaal A. Inleiding Dr. Mare Galle en Prof. Frans Vyncke (R.U.G.). Muzikale omlijsting: Fanfare De Terjodenaren. Postzegelkring Dendria Klubvergadering en postzegelveiling: zondag 5 april te 9.30 u. in het Parochiehuis. Voetbal Terjoden - Erembodegem (4* prov. G) op zondag 5 april Doggen - Baardegem (4* Prov. G) op zondag 5 april Informatieavond i.v.m. «Europees Jaar van het Leefmilieu» Maandag 6 april te 20 uur in de Parochiezaal van Erembodegem-Terjoden (Geraardsbergsesteenweg) informatieavond over de Aalsterse kampagne in het kader van het Europees Jaar van het Leefmilieu. Bloedinzameling Het Rode Kruis Maandag 6 april van 18.30 u. tot 20 uur in de lokalen van de Rijksmiddelbare school, Leuvestraat, Erembodegem. N.W.K. Raadpleging: maandag 6 april te 14 uur in de Crypte. Hobbynamiddag K.A.V. Dinsdag 7 april, van 13.30 u. tot 16 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Al Anon Bijeenkomst voor familie en/of naastbestaanden van drankzuchtigen, dinsdag 7 april te 20 uur, in de wachtzaal van het Parochiehuis, Kerkplein, Erembodegem. Inlichtingen: Postbus 44,9440 Erembodegem-Aalst. Bonsai-kursus Op 7 april: 3* les (teorie) van de bonsai-kursus, van 19 tot 20 uur, in 't Apostelken (aan de kerk van Mojlbeek). Dinsdagen 28 april en 5 mei: praktische lessen in Pro Bonsai, Welleweg 54, Erembodegem (19-20 uur). Informatie: 053/78.06.34. Kursus zelfverdediging voor dames Elke dinsdag van 19.30 uur tot 20.30 u. (vanaf 10 maart reeds), 10 lessen, in de oefenzaal van Jeugdhuis Eureka, Keppestraat 52, Erembodegem. Deelname prijs: 500 fr. (verzekering inbegrepen). Papierophaling te Erembodegem Woensdag 8 april. K.V.L.V. Bestuursvergadering, maandag 6 april te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.A.V. Kernvergadering, dinsdag 7 april te 19.30 uur in de Crypte, B.G.J.G. Bestuursvergadering vrijdag 10 april te 20 uur in de Volkskring, Denderstraat 11

De Voorpost | 1987 | | pagina 8