l Schutzkoncert in abdijkerk te Dendermonde Zeelse dansgroep Koreo Piko presenteert eigentijdse parabel Euregio Jeugdorkest in Sint-Niklaas Daniël Dhaen in De Nieuwe Tijd Theater voor grapjassen in Sint-Niklaas Bruggeling Fohan laureaat Nieuwe dichtbundel bij Dilbeekse cahiers Klassiek koncert ten voordele van de Jonatanschool De Voorpost - 10.4.1987 - 13 nge eert «Die inde igen Jap Syl- ouw die 1 en van had. n de voor P. won- I mu- >elen me- i ige- rijk dat I 1 op I ikad j acer- mma i om lond- .cr 20 I in de lOju- pro- >olre- L. Het Euregio Jeugdorkest voor Nederlands Brabant. Antwerpen, Waasland en Zeeland is een gezelschap van jonge musici tussen 12 en 21 jaar. waaronder leerlingen van de stedelijke muziekakademie in Sint-Niklaas. Dit orkest komt einde april naar Sint-Niklaas en brengt werk van Beethoven, Célis, Gershwin en Meldelssohn. Het Euregio orkest werd in 1985 in navolging van een aantal reeds bestaande gelijkaardige orkesten die een bloeiend sukses kennen. Jonge musioi in prinoipe tussen 12 en 21 jaar komen gedurende een bepaalde periode in interna tionaal gezelsohap samen (gedelegeerd door de mu ziekscholen en door auditieproeven geselekteerd) en studeren in de beste omstandigheden en onder bekwame leiding een koncertprogramma in. De leiding is afwisselend Nederlands en Vlaams. Het Euregio orkest zal gedirigeerd worden door Edmond Saveniers met als soliste Marianne De Boer op piano. U kunt gaan luisteren zondag 26 april om 10.30 u. in de sohouwburg van Sint-Niklaas. Dendermonde. De Schola Cantate Domino treedt op in de abdijkerk Zondag 12 april om 20 uur brengt de Schola Cantorum Cantate Domino van het Sint-Maartens- instituut uit Aalst de uitvoering van het Opus Ultimum van Heinrioh Schutz in de Sint-Pieter- en Paulusabdij te Dendermonde. Het koncert wordt georganizeerd ten voordele van het MPI Capeiderij, beter gekend als het jongenstehuis van Opdorp. De begeleiding van het kon- oert wordt waargenomen door e.h. Jacques De Mey, die als vast organist is ver bonden aan de Sint-Baafs- katedraal te Gent. De pre sentatie is in handen van Norbert De Winne. Het konoert heeft plaats ten voordele van het MPI Capei derij dat reeds een 10-tal Jaren jongens van 8 tot 18 jaar en behorend tot de ka- tegorie van de sociaal ver waarloosde jeugd met een licht mentaal en/of kar ak te riële stoornis herbergt. Om de jongens in een ge zonde sfeer onder een dege lijke begeleiding van op- voerders en opvoedsters van een goede ontspanning te laten genieten, zijn er heel wat fondsen nodig. De staatssubsidies zijn nu een maal niet voldoende. Vanuit deze optiek ligt het in de bedoeling de jongeren opnieuw een kans te geven om te slagen binnen de maatschappijEen integra tie in onze samenleving staat centraal. Een instel ling is niet langer een ge sloten ruimte, waar men bijgehouden wordt, maar een open poort voor de maatschappijDat is de nieuwe visie. Die jongens integreren betekent ook hen laten mee participeren aan wat onze maatschappij te bieden heeft. Met de op brengsten van het koncert wil men dit trachten te rea- lizeren. Op het programma staan bievoorbeeld films, schaat sen in Wilrijk en Liedeker- ke, zwemmen in Londer- zeel, Bornem en Dender monde, rolschaatsen in Aalst. Op deze manier ont moeten zij leeftijdsgenoten die op hun manier ook een invloed zullen hebben op het gedrag van de kinderen van het MPI. Kaarten voor dit konoert zijn verkrijg baar na telefonisch kontakt op het nummer 052/ 33.26.71 van het MPI Ca peiderij alsook in de Taver ne Oude Vest te Dender monde. De toegang be draagt 150 fr. CJP'ers en +3-passers 100 fr. JM Heyman Een enthousiaste groep jonge mensen staat sedert 1966 op de