Wagtail Aalst en Betta Buggenhout blikvangers op aquariumtentoonstelling te Antwerpen Een rockshop in Aalst, zeg maar Diamonds EEMAN en WAMBACQ CCOD vierde 700° lid 2 - 10.4.1987 - De Voorpost Nog tot 12 april kan je in de stadsfeestzaal van Antwerpen aan de Meir een tentoonstelling over de aquariumwereld gaan bekijken. Aan deze tentoonstelling wordt in een niet onbelangrijke mate een bijdrage geleverd door Wagtail Aalst en Betta uit Buggenhout, twee gerenomeerde aquariumclubs. De aquariumhobby, zo vernamen we van de heren Tolleneer en Blommaert, is zo oud als de straat. De Chinezen, de Egyptenaren, ze beoefenden op een of andere manier deze liefhebberij. Meestal gebeurde dat in een porseleinen vaas die zo een dunne wanden had dat het licht er makkelijk doorheen kon spelen. De vissen die in de vaas zwommen, werden dan langs de bovenzijde bekeken. Als we nu in onze aquaria kijken, dan zien we meteen dat de vissen een rijke pracht aan kleuren bezitten. Vermits de grootste vijanden van de vissen nog steeds de vogels zijn, is het logisch dat de vissen die dicht bij het oppervlak zwemmen een eentonige kleur hebben die de kleur van het water benadert. Maar diep in de zee leven de allermooiste vissen. Men kan tegenwoordig de al lermooiste aquariums zien. Met verluchting en verlichting, met verwarmingselementen die het water op konstante temperatuur houden. Een van de vele voordelen van de aqua riums en terrariums is dat men deze hobby thuis kan beoefe nen. Iedereen in het gezin ge niet mee van de schoonheid die een aquarium kan uitstra len. De liefhebber zal vlug tot de vaststelling komen dat zijn hobby heel wat meer te bieden heeft en dat er in deze kleine wereld van het aquarium heel wat aspekten aan bod kunnen komen. Ook terraria Op de tentoonstelling in Ant werpen zijn niet alleen aqua riums te zien. Men heeft er ook terraria in opgenomen. De terrariumliefhebberij heeft op zich weinig of niets te maken met de aquariumhobby. Het enige punt van overeenkomst zou kunnen zijn dat beide hob by's beoefend worden in een meestal rechthoekige bak. In een terrarium houdt de lief hebber zich bezig met reptie len en amfibieën en die stellen heel wat andere eisen dan de vissen in een aquarium. Niet zelden vinden niet-ingewijden de dieren zelfs helemaal niet aantrekkelijk, zelf eerder lelijk en vooral angstaanjagend. Dit komt vooral door hun uiter- Uik- De liefhebbers van deze hobby worden vaak versleten voor zonderlingen. Wat men er ook mag over zeggen of denken, feit is dat het grote dierenliefhebbers zijn. De ech te «terrariaan» is zich tevens bewust van het feit dat vele diersoorten die hij wenst te verzorgen, door uitroeiing zijn bedreigd. Zijn taak ligt daar om in het juist bestuderen van het gedrag van deze dieren en vooral in het pogen om deze dieren tot voortplanting te kunnen laten komen. Net als in aquariumkunde, bestaan er in de terrariumliefhebberij verschillende mogelijkheden. Men kan zich aangetrokken voelen door bievoorbeeld een droog terrarium of woestijn- terrarium of door een nat. Men kan zich specializeren in het verzorgen van kikkers, slangen, hagedissen, salaman ders, schildpadden, enz. Het is echter onmogelijk om de ver schillende soorten door elkaar in een terrarium te houden, ook al probeert menig be ginnende liefhebber het op die wijze. KANTOOR VAN NOTARISSEN ESPLANADE 10A, AALST TEL. 053 21.40.72 - 21.58.76 - 21.42.56 RECHT VAN