Da kan alllën in Oillstl Weekblad van lente- Dorme-en Sebeldeitreek Ghisleen Willems wordt (tildelil.^^. financieschepen te Aalst van de Middenstand in de Faluintjes Week Keizerlijke Plaats of Keizerlijk Plein? Ghisleen Willems Oj De Voorpost VRIJDAG 10 «PRIL 1887 15 - 38 F Na de stormachtige maandagnacht van verleden week volgde in de Aalsterse CVP- In de behaalde consensus ziet rangen een periode van bezinning gevolgd door herhaalde drukke besprekingen. Op Ghisleen Willems een uitdrukkelijk verzoek van zgn politieke vrienden verldaarde Ghisleen Winems volks- 'blijft bij deel- vertegenwoordiger en gewezen fraktieleider van de CVP in de gemeenteraad, zich finaal name van de cvJp aaJn het akkoord om het ambt van schepen van flnanciën tijdelijk als plaatsvervanger van komend bestuur de verhou- Robert De Pauw die zich, gezien de omstandigheden ermede akkoord verklaarde te ding 3 ACW, 2 NCMV en aanvaarden. Het schepenambt vakant houden was trouwens niet meer haalbaar. ÏBB. Vermits de teerling nu toch geworpen is zal het NCMV namens de middengroepen erop - Voor wat betreft de aandringen dat de vervanging ten spoedigste, wellicht reeds in de gemeenteraadszitting OCMW-mandaten wordt een - - - 1in die zin nage- Lotjsonslos op gelijke hoogte met Schiëfregtoever.. die zich opstelt tegen numeriek overwicht en die zich in plaats van zich te houden bij het koppen tellen waarbij de helft van a.s. dinsdag, zou plaats hebben. Met gesloten gelederen de Middengroepen zich geluk- Tijdens een perskonferentie kig dat een degelijke consen- gehouden verleden woensdag- sus kon worden bereikt. Zodat avond na een bespreking met de CVP met gesloten gelede- ACW en Boerenbond toonden ren de komende jaren gerust plus één alleen zaligmakend is tegemoet kan zien. Aldus liever richt naar de dialoog. In voorzitter Pierre De Poorter. die zin wil het NCMV zich A.E. Bogaert stelde dat Ghis- naar 88 toe valabel profileren, leen Willems steeds eerder had gezegd dat zijn uitspraken zou den getoetst worden aan de standenpartij in harmonie! mening van zijn politieke vrienden. Beter dan proble- Mc„ dan oïeraj e|ders is de men te ontwijken schijnt een tegenstelling tussen de diverse ehoc-therapie heilzame gevol- standen le Aa|st ïaak door- 8en te hebben gesorteerd. De slaggevend. Toch werd een op- tegengestelde meningen van lossing gevonden wat bewijst De Perrewettemoakers 1128, - Willy Van Mossevelde vorige week waren inderdaad dat moeilijk ook gaat. 1 12. De Berkes van St.-Anna moest het aan Rudy Willo alle- 8een opduikende kortsluiting Ghisleen Willems memoreerde Marcoentjes maal zelf gaan uitleggen, doch het resultaat van reeds de woorden van Wilfried Mar- - Waarom deed het Feestkomi- 'an8 sluimerend ongenoegen tens dat de CVP een ledenpar- tee dat niet? waarbij de Middengroepen tjj is maar dan ook een partij - Van Mossevelde neemt het stelden niet aan hun trekken te die 1107, 13. De 1104, 14. Allei Joep 1097, i5. Pladasj 1012, 16. Noig g'ambe- teird en vriet gezjeneird 1013, 17. De Pisjeloes 960, 18. De Flirafloiters 937,19. Drasj 886, 20. De Gaê Lowie's 879, 21. Korosje 871, 22. Iksel 812, 23. De Vettegoards 766, 24. Roei- stoelt op verschillende niet dat LOL in een slecht komen waarbij hun achterban standen. Voorwaarde daarbij daglicht zou komen te staan, zowat alles suggereerde gaan- ;s dan wel dat die standen met LOL en Schiëfregtoever wer- de van «breuk» tot «spreek er eikaar in volledige harmonie ken in goede verstanding en niet neer over». Onderlinge jeVen. En verwijzend naar de .