ETIENNË VAN 6UYSE KREEG DE STEKENSE TROFEE VOOR SPORTVERDIENSTE IN STEKENE-POLKEN WORDT «GEBOLD» ZOALS WELEER.. LIEVEN VAN DE KEERE KIJKT TOE VANOP DE BANK! WEDEROPTREDEN KRIS DE PAUW ïaDeh£-S5;! NIPT maar verdiend ZEELSE JEUGD KOMT AAN BOD IN PAASTORNOOIEN! GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN EERSTE GROTE PRIJS SPORTRAAD LEBBEKE De Voorpost - 10.4.1987 - 27 BASKETBAL SCHELDEJEUGD TEMSE - HOGER OP 5) 85-78 B.C. ZELE - TURNHOUT: 72-83 Na maandenlange afwezigheid is Scheldejeugd erin geslaagd zijn spelmaker Kris De Pauw weer klaar te stomen voor de Beker van Oost-Vlaanderen. Het Gentse Hoger Op kwam achttal spelers de suksessen terugmatch te Turnhout. Het met veel lef in het veld en aan elkaar geregen werden. Is kan de mindere prestatie uit- klaarde het om tot 18-19 (10e Twee gehandikapte kampioenen aan de opworp. Zele de verstandhouding zoek na de wissen met een revanche. mjn.) bij te blijven. Enkele zonder Mertens en Turnhout zonder dubbele meter Cor- nederlaag te Waver of zijn er Turnhout zal voor die wed- minuten later (22-24) schoot die. Dit betekende dat de thuisploeg normaliter reboundo- andere redenen? Het blijft een strijd twee basisspelers missen, de thuisploeg dan op kop met verwicht moest hebben. Daar was in de wedstrijd niets Y™gtel«n. naast Cordis zalI ook Saviolo, m0t0r Kris De Pauw en Gos- van te merken. Op uitzondering van Herman Van den V Broeck was het maar pover gesteld met de thuisploeg aangenaam om volgen fris bas- Punten: len en bij de rust was de kloof onder de korven. Het was trouwens de Zeelse kapitein die ketbal spelen wel kan zijn. Ze- Zele: 27 op 70 shotgemiddelde. ai ogenschijnlijk gemaakt (48- zich het best teweerstelde tegen de in alle onderdelen ie was aangewezen openkele Van Hulle 6-5, Arcay 5-15, 31). De scheepsbouwers ver- bevliegingen van een preciese Van den Bossche 0-0, De hoogden het verschil tot mak- Arcay en Van Hulle, maar aan Brauwer 0-6, Van den Broeck simaal 57-35 (5e min.) en stel- u 1 13-9, Van de Keere 1-0, Putte- den dan al hun spelers op. man 6-4. Hoger Op kwam met Verheye het of de thuisploeg voor eigen BENO terug in de wedstrijd. Vijf mi- publiek zou vernederd worden betere tegenstander. Zele opteerde voor de indivi- ren en schakelde naar een zo- d 1(u mjmu„ tnch nnn altiid duele verdediging, waarbij ne-afweer over. De thuisploeg 5M5 Aan de lfc ^8, ,Jk Van Hulle en Arcay moesten bakte er mets meer van en het trachten om Bruyninckx en Sa- werd 27-40 aan de 18e minuut. violo aan de klap .e houden. Eén vrijworp van Van de Kee- Uoof va„ 2„ Dit lukte aanvankelijk goed. re, die dne minuten speeltijd (55.75) Van den B k 7117 1717 L1 DUPITTITIP Een trage start van de twee kreeg en voor de rest vanop de De Brauwer konden dan toch ZWAfthXl tLLrCi 111 lil beste ploegen uit de derde af- bank mocht toekijken hoe zijn nog wat naderen. Turnhout nuten voor tijd bij een 72-70 stand plaatste coach Ibens zijn ancien Mertens weer op het veld en in één ruk hervond de thuisploeg zijn vertrouwen. Temse plaatste zich voor de volgende ronde, maar of het Falco of Akron wordt is slechts volgend week-end geweten. Punten: Scheldejeugd: Chris De Pauw 20 p., Gosselin 15 p., Van Wouwe 13 p., Mertens 5 p., Van Oeckelen 14 p., Van Lombergen 5 p., Verspecht 6 P- Hoger Op: Verheye 27 p., Wittewrongel 12 p., Snoeck 9 p., Opstaele 8 p., De Meyer 9 p., Alluyn 10 p. WEGA deling met 6-4 aan minuut. de 4e ploeg in de vernedering werd gespeeld. Op bepaalde vergenoegde er