c c Wij betalen IJ tot 50.000 frank cash voor uw TVEkspres C J 3 J SIGMA Hamme Kwis in Sinaai werd voltreffer Waarom u TV-Ekspres moet kopen Alle goede redenen opsommen kan hier niet, maar een paar wil ik er wel geven. Neem nu de boeiendste reportages, onze 72 blz. van de beste informatie over radio en TV, om humor, denksport en strips met te vergeten. U wil nog een reden Onze wedstrijd 50.000 fr. cash valt er te winnen en voor 100.000 fr. aan waardebons voor dé vakverf van de doe-het-zelver. Zelfs schilderen kan prettig zijn, dank zij de waardebons van COATINGS verf voor vakwerk ■GR4T/SB WEDSTRIJD wekelijks De Voorpost - 10.4.1987 - 11 Play-back show Op zaterdag 18 april organiseren VKAJ en KAJ een paasplay- back-show in de zaal «Vier Gekroonden», Koningsplein vanaf 15 uur. Er kan ingeschreven worden tot uiterlijk 14 april op de volgende adressen: Peelman Gracy, Geeststraat 5 of Claus Peter, Vredestraat 5. Het gastoptreden zal verzorgd worden door Debbie Lendent. Er wordt geplaybackt In twee reeksen de eerste drie van elke reeks winnen een prachtige prijs en trofee. Er is een prijs van het publiek voorzien met tal van waardevolle prijzen. De inkom bedraagt In voorverkoop 80 fr. Inkom aan de zaal 100 fr. Tentoonstelling Vanaf woensdag 15 april tot en met zondag 26 april is er tijdens de openingsuren van het jeugdhuis The Old Chap, Hoogstraai 17 een affichetentoonstelling gepland in de instuifruimte ronc het tema «Amnesty International». Het betreft hier affiches welke Amnesty Internationaal ontwerpen door grafische kunste naars uit de hele wereld om hun «martelkampagne» te onder steunen: een campagne die werd opgezet om het feit aan te klagen dat zelfs in de jaren tachtig nog steeds in enorm vee landen gemarteld of gefolterd worden enkel en alleen vanwege hun politieke, ideologische of religieuze overtuiging. Deze tentoonstelling is gratis te bezichtigen. Er is tevens een informa tiestand aanwezig over de werking van Amnestie International. Paaseierenworp Het Verkeersvrije Handelscentrum Kerkstraat (HKH) organi seert zijn jaarlijkse «Paaseierenworp» op paaszaterdag 18 april om 15 uur. Honderden paaseitjes worden vanuit de kerktoren op het Marktplein te grabbel gegooid. Er zijn verschillende gevulde chocolade-eieren te winnen. Daarna in de verkeersvrije Kerkstraat grote jeugdrommelmarkt. Alle kinderen zijn welkom. Veerdienst Uurregeling van de veerdienst over de Durme Hamme (Bunt) naar Tielrode en terug. Van oktober tot april van 8 tot 17 uur en van april tot oktober van 7 tot 19 uur. Bij overvaart in groep dient men de veerman vooraf te verwittigen. Weekdagen: Louis de Keyser, Broekstraat 13 en weekend: Leo Heirwegh, Broekstraat 8, Tielrode. Er wordt geen vergoeding gevraagd. Kaarting Deze week had de achtste schifting plaats van de kaartkam- pioenschap georganiseerd door de Liberale Gepensioneerden- bond. Deze schifting werd vooral gekenmerkt door een groot aantal gelijke spelen Het schijnt wel dat de spelers sterk aan elkaar gewaagd zijn. Het enige duo dat twee punten kon bemachtigen was. Kerner Vaclav en Ruys Roger. Hierdoor kwam eerstgenoemde postvatten bij de twee leiders in de voorlopige rangschikking. Samen dus met Van Pottelberghe Albert en De Clercq Albert. Individueel klassement na 8 speeldagen. 