„.«„«.uo ,w, *t. „uvr helpen elkaar waar het kan. besprekingen leidden echter nationale politiek werd gesteld dsel 734, 25. D'Aftroggeleers De deurwaarder zou best niet naar een oplossing die ook op dat de helft plus één niet altijd 701, 26. De Kammerotjes 693, °P anderen betrouwen doch arrondissementeel vlak niet de wet kan zijn. «Er zijn ook 27. Van 't Ien komt 't ander zelf de zaak kontroleren. onopgemerkt voorbij zal gaan. 28. De Foefeleers 661, 29. :nt weir gont ienjs probeiren 660, 30. Kest 634, 31. De Ka- loeterkabassen 624, 32. Sjoe- kroet 572, 33. Nigter van de - alarmbellen ingebouwd».... w.r, z.u uux, xj. Waarom werkt men met af- Op non-aktief gaan zou trou- Ghisleen Willems wijst op het Zient weir gont ienjs probeiren schriften in plaats van dan toch wens i.n. de kaart spelen van de belang van de Middengroepen, steeds klaardere originele for- oppositie zijn en verder is het ook procentueel bij de bevol- mulieren? toch zo dat het departement king. En zijn de KMO's niet de Positief is alleszins dat nu dui- Gunden dringend een eigen belangrijkste werkgever van i laiJ.nu n/\/4<n liuuft Wuurne ,n boilje in de zep 566, 34. De delijk is gebleken dat het orga- V-II.1C£C 1 c r?_CU nicprpnH ImmitAri uKioel 17 nnr Krikkers 565, 35. Ereejt 531.. 36. Gien geit moar goesting 469. Grote groepen 1. Lotjonslos 1525, 2. Schief- regtoever 1525, 3. De Lodder- oeigen 1480, 4. Kartasj 1434, niserend komitee alvast 17.000 aan prijzen meer kan uit leiding nodig heeft. Waarne- ons land'? Met de MÏddengroe- mend burgemeester Anny De pen binnen de CVP blijft de Maght en schepen Remi Van eenheid van de partij volledig Vaerenbergh hebben in hun intakt Ghisleen wil «het le vend geweten zijn van de CVP'ers die zich in de CVP Aalst. Onder het toekijkend oog van schepen Stockman, doet feestkomitee-sekretaris Jan Dooms de tellingsperikelen uit de doeken a LOL winnen. Toch was het eindresultaat anders. 1132, 14. D'Okkosjeprotten 1082, 15. Kert en Goed 1067, 16. Vriet 1057, 17. De Stroot- loeipers 1055, 18. De Sjiepee- rekes 985, 19. Boivol 958, 20. Om te vernemen hoe het godsinogelyk was eerstens dat verkeerd opgeteld werd en tweedens hoe een hertelling beide betrokken partijen Schiëfregtoever en Lotjlonslos juist op dezelfde hoogte bracht liep de trouwzaal eivol met leden van het Feestkomitee dat er een statutaire vergadering zou houden, prins Popoll en de elkaar best begrypende Willy Van Mossevelde van Lotjonslos en Rudy Willoo van Schiëfregtoever. Paul Stockman die de met vakantie zijnde schepen van feestelijkheden Juliaan Vinck De Dompeleers 941, 21. De verving stelde dat er inderdaad vergissingen gebeurd zyn. «Waar gebeuren die trouwens Voortkapoenen 911, 22. En niet?», Geir na? 850, 23. Twiekieren- Vragen daarbij te stellen zijn dan wel hoeveel er gebeurden, hoe ze konden gebeuren en welke de opdracht van een deurwaarder daarby is zelfs als hy alleen maar zyn kosten vergoed krygt. Reeds verschillende keren heeft Willy Van Mossevelde de rekeningen nagekeken. Dan toch die van de koplopers. Deze keer checkte hij ze allemaal en er kwamen nogal wat 5. De Mototten 1422, 6. De Twaalf leden van de jury zagen Destereers 1358, 7. Sjik 1355, 8. De Toerenbijoekes 1331, 9. De Schoimers 1325, 10. Eirg 1299, 11. De Schromoeille- plaats! krabbers 1271, 12. De Toisers 1250, 