Berlaarse rockgroep Puirek «zwart op wit» i i-r» - WM& toneel in N Sint-Niklaas Jef Eibers komt naar Kemzeke Butch Trashbag te Lebbeke René Legat: de emotie was te groot Knapenkoor In Dulci Jubilo brengt requiem van Johann- Michael Haydn Of Normaal I school I speelt Aperitiefkoncert in Waasmunster 12 - 1.5.1987 - De Voorpost jmeteen weet ieder» kleinkunstenaar d Ine komt op initi Verbruggenkring. Ichiecentrum aan c 20 uur. Toneel in Beveren. In regie van Dimitri Dupont bracht Ket Het atelier(Iv). Op negen mei organiseert Puirek z'n première van hun nieuwe programma Zwart op Wit. Het gebeuren heeft plaats in de parochiezaal te Berlare en begint om 20u30. Puirek is een Berlaarse Rockgroep die nu ongeveer tien jaar aktief bezig is met muziek maken op amateuristische basis. Na tien jaar zou je veronderstellen, niets nieuw meer te bieden te hebben, niets is echter minder waar. Reeds een tijd bestond de idee om in plaats van Engelstalige Rock, onze eigen taal te gebruiken. Niet iedereen binnen in de groep was daarechter voor te vinden. Deelname aan de happening van «de Vlaamse Kuituurgemeenschap» deed echter de balans door slaan naar de beslissing, Rock in je moedertaal. Vandaar het besluit het hele repertoire te herwerken. Het was aanvankelijk de bedoeling enkel de teksten te veranderen maar automatisch veranderde ook de muziek. De muziek die Puirek brengt willen we bewust niet gaan klasseren in een «schuifje» bepaald genre. Men kan hier misschien wel spreken van een mengel moes van populaire stijlen van de 70 - 80'er jaren. Hier en daar is er zelfs nog een invloed van de «sixties» merkbaar. Wat Puirek zelf nastreeft is een «éigen» stijl te ontwikkelen. De teksten, zoals trouwens ook de muziek, zijn eigen kreaties Over de teksten is er echter wel duidelijkheid omtrent de opbouw Ze handelen telkens over herkenbare situaties, zo uit het leven gegrepen. De realiteit, door zovelen reeds bezongen en aangeklaagd, wordt op een voor iedereen begrijpbare manier bezongen. Titels als «snotneus», «hotel de scheur», «werkweek», «Brussel», «ik wil begrijpen» of «doodgewoon» kunnen misschien een aanwijzing geven. Met hun programma «zwart op wit» wil Puirek een perfekte combinatie van Humor en 8wing bereiken. Zwart op Wit staat voor sterk kontrast, vanzelfspre kende tegenstelling, eenvoud en ongecompliceerdheid en vooral - het weinig kleuren en prachtig schilderij creëren. Puirek verwacht iedere muziekliefhebber, leeftijd speelt hier geen rol, om zich te komen vergewissen van de bestaande «Rockcultuur» in Vlaanderen, waarin Berlare zeker een plaatsje kan innemen! Hij die jarenlang bekend staat voor zijn perfekte rol- kennis was zo overmand door stress dat hij verschil lende black-outs kende en over de Bühne ging zwal pen, de ineenstorting nabij. Zijn regisseur Vertongen nam geen enkel risiko, vooral nadat een bijgeroe pen geneesheer had vastge steld dat een verder optre den rampzalig kon worden. «Kaviaar of Spaghetti» bleef dus bij een voorge recht of een éénakter, maar nadat René zijn emoties enigszins had verwerkt en was bijgewerkt, kon hij weer ten tonele gevoerd worden onder een donde rend applaus van een dank baar en begrijpend publiek. Geen volle vertoning dus, maar niettemin een hulde