0 R STEKENSE «SNELTRAPPERS» FIETSEN VIJF DAGEN IN DE HOGE VENEN MET DE WASE KLUBS IN DE RONDE VAN HET MEETJESLAND MARC BRACKE "GROTE KOERSEN INTERESSEREN MIJ" FRANK VAN DEN ABBEELE VOLUIT IN FRANC0-BELGE DANNYJANSSENS: "IK STA KLAAR VOOR DE KLASSIEKERS" WIM DE VOS WORDT JUNIOR DE KONDITIE VAN GUY ROOMS GROEIT 22 - 10.4.1987- De Voorpost WIELRENNEN Het is lange tyd stil gebleven rond de Stekense wielertoeristenklub «WTC De Sneltrappers» uit lokaal «De Gouden Leeuw»... De Sneltrappers leken inderdaad de «weg van het verval» te zyn ingeslagen. Maar nu staan ze daar plots terug, gezonder dan ooit: terug van weggeweest. De klub telt nog een 40-tal leden die er opnieuw zullen «tegenaan gaan» zoals vroeger, in de goeie ouwe tyd... Voor de tijd dat de strubbelin- nen we niet nalaten het ver- Hieronder geven we enkele gen in de klub kwamen, nu een nieuwde bestuur van WTC De «er-uitspringende» aktiviteiten 3-tal jaren geleden, haakten, Sneltrappers voor te stellen. voor dit seizoen, als gevolg van deze moeilijkhe- Aurele Slowack (Verrebroeck) Op 11 en 12 april is er het den, de voornaamste bestuurs- is voorzitter, Freddy Van der trainingsweekende te Woffels- leden af. De klub gleed stille- Cruyssen is ondervoorzitter, bach, op 1 mei deelname aan tjesaan weg... Leon Temmerman is sekreta- Leuven - Hamoir - Leuven Galukkig waren er nog mensen ris, Omer De Vleeschouwer is over 226 km, op 28 mei de rally die de kar bleven trekken door schatbewaarder, Francois de Stekene-Geraardsbergen - Ste- die moeilijke weg. Vorig jaar Witte is feestbestuurder, Ber- kene over 170 km, op 30 mei werd het dé moeilijkste perio- trand Poppe is kommissaris en de «Tocht der Flandriens» de voor WTC De Sneltrap- Edwin Heyninck materiaal- over 240 km te Kruishoutem, pers, doch de klub overleefde meester. Deze 7 bestuursleden op 14 juni wordt er deelgeno- het en staat nu - met een ver- verdelen de funkties van reis- men aan de Waalse Pijl (221 nieuwd bestuur- voor een leider, PR, baankapitein, sa- km) te Spa, van 11 tot 18 juli is nieuwe start. Met nog drie menstellen van klubblad «Den er een meerdaagse tocht, op 2 «overlevenden» uit het oude Toerist» enz. onder elkaar. Ze augustus de rally Stekene- bestuur plus 4 «nieuwelingen» worden daarin bijgestaan door Heusden-Stekene, op 16 au- gaat het nieuwe wegen op. En enkele niet-bestuursleden: Luc gustus het 100 km brevet te men wil het goed doen: met Poppe, Marcel Selis, Adolf Sint-Martens-Latem, op 4 ok- een goedgevulde kalender zo- Roelandts, Emiel van Acker.tober wordt het klublaureaat- wel voor wielertoeristen met schap verreden en het seizoen als zonder vergunning van de De klubleden hebben reeds WQrdt afges|oten met een gc. BWB. Terug met aktiviteiten ,ach'f'dc eeltig samenzijn op 24 oktober buiten het wielerseizoen (voet- (wandelbrevet, kaartlezen, ballen. wandelingen. vijf- mtstap) maar begonnen hun kamp) én met deelname aan aotvolle hevigheid Meerdaagse diverse organisaties van ande- Tweede Europafietstocht, 50 Wie aandachtig heeft gelezen, re klubs. km brevet te Lokeren, herin- weet dat WTC De Sneltrap- neringstocht te Heusden. 75 pers terug een «Meerdaagse» WTC De Sneltrappers km brevet (een eigen inrich- gaan organiseren, nl. van 11 Bij deze vernieuwde start kun- ting) enz... tot 18 juli. Velen herinneren WIELERTOERISME zich ongetwijfeld nog vorige meerdaagsen o.m naar Lour- des, Het Zwarte Woud. naar Bretagne Mont St.