Literair dijkpad langs de Schelde De vriendenkring van de fanfare was mijn beste zet 10- 1.5.1987 - De Voorpost Plechtige kommunie Op zondag 3 mei tijdens de hoogmis van 10 u. doen volgende 12-jarigen hun plechtige kommunie in de Sint-Salvatorkerk van Wieze: Bomauw Elke, Gehuichtveldstraat; Bruggemans Nele, Aalstersestraat; Daelen Bruno, Gehuchtveldstraat, De Smet Kathfeen, Rooien; De Wolf Jan, Aalstersestraat; Heuvinck Stijn, Aalstersestraat; Heymans Jeroen, Streekbaan; Kiekens Jan, Aalstersestraat; Lambrecht Christel, Schroverstraat; Moens Carla, Wolvenstraat; Moens Petra, Nieuwstraat; Perdaens So- Zoals elke mnribUmnatRnhRPP'j heeft ook fanfare "Door Eendracht Saamge- fie, Nieuwstraat; Schockaert Frank, Pasbrugstraat; Van de bracht" hoogten en laagten gekend. Voorzitter Constant Verbeek kan er over Voorde Mario, Streekbaan; Van der Jeught Gunther^Wieze- meespreken en hem aan het woord laten is een waterval van voorvallen en plein; Van Haudt Yvan, Rooien; Van Lysebeth Sofie, Schrove- slraat van Huffel Davy, Hoeksken; Veldeman Kristof, Aalslersa- Kebeurtemssen aanhoren waaraan geen einde blijkt te komen. Hy steekt het straat; Vermeir Bart, Groene Weg, Wanderstein Eva, Aalsterse- °nder stoelen of banken; "Door Eendracht Saamgebracht" is zijn grote straat en Wille Christy, Bontegem. liefde. Daar heeft hij alles voor over. Zoveel zelfs dat hij het aandurfde om een Het H. Vormsel zal hen toegediend worden op woensdag 6 mei uitsluitend uit vrouwen bestaande Vriendenkring van de Fanfare op te om 16.30 u. in dezelfde kerk. K.B.G. uitstap De Kristelijke Bond van Gepensioneerden organiseert op don derdag 7 mei een bezoek aan de Koninklijke Serres. Wie mee wil kan inschrijven bij de bestuursleden. Bloedgifte De bloedtransfusieafdeling Wieze houdt inzameling op maan dag 11 mei van 17 tot 19 u. in de lokalen aan het ontmoetings centrum. richten. "Mijn beste zet", zegt hijzelf en hij schrijft daar ook het overleven van zijn fanfare aan toe. Onze gesprekspartners uie toen eenvoudige en op een zondagvoormiddag waardevolle afspraak hou- in café Herleving mm de den. Dat was ook hier het Burgemeester Potiaulaan geval. De samenwerking zijn voorzitter Constant werd door de tijden heen Verbeek, sekretaris Willy broos en een breuk kon niet Sint-Niklaas langer worden vermeden. Uitgerekend op de dag dat Door Eendracht Saamge- bracht de verjaardag van zijn 65-jarig bestaan zou vieren, lieten de mannen van Lebbeke en ook Malde- i het afweten. Dat zaak die de fanfare was ge worden en proberen op nieuw de vrouwen te be trekken bij de werking. Zijn idee kreeg vaste bodem en zo kreeg men de oprich ting van een kring Fanfare vrienden, uitsluitend be staande uit vrouwen en ge leid door jawel, een vrouw, met name Raisy Vueghs. Die fanfarevrienden heb ben als opzet te zorgen voor de ontspanning van de Dendermonde. De Jodola-groep in ornaat, klaar voor een uitvoering en geflankeerd door de leden van de Fanfarevrienden. Vera en dirigent - de chef Eduard Callaert. "Een ju weel van een dirigent, zegl Constant en Willy knikt in stemmend. Een chef dit tussen haakjes gezegd zich de weelde kan veroorlover de wekelijkse repetitie vooi een aantal minuten te veria ten, omdat een "onderchef Zaterdag 2 mei wordt het vijfentwintigjarig bestaan gevierd van Han de dirigeerstok, vooi verder. In 1978 werd de de nodige financiële in- dansklub Het Centrum. Om 11u30 begint ten stadhuize een de gelegenheid een trom scheiding definitief. Drie breng. Want geregeld moet akademische zitting en 's avonds, om 21 u, treden wereldkam- meistokje, overneemt. jaar