zich mee om de overwinning veilig te stel- B.C. ZELE - KNESSELARE 15): 106-71 treerd en duwde tussen de 12e De bezoekers toonden vlug menten kon Zele" zijn lengte J" "'Jm T.Srde'"|. laatste ZeleJwas z°nde' Benny Mer- nr.ricv.tac voed Pehniiken want open re- len- Het weigerde de laatste tens die een beentje m de hand en 16e minuut wat_ harder op hun grotere inzet. Goris was goed gebruiken want geen niet te stoppen en scoorde een bounds betekende weinig bal minuten de één voor één vrij- brak in de eindfase van de de pedaal. Van Hulle-Arcay op 8 Rond de 9e minuut bezit. In de tweede helft bleei ZmmlZ T'T maKh ^1" TT fTm 'T' iji... Van Hn Kmro Hk .«.li* ...tint;n nummertjes in te studeren. bezoekers misten met Sarazun Ze plaatsen een 12-0 en via 38- JEUGDTORNOOIEN BIJ MELSELE-BASKET Melsele richt voor de tweede keer zijn jeugd basketbaltor- nooi in. Niet minder dan 14 verschillende klubs schreven voor de diverse reeksen hun jeugdploeg in. Het programma ziet eruit als volgt: Zaterdag 11 april 1987 Schiftingswedstrijden om 9.30', 11.30' en 14.30' Indeling der ploegen: Reeks A: Miniemen: Melsele, St.-Niklase, Duvel Willebroek Benjamins: Scheldejeugd, Cembas, Sobabee Kadetten: Hermes, Mercurius, Boom Reeks B Miniemen: Beveren, Sobabee, Aartselaar Benjamins: Melsele, Soba, Lint Kadetten: Melsele, Sportief Temse, Scheldejeugd. Zondag 12 april 1987 Troostingen om 8.45', 10.00' en 11.30' uur Finale Benjamins: 13.00' Finale Miniemen: 14.30' Finale Kadetten: 16.00' Als klapstuk van de dag speelt de seniorsploeg van Melsele te 18.00' uur zijn wedstrijd voor de Beker van Oost-Vlaanderen tegen Bavi Gent (kampioen eerste pro vinciaal). Alle wedstrijden worden gespeeld in de Broedersschool te Beveren, in de Stationsstraat. Basketbal liefhebbers allen op post. lukte Bruyninckx zijn eerste Van de Keere de volle twintig nummertJes driepunter, scoorde er nog minuten op de bank. Het niet- Dat de derde afdeling A veel twee in de eerste helft en trainen wegens soldanten- zwakker zou zijn, wat werd kwam zo tot een 9 op 15 shot- dienst kan toch niet de enige afgeleid uit het feit dat Turn- gemiddelde. Na 6-13 kon Van reden zijn. Hoewel de rust hout in kompetitie drie neder- den Broeck met enige steun meteen 31-48 stand begon, lagen kende, mag nu wel ver- Van Hulle-Arcay en Putte- werd er bij Zele de laatste time geten worden. Turnhout tooit bezoekers misten met Sarazijn Ze plaatsen een 12-0 en via 38- en Saeys twee basisspelers en 31 werd het aan de 18e minuut waren dus nog meer gehandi- 48-41. Het moment waarop de kapt. Toch namen zij de beste thuisploeg langs Putteman nog start en na 2 minuten stonden een 10-0 op het bord bracht en ze met 0-21 voor. De thuis- 58-41. ploeg bakte er aanvankelijk De eerste vijf minuten man tot 26-29 aanklampen aan niet meer gewisseld. Een he- de zich begaafder geheeld dat weinig van en via 10-23 was het tweede helft toonde Zele nog ,v i.ij l:i j- Ij m aan Hf 10» minuut noo "ïi.07 eens hoe basketbal met moet hun voordeel te verzilveren. Van den Bossche en Van de Keere bemoeiden zich met de zaken en aan de 6e minuut stond er reeds 71-45 op het scoorde) en op het einde ook DENDERMONDE - LANDEGEM: 78-76 met de medewerking van Mo- nes-Piron won Zele gemakke lijk, maar zonder veel overtui- WEGA de 13e minuut. Turnhout liet melsbreed verschil tegenover oververdiend won. Vrijdag 10 aan de 10e minuut nog 21-27. de individuele verdediging va- de kompetitie, waarin met een april om 21 uur speelt Zele de Zele verdedigde gekoncen- Zaterdag 18 april 1987 - zaal A Pupillen jongens: 09.30 u. B.B.C. Zele - Hemaco Dendermonde 11.00 u. Moeskroen - Aartselaer Lunchpauze met videofilmen Harlem Globetrotters Profliga. 