-Michel... Deze keer is het iets anders. Niet van stad naar stad maar een «Ardense Week in Hep- penbach». Men verblijft heel de tijd in Heppenbach (dames gaan mee) en van daar uit worden 5 tochten ondernomen in deze mooie streek in het Duitstalig gedeelte van ons landje. Om de dames terwille te zijn wordt er o.m. een vrije dag ingelast en wordt er soms om 8 uur vertrokken zodat er na de middag nog een bezoekje hier of daar kan worden afgelegd. Hieronder een kort overzicht van de 5 etappes. Zaterdag 11 juli vertrekken de deelnemers om 10 uur richting Heppenbach. Zondag 12 juli wordt de Our- tal-route gevolgd (98 km) en in de namiddag is er een bezoek je aan het prachtige stadje Clervaux. Maandag 13 juli is er een rit naar Luxemburg (220 km) met terugkomst door Duitsland. De dames gaan dan wandelen en/of zwemmen in Butgen- bach. Dinsdag 14 juli is een vrije dag, met mogelijkheid om een bezoek te brengen aan Vian- den, Echternach (klein Zwit serland) of Cochem aan de Moesel. Woensdag 15 juli er de «Daun»-rit langs het Eiffelge- bergte (150 km) met o.m. Manderschcid en Geroldstcin. De dames profiteren van een vrije namiddag. Donderdag 16 juli is er de «Wanne»-rit (75 km) met o.m. de farme beklimming die wie- Ierliefhebbers wel kennen. In de namiddag staat een bezoek aan Bad Munstereife) op het programma. Vrijdag 17 juli volgt dan nog de Eifelrit (120 km) via Mal- medy, Budgenbach en Wahler- scheid. Zaterdag 18 juli reist het gezel schap dan richting Stekene. Dit wordt dus de negend «meerdaagse», die wordt ingi richt na 3 jaar onderbreking. JUNIORES Junior Mare Bracke uit Ber- er vandoor in de hoop voorop "Ik heb mij tijdens de winter lare mag niet klagen van zijn te blijven maar het mislukte, volledig aan de voorbereiding seizoenbegin. Hij werd klub- Acht renners zagen het zo niet van het seizoen gewijd, ver kampioen, won in Woubrech- zitten en kwamen aansluiten, volgt hij. Naast een intense tegem en werd vorig weekend Naar het einde toe probeerde training was ik aktief op de tweede in Drongen. Toch is Péter Possemiers weg te gera- piste en in het veld. Buiten een het niet al goud dqt blinkt. In ken. Samen met ploegmaat tweede plaats en twee over- de Ster van Oost1 Vlaanderen Vlaeminck greep ik zijn wiel. winningen werd ik vijfde in wou hij zich ton^ri en behaalde Wij hadden het voordeel te Laarne en zeventiende in Mo- een vijfde plants in de eerste kunnen afspreken om Posse- lenbeek, waar 120 renners aan rit. Een paar dagen later-viel niier in de val te dóen lopen, de start verschenen. Omdat ik hij en werd'veertien dagen te Ons plannetje viel echter in het ganse seizoen junior blijf, voet gehouden met een lichte duigen. Ik aarzelde even, wil ik mij dit jaar in de belang- hersenschudding. schoof nog dichtbij maar stelling fietsen. Het zijn vooral "Nu/ben ik er opnieuw bo- kwam iets te kort om Posse- ereplaatsen in grote wedstrij- venof), vertelt hij. In Drongen mier voorbij te wippen." den die mij interesseren. Ker- verliep alles uitstekend. Tot In Woubrechtegem was miskoersen komen op de twee- ongeveer halfweg draaide ik Mare Bracke naar het einde de plaats, wat niet wil zeggen braaf mee met het peloton toe alleen in de aanval gegaan, dat ik daarin geer zege wil c, maar dat was voldoende. Sa- Met een volle minuut voor- meegraaien." Wielertoensme. De Stekense SneUrappers zijn terug van weggeweest en hebben zich met volle overgave in het wielertoensme gestort. Deze men met Dirk