lag men zo goed als er wel wat worden aange- pioenen Marcus en Karen Hilton op tijdens het feest in de Het werd een boeiend ge- stil. Tot in de keuken van kocht. Met een wafelenbak, stadszalen. sprek, boordevol herinne- de voorzitter, bij steeds een muzikale kwis en tal ringen, zoeken naar data weerkerende gesprekken van andere initiatieven pro- Life Of Brian en jaartallen, met op het om het geheel weer vlot te beren de vrouwen dat geld In een organisatie van de Sint-Tarcitiusverkenners wordt op einde zelfs een stukje filoso- krijgen, de idee ontstond bijeen Kwarteeuw dansklub teveel. Op een dergelijke zikanten enerzijds en an- manier kon het echt niet derzij ds ook te zorgen voor zondag 3 mei om 14u30 in de schouwburg de prent vertoond fie. Maar laten we beginnen om het 'Life of Brian' van Monty Python. bij het begin. boeg te gooien. krijgen. een andere doen dat met veel sukses, Dirigent aldus de voorzitter die nog Eduard Callebaut pleitte steeds in de wolken is over De Vossejacht Eerbiedwaardig voor meer ontspannende, «De Vossejacht» is Hugo Claus' bewerking van «Volpone». Het Dat is het minste dat men lichte muziek, misschien stuk wordt door De Vlasbloem gebracht in de zaal aan de kan zeggen over de leeftijd ook makkelijker om te spe- iiroieravona Giizelstraat 9 in Nieuwkerken op 2, 3 en 9 mei om 20 u. van "Door Eendracht Saam- len, aantrekkelijker in elk Zaterdag 9 ir gebracht". De fanfare be- geval. De keuze was vlug vanaf 17 u in d staat immers al lange tijd. gemaakt: tirolermuziek zou ving aan de Dendermonde. De Fanfarevrienden of allemaal vrouwen die ervoor zorgen dat ook de vijfde Tiroleravond een sukses zal worden. Blokfluitkoncert ii kan men zaal Herle- Potiaulaan T v v. de getroffen uitbaters van de onlangs afgebrande parfu- Het spreekt voor zich dat'er het worden. De idee sloeg gaan kijken en luisteren meriezaak in de Grote Peperstraat treedt op dinsdag 5 mei om in die periode heel wat din- dadelijk aan. Chef Calle- naar de resultaten van de 20u in de Don Boscokerk te Sint-Niklaas het Antwerps Blokfluit gen zijn gebeurd. Voorzit- baut stond al onmiddellijk werking van Jodola en de PniUnrt voor het voetlicht ter Constant Verbeek weet met twaalf man klaar om de Fanfarevnenden. Dan rtaar alles over. De fanfare eerste tirolerklanken te la- wordt voor de vijfde maal Agtma was een mannpn?aak een ten weerklinken. Ondertus- een muziekavond in Tirool- «Astma, wat doe je eraan?» is het motto van een informatiea- uitsluitende mannenzimk sen telt de groep 22 entoe- vond over de medikatie tegen astma en de basispnncipes van en dat zinde hem met. Hij <qu30 zocht naar verandering en n vond die ook. Het ei van volgen. "Goede mensen, Columbus werd gevonden jongeren en ouderen, jon- wordt georganizeerd in het lokaal van de Bond Moyson aan d Regentiestraat 57. Het Verdriet van België sfeer georganiseerd met siaste leden die haast allen op het programma niet al leen mooie muziek uit Tirol maar ook allerlei versnape ringen en drankjes die in een komitee bestaande g0118 en meisjes, mensen ginds schering en inslag zijn. U aangeboden in een echt Tirools kader, geser veerd door leden in Tiroolse klederdracht. Net zoals de uit vrouwen: een Vrienden- waarop je kan rekenen", Donderdag 7 mei om 20 u is Tine Ruysschaert in de schouw- tl*?