planken. De dansers en De Zeelse dansgroep pre- danseressen wiens leeftijd varieert tussen de 10 en 25 jaar heeft een eigen kijk op senteert de première uiter- koreografie, pantomine, vendelen en alle andere vormen van expressie. Onder leiding aard voor eigen publiek en van bekwame koreo gr afen realiseren ze naast avondvullende spektakels ook gastoptre- dit gebeurt op vrijdag 24, dens op verschillende manifestaties. zaterdag 25 en zondag 26 In het verleden greep Koreo ver in samenspraak met de jekt is er momenteel reeds april in de Feestzaal van het Piko zich in het bewerken repetitoren Kathy Goet- veel belangstelling uit het Pi118 x College, telkens om van gekende verhalen uit maeckers, Kris Van Kerck- buitenland en er kwamen 20 uur. Jongeren beneden de wereldliteratuur. De hove en Hilde De Schrijver reeds aanbiedingen voor de 18 Jaar betalen 80 fr. en voorbije twee jaar traden ze goten de nieuwe Koreo Piko deelname aan het dansfesti- de volwassenen 120 fr. suksesvol op met «Odys- in de gewenste vorm. val in Londen en in Harro- BENO seus». Ze stapten van die Voor dit prestigieuse pro- gate. traditie af en zorgden voor een eigen kreatie. «Katar- sis» is hun bewerking van een eigentijdse profane pa rabel, die betekent «geloven in morgen». De idee groeide spontaan bij de oudste dansers. Van idee kwam het snel tot uit werking. Het ?indresultaat is een uit de fantasie gebo ren maar niet eens zo denk beeldig verhaal. Mensen die op een bepaald moment van hun leven op psychisch of op fysisch vlak door een hel zijn gegaan. Katarsis is het verhaal van een herkenbare generatie die na een ver schrikking, waar ze hele maal zelf geen schuld aan hebben, aanvankelijk alle hoop op een toekomst en alle geloof in zichzelf en in de anderen hebben ver loren. Koreo Piko is een dans groep en de onderlinge kommunikatie krijgt zijn expressie in de dans. Koreograaf Dirk De Schrij- Zele. Koreo Piko de dansgroep uil Zele presenteert een eigen kreatie Katarsis(bvw) «La danse des Poules» In de Sint-Niklase schouwburg kan je op 23 april om 20 u. gaan kijken naar een vreemdsoortig theatergebeurenDe stad Sint-Niklaas organizeert een voorstelling van «La danse des poules». Kaar ten kosten 200 of 160 frank, te reserveren via tel. 776.83.06. Handelsblad, Trends enz. Hij is ook de auteur van het Brugsch Kaartspel (ziohten en historische figuren), het Antwerps en het Gents kaartspel, Brugge in mi niatuur en van de illustra ties voor 'Sprookjes van Spijt'. Ook de "Prijs van de jury' voor het globale werk van een tekenaar (op basis van minimum drie tekeningen) werd toegakend aan Fohan. Deze eerste editie van de CSC-cartoonwedatrijd was dermate geslaagd dat zij om herhaling vraagt. Pierre Van Rossem Daniël Dhaen (arch) Vanaf dit weekend (12 april) stelt Sint-Niklazenaar Daniël Dhaen tentoon in galerie De Nieuwe Tijd, Prins Albertstraat in Sint-Niklaas. Sint-Niklazenaar Daniël Dhaen volgde aan het Sint- Lukasinstituut te Gent schilderkunst bij Dan Van Severen en aan de akademie voor Schone kunsten kreeg hij les van Raf Coorevits, Hubert De Volder en André Roelant. In de periode 1974-'78 was hij erg betrokken, o.m. als voorzitter, bij de kulturele vere niging Aktiva in Sint-Niklaas. Dhaen is nu leraar aan de kunstakademies van Aalst, Sint-Niklaas en Liedekerke. Hij nam al aan liefst 37 groepstentoonstellingen deel. Onder de onderscheidingen die hij verwierf vermelden we enkele selekties voor de André Toete- nelprijs in Brussel (schilderkunst)de grote rege ringsmedaille voor schilderkunst in 1977, enz. Dhaen werd ook laureaat van Lijn-Kleur-Volume in Brussel, 1976. «La danse des Poules» is de nieuwe produktie van het theatergezelschap