Op de boekenplank Erik Schrooten, Kiwanis-laureaat f/ Het Script slank vfli je EUTHANASIE: «Nieuw Leven» zet «Het mes op de keel» Volksspelen bij KWB Heilig Hart Aalst Ik.ae ikzie wat jij - ook ziet 8 - 10.4.1987 - De Voorpost Het nieuwe tekenen: OPZET EN IDEEËN Het nieuwe tekenen: op zet en ideeën, René Boin, AWB-Hobby Vrije tijd. Dit boek biedt via duidelijke instruktiea een moderne vi sie op tekenen. Een belang rijk element is het over brengen van een idee naar het papier. Uitgangspunt hierbij is dat niemand een bepaalde stijl kan opgelegd worden, maar dat het aan reiken van het juiste in strumentarium aan tech nieken en het nodige zelf vertrouwen tot het ontwik kelen van een eigen stijl leidt. Veel aandacht wordt besteed aan het primaire stadium van de tekening: de ideevorming en de eerste opzet. Bovendien bevat het boek veel praktische tips over papier, materialen, perspektief, bewaren en in lijsten. Een ideaal boek voor de beginnende teke naar. Uitgegeven bij A.W. Bruna Zoon, 52 blzn.398 fr. Het nieuwe tekenen: UITVOERINGEN TECHNIEKEN boek behandelt niet enkel de meest voorkomende de- fekten, maar ook de slijtage problemen die zich in de loop van jaren in een wo ning voordoen. Het geeft een overzicht van het ge reedschap waarover ieder gezin zou moeten beschik ken alsook een heleboel konkrete inlichtingen om de inrichting en het kom fort van de woning te verbe teren. Omdat de auteurs er van uitgaan dat de lezer een onervaren doe-het-zelver is, worden de werkmethodes tot in de kleinste details be sproken en geïllustreerd aan de hand van talrijke foto's en schetsen. De gids is verkrijgbaar bij Test- Aankoop, Hollandstraat 13, 1060 Brussel of in de boekhandel. Verkoopprijs 1.360 fr., le den 1.090 fr., formaat 18 x 25, 240 blzn.meer dan 500 illustraties. En je zong, weet je nog... Edith Van Diesveldt, Uitge verij J.H. Gottmer. Wan neer Emma na de dood van haar man met twee jonge kinderen achterblijft, valt ze in een diep zwart gat. Als dan ook haar moeder, het enige familielid dat ze nog had, haar komt te ontval len, worden de leegte en de eenzaamheid zo sterk dat ze nauwelijks nog oog heeft voor de wereld om haar heen. Ze begrijpt eerst dan ook niet waarom Paul, een verpleger, zoveel aandacht aan haar besteedt. Een streek- en familieroman. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 175 pag., 550 fr. Kinderen van het dorp, Henny Thijssing-Boer, Uit geverij J.H. Gottmer. Na een moeilijke periode in haar leven heeft Cobi Keiler liefde en geborgenheid ge vonden bij Evert Ekema. Al heeft zij reeds twee kinde ren, hij is met haar ge trouwd. En hij heeft de hoe ve teruggekocht die zij, misleid door haar warme hart, bijna had verspeeld. Zo heeft zij tenslotte de be lofte waar kunnen maken die zij aan haar vader deed toen hij op het sterfbed lag. Nu staat Cobi Keiler voor de taak om haar intussen groot geworden zonen in goede banen te leiden. Maar zoals het vaker gaat, de best bedoelde plannen komen soms niet uit. Zeker niet, wanneer een moeder een huwelijk probeert te rege len. Familieroman Verdeeld door A. W. Bruna Zoon, 184 pag., 550 fr. WAYNE W.DYER ken dan hetgeen er aanbe volen wordt om zeker te vermageren. Je zal erom glimlachen, om bulderen of het verveeld weggooien. Toch even de moeite waard. «Val pijlsnel af door je wild te ergeren», koop dus dit boekje van 109 pagina's te gen 138 fr. uitgeeft. Ze maakt deel uit van een organisatie die tot doel heeft de wereld een wending ten goede te