11 punten: Van Pottelberghe Albert, Kerner Vaclav, De Clercq Albert. 10 punten. Van Pottelberghe Robert, Verspecht Alois, Geerinck Elvire, Ruys Roger. 9 pungen: De Lentdecker Jozef, Marien Gustaaf, De Ridder Michel, De Puyseleire Gustaaf. 8 punten: Hofman Caroline, De Lendtdecker Gustaaf, De Jonghe Aimé. 7. Van Goethem Charles, De Smet Helene, Segers Honoré, 6 punten: Casteleyn Firmin, Smekens Arthur, Goossens Pruden ce. Met 5 punten: Roger Tilley, Bonnaerens José. Met 4 punten: Colman Henri 2 punten: Baert Albert, De Mot Herman, D'Hanis André. Met 1 punt: Verhelst Guillaume. Sober maal Op zondag 12 april organiseert de H. Hartparochie zijn jaarlijks solidariteitsmaal ten bate van Broederlijk Delen En dit vanaf 12 uur in zaal De Zouaaf, Zouavenstraat. Het begint met een bezinning verzorgd door de jeugd en onze mening en houding tegenover honger en ontwikkeling. Daarna volgen eenvoudige spijzen. Het is een samenkomst met een speciale sfeer en elk jaar meer belangstelling. Wie deelneemt betaald 100 F per persoon. Een gezin betaald 300 F. Dit initiatief komt ten goede aan de vastenaktie voor Haiti. Gelaatsverzorging Op woensdag 29 april in de parochiezaal te Hamme-Zogge om 19.30 u. is er een praktische demonstratie «gelaatsverzorging». Tijdens deze samenkomst wordt er geleerd dat gelaatsverzor ging niet hoeft te gebeuren met dure crèmes en kristallen flacons. Men leert er huismiddeltjes kennen die men met een beperkt budget de huid en het gelaat te verzorgen. Praktijk en teorie verwerkt met gezelligheid Iedereen is welkom parochiezaal Lange Minnestraat. Voetverzorging SVV-Lebbeke organiseert op zaterdag 11 april te 15 uur in het Volkshuis een voordracht rond 'Voetverzorging en -gebreken'. Dr. Verheylewegen zal er het woord voeren. Gespreksavond KA V-Belangstellingswerking organiseert op maandag 13 april te 20 uur, in zaal Ons Huis een gespreksavond rond 'Afval, hoop voor onze toekomst'. Wieze Hulde aan bloedgevers Zoals vorige week in een speciale bijdrage al aangekondigd werd zullen er op zaterdag 11 april om 17 u. in het ontmoetings centrum 32 donors van de plaatselijke afdeling Wieze gehuldigd worden: 21 voor 10 giften, 6 voor 25, 1 voor 40, 3 voor 60 en 1 voor 80 giften. Dit zal gebeuren tijdens een feestzitting met toespraken o.m. door voorzitter Julien D'Haese. Vanwege het gemeentebestuur Lebbeke zullen er aan de gehuldigden leg penningen en medailles overhandigd worden. Deze en andere ingeschrevenen wordt nadien een feestmaal aangeboden. St.-Gillis-Waas Para-meeting in Sint-Pauwels Zondag 12 april ter gelegenheid van de voetbalwedstrijd Sint- Pauwels-Stekene zal een vierkoppig para-team omstreeks 14.30 uur een aantal vrije valsprongen uitvoeren boven het Herlevingterrein. Eén van de springers is Luc Rooms uit de eigen gemeente. Meipad-wandeling in Sint-Gillis Op paaszondag 19 april a.s. organiseert Vakantiegenoegens Sint-Gillis een wandeling in de eigen gemeente. Trajekt is het vorige jaar geopende Meipad. Het vertrek is voorzien om 14 uur aan het kerkplein. De afstand bedraagt 8 km en deelname in de onkosten is 20 frank per persoon of 50 frank per gezin. BGJG Sint-Gillis Onder de titel «diefstalpreventie» organiseert BGJG Sint-Gillis op dinsdag 