Abel en Gordon. Dominique Abel en Fiona Gordon hebben elkaar ont moet in de Jacques Lecoq school van mime, beweging en theater te Parijs, in 1980. Sindsdien hebben ze een aantal opmerkelijke pro- dukties gebracht, o.m. op de volgende festivals: Edin burgh, Avignon, Londen, Parijs, Italië, Toronto en Brussel, aangevuld met op tredens in kleinere steden. Dit gezelschap met interna tionale ervaring en bekend heid toert momenteel rond met him nieuwste produk tie: «La danse des Poules». Het is een komisch, absurd, dynamisch en vooral her kenbaar liefdesverhaal. Vol met grappen, gags, magi sche trukken en onzin. Het begint allemaal in een oud, stoffig theater waar een magiër het moe is om steeds weer groenten en fruit te laten verdwijnen en besluit om een gevaarlijker truk te proberen: het doen verdwijnen en transforme ren van twee exentrieke spektators. Charles en Rosy zijn men sen die u moet herkennen. Charles morst drank op het mooie karpet midden in een party, terwijl Rosy een mop vertelt op een absoluut on geschikt moment en zich dan plots het einde niet meer herinnert. Opmerkelijk aan deze to neelgroep is de manier waarop ze het publiek niet enkel weten te boeien, maar ook en vooral het direkte kontakt én de betrokken heid tussen het publiek en de groep. Omdat men vond dat dit gezelschap met internatio nale bekendheid, niet enkel een must is maar ook een unieke gelegenheid, heeft men Abel en Gordon uitge nodigd om op 23 april in de stadsschouwburg «La dan se des Poules» te brengen. Een niet te missen gelegen heid voor het toneelmin- nende Waasland en de gra pjassen onder ons. Nieuw in Sint-Niklaas: de Casino Blue Band. De nieuwe formatie koncerteert vrijdag 10 april in hotel Serwir (dw) CSC-Lebbeke organiseerde kartoonwedstrijd Sint-Niklaas «Zonder onderscheid van dagen heb ik je liefgehad» is de titel van de dichtbundel die de Dilbeekse Cahiers een uitgeverij die zich heeft toegelegd op de publikatie van alleen poëzie en geleid wordt door de oud-Dendermonde- naar Wilfried De Boeok, op de markt heeft gebracht. Eddy Timmermans is de van 200 fr. bij de auteur auteur van deze gedichten. Eddy Timmermans, Dr. Jo- Op 27 april om 20u30 treedt in de Sint-Niklase stadsschouwburg voor de tweede maal het ver maarde Antwerps Kamermuziekensemble op, in een organisatie van de Lions Club-Waasland en het stadsbestuur van Sint-Niklaas dienst kuituur. De opbrengst van dit kon- school die met het geld een eert gaat naar de Jonatan- didaktisch verantwoord Sint-Niklaas. In de Cipierage kriebelde de lente al op poëtische en muzikale wijze voor Drift. Guido Certyn droeg eigen werk voor (Iv) speeltuig zal aankopen. De ze school tracht kinderen met een partiële handikap (b.v. niet stil kunnen zit ten), maar met een normale begaafdheid op weg te hel pen om gewoon onderwijs te volgen. Meer over de wer king en over de school zelf kan je lezen in een volgend nummer. Op het programma van het koncert worden werken vertolkt van Mozart (Diver timento), Beethoven (Octet in Mi B), Poulenc (mouve ment perpetuel), en van Dvorak (Serenade). Zoals vorig jaar staat het Ant werps Kamermuzieken semble onder leiding van de heer Gillis. De avond zal worden ingeleid en gepre senteerd door de heer Truyts, direkteur van de stedelijke muziekaka demie. Kaarten kosten 500 F en kunnen besteld worden bij de leden van de Lions Club en de stadsschouwburg. Dr. Vander Meersch, tel. 776.58.59; de heer De Geest, 777.74.74; stads schouwburg: 776.35.75 en 776.83.06. Deze 27-jarige dichter uit Heist-op-Den-Berg is hier mee aan zijn eerste bundel toe, al is hij reeds lang beze ten door het spel met de taal. Hij was 15 toen hij begon met het schrijven van