Raman trok ik sprong bereikte hij de finish: (eg) zomer fietsen ze vijf volle dagen in de Hoge Venen (t&t) AMATEURS ging vlot. Geregeld heb ik aan de boom geschud. Bij het in- Sinds donderdag is Frank 8aan van de finale bleef ik Van den Abbeele gestart in de ^een over met J°han Ge- Franco-Belge. De amateur uit ™ert- We draaiden rustig de Schoonaarde-Dendèrmonde kilometers rond en toonden wil zich in deze rittenwedstrijd beS"P v9°r elkaar. In de spurt laten opmerken en een mooi ?5U een>eder zijn kans gaan. eindresultaat nastreven. De was afgesproken. Ik won." 21-jarige renner gooit momen- Hoewel hij net naast de teel hoge ogen. In drie recente ,!oem®n pakte, leverde Frank wedstrijden behaalde hij twee n n Abbeele in Moes- overwinningen en een tweede L*"060 vorige dinsdag ander plaats. Frank zelf hierover: maal. een opmerkelijke ver- "Sedert ik een ander trai- "cbtjn8- ningsschema volg gaat het alle- f11 b|J het begin volgde de maal veel beter. Tot voor kort f°e oemarrage op de andere, ondervond ik last van het kou- duurde niet lang alvorens de weer. Nu bol ik moeiteloos de mekaar viel. Sa- over de Kluisberg. Vorige men met Rudy He Vijlder, Jan week heb ik die acht keer be- Ma,theus en Frankv De Groo- klommen. Na enkele kilome- te we de laatste kilometers ters ging ik aan de haal. Het ^gegaan. Ik hoopte te winnen, kwam tot een hergroepering, maar in de spurt moest ik met Op zo'n twintig kilometer van ®en k'^jn verschil de duimen het einde ben ik weer in de slag leggen- gegaan. Ik kreeg vier renners Frank Y3" den Abbeele die op mijn dak. In de spurt begon 111 Brussel-Opwijk ook al be- ik met sukses vanop zo'n 250 sla8 had 8ele8d °P een V|jfde meter. Niemand kon mij voor- P'aats- hoopt dra in de Blauwe bij. Vorige zondag in Lot- Garde te worden opgenomen. Beersel kreeg ik af te rekenen h,i behoorlijk huis met beklimmingen tot 17 pro- ^efk a(J.everen 'n de Franco cent. Bovendien lag er heelwat Be,8e> die nu 3311 g^g 's- Wielrennen. kassei op het parcours. Het (e.g.) (arch.) Dat het voor het ogenblik maar zwakjes gesteld is met de prestaties van de Wase wiel renners kwam ook tot uiting in de zaterdag j.l. te Bellem ver reden tweede rit in de Ronde van het Meetjesland voor nieu welingen. Enkel de kopman nen Bert Persoon, Stefaan Van Duyse en Wim De Vos blijven het goed doen... gelukkig maar! Halfweg wedstrijd wipten vier renners, w.o. Wim De Vos weg. Zij hielden er zulkdanig tempo op na dat een reactie met 5 renners met daarin de Waaslanders Bert Persoon, Stefaan Van Duyse en Geert Wouters geen zoden aan de dijk bracht. Wel konden ook deze 5 renners voor het pele- ton uit blijven rijden en zo beslag leggen op een ereplaats. W.S.C. Vooruit Sint-Gillis Kopman Bert Persoon deed toch een uitstekende zaak. Met zijn zesde plaats in de rituitslag nestelde hij zich op de Tweede plaats in het klasse ment op 3 punten van leider Alain Maes, ritwinnaar te Bel- AMATEURS Wielrennen. Amateur Dan ny Jans sens (arch.) Danny Janssens werd vierde in de Westvlaamse Driedaag se, een hoopvol resultaat voor de Stekense amateur. "Toch was ik geen honderd procent fit, zegt hij. Tn de dagen die de wedstrijd vooraf gingen had ik griep, nadat ik kou had gevat in een regenachtige en koude tijdrit in Oostakker. Daarom voelde ik mij in de ploegentijd rit nog niet zo fit. We hadden nochtans een goede ploeg met Bart Heirewegh, Benny Van Buynder, Gunther De Bauw en Patrick Suy. Ook tijdens de