14.00 u. Troosting. 16.00 u. Finale prijsuitreiking. Zondag 19 april 1987 - zaal A Miniemen jongens: 09.30 u. B.B.C. Zele - Hemaco Dendermonde 11.00 u Gembo Borgerhout - Falco Sint-Amandsberg Lunchpauze met videofilmen. 14.00 u. Troosting 16.00 u. Finale prijsuitreiking. Maandag 20 april 1987 - zaal A Miniemen meisjes: 09.30 u. Ave Edegem - R.V. Wilrijk 11.00 u. BBC Zele - Pr. sel. Oost-VI. Lunchpauze met videofilmen 14.00 u. Troosting miniemen 16.00 u Finale pupillen 18.00 u. Finale Miniemen prijsuitreiking. Pupillen meisjes - zaal B: 09.30 u. BBC Zele - BBC Lokeren 11.00 u. Deinze - O. Denderleeuw 14.00 u. Troosting pupillen 16.00 u. Propagandawedstrijd Ben./micr.: BBC Zele - Opel Merksem. HANSBEKE - WAASLAND 98-60 Waasland weer zonder De Locht kon slechts 4 minuten (4- 6) gelijke tred houden met de mede-leiders van de reeks. Vier minuten later lukte Hansbeke een 16-0 en Waasland werd op 20-6 geplaatst (8e min.). Er werd wel nog langs Vercauteren aan een tegenactie begonnen, maar veel overtuiging zat er niet in. Hansbeke bleek gestalterijker te zijn en beschikte over betere afstandswerpers. Na 15 minuten noteerden wij 32-18 en dan gingen de bezoekers even op de gaspedaal staan. Het werd 39-32 even voor tijd maar de scheidsrechters wilden Waasland geen winstkans geven. 10 seconden voor rust bij een stilstaande fase kreeg Vercauteren zijn vierde fout en de 40-32 rustcijfers kwamen dus nog verrassend op het bord. Zonder Vercauteren bleek Waasland na 50-38 een vogel voor de kat. Het verschil groeide langs F. Van Hove tot 58-41 (7e min.) moment waarop coach De Coninck de vlag hees en zijn invallers een speelgelegenheid gaf. Hansbeke bleef doorhameren en lukte een 88-49 (17e min.-). Toch kwam er geen centuryscore op het bord want Van Hoeylandt leidde de ploeg in de laatste minuten op meer dan voorbeeldige wijze. Punten: Hansbeke: Van Hove D. 10-10, Claeys Dirk 6-12, De Brabander 4-3, Van Hove F. 8-15, Raman 4-4, Jacobs 4-12, Danny Claeys 3-2. Waasland: Vercauteren 10-0, Aerts 8-0, Verbraeken 6-4, Van Hoeylandt 4-7, Maes 4-3, Verhulst 0-4, De Pauw 0-4, Vanderlinden 0-2, Van Avermaet 0-2. WEGA eens hoe basketbal niet moet gespeeld worden. Ze begon nen met een kollektieve 0 op 10 en aan de 5e minuut was het nog altijd 58-43. De bezoekers speelden zeer energiek, maar misten lengte en mankracht om het zwak begin van Zele in Punten B.C. Zele: Van Hulle 19-2, Arcay 15-7, Van den Bossche 0-10, Moens 0-4, De Brauwer 4-7, Van den Broeck 8-6, Van de Keere 0-12, Putteman 12-0. BENO Enkele t(jd geleden kreeg Kemzekenaar Etienne Van Guyse door de Stekense Sportraad de «Trofee van Sport- verdienste 1986 van Stekene» toegekend. Spy tig genoeg was er géén enkele tegenkandidaat, doch dit doet niets af aan de enorme verdiensten van de heer Van Guyse die om nog andere dan sportieve redenen in het nieuws kwam te Stekene en omstreken. Sinds 1 januari 1987 is Etienne Van Guyse namelijk schoolhoofd gewor den (verkozen) van de Kemzeckse gemeentelijke basis school in opvolging van Alois Mortier die met rust ging. De thuisploeg liet zich in het verleden al meerdere keren opmerken als er om de beker moet gespeeld worden. De ploeg is ook nu doorgedrongen tot de laatste acht voor de Beker van Oost-Vlaanderen. Om Landeghem uit te schake