14 april een diamontage in de Katholieke Kring, te 14.30 uur. Inkom 50/100 frank. Kasten voor tekenschool De gemeentelijke tekenschool is dringend op zoek naar oude kleerkasten die dienstig kunnen zijn voor het opbergen van knutsel- en verkleedmateriaal. Milde schenkers die een kast ter beschikking hebben kunnen hiervoor kontakt opnemen met direkteur Raymond Schrijvers, in de voormiddag te bereiken in de tekenschool, Blokstraat 103, tel.: 770.67.11 D'Haese Mare, Wichelen, Hulst 26 en Pieters Marietta, Wiche len, Elsbrug 11 Vande Wiele Sammy, Berlare, Bunderstraat 6 en Verhaeven Sonja, Wichelen (Schel) Hekkergemstraat 22 Claeys Alain, Wichelen (Schel) Bellekouterlaan 80 en Van Nieuwenhuyse Ariane, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 82 Vangoidtsenhoven Luc, Schaarbeek, Milcampslaan 99 en Van der Haegen Ann, Wichelen (Serskamp) Rozenstraat 1 De Bruycker Philemon, Wichelen, Paepestraat 6 en De Bel Monique, Berlare, Donklaan 287 Van Caelenberg Dirk, Wichelen (Schel) Burg. d'Hollanderlaan 3 en Segers Inge, Wichelen (Schel) Hogelandweg 14 De Vetter Franky, Berlare (Overmere) Burg. de Lausnaystraat 73 en De Maesschalck Marina, wonende te Wichelen, Bohemen 29 Baert Johan, Wichelen (Serskamp) Konkelstraat 1/A en De Craecker Nancy, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 57 De Rycke Luc, Wichelen (Serskamp), Sterkbosstraat 2 en De Blander Linda, Merelbeke, Sint Elooistraat 54 Verhofstadt Danny, Wichelen (Schel), Wettersestraat 22 en Enghels Sandra, Wetteren, Smetledesteenweg 122 Huwelijken Parmentier Alexander, Wichelen (Schel) Hoekstraat 11 en Heirbaut Hilde, Wichelen, Statiestraat 14 Rombaur Johan, Dendermonde (Schoonaarde), Vrankrijkstraat 69 en De Pauw Chantal, Wichelen (Schel) Oostakkerstraat 13 De Corte Guy, Oosterzele, Achterdries 27 en Temmerman Patricia, Wichelen (Schel), Hekkergemstraat 28 Overlijdens Van Caelenberg Elodie, Wichelen (Schel), Aard 12, wede van De Martelaer Seraphin, 84 jaar Van de Wiele Josephine, Wichelen (Schel), Hekkergemstraat 41echtgenote van Balthazar Marc, 48 jaar Balthazar Kurt, Wichelen (Schel), Hekkergemstraat 41, onge huwd, 13 jaar Verneert Paul, Wichelen (Schel) Hoogstraat 32, echtgenoot van Buyle Jeanne, 77 jaar De Kerpel Georges, Wichelen, Margote 43/B echtgenoot van Roelandt Julia, 76 jaar De Maertelaere Camiel, Wichelen (Schel), Burg. d'Hollander laan 17, echtgenoot van Stevens Helena, bö jaar Luyckx Willy, Wichelen, Statiestraat 81weduwnaar van Macha- ris Jeannine, 53 jaar Van Caelenbergh Leonia, Wichelen, Brugstraat 52, weduwe van Van den Bogaert Emilius, 98 jaar Hoebeke Margareta, Wichelen, (Serskamp), Nieuwstraat 8 echtgenote van Oosterlinck Franciscus, 71 jaar Baeyens Bertha, Wichelen (Schel), Wettersestraat 11weduwe van De Kerpel Michel, 81 jaar De Backer Achillus, Wichelen (Serskamp) Dorpstraat 79, echt genoot van Van Alboom Mariette, 70 jaar Bontinck Clara, Wichelen, Bohemen 8, echtgenote van Tessely Gonzales, 76 jaar 7 Van Lippeyelde Camillus, Wichelen, Dorp 23/B, echtgenoot van Schuddinck Constantia, 84 jaar Baeyens André, Wichelen, Mosstraat 42, echtgenoot van Hen- derickx Alice, 80 jaar De Waele Martha, Wichelen, Dorp 33, weduwe van Verfaillie Honoratus, 91 jaar Aktie 100 x 100 KAV en KWB Zele starten