eerste rit in lijn viel het tegen. In het begin had ik pijn in mijn benen maar halfweg ging het beter. Langzaam maa zeker schoof ik naar voren en bereik te de leidersgroep. Deze in spanningen hadden teveel van mijn krachten gevergd en ik voelde de weerslag. Ik kreeg krampen en moest afhaken in de spurt, vandaar dat ik slechts achtste werd. Ondanks guur weer en een nijdig parcours, ging het 's anderendaags al veel beter. Ook de klimtijdrijt en de laatste etappe vielen goed mee. Kortom, met de vierde plaats in de eindrang schikking ben ik beslist te vreden." De klassiekers "Patrick Sercu en Freddy Heizen hebben mij 'gezien' en dat is belangrijk, vervolgt hij. Het moment is aangebroken om mij voor te bereiden op de klassiekers. Nu zaterdag trek ik naar Nederhasselt voor een Sterrit en volgende week staat de Tweedaagse van de Gaver- streek op mijn programma. Daarna start ik in de semi- klassiekcr Zellik-Galmaarden. In mei begint het grote werk met de Omloop der Vlaamse Gewesten, de Ronde van Vlaanderen en de Waalse Pijl. Het zijn vooral deze koersen die mij interesseren omdat het nog steeds mijn doel blijft om prof te worden. Gedurende dit seizoen mocht ik nog niet kla gen. Van de vijftien wedstrij den waaraan ik deelnam, ein digde ik er tien binnen de eer ste acht. Een beter debuut kon ik mij nauwelijks voorstellen." (e.g.) lem. Voor Bert een uitsteken de uitgangspositie. Als drager van de groene leiderstrui wordt men immers sterk gevi seerd. Uit ervaring kunnen wij zeggen dat vele nieuwelingen hieraan tenonder gaan. De klub uit Sint-Gillis be kleedt de 9e rang in het ploe- genklassement. Wase Wlelerklub Bij de Wase hebben we ver schillende jongens die goed re den. Patrick Caluwe verschoot zijn beste pijlen wellicht iets te vroeg en zat op het einde door zijn beste krachten heen. Kop man Stefaan Van Duyse werd laatste in de spurt voor de 5C rang en wist zo beslag te leggen op de 9C plaats in de rituitslag. Stefaan moet normaal rapper zijn in de spurt maar een lichte griepaanval in de loop van de week deden hem niet met de beste benen naar Bellem af zakken. Voorlopig staat hij 5' gerangschikt op 10 punten van de leider. De Wase wielerklub staat in de klubrangschikking als T genoteerd. Excelsior Haasdonk De jonge klub zal het in de komende week nog zwaar te verduren krijgen. Immers vol gende week wordt Wim De Vos junior. In Bellem stak hij reeds de hand uit naar de over winning. Wim reed er bere sterk en behoorde tot de vier koppige leidersgroep. Ettelij ke maken probeerde hij hieruit in de slotkilometers te ont snappen. Merelbeke-Schelde- streek had echter 2 renners vooraan en het was begrijpe lijk dat dezen Wim De Vos niet zomaar lieten betijen. Wim De Vos werd 3' in de rituitslag en ook in het klasse ment staat hij als derde geno teerd. Excelsior zakt naar de 11' plaats in het klubklassement. Ronny Vermeiren (Wase) en Steven Verdonck (Excelsior) waren de plechvogels. Beiden dienden de wedstrijd te staken na een valpartij. Voor Ronny liep alles nogal goed af, doch Steven Verdonck bloedde zwaar uit het hoofd en aange zicht. P.V.D. Wielrennen. De renners van Peter Post verzamelden in Sint-Niklaas om een degelijk ontbijt te nemen voor het vertrek van de Ronde van Vlaanderen (dw) NIEUWELINGEN AMATEURS Tijdens de maand maart hebben we niet veel gehoord over Guy Rooms, een groot verschil met vorig jaar toen hij zich van bij de seizoenstart liet opmerken. De amateur