Topweek, topdag en automarkt Infobo massaal sukses in Aalst Weekblad tan Dender- Burma-ai lebeldeitreek Denemarken, gastland in mineur Vlaamse Boekenbe en Daenskwis te ft Voor wie iets beter zoekt W LimBeRGgn De Voorpost De Priester Daensvrienden organiseAmfe Aalst inJlety Belfort hun tweede «Vlaamse Boekenbeh^»„&M!««rClaO' mei van 10 tot 18 u. en op zondag 3 me i tot 18 u. toegankelijk. Opening op vrijdag 1 meiTe 20 u. met welkomstwoord door voorzitter Joachim Van Der Meersch, inleiding door Prof. Frans-Jos Verdoodt en officiële openstelling door kuituurschepen Chris Borms. In samenwerking met vzw Daensmuseum en Archief van de Vlaamse sociale strijd Aalst heeft op vrijdag 8 mei een interscholenkwis plaats in de feestzaal van het stadhuis te 20 u. Kwis over de Daensistische Beweging met deelname van leerlingen hogere cyclus van het Sint-Jozefs- en Sint- Maartenscollege, de Dames van Maria en hun Technische afdeling en het Koninklijk Atheneum. Presentatie Frieda Daelman. Juryleden zijn Frans-Jos Verdoodt, Bart Rijckbosch en Julien Librecht. LH Onder de nieuwe schepen voor middenstand Ghisleen Willems werkten de Middenstandsraad met voorzitter Pierre De Poorter, sekretaris Jaak Spittaels en adjunkt-sekretaris Leo Saeys een zeer valabel programma uit. Wat betreft het gastland waarvoor geopteerd werd voor Denemarken had men wel pech. De toeristische dienst die nota bene voor ons land in Aachen is gevestigd had geen enkele inbreng en ook van de ambassade was quasi niets te bekomen. Wel een viertal vlaggen mits een waarborgsom en een 50-tal papieren vlaggetjes. Uiteindelijk komt er toch een licht Deens tintje kijken met een tentoonstelling gewqd aan Hans Christian Andersen en een tentoonstelling van Deense affiches waarmede kuituurschepen Chris Borms op maandag 27 april te 20 u. in de belfortcrypte de Topweek opent. Want er is inderdaad een topweek die de topdag voorafgaat. Een Deens tintje komt er echter toch ook van de brouwerijen Carlsberg en Tuborg en in de Kattestraat komt een Tivoli-pretpark. Aalst. De Topdag van vorig jaar met muziek als voornaamste troef. Ook dit jaar komen de muziekliefhebbers ruim aan hun trekken (arch) Dc organisatoren realiseren zich dat het aantrekken van een gastland geen makkie is. Men wil het dan ook in het vervolg slechts om de twee jaar trachten waar te maken. Vermits vanwege Denemarken geen konkrete positieve in breng kon worden bekomen blijven de deelgemeenten dan ook op hun honger. Te Erem- bodegem en te Moorsel wor den wel in het kader van de Topdag festiviteiten georgani seerd kaderend in de eigenheid van elke deelgemeente en ook de Dekenij van Nieuwerker- ken die de wind in de zeilen heeft is aan een organisatie toe. T weedehandsau to's Na een Topweek en een kuli- minerende Topdag zorgt AGRA, de Vereniging van Autohandelaars van Groot- Aalst voor iets nieuw. Een tweemaandelijkse markt voor tweedehandsauto's. Een be drijvigheid die dermate aan belang wint dat er reeds even veel inschrijvingen zijn van ok- kasiewagens als van nieuwe. Deze markt die telkens de le en 3' zondag van de maand juli uitgezonderd plaats heeft aan bloemenveiling Flo ra, Albrechtlaan, gaat daags na de Topdag, op zondag 3 mei van start en loopt van 9 tot 13 u. Alleen professionelen kun nen er met wagens terecht. Partikulieren eveneens mits ze een garagist onder de hand nemen. Deze markt is bedoeld voor Groot-Aalst en aangren zende gemeenten. Deelname dc kosten bedraagt voor AGRA-leden 400 fr. en voor niet-leden 500 fr. per wagen. Het moeten wagens zijn die technisch in orde