een aktie «100 x 100» waarmee men het Poverello initiatief van Jan Vermeiren wenst te steunen. Poverello staat voor kleine arme en Poverello wil precies aan die kategorie van mensen wat gaan doen. KAV en KWB zoeken nu 100 mensen die bereid zijn om 100 fr. per maand te betalen voor deze aktie, liefst via een doorlopende opdracht. Dat kan op rekeningnummer 833-3534889-79 op naam van Pove rello. Knutselen met kinderen Op maandag 13 april organiseert KAV Zele in het Gildenhuis om 19.30 uur een hobbyclub met als centraal tema «knutselen met kinderen». Feestavond ACV Zaterdag 11 april heeft in het Gildenhuis het dekoratiefeest van het ACV plaats. Men begint om 16 uur met een eucharistievie ring, waarna in het Gildenhuis de feestavond begint met de vertoning van een film, gevolg door de uitreiking van de eretekens en een gelegenheidstoespraak. Sint-Niklaas Verder dankt men alle ploegen die deelnamen voor de manier waarop ook zij deze avond hebben gemaakt: sportief en vol menselijke warmte. De uitslag: 1. F.C. Puivelde (spelers van Sinaai), 2. Minivoetbal Wijn- veld, 3. Mungo, 4. Scouts I, 5. Postvrienden, 6, CSC Sinaai, 7. Bond van Grote en Jonge Gezinnen, 8. Vendeliers, Gaudeamus, 10. Herleving Si naai, 11. KAV 1000-Appels 12. Den Baas, 13. Chiro II, 14 Toneel Baudelo, 15. Feestko- mité 1000-Appels, 16. Chiro III, 17. Scouts II, 18. Chiro I, 19. A. Verbruggenkring, 20. KWB Dorp, 21. Sint-Anto- niuskring, 22. Scouts III. Moerzeke Playback Op zaterdag 18 april organiseren VKAJ en KAJ Moerzeke een Paasplaybackshow in de zaal «De Vier Gekroonden» Koningsplein te Moerzeke. De aanvang is om 15 uur. De deelnemers kunnen inschrijven tot 14 april op volgende adressen: Gracy Peelman, Geeststraat 5, Moerzeke (tel.: 47.99.55) of bij Peter Claus, Vredestraat 5, Moerzeke (tel.: 47.13.22) Het gastoptreden zal verzorgd worden door Debbie Lendent. Kaarten in voorverkoop: 80 fr. en aan de kassa: 100 fr. Pronostiekersclubs «Onder den Toren bij Julien Verhofstadt. De overwinning was voor Daisy Quintelier met 10 punten. De top van de rangschikking: 1Astrid De Cock 174 punten, 2. Nicole Simoen 173,3. Hubert Saerens 172 punten. «Eerlijk duurt het Langst» bij Raymond Drieghe. Gilbert Mijs was de enige winnaar met 7 punten. De leiding in het klassement is voor Herman Willaert met 137 punten. Duivensport te Moerzeke Maatschappij «De Verenigde Vrienden» lokaal Frans Ost, Kleinbroekstraat 29. Prijsvlucht uit Quiévrain van Zondag 5 april. 61 oude duiven: 1en 10. Gustaaf Yzewijn, 2. Remy Verhelst, 3. André Van Haute, 4. Willy Vercauteren, 5. Herman Verhelst, 6. William Van Driessche, 7. André Thierens, 8. Arthur Wuytack, 9. Louis Van Vossel. Eerste seriewinnaars: André Van Haute, Remy Verhelst en Verhelst-De Vlieger. 44 jaarlingen: 1Willy Vercauteren, 2. Thierens-Ost, 3. André Van Haute, 4. en 10. Theofiel Heirweg, 5. Remy Verhelst, 6. en 8. Norbert Thierens, 7. Gebroeders Willaert, 9. Louis Van Vossel. De bijzonderste seriewinnaars: André Van Haute en Theofiel Heirweg Zondag 12 april in zelfde lokaal terug zeer prachtige prijsvlucht uit Quiévrain met grote waarborg. Tevens eerste vlucht uit Noyon met het verbond St.