geven. De inge wijden zijn in staat gebeurte nissen die in het verleden heb ben plaats gevonden alsnog te veranderen. De konsekwenties daarvan kunnen ze echter niet voorzien. Uitgeverij A.W. Bruna zoon, 365 blz., 698 fr. i »»r Ik zie, ik zie wat jij ook ziet, tekst van Richard Fel- gate, illustraties van Ray mond Nicholson en Theo Van Elderen. Een zeer leerrijk jeugdboek met prachtige illustraties. Het zit boordevol kleine maar belangrijke lesjes, dat alles verweven in een keu rig verhaal met duidelijk herkenbare punten die ver wijzen naar de dagelijkse samenleving. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 258 fr. Daar ben je nog te klein voor, Friedel Schmidt, een Gottmer prentenboek. Jo hanna het biggetje wil graag groot worden zodat ze eindelijk de gevaarlijke dingen kan doen die ze niet mag van haar moeder. Ed die vindt het echter gemeen dat hij niet meer mag hui len en met zand spelen om dat zijn vader hem daar voor te groot vindt. Johan na en Eddy, de olifant, rui len een dagje en komen er dan snel achter dat het leu ker is om groot en klein tegelijk te zijn. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 320 fr. Teet Aankoop Brioo-Gids U moet weten dat u zonder noemenswaardige moeilijk heden de meeste defekten in huis zelf kunt herstellen. Bijzondere gaven of diplo ma's zijn overbodig. Het Stress je slank, Richard Smith, A.W. Bruna Zoon. Een boefje vol klinkklare nonsens, maar die zijn dan eigenaardig genoeg vrij dicht bij de waarheid. Kort om om een goed leven te hebben moet je net het tegengestelde doen en den- Het script, Bert Van Der Veer, A.W. Bruna Zoon. «De film begint met een striptease in een nachtklub. In de act wordt vuur ge bruikt. Er gaat iets mis. De danseres komt in de vlam men om. In de 7-aai is een vrouw getuige van het inci dent». Zo begint het script van een nieuwe, Nederland se speelfilm, een projekt van drie mensen die meer met elkaar gemeen hebben dan een succesvolle pro- duktiemaatschappij. Zij zijn geketend en getekend door geheimen. Terwijl de film wordt gemaakt slaat het verleden terug. Maar wie komt de wraak toe? 176 pag., 458 fr. een klein dorp: vier huisjes en een schuur. De mensen die er wonen zijn heel gewoon. Ze groeien samen op, ze trouwen, krijgen kinderen en het leven gaat verder. Het is een verhaal van hard werken, kleine spanningen, hoop en teleurstelling. Deze trilogie bestaat uit: «Wat altijd blijft», «De onderste steen» en «Het derde geslacht». In het derde deel trachtten de kinde ren van hoofdpersonage Dirk het dorp te ontvluchten. Ge lukkig is daar ook nu het steeds aanwezige Riekje, Dirks vrouw, die door haar positieve instelling veel ten goede kan keren. Uiteindelijk kan zij rekenen op de steun en de liefde van haar man, al verbergt hij deze onder een stuurs en koppig uiterlijk. Verdeeld door W. Bruna zoon, 454 blz, 698 fr. Tussen Wet En Geweien Prettige Feestdagen! Wayne W. Dyer, A.W. Bru na Zoon. Voor velen betekent de pe riode van Kerstmis en Nieuwjaar een tijd vol te leurstellingen, spannin gen, eenzaamheid, emoties en depressiviteit. In dit boekje reikt Wayne W. Dyer, de beroemde auteur van o.a. «Niet morgen maar nu» en «Het heft in eigen handen» voor al deze men sen opbeurende en prakti sche adviezen aan. Zijn ge makkelijk op te volgen sug gesties zorgen ervoor dat de vaak zo gedachteloos geuite wens «prettige feest dagen» voor iedereen in vervulling gaan. 102pag., 490 fr. Vrouwendecamerone, Julia Voznesenskaja, verta ling door