betoon aan een man voor Toneel in Melsele. In regie van Etienne D'Hollander bracht de KLJ de komische thriller «De BemoeialIv wie toneel zoveel betekent in zijn leven. Deken Leo Vertongen, tevens AKVT- voorzitter voor Oost-Vlaan deren, fungeerde als gast heer en schetste Legats to neelloopbaan die aanving op 23 januari 1947 met «Kinderen van ons Volk». Als twintigjarige vertolkte hij toen al de moeilijke rol van Godefridus Van den Breemoortel onder de regie van wijlen Albert Ring. De ze Leeuwerekenaar in hart en nieren werd vere re- merkt met de gouden me daille van het St.-Genesius- gild, met bloemen en ge schenken overstelpt en mocht hartelijke gelukwen sen in ontvangst nemen van een afvaardiging van de zusterverenigingen De Iverlingen, Speels Podium en Willen is Kunnen, (abl) Op zondag 17 mei a.s. te 16 uur gaat in de kollege- kerk te Sint-Niklaas een prestigieus Haydnkoncert door, dat wordt opgenomen door BRT 3. Het Knapenkoor In Dulci Jubilo, de solisten Greta De Reyghere (sopraan), Rita De Plancke (alt), Jan Caals (tenor), Werner Van Mechelen (bas) en het versterkt Kamerorkest Sinfonia o.l.v. Dirk Vermeu len zullen onder de algemene leiding van Jan Van Landeghem het «Requiem» van Johann-Michaëll Haydn uitvoeren. Op het programma staan ook nog «Wir beten Dich, urendlich Wesen» voor sopraan, alt en orkest van Johann-Michaël Haydn, «Abendlied zu Gott» voor koor en orkest en de Symphonie in c-moll (Hoboken 52) van Joseph Haydn. Kaarten: 350 fr., 250 fr. en 100 fr. (voor jongeren tot 18 j. op rang 2), zijn te verkrijgen op het sekretariaat van het Sint-Jozef-Klein-Seminarie, Kollegestraat 31, 2700 Sint-Niklaas (tel. 03/ 776.07.34), bij de leden van het Knapenkoor In Dulci Jubilo en aan de ingang van de kerk. Dit koncert wordt georganiseerd door de ouderko- mités en de oudleerlingenbond van het Sint-Jozef- Klein-Seminarie, met medewerking van het stadsbe stuur en de kulturele raad van Sint-Niklaas en het Noordstarfonds, de kulturele stichting van de Noordstar en Boerhaave, Gent. J.H. uenuerrriuriuc. isc ri/i»wg« «Kaviaar of Spaghettien op een moment dat bij jubilaris Legat al de eerste trekjes van zenuwachtigheid merkbaar waren (vh). I Traditiegetrouw treedt H het jeugdtoneel van de bis- schoppelijke normaal- H school Sint-Niklaas voor het voetlicht in de loop van het derde trimester. Het leerlingentoneelgezelschap van de onderwijsinstelling staat nu al voor de keer op de planken, leerlingen him eerste toneellustrum. I "Roulette met de duivel" en "De gestolen broche" H vormen een verzameling van enkele toneelstukken, ondermeer "De gestolen broche" van Chris De Stoop Dendermonde. René Legat geraakte zodanig onder de 0n "De duivel is slecht" van indruk van zijn viering, dat hij zowaar zijn tekst vergat Luc Balthussen. Deze kolla- (vh). Ma noc Av« sta elk var Az; A nig Avf gaf daa me alle i ver dat nat j noc Vla Kunstkring Waasmunster brengt een lente-aperitief- koncert met Piet Van Bock- stal (hobo) en Katrijn Friant (piano) op zondag 10 mei om 11 u. in kasteel Blauwendael, dit n.a.v. de tentoonstelling van kunst kring 't Getij. Katrijn Friant werd in 1955 geboren. 