-Gillis-Baasrode-Moerzeke-Sint- Amand^eveneens met prachtige waarborg. Jeugdklubs Den Eglantier Vrijdag 10 april om 20.30 u. bij Den Eglantier achter de hoofdkerk van Sint-Niklaas optreden van De Kinderziekten en Philadelphia 69. Zaterdag 11 april wordt om 20.15 uur de film «Studentikoos» van Peter Serwir geprojekteerd; in de hoofdrol len Gerry Van Bntsom, Frank Raeckelboom en Johan Van Ursel. Om 15.30 u. zaterdag wordt gezaalvoetbald. Open deur Blij en Trouw Zaterdag 11 april is het van 14 tot 17.30 u. open deur bij Blij en Trouw aan het Industriepark-Noord 33. Speciaal is deze namid dag bedoeld voor alle jongens en meisjes die op 1 juli zestien geworden zijn, eventueel al een monitorbrevet hebben en stage willen doen als toekomstige onderwijzer(es) of animator en zich willen inzetten om kinderen een aangename vakantie te be zorgen. Belastlngsbrief Invullen KWV-OLVrouw organizeert op zaterdag -11 april om 19.30 u. een aktiviteit over «Hoe vul ik zelf mijn belastingbrief in?». In Huize De Meerleer. KAV-Don Bosco Maandag 13 april trekt KAV - Don Bosco er met de fiets op uit. Vertrek om 13.15 u. aan de kerk. Woensdag 15 april start de «Doe mee»-reeks in het kaarters- huisje aan de Azalealaan, over het sportterrein. Acht weken na elkaar komt men op woensdagochtend van 8.45 u. tot 11.15 u. samen. Casino Blue Band Een nieuw geluid in de Wase muziekwereld: de Casino Blue Band, gegroeid vanuit harmonie Sint-Cecilia. Vrijdag 10 april treedt men om 20 u voor het voetlicht in hotel Serwir. Heywljck Vrijdag 10 april opent om 17 u. officieel het polyvalente vormingscentrum voor de jeugd Heywijck, aan de Lange Rekstraat 52 (nabij De Ster) De Zigeunerbaron l.s.m. het NCMV-bestuur organizeert de stedelijke raad voor de derde leeftijd een operettevoorstelling voor bejaarden. Woens dag 15 april om 15 u. voert het Sint-Niklase Belcantogezelschap «De Zigeunerbaron» van J. Strauss op in de schouwburg. Voor deze speciale voorstelling kan je kaarten verkrijgen tegen 50 frank. U kunt ook om 20 u. gaan kijken. Mijn ferme lady Toneelvereniging Tijl brengt nog het blijspel «Mijn ferme lady» in de schouwburg op 11 en 13 april om 20 u. Des konlngs tuinman Luc Philips vertolkt «De tuinman van de koning» (van Walter Van den Broeck) in de schouwburg op 14 april om 20 u. Koncert met Canteclaer Het Sint-Niklase koor Canteclaer brengt in de Sint-Niklaaskerk op 12 april om 20 u. het lijdensevangelie, een passieverhaal en andere koonverken uit passieverhalen. Solisten zijn Mark Van Daele, Hans De Volder en Jozef De Koninck. Aan het orgel: Filip Martens. De wykvereniging Hemelsbreedte in Sinaai heeft op korte tyd eigenlijk een zeer suksesvolle groei gekend. Na de oprichting in '85 werd eerst besloten van naast het bundelen van de krachten in het algemeen wijkbelang de eerste Vlaamse volksspelen van de Hemelsbreedte te organiseren. Dat werd een onverhoopt sukses. Er diende echter ook een autonoom kan funktioneren, tegengewicht gevormd door dat mag een weelde zijn waar- het organiseren van een aktivi- van we getuigen, maar het is teit van intellektuele aard, ook iets om samen zorg voor te vond Frank Pollet, en de daad bij het woord voegend nam hij met steun van het komité de koordinatie en organisatie in handen. Dat hij thuis is in de materie bleek al vlug tijdens de avond zelf, waar hij geassis teerd door