Loes Visser. Tien jonge vrouwen op de kraamafdeling van een Le- ningrads ziekenhuis wor den wegens besmettingsge vaar in quarantaine ge plaatst. Om de tijd te doden en him zorgen om hun pas geboren kinderen te onder drukken vertellen ze elkaar tien dagen lang verhalen over de onderwerpen die hen bezig houden: mannen, trouw en ontrouw, liefde, tederheid en geweld, werk en kinderen. In 100 verha len die soms openhartig, erotisch en luchtig, dan weer aangrijpend of droe vig zijn, biedt deze heden daagse versie van Bocca- cio's klassieke Decamerone een fascinerend beeld van het menselijk bestaan, ge zien door de ogen van vrouwen. Uitgeverij A.W. Bruna Zoon, 333 pag., 750 fr. ZO MAAR EEN VROUW Trilogie, J. Visser-Roosen- daal, uitgeverij J.H. Gottmer- Haarlem. Trouwen was niet een kwestie van liefde. De boerderij, daar gaat het om! Een jongen moet met een vrouw trouwen die een be hoorlijk bezit meebrengt; de liefde is niet zo belangrijk en komt later wel. Soort bij soort! Het klinkt alles zo nuchter, maar mensen houden hun ver borgen dromen, hun verzwe gen verlangens. Zo was her bij Bertha J'ost, die met Peter Glas trouwde: Bertha had van hun knecht gehouden, maar ze trouwde met een boerenzoon met geld. Pieter had gedroomd van reizen maar hij voegt zich in het gareel. Esther Blom is maar een gewoon meisje maar in haar leven komen tien da gen romantiek die ze nooit zal vergeten. Men moet het vertel talent van mevrouw Visser- Roosdaal hebben om" al deze zo nauw verweven levens te kunnen schilderen, de sfeer van het wijde Westfriese land met zijn rustige, sterke figuren weer te geven. De lezer leert deze kring van mensen ken nen, niet alleen uiterlijk, maar ook wat in hun binnenste leeft. Verdeeld door W. Bruna Zoon, 443 blz. 689 F. RIEKJE TRILOGIE J. Visser-Roosendaal, uitge verij J.H. Gottmer-Haarlem. Opnieuw beschrijft de auteur het Noord-Hollandse leven. Het speelt zich allemaal af in EUTHANASIE: TUSSEN WET EN GEWETEN Ben van Aken, reeks Mens en Maatschappij. Euthanasie staat momenteel in het middelpunt van de politie ke, juridische en publieke be langstelling. Politici, artsen en hulpverleners denken er ver deeld over en ook het pubhek lijkt geen eensluidende mening te hebben. Hoewel dit boek ook ingaat op de juridische aspekten, zoals de rechtsposi tie van artsen en verpleegkun digen, gaat het vooral om de getuigenissen van mensen die beroepsmatig of privé betrok ken zijn geweest bij de toepas sing van de euthanasie. De auteur wil een bijdrage leveren aan het bewustwordingspro ces: euthanasie is geen koel, gespecifieerd diskussiestuk, maar dient op genuanceerde, persoonlijke wijze te worden benaderd. Ben van Aken was werkzaam bij de Haagsche Courant, de Provinciaalse Zeeuwse Courant en bij het maandblad «Onze Wereld» van de Novib. Uitgeverij A.W. Bruna Zoon, 179 blz., 490 fr. DE ECHTE FRANSE KEUKEN Robert J. Courtine, herziene en geïllustreerde uitgave. Dit is de negende druk van een zeer suksesvol en bijzonder volledig kookboek. Geheel herzien en gelardeerd met oog strelende illustraties. De blij vende grote vraag naar dit boek wordt nu beantwoordt met een nieuwe en geheel her ziene druk. Courtines kook kunst is praktisch en eenvou dig, maar heeft tegelijkertijd het onmisbare en onmiskenba re Franse raffinement. Hij ont ving voor dit werk de Grand Prix de la Litérature Gastrono- mique. Hij is een enthousiaste kok en gourmet en hij kan zijn animo op voortreffelijke wïjze op de lezer overbrengen. Een