™ 81611 dMg6nt burg te gast. Ze brengt een evokatie van «Het Verdriet van p ri Salm_e_ Jodola was geboren België» van Hugo Claus. De Sint-Niklase CV -Jongeren orga- bracht njnk wat 8torm zo kwam 't klein mu- muzikanten trouwens die .nizeren. doorstaan. Muziekmaat- ziekske tot stand. Want zo zullen uitgedost zijn als Naar 't RoskaDelleke schappijen, dat weten onze wordt het Tiroler-ensemble echte Tirolers. Goed om we- lezers zeker, zijn vaak rare onder de leden van Door ten voor de bezoekers is in In mei is er elke woensdag om 19 u een euchanstievienng aan ereni n Door Eendracht Saamgebracht elk geval dat het luiden van het Boskapelleke in Puivelde en elke zondag wordt om 15 u. Eendracht Saamgebracht genoemd. Ofschoon de de bel het sein is waarop het nahoHon rs. 1I Dendermonde is trouwens geheel gratis. De toekomst We zeiden het al in de aanhef, naar het einde van het gesprek toe werd er ook gefilosofeerd over de toe komst van de muziekmaat schappijen. Vooral over de vraag hoe men de jongeren kan motiveren om toe te treden. "Veel hangt af van de in gesteldheid van de ouders, zo meent de dirigent en de voorzitter schrijft de min der belangstelling van de jeugd eerder toe aan het feit dat muziek lang niet zo aantrekkelijk lijkt te zijn als bijvoorbeeld voetbal. Maar dat zijn en blijven ver onderstellingen. "Door Eendracht Saamgebracht" wil in elk geval alles op alles zetten om zoveel mo gelijk jongeren warm te maken voor de muziek. Men pakt uit met een cam pagne waarbij de jongeren kunnen rekenen op gratis muziekles, gegeven door de dirigent, op een gratis in strument en indien ze dat zouden verlangen worden hun studies aan de muziek school op rekening geno men door de fanfare. "Dat kan alleen maar omdat de Fanfarevrienden er zijn. Je weet wel, mijn beste zet", zo besluit voorzitter Verbeek met de glimlach die nu een- maal verbonden is aan de wijsheid van de - grijze haren. rozenhoedje gebeden. Wichelen was een soort van unicum, band een eigen naam heeft, orkest ophoudt met spelen "We vormden een geheel Erg toepasselijk trouwens: en zich aan een dorstlesser met Lebbeke vroeger, zo "Jodola". Opzet was en is waagt. De "belletrekker" herinnert voorzitter Ver- ontspannende muziek te betaalt de ronde. Dat ge- beek zich nog levendig. In brengen, anders dan de eer- beurt allemaal in een echte Sint-Gillis zelf telden we der stroeve en strenge fan- gezonde nog 7 muzikanten en uit faremuziek, maar echt lich- Gezlnsfietstocht Vakantiegenoegens Serskamp organiseert op zondag 10 mei de Lebbeke. om 14 uur een gezinsfietstocht naar Destelbergen. Men vertrekt Repetities vonden i Baasrode waagden er acht te stukken, genietbaar voor eenmaal, de tocht. De overigen lever- sfeer, want zo hoort het nu iedereen, zowel voor muzi kanten als voor luisteraars. Op het programma van de avond staan onder i die aan Den Anker. Kende "Jodola" van bij de overbekende schlagers als aanvang bij de leden een "Einmal am Rhein", Zele tijd plaats in de Windsor. Maar het bleek allemaal sukses, bleef het probleem "Trink, niet zo eenvoudig te gaan. van de fanfare bestaan, De bedoeling van Door Een- want Door dracht Saamgebracht was Saamgebracht wilde en is nog steeds een goed geen geval verzaken aan de korps te vormen dat geren allereerste opdracht: het geld uitstappen zou maken, vormen van een degelijk h0t Bedoeling die ook door ie- korps dat met verve kon Hobbyclub Maandag 4 mei om 19.30 uur heeft in de zaal van - Gildenhuis de bijeenkomst plaats van de KAV hobbyclub. Dit deelnemen aan uitstappen, keer op het programma versienngen voor feestelijke bijeenkom- ven- Maar 20418 wel Voorzitter Constant Ver sten. eens meer gebeurt, blijft beek vond de oplossing: af- lang niet iedereen zich aan stappen van de mannen- ke koncert in de streek van Trink, Brüderlein trink", "Anneliese", "Lili