zijn. Geen kopij van «Anderlecht» bvb. Groendienst Met de dienst Leefmilieu zou er volgens Herman De Vos iets niet kloppen. Alhoewel de heer Appelmans alle mede werking verkreeg voor mede werking aan het pretpark in de Kattestraat zou de dienst niet meewerken in de Pontstraat. Misschien komt dat nog wel in orde tegen de Topdag zodat er ist Denemarken geen ande re schaduwzijde op dit belofte vol gebeuren zou doorwegen. Verkeersarm Over het verkeersvrij of ver keersarm maken van centrum- straten zijn de meningen ver deeld volgens de ligging van de diverse dekenijen. In 't alge meen wordt verkeersarm ver kozen boven verkeersvrij. Zoutstraten, Nieuwstraat, Mo lendries en Hovenierstraat kunnen zich met verkeersarm verenigen. In de Nieuwstraat weegt het verkeersvrij maken van de Grote Markt nog steeds zwaar op de middenstanders. Voor straten als de Koolstraat en de Moorselbaan die het van het verkeer moeten hebben is van verkeersarm echter geen sprake. Volgens de voorzitter van de Middenstandsraad komt het verkeersvrij maken van centrumstraten enkel de deelgemeenten ten goede. Waarom zou men niet denken, in bepaalde periodes van het jaar, aan een vrije doorgang over de Grote Markt, werd gevraagd. Omkeren van de richting van het verkeer in de Zoutstraten zou volgens ande ren gunstige resultaten opleve ren om verkeersmoeilijkheden te voorkomen. Problemen te over dus. Topweek Maandag 27 april 1987: Van 20 tot 22 u. Stadhuis: Feestzaal: Opening Topweek. Optreden Aalsterse Big Band. Van 27 april tot en met 3 mei: Grote Markt, Belfortcrypte: tentoonstelling Hans Christian Andersen en tentoonstelling Deense posters. Donderdag 30 april 1987 18.30 u.: dekenij Molenstraat, Kapellestraat Werf: Mei boomplanting opgeluisterd door fanfare en optreden ven deliers. 19.30 u.: dekenij Kattestraat: Parking: Opening Tivoli-park, groots kermispark en andere attrakties. Deens café met ge zellige verlichting voor een ontspannend glas met fijne snacks. 20 u.: dekenij Nieuwerkerken: zaal Dorp: Jeugdballet Tron- gon met medewerking van Cavenor. Vrijdag 1 mei 1987: Vanaf 11 u.: dekenij Katte straat: Parking: Tivoli-park en Deens café. Van 14 u. tot 22 u.: dekenij Hoveniersstraat, Molendries, Varkensmarkt: «Meikramerij op 1 mei». 20 u.: Stadhuis: Feestzaal: Opening Topdag: optreden tenor Kurt Fleming en het Houtblaaskwintet Odeon van het Conservatorium te Brussel. Zondag 3 mei 1987: Dekenij Kattestraat: 11.30 13 u.: lunch-koncert bij het Deens café door Harmonie Hekelgem, 14 u.: Tivoli-park. Programma van de Topdag 2 mei 10 u.: rondgang van de perso naliteiten door de centrumde kenijen. Kattestraat: opening wandel- straat, winkelen in open lucht met een blik op de hedendaag se trends en modesnufjes. 11 u.: Grote Markt: koncert muziekkapel Stedelijke Brand weer. 12 u.: Pontstraat: «Leit er iet op anne lever?» - reuze evene ment. 13.30 u.: Pontstraat: lokale identiteit van vrije radio's in de regio. Hoveniersstraat, Molendries, Varkensmarkt: inschrijvingen loopwedstrijd voor kinderen tot 12 jaar. 14 u.: Kattestraat: Deense doggen-show op de parking bij het Deens café met uitreiking van de door Carlsberg ge schonken halsband voor de schoonste honden. Hoveniersstraat, Molendries en Varkensmarkt: aanvapg loopwedstrijd voor kinderen tot 12 jaar. Molenstraat, Kapellestraat en Werf: Aalsters Poppentheater Klak. 16 u.: Pontstraat: 101 winkel trips superfestijn. Geraardsbergsestraat: optre den dansgroep Gelmei. Hopmarkt: kiosk: optreden Aalsterse Big Band. 17 u.: Hopmarkt: opstijgen warmeluchtballon B.B.L. Travel. Pontstraat: bijzondere Dui- venmelkersmarkt. Grote Markt: gezamelijk op treden van vendeliersgroepen - organisatie Expressiegroep Vredon. 