13. eigen departement reeds vol- Uitschieters doende katten te geselen. Markante feiten qua jurering Uitdrukkelijk wordt daarbij et" thuïs zouden voelen moes- vond Willy Van Mossevelde gesteld dat Ghisleen Willems ten middengroepen er niet wat volgt. bij deze tijdelijke kumulatie bij zijn». geen enkel persoonlijk noch financieel voordeel haalt. Wat hem langs de ene kant wordt streefd. - Er werd overeengekomen dat geen enkele van de CVP- geledingen een veto zullen uit spreken tegen om het even wie van een andere stand binnen de CVP. - Het evenwicht binnen de so ciale geledingen blijft niet be perkt tot de eerste zes kandi daten doch wordt doorgetrok ken tot tenminste de eerste tien. - Beslissingen van het stads bestuur moeten eendrachtig worden genomen. - Wie burgemeester wordt blijft bespreekbaar. «Het moet niet noodzakelijkerwijze een ACW'er zijn». - Binnen de CVP komt er een overlegkomitee tussen de verschillende geledingen. - Als opvolger van Maurice De Kerpel in diens funktie van afdelingsvoorzitter van de CVP-Aalst wordt ten teken van goodwil gevraagd dat deze funktie nu eens aan een lid van de Middengroepen zou wor den toegewezen. - Het NCMV wil niet worden aangezien als «een bedel- groep» doch als een volwaardi ge partner met een achterban groter dan velen vermoeden. - Ook in het komitee dat zal onderhandelen over de volgen de koalitie zal het NCMV ver tegenwoordigd zijn. Pierre De Poorter verheugt er zich over dat de Middengroe pen eensgezind uit een mond hebben gesproken als valabele partner. «De geslepen messen zitten weer in het foudraal». Eén jurylid zette LOL op de T bijgegeven wordt hem langs de andere kant afgenomen. Deze Anderzijds gaf één jurylid aan De Snottebellen Schiëfregt'over 100 op 100.. en LOL kwam daarbij slechts op de 5' plaats. Het is duidelijk dat moet regeling werd trouwens door de middengroepen in volledige unanimiteit goedgekeurd. Een besluit dat werd genomen na alle mogelijke pro's en contra' den uitgekeken naar een beter onder ogen te hebben gezien sluitend systeem waarin het onmogelijk wordt dat één jury lid de uitslag totaal doet veran deren. AKV-voorzitter Miel Van den en tegen mekaar te hebben afgewogen. De Middengroepen verheugen er zich trouwens in bij monde het NCMV als een vol- niet 790, 24. Grooleken Dest Z?' van net ntmvais een voi- ^gg Broeck vroeg reeas 14 jaar waardige gasprekspartner te «'«s Singelyn - o-o-~-r -- Blijft dan nog het probleem hem had men LOL nu in het njet vormen. Wel een groep van de wissëlschaal Fons Sin- jubileumjaar builen wedstrijd gelijn, toegekend (voorbarig dus) aan Schiëfregtoever. Koopt men er een bij. Krijgt lang dat een beter systeem zou worden aanvaard. Een druk- worden uitgekiend. Volgens kingsgroep willen ze echter fouten uit de bus. Tot ieders stomme verbazing leidde finaal aequo. Hoe is het godsmogelyk? uitslag naar een ex- De nieuwe schepen a.i. van financiën Ghisleen Willems is een geboren en getogen Aalstenaar (10.09.33) gehuwd met Anna De Brauwer en vader van een kroostrijk gezin. Hij doctoreerde in de rechten aan de RUG in 1959 en is sindsdien advokaat aan de balie van Dendermonde. Sinds 1964 is hij CVP-gemeenteraadslid te Aalst en sinds 1970 tot vóór een jaar fraktieleider in de gemeenteraad. In 1963 werd hij voorzitter van de CVP-Jongeren en sinds 1968 is hij onafgebroken volksvertegenwoordiger. De nieuwe schepen is lid van het Nationaal Politiek Komitee van de Belgische Boerenbond en van het Natio naal Kristelijk Middenstandsvcrbond. Zijn adres: Zout- straat 42 te 9300 Aalst. Tel; 053/21.36.55. miste een historische kans. Nu kon men op het podium een elke vereniging re een deel van jubilerende vereniging hebben Dikleren, schrijven en rekenen schoof, maakte tweede en der- walgingen ("V'S?