HOGER BOD Er blijkt uit een proces-verbaal, opgesteld door notaris Jean- Marie WAMBACQ, te Aalst op 1 april 1987, dat volgend onroerend goed toegewezen werd onder de opschortende voorwaarde van het recht van hoger bod: STAD AALST In een gebouwenkompleks «Krooncenter» genoemd, aan de Korte Zoutstraat 32/34, bekend ten kadaster sectie A nummer 1850/K voor een grootte van 12a 80 ca, palende of gepaald hebbende N. de straat, O. De Ridder-Meganck Willy te Aalst, Z. de Vereniging zonder winstgevend doel Parochiale Werken van Sint-Martinus te Aalst en W. Eemans-De Brauw Jan en De- clercq-De Brauw Robert te Aalst. De handelsruimte deel uitmakend aan de «Galerij» (Groep II, gemerkt «H.R.13» en omvattende: a. In privatieve en uitsluitende eigendom: inkomdeur, win kelruimte, een draaitrap en op de tussenverdieping bureelruimte en een berging voorzien van water-closet en lavabo. b. in medeeigendom en gedwongen onverdeeldheid: 52/ 1000° van de bijzondere gemeenschappelijke delen en 30/ 1000° van de algemene gemeenschappelijke delen met inbe grip van de grond. Mits de prijs in hoofdsom van driehonderdvijftigduizend frank (350.000 frank) boven de kosten en lasten van de verkoping. Het eventueel hoger bod dient te beantwoorden aan de vereisten van artikel 1592, van het Gerechtelijk Wetboek, letterlijk luidend als volgt: 15/307-GA Eenieder heeft gedurende vijftien dagen na de toewijzing het recht een hoger bod te doen. Het meer gebodene mag niet lager zijn dan één tiende van de hoofdprijs van de toewijzing; het mag evenwel niet lager zijn dan tienduizend frank en het moet niet hoger zijn dan tweehonderdvijftigduizend frank. Dit bedrag moet op het kantoor van de notaris in consignatie worden gegeven op het tijdstip van het hoger bod dat bij deurwaardersexploot aan de Notaris moet worden betekend, dit exploot wordt de koper aangezegd. De toewijzing tengevolge van een hoger bod wordt gehouden door dezelfde notaris en op dezelfde wijze als de eerste toewijzing. Deze toewijzing, die voor éénieder openstaat, is definitief. De notaris kan een hoger bod weigeren van personen die hij niet kent of van wie de identiteit of de gegoedheid hem niet bewezen lijkt Hij kan in alle gevallen van de opbieder een borg eisen. Weigert de notaris het hoger bod, dan maakt hij van die weigering terstond een met redenen omkleed proces-verbaal op. OPENBARE VERKOPING VAN EEN GERIEFLIJK WOONHUIS te AALST, Van Der Nootstraat 27 Notaris Rodolphe EEMAN, te Aalst, zal namens wie het behoort, openbaar verkopen: STAD AALST Wenst men dieren te houden die zich voeden met insekten, dan moet men zich goed reali seren dat men haast winter en zomer zal moeten zorgen voor het kweken van marmotten, vliegen, krekels, enz. Terra- riumdieren kunnen wel eens ziek worden. Voor zover ze gezond werden gekocht. Men moet bij voorbaat zich goed informeren over mogelijke problemen die zich kunnen voordoen. Slechts bij enkele dierenartsen kan men daar voor terecht. Vaak zal men zijn heil moeten zoeken in de boeken, al is de literatuur daaromtrent ook aan de schaarse kant te noemen. Het is dus belangrijk om te beseffen dat de echte terra riumliefhebber niet die man is die met een slang of een giftig dier rond zijn hals loopt om indruk te maken op zijn omge ving, maar iemand die dieren met liefde weet te verzorgen. Aquariumllefhebberij in een verenigingsverband Het is hoogst zelden dat men iemand aantreft die