kookboek voor iedereen die kookt, van de beginnende tot de ervaren man en vrouw in de keuken! Uitgeverij A.W. Bruna zoon, 425 blz, 598 fr. GELUKKIG LEVEN ZONDER OVERVLOED Jozef Kirschner, Zelfbeper king als uitdaging. De over vloed heeft ons gemakzuchtig gemaakt. Voortdurend staan we bloot aan de verlokkingen van de konsumptiemaatschap- pij, die ons wil doen geloven dat alles .wat ons gelukkig- maakt te koop is. De tijd en de ekonomische ontwikkelingen dwingen ons echter weer om soberder te leven. Iedereen kan leren zich te matigen, mits hij er de noodzaak van inziet en zelf het heft in handen neemt en beseft dat vrijwillige versobering de eerste, noodza kelijke stap tot zelfbevrijding is. Josef Kirschner wil zijn le zers uitdagen zelf te handelen. Geen theoretische argumen ten, maar ervaringen, opge daan in zijn eigen strijd tegen de overvloed in zijn leven, wij zen de weg naar een sober, maar gelukkig bestaan. Uitgeverij A.W. Bruna zoon, 160 blz. 198 fr. ANTWERPEN OP HET SPOOR Eindredaktie Herman Walter, een uitgave van N.V. De Vlijt. Een interessante historisch, ar- chitekturaal kompila tie werk. Gemaakt door verschillende redakteuren. Het boek werd uitgegeven ter gelegenheid van de viering van 150 jaar spoor wegen rond de metropool. Op zaterdag 3 mei 1986 was het krek 150 jaar geleden dat de eerste trein Antwerpen bin- nenstoomde. Het werd een kijk- en leesboek voor een breed publiek en ook de echte spoorwegfreaks komen aan hun trekken. Het boek is voor al aantrekkelijk door de vele oude fotos en dokumenten die de samenstellers konden op graven. Zeer verzorgd uitgege ven, is het opvallend hoe de kleur en de iüustraties die, normaal toch, droge onder werpen aantrekkelijk weet te maken. Antwerpen op het spoor is ondertussen al aan een tweede druk toe, een teken dat het - misschien vooral - bij de liefhebbers van de «ijzeren- weg» zijn weg heeft gevonden. HET DERDE GESLACHT J. Visser-Roosdaal, Uitg. J.H. Gottmer-Haarlem Een deel van de trilogie die we elders reeds bespraken. Elk deel kan immers afzonderlijk gelezen worden. Dirk Kamp heeft een bloeiende onderne ming opgebouwd, maar zijn enige zoon wilde hem daarin niet opvolgen. Het blijft niet bij deze teleurstelling voor de eigenzinnige Dirk. Hij moet ermee leven dat ook zijn doch ter een eigen plan heeft met haar bestaan. Riekje, Dirks vrouw, moet vaak de strijden de partijen in haar gezin ver zoenen. Dat is geen gemakke lijke taak. Door haar positieve instelling kan zij echter veel goed doen. Uiteindelijk blijkt ook de koppige en stuurse Dirk Kamp haar steun en lief de te geven. Verdeeld door A. en W. Bru na, 157 blz. Op zoek naar ons INDUSTRIEEL VERLEDEN Drs., P. Nijhof, gids langs mo numenten van bedrijf en tech niek, Uitgeverij J.H. Gottmer- Haarlem. De belangstelling voor ons in dustrieel verleden is de afgelo pen jaren sterk gegroeid. Van af het midden van de 19e eeuw ontwikkelde Nederland zich van een «land van navigatie, negotie en religie* tot een hoog-geïndustrialiseerde sa menleving. Deze faze uit onze geschiedenis heeftj ontelbare materiële getuigen achtergela ten zoals fabrieksgebouwen, stations, watertorens, sluizen, gemalen, bruggen, enz. Een erfenis die in een steeds sneller tempo afkalft: bedrijfstakken gaan ten onder of worden ge moderniseerd, gemalen ver vangen, watertorens overbodig en bruggen vernieuwd. Dit boek nodigt de lezer van een dertiental routes uit om zelf aktief op pad te zijn, routes overigens die het karakter van een