len moest de ploeg zich extra inspannen. In de eerste vijf minuten waren het de bezoe kers die het hoge woord voer den en met 2-12 op voorsprong kwamen. Na vijf minuten had de thuis ploeg die scheve situatie reeds rechtgezet. In de eerste helft bleef het zeer spannend, want een verschil werd er nooit vast gesteld. Na 33-29 aan de 15e minuut werd het bij de rust 42- 37. In de tweede helft kon Dendermonde zich langs Goossens - De Cock - Windey na 7 minuten in de beste posi tie brengen (51-43). Landegem liet niet begaan en trachtte zich ook verder te kwalificeren, maar in de laatste minuten bleef Dendermonde langs Wil- lockx-Piron de zege thuis houden. Punten: Dendermonde: Windey 6-10, Goossens 17-19, De Cock 13- 7, Willockx 4-0, Piron 2-0. BENO Méér dan turnen alleen Etienne Van Guyse, wonende aan de Vlasrootstraat 83 te Intiem, verscholen tussen de Polkense bossen, staat het klubhuis van de unieke Stekense «Boldersklub Sint-Jozef». Uniek inderdaad, want we geloven niet dat er nog 'n dergelijke «boldersklub» in Stekene en/of omstreken te vinden is. Wel te verstaan in de Polkense «boldersklub» wordt aan krulbollen ofte stekbollen gedaan en dus niet aan gaaibollen of pierbollen! Dat maakt dus het verschil... En... dit «aloude» spel is niet zo maar een bevlieging. Neen, wekelijks brengen een 20-tal Polkenaars een gezellige avond door met dit nostalgische bolderspel. Er is zelfs een soort van z(j het alternatieve kompetitie aan verbonden én na elk seizoen worden de prijzen gedeeld. Net zoals alle verenigingen die zichzelf respekteren wordt er bij die gelegenheid ook met de benen onder tafel geschoven voor een feestmaal. De Stekense «Boldersklub Sint-Jozef»: uniek en ludiek dus. Het «bolderspel» had trouwens een bolterrein. Turnvriend» in 't Speelhof, in In de wandeling noemt men de Stilletjesaan werd dit amuse- 'f ca*é van Collesaer op Plkense club dus een «bolders- ment verdreven uit de café's en de Heikant en bij Dias, rechto- klub», terwijl het in feite om werd er nog enkel gebold in de ver de huidige Molenberg- krulbollen gaat. Maar te Ste- verenigingen. Meestal voor 't straat op de Brug. kene spreekt men van stekbol- amusement, soms ook als een Maar de moderne beschaving len. Maar laten we deze «bena- soort van sport. g>n8 n'et onopgemerkt door de mingskwestie» ter zijde: als het Dergelijke verenigingen be- ontspanningswereld. Er kwa- maar bolt. stonden zowel in de steden als men biljarten en juke-boxen. Rond 1900 was één of ander op het platte land. Stekene had Daarna nog erger: de flipper- «bolspel» ook in Stekene en zo'n halve eeuw geleden nog kasten en éénarmige bandie- omstreken één van de belang- tal van lokalen waar iedereen ten... Adieu «bolderspel». Lie- rijkste en soms enige ontspan- die het wilde kon gaan «stek- ve videospelletjes en snooker, ningen. Elke herberg die zich- bollen»: in café «De Schepper» Stekbollen zelf én z'n gasten respekteerde aan de Hellestraat, in café «De Een achttal jaren geleden werd het «bolderspel» her-ontdekt op de Stekense wijk «De Pol ken». In vroegere tijden werd daar gebold bij o.m. de wedu we Linthout en bij Maurice De Smet. Ter gelegenheid van de eerste Polkenkermis (1979) werden de bollen terug boven gehaald. Sindsdien groeide er vanuit het wijkkomitee een heuse boldersvereniging die wekelijks deze «aloude» sport beoefent: elke zondagavond aan de Poliaenstraat. De bollen van het «krul- ofte stekbollen» zijn niét zoals bij het pierbollen halve bollen. Het zijn