zich niet gegrepen voelt door de rust en de schoonheid die een aqua rium uitstraalt. Velen vinden het aquarium een toverwereld op zich. Ze worden er zo door aangesproken dat ze het tot hun hobby maken. Wanneer men een aquarium bekijkt, dat door een goede liefhebber is ingericht, lijkt het allemaal vanzelfsprekend te zijn. Het lijkt op het eerste gezicht ook eenvoudig te zijn. Maar de ontnuchtering volgt zeer vlug. Als men bij een handelaar binnenstapt en men vraagt om een prijs te maken voor een aquarium met alles erop en eraan, dan kijkt men aardig op. Als men toch besluit om het aanschaffen van een aquarium over te gaan, dan zijn er nog een heleboel pro blemen te overwinnen. De visjes sterven, sommige eten elkaar gewoon op, plan ten verschrompelen in plaats van fris te gaan groeien, en op een minimum van tijd worden ze met een alglaag bedekt en overwoekerd. Men krijgt zelfs een onfrisse geur. Hoe kan dat toch allemaal, vraagt men zich dan hopeloos af. Het geheim en het antwoord op die vragen, zit hem vaak vervat in de goe de leerschool die men al dan niet heeft gehad. Men kan zeer veel leren door boeken uit te pluizen, door te lezen en te herlezen, maar lang niet altijd vindt men daarin de oplossing voor de problemen. Er zullen steeds vragen blijven bestaan die onbeantwoord blijven. Wie op vele van die vragen en put tend uit eigen ervaringen een afdoend antwoord kan geven, is de goede aquariumliefheb ber. En die liefhebbers kan men aantreffen in de aqua riumverenigingen die ons land rijk is. Bovendien kan men als lid van een dergelijke vereni ging heel wat opsteken van voordrachten die op geregelde tijdstippen worden georgani- zeerd. De meeste verenigingen beschikken zelf over een dege lijke biblioteek. En dan is de sfeer van vrienden onder el kaar die kenschetsend is voor een dergelijke hobbyclub. Men komt er immers niet naar toe om zich een materieel voordeel aan te schaffen, maar gewoon om met elkaar te pra ten en van elkaar wat te leren. En elk lid krijgt het tijdschrift «Aquariumwereld» toege stuurd, een fraai clubblad dat door Drukkery De Cuyper wordt gedrukt. In elke club vindt men kwekers waarbij men aan een schappe lijk prijsje vissen kan kopen. Leden van een vereniging doorspartelen in een zeer kor te tijdspanne het stadium van de onervaren beginneling en worden een echte liefhebber. Het aquarium wordt na enkele maanden zeker niet in de krant te koop aangeboden. Als aquariaan moet men er zich van bewust zijn dat men met levende dieren omgaat. Men is verplicht ze te verzorgen. Het is dus niet onbelangrijk dat men de knepen van het vak aanleert. In de regio kan men terecht op volgende adressen: Betta Buggenhout, H. Van Zeebroeck, Papenbookant 30 te Wolvertem, Wagtail Aalst, G. De Tolleneer* Hopstraat 19, te 9300 Aalst, Azurea Temse, L. Van Lancker, Ro zenstraat 122, te 9100 Loke ren, Den Discus Sint-Niklaas, R. Van Goethem, Dalstraat 265, te 2700 Sint-Niklaas, At lantis Beveren, D. Schroeyens, Glazenleeuwstraat 145, te 2750 Beveren en Wase A&N Vrien den, B. Naessens, Kerkstraat 126, te 2698 Temse. De C.C.O.D., Christelijke Centrale der Openbare Dien sten vierde verleden zaterdagavond In de barkelder van het Groen Kruis haar 700* lid bij een eetmaal, een tombola en ontspanning. Voorzitter Hilaire Lievens mocht na een minuut stilte voor wijlen burgemeester Ray mond Uyttersprot, eveneens CCOD-lid, zijn opvolger Mau rice De