25e behaalde een eerste prijs notenleer, piano, harmonie, kamer muziek en muziekgeschie denis aan het Gentse mu- ziekkonservatorium. Ze werkt hoofdzakelijk als be geleidster, pianolerares en repetitor. O.m. met het Bel gisch Combo en Parisians treedt ze op. De in 1963 geboren Piet Van Bockstal behaalde een eerste prijs notenleer. En gelse hoorn, kamermuziek, transpositie en hobo. Hij was hobo-solo van diverse jeugdorkesten en het We reldorkest van Jeugd en Muziek in 1983 in Spanje. Van Bockstal werkte mee aan het BRT-Philharmo- nisch Orkest en het orkest van de Nationale Opera. Hij werkt ook mee aan het BRT-programma Coda en is sinds 1985 vast verbonden aan het Filharmonisch Or kest van Vlaanderen als eerste hobo-solo. Gebracht worden een sona te voor hobo en piano van J. Ryelandt en een gelijkaar dig werk van G. Donizetti; zes metamorfozes voor ho bo-solo van B. Britten en het concerto op thema's van, «La Favorita» van A. Pas-. - culli. Om te gaan luisteren én van het aperitief te proeven betaalt u 100 frank W.V., Toneel in Nieuwkerken. Akteurs Edmond Hereman en Kries De Vriese aan de slag in "De Vossejacht», dat door Pol Goossen geregisseerd werd (Iv). ge wordt op 15 en 16 mei om 20 u in een regie van Freddy Van Hove gébracht in de zaal aan de Kas teelstraat 8. De spelersgroep telt thans een vijfendertigtal le den die uit alle klassen van de humaniora van de nor maalschool komen. De tal rijke dekors werden uitge voerd naar een ontwerp van Andy De Rore, leerling uit de vijfde menselijke weten schappen. Andy ontwierp ook de affiche voor deze to neelopvoering. Zoals ook j vorig jaar het geval was 1 werden kledij en rekwisie- ten gemaakt en verzameld m.m.v. ouders en leer- j krachten. Vrouwen... Voor het eerst durfde men het aan, een achttal vrouwenrollen te laten ver tolken door de leerlingen: enkele figurantenrollen, maar ook de hoofdrol in "De gestolen broche". Men heeft die rollen op basis van vrij willigheid verdeeld. Ook dit jaar neemt men afscheid van enkele spelers. Wim De Meulenaer en Dan ny Seghers. beiden van de zesde wetenschappelijke b, spelen voor de school thans hun vijfde, maar tegelijk laatste rol. Eibers voorstellen hoeft niet. Het volstaat om te AATi z'n suksesliedje «Leopold n» en weet iedereen wie we bedoelen. Het is deze die op vrijdag 22 mei naar Steke- 'atief van de Stekense Amedee Hij zal er optreden in het Paro le Kemzeekse Molenstraat vanaf uur. Lebbeke. Nico en Jan Macharis, Kris Vermeir, Geert Lambrecht en Peter Moens, de sprong naar het sukses? (foto G. Breckx). Lebbeke. Butch Treshbag de vuurdoop voor eigen publiek (foto G. Breckx). Begin 1987 werd door jeugdklub 't Toreken en de gemeentelijke jeugdraad Lebbeke het plan opgevat om een aantal optredens met plaatselijke groepen en artiesten te organiseren. Bedoeling hiervan was - en is - een steentje bij te dragen tot het stimule ren van het plaatselijk muziek gebeuren. Dit initiatief werd ingezet ware klasse en de publieke met een optreden van de Bug- belangstelling was meer dan genhoutse rockgroep "The Fa- bevredigend, ke Band". Een bijzonder ge- Redenen genoeg dus voor slaagd optreden overigens: het de organisatoren om op de podiumgebeuren getuigde van ineeslagen weg verder te gaan. En dat doen ze dan ook. Op zaterdag 2 mei a.s. komt "Butch Trashbag" aan de beurt. Deze groep jonge muzi kanten - de oudste is