17.15 u.: Hopmarkt: optreden Aalsterse Big Band. 17.30 u.: Pontstraat: plechtige onthulling klok- en klepelmo nument. 20 u.: Keizershallen: vendel- zwaaispektakel - organisatie Expressiegroep Vredon. De Ridderstraat nr. 68: Greute Danski Fuif. 20.30 u.: Netwerkcentrum: «La danse des poules». Doorlopend vanaf 9 uur: Promotieverkoop in de centrumdekenij en Dekenij Zoutstraten, St. Jorisstraat en Sluierstraat: Lange Zoutstraat 36-38: Lego tentoonstelling. Dekenij Nieuwstraat: oude volksspelen. Dekenij Molenstraat, Ka pellestraat en Werf: honden school v.z.w. Kravaalbos Mel- dert: proeven gehoorzaam heid, behendigheid, agility. Hoek Vredeplein-De Rid derstraat: Vriendenkring Ste delijke Brandweer: vissen op forellen. Dekenij Pontstraat: bloe men- en plantenkwekers- markt, antiek- en brocant- markt, bonsaidemonstratie, groteske streetparade, afwisse lend optredens van de «Pont- mann Music Box Wallband», «New Orleans Jazz Band», «Starsisters», «The Apple M- Brassband». handelaars Dendermond- sesteenweg-Zeshoek: uitdelen ballons. dekenij Geraardsbergse straat: wandelstraat, bloemen wedstrijd, Top-Opendeurdag. dekenij Kattestraat: par king: Tivoli-park met fijne ker- misattrakties. dekenij Vlaanderenstraat- Gentsestraat: informatiecar Securex. Doorlopend vanaf 14 uur: dekenij Vlaanderenstraat- Gentsestraat: sportanimatie voor jong en oud, verzorgd door dQ v.z.w. Animo. dekenij De Ridderstraat nr. 68: taart en vlaai (Deense specialiteiten) t.t.v. Antrakt Filmclub. dekenij Pontstraat: Wereld Natuurfonds Vlaanderen: gala expo, kleinschalige herge- bruikmarkt: verkoop-het-zel- vers. in alle dekenijen: optreden vendeliersgroepen - organisa tie Expressiegroep Vredon. Grote Markt: Rode Kruis: informatiestand over werking, aktiviteiten, kursussen; Le vensvreugde v.z.w.: volksspe len, tentoonstelling en ver koop van zelfgemaakte stuk ken; Intergem: infomobiel - Reddy Kilowatt en Flammy; Wauters: metaalgravuren. Hopmarkt: Het Vlaamse Kruis: informatiestand, E.H.B.O., ongevalsimulatie, uitrusting ziekenwagen, hulp verleningsmateriaal; Vereni ging van handelaars Hopmarkt Boterstraat: allerhande volksspelen en attrakties; B.B.L. Travel: teken- en bal- lonwedsijd voor schoolgaande jeugd; de kamelen zijn er te rug, zorg dat je er ook bent; A.S.B. Interim: jobmobil. Aalst. De standhouders verbroederden na afloop van Infobo (a) By een talryke opkomst van exposanten en belangstellen den knipte waarnemend burgemeester Anny De Maght verleden vrydagavond het traditioneel lint door voor de plechtige opening van de zesde INFOBO, beurs voor bouwen en wonen. Een beurs met liefst 120 stands en nog een aantal op de wachtiyst. Als dat aantal gegadigden nog Chris Borms kreeg de taak groeit wordt volgend jaar over- toegewezen getuigschriften wogen er een aanbouwtent bij aan leerlingen van onderwijs- te installeren. Dit jaar be- instellingen plechtig uit te réi- draagt de tentoonstellingsop- ken verleden maandagavond, pervlakte reeds 6.000 nr want zowel de oude nog te vemieu- Ook de KMO's wen halle, als de nieuwe spek- Anny De Maght noemde IN- takelhalle werden in INFOBO FOBO een van de betere beur- geïnkorporeerd. Niettegen- zen die duidelijk op de kalen- staande alle faktoren duidelijk der der aktiviteiten haar plaats aanwezig waren om een definitief heeft veroverd. Ter- topsukses te garanderen - ver- loops memoreerde ze het ant ieden jaar noteerde men reeds woord van minister Paul Ak- zowat 