MOBCER VOETBAL KAN TOCH ZO MOOI ZIJN 6IN0 VERBRAEKEN IS MILITAIR KAMPIOEN STEKENE IN BLESSURETIJD GEKLOPT VOOR TWEEDE PROVINCIALE De Voorpost - f.5.1987 - 17 De Voorpost WIELRENNEN Lolbroek Gino Verbraeken is na een verbeten strijd kampioen van de militairen geworden in het Waalse Nandrin. Gino is nu eenmaal niet het type van renner die op het einde van het seizoen de palmen niet meer kan tellen, nee, hij is meer de man die in belangrijke koersen een vooraanstaande rol speelt en zich tijdens de wedstrij den rond het dorpsplein als een moppentapper ontpopt, zodat hy in het peloton een graaggeziene gast is. Wat niet wil zeggen dat Verbraeken niets voor zijn sport over heeft, integendeel. Hy kan zich keihard voorbereiden op een wedstryd en behaalt dan dikwyls opvallende resultaten. Gelegerd in Burcht, krijgt Gino van zijn oversten zoveel mogelijk de kans om zijn kon- ditie aan te scherpen. De man nen van het elfde geniebatal jon zijn dan ook terecht fier op hun wielerster. Zij weten dat Gino deze zege niet heeft ge stolen. In de week voor het kampioenschap trainde hij zelfs viermaal 160 km. En dat was nodig want het kampioen schap werd tegen een hels tem po gereden: 44 km. per uur, dat is niet piks en het moesten al sterke jongens zijn om zich nog in de eindstrijd te komen mengen. Het was als in een nieuwe- lingenkoers, waarin van het begin tot het einde om het snelst wordt gefietst. Ontsnap pingen kwamen op die manier vrijwel niet tot stand en slechts in de laatste ronde konden en kele renners een kleine kloof slaan. Ook die groep verander de nog een beetje van samen stelling en toen de finale begon zag Gino Verbraeken zich nog omringd door twee pleog- maats. Het Waasland boven dus. Gunther De Bauw en Pa trick De Wael leverden ook keurig werk af. Patrick De Wael reed trouwens bij de ont snapping de kloof dicht. Ex-fietscrosser Patrick De Wael had de jacht op een drie tal ontsnapten ingezet en hij sleurde de toekomstige win naar mee in zijn wiel. Ook in de sprint mengde Patrick De Wael zich nog, maar hij ver zwakte en Gino Verbraeken nam het vaandel over. Gino Verbraeken die mee de beslissing forceerde heeft deze overwinning zeker ver diend. Zijn ploeg, WSC Voor uit Sint-Gillis-Waas, .mag bo gen op een goed resultaat: een eerste, een tweede en een zes de plaats. Gino Verbraeken is de zoon van een schilder en hij werkt mee in het bedrijf van zijn vader, wat niet wil zeggen dat hij een ganse dag niets anders moet doen dan trainen, in tegendeel. Hij heeft lange werkdagen en vindt dan nog de tijd om vele kilometers af te malen in het vooruitzicht van belangrijke wedstrijden. De joviale liefhebber uit Sint-Gil lis is geen rassprinter en daar door is zijn palmares niet ge vuld met overwinningen in kermiskoersen. Hij heeft het meer voor het zwaardere werk en doet er enorm veel voor. Maandag na het kampioen schap was hij alweer de weg op om te trainen. Zijn konditie laat hem toe om tijdens de koers veel werk op zijn schou ders te nemen. Tijdens de laat ste twee jaar is Gino een regel matig renner geworden en ge regeld kan hij zijn grote sup- portersklub met mooie resulta ten verrassen. Met Gino Verbraeken heeft het Belgisch leger een mooie kampioen en voor Gino zelf is het een prachtige bekroning van zijn legerdienst. Hij ver laat immers zeer binnenkort de kazerne, waar hij van zijn oversten veel vrij spel heeft gekregen om zich degelijk voor te bereiden. VOETBAL BEDENKINGEN BIJ HET WINNEN VAN DE TITEL DOOR EEN"DERDE HOND" De strijd is gestreden. Ook in derde provinciale reeks E, waar FC Stekene Sportief maar voornamelijk Red Star Haasdonk de topfavorieten waren. Het is uiteindelijk Kallo geworden. Vandaar onze boventitel... Maar we gaan het hier vooral hebben over die laatste loodjes, die voor de mannen van trainer Reed en voorzitter Thuysbaert blijkbaar te zwaar wogen. Wielrennen. Gino Verbraeken uit Sint-Gillis-Waas werd nationaal kampioen van het leger. Naast hem zien we Patrick De Wael uit Belsele die in 1986 wereldkampioen fietsencross werd in Londen. Links staat kolonel Van Meerbeeck, nationale sportofficier (gd) Pech en geluk FC Stekene Sportief heeft dit memorabele seizoen - tot z'n scha en schande - moeten ervaren dat pech en geluk soms toch zo dicht bij elkaar liggen. De Stekense ploeg had zich voor dit 50ste seizoen ver sterkt met Dirk Gekiere, Lie ven De Boey en Freddy Kerck- hoffs. Men wilde namelijk de kroon op de viering vna het 50- jarig bestaan zetten met een kampioenstitel. Pech trad een eerste keer op toen goalgetter Kerckhoffs reeds voor het begin van de kompetitie uitviel met een