ontdekkingstocht dragen. Langs de Oostelijke eilanden in Amsterdam, de Friese Wou den, de Limburgse Mijnstreek, Twente en Zuidoost-Drenthe, Schiedam en Utrecht, het Gelderse rivierengebied, enz. Verdeeld door A. en W. Bru na, 246 blz., 590 fr. Tiendaagse gitaarhappening liep teneinde Zondagavond liep de tiendaagse internationale belfor- Lagere graad: 1. Ccdric Van thappening teneinde. De derde editie die qua kwaliteit en Caillie (Waterloo), 2. Mieke qua belangstelling nog steeds een stggende lijn vertoont. De Laure (Hasselt), 3. Monika Na de vele koncerten, workschops, lessen, demonstraties Stevens (Sint-Agatha Be en de tentoonstelling werd het laatste triduum er een van Hervé Dehareng en de hoogste klasse met «Tango al Sur». Het flamencokon- ^Sbarrygnra(Jd?nin)Nc!son eert dat traditioneel hoog in de gunst van het publiek staat de oiiveira da Santos (Warem- en de Nationale Gitaarwedstryd voor de Jeugd. me), 2. Birgitte Christophe (Edegem en 3. Steven Decrae- num Antwerpen. Hij werd ge- ne (Brugge). vnlori Hnnr Inhan On C,rn^A «Tango al Sur» Het werd een konfrontatie met yolgd door Johan Op't Eynde Hogere ^raad: 1. Koen De de echte, authentieke Argen- 1 - rijnse tango, zowel kwa mu ziek als kwa dans niet verge lijkbaar met wat in onze kon- treien voor tango moet door- DE KAT DOOR DE MUUR Robert A. Heinlein, science fiction. In «De Gulden Regen», een woonoord in de ruimte, raken Dr. Richard Ames en zijn kersverse bruid Gwen Novak verwikkeld in een reeks ver bijsterende en riskante avontu ren. Een hun onbekende boodschapper wordt op ge heimzinnige Wijze vermoord nadat hij een uiterst wonderlij ke mededeling heeft afgele verd. Het paar wordt cm onbe grijpelijke redenen achter volgd en opgejaagd. Nadat ze in een luchtwagen de weg heb ben genomen naar de maan, wachten hun echter nieuwe tegenstanders, niet minder vasthoudend en niet minder moordzuchtig. Dr. Ames blijft zich verwonderd afvragen wat iedereen toch van hem wil, terwijl langzaam maar zeker tot uiting komt dat Gwen niet degene is voor wie ze zich XIME Judith Kranz, roman Een kosmoplorisch verhaal van Maxime Emma Ambervil- le: energiek, sophisticated, stoutmoedig, ontstuimig, dy namisch, hartstochtig, maar vooralonweerstaanbaar. Gewend aan een leven vol luxe en weelde, heeft ze zich op haar 29ste jaar geïnstalleerd in een super de luxe-appartement dat miljoenen dollars kost. Hier omringt ze zich na drie mislukte huwelijken met alles wat haar dierbaar is: haar fraaie meubels, haar juwelen en het kostbaarste van alles: haar dochtertje. Maar wan neer het tijdschriftenimperium dat door haar vader werd op gezet en onder zijn bezielende leiding tot een gigantisch be drijf uitgroeide, na diens dood door een onbetrouwbaar fami lielid met sluiting wordt be dreigd, ontdekt Maxime dat ze tot meer in staat is dan zich baden in weelde. Met inzet van al haar ambities en haar hele kapitaal stelt ze zich tot taak haar vaders meest favoriete weekblad van de ondergang te redden. Maxime biedt aktie, liefde en erotiek, haat en ver raad... Uitgeverij A.W. Bruna zoon, 420 blz. 790 fr. (Lemmens, Leuven) en Henk Rudder (Hoeilajut), 2. Hugues Buysse (eveneens Lemmens Koip (Bastogne), 3. Jan Van w Outryve (Brussel), 4. Tom De Dirk Martensprijs uitge- Van Eygen (Kalmthout) en 5. "Ik; door kuituurschepen Karjn DeIbarre (Antwerpen). gaan. Het Trio Dirk Van Es- Chns Borms werd in de wacht Graad van Uitmuntendheid: 1. broeck, Juan Masondo en Al- gesleept voor samenspel door