Kerpel, gewezen pro vinciaal voorzitter van de sek- tor Kommunikatie verwelko men. Samen trouwens met kui tuurschepen Chris Borms, ge meenteraadsleden Willy Bo- steels, Eddy Coeckuyt en Raoul Eemans en OCMW- raadsleden mw. Elisa Blan- ckaert-Bourgeois en Jozef De Smedt. Hilaire Lievens betrok ook de schepen Chris voor haar blijken van verstandhou ding opdat het ACW als één man achter senator De Kerpel zou kunnen staan voor de op volging van de diepbetreurde Raymond. De voorzitter kon stellen dat de afdeling Aalst groeit en bloeit. Het 700' lid werd inderdaad gevierd doch ondertussen telt CCOD-Aalst reeds liefst 730 leden. Het werk van zovele bestuursle den, militanten, leden en vrij gestelden die zich permanent blijven inzetten. Het werk is echter niet af. Onrechtvaardig heden moeten nog worden rechtgezet en rechtmatige ver zuchtingen en gedane beloften gerealiseerd. Dat het departement «perso neel» nog nooit aan een ACW- er werd toegewezen is eerder onlogisch. Dat «middenstand» aan een middenstander of uit oefenaar van een vrij beroep wordt toegewezen lijkt volko men logisch, «Waarom kan dat niet voor personeel door een ACW-er?» vraagt Hilaire Lievens. Vier prioriteiten Gastspreker, nationaal CCOD-sekretaris Louis Piette, benadrukte vier prioritaire ak- tiepunten: optrekken van va kantiegeld en eindejaarspre mie en afschaffen van de soli dariteitsbijdrage en van de 4/5 wedderegeling van stagiairs. Afdelingssekretaris Roland De Cock stelde dat de CCOD erin geslaagd is via het Bijzonder Onderhandelingskomitee de uitbreiding voor werklieden en lagere bedienden door te druk ken. Hij betreurt echter dat de periodiciteit van deze onder handelingen niet gewaarborgd is en dat nogal eens afspraken niet worden nageleefd. De komitees Veiligheid, Ge zondheid en Verfraaiing, tot stand gekomen eind '86 zijn in die korte tijdspanne uitge groeid tot één geheel met in houdelijk een vlotte samen werking tussen de representa tieve vakbonden en het stads bestuur. Ook op dit vlak blijft het OCMW volledig in gebreke. De aanwervings- en bevorde- ringsproblematiek, die drup pelsgewijze de kruik tewater vulde, met het gevolg dat na vier jaar personeelsbeleid de aanwervingen en bevorderin gen in versneld tempo dienen te gebeuren. Niet de vakbond, ook niet het stadsbestuur in zijn geheel, ligt aan de basis van deze aansle- E:ndc malaise. et zijn zogenaamde neutraal geïnspireerde individuen, die methodisch bepaalde maatsta ven hanteren en «zich manife steren door het gebruik van chantage-middelen tot en met machtsmisbruik die doelbe wust de werking en de in vloedssfeer van de C.C.O.D. trachten aan banden te leggen. C.C.O.D. groot-Aalst zal dit nooit gedogen! De Gesubsidieerde Contrak- tuclen of het egaliseren van de Tewerkgestelde Werklozen, het Derde Arbeids Circuit en het Bijzonder Tijdelijk Kader was een kongresresolutie van de C.C.O.D. Nationaal. Weg met de nep-statuten! Het K.B. 474, minimaal de toepassing van de Rijksbare- ma's. C.C.O.D. opteerde en lanceerde de slogan, 'gelijk werk, gelijk loon', Statuut van Gent. Indien het financieel risico, ge let op het saneringsplan, een reëel gevaar zou opleveren qua afvloeiingen van personeel, dan kon men in tweede instan tie de Nationale barema's van de lokale en regionale bestu ren toepassen. Het C.C.O.D. advies werd volledig genegeerd. Gevolg, een gedeelte van het personeel werd nogmaals het slachtoffer van de onwil van