°enë"ön d7'nare gevierd tegelijkertijd"tnet een Sekrctaris van het Feestkomi- de formulier nog meer ondui- Belangrijkste wijziging is dat d andere 0(1 de comingteam, een wissel op de tee deed nauwkeurig uit de delijk. Een aantal juryleden LOL evenveel punten bekomt toekomst.. Die kans zal zich doeken hoe de procedure van begon cijfers te overschrijven, als Schiëfregtover. Niet meer het opmaken van het resultaat op het origineel en/of op alle 0f niet minder. LOL krijgt er van de kavalkade gebeurt, bladen. Anderen deden dat dus 10.000'fr. bij. «Vriët» dat Zestien juryleden hebben elk niet. Of minder. En ook bij het als 17' uit de bus kwam wordt boekje met 1 origineel en maken van de optelsom van de 16' en krijgt er 2.000 fr. bij twee kwoteringen, bleken heel terwijl «De Strootloeipers» Blijkbaar niet. Zo leert ons Het Feestkomitee moet eerst Het Feestkomitee zoekt een oplossing. Vragen twee doorschrijfbladen. Ieder lid moest op twee verschillen de plaatsen kwoteren wat twee kolommen opleverde die dan moesten samengeteld worden. Juryleden geven origineel niet zo vaak meer voordoen. Over al deze punten wil het Feestkomitee zich beraden. Is gebruik van doorschrijfpa- Vooraleer U er meer van ver pier wel een afdoend systeem, neemt, duurt het nog wel even. wat juryleden fout te zijn. hun som behouden. Bij de toch de recente ervaring alhoe- Bij Lotjsonslos stond onder- kleine groepen worden aan 90 zogezegd als totaal doch Tettemoesjen» 6e voor «Perto- niemand wist vanwaar dat ge- taj» en krijgen er 2.000 fr. bij, tal eigenlijk kwam. Dat kwam de «Berkes van Sint-Anna» eerste doorslag af en behouden dan van een verschoven blad worden 12" voor «De Mar- het derde formulier. Het aan- en de 90 had met Lotjsonslos coentjes» en krijgen er 500 fr. (LOL) niets te zien... Een bij en «De Gaa Lowies» klim- soep van het zuiverste water men naar de 20° plaats tal formulieren werd opge splitst vermits men in twee groepen werkte. Eén man dik- teerde en een ander noteerde (waar hebben we dat nog ge hoord?). als U het me vraagt. Het meest gunstig aantal Bi, twijfel deed me. beroep op Dc k moeJt ,och fip npnnranrnpr »n alc ftharvan de deurwaarder en als daarvan geen uitsluitsel kwam werd ge delibereerd onder leiding van doorgehakt. Finaal werd be- - sloten voor iedere vereniging aspekt is echter niet zo makke- - het meest gunstig aantal als ''jk van de I>aan te krijgen, de voorzitter van de jury. De va|abel te behouden. Wie bvb. Hierbij trouwens nu de echte optelling der punten gebeurde zag dat op hel b!ad 40 30 officiële uitslag... hopen we. samen 80 zou zijn geweest gaf aan die vereniging inderdaad Kleine groepen 80. Maar moest men van die 40 30, 60 hebben gemaakt dan 1 Aaft ons Vast 1350, 2. De golden de 40 en 30 of 70 Blaa Biskoppen 1295, 3. Sja- Waarom dergelijke stelregel treilen 1285, 4. Flies 1255, 5. iifke omstandigheden 'doör"de d'c1fi': »«"heid duidelijk ge- De Stopnoillekes 1209 6. De voortdurende regen. wcld aandoet> werd aangehou- Tettemoesjen 1198, 7. Pertotal den en door het Feestkomitee 1196, 8. De Zieke Zjieratten unaniem goedgekeurd mag 1163, 9. D'Onderkroipers Joost weten. 