15.000 bezoekers - werd kermans die volmondig «ja» het uitnodigend zonnetje wel antwoordde op de vraag: «Is een lokker naar toeristische at- bouwen nog betaalbaar?», trakties. De verwachtingen De huidige situatie moet zowel werden dan ook danig op de een uitdaging zijn als een stuw- proef gesteld. Het dient wel kracht vormen op elk niveau, gezegd dat deze beurs een uit- Uiteraard ook op dat van de erst keurige aanblik bood en overheid die de maatregelen dat alles tot in de puntjes gere- moet treffen dat ondernemen geld was. Het resultaat van èen nog zin heeft. Met niet in het jaar lang inspanningen met minst permanente zorg voor nooit aflatende inzet. Men is KMO's die kwalitatief en krea- trouwens nu reeds doende aan tief belangrijk zijn en hoven de voorbereiding van de ze vende editie. Weer met de paasdagen. In 1988. «Aalsters Bouwsalon» Hubert Vinck, NACEBO- en INFOBO-voorzitter, stelde dat deze beurs een eigen Aal sters Bouwsalon wordt met weidse uitstraling tot ver bui ten de eigen regio. Er zijn trouwens exposanten uit West- Vlaanderen, Brabant en Ant werpen. Terloops wees de voorzitter op de uiterst ge slaagde en attraktieve stand van de stedelijke leefmilieu- dienst bij de ingang. Ieder jaar maakt de Groendienst er een pareltje van. Telkens met zo wat dezelfde elementen iets to taal anders. Een evenement dat ook op het vlak van de tewerkstelling een uiterst positieve invloed uitoe fent. dien werken op mensenmaat. «Liefst niet te veel papieren», voegt ze er aan toe. Minister Akkermans had inderdaad reeds gesteld een dossier van vele decimeter dik te kunnen reduceren tot enkele vellen. Ondernemen is daarenboven positief voor de tewerkstelling. «Lelijkste land» Zonder de wet op de ruimtelij ke ordening ware België een poespas, het «lelijkste land van Europa» geworden. De sche pen stelt daarbij dat de wet streng of soepel kan worden toegepast. Te Aalst wordt geopteerd voor zoveel moge lijk toegevingen mits tussen de marge van de wet te blijven. De bouwvergunningen zijn te Aalst alleszins verhoogd. Van 519 in '84 over 569 in '85 naar 578 in '86. Een gunstig teken aan de wand alleszins. Blijft dan nog het angstwek kend probleem van de leeg stand waarbij de herwaarde- ringsaktie alvast een eerste stap in de goede richting bete kent. LH Personeelskrisis Hubert Vinck wijst er op dat, niettegenstaande de werkloos heid, er nood is aan geschool- Vervolg op blx. 4 de vaklui. Tal van aannemers vinden wel ingenieurs en archi- tekten doch geen bekwame Aalst. Ook de jeugd was present op Infobo (a) vaklui. «Het zou wel eens kun- nen dat zo de huidige trend van uitbreiding in de bouwsec tor zich doorzet er een andere krisis komt. Die van gebrek aan personeel». Een opdracht dus voor het Fonds voor Vak opleiding en voor de techni sche scholen. Men zag er alles zins reeds een paar doende aan een demonstratie: leerlingen van VTI-Aalst en KTA-Herze- le. Hubert Vinck stelt zich dan ook luidop enkele vragen. «Is de opleiding niet vastgeroest in verstarrende veroudering? En komen frisse, vernieuwende ideeën wel voldoende aan bod? Anny Dc Maght toonde zich alleszins bij de eerste steenleg ging van het werkstuk van de technische scholen geen leek in het vak. Wel werd hierbij dui delijk dat ook een «rechtse schepen» eigenlijk «links»- handig kan zijn. Collega onderwijsschepen Aalst. Infobo: informatie verstrekken (a) Hoogstraat 2a Aalat Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein a geschenken Meubelen en decoratie VRIJDAG 24 APRIL 1M7 40* JAARGANG NR. 17 - 38 F

De Voorpost | 1987 | | pagina 1