bepaalde diensten. Resultaat, de Rijks- barema's van toepassing op de gesko's, zes jaar geldelijke an ciënniteit aangevuld met de ekonomische biënnale als pleister op een houten been. Besprekingen hadden plaats i.v.m. het nieuw ziekenhuis, j de wasserij en het personeels- i kader voor het O.C.M.W. De informatieve kontaktverga- deringen samen met onze j OCMW-mandatarissen ver ruimden in grote mate de wer-i kingsmogelijkheden van onze afgevaardigden. Dit initiatief verdient een eervolle vermel ding. Een model-arbeidsreglement kwam ter tafel voor de stads diensten. De dienst- en verlofregeling evenals de betwiste stage-rap- porten van de brandweer zorg den voor externe spanningen. Eretekens De CCOD verleende het gou den ereteken aan Georges Camphyn, 35 jaar militant, Damstraat 3 te Nieuwer- kerken. Met het zilveren ereteken wer den vereremerkt Francois De Cock, Oude Dendermondse- steenweg 382c, Marcel Se- minck, Karei van de Woestij nestraat 8, Pierre Uvin, Hya cintenstraat 36, Désiré De Smet, Posthoornstraat 12, al len te Aalst en Henri Van de Perre, Kleine Driesstraat 80 te Gijzegem. Proficiat. LH Een gerieflijk woonhuis, aan de Van Der Nootstraat 27, geka dastreerd sectie B, nr. 516/b/ll, groot 1 a. 30 ca., palende NO. dhr Robert Peirlinck-Delrue en anderen, ZO. dhr. Frans Spit- taels-Van Haudenhove. ZW. dhr. Frans Van Den Hauwe en NW. de straat. Kadastraal inkomen: 26.700 fr. Het huis begrijpt: ondergronds: proviandkelder en kolenkelder Gelijkvloers: gang, dubbele woonkamer, keuken, achterkeuken, W.C., koer, bergplaats. 1e verdieping: gang, twee kamers, bergkamer, badkamer 2e verdieping: overloop, twee kamers. Zolder. Voorzien van electriateit, gas. waterbedeling, aansluiting op kabeltelevisie. Onmiddellijk vrij. Bezoek: vrijdag van 17 tot 19 u. ENIGE ZITDAG maandag 13 april '87 om 15 u., ter herberg «Zeebergbrug», Alfred Nichelsstraat 30. Aalst N.B.: gehuwde kopers dienen beiden aanwezig te zijn, voorzien van trouwboekje en eventueel huwkontrakt. 12/348-PA Net op de dag dat de lente begon, 21 maart dus, is Aalst een nieuwe gespecializeerde rockshop rijker, die de naam meekreeg van Diamonds. Het is een speciaalzaak voor rockmuziek die wekelijks ettelijke LP's brengt. Uiteraard zijn er niet de allernieuwste fonoplaten verkrijgbaar, Diamonds bezit ook de oude rockers. Er is nog meer, Diamonds haalt ook de gevestigde artiesten naar zijn zaak. Op 28 maart bievoorbeeld was Vengeance te gast, die de gezelligheid en de aanwezigheid van vele fans op prijs stelde. Op 4 april was de Nederlandse hardrockformatie Helloise aanwezig die hun tweede schijf «Polarity» aan de Belgische fans voorstelden. Aan de foto's kan je merken dat het hen niet aan belangstelling ontbrak. Diamonds heeft ook aandacht voor jonge beginnende bands. Demo's die binnenkomen, worden zorgvuldig beluisterd. Een van die groepen die Diamonds zeker kan aanbevelen is de formatie «Hands of Mercy» en «Target». Hierover wordt in de toekomst nog meer verwacht. Diamonds staat dus borg voor respekt voor rockmuzikanten en hoopt dat men in de toekomst nog veel en vooral positief nieuws mag vernemen van de tot op heden nog onontgonnen bands. Diamonds bevindt zich aan de Korte Zoutstraat 32 (Krooncenter) te Aalst en is telefonisch bereikbaar op het nummer 053-21.71.76. Aalst. De vereremerkten op het CCOD feest samen met de prominenten (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 2