1142, 10- De Moikes 1141, 11. altijd twee maal zodat de ene de andere kon kontroleren. Doorregend! De juryleden hadden echter langsheen het parkoers in openlucht te werken in moei- wel niet alle leden van het Feestkomitee dit (willen) inzien. Gesuggereerd werd slechts ie der jurylid één papier maar dan wel een stevig dat tegen een druppel kan laten invullen. Bij het binnenkomen dan foto kopijen maken en dan heeft men alleszins reeds identieke dokumenten om mee van start te gaan. Iedereen bleek er im mers duidelijk van overtuigd mogelijk. Het ander dat het zoals het nu gebeurd is IÉ' niet verder kan. Ook al heeft men het dan vaak over «men selijke fouten». Dat kan echter niet een reden zijn om een meer efficiënt systeem uit te dokteren. En dat kan toch niet moeilijk zijn. Verder waren er vragen over de vergrijzing van de juryleden en over de ver jonging ging die zich opdringt. «Korosje» en krijgen er even eens 500 fr. Gelukkiglijk had men een marge van 30.000 fr. voorzien en wordt de financiële aan- intern tot een konsensus ko men, dan een advies formule ren naar het schepencollege toe en dan naar de gemeen teraadskommissie. Tegen dan loopt er nog heel wat water door de Dender en hangt kar- .-/ naval '88 reeds in de lucht.. Aalst. De opening van de middenstandsweek der Faluintjes gebeurde in de parochiezaal LH van Baardegem (a) Hun notiticblad was beregend. Cijfers werden minder lees baar. Doorschrijfpapier ver- De puntjes op de I's Willy Van Mossevelde, LOL- voorzitter, wenste dan enkele puntjes op de i's te zetten. - Niet alleen een gemeen teraadslid, elk voorzitter van een karnavalgroep kan de do kumenten komen inkijken. - Hij betreurt dat in de pers de naam van een jurylid werd vermeld. - Hij betreurt anderzijds dat één jurylid zijn kat stuurde. - Hij is erover verbaasd dat waar de andere 15 leden LOL punten over de 90 toekenden één jurylid maar tot 73 ge raakte. - Bij hertellingen kwam men voor Schiëfregtover tot 1530 en voor LOL tot 1520 maar na verschillende kontrole's be landde men, hoe verbazend ook, tot 1525 voor beide par tijen. - Het geld kunnen ze ons wel bijpassen, de rest kan men ons niet meer geven... - Als er ooit nog een verdien stelijke groep komt met pres taties als LOL wordt gehoopt dat die bij de prijsuitreiking wel eens zal worden vermeld. Aalst. Hel feestkomitee boog zich over de ingewikkelde berekeningen van de klassering grad<fe"d"u "ql 8geïJ,'o^ wt van de karnavalgroepen. Da kan allien in Oiljst» zo zegden ze achteraf (a) een willekeurig nummer. Da kan alliën in Oiljst. André-Emiel Bogaert dringt aan bij het stadsbestuur opdat de procedure tot wijziging van de straatnaam «Keizerlijke Plaats» in «Keizerlijk Plein» zo vlug mogelijk zou worden aangevat. Dit plein, aangelegd op gesloopte stadswallen, heette in de volksmond «Kastanjevcstcn» naar de eraan gebrachte beplanting. «Kastanjehof» van wijlen Willy Alloo verwijst nog naar deze benaming. Ook wel Paardenmarkt omdat er periodiek vee werd verkocht. Aan «De Drie Koningen» zelfs Kiekenmarkt. In 1808 werd de vroegere «rué des Remarts» ofte Wallcnstraat herdoopt via een gemeenteraadsbeslissing in «Place Impé riale» wat dan verkeerdelijk in het Nederlands werd omgezet in «Keizerlijke Plaats». A.E. Bogaert wijst er op dat niet de bewoners doch wel het toenmalig bestuur is dat de benaming «Keizerlijk Plein» heeft ingevoerd. A.E. Bogaert