in feite ronde schij ven, langs weerskanten plat dus. Hun doormeter varieert van 8 tot zelfs 20 centimeters. Stekbollen wordt gespeeld op een overdekt ofwel op een open terrein dat 3 tot 4 meter breed is en 8 10 meters lang. Meestal is het lichtjes uitge hold zodat de bollen in een «krul» rond de stekken kunnen Stekene. De Stekense "krul- of stekbolklub" bij de hulde v vooraan) in gezelschap van de rode lantaarndrager zit (t&t) i de kersverse kampioen die hier (midden draaien. Er bevinden zich twee «stekken» (langs elke kant één) op het terrein en in het midden van het veld bevindt zich de «middenstek». Het is de bedoeling van het spel om de stekbollen zo dicht mogelijk bij de stek te leggen, maar daarbij moet de bol steeds kruislings om de mid denstek heen draaien. Men kan ook de bol van de tegen strever «wegschieten» ofwel die van een medestander «bij- drijven», maar verdere uitleg zou ons te ver leiden. Toch nog iets over het scoren. Alle bollen die dichter liggen dan die van de tegenpartij sco ren twee «houten» De ploeg die het vlugst 20 «houten» heeft wint het spel. In wyk «De Polken» Elke zondagavond spelen een 20-tal Polkenaars vanaf 20 u. (tot het einde om...) dus «krul- of stekbolling». Ze doen het natuurlijk louter om de «amu- zeleute» en de beperkte klub er worden géén «vreemde» leden aangenomen doet dit nu reeds 5 jaar. Elke zondag avond wordt er één spel ge speeld dat meetelt voor 't kam pioenschap. De spelers van de winnende ploeg krijgen één punt, de verliezers uiteraard niets. De ploegen worden elke keer door loting samengesteld. Na het seizoen, dat over 40 weken loopt, worden de pun ten van elke speler opgeteld en wie zo tot de meeste punten komt is de kampioen. Het is pas het tweede jaar dat met 'n dergelijk kampioen schap is gestart. Noël Lau- reys, voorzitter en duiveltje- doe't-al van de boldersklub, werd de eerste kampioen en André Feusels werd tweede. Zopas werd het tweede sei zoen afgesloten én... deze keer werd André Feusels kampioen met 28 puntan. Tweede werd proost pastoor Tavemiers van Klein-Sinaai (27 p.), 3de Li- bert van Hooste (26), 4de Wil- fricd van Hooste en 5de André Brandt. Natuurlijk betaalde de nieuwe kampioen een ron deken... M.G. Stekene (Kemzeke) werd tot laureaat voorgedragen (en ver kozen) omdat hij gedurende 25 jaar de aktieve turnleider en sekretaris is van Turnkring Reynaert. Dit jubileum is een feit op 1 mei 1987. De eerste jaren (een tiental) was hij daarbij nog schatbewaarder ook. Hij was dus het bestuur. Wekelijks gaan zo"n 16 17 uren naar de Kemzeekse turn kring weet de laureaat, die ook zéér blij is met de erkenning. «De erkenning van dit vele (grafische) werk is het allerbe langrijkste», aldus de heer Van Guyse: «Het betekent meteen ook een waardering voor de prestaties én het aanzien van mijn klub...». Maar Etienne is méér dan «al leen» maar trainer en voorzit ter. Hij is bovendien ook nog nationaal en internationaal ju rylid van de turnkring én re- daktielid van het tijdschrift «Salto» van de Katholieke Vlaamse Tumfederatie te Brussel. Verder is hij ook nog ondervoorzitter van het gewest Waasland én ondervoorzitter van de technische kommissie «Olympische Gymnastiek» van de gouw Oost-Vlaanderen. Gemma Vertommen moet een door-en-door begrijpende vrouw zijn, want als echtgeno te van een dergelijk «veel be zet» man schiet er niet zo heel veel tijd meer over voor een normaal gezinsleven. Gelukkig is Gemma, net als de kinderen Ann, Kristien,, Kathleen, Lie