liedjesteksten waarvan er heel wat werden opgeno men door kleinkunstzan- ger Joost Denturck. In 1983 zette Timmermans zijn eerste gedicht op pa pier. Hij nam deel aan ver schillende poëzie wedstrij- zef Vermijlenstraat 22 te 2890 Schriek door over schrijving van het bedrag op rekeningnummer 426- 7096751-15 met vermel ding van de titel. De bundel handelt dus over vriendschap en liefde en wordt doorkruist door ge dichten die de eerder min der mooie momenten van deze tedere ogenblikken weergeven. De dichter laat in deze bundel zijn gedach ten de vrije loop en probeert den en hier en daar werd het gevoelen liefde vanuit een gedicht van hem af ge- diverse oogpunten te bena drukt. deren en te omschrijven om Pas na een kennismaking tot de vaststelling te komen met Wilfried De Boeck dat liefde eindeloos is en kreeg zijn droom een kon- grenzeloos vertrouwen in krete gestalte en verscheen de andere vooropstelt. Het er een dichtbundel. is vrijheid die een zwaluw In zijn «Zonder onderscheid geniet en vrede die men al- van dagen heb ik je liefge- leen in dromen voor waar had» heeft de auteur het en mogelijk houdt. Liefde is over de vriendschap en*de ook afhankelijk van de liefde, vaak voorgesteld als ogenblikken van de dag, een pad dat over rozen zon- weemoedig soms, vrolijk op der doornen loopt. Maar andere ogenblikken. Maar meer dan eens gebeurt het steeds borrelt ze van een dat het pad wordt gekruist intense menselijke warmte door afsoheid en verdriet, en vreugde. Maar liefde is Kunstfotograaf Patrick ook anders: droefheid om Cornells uit Keerbergen een deur die niet open gaat, zorgde voor passende illus- om een hand die je is ont- traties bij de gedichten die glipt, om een woord dat niet door uitgever Wilfried De kwam. Boeck keurig worden ge presenteerd in het derde Kortom, de dichter neemt nummer van zijn Dilbeekse de lezer in een aangename Cahiers. Men kan deze bun- en vlotte stijl mee op zijn del bestellen tegen de prijs gedachten. De kartoonwedstrijd, georganiseerd ter gelegenheid van het "Weekend van de Humor' opgezet door de CSC-afde- llng Lebbeke, kende een onverhoopt sukses. Niet minder dan 60 werken, afkomstig van kartoonisten uit Lebbeke, Dendermonde, Zele, Brugge, Antwerpen, Assenede, enz., werden ingestuurd. Een jury, samengesteld uit proklameerde Clement Damcy Stevens, Willy Van Vlassenroot de uitslag. Vossole, Peter Van Damme Hendrik De Meyst (Dender en Yves Verheyleweghen, monde), Roger Schram boog zich over de inzendin- (Dendermonde), Johan Spa gen. Vorige zaterdagavond noghe (Dendermonde) en Andy De Tobel (Lebbeke) kregen elk een eervolle ver melding. Laastgenoemde kreeg bovendien een specia le vermelding als jongste deelnemer. De derde prijs werd toege kend aan Camiel Van Ex- tergem uit Zele voor z'n car toon 'De tandarts'. Dit work, verantwoordde de ju ry zijn keuze, getuigt van een Monthy Pyton-achtige humor, gebracht via een zeer goede tekentechniek. Stefaan De Wispelaere uit Hamme behaalde met 'Baby en stopkontakt' de tweede prijs. Deze cartoon, zei de jury, leerde ons dat de idee soms geniaal kan zijn in zijn eenvoud. Fohan (Hans Fonteyne) uit Brugge werd laureaat met de cartoon 'Het Afrikaantje'. Zonder één woord aan de tekening toe te voegen, oordeelde ju ry, slaagt hij er in ons zijn idee duidelijk te maken. De ze kartoon is af, geen lijn, geen punt staat er teveel op. Het is de eenvoud zelf. De overwinnaar Fohan (°1959) is autodidakt, die dankzij vroegtijdig teken werk voor kranten de kne pen van het vak leerde. Hij publiceerde tekeningen, kartoons en andere publi- katies o.a. in Het Volk, Zie- magazine, TV-Express, Het Nieuwsblad, het Brugsch

De Voorpost | 1987 | | pagina 13