kwetsuur. Ondermeer daar door draaide de ploeg niet al te best en Stekene keek na zes speeldagen tegen een achter stand van vijf punten aan op titelkandidaat bij uitstek Haas donk en de andere "groten" uit de reeks, namelijk Kallo en Grembergen. Tijdens de volgende maan den kon FC Stekene bijbenen. Omdat de overige ploegen er niet met kop en schouders bo venstaken, maar vooral omdat Stekene beschikte over een be resterke verdediging. Het ging nog in stijgende lijn en er wer den heel wat doelpunten ge scoord. Dit was de gelukskant van de medaille. Pech kwam daarna met het uitvallen van keeper Van de Wiele: 5 weken. Geluk bij dit ongeluk: er kwam een langdu rige winterstop, zodat Luc her steld was bij de herneming van de kompetitie. Geluk was er bij wanneer FC Stekene onver diend ging winnen bij rivaal Kallo en nadien uitliep tot 5 punten voorsprong. Er kwam zelfs een reeks van 20 op 20. Pech kwam er daarna met gele en rode kaarten aan de vinnige Merckx'en en anderen. De ploeg kende een regelrechte inzinking met 2 op 8 punten en Stekene werd bijgebeend door Kallo, de goalgetters. Met an dere woorden: de "derde hond". Innerlyke zenuwen De laatste drie wedstrijden werden aangevangen met Ste kene en Kallo op gelijke hoog te, doch Stekene met 1 wed strijd méér gewonnen. En Ste- gebleven over "zijn" mannen, kene begon terug goed te spe- Deze twee raspaarden werden len. Met onder meer Pascal aangevuld met spits Kerck- Janssens in de ploeg, de gedul- hoffs en al die andere Stekense dige bankzitter, een voorbeeld spelers "en bloc"... voor de ongeduldige jeugd. Ook Geert Smet draaide voor treffelijk mee tegen Baasrode, dat nooit afgaf maar..f forfait- cijfers te slikken kreeg op Stekene. En dan kwam die allerlaat ste wedstrijd: Stekene tegen Bazel. Eenieder die begaan is - van trainer tot de kleinste supporter- met FC Stekene leefde in bange verwachting. Voorzitter Thuysbaert bleef de laatste weken zelfs "stom": er was bijna geen woord meer uit te krijgen. Innerlijke Iedereen zocht dan ook naar die terugval van de laatste we ken. Kon men op die allerlaat ste speeldag de vruchten van een heel seizoen verliezen? Een seizoen tijdens hetwelk ieder z'n uiterste best had ge daan. Van de Wiele, die z'n punten had "gepakt", kapitein Saman die steeds "baas" was Drie goals in tien minuten Tegen Bazel speelde Steke ne een sterke partij. In ieder gevél de beste thuiswedstrijd sinds vele weken Maar... de bal wilde niet rollen voor Ste kene. Op het einde van de wedstrijd kwam het bericht dat Kallo tegen Grembergen op een 1-3 achterstand stond. En kele minuten vóór tijd - ie dereen barstte van nieuwsgie righeid - werd het 2-3. De spanning was te snijden. Op het einde van de wedstrijd kwam telefonisch het bericht door dat Kallo in de 87ste minuut had gelijk gemaakt dankzij een strafschop. Ver mits Stekene ook gelijk had gespeeld kon dus gevierd wor den om de titel: hop naar twee de provinciale afdeling. Sup porters kwamen wenend bloe men afgeven aan de dolgeluk kige spelers. Wat een viering zou dat worden: 50 jaar jong én kampioen! Maar dan kwam de domper op deze prille feestvreugde: via een telefonische melding ver nam men - ondanks de feest vreugde - dat Kallo in blessu retijd (92ste minuut) nog net voorbij Grembergen was ge gaan. Kallo kampioen. Men geloofde het niet. Énorme ver slagenheid volgde bij de onge veer 500 supporters, bij het bestuur en vooral bij de spe lers. "Stond de poort van Grembergen ineens zo wage- wijd open???", hoorden we ie mand opperen. Er kwamen nog andere veronderstellingen bij te pas. We gaan er hier niet op in... Enorme verslagenheid in de Stekense kleedkamer. Niet te geloven. Hoe is zoiets moge lijk. Gelukkige spelers in de Bazelse kleedkamer. Verras send toch wel. Feit is dat Kallo in die laatste tien minuten van de kompetitie nog drie doel punten aantekende. En FC Stekene? Dat "kan nu naar de eindronde... (tat) Met dit beeld uit de wedstrijd Kallo-Grembergen nemen we stilaan qfscheid van het voetbal. Dit jaar is de kompetitie door de winteronderbrekingen vrij lang uitgelopen. Onze streekploegen hebben tijdens het seizoen een belangrijke rol kunnen vertolkenzowel in de hoogste als in de laagste klassen, al is het dan niet altijd als vedette geweest. Kallo bijvoorbeeld is lange tijd niet eens als kandidaat-kampioen in aanmerking gekomen. Integendeel, Grembergen leek in het begin meer aangewezen, maar uiteindelijk, na een verwoede strijd tussen Haasdonk en Stekene, ging de derde hond met het been lopen. Kallo dus in tweede provinciale volgend jaar (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17