ve en Stefan, «gek» op turnen. Hoe zou het eigenlijk anders kunnen met man die «bezeten» is van turnen... Turnklub Reynaert Etienneken werd op 23 juni 1937 geboren. Tijdens z'n mid delbare studies was hij «in tern» in school en een deel van die tijd-in-school vulde hij met turnen. De mikrobe kreeg hem in haar macht en wanneer de school vaarwel werd gezegd, wilde Etienne verder turnen. Dit kwam ter ore van mensen die toenmalig Kemzeeks bur gemeester Bob Verbeek, pas toor Leo Vercruysen, Dokter Bohmer en inspekteur Ame- dee Mels. Ook zij voelden er wel wat voor om te Kemzeke een turnklub op te richten. Samen met onderwijzer Van Guyse werd dan «Turnklub Reynaert» boven de doopvont gehouden. Etienne Van Guyse trainde de klub én deed nog veel meer, zodat in feite nog weinig tijd overbleef om aan zichzelf te denken. «En...», zucht de bijna-vijftiger nu: «misschien had ik toen wel moeten doorzetten. Ik had ta- Stekene. Etienne Van Guyse ontving de "Trofee van Sportverdienste" in Stekene (t&t) lent én moed, had de fysische mogelijkheden om het een eind-ver te schoppen in de tumsport. Maar ja, je bent jong en...». We voelen met de heer Van Guyse mee. Maar meteen heeft de «Trofee voor Sportverdienste» het reeds over de viering van het 50-jarig bestaan van de klub, die momenteel een 350-tal le den telt. Deze viering zal door gaan op 17 mei 1987 met de organisatie van een groots gouwfeest voor groepen. En de toekomst dan? Naast het organiseren en in goede banen leiden van het 25- jarige viering, wil de heer Van Guyse «op hetzelfde niveau verder gaan». Zowel wat z'n persoonlijke ambitie en inzet betreft als wat de turnklub, Dr Bohmer voorzitter Hij is er van overtuigd dat z'n inzet en werkkracht gemakke lijk de baan als schoolhoofd én z'n onbetaalde job als «duivel- tje-doet-'t-al» van Turnklub Reynaert zullen kunnen kom- bineren. We vroegen de «figuur in de kijker» ook nog of hij een wens had. En ja hoor, die had hij zeker: «Ooit een Belgische kampioen in de klub hebben... We zijn reeds enkele keren tot in de nationale kampioen schappen geraakt. De dichtste ereplaats was een 8ste plaats in het nationaal kampioenschap. Dus...» We hopen het mét trofee-win naar Etienne Van Duyse dat Turnklub Reynaert dra een na tionaal kampioen mag voort brengen! Wie eventueel interesse heeft om lid te worden van Turnklub Reynaert (en eventueel de wensdroom in vervulling yil doen gaan) kan steeds terecht bij Etienne Van Guyse, Vlas rootstraat 83, te 9090 Stekene. ledereen is van harte welkom. T&T ZAALVOETBAL De gemeentelijke sportraad van Lebbeke organiseert een zaalvoetbaltornooi in de maand mei. De schiftingen heb ben plaats op 1, 2, 4, 8 en 15 mei. De kwartfinales op 22.5, de halve finales op 29.5 cn dc finales op 30.5. De deelnameprijs van 3?000 fr. (met teruggave van 1.000 fr. bij de eerste wedstrijd) dient gestort voor 21.4 op rekening 445-4606431-62 van Sportraad Lebbeke. Voor iedere deelnemende ploeg zijn er geldprijzen en een trofee voorzien. Het tornooi wordt gespeeld volgens de regels B.Z.V.B. en geleid door scheidsrechters van dezelfde bond. De voorafgaande vergadering, waarop minstens één lid van elke ploeg moet aanwezig zijn, wordt gehouden op 25 april te 14.00 u. in de vergaderzaal van het gemeentelijk sportkomplex Albert I straat te Lebbeke. Inlichtingen worden verstrekt door de tornooileiders A. Abbeloos (052/21.84.22, 21.35.11, 21.72.28) en H Goossens (052/21.37.93). 42062 252

De Voorpost | 1987 | | pagina 27