Eendracht Marleen", "Rose Marie Pol ka", "Die Dorfsmusikan- ten" en nog vele andere liedjes die iedereen kan meezingen en meegenieten in een echt gezellig pro gramma dat nooit zal ver velen. De toegang voor dit unie- Lokeren. Op de Spoelewijk werd een stoet georganizeerd. Miss Spoele gooide kwistig snoepjes uit (polo). Lebbeke Lustrum Tiroleravond van Jodola in de onmiddellijke omgeving van het paviljoen «De Notelaer» te Hingene werd vorige zaterdag het literair dijkpad officieel ingewandeld. Dit literair dijkpad, dat tot stand kwam door samenwerking van de Dienst Zeeschelde, de dienst Groenbeheer, de V.V.V.-Klein-Brabant-Scheldeland en de vzw De Notelaer, is een kleinschalig projekt dat vijf panelen omvat met een kleine keuze uit de Scheldeliteratuur. «DE NOTELAER.. TOONT KEUZE UIT DE SCHELDELITERATUUR De vijf panelen bevinden zich op de dijkkruin ter hoogte van het domein De Notelaer te Hin gene en bevatten teksten van Emile Verhoeren, Jan Hamme- necker, Pol De Roy, Anton Van Wilderode en Filip De Pillecijn. Zij vormen mede een uitnodi ging om in de koepelruimte van de Notelaer zelf kennis te ma ken met de afdeling «De Schel de in de kunst» en dan voorna melijk met onderdeel «litera tuur». In deze afdeling komen immers nog meer dichters en schrijers aan het woord die in hun werk zo vaak de Schelde als thema hebben gebruikt. De voornaamste hiervan is wel licht Bert Peleman, die het grootst oantal Scheldegedich- ten op zijn aktief heeft, waar van sommige tot de «klassie kers* van de Scheldeliteratuur zijn gaan behoren. Voor het overige is het hele reeks gewor den met bekende namen als Wies Moens, Reninca, Marie Gevers, Cyriel Verschaeve, Emmanuel Looten, Christina Guilande, Adriaan Maeger- man, Clara Hamendt, Karei Vertommen, AK Rottiers, Jos Coveliers, Remi De Cnodder, Martien Beversluis en Anne Dellart. Van bij de start heeft De Note laer als toeristisch en rekreatief onthaalcentrum van de Schel de steeds de bedoeling gehad binnen haar muren de Schelde in al haar facetten te belichten, van bron tot monding. Niet alleen als waterweg in histo risch en ekonomisch perspek- tief, maar ook als inspiratie bron voor kunstenaars met pen en penseel moest de Schelde worden getoond in een perma nent gedeelte, aangevuld met wisselende tentoonstellingen dlC ÏCtTT atndere asptft8n Lokeren. Even terug naar Paaszaterdag. Op initiatief van de stedelijke feestkommissie ^ateïouïïundig^wedcTn 3- werden de kinderen van 3 tot 10 jaar uitgenodigd om op een originele manier paaseieren verse facetten van de scheep- te rapen. Meer dan 600 kinderen gingen op de uitnodiging in. (polo) vaart en als aanleiding tot in dustriële vestigingen en weers zijden van de oever. Wordt dit laatste gegeven verder uitge werkt voor een nieuwe seizoen tentoonstelling, dan werd met het oog op het komende toeris tische seizoen alvast het literai re dijkpad klaar gemaakt Brochure Bij het pad hoort ook een bro chure die een keuze bevat uit de Schelde literatuur, samen gesteld en ingeleid door Paul Servaes en gerealiseerd door Luk De Wachter in opdracht van de Notelaer en de V.V.V.- Klein-Brabont - Scheldeland. Ze kost 150 fr. en is te koop in De Notelaer. Wie deze brochu re wenst toegezonden te krij gen stort 170 fr (verzendings kosten inbegrepen) op reke ning nr. 061-7806640-60 van de V.V.V.-Klein-Brabant- Scheldeland met zetel te Bornem. Lokeren. Traditioneel had ter gelegenheid van Spoele kermis een hobbytentoonstelling plaats. Op de foto de vlinderverzameling van Rudy Ronsse uit Zele (polo).

De Voorpost | 1987 | | pagina 10