Mamix Nuttin (Leuven), 2. fredo Marcucci zorgden dan het Trio Kortrijk vóór Duo Gino Herman (Harelbeke) en ook voor een prestatie van de Vermote (Izegem), Samen- Christiane Vandercapellen bovenste plank. spclgroep Roeselare en Duo- (Hasselt). gonaal Aalst. ljj De romantische gitaar In deze expo kon doorlopend kennis worden gemaakt met de produkten van buitenlandse bouwers als José Romanillos (Eng.), Kazuo Sato (DBR), Nico Van der Waals (Ned.), Paul Rans (Eng.) en Irving Sloane (USA), maar tevens met Belgische bouwers als Geert Vermeiren, Mark Faes, Walter Verreydt, het Centrum voor Toneelvereniging «Nieuw dienst wordt ontvoerd. Een Leven» brengt op zaterda- vreemde mogendheid eist gen 18 en 25 en zondagen dan dat de ambtenaar een 19 en 26 april telkens te 20 ultra geheim dokument ko- :rreyui, nei centrum u een opvoering van de pieert. Zoniet sterft zijn Muziekinstrumenten spionagethriller van Gas- dochtertje. Puurs en het Pro",uaaa Tech- ton Ghïuens .Het mes op de ntcrh Inctitmit Hnnm talcm»H» il keel» in een regie van Her- «Het mes op de keel» wordt man Slagmulder. Opvoe- een ongemeen spannende ringen die plaatshebben in thriller met het leven van zaal «Kring», Dr. De Moor- een kind als inzet. Treden nisch Instituut Boom alsmede het Brussels Instrumcntenmu- Nationale jeugdwedstrijd In samenwerking met stadsbe stuur, Dirk Martenskomitee WUUl UDUUUU! en Ktwanis organ,see,de vzw tinr vóór de opvoering. Gitaarkrant de Nationale Gi- taarwedstrijd voor de Jeugd waarvoor zich jongeren uit heel België aanmeldden. Liefst 76 nederlandstalige en 20 franstalige. De prijzenpot be droeg dan ook 128.000 fr. en ook de leraars van de laurea ten kregen een prijs. De jury bestaande uit voorzitter Fred dy Duffeleer, sekretaris I. Bil- liet en leden Michel Sanano- vski, Wim Brioen, Rafaëla Smits, Jaak Van de Ginste en Anne-Marie Vermale selek- teerde er een 30-tal van die uitkwamen in de finale onder massale belangstelling van 15 tot 24 u. straat 104 te 9300 Aalst, erin op: Marleen Hobbels, Plaatsen voor abonnees Daniëlla Jacob, Geert De voorbehouden tot een kwar- Rijcke, Jozef en Roger De I Cock, Rik De Pelsmaeker Het dochtertje van een hoge en Mare Pereboom. ambtenaar in de geheime LH I KWB afdeling Heilig Hart organizeert op zaterdag 11 april om 18 uur een avondje met volksspelen. De inzet zijn panklare kippen. Wie wil kan deelnemen aan darts, pitjesbak, kaarten, bakschieten of sjoelbak. De avond heeft plaats in de Kring Heilig Hart in de Dr. De Moorstraat 104 te Aalst. Voor een inleg van 20 fr. kan je per gewonnen spel een prijs mee naar huis nemen. JM Heyman Kiwamspnjs -j-cst Aankoop van de maand moet trekken uit de ramp van Uiteindelijk laureaat van de april heeft het over het aanle- Tsjemobyl en bloeddrukme- Kiwanisprijs (25.000 fr.) werd ren van talen en de verschillen- ters. Test-Aankoop is verkrijg- Erik Schrooten, 20 jaar, wo- de methodes die in gebruik baar op het adres Holland- nend te Peer en student laatste zijn- Daarnaast gaat de aan- straat 13 te 1060 Brussel, jaar aan het Koninklijk dacht naar de grasmaaiers, de Vlaams Muziekconservato- honing, de lessen die men Het nieuwe tekenen: Uit voeren en Technieken, Re né Boin, AWB-Hobby Vrije tijd. In dit tweede deel gaat de auteur dieper in op de on derwerpen die reeds in het eerste deel aan bod kwa men, waarbij ook moderne technieken zoals computer tekenen aan bod zullen komen. Uitgegeven door A.W. Bru na Zoon, 54 blzn., 398 fr.

De Voorpost | 1987 | | pagina 8