pas acht tien - is afkomstig uit Wieze. Butch Trashbag is ontstaan in augustus 1986, met aanvanke lijk slechts drie leden: Nico Macharis (16), drums, Kris Vermeir (18) keyboards en zang en Geert Lambrecht (17), gitaar en zang. In oktober 1986 kwam Jan Macharis (16), zang, de gele deren vervoegen en nauwelijks twee maanden later werkte dit viertal, dat toen nog naar de naam "Fake" luisterde, een optreden af. Dit debuut vond op 28 december in zaal Oud Gemeentehuis te Wieze plaats en kende een vrij grote belang stelling. In deze begindagen kon de groep dankbaar gebruik ma ken van de hulp van een aantal bevriende muzikanten uit Wie ze. O.a. Luc Vermeiren (lid van de Berlaarse band Puirek), Rik en Geert Vermeir (ooit lid van Beatnick, The Misfits en The Armagh), Geert Buys enz. Aanvankelijk bestond het programma in hoofdzaak uit covers, o.a. nummers van Joe Jackson, Prince, The Police enz. en uit een drietal eigen nummers. Intussen werd het eigen repertoire uitgebreid en werd ook reeds een tweede optreden afgewerkt: op 16 april nl. in zaal Gildenhuis te Wieze. Onlangs werd ook een bassist, Peter Moens (18) aan geworven en werd de naam "Fake" vervangen door "Butch Trashbag". Het optreden van 2 mei, in Vele jaren geleden kreeg Jef Eibers inderdaad be kendheid via z'n «Leopold n»: een ode, of was het eer der een striemende aan klacht. op het fel gewijzig de Brussel, onze hoofdstad. Zanger Jef Eibers heeft zich ondertussen ontpopt als vertolker van de geënga geerde liedjes met een sterk Vlaamse inslag. Het is dui delijk dat het daarom is dat de Stekense Amedée Ver- bruggenkring deze zanger naar de gemeente heeft gehaald. Elke Vlaamsvoelende groot-Stekenaar en elke liefhebber van geëngageer de kleinkunst wordt dus dc zaal van jeugdklub 'I Tore- verwacht In het parochie- ken, #wordt dus het derde op- treden van de groep, meteen ook een vuurdoop want voor het eerst wordt de eigen woon- Op vrijdag 1 mei heeft de eer stede Wieze verlaten. ste VTB-VAB marathon en De toegang bedraagt 80 fr. jogging plaats die vertrekt aan en kaarten in voorverkoop de Pastoor Coplaan 100 te kosten 60 fr. Burcht. Vanaf 13.45 uur kan Pierre Van Rossem men voor deze sportieve mani festatie starten. Er is een iojj- centrum aan de Molen straat te Kemzeke. De inkomprijs voor deze uitzonderlijke avond be draagt 200 fr. (aan de kassa op de avond zelf) maar in voorverkoop kan je Jef Ei bers bewonderen voor 150 fr. Kaarten voor deze gebeur tenis zijn te bekomen bij alle bestuursleden van de Amedee Verbruggenkring. Men kan en dit bij voor keur ook kaarten beko men bij Marie-Jeanne Gij- sel, Frans Van Brussel straat 20 te Stekene op tel. 03/779.84.20 en bij Eddy Van Kerckhove, Jef Van Durmestraat 10 te Kemze ke, tel. 03/779.98.28. M.Q. ging voor kinderen tot 10 jaar, wedstrijden over 2,5, 5 en 7,5 kilometer en een marathon. Meer informatie VTB-VAB, Pastoor Coplaan 100 te Burcht (03/252.62.62). René Legat, die zaterdag 11. werd gevierd voor zijn 40-jarig toneeljubileum in de schoot van de rederij kerskamer De Leeuwerckenaers, midden zijn fami lie, medespelers en vrienden, die optrad in 56 toneelwerken ofte meer dan 100 opvoeringen, dien de na een bedrijf het onverwacht te laten afweten.

De Voorpost | 1987 | | pagina 12