Ronnv in feite een staaltje gaf van wat kreativiteit en werkkracht vermogen bin nen een goeddraaiende vereni ging- De avond verliep spannend maar sportief. Iedereen was erg opgetogen over het geheel, de organisatie, de technische verzorging. Toch is hier het moment om eenieder te dan ken die zelf niet in het zonnet je stond, de werkers van het eerste uur die dit geheel in feite mogelijk hebben ge maakt. De integratie was een feit, zei Herman De Beule die samen met vele anderen het samen laten lukken van ge meenschappelijke aktiviteiten Duizend Appels en Hemels breedte reeds lang had ver- Dat^een wijkraad op een totaal ^amme- Robur Moerzeke reikte prijzen uit. Mevrouw Baert-Beeckman won een video politiek ongebonden wtize zo die door voorzitter De Maere werd overhandigd (vh) Wichelen Juul Keppens eksposeert Traditiegetrouw eksposeert Juul Keppens, ereburger van de gemeente Lebbeke, zijn werken in z'n eigen atelier tijdens de paasdagen. De tentoonstelling is toegankelijk van 18 april tot 3 mei, alle dagen van 14.30 tot 20 uur en ook na afspraak (tel.: 052/21.28.00) Juul Keppens' atelier bevind zich langs de Konkelgoedstraat 29. Polderbestuur Beneden-Dender Het Polderbestuur Beneden-Dender beschikt nu eindelijk over een dijkgraaf en een adjunkt. Dijkgraaf is de h. De Bièvre, tot adjunkt werd Honoré Roggeman uit Denderbelle verkozen Tentoonstelling Ter gelegenheid van Paaskermis organiseert kunstkring Als Ich Can een tentoonstelling met werken van sommige van zijn leden. Dit in de bovenzaal van het gemeentehuis. Dit jaar presenteren K. De Boeck, W. De Lathouwer, F. De Leener en W. De Waegeneer hun werken aan het publiek. De tentoonstel ling is open op zondag 19 april en maandag 20 april, van 10 tot 12 en van 16 tot 22 u. Zorgen aan huisdieren Op vrijdag 10 april organiseert de vriendenkring der Volkstuin- ders H. Kruis een gespreksavond rond 'Zorgen aan huisdieren' Dr. Bogman zal er het woord voeren. Aanvang .te 20 uur in de Geboorten Flobert Joachim, Wichelen, Kapellebaan 4/A, z.v. Guido Flobert en van Rita Van Hauwermeiren Bracke Djolien, Wichelen, Bohemen 28, d.v. Frank Bracke en van Hilda Van de Velde Veldeman Frank, Wichelen, Heide 1z.v. Arie Veldeman en van Anne Van Leuven Van den Abeele Mariko, Wichelen (Serskamp), Moleneed, 8/2, d.v. Dirk Van den Abeele en van Marleen De Ridder Jacobs Roxaan, Wichelen (Serskamp), Schoolstraat 13, d.v. Eric Jacobs en van Carla Peeterq Teirlynck Rick. Wichelen (Schel), Bellekouterstraat 25/1, z.v. Leon Teirlynck en van Lieve De Ridder Serpentier Ruben, Wichelen (Schel) Dendermondsestwg. 15, z.v. Johan Serpentier en van Lieve De Winter Van Kerrebroeck Nele, Wichelen (Schel), Dendermondsestwg. 128, d.v. Marc Van Kerrebroeck en van Ludwine De Gussem D'haese Laure, Wichelen (Schel), Verhoogstraat 28—, d.v. Didier D'haese en van Gerda Temmerman Huwelijksafkondigingen De Corte Guy, Oosterzele, Achterdries 27 en Temmerman Patricia, Wichelen (Schel), Hekkergemstraat 28 Boon Chris, Sint-Nikjaas, Smisstraat 189 en Colman Ingrid, Wichelen (Schel), Aard 12, Frangois Wim, Wichelen en Leysen Ann, Geel Leeman Francis, Wichelen (Serskamp), Konkelstraat 5 en De Bel Bianca, Blankenberge, Kerkstraat 359 bij uw dagbladverkoper!

De Voorpost | 1987 | | pagina 11