uit Temse tilt niet zwaar aan de suggesties dat het hem minder goed gaat. "Zo vroeg in het voorjaar had ik nog niet op goede resultaten gerekend, zegt hij. In die zin heb ik mijn trainingsschema opgesteld. Het heeft immers geen zin om in het voorseizoen iedereen uit de wielen te rijden en nadien niet meer mee te kunnen. Hoewel ik nog niet won, be haalde ik al enkele mooie ere plaatsen. Door het koude weer ben ik een beetje op de sukkel geraakt en kreeg pijn in mijn spieren. Dat de konditie groei de, voelde ik in de Driedaagse van West-Vlaanderen. Achtste in de eindstand en tweede in het bergklassement zijn toch mooie uitslagen. Op de laatste dag bleven er niet veel renners meer over. Ik prees mij geluk kig om in die omstandigheden nog in het peloton te zitten. Zoals in West-Vlaanderen mag ik dikwijls als gastrenner aan treden en kan zo deelnemen aan belangrijke wedstrijden. Van 24 apnl tot 27 april wordt de Ronde van West-Vlaande ren gereden en daaraan neem ik deel als gastrenner bij Elver- dinge. Misschen is ook mijn ploegmaat Philip Van Walle van de partij. Om tegen die tijd in goede konditie te zijn, zoek ik nu het zware werk op. Vrijdag vertrek ik naar het Waalse Wasmuel voor de Gro te Prijs Pino Cerami. Dat wordt de maatstaf voor mijn konditie. In de maand mei staan er klassiekers en Sterrit- ten op het programma. Wil ik het als renner waarmaken dan moeten er daarin forse resulta ten behaald worden. (E.G.) Volgende maand wordt Wim De Vos uit Belsele junior en hij is dus aan zijn laatste rondjes als nieuweling bezig. Na de jongste wedstrijd in het Meetjesland werd Wim derde al had hij mits wat meeval de zege behaald. "Indien ik wat beter kon spurten, dan had ik vorig jaar meer op het hoogste schavotje gestaan. In het Meetjesland zou ik er als nieuweling nog het beste van maken. Ik was bij de pinken en om niet voor tijdig uitgeschakeld te worden, reed ik in de voorste gelede ren. Om uit de groep te ont snappen lag het tempo te hoog. Pascal De Pauw en Hen drik De Caluwé waren even weg maar werden al snel terug bij het nekvel gegrepen. Half- koers waagde ik mijn kans en kreeg Fabien Helderweireldt mee. Jan Poppe en Alain Moens volgden. Omdat we goed samenwerkten, bleven we voorop. Omdat ik weet dat er in de spurt voor mij niets te rapen valt, demarreerde ik bij het ingaan van de laatste bocht maar de anderen hadden het door. Meteen mocht ik de zege vergeten en werd derde." Toch is Wil De Vos over zijn voorbije prestaties niet onte vreden. "Vorig jaar won ik één koers en eindigde vijftien keer binnen de eerste vijf. Het was steeds hetzelfde liedje. De spurt speelde mij parten. Tij dens de voorbije winter heb ik mijn konditie goed verzorgd en nam driemaal deel aan een cross, wat overigens meeviel. Ik meen dat ik ook bij de juniores een rol kan spelen. Naar de grote vakantie toe denk ik in topvorm te zijn. Eerst moet ik mij aan het ritme wennen en genoeg kilometers in de benen krijgen. Ik ben in geen geval verlegen om bij de oudere kategorie van start te gaan." Wim De Vos weet nog niet waar hij zijn laatste wedstrijd als nieuweling zal rijden. Het is mogelijk dat zijn klubleiding voorstelt om opnieuw naar het Meetjesland te trekken maar als het van hemzelf afhangt, dan wordt het zaterdag in Haasdonk. Wielrennen. Gino De Pauw kreeg in het café Gemeentehuis te Sint-Pauwels een nieuwe fiets van zijn supporters (Iv) Guy Rooms

De Voorpost | 1987 | | pagina 22