stelt dan ook dat het opvalt dat de hem vanuit het stadsbestuur gerichte brief «Keizerlijke Plaats» vermeldt waar vorige geschriften quasi alle «Keizerlijk Plein» mentioneerden. In de jaren 70 is het stadsbestuur zelf overgegaan in haar eigen stadsberichten, in haar eigen financiële straatnaam borden; in het struktuurplan en in andere stedelijke plannen en in de stedelijke reklamebrochures las bvb. die rond karnaval tot wijziging van die benaming. Het stadsbestuur wü wel degelijk een onderzoek laten instellen om uit het slop te geraken. Het college heeft inderdaad opdracht gegeven in de dossiers op de dienst Bevolking na te gaan of in het verleden geen wijzigingen werden doorgevoerd aan straatnamen die taalkundig on juist zouden zijn. Géén enkel dokument werd gevonden waarbij «Keizerlijke Plaats» zou gewijzigd zijn in «Keizer lijk Plein». Naamwijziging van straten is echter gelet op een dekreet van 1977 tót bescherming van namen van openbare wegen en pleinen aan een procedure verbonden. Er is een openbaar onderzoek voorzien, bewoners en aangelande eigenaars dienen te worden verwittigd en de Provinciale Kommissie geeft, rekening houdend met even tuele opmerkingen en/of bezwaren een bindend advies. Het college zal onderzoeken of het, wegens gewoon gebruik, taalgebruik of taalkundige onjuistheid wenselijk is een procedure tot wijziging van de straatnaam «Keizer lijke Plaats» aan te vatten. LH By de plechtige opening van de «Week van de Midden stand» in de vier Faluintjesdorpen mocht NCMV-voorzit- ter Reddy Van der Borght niemand minder dan ex- minister d'Alcantara, gewezen burgemeester van Lembe- ke en momenteel schepen van Groot-Eeklo verwelkomen, samen met prominenten en leden van de NCMV. De voorzitter stelde dat de vier moeten blijven en de vooruit- NCMV-afdelingen Baarde- strevende technieken in de ei- gem, Herdersem, Meldert en gen zaak moeten hanteren om Moorsel het algeheem vertrou- konkurrentieel te kunnen op- wen van de potentiële klanten treden. willen winnen en de bevolking Op zondag was er dan onder sensibiliseren voor aankoop in leiding van groene jongen eigen streek. In zaken waar de Lambert Van de Sijpe onder klant niet tot een nummer een stralende lentezon een Fa- wordt herleid, doch waar hij in luintjeswandeling te Meldert een vertrouwensrelatie wordt en op donderdag had een in- ontvangen en bediend. Met formatieavond plaats waarbij eventueel de nodige nazorg. Intergem wees op de mogelij k- Gastspreker d'Alcantara heden te komen tot een mini- schetste de huidige situatie van maal energieverbruik, de middenstand zowel ekono- A.s. zondag volgt nog te misch als sociaal. Dat hij het Moorsel een ontdekkingstocht op een weinig professorale ma- van Moorsel als middenstands nier deed maar veeleer in een dorp waarbij per fiets kan ludiek causeren met woord en rondgetoerd worden en finaal wederwoord verhoogde uiter- in zaal Katholieke Kring een aard de interesse van de toe- prijs afgehaald, hoorders. Hij wees verder op Naast industrieel hoog ontwik- de zo noodzakelijke eensge- kelde industriële vestigingen, zindheid die middenstands- bestaan nog ondernemingen groepen moeten betrachten op mensenschaal waar mense- willen ze finaal doorslagge- lijke verhoudingen en weder- vend gewicht in de weegschaal zijds vertrouwen nog funda- leggen en stelde dat midden